به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از افکارنيوز مرداد
٢٠
2017-08-20@00:14:37 GMT

معرفی و برنامه عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر پیشنهادی کشور

امام جمعه قم با اشاره به موگرینی: پیرزنی عشوه‌گر در خور تکریم نیست!

ابراز امیدواری «امام» به رفع حصر

عبدالرضا رحمانی‌فضلی برنامه خود را برای وزارت کشور دولت دوازدهم به شرح زیر اعلام کرد:

برای دریافت فایل پی دی اف و نسخه کامل روی معرفی و برنامه کلیک کنید

اولویت‌ها و راهبردهای اجرایی وزارت کشور
وزیر پیشنهادی کشور اولویتها و برنامه های اجرایی خود را در حوزه امور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، امنیتی و انتظامی، شوراها، مدیریت شهری و روستایی، توسعه مدیریت و منابع انسانی، هماهنگی امور اقتصادی و توسعه، مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه، امور مجلس، حقوقی و هماهنگی استانها، ثبت احوال، آموزش و پژوهش، دولت الکترونیک،‌ فناوری اطلاعات، آمار و داده های مکانی، امور هماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات و امور بانوان و خانواده اعلام کرد.

سوابق اجرایی و مدیریتی
عبدالرضا رحمانی فضلی دکترای تخصصی (PHD ) از دانشگاه تربیت مدرس در رشته تحصیلی جغرافیا- گرایش برنامه ریزی روستایی (با موضوع مطالعات و بررسی مسایل منطقه ای) و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی است.

وی با سابقه کار ۳۲ ساله به عنوان وزیر کشور (دولت یازدهم)، جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی جممهوری اسلامی ایران، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات (دوره چهارم)، جانشین رئیس شورای اجتماعی کشور، عضو شورای نظارت بر صدا و سیما، رئیس کل دیوان محاسبات کشور، قائم مقام و معاون فرهنگی ، اجتماعی ، رسانهای دبیر شورایعالی امنیت ملی بوده است.

قائم مقام، معاون برنامه ریزی، معاون امور مجلس و استانها، معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات صدا و سیما، عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی، نماینده رئیس جمهور و عضو شورایعالی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، معاون اقتصادی و امور بین الملل وزارت کشور، دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر،عضو شورایعالی اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی،دبیر هیات نظارت بر صندوق توسعه ملی و عضو هیات نظارت بر نشر و اندوخته اسکناس کشور از دیگر سوابق مدیریتی وزیر کشور است.

سوابق علمی، تخصصی و اجرایی
عضو شورای پژوهش مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، عضو شورای فرهنگ عمومی کشور، رئیس سازمان اکوسای (مؤسسات عالی حسابرسی کشورهای عضو اکو)، عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی، معاون مالی و اداری و معاون آموزشی دانشکده علوم انسانی و مؤسس و رئیس دوره شبانه دانشگاه فردوسی مشهد از سوابق علمی، تخصصی و اجرایی عبدالرضا رحمانی فضلی است.

رویکردها و برنامه
مقدمه : خطوط راهنمای برنامه
انقلاب اسلامی را می توان تجلی اراده مردم آگاه ایران برای تاسیس نظام سیاسی مبتنی بر ارزشهای اسلامی و متناسب با شرایط و مقتضیات جهان معاصر ارزیابی نمود که به استقرار جمهوری اسلامی به عنوان الگویی نوین، مستقل و و بومی در عرصه نظام های سیاسی منتهی گردید .

ماندگاری و کارآمدی این نظام ، دلالت بر وجود ظرفیتهای بالفعل و بالقوه اسلام جهت اداره جامعه دارد که در پرتو عنایات الهی، رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضور فراگیر و مبتنی بر بصیرت مردم و بالاخره اهتمام مجموعه مدیران متعهد و متخصص کشور؛ تا کنون محقق گردیده است .بنابراین مردمسالاری دینی بسان سازوکاری مطمئن و کارآمد جهت جابجایی قدرت ،استقرار دولت و گردش نخبگان مطرح است که توانسته در چارچوب اصول راهبردی اسلام و مبتنی بر اراده مردم ، افزون بر استمرار حیات نظام سیاسی، موجبات اقتدار آن را درسطوح مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی فراهم سازد. از این منظر، انتخابات باشکوه اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ را باید برگ زرین دیگری در کارنامه ملت ایران قلمداد نمود که نشان از مشارکت گسترده و آگاهانه مردم در اداره امورشان دارد.

حضور مثال زدنی مردم، شرایط جدیدی را برای ایران در هندسه و معادلات داخلی و خارجی ایجاد نموده که لازم است در حوزه های مختلف مدیریتی - و از آن جمله مدیریت سیاست داخلی- لحاظ گردد.

بایسته های برآمده از اسناد بالادستی و اهداف ابلاغی در قالب سند چشم انداز ۱۴۰۴ ؛ همه الزام هایی برای دولت دوازدهم - به عنوان معتمد جامعه ایران جهت اداره امور - دارد که برخی ازمهمترین آنها ، با عطف توجه به حوزه محوری مدیریت سیاست داخلی، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

اول .نسل جدید و آرمان های انقلاب اسلامی
در سالهای پایانی دهه چهارم از حیات انقلاب اسلامی ، شاهد نقش آفرینی نسلی هستیم که میراث دار اصول و آرمانهای عالی
انقلاب اسلامی هستند. نسلی که با درک حساسیت ها و مخاطرات، و مجهز شدن به توانمندیهای نرم افزارانه و سخت افزارانه
پیشرو ؛ سعی در بازتولید جامعه ای پیشرفته و توسعه یافته مبتنی بر عدالت در تراز جهانی دارد . بر این اساس جامعه ایران ضمن پایبندی به اصول و مبانی انقلاب اسلامی ، تحولی مثبت را در حوزه های علمی، فرهنگی، و اجتماعی تجربه نموده که از آن ملتی آگاه و توان مند در قرن حاضر پدید آورده است ؛ ملتی که خواهان مشارکت حداکثری درمقدرات کشورش بوده و نسبت به آینده حکومت و جامعه اسلامی بی تفاوت نیست. این ملت سرمایه ای عظیم و بی بدیل می باشد که الزم است در حوزه مدیریت سیاست داخلی و افزایش کمی و کیفی خدمات عمومی ، به آن توجه کامل گردد.

دوم.توجه به بهبود معیشت و کاربست الگوی اقتصاد مقاومتی
نظر به این که آسیب شناسی های صورت گرفته حکایت از ضرورت توجه به مقوله اقتصاد و بهبود آن جهت تامین رفاه و آرامش مورد نیاز و نظر مردم دارد؛ و از آنجا که عمده تلاش قدرتهای سلطه گر معطوف به حوزه اقتصاد و اقدام برای آسیب زدن به جامعهایرانی از منظر اقتصادی است؛ الزم میآید تا تقویت بنیه اقتصادی کشور و رفع موانع و کاستیها از طریق عملیاتی سازی الگوی اقتصاد مقاومتی، به صورت جدی پیگیری شود. این موضوع با توجه به جایگاه محوری وزارت کشور درمدیریت سیاست داخلی، حائز اهمیت بسیار بوده و نوعی بسیج عمومی و هماهنگی بین نهادها و دستگاههای مسئول را می طلبد تا بتوان به اهداف مصوب دولت، جامه عمل پوشاند.

سوم .اقتدار ملی و اقتضائات فضای مجازی
با توجه به شرایط داخلی و جهانی میتوان چنین اظهار داشت که فضای مجازی به عنوان پدیده ای نوظهور به موضوعی محوری
و تاثیرگذار در مدیریت کلان کشوری تبدیل شده است؛ مقوله ای که در صورت استفاده مناسب و هدفمند از آن می توان گام های بلندی در افزایش رضایت عمومی و تولیداقتدار ملی بواسطه ارتقای کارآمدی دولت، برداشت.

بر این اساس فرصتها و آسیب های فضای مجازی باید به صورت توامان لحاظ گردد. اتقان مبانی معرفتی مکتب اسلام و ویژگی های قابل توجه نسل پرورش یافته در پرتو انقلاب اسلامی؛ ما را به آنجا رهنمون می گردد که نه تنها به مدیریت آسیبها و تهدیدهای فضای مجازی اهتمام ورزیم، بلکه نسبت به استفاده از فرصتهای آن در راستای اهداف مصوب، اقدام نماییم .از این منظر توجه به اقتضائات فضای مجازی درارتقای الگوی مدیریت سیاست داخلی اهمیت و اولویتی دوچندان می‌یابد. به این معنا که لازم است در ارایه تمام خدمات وزارت کشورحداکثر استفاده از فرصتهای فضای مجازی صورت گیرد تا شاهد افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت هرچه بیشترامینت و نشاط در جامعه باشیم.

چهارم.توجه به تعاملات منطقه ای
قدرته ای مداخله جو و سلطه گر سعی در تحمیل نظم غیرعادلانه خویش بر منطقه دارند و در این راستا به همکاری دولت های ضعیف و وابسته چشم امید دوخته اند. لذا شاهد ترویج بی ثباتی در منطقه و گسترش دامنه تعارضات از ناحیه بازیگرانی چون جریانهای تکفیری هستیم که هزینه های سنگینی را به مردم و دولتهای منطقه تحمیل نموده اند.
در چنین فضایی، جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر الگوی نظم سازی بومی و مبتنی بر همکاریهای منطقه ای ، مروج نظمی درونزا است که حافظ استقلال ، امنیت مشترک و تامین منافع بازیگران درون منطقه است . طبعا طرح ، ترویج و حاکمیت چنین الگویی نیازمند حمایت موثر بازیگران داخلی از سیاستهای منطقه ای کشور است و این مهم بدون تقویت و کارآمدسازی هر چه بیشتر مدیریت سیاست داخلی، اصوال میسر نیست . افزون بر این باید به مرزهای طوالنی ایران با کشورهای همسایه اشاره داشت که از اهمیت بالای سیاستهای داخلی کشور در ایجاد صلح و ثبات در منطقه حکایت دارد، بنابراین باید به تقویت ارتباط متقابل مولفه های سیاست داخلی و سیاست خارجی در سطح منطقه ای و بویژه کشورهای همسایه و اسلامی اهتمامی دوچندان داشت تا بتوان نسبت به مدیریت موثر پدیده هایی چون کم آبی، ریزگردها، مهاجرتهای غیر قانونی ، قاچاق کالا و مقابله با جریان های تکفیری امیدوار بوده و از این طریق افزایش سرمایه اجتماعی، حاصل گردد.

پنجم.همبستگی ملی و تاثیرگذاری بر فرآیند اجماع سازی بین المللی
از جمله نتایج مهم تقویت ارتباط بین سیاست داخلی و سیاست خارجی ، باید به اصلاح و ارتقاء کیفی و معطوف به ارزشهای اخلاقی و انسانی تصویر جمهوری اسلامی ایران در نظام بین الملل اشاره داشت ؛ هدفی راهبردی که به تسهیل تامین منافع ملیکمک بسیار می ک‌ند. رکن اساسی این راهبرد را « وحدت » و «وفاق ملی » در داخل شکل می دهد. بدین معنا که تنها از طریق فعال سازی سیاست داخلی است که می توان نسبت به افزایش امنیت اجتماعی ، بهبود شرایط داخلی، و در نهایت ارتقای میزان رضایت اجتماعی نایل آمد . بر این اساس یکی از مهمترین مقدمات برای جلوگیری از اجماع سازی بر ضد ایران، از طریق تقویت الگوی مدیریت سیاست داخلی و افزایش رضایت مندی در داخل، حاصل خواهد آمد که باید در سرلوحه کار وزرات ک شور قرارگیرد.

ششم:رویکرد جامع به ساماندهی «آسیب های اجتماعی »
با عنایت به این که تغییرات اجتماعی بصورت مستمر رخ داده و جوامع پیوسته در معرض فرصت ها و تهدیدهای آن هستند؛ لازم است تا نسبت به صیانت، تقویت و تعالی «هویت اجتماعی » « سلامت اجتماعی » و «سبک زندگی » توجهی ویژه داشته باشیم.
از این منظر و مستند به فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاستهای رئیس جمهور محترم ، باید بصورت همزمان دو رویکرد ایجابی و سلبی در دستور کار قرارگیرد. برنامه ریزی و اقدام برای «پیشگیری » رکن اساسی رویکرد ایجابی را شکل می دهد که هدف از آن جلوگیری از وقوع آسیب های اجتماعی است. در بعد سلبی نیز باید شناسایی تهدیدات و برخورد متناسب و قانونی پیگیری شود؛ با این توضیح که پیشگیری دارای اولویت و اهمیت است. در این چشم انداز مدیریت مؤثر آسیب هایی از قبیل حاشیه نشینی، طلاق، مفاسد اخلاقی و اجتماعی، مواد مخدر ، اعتیاد و رسیدگی به وضعیت مناطق بحرانی و حاد دارای اولویت است. انجام این مهم نیازمند شکل گیری عزم ملی، تجمیع امکانات و هماهنگی نهادهای ذیربط با محوریت شورای اجتماعی کشور است؛ و در این میان اصلاح نظام اداری، الگوی برنامه ریزی و بودجه ریزی در حوزه اجتماعی با رویکردی جهادی و انجام اقداماتی فوق العاده، ضرورتی غیر قابل انکار می باشد.

هفتم:توسعه مشارکت های سیاسی و اجتماعی
رشد و تعالی نظا مهای مردم سالار، بدون توجه به نقش سازنده و موثر «مردم » و «نهادهای مردمی » اصولاً ممکن نمی باشد. به همین خاطر است که اولویت بخشی به قدرت اجتماعی و تأکید بر جایگاه والای مردم در اداره امور در جمهوری اسلامی ایران، به مثابه اصلی راهبردی در بنای جمهوری اسلامی ایران توسط حضرت امام (ره) مورد توجه قرارگرفته و مقام معظم رهبری در مواضع مختلف بر آن تأکید داشته اند. توجه ویژه به مشارکت مردم در حوزه های مختلف سیاسی و اجتماعی و توسعه کمی و کیفی این مشارکت ها، سرلوحه برنامه رئیس جمهور محترم در هر دو دولت یازدهم و دوازدهم را شکل می دهد که حکایت از اعتماد دولت به توانمندی ملت و نهادهای مردمی برای بهبود فرآیند اداره جامعه در تمامی سطوح و حوزه ها دارد. در حوزه مدیریت سیاست داخلی، دو گونه از مشارکت مردمی مدنظر است:
اول. مشارکت سیاسی که ناظر بر مشارکت گسترده، آگاهانه و با بصیرت احزاب، گروه ها و اقشار مختلف مردم در انتخابات، مراسمات ملی و حمایت های مردمی از تصمیمات نظام سیاسی ، است.
دوم . مشارکت اجتماعی که به حضور مؤثر و سازنده مردم در سمن ها و تشکل های اجتماعی برای تقویت الگوی مدیریت مسایل اجتماعی دلالت دارد.

هشتم:نگاه به آینده
با توجه به مبانی و اهداف ، مشخص می شود که جمهوری اسلامی ایران به مثابه الگویی راهبردی مطرح است که از طریق به چالش کشاندن الگوهای سکولار ، سعی در ارایه راه حلی تازه برای ملل مختلف در حوزه سیاست و حکومت دارد . طبیعی است که گام نخست در این راستا ، همان گونه که امام خمینی (ره) تبیین و مقام معظم رهبری تا کید فرموده اند : ساختن جامعه ای نمونه است .

از این منظر مدیریت سیاست داخلی ، موتور محرکه برنامه کلان ک شوربرای تحقق جامعه نمونه به شمار می آید که با تاکید بر قدرت اجتماعی و التزام به ارزش های اسلامی ، می تواند راه را بر تحقق هر چه بیشتر اهداف انقلاب اسلامی ، هموار سازد.

ملاحظات هشت گانه بالا که متناسب با شرایط و جایگاه جمهوری اسلامی ایران و با عطف توجه به حوزه مدیریت سیاست داخلی بیان شده اند ، خطوط راهنمای کلان برنامه حاضر را تشکیل می دهند که با اتخاذ رویکردی واقع بینانه سعی در استفاده حداکثری از ظرفیت های بالفعل و بالقوه کشور در تعامل با سایر بخش های دولت و نهادهای حاکمیتی ، جهت ارتقای الگوی مدیریت سیاست داخلی در چارچوب اصول و اندیشه های امام خمینی (ره) ، فرامین مقام معظم رهبری و برنامه های مصوب دولت دوازدهم دارد .

این برنامه با محوریت صیانت از دستاوردهای چهارسال گذشته و بارویکرد ارتقاء و تکمیل اهداف متناسب با شرایط جدید ، تدوین شده و دارای بخش های زیر است:

بخش اول . مروری بر سرفصل های اصلی «وظایف و ماموریت های » وزارت کشور

در این بخش وظایف و ماموریت های مصوب قانونی ، و موارد ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و برنامه ها و توصیه های ریاست جمهوری محترم آمده است.

بخش دوم . چارچوب کلان برنامه وزارت کشور

در این بخش ، اصول ، مبانی ، اهداف و اولویت هایی که بر کل برنامه حاکم است معرفی شده اند .

بخش سوم . مروری بر دستاوردهای چهارسال گذشته و بایسته های پیش روی وزارت کشور
در این بخش، مهمترین دستاوردهای حاصل آمده از رهگذر مدیریت وزارت ک شور طی چهار سال گذشته معرفی شده و همچنین و ملاحظاتی که لازم است با هدف تکمیل وارتقای اقدامات مزبور در چهار سال آتی صورت گیرد؛ ذکر شده اند.

بخش چهارم . اولویت ها و راهبردهای اجرایی وزارت کشور
در این بخش متناسب با منابع، امکانات، اهداف و شرایط بیان شده؛ برنامه اقدامات وزارت کشور جهت نیل به اهداف اعلامی در پانزده محور اساسی ماموریت های وزارت کشور آمده است .

مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد

یک مرجع تقلید پیگیر اعتصاب غذای کروبی

پشت پرده برکناری مدیرعامل موسسه نور

کلیدواژه: جمهوری اسلامی ایران | مدیریت سیاست داخلی | عبدالرضا رحمانی | مقام معظم رهبری | انقلاب اسلامی | وزارت کشور | سیاست داخلی | الگوی مدیریت | برنامه ریزی | فضای مجازی | عضو شورای | جامعه ای | منطقه ای | وزارت ک | حوزه ها

منبع: افکارنيوز

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۳۴۷۶۱۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • تربتی نژاد در موافقت با وزیر پیشنهادی کشور:برنامه های رحمانی فضلی منطبق با اسناد بالادستی است
 • نماینده گرگان و آق قلا گفت: برنامه‌های رحمانی فضلی منطبق با برنامه ششم توسعه، اقتصاد مقاومتی و اسناد بالادستی است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نورمحمد تربتی‌نژاد نماینده مردم گرگان و آق قلا در جریان رای اعتماد به کابینه دوازدهم و در موافقت با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور،اظهار داشت:وزارت کشور یکی از مهمترین وزارتخانه‌ها از حیث امور است. وی افزود: رهبری و پشتیبانی انتخابات شهر و روستا، اداره بهیاری‌ها، هماهنگی امور استانداری‌ها، رسیدگی به امور اتباع و مهاجران، رسیدگی به حوادث و امور غیر مترقبه از وظایف وزارت کشور است. تربتی‌نژاد تأکید کرد: بر این اساس اداره وزارت کشور باید به شخصی سپرده شود که از حیث برنامه و تعهد خوب عمل کند که رحمانی فضلی با توجه به شناخت بنده فردی توانمند برای سکان‌داری مجدد این وزارتخانه است. نماینده مردم گرگان با اشاره به اینکه شناخت بنده از رحمانی فضلی مبتنی بر شناخت 20 ساله از وی است، تصریح کرد: رحمانی فضلی خلاق، دلسوز، انقلابی، اعتدال‌گراست. وی در ادامه افزود: از نظر سوابق اجرایی رحمانی‌فضلی تاکنون در 20 جایگاه مدیریتی در 32 سال اخیر قرار داشته که از مهمترین آن‌ها ستاد مبارزه با مواد مخدر، هلال احمر، صدا و سیما، دیوان محاسبات، وزارت کشور و غیره بوده است. تربتی‌نژاد تأکید کرد: رحمانی‌فضلی توانست از لحاظ عملکرد در دولت یازدهم موفقیت‌های زیادی را کسب کند، در حوزه امنیتی با وجود پیشگیری از رخدادن بسیاری از حوادث امنیتی جلوگیری کند همچنین در دوران وزارت وی امنیت گردشگران افزایش یافته که این امر در راستای اقتصاد مقاومتی بسیار تأثیرگذار است. نماینده مردم گرگان بیان داشت: وزیر پیشنهادی وزارت کشور با سیاست‌های موفق خود در دولت یازدهم توانست بحث امنیت را با همسایگان کشورمان افزایش دهد، 6 هزار کیلومتر مرز خاکی و حدود 2 هزار کیلومتر مرز آبی با همسایگان را تکمیل کرد. وی تصریح کرد:...
 • موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی کشور چه گفتند/رحمانی فضلی چه گفت
 • خبرگزاری میزان- وزیر پیشنهادی «کشور» چهاردهمین فردی بود که سوابق و برنامه‌های او توسط نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی بررسی شد و نمایندگان موافق و مخالف نظرات خود را بیان کردند. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، وزیر پیشنهادی «کشور» چهاردهمین فردی بود که سوابق و برنامه‌های او توسط نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی بررسی شد و نمایندگان موافق و مخالف نظرات خود را بیان کردند.تعلل وزارت کشور در ارائه اساسنامه تشکیل سازمان عمران سواحلصفرعلی اسماعیلی در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 28 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مخالفت با رحمانی فضلی به عنوان وزیر پیشنهادی کشور گفت: در ابتدا لازم است از زحمات 4 ساله کابینه دولت یازدهم تشکر کنم که در این شرایط بسیار سخت کشور را اداره کرد و بر بسیاری از مشکلات فائق آمد؛ بنابراین حضورم در مقام مخالفت با وزیر پیشنهاد کشور، مخالفت با شخصیت وزیر پیشنهادی نیست، بلکه نکاتم بیشتر جنبه اصلاحی دارد که امیدوارم به آن توجه شود. نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: سال 96 و 95 با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و تولید و اشتغال نامگذاری شده است. استانداران شمال چه اقدام جدی درخصوص اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته اند؟ وی خطاب به وزیر کشور تصریح کرد: طرح سازمان عمران سواحل و دریا در دولت گذشته به تصویب رسید و اجرای این قانون به دولت ابلاغ شد، اما چرا تاکنون اساسنامه این سازمان تهیه نشده است؟ بنابراین مسئول ساماندهی سواحل و مسئولیت غرق شدن انسان های بی گناه در دریا برعهده کیست؟ این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از مدیریت پسماند در کشور گفت: در حال حاضر شرایط نامناسب مدیریت پسماند بلای جان طبیعت شده و اخیراً بحران هایی نظیر انتقال شیرآبه زباله ها به دریای خزر تهدید جدی...
 • نادری در موافقت با وزیر پیشنهادی کشور:رحمانی فضلی قدرت تصمیم گیری خاصی دارد
 • نماینده پاوه و روانسر در مجلس با بیان اینکه «رحمانی فضلی» دارای رویکرد مدیریت بحران است، گفت: وزیر پیشنهادی کشور در هر شرایطی قدرت تصمیم‌گیری خاصی دارد و از پرتحرک‌ترین وزرای پیشنهادی دولت است. به گزارش فارس، شهاب نادری نماینده مردم پاوه و روانسر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (شنبه) پارلمان در سخنانی به عنوان موافق عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور، اظهار داشت: وزارت کشور در جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین وزارتخانه محسوب می‌شود. وی افزود: وزارت کشور طیف وسیعی از مسئولیت‌ها را در بر می‌گیرد مانند هماهنگ کردن مدیران عالی استان‌ها که برعهده این وزارتخانه است. نادری تصریح کرد: برگزاری مهمترین نماد مشارکت سیاسی مردم یعنی انتخابات برعهده وزارت کشور است؛ رحمانی فضلی دارای نگرش سیاسی عمیقی است و رویکرد مدیریت بحران دارد. وی با بیان اینکه رحمانی فضلی در هر شرایطی قدرت تصمیم‌گیری خاصی دارد، گفت: رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور فردی نقدپذیر است و مثل برخی مدیران کشور نیست که انتقادپذیر نباشد. نماینده پاوه و روانسر در مجلس با بیان اینکه رحمانی فضلی دارای مدیریت میدانی است، گفت: وزیر پیشنهادی کشور یکی از پرتحرک‌ترین وزرا بوده و اقدامات خوب را در راستای اقتصاد مقاومتی انجام داده است.
 • دفاع خوب نمایندگان از وزیر پیشنهادی برای وزارت کشور:رحمانی فضلی نمره قابل قبولی گرفته است
 • نمایندگان به دفاع از برنامه‌های رحمانی فضلی، گزینه پیشنهادی وزارت کشور پرداختند تا نمایندگان را برای دادن رای اعتماد به وزیر پیشنهادی اقناع کنند. به گزارش نامه نیوز؛ اهم سخنان تربتی‌نژاد نماینده موافق رحمانی فضلی را در ادامه می‎‌خوانید:*20جایگاه مدیریتی در سابقه رحمانی فضلی وجود دارد و وی موفقیت‌های زیادی را در وزارت کشور رقم زده است.*رحمانی فضلی با اقدامات خود، از رخدادهای امنیتی زیادی جلوگیری کرده است.*امنیت گردشگران خارجی در دوره تصدی آقای رحمانی فضلی، افزایش یافته است.*پوشش حفاظتی مرز خاکی و آبی با همسایگان، در دوره رحمانی فضلی کامل شد.*بیمه درمانی اتباع بیگانه در دوره حضور رحمانی فضلی اجرایی شد.*توجه ویژه به احزاب و صیانت از حقوق شهروندی، از دیگر اقدامات رحمانی فضلی بود.*اجرای موثر برنامه های اقتصاد مقاومتی از اقدامات مثبت وزارت کشور در دوره رحمانی فضلی به‌شمار می‌رود.*برنامه‌های رحمانی فضلی منطبق با برنامه ششم توسعه، اقتصاد مقاومتی و اسناد بالادستی است.شهاب نادری موافق وزیر پیشنهادی کشور:*رحمانی فضلی نمره قابل قبولی گرفته است و رئیس جمهور و منصفان کشور او را تایید می کنند. *وی دارای نگرش سیستمی و شخصیتی خلاق و خوش فکر و به دنبال حل مساله است و با منطق و اصول مشکلات را حل می کند و نقد پذیر است .*از مخالفان درخواست دارم، دقت کنند، او وزیری است که بیشترین سفر را داشته است و از مناطق صفر مرزی بارها بازدید کرده است بنابراین بی انصافی است که بگوییم روی صندلی خود نشسته است و از جایی بازدید نکرده است.*در بحث اقتصاد مقاومتی نیز کارنامه خوبی دارد .* تقویت استان ها یکی از برنامه های رحمانی فضلی است ، در دوران او بودجه عمرانی از پنج درصد به 30 درصد افزایش یافته است .*تمرکز زدایی و اختیار تام به استان ها یکی از شاخصه های رحمانی فضلی است .* همه نمایندگان مجلس از هر طیفی، دنبال رای اوردن رحمانی فضلی هستند چرا...
 • وزرکشور در دفاع از برنامه هایش چه گفت/رحمانی فضلی در وزارت کشور می ماند
 • عبدالرضا رحماني فضلي گزینه پیشنهادی وزارت کشور به دفاع از برنامه هایش در صحن علنی مجلس پرداخت. به گزارش نامه نیوز؛ اهم سخنان رحمانی فضلی را در ادامه می‌خوانید: *در جلسات مختلفي كه در محضر نمايندگان بودم مشكلاتي كه مطرح شد همه موضوعات دلسوزانه و براي احقاق حق مردم و قانون بود.*بنده به عنوان كسي كه تجربه دوران نمايندگي و معانت پارلماني را داشتم و همچنين دو دور راي اعتماد براي ديوان محاسبات و خدمتگذاري براي مجلس را در پرونده خود دارم، فضاي مجلس و نمايندگان عزيز را مي شناسم كه مشكلات منطقه اي و مردم را پيگير باشند.*آنچه كه در اين چند روز ديدم تماما زيبايي است.*همه ما بايد براي انقلاب اسلامي و براي اينكه چنين رهبري و چنين مجلسي داريم شكر كنيم.*از رييس جمهور محترم كه لطفشان شامل حال بنده شده و بنده را مجددا به مجلس معرفي كردند تشكر مي كنم.*وزارت كشور به عنوان يك وزرات حاكميتي مي تواند در جهت رضايت عمومي مردم موثر باشد.*تعامل وزارت داخلي با وزرات خارجي نا گسستني است.*ما براي اينكه به توسعه برسيم مي بايست تمام اجزاي توسعه را به صورت هماهنگ ببينيم و وزارت كشور به عنوان نقش هماهنگ كننده اي دارد، اين نقش را ايفا مي كند*مراكز مرزي ما كه استراتژيك هست دچار عدم توازن و عدم تعادل است*پهنه جغرافياي ايران از يك درد عظيم عدم توازن و تعادل رنج مي برد و وظيفه وزارت كشور اين است كه در اين بعد حر كت كند*ما در حوزه حقوق شهروندي تلاشمان اين بوده كه بازرسي هاي مستمر از دستگاههاي اجرايي و حوزه هاي مختلف فعاليتي كه نقش زيادي در ارتباط با مردم دارند، تمام اين موضوعات را مورد توجه قرار مي دهند.*همه دستگاههاي متولي همكاري هاي بسيار خاصي با وزارت كشور دارند.*در حوزه سياسي با همكاري احزاب و گروهها، توانستيم موضوع خانه احزاب را به نفعي اداره كنيم كه امروز...
 • همه نمایندگان از هر طیفی دنبال رای آوری سیاسی رحمانی فضلی هستند/وزیر کشور بسیار نقد پذیر است
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، شهاب نادری در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشور اظهارکرد: وزارت کشور گسترده‌ترین وزارتخانه است و به عنوان وزیرالوزرا شناخته می‌شود؛ چراکه از مهمترین وزراتخانه‌ها است و طیف وسیعی از مسئولیت‌ها را در برمی‌گیرد و مسئولیت مدیران عالی استان‌ها با مدیرعامل کشور است و مهمترین نماد مشارکت سیاسی یعنی انتخابات را در کشور به عهده دارد. او ادامه داد: رحمانی‌فضلی دارای نگرش سیستمی و قدرت تحلیل بوده و دارای تفکر جامعه‌نگر است و همه ابعاد را در کنار هم چینش می‌دهند و دنبال حل مسئله است. در سخترین شرایط با توجه به نبوغ فکری بن‌بستی برای او وجود ندارد. او دارای رویکرد مدیریت بحران است و در هر شرایطی قدرت تصمیم‌گیری خاصی دارد که براساس منطق انجام می‌دهد. نماینده مردم پاوه و جوانرود با اشاره به اینکه رحمانی‌فضلی بسیار نقد‌پذیر است، گفت: اگر مشکلی باشد آن را پیدا و مورد بررسی قرار می‌دهد. دارای مدیریت میدانی است او یکی از وزیرانی است که پر سفرترین و پرتحرکترین در حوزه خود بوده است و از مناطق آسیب دیده بازدید داشته است این بی‌انصافی است که بگویند او در صندلی‌اش نشسته و جایی نرفته است. او با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: او استاندار، فرماندار و بخشدار را در استان‌های پایلوت که برای مجموعه اقتصاد مقاوتی انتخاب شده بودند، فعال کرد و اقداماتی خوبی انجام شد. همچنین بحث تمرکززدایی را در پیش گرفت و عدم تمرکز در کشور در دوران او تشکیل شده است. نادری با بیان اینکه رحمانی‌فضلی دارای برنامه‌هایی برای تقویت استان‌هاست، گفت: در دوران او بودجه استان‌ها از ۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش داشته است. اختیارات تام به استان‌ها و تمرکز زدایی از اقدامات اوست. مجموعه دستگاه‌ها با پیگیری ایشان به مدیریت استان‌ها واگذار شده است. او ادامه داد: همه نمایندگان از هر طیفی دنبال رای‌آوری سیاسی رحمانی...
 • دفاع خوب نمایندگان از رحمانی فضلی:رحمانی فضلی نمره قابل قبولی گرفته است
 • نمایندگان به دفاع از برنامه‌های رحمانی فضلی، گزینه پیشنهادی وزارت کشور پرداختند تا نمایندگان را برای دادن رای اعتماد به وزیر پیشنهادی اقناع کنند. به گزارش نامه نیوز؛ اهم سخنان تربتی‌نژاد نماینده موافق رحمانی فضلی را در ادامه می‎‌خوانید:*20جایگاه مدیریتی در سابقه رحمانی فضلی وجود دارد و وی موفقیت‌های زیادی را در وزارت کشور رقم زده است.*رحمانی فضلی با اقدامات خود، از رخدادهای امنیتی زیادی جلوگیری کرده است.*امنیت گردشگران خارجی در دوره تصدی آقای رحمانی فضلی، افزایش یافته است.*پوشش حفاظتی مرز خاکی و آبی با همسایگان، در دوره رحمانی فضلی کامل شد.*بیمه درمانی اتباع بیگانه در دوره حضور رحمانی فضلی اجرایی شد.*توجه ویژه به احزاب و صیانت از حقوق شهروندی، از دیگر اقدامات رحمانی فضلی بود.*اجرای موثر برنامه های اقتصاد مقاومتی از اقدامات مثبت وزارت کشور در دوره رحمانی فضلی به‌شمار می‌رود.*برنامه‌های رحمانی فضلی منطبق با برنامه ششم توسعه، اقتصاد مقاومتی و اسناد بالادستی است.شهاب نادری موافق وزیر پیشنهادی کشور:*رحمانی فضلی نمره قابل قبولی گرفته است و رئیس جمهور و منصفان کشور او را تایید می کنند. *وی دارای نگرش سیستمی و شخصیتی خلاق و خوش فکر و به دنبال حل مساله است و با منطق و اصول مشکلات را حل می کند و نقد پذیر است .*از مخالفان درخواست دارم، دقت کنند، او وزیری است که بیشترین سفر را داشته است و از مناطق صفر مرزی بارها بازدید کرده است بنابراین بی انصافی است که بگوییم روی صندلی خود نشسته است و از جایی بازدید نکرده است.*در بحث اقتصاد مقاومتی نیز کارنامه خوبی دارد .* تقویت استان ها یکی از برنامه های رحمانی فضلی است ، در دوران او بودجه عمرانی از پنج درصد به 30 درصد افزایش یافته است .*تمرکز زدایی و اختیار تام به استان ها یکی از شاخصه های رحمانی فضلی است .* همه نمایندگان مجلس از هر طیفی، دنبال رای اوردن رحمانی فضلی هستند چرا...
 • موافقان رحمانی فضلی در دفاع از وزیر چه گفتند
 • فريده اولاد قباد در موافقت وزير پيشنهادي كشور به ایراد سخنرانی پرداخت. به گزارش نامه نیوز، اهم سخنان اولادقباد در موافقت با وزیرپشنهادی کشور را می‌خوانید:*وزارت كشور حافظ نظم و امنيت، هماهنگ كننده سازمانهاي دولتي است .*آقاي دكتر رحماني فضلي به عنوان گزينه پيشنهادي وزارت كشور معرفي شد تا در دولت دوازدهم به تواند به خواسته هاي مردم پاسخ دهد .*ايشان بجاي تحليل خطي داراي رويكرد سيستمي است .*در مواجه با رويكردهاي اجتماعي و سياسي به دنبال حل مساله مي باشد .*در ساختار اداري كه تحت مديريت ايشان بوده است ما نند معاونت سياسي صدا و سيما و ... اعتقاد دارد بايد با رويكرد توسعه محوري از همه ظرفيت هاي موجود بهره گيري كرد برنامه ايشان را بادقت مطالعه كردم و محورهاي عملكرد وزارت كشور متنوع و گسترده است .*در حوزه سياسي برنامه ريزي و برگزاري انتخابات در فضاي ايمن و با مشاركت حداكثري مردم شكل گرفته است.
 • ساماندهی اتباع بیگانه غیرمجاز جزو برنامه های رحمانی فضلی
 • نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر پیشنهادی کشور را آغاز کردند.به گزارش «تابناک»؛ مجلس شورای اسلامی پس از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشور را آغاز کردند.عبدالرضا رحمانی‌فضلی 58 ساله، دکترای جغرافیای انسانی دارد و وزیر کشور، نماینده دوره چهارم مجلس شورای اسلامی، رئیس دیوان محاسبات کشور، جانشین فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی، دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاون سیاسی سازمان صدا و سیما را در کارنامه کاری خود دارد.در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابتدا مخالفان و موافقان به بیان سخن می‌پردازند سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می‌کندگزارش مذاکرات مجلس در خصوص تعیین صلاحیت وزیریشنهادی کشور در روز شنبه -28 مرداد صفرعلی اسماعیلی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور: ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۵:۴۸ وزرات کشور برای فعالیت‌های غیر قانونی موسسات مالی‌ چه اقدامی کرده است؟صفرعلی اسماعیلی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور،‌ با تشکر از زحمات کابینه یازدهم، گفت: ایشان را انقلابی، پرتلاش و زحمتکش می‌دانم و مخالفتم صرفا با برنامه‌های ایشان است.وی با انتقاد از عملکرد چهارساله وزیر کشور، گفت: انتقاداتم جنبه اصلاحی دارد. استانداران شما فرماندهی ستاد مقاومتی را برعهده دارند. عملکردتان را در این حوزه برای نمایندگان مردم توضیح دهید. تا چه اندازه توانستید مسئله اقتصاد مقاومتی را جامه عمل بپوشانید؟این عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: مجلس طرح سازمان عمران سواحل را تصویب و به دولت ابلاغ کرد، چرا اساسنامه این سازمان نوشته نشده است؟ مسئولیت سازمان‌دهی سواحل دریای خزر و خلیج فارس بر عهده کیست؟ برایمان توضیح دهید که مسئولیت غرق شدن انسان‌های بی‌گناه در دریای خزر بر عهده کیست؟نماینده...
 • نماینده مخالف:رحمانی فضلی برنامه های خوبی ندارد
 • نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس گفت: رحمانی‌فضلی برنامه‌ای برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ارائه نکرده است. خبرگزاری تسنیم:نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس گفت: رحمانی‌فضلی برنامه‌ای برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ارائه نکرده است. علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه 28 مرداد) خانه ملت در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور، ضمن تقدیر از زحمات 4 ساله کابینه یازدهم، گفت: بنده آقای رحمانی‌فضلی را نیروی انقلابی، پرتلاش و زحمتکش در طول سال‌های متمادی انقلاب اسلامی می‌دانم. وی با اشاره به نامگذاری سال 96 به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: آقای رحمانی‌فضلی! استانداران شما فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی را در استان‌ها بر عهده دارند، آیا تاکنون اقداماتی در این حوزه انجام داده‌اند؟ آقای رحمانی‌فضلی شما به خوبی می‌دانید که مجلس طرح عمران سواحل و دریا را تصویب و به منظور اجرا به دولت ابلاغ کرده، سوال این است که چرا تاکنون اساسنامه این سازمان تهیه و اجرا نشده است؟ نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مسئولیت امنیت سواحل دریای خزر و خلیج فارس با کیست؟ امروز شیرآبه زباله‌های شهرها و روستاها و سفره‌های آب زیرزمینی به دریای خزر سرریز می‌کند و باید چاره‌ای اندیشه شود. وی افزود: در مواد 26 و 27 برنامه ششم توسعه بر جلوگیری از مهاجرت روستاها به شهرها تاکید شده، اما وزیر پیشنهادی کشور در این زمینه برنامه‌ای ندارد. نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امنیت و ثبات شغلی دهیاران مهمترین دغدغه آنهاست، آقای رحمانی‌فضلی بگویید برای حل مشکلات آنها چه گام‌های اساسی برداشته‌اید؟ اسماعیلی با انتقاد از مشکلات ایجاد شده برای سپرده‌گذاران در برخی موسسات اعتباری، گفت: موسسات کاسپین، ثامن‌الحجج، فرشتگان و پدیده، مردم را رنجیده کرده، آقای وزیر...
 • رحمانی فضلی برنامه ای برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ندارد
 • نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس گفت: رحمانی‌فضلی برنامه‌ای برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ارائه نکرده است. به گزارش خبرنگارپارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه 28 مرداد) خانه ملت در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور، ضمن تقدیر از زحمات 4 ساله کابینه یازدهم، گفت: بنده آقای رحمانی‌فضلی را نیروی انقلابی، پرتلاش و زحمتکش در طول سال‌های متمادی انقلاب اسلامی می‌دانم.وی با اشاره به نامگذاری سال 96 به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: آقای رحمانی‌فضلی! استانداران شما فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی را در استان‌ها بر عهده دارند، آیا تاکنون اقداماتی در این حوزه انجام داده‌اند؟ آقای رحمانی‌فضلی شما به خوبی می‌دانید که مجلس طرح عمران سواحل و دریا را تصویب و به منظور اجرا به دولت ابلاغ کرده، سوال این است که چرا تاکنون اساسنامه این سازمان تهیه و اجرا نشده است؟نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مسئولیت امنیت سواحل دریای خزر و خلیج فارس با کیست؟ امروز شیرآبه زباله‌های شهرها و روستاها و سفره‌‌های آب زیرزمینی به دریای خزر سرریز می‌کند و باید چاره‌ای اندیشه شود.وی افزود: در مواد 26 و 27 برنامه ششم توسعه بر جلوگیری از مهاجرت روستاها به شهرها تاکید شده، اما وزیر پیشنهادی کشور در این زمینه برنامه‌ای ندارد.نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امنیت و ثبات شغلی دهیاران مهمترین دغدغه آنهاست، آقای رحمانی‌فضلی بگویید برای حل مشکلات آنها چه گام‌های اساسی برداشته‌اید؟اسماعیلی با انتقاد از مشکلات ایجاد شده برای سپرده‌گذاران در برخی موسسات اعتباری، گفت: موسسات کاسپین، ثامن‌الحجج، فرشتگان و پدیده، مردم را رنجیده کرده، آقای وزیر پیشنهادی کشور در این باره چاره‌ای اندیشیده است؟وی تاکید کرد:‌ از آنجا که سازمان مدیریت بحران زیر نظر وزارت کشور است،...
 • نماینده ممسنی:رحمانی فضلی در ۴ سال گذشته به خوبی از پس وزارت کشور برآمده است
 • نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ وزارتخانه‌ای در کشور به گستردگی وزارت کشور از جهت موضوعی و جغرافیایی نداریم. به گزارش ایسنا، مسعود گودرزی که در موافقت با وزیر پیشنهادی کشور سخن می‌گفت، تصریح کرد: وزارت کشور وزارتخانه‌ای گسترده با وظایفی فراوان است که رحمانی فضلی در ۴ سال گذشته به خوبی از پس آن برآمده است. وی افزود: در دوره مسئولیت آقای رحمانی فضلی انتخابات با نشاط ریاست جمهوری با مشارکت حداکثری و بی‌سابقه ناشی از تلاش صادقانه همکاران وزارت کشور، سند موفقیت مدیریت کلان این وزارتخانه بود. همینطور در حوزه سیاسی شاهد عملکرد مطلوب کمیسیون ماده ۱۰۰ بودیم؛ به نحوی که هیچ درخواستی بدون پاسخ نمانده بود. نماینده ممسنی خاطرنشان کرد: در حوزه مرزی، ساماندهی مرزنشینان و کولبران و رفع مشکلات سرزمینی و در حوزه اقتصادی ساماندهی مشکلات پدیده شاندیز مسئله‌ای که نیم میلیون نفر را درگیر خود کرده بود و حرکت در مسیر سیاست‌های ابلاغی رهبری از اقدامات شایان توجه آقای رحمانی فضلی در دوره مسئولیت‌شان در وزارت کشور بود. انتهای پیام
 • رحمانی فضلی:مبنای انتخابم برای وزارت کشور توسعه محوری است
 • وزیر پیشنهادی کشور گفت:مبنای انتخاب اینجانب برای وزارت کشور توسعه‌محوری بوده است و از رئیس‌جمهور محترم که لطفشان شامل حال بنده شد و به مجلس معرفی کردند تشکر می‌کنم. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم،‌ عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر پیشنهادی کشور در دفاع از برنامه پیشنهادی خود در صحن علنی مجلس با اشاره به حضور خود در کمیسیون‌های مجلس و مشکلات مطرح شده در این جلسه‌ها گفت: همه این مسائل دلسوزانه و برای اجرای قانون بود. خوشحالم که بگویم بنده به عنوان کسی که تجربه دوره نمایندگی داشته‌ام و تجربه معاونت پارلمانی در صداوسیما و شورای عالی امنیت ملی در خدمت نمانیدگان بودم و همچنین تجربه دو دور رای اعتماد از مجلس را دارم، کاملا فضای مجلس و نمایندگان عزیز را می‌شناسم و به آنها حق می‌دهم که موضوعات منطقه‌ای وناحیه‌ای مربوط به مردم را پیگیر باشند.وی افزود:‌ خدا را به خاطر داشتن این انقلاب و چنین رهبری شکر می‌کنیم. از رئیس‌جمهور محترم که لطفشان شامل حال بنده شد و به مجلس معرفی کردند نیز تشکر می‌کنم.رحمانی‌فضلی ادامه داد: وزارت کشور با توجه به ابعاد مختلف آن و موضوعات متنوعی که در حوزه خود دارد می‌تواند در اقتدار و تامین منافع و امنیت ملی نقش بزرگی داشته باشد. وزارت کشور به عنوان یک وزارت حاکمیتی می‌تواند در جهت تامین امنیت ملی و رضایت عمومی مردم موثر باشد. سیاست خارجی دنباله سیاست داخلی است و ناگسستنی است. وی تصرح کرد:‌ یک کشور منسجم و توسعه یافته و با مردمی رضایتند می‌توانیم پشتوانه قوی برای سیاست خارجی رقم بزنیم. ضمن اینکه مبنای رئیس‌جمهور برا یانتخاب بنده توسعه محوری بوده است و هم در دوره قبل و هم در این دوره بر این مسئله تاکید داشته‌اند و موضوع توسعه یک موضوع توسعه همه جانبه پایدار است.ادامه دارد...انتهای پیام/ R1011158/P1011121/S1,13/CT11 موضوعات مرتبط جلسه رای اعتماد
 • وزرکشور در دفاع از برنامه هایش چه گفت/از مجوز گرفتن ۵۴ حزب تا ساماندهی کولبران محور سخنان رحمانی فضلی
 • عبدالرضا رحماني فضلي گزینه پیشنهادی وزارت کشور به دفاع از برنامه هایش در صحن علنی مجلس پرداخت. به گزارش نامه نیوز؛ اهم سخنان رحمانی فضلی را در ادامه می‌خوانید: *در جلسات مختلفي كه در محضر نمايندگان بودم مشكلاتي كه مطرح شد همه موضوعات دلسوزانه و براي احقاق حق مردم و قانون بود.*بنده به عنوان كسي كه تجربه دوران نمايندگي و معانت پارلماني را داشتم و همچنين دو دور راي اعتماد براي ديوان محاسبات و خدمتگذاري براي مجلس را در پرونده خود دارم، فضاي مجلس و نمايندگان عزيز را مي شناسم كه مشكلات منطقه اي و مردم را پيگير باشند.*آنچه كه در اين چند روز ديدم تماما زيبايي است.*همه ما بايد براي انقلاب اسلامي و براي اينكه چنين رهبري و چنين مجلسي داريم شكر كنيم.*از رييس جمهور محترم كه لطفشان شامل حال بنده شده و بنده را مجددا به مجلس معرفي كردند تشكر مي كنم.*وزارت كشور به عنوان يك وزرات حاكميتي مي تواند در جهت رضايت عمومي مردم موثر باشد.*تعامل وزارت داخلي با وزرات خارجي نا گسستني است.*ما براي اينكه به توسعه برسيم مي بايست تمام اجزاي توسعه را به صورت هماهنگ ببينيم و وزارت كشور به عنوان نقش هماهنگ كننده اي دارد، اين نقش را ايفا مي كند*مراكز مرزي ما كه استراتژيك هست دچار عدم توازن و عدم تعادل است*پهنه جغرافياي ايران از يك درد عظيم عدم توازن و تعادل رنج مي برد و وظيفه وزارت كشور اين است كه در اين بعد حر كت كند*ما در حوزه حقوق شهروندي تلاشمان اين بوده كه بازرسي هاي مستمر از دستگاههاي اجرايي و حوزه هاي مختلف فعاليتي كه نقش زيادي در ارتباط با مردم دارند، تمام اين موضوعات را مورد توجه قرار مي دهند.*همه دستگاههاي متولي همكاري هاي بسيار خاصي با وزارت كشور دارند.*در حوزه سياسي با همكاري احزاب و گروهها، توانستيم موضوع خانه احزاب را به نفعي اداره كنيم كه امروز...
 • فتوتیتر/رحمانی فضلی:مبنای انتخابم برای وزارت کشور توسعه محوری است
 • وزیر پیشنهادی کشور گفت: مبنای انتخاب اینجانب برای وزارت کشور توسعه‌محوری بوده است. انتهای پیام/ R30129/P30129/S9,1300,1317/CT9
 • رحمانی فضلی در صحن علنی:سیاست وزارت کشور عزل و نصب بر اساس گرایش سیاسی و انتخاباتی نیست
 • وزیر پیشنهادی کشور گفت: وزارت کشور می‌تواند در ایجاد امنیت و آرامش مردم نقش بزرگی داشته باشد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر پیشنهادی کشور دولت دوازدهم با حضور در صحن علنی مجلس در دفاع از برنامه‌های خویش اظهار داشت:توفیق شد این چند روز به صورت فشرده در مجلس، کمیسیون ها در محضر نماینده ها باشم. تمام موضوعات مشفقانه مطرح شد و برای اجرای حق مردم و اجرای قانون بود. وی افزود: بنده بر اساس تجربه نمایندگی، معاونت صداو سیما و شورای عالی امینت ملی، دیوان محاسبات و سال های اخیر، کاملا فضای مجلس را می شناسم و حق میدهم مسئل منطقه ای، ناحیه‌ای و مسائل مردم را پیگیر باشید. تماما زیبایی بود؛ در این چند روز، هرچه دیده ام. وزیر پیشنهادی کشور ادامه داد:گله شده که آثار انتخابات در عزل و نصب جاری بوده است. سیاست وزارت کشور عزل و نصب براساس گرایش سیاسی و انتخاباتی نیست .ما امین مردم و مجلس هستیم و محور فعایت ما باید قانون باشد. اگر در مواردی چنین اتفاقی واقع شود؛ یقینا با آن برخورد می‌کنیم. رحمانی فضلی گفت:چهار جلسه برای مقابله با آسیب های اجتماعی در حضور رهبر انقلاب تشکیل شد که مقام معظم رهبری گفتند از روند جلسات آسیب های اجتماعی خرسندم. کاهش نرخ آسیب ها ی اجتماعی از دستاوردهای وزارت کشور در حوزه اجتماعی بوده است.
 • فیلم مهم ترین نظرات مخالف و موافق گزینه وزارت کشور و اظهارات رحمانی فضلی
 • چند رسانه‌ای>فیلم - عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر پیشنهادی کشور در نطق دفاعیه خود در صحن مجلس گفت: در این دوره انتخابات ریاست جمهوری در 140 شهرستان انتخابات مکانیزه انجام شد، این برای من ریسک بزرگی بود اما موفق شدیم. 61262 کلید واژه‌ها : رای اعتماد - وزارت کشور -
 • رحمانی فضلی:مبنای انتخاب رییس جمهور برای وزارت کشور توسعه محوری بوده است
 • وزیر پیشنهادی کشور گفت: مبنای انتخاب رییس جمهور برای وزارت کشور، توسعه محوری بوده است. موضوع توسعه همه جانبه و پایدار و در ابعاد مختلف سیاسی اقتصای اجتماعی و امنیتی است. به گزارش ایسنا،‌ عبدالرضا رحمانی فضلی در دفاع از برنامه هایش اظهار داشت: وزارت کشور نقش هماهنگ کننده دارد و تنها وزارتخانه ای است که 14 دستگاه باید در چارچوب وزارت کشور هماهنگ شوند. با اتکاء به این نقش هماهنگی باید تلاش کنیم توسعه محقق شود. رحمانی فضلی با بیان اینکه در کشور مواجه هستیم با عدم توازن وتعادل در سطح کشور تصریح کرد: اگر بخواهیم کشور متعادل داشته باشیم، باید رویکرد توسعه متوازن داشته باشیم. مناطق مرزی ما تماما دچار عدم توازن هستند. بقیه مناطق کشور هم با چنین مسایلی مواجه هستند. باید بتوانیم این مشکل را حل کنیم. وزیر پیشنهادی کشور گفت: در حوزه حقوق شهروندی که درباره آن دغدغه وجود دارد، باید مشکلات را حل کنیم. بازرسی‌های مستمر از دستگاه های اجرایی در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است. ادامه دارد...
 • دفاعیات آخوندی شریعتمداری صالحی رحمانی فضلی و زنگنه/مخالفان و موافقان چه می گویند/ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی صبح فردا
 • به گزارش خبرگزاری بسیج گلستان به نقل از مشرق نیوز ، جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز آغاز شد. 208 تن از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارشتند که بر این اساس کُرسی 82 نماینده مجلس خالی است. وکلای ملت در 5 جلسه علنی گذشته صلاحیت و برنامه های 10 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات، اطلاعات، اقتصاد، امور خارجه، بهداشت، کار، کشاورزی، دادگستری و دفاع بررسی کردند و امروز ادامه بررسی صلاحیت وزیر راه و شهرسازی و مابقی وزرا در دستور کارقرار دارد.دولت در حل مشکل مسکن فاقد برنامه است مخالف/سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه آقای آخوندی با این آهنگ رشد تا چند سال دیگر قرار است نسبت حمل و نقل جاده‌ای به ریلی منطقی شود؟ آیا بهتر نیست با گسترش شبکه ریلی هم ایمنی مسافر و کالا را ارتقا داد و هم وابستگی مسافران به سفر با ناوگان فرسوده هوایی را کاهش داد؟ به نظر می رسد ضرورت دارد اولا نسبت به ساخت جاده‌ها و ثانیا شناخت نقاط حادثه خیز در حمل و نقل جاده‌ای اهتمام بورزیم تا در این بخش که حجم بالای حل و نقل را برعهده دارد با کاهش حوادث رانندگی روبرو شویم. در قانون اساسی حق مسکن مردم آورده شده و آنچه موجب دلنگرانی مردم شده این است که دولت یازدهم در حل مشکل مسکن فاقد برنامه مدون بوده و به عبارتی دیگر دارای مدیریت چندگانه و اختلاف نظر است. حتی به باور دوستان شما ممکن است دو بار استیضاح شما دلایل سیاسی داشته باشد اما بحث عمده این دلایل ضعف‌های گسترده مدیریتی بوده که تاکنون نیز برطرف نشده است. یکی از کارهای «آخوندی» شکستن حبس شبکه ریلی است موافق/جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم شاهین‌دژ آقای آخوندی برای تصمیم‌گیری‌ها در...
 • اظهارات یک وزیر پیشنهادی:وزیر نمی تواند برنامه دهد
 • صراط: بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت در جلسه رأی اعتماد به کابینه دوازدهم در مجلس طی سخنانی اظهار داشت: در کشور ما هنگامی که از نفت صحبت می‌کنیم قطعاً نفت یک کالا نیست، نفت و به تبع آن وزارت نفت دارای ابعاد اقتصادی، سیاسی، سیاست خارجی، بازرگانی خارجی، فنی صنعتی و حتی امنیت ملی است. حتی در مسیر توسعه اقتصاد غیرمتکی به نفت هم صنعت پتروشیمی نقش تعیین‌کننده دارد و قریب به 98 درصد انرژی اولیه کشور از نفت و مشتقات آن تهیه می‌شود که بخش عمده منابع ریالی بودجه کشور هم به طور مستقیم و غیرمستقیم از طریق نفت تأمین می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، وی در ادامه افزود: اهمیت عظیم نفت در کشور ما باعث شده دشمن در برخورد با جمهوری اسلامی بیش از هر موردی به اعمال تحریم و اشکال‌تراشی بر علیه صنعت نفت پا می‌فشارند و صنعت نفت و به تبع آن همکاران و مدیرانش، رزمندگان و مجاهدان خط مقدم جبهه مبارزه با دشمن هستند. وزیر پیشنهادی نفت، تصریح کرد: در این روزها که فرصت شد به دلیل رأی اعتماد فرصت بیشتری در خدمت نمایندگان باشیم در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها و دیگر اجتماعات بر نکاتی تأکید شد، بر توسعه میدان‌های مشترک، تسریع در انعقاد قراردادهای نفتی، پرهیز از خام‌فروشی، حمایت از ساخت داخل، مدیریت نیروی انسانی و مسائلی که بعداً به آن اشاره خواهم کرد مورد تأکید قرار گرفت.زنگنه با بیان اینکه برنامه‌ای که به شما نمایندگان ارائه کردم برنامه منسجم و روشنی است، افزود: در این برنامه بر اساس آ‌نچه که معاون نظارت سیاست مجلس بررسی کرده گفته شده که 47 درصد برنامه پیشنهادی با احکام بالادستی منطبق و 40 درصد همسو و در هیچ موردی مبنی بر مغایرت برنامه‌ها با اسناد بالادستی یافت نشده و به 13 درصد از موارد در برنامه به اسناد بالادستی اشاره نشده است نه اینکه مغایرت داشته باشد.وی...
 • بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی/دفاعیات آخوندی شریعتمداری و صالحی/رحمانی فضلی:خدمت رسانی ۴۳۰ فرمانداری و ۱۶۰۰ بخشداری به مردم/نمایندگان چه می گویند و حاشیه ها
 • خبرگزاري آريا - چهارمين روز بررسي صلاحيت وزراي پيشنهادي دولت دوازدهم لحظاتي قبل در صحن علني مجلس شوراي اسلامي آغاز شد.به گزارش خبرنگار گروه سياسي خبرگزاري ميزان، چهارمين روز بررسي صلاحيت وزراي پيشنهادي دولت دوازدهم دقايقي قبل در صحن علني مجلس شوراي اسلامي آغاز شد.نمايندگان طي سه جلسه گذشته صلاحيت وزراي پيشنهادي «آموزش و پرورش»، «ارتباطات و فناروي اطلاعات»، «اطلاعات»، «اقتصاد و امور داريي»، «امورخارجه»، «بهداشت، درمان و آموزش پزشکي»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعي»، «جهاد کشاورزي»، «دادگستري» و «دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح» را بررسي کرده‌اند.اخبار لحظه به لحظه بررسي صلاحيت «وزراي پيشنهادي» را با ميزان بخوانيد. قره‌خاني: وزارت نفت دولت يازدهم براي انتقال گاز از جنوب به شمال تلاش کرد 1396/05/28 - 18:02 قره خاني در موافقت با وزير پيشنهادي نفت گفت: زمستان 86، دولت ترکمنستان گاز را قطع کرد و خواهان چند برابري قيمت گاز شد که موفق هم شد اما در دولت يازدهم ، اين کار را تکرار کرد که تيرماه 96، با تلاش هاي وزارت نفت و انتقال گاز از جنوب به شمال ايران، سايه تهديد گاز ترکمنستان در زمستان، براي هميشه از سر مردم شمال رخت بربست. براي رسيدن به سرمايه گذاري خارجي، تکميل پروژه هاي نيمه تمام، استخراج نفت شمال ، جلوگيري از خام فروشي، اعتلاي ايران در سهميه اوپک و رسيدن به برنامه ششم، اميدواريم با راي قاطع به همه وزرا به ويژه زنگنه، ان شاء الله همه وزرا را از بهارستان به ميدان پاستور بدرقه کنيم. نادري: زنگنه تلاش هاي زيادي داشته است 1396/05/28 - 17:52 نادري در موافقت با وزير پيشنهادي نفت گفت: زنگنه مکتب اعتماد به نفس ايراني را در چهار سال گذشته در صنعت نفت به جاي گذاشت. در مخالفت با وزير نفت، نمايندگان مجلس به رانت خواري از وزير نفت متهم شدند در حالي که من اين ادعا را رد مي کنم. شيخ...
 • انتقاد ابطحی از معرفی نشدن وزیر پیشنهادی علوم
 • یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با انتقاد از معرفی نشدن وزیر پیشنهادی علوم گفت که با توجه به وجود نظرات متفاوتی درباره‌ تشکیل هیات وزیران بدون معرفی حتی یک وزیر بهتر است از شورای نگهبان استفساریه گرفته شود. به گزارش ایسنا، محمدجواد ابطحی در جلسه علنی نوبت صبح امروز شنبه و در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با استناد به وصول ۸۷، ۱۳۵ و ۱۳۷ قانون اساسی و مواد ۲۰۴ و ۲۰۶ آیین نامه در اخطار و تذکری گفت: بر اساس این اصول و مواد، رئیس جمهور باید وزیر پیشنهادی علوم را به مجلس معرفی می‌کرد. وی افزود: تعیین سرپرست در وزارت خانه منوط به تشکیل هیات وزیران است نه اینکه هنوز وزیر علوم معرفی نشده، رئیس جمهور بخواهد سرپرست تعیین کند. نماینده خمینی شهر در ادامه گفت: از طرف دیگر ما باید نحوه‌ هماهنگی بین وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم را بدانیم که با این وضعیت مشخص نیست قرار است وزیر آموزش و پرورش چطور با وزیر علوم در آینده هماهنگ باشد حتی با فرض این که این موضوع یک استثناء است باید راه چاره‌ای وجود داشته باشد که آن هم استفساریه فوری از شورای نگهبان است. ابطحی در پایان در مورد آذری جهرمی به این موضوع اشاره کرد که افتخار ما است کسی سرباز گمنام امام زمان (عج) باشد. به گزارش ایسنا، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: اصول مورد استناد شما درست است اما در مواردی احتمال بروز استثناء وجود دارد که این درباره‌ی وزیر پیشنهادی علوم صدق می‌کند چون همانطور که رئیس جمهور توضیح داد: شب قبل معرفی هیات وزیران، وزیر پیشنهادی علوم انصراف می‌دهد. وی افزود: در این شرایط یعنی یک استثنایی به وجود آمده است، قانون می‌گوید اصل بر سر تشکیل هیات وزرا است. سوال این است که نصاب هیات وزرا چقدر است، طبیعتا اگر یک نفر از...
 • فیلم روایت وزیر پیشنهادی صنعت از وضع تولید در کشور شریعتمداری:به من گفته اند وزیر واردات
 • چند رسانه‌ای>فیلم - محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دفاع از برنامه‌های خود امروز در صحن علنی مجلس گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاوتی 48 تکلیف به عهده ما گاشته شده که در حال انجام آن هستیم. به من گفته اند وزیر واردات. در حالی که من حامی ایجاد کالاهای استراتژیک در بخش کشاورزی و صنایع هستم. صحبت های وزیر پیشنهادی صنعت و موافقان و مخالفان او در مجلس را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید. 67262 کلید واژه‌ها : محمد شریعتمداری - وزارت امور اقتصادی و دارایی -
 • سعیدی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور:آقای وزیر استاندار شما طی ۴ سال یک جلسه ملاقات مردمی هم نداشته است
 • نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: آیا اطلاع دارید استاندار شما در طول ۴ سال گذشته یک جلسه ملاقات مردمی هم برگزار نکرده؟ به گزارش تسنیم، زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور، اظهار داشت: مخالفت من با وزیر پیشنهادی کشور براساس برخی تدابیر و بداخلاقی و همچنین سنگ‌اندازی نیست، بلکه بر پایه عهدی است که خود با ملت جهت اصلاح رویه و ساختارها بسته‌ام. وی با اشاره به اهمیت و جایگاه وزارت کشور در سیاست داخلی، اشاره کرد: اهمیت این وزارتخانه بر کسی پوشیده نیست و مجلس به دلیل جایگاه نظارتی خود باید به سکینه رسیده تا رای خود را به وزیر بدهد. نماینده مردم مبارکه در مجلس با اشاره به محور اصلی مخالفت خود گفت: در دولت یازدهم آقای روحانی شما را با رویکرد توسعه‌محور دعوت به همکاری کرد؛ به نظر خود شما چه مقدار توانسته‌اید این اقدام شایسته را انجام دهید؟ همچنین انتخاب استاندارها و مدیران شما با این ویژگی‌ها انتخاب شده‌اند و چه مقدار تا به حال در استانداری‌ها حضور پیدا کرده و از نزدیک واقعیات را مشاهده کردید؟ ما از شما انتظار داشتیم که فقط به دنبال رضایت همکاران‌تان نباشید و با واقعیتی به نام مجلس و نمایندگان که طبق قانون اساسی شان نماینده با وزیر یکسان است، همکاری کنید. سعیدی با اشاره به بودجه سال 96 اظهار داشت: ما در برنامه بودجه امسال 30 درصد اعتبارات استانی را افزایش دادیم که این افزایش به دلیل فشار استاندارها نبود، بلکه به خاطر تعهد خود به خدا و مردم بوده است. وی اظهار داشت: شما در وسط ترازو قرار دارید، پس مجلس و دولت را هم‌ وزن هم بدانید و اجازه ندهید مدیران شما مجلس را نادیده بگیرند، به عنوان مثال آیا اطلاع دارید استاندار شما در طول 4 سال گذشته یک جلسه...
 • اخطار یک نماینده درباره عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس
 • نماینده مردم خمینی شهر در مجلس از عدم معرفی وزیر علوم به مجلس انتقاد کرد. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه 28 مرداد) قوه مقننه و در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با استناد به اصول 87، 135 و 137 قانون اساسی و مواد 204 و 206 آیین نامه در اخطار و تذکری گفت: بر اساس قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس، رئیس جمهور باید وزیر پیشنهادی علوم را به مجلس معرفی می‌کرد.وی با تاکید بر اینکه تعیین سرپرست در وزارتخانه منوط به تشکیل هیئت وزیران است نه اینکه هنوز وزیر علوم معرفی نشده، رئیس جمهور بخواهد سرپرست تعیین کند، ادامه داد: از طرف دیگر ما باید نحوه‌ هماهنگی بین وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم را بدانیم که با این وضعیت مشخص نیست قرار است وزیر آموزش و پرورش چطور با وزیر علوم در آینده هماهنگ باشد.نماینده مردم خمینی شهر با بیان اینکه فوت و تصاف وزرا یک استثنا است، افزود: آقای لاریجانی به نظر بنده شما می‌توانید اگر همچنان روی حرفتان هستید یک استفساریه فوری از شورای نگهبان در این رابطه بگیرید.علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: اصول مورد استناد شما درست است اما در مواردی احتمال بروز استثناء وجود دارد که این، درباره‌ وزیر پیشنهادی علوم صدق می‌کند چون همانطور که رئیس جمهور توضیح داد شب قبل معرفی هیئت وزیران، وزیر پیشنهادی علوم انصراف می‌دهد.وی افزود: در این شرایط یعنی یک استثنایی به وجود آمده است، قانون می‌گوید اصل بر سر تشکیل هیئت وزرا است. سوال این است که نصاب هیئت وزرا چقدر است، طبیعتا اگر یک نفر از هیئت وزیران معرفی نشود هیئت وزیران دارای نصاب خواهد بود.لاریجانی در پایان گفت که مخالف استفساریه...
 • اخطار ابطحی درباره عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس
 • محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه 28 مرداد) قوه مقننه و در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با استناد به اصول 87، 135 و 137 قانون اساسی و مواد 204 و 206 آیین نامه در اخطار و تذکری گفت: بر اساس قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس، رئیس جمهور باید وزیر پیشنهادی علوم را به مجلس معرفی می‌کرد. وی با تاکید بر اینکه تعیین سرپرست در وزارتخانه منوط به تشکیل هیئت وزیران است نه اینکه هنوز وزیر علوم معرفی نشده، رئیس جمهور بخواهد سرپرست تعیین کند، ادامه داد: از طرف دیگر ما باید نحوه‌ هماهنگی بین وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم را بدانیم که با این وضعیت مشخص نیست قرار است وزیر آموزش و پرورش چطور با وزیر علوم در آینده هماهنگ باشد. نماینده مردم خمینی شهر با بیان اینکه فوت و تصاف وزرا یک استثنا است، افزود: آقای لاریجانی به نظر بنده شما می‌توانید اگر همچنان روی حرفتان هستید یک استفساریه فوری از شورای نگهبان در این رابطه بگیرید. علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: اصول مورد استناد شما درست است اما در مواردی احتمال بروز استثناء وجود دارد که این، درباره‌ وزیر پیشنهادی علوم صدق می‌کند چون همانطور که رئیس جمهور توضیح داد شب قبل معرفی هیئت وزیران، وزیر پیشنهادی علوم انصراف می‌دهد. وی افزود: در این شرایط یعنی یک استثنایی به وجود آمده است، قانون می‌گوید اصل بر سر تشکیل هیئت وزرا است. سوال این است که نصاب هیئت وزرا چقدر است، طبیعتا اگر یک نفر از هیئت وزیران معرفی نشود هیئت وزیران دارای نصاب خواهد بود. لاریجانی در پایان گفت که مخالف استفساریه نیست، اما در مقطع فعلی باید خودمان تصمیم بگیریم و بعدا می‌توانیم از شورای نگهبان تفسیر...

کلیدواژه