به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از الف مرداد
١٩
2017-08-20@00:15:40 GMT

کدام وزرای پیشنهادی رای اعتماد مجلس را ندارند؟

امام جمعه قم با اشاره به موگرینی: پیرزنی عشوه‌گر در خور تکریم نیست!

ابراز امیدواری «امام» به رفع حصر

بعد از معرفی کابینه دولت روحانی واکنش‌ها نسبت به آن بسیار متفاوت بود و گویا نه کابینه پیشنهادی همان بود که نماینده‌ها انتظار داشتند و نه واکنش مجلس همان بود که دولت پیشبینی می‌کرد. همین مسئله رای اعتماد برخی وزرا را در هاله ای از ابهام فرو برده و با اما و اگرهای بسیاری مواجه کرده است.

به گزارش فرارو؛ بالاخره بعد از گمانه‌زنی‌ها و شایعه‌های متعدد و متنوع طی دو ماه اخیر، روز گذشته حسن روحانی کابینه دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد و در این لیست 8 چهره جدید حضور دارند. اما این لیست بسیاری را غافلگیر و حتی عصبانی کرد.

البته آن دسته که لیست وزرا زمینه ناراحتی و عصبانیتشان را فراهم کرد در مجلس حضور ندارند و غالبا کاربران شبکه‌های اجتماعی هستند. آنها که طی این مدت با هشتگ کابینه 24میلیونی مطالباتی را از حسن روحانی مطرح کرده بودند از روز گذشته دولت را متهم به بی‌توجه‌ای به مطالبات کردند و تاکید داشتند این وزرا به هیچ عنوان گزینه‌هایی نیستند که انتظارش را داشتند.

اما آنچه که آینده کابینه را رقم می‌زند در بهارستان رخ می دهد و آن هم جلسه رای اعتماد مجلس است که آن هم با توجه به مهلت یک هفته‌ای مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از زمان اعلام اسامی آنها، جلسات مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از سه‌شنبه آینده برگزار خواهد شد.

با این حال گویا بخشی از نمایندگان مجلس هم با کاربران شبکه‌های اجتماعی هم‌نظر هستند و حتی تا حدی از چهره‌های حاضر در لیست غافلگیر شدند که حاضر به پاسخگویی به خبرنگاران در مجلس نبودند و زمانی که با این پرسش مواجه می‌شدند که «نظرتان درباره کابینه چیست» اظهار می کردند که بسیار لیست عجیبی بود و آنقدر غافلگیر شدیم که ترجیج می دهیم، موقتا درباره آن اظهار نظر نکنیم.

همین واکنش‌ها این شائبه را تقویت کرده است که رویکرد نمایندگان با کابینه تا حدود زیادی متفاوت از آنچه که روحانی انتظار دارد باشد و هرچند حسینعلی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور معتقد است نسبت به رای آوری وزرای پیشنهادی خیلی خوشبین و بسیار امیدوار هستند اما گویا قرار است، هفته آینده روحانی و وزرای پیشنهادی روزهای سختی را سپری کنند و برخی از آنها رای اعتماد مجلس را کسب نکنند.

این را جعفرزاده نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس هم به آن اشاره کرده و گفته است که افتادن 3 وزیر پیشنهادی قطعی است چون اوضاع رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور، جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات و بطحایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اصلا خوب نیست.

البته پیش تر فراکسیون امید هم نسبت به گزینه های احتمالی دولت واکنش نشان داده بودند و اعلام کردند 7 وزیر پیشنهادی نمی توانند رأی اعتماد بگیرند. البته این پیش از معرفی رسمی وزرا بود و بعد از آن گویا طی جلسات و گفت‌وگوها میان این فراکسیون و دولت یا گفت‌وگوهای داخلی فراکسیون این تعداد به سه نفر تقلیل پیدا کرد. این را الیاس حضرتی اعلام کرد و در صفحه توییتری خود نوشت: برآيند نظرات همكارانم در مراسم تحليف نشان می‌دهد كه دو، سه وزير رای اعتماد نمی‌گیرند. وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش کمترین شانس را دارد.

این موضوع بعد از معرفی کابینه میان نمایندگان تا حدود زیادی مشهود بود. حتی پارسایی سخنگوی فراکسیون امید در این باره گفت: در مورد برخی وزرا پیش فرض منفی و در مورد برخی دیگر پیش فرض مثبت وجود دارد که باید ببینیم جمع بندی فراکسیون چه خواهد بود. ممکن است نظرات مثبت و منفی در مورد برخی وزرا وجود داشته باشد، اما نهایتا خرد جمعی در فراکسیون به جمع بندی خواهد رسید.

اما گویا در بخش هایی از این موضوع با فراکسیون مستقلین هم نظر هستند و آن هم در خصوص رحمانی فضلی گزینه پیشنهادی برای وزارت کشور است و در کنار او شاید مانند فراکسیون مستقلین با وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و ارتباطات مخالفت نداشته باشند اما علی ربیعی وزیر پیشنهادی کار از افرادی است که اصلاح‎طلبان عملکردش را در دولت یازدهم مثبت نمی دانند. به همین دلیل هم پارسایی عنوان کرد که این افراد از گزینه هایی بودند که روی عدم معرفی آنها در کابینه جدید تاکیدات زیادی بود ولی باز در کابینه حضور دارند و باید پس از ارزیابی برنامه های جدید آنها تصمیم بگیریم که آیا به آنها رای بدهیم یا خیر.

بنابراین مشخص است که چهار وزیر یعنی وزرای کشور، کار،ارتباطات و آموزش و پروش از جمله وزرایی هستند که در روز رای اعتماد از سوی فراکسیون مستقلین و امید مورد انتقاد شدید قرار می گیرند و احتمال این که رای اکثریت را بدست نیاورند وجود دارد . هرچند جلسات انفرادی وزرای پیشنهایدی روحانی با فراکسیون ها امروز آغاز شده است و ممکن است با حضور در این جلسات بتوانند نظر اکثریت را تغییر دهند.

اما نکته قابل توجه در خصوص کابینه پیشنهادی حسن روحانی این است که تا این لحظه فراکسیون ولایی هیچ کدام از وزرا را رد و موضع منفی نسبت به کابینه اتخاذ نکردند. بطوری که حواد کریمی قدوسی عضو این فراکسیون در گفت‌وگو با فرارو عنوان کرد: فراکسیون ولایی تا این لحظه نسبت به کابینه نگاه منفی ندارد و موضعش مثبت است. هرچند باید طی جلسات با وزرا برنامه های آنها را بررسی کنیم اما با کلیت کابینه موافق هستیم.

البته در نقطه مقابل این افراد چهره‌هایی حضور دارند که تا این لحظه حمایت فراکسیون‌ها از آنها قطعی شده است. محمد جواد ظریف، محمود علوی و حسن قاضی زاده هاشمی با فراکسیون های مستقلین و ولایی دیدار داشتند که بعد از آن فراکسیون مستقلین اعلام کرد که ظریف و علوی در نشست فراکسیون مستقلین ولایی حاضر شدند و مباحث خود را مطرح کردند و این درحالی است که به هر حال به نظر فراکسیون هر دو نفر این وزرا کارنامه نسبتاً خوبی داشته‌اند و فراکسیون نیز در مجموع از حضورشان در دولت دوازدهم حمایت می‌کند.

از سوی دیگر فراکسیون ولایی هم با قاضی زاده جلسه ای برگزار کرد و سخنگوی این فراکسیون اعلام کرد که رویکرد مجموعه فراکسیون نمایندگان ولایی نسبت به معرفی مجدد آقای قاضی‌زاده هاشمی در وزارت بهداشت مثبت بود و اعضای فراکسیون به‌ اتفاق خواستار ادامه فعالیت ایشان در وزارت بهداشت شدند.

بنابراین هرچند از روز گذشته ربیعی، آذری جهرمی، حاتمی، زنگنه، رحمانی فضلی، شریعتمداری، آخوندی، آوایی و بی طرف از جمله وزرای پیشنهادی هستند که روز گذشته در کمیسیون‌ها و فراکسیون های مختلف مجلس حاضر شدند و برنامه هایشان را توضیح دادند، اما تا اینجای کار شرایط سه وزیر تا حدود زیادی مشخص شده است.

با همه این تفاسیر وضعیت کابینه تا حدود زیادی پیش از سه شنبه هفته آینده که قرار است جلسه رای اعتماد در صحن علنی برگزار شود، مشخص می‌شود اما تا این لحظه همانطور که اشاره شد چهار وزیر قرار است با مخالفت فراکسیون مستقلین و امید مواجه شوند. اما در این میان قطعا روحانی مسیر سختی پیش‌رو خواهد داشت. زیرا علاوه بر این موضوع‌ها نارضایتی و حتی عصبانیت حامیانش در مجلس و سطح جامعه همچنان از عدم معرفی وزیر زن شکایت دارند این را از نقاط ضعف بزرگ کابینه می دانند و از این مسئله بسیار عصبانی هستند.

به طوری که پروانه سلحشوری عضو فراکسیون امید در گفت‌وگو با فرارو با انتقاد از عدم حضور زنان در کابینه و ابراز نارضایتی از این اقدام روحانی گفت: باید به آقای روحانی بگوییم حالا که با رای 24 میلیون نفری رئیس جمهور شده اید، مچکریم که بر خلاف شعارهای انتخاباتی، نصف جامعه را نادیده گرفته اید و هیچ وزیر زنی را در کابینه معرفی نکرده اید.

مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد

یک مرجع تقلید پیگیر اعتصاب غذای کروبی

پشت پرده برکناری مدیرعامل موسسه نور

کلیدواژه: فراکسیون مستقلین | وزرای پیشنهادی | وزیر پیشنهادی | تا حدود زیادی | تا این لحظه | رای اعتماد | روز گذشته

منبع: الف

منبع این خبر، وبسایت alef.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۳۴۴۵۰۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • رویکرد متفاوت فراکسیون های مجلس در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی
 • رویداد۲۴-علی تاجرنیا، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت تصریح کرد: رویکرد اصلاح‌طلبان و اصولگرایان با یکدیگرکاملا تفاوت دارد یکی برای صیانت از مرزهای اصلاح‌طلبی است و دیگری سهم خواهانه به‌حساب می‌آید.پس‌ازآنکه حسن روحانی لیست وزرا پیشنهادی خود را تقدیم مجلس کرد تحرکی شبیه به رقابت در بین فراکسیون‌های مجلس را شاهد هستیم. اعضای این فراکسیون‌ها که یک سر آن در دست علی لاریجانی و سر دیگر در اختیار محمدرضا عارف قرار دارد هرروز درباره احتمال رأی آوری یا عدم موفقیت وزار پیشنهادی رئیس‌جمهور نظراتی را رسانه‌ای می‌کنند که الزاماً با نظر فراکسیون یکی نیست.بلافاصله پس از نهایی شدن اسامی پیشنهادی دولت دوازدهم یکی از نمایندگان مجلس از فراکسیون مستقلین در گفت‌وگویی اعلام کرد که سه وزیر معرفی‌شده از طرف رئیس‌جمهوری موفق به اخذ رأی نخواهند شد، اعضای فراکسیون امید هم تا به امروز درباره سه وزیر احتمال داده‌اند که با عدم اخذ رأی اعتماد در مجلس روبرو شود. در کنار این موارد از هر دو فراکسیون اعضای دیگری مخالف این نظریه‌ها هستند و دقیقاً خلاف آن صحبت می‌کنند.واقعیت این است که در خانه ملت آنچه بسیار تأثیرگذار و تصمیم‌ساز به‌حساب می‌آید، لابی‌گری‌ها است. بارها مشاهده‌شده که گزینه‌ای در عین ناباوری موفق به اخذ رأی اعتماد یا عدم آن از سوی اعضای خانه ملت شده است، این مسئله در تصمیمات مجلس هم بی تاثیرنیست و هدایت آن‌هم در اختیار کسانی است که سر طناب را در دست گرفته و تلاش می‌کنند آن را بیشتر به سمت خود بکشند.علی تاجرنیا، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت‎وگو بارویداد۲۴در رابطه با رقابت بین فراکسیون مجلس گفت: مجلس دارای طیف‌بندی‌هایی است که بر همین اساس بین جریان اصلاح‌طلب و یا همان فراکسیون امید و فراکسیون اصولگرایی که مسئولیت آن با علی لاریجانی است، رقابت وجود دارد.وی در این رابطه که هر یک از فراکسیون‌ها دارای اهداف متفاوتی هستند، بیان کرد: قدر مسلم آقای...
 • فردا اعلام نظر ۳ فراکسیون سیاسی مجلس درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی
 • خبرگزاری میزان- سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۳ فراکسیون سیاسی مجلس درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم فردا اعلام نظرخواهند کرد. بهروز نعمتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان گفت: فردا یکشنبه (۲۹ مرداد) فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم اعلام نظر خواهد کرد.عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: همچنین فردا قرار است دو فراکسیون دیگر مجلس شورای اسلامی جمع‌بندی نهایی خود را درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم اعلام کنند. فراکسیون‌های «نمایندگان ولایی»، «امید» و «مستقلین» سه فراکسیون سیاسی مجلس دهم است.انتهای پیام/
 • چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس/غیاب ۸۲ نماینده مجلس
 • چهارمین روز بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس آغاز شد. سرویس سیاسی فردا: چهارمین روز بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد.این در حالی است که 208 نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کُرسی 82 نماینده مجلس خالی است.خانه ملتی‌ها در جلسات علنی قبل که از روز سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شد و تا ظهر روز پنج‌شنبه ادامه داشت، صلاحیت 10 نفر از وزرای پیشنهادی را مورد بررسی قرار دادند.
 • رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی فردا انجام می شود
 • عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم فردا (یکشنبه) انجام می‌شود، گفت: رئیس‌جمهور فردا برای دفاع از کابینه پیشنهادی‌اش به مجلس می‌‎آید. به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس؛ اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس صحبت‌های انجام‌شده، مقرر شد رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی فردا (یکشنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شود. وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات امروز مجلس بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی را به پایان می‌رسانند و نهایتاً فردا رأی‌گیری از وکلای ملت انجام خواهد شد. رنجبرزاده تأکید کرد: مجلس امروز در 2 شیفت کاری صبح از ساعت 8 الی 13 و عصر از ساعت 14:30 دقیقه الی 19:30 دقیقه نشست علنی خواهد داشت. وی همچنین اعلام کرد آقای روحانی رئیس‌جمهور فردا برای دفاع از کابینه پیشنهادی‌اش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابد. این عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی فردا حدود ساعت 11 صبح در مجلس آغاز می‌شود و طبق روال رئیس مجلس شورای اسلامی آرای 17 وزیر پیشنهادی را ازتریبون پارلمان قرائت می‌کند.
 • پیش بینی نعمتی از نتیجه رای اعتماد وزرای پیشنهادی
 • سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: تکلیف وزرای پیشنهادی تا ظهر فردا مشخص می‌شود. خبرگزاری تسنیم:سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: تکلیف وزرای پیشنهادی تا ظهر فردا مشخص می‌شود. بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (شنبه 28 مرداد) قوه مقننه با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح روند برگزاری رای اعتماد و اخذ رای نمایندگان پرداخت و گفت: با توجه به اینکه هیئت رئیسه مجلس تصمیم گرفت به صورت مختصر و به صورت دقیق رای اعتماد وزرا را برگزار کند، انشاءالله فردا تا ظهر بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد. وی ادامه داد: احتمالا صبح فردا دو وزیری که از برنامه‌های خود دفاع نکرده‌اند در پشت تریبون قرار می‌گیرند و اظهاررات خود را خواهند داشت و پس از آن رئیس‌جمهور نطقی خواهد داشت و پس از آن روند اخذ رای از نمایندگان برای وزرای پیشنهادی آغاز می‌شود. نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: هیئت‌رئیسه برای سهولت در اخذ رای از نمایندگان تصمیم گرفت تا در دو بال شرقی و غربی مجلس صندوق‌ها را مستقر کند و 6 میز نیز در پشت هیئت رئیسه تعبیه شود تا کار شمارش آراء انجام شود، یعنی هر 3 وزیر یک میز را به خود اختصاص می‌دهند و شمارش آراء در آن انجام می‌گیرد. نعمتی تصریح کرد: به نظر می‌رسد ظرف مدت 45 دقیقه کار شمارش آراء انجام شود. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به رایزنی‌های فراکسیون‌های مجلس، چند وزیر امکان این را دارند که از نمایندگان رای اعتماد دریافت نکنند؟ گفت: پاسخ این سوال بسیار سخت است و نمایندگان رای‌شان مخفی است و این موضوع قابل پیش‌بینی نیست. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: اما تجربه نشان داده که احتمالا یک یا دو وزیر از نمایندگان رای نگیرند زیاد است. نعمتی همچنین از دو شیفته بودن جلسه علنی امروز مجلس خبر داد.
 • فوکوس رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم
 • فوکوس-رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم فوکوس-رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم
 • کابینه پیشنهادی از کابینه یازدهم چابک تر است/همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد می گیرند
 • رویداد۲۴-رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در تشریح وضعیت وزرای پیشنهادی و کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس گفت: میزان رای به وزرای پیشنهادی متفاوت خواهد بود و برخی با رای بالا به عنوان وزیر انتخاب خواهند شد و شاید عده ای رای کمتری بیاورند اما موضوعی که حائز اهمیت است و بنده پیش بینی می کنم اتفاق بیفتد کسب رای اعتماد همه وزرای پیشنهادی است.پس از اعلام نهایی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم از سمت رییس جهور به مجلس، جلسات رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی کابینه روحانی، آغاز شد و موافقان و مخالفان با اعلام نقطه نظرات خود، به رد و یا تایید هر یک از وزرای پیشنهادی اقدام می کنند.محمدرضا رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلسدر گفت‌وگو بارویداد۲۴در خصوص فضای حاکم بر مجلس و وضعیت وزرای پیشنهادی گفت: نگاه مجلس، حمایت از دولت است. دولت شرایط خاصی دارد و با شعارهایی که رییس جمهور در ایام تبلیغات داده انتظارات را بالا برده است. از طرف دیگر اوضاع اقتصادی سختی بر کشور حاکم است و مجلس می خواهد برای رفع مشکلات اقتصادی در کنار و همراه دولت باشد. با جوی که من در مجلس می بینم فکر می کنم تمام وزرای پیشنهادی رای اعتماد خواهند گرفت.او همچنین درباره میزان احتمالی آرای هر یک از وزرای پیشنهادی گفت: میزان رای به وزرای پیشنهادی متفاوت خواهد بود و برخی با رای بالا به عنوان وزیر انتخاب خواهند شد و شاید عده‌ای رای کمتری بیاورند اما موضوعی که حائز اهمیت است و بنده پیش بینی می کنم اتفاق بیفتد کسب رای اعتماد همه وزرای پیشنهادی است.رضایی ادامه داد: بی تردید هرچه رای اعتماد وزرای پیشنهادی بالاتر باشد پشتوانه قوی تری خواهند داشت و با اعتماد به نفس بیشتری کار خود را دنبال خواهند کرد. امیدوارم که مجلس رای خوبی به افراد معرفی شده بدهند تا آن ها با قدرت در وزارتخانه ها...
 • آغاز ششمین جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی
 • ششمین جلسه برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی پیش آغاز شد. خبرگزاری مهر:جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۰۸ نماینده آغاز شد. امروز ششمین جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در مجلس است. تاکنون موافقان و مخالفان ۱۰ وزیر دیدگاه های خود را در صحن علنی اعلام کردند و بررسی رای اعتماد به ۷ وزیر دیگر باقی مانده است. امروز مجلس با بررسی اظهارات مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی آغاز خواهد شد.
 • جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت فردا برگزار می شود
 • یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که رای گیری درباره صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در جلسه علنی فردا (یکشنبه) مجلس انجام خواهد شد. اکبر رنجبر زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت امروز به طول خواهد انجامید رای گیری برای آنها به جلسه علنی فردا (یکشنبه) موکول خواهد شد. نمایندگان مجلس از سه‌شنبه گذشته وارد بررسی صلاحیت 17 وزیر پیشنهادی دولت شدند. انتهای پیام
 • احتمالا یک یا دو نفر از وزرای پیشنهادی رأی اعتماد نمی گیرند/شمارش آرا ۴۵ دقیقه طول می کشد
 • به گزارش خبرنگار مجلسگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه هیئت رئیسه مجلس تصمیم گرفت که هر چه مختصرتر و با برنامه ‌دقیقی کار رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی را انجام دهد فکر می‌کنیم که فردا کار رأی اعتماد پایان یابد و نهایتا یک یا 2 نفر از وزرا بررسی صلاحیتشان باقی بماند. وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور برای حمایت از وزرای پیشنهادی خود به مجلس می‌آید و صحبت‌هایی خواهد داشت، اظهار داشت: پس از سخنرانی رئیس جمهور کار رأی گیری را داریم احتمالا تا فردا ظهر پایان می‌یابد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: برای سهولت کار رأی‌گیری هیأت رئیسه در دو بال شرقی و غربی مجلس صندوق هایی را تعبیه کرده است و همچنین در پشت سر هیأت رئیسه محوطه‌ای وجود دارد که در ما آنجا 6 میز قرار داده‌ایم که برای هر سه وزیر یک میز تعبیه شده است و از هر فراکسیون هم یک نفر به عنوان ناظر برای نظارت دقیق کار در آنچا حضور دارند. نعمتی گفت: تمام تلاش ما این است که تا فردا ظهر کار ار به نتیجه برسانیم تا دولت جدید هم بتواند از فردا بعدازظهر کارش را در هیأت دولت آغاز کند. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کار شمارش آرا تا چه زمانی طول می‌کشد گفت: در دوره قبل ما این کار را فقط از یک لاین انجام می‌دادیم اما باین بار برای تسریع کار دو لاین را باز کردیم و فکرمی‌کنیم که نهایتا شمارش آرا 45 دقیقه طول بکشد. نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر این به نظر شما چند درصد از وزرای پیشنهادی رأی اعتماد می‌گیرند و چند درصد رأی اعتماد نمی‌گیرند، اظهار داشت: سوال سختی است چرا که نمایندگان رأی خود را به...
 • ششمین جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی پایان یافت
 • ششمین جلسه علنی مجلس برای بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم دقایقی پیش پایان یافت. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جلسه علنی نوبت صبح امروز(شنبه 28 مرداد )مجلس شورای اسلامی برای بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم دقایقی پیش پایان یافت.در ششمین جلسه علنی مجلس صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی، محمد شریعتمداریوزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و همچنین سید عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی شد.به گزارش تسنیم، وکلای ملت در 5 جلسه علنی گذشته صلاحیت و برنامه‌های 10 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات، اطلاعات، اقتصاد، امورخارجه، بهداشت، کار، کشاورزی، دادگستری و دفاع را بررسی کردند.انتهای‌ پیام/ R1385/P1011121/S1,15/CT11 موضوعات مرتبط جلسه رای اعتماد
 • پایان جلسه نوبت صبح بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی
 • جلسه نوبت صبح بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دقایقی پیش به پایان رسید. بر اساس این گزارش، در جلسه نوبت صبح امروز مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کردند، علاوه بر این آخوندی وزیر راه و شهرسازی و صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های خود را برای دو وزارتخانه مطروحه تشریح کردند. در جلسه نوبت عصر، مخالفان و موالفان وزیر پیشنهادی کشور به بیان دیدگاه های خود خواهند پرداخت.
 • جلسه نوبت عصر بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی آغاز شد
 • جلسه نوبت عصر مجلس شورای اسلامی برای بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی پیش آغاز شد. به گزارش خبرنگار مهر، جلسه نوبت عصر روز شنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۰۲ نماینده آغاز شد. بررسی رأی اعتماد به رحمانی‌فضلی وزیر پیشنهادی کشور هم‌اکنون در دستور کار مجلس قرار دارد. در نوبت صبح مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی کردند.
 • چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم ۲
 • تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم -۲تصاویر چهارمین روز...
 • چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازده
 • تصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهتصاویر چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازده
 • جلسه نوبت صبح بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی پایان یافت
 • جلسه نوبت صبح مجلس شورای اسلامی برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی پیش پایان یافت. به گزارش خبرنگار مهر، جلسه نوبت صبح بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دقایقی پیش به پایان رسید. بر اساس این گزارش، در جلسه نوبت صبح امروز مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کردند، علاوه بر این آخوندی وزیر راه و شهرسازی و صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های خود را برای دو وزارتخانه مطروحه تشریح کردند. در جلسه نوبت عصر، مخالفان و موالفان وزیر پیشنهادی کشور به بیان دیدگاه های خود خواهند پرداخت.
 • چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم/تصاویر
 • چهارمین روز جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در حال برگزاری است. به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چهارمین روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم روز شنبه به ریاست علی لاریجانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است. در حال بروزرسانی...
 • آخرین روز بررسی وزرای پیشنهادی در غیاب ۸۲ نماینده مجلس
 • جلسه علنی نوبت صبح مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی قبل آغاز شد. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.هم‌اکنون 208 تن از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کُرسی 82 نماینده مجلس خالی است.به گزارش تسنیم، وکلای ملت در 5 جلسه علنی گذشته صلاحیت و برنامه های 10 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات، اطلاعات، اقتصاد، امور خارجه، بهداشت، کار، کشاورزی، دادگستری و دفاع بررسی کردند.انتهای‌پیام/ R1385/P1360/S1,15/CT11 موضوعات مرتبط جلسه رای اعتماد
 • چهارمین روز بررسی وزرای پیشنهادی در غیاب ۸۲ نماینده مجلس
 • جلسه علنی نوبت صبح مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی قبل آغاز شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد. هم‌اکنون 208 تن از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کُرسی 82 نماینده مجلس خالی است. وکلای ملت در 5 جلسه علنی گذشته صلاحیت و برنامه های 10 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات، اطلاعات، اقتصاد، امور خارجه، بهداشت، کار، کشاورزی، دادگستری و دفاع بررسی کردند. انتهای‌پیام/
 • حاشیه های مجلس در چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی عکس
 • چهارمین روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم امروز شنبه به ریاست علی لاریجانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد و در نوبت صبح وزرای راه، صنعت و فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی شدند.
 • ششمین جلسه برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی پیش آغاز شد
 • جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۰۸ نماینده آغاز شد. امروز ششمین جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در مجلس است. به گزارش جهان نيوز؛ تاکنون موافقان و مخالفان ۱۰ وزیر دیدگاه های خود را در صحن علنی اعلام کردند و بررسی رای اعتماد به ۷ وزیر دیگر باقی مانده است. امروز مجلس با بررسی اظهارات مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی آغاز خواهد شد.
 • تصاویر حاشیه های مجلس در چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی
 • چند رسانه‌ای>عکس - چهارمین روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم امروز شنبه به ریاست علی لاریجانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد و در نوبت صبح وزرای راه، صنعت و فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی شدند. عکس‌ها: ایرنا، ایسنا، مهر و میزان67282 کلید واژه‌ها : دولت دوازدهم -
 • کدام نمایش های تئاتر شهر روز دوشنبه اجرا ندارند
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، نمایش‌های «اعتراف» به کارگردانی شهاب حسینی در تالارهای اصلی، «آرسن» به کارگردانی بهزاد صدیقی در تالارقشقایی ، «صبح یه روز لعنتی » به کارگردانی حسن باستانی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر دوشنبه 30 مرداد به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) به صحنه نمی‌روند. این در حالی است که نمایش «پسران تاریخ» به کارگردانی اشکان خیل نژاد در تالار چهارسو در این تاریخ استثنائا در ساعت 18 به صحنه خواهد رفت. براساس این گزارش نمایش های «راشومون» به کارگردانی رضا کوچک زاده در تالار قشقایی ، «ناتمام» به کارگردانی کهبد تاراج در تالار سایه،«دشمن خدا» به کارگردانی عمادالدین رجب لو در پلاتو اجرا نیز روز سه شنبه 31 مرداد اجرایی ندارند. 501
 • چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس آغاز شد
 • به گزارشخبرنگار مجلسگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس آغاز شد. گفتنی است در جلسه‌های قبلی صلاحیت وزرای آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصاد و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان، تعاون کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری و دفاع بررسی شد. ششمین جلسه بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی دوازدهم آغاز شد ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۰۸:۱۰
 • تکلیف وزرای پیشنهادی فردا روشن می شود/حضور رئیس جمهور در مجلس
 • به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، اکبر رنجبرزاده با اشاره به برنامه‌ مجلس برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، گفت: مجلس امروز برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در دو شیفت کاری و در دو نوبت صبح و عصر جلسه علنی دارد. وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم امروز در مجلس پایان می‌یابد و فردا (یکشنبه 29 مرداد) رأی‌گیری نمایندگان درباره صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم انجام می‌شود. عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: قرار است آقای روحانی رئیس‌جمهور نیز فردا برای دفاع از کابینه دولت دوازدهم در مجلس حضور یابد. رنجبرزاده در پایان خاطرنشان کرد: رأی‌گیری از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم فردا حدود ساعت 11 پیش از ظهر در مجلس انجام می‌شود و طبق روال رئیس مجلس آرای 17 وزیر پیشنهادی را از تریبون قرائت می‌کند. به اشتراک گذاری کد خبر : 2961508300260647681 برچسب‌ها : کابینه پیشنهادی دوازدهم رای اعتماد به وزرای پیشنهادی تکلیف وزرای پیشنهادی فردا روشن می‌شود / حضور رئیس جمهور در مجلس لینک کوتاه : اخبار مرتبط شاخص‌های وزرای کارآمد شنبه 28 مرداد 1396 07:21 ثروت ۷۰۰ میلیاردی آقای وزیر مورد سوال یکی از نمایندگان قرار گرفت شنبه 28 مرداد 1396 10:07 ارسال نظر مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید: 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید. 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود. 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود. تصویر امنیتی : پربازدیدها آمریکا خطا کند، باید جنازه نیروهایش را از آب بگیرد!/ عملیات انتقام حججی، رده فرماندهی داعش را خواهد زد دونالد ترامپ استعفا می دهد+عکس 6 اشتباهی که در ارتباط با عینک های آفتابی مرتکب می شویم 4 دلیل برای اعدام داعشی ها /...
 • پایان ششمین جلسه علنی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس
 • ششمین جلسه علنی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس دقایقی قبل و برای تنفس 1.5 ساعته پایان یافت و نشست بعدی از ساعت 14:30 دقیقه آغاز می‌شود. به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس؛ ششمین جلسه علنی بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با اعلام مسعود پزشکیان نایب رئیس اول پارلمان پایان یافت. نشست نوبت عصر امروز خانه ملت پس از تنفس 1.5 ساعته از ساعت 14:30 دقیقه برای ادامه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی آغاز می‌شود و تا ساعت 19:30 دقیقه ادامه خواهد داشت. وکلای ملت در جلسه علنی صبح امروز پارلمان صلاحیت وزرای پشنهادی راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد بررسی قرار دادند. نمایندگان مجلس تاکنون صلاحیت 13 وزیر پیشنهادی از 17 وزیر پیشنهادی را مورد بررسی قرار دادند و قرار است در جلسه علنی عصر امروز و صبح فردای پارلمان برنامه‌های وزرای پیشنهادی باقی مانده شامل وزرای پیشنهادی کشور، نفت، نیرو و ورزش را مورد رسیدگی قرار دهند.

کلیدواژه