به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از مهر مرداد
١٩
2017-08-20@00:16:53 GMT

تامین منابع پایدار حوزه سلامت در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم

امام جمعه قم با اشاره به موگرینی: پیرزنی عشوه‌گر در خور تکریم نیست!

ابراز امیدواری «امام» به رفع حصر

وزیر بهداشت از استمرار و ارتقای طرح تحول سلامت در چارچوب برنامه ششم توسعه به عنوان مهمترین محور برنامه های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی، گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم، بیش از ۶ هزار مرکز، خانه و پایگاه بهداشت و مرکز جامع خدمات سلامت در کشور ایجاد شد و ظرفیت پذیرش دانشجویان نیز افزایش یافت و در محل زیست و دریافتی کادر درمانی نیز مداخلاتی انجام دادیم و در حال حاضر زمان برای استقرار نظام ارجاع، مهیا و فراهم شده است.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به موقعیت ایران در حوزه آموزش، پژوهش و دانش در حوزه سلامت، گفت: خوشحالیم که در این حوزه ها جایگاهی ممتازی داریم اما باید تلاش کنیم تا ضمن حفظ وضعیت موجود، برای بهبود وضعیت نیز اقداماتی را انجام دهیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که در دولت دوازدهم از سوی رییس جمهور و مجلس شورای اسلامی باید انجام شود، پایداری منابع مالی در حوزه سلامت و نیز رفع اشکالات بین شرکای ما در طرح تحول سلامت است که باید جزء اولویت ها باشد و امیدوارم که در ۱۰۰ روز اول دولت آینده، شاهد این اتفاقات باشیم.

هاشمی مطالبه گری از دستگاه ها، نهادها و افرادی که به تولید بیماری می پردازند را بسیار مهم و اساسی خواند و افزود: مطالبه گری از این دستگاه ها، یک کار مشترک است و باید با کمک رسانه ها، این دستگاه ها را کنترل، نصیحت و معرفی کنیم و در صورتی که نپذیرفتند، قضاوت در مورد آنها را به افکار عمومی واگذار کنیم. در دولت و خارج از دولت، دستگاه هایی هستند که بیماری تولید می کنند و به آلودگی، افزایش آسیب های جانی در بخش صنعت، جاده و غذا و سلامت روان می پردازند و باید در این حوزه ها در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، مطالبه گری کنیم.

وی اضافه کرد: شهادت می دهم که دولت های مختلف از جمله دولت یازدهم خدمات و اقدامات بسیار زیادی را در کشور انجام داده و موظف هستیم همچنان که به اشکالات و کاستی ها توجه داریم و نباید از آنها چشم پوشی کنیم، به توفیقات نظام افتخار کنیم و آنها را بگوییم و مردم را ناامید نکرده و فقط نقاط سیاه را نبینیم البته انتظار هم نداریم که فقط نقاط قوت و نورانی دیده شود اما در کنار انذاری که می دهیم، بشارت باشد تا مردم به کشور و آینده انقلاب، امیدوار شوند.

هاشمی با اشاره به روزهای معرفی و تشکیل کابینه دولت پس از اخذ رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، گفت: در دو سه هفته گذشته در کشور جو آرامی حاکم بود و من نیز مانند مردم از این بابت خوشحالم چراکه آنها از درگیری، دعوا، سروصدا، جنجال سازی و متهم کردن دیگران، خوششان نمی آید و فقط کار و کارنامه می خواهند.

وزیر بهداشت یادآور شد: مردم دوست دارند که مسئولان کشور شب و روز به آنها و مشکلاتشان فکر کرده و خود را وقف مردم کنند البته حق مردم هم است زیرا در صحنه های مختلف از ابتدای انقلاب تا دوران دفاع مقدس و بعد از آن، بیش از انتظار ظاهر شدند و برداشت من این است که اگر بخواهیم به موفقیت برسیم، چنین فضایی که در دو سه هفته گذشته در کشور حاکم بود، ادامه داشته باشد.

هاشمی تاکید کرد: مردم گرفتاری ها و مشکلات زیادی دارند اما توقع و انتظار آنها بر خلاف آنچه در تریبون های مختلف گفته می شود، زیاد نیست و همین که احساس کنند مسئولان برای آنها و مشکلاتشان تلاش می کنند، صرف نظر از نتایج آن، رضایت خواهند داشت.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از مجلس شورای اسلامی به دلیل حمایت از دولت یازدهم، ابراز امیدواری کرد که در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی و دادن رای اعتماد به کابینه مطابق انتظار عمومی عمل کند تا تمام افراد پیشنهادی رای اعتماد بگیرند و به سرعت کار خود را آغاز کرده و از حمایت همه ارکان نظام بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه کار اجرایی سخت و بلکه بسیار سخت است، افزود: انجام کار اجرایی نیازمند کمک و حمایت های روحی و معنوی است و رسانه ها بخشی از این کمک هستند البته نباید انتظار داشته باشیم که رسانه ها فقط مدح کنند و اگر حرف یا اشکالی وجود دارد، نباید با فریاد گفته شود زیرا نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه بر مشکلات نیز می افزاید.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در حوزه سلامت نیاز بسیار زیادی به کمک رسانه ها داریم و اگر کمک های رسانه در طول ۴ سال گذشته وجود نداشت، چنین رضایتمندی بین مردم از خدمات حوزه سلامت ایجاد نمی شد.

هاشمی گفت: امیدواریم که رسانه ها در جهت اجرای ماموریت اصلی ما که توانمندسازی مردم و افزایش دانش سلامت در راستای تغییر سبک زندگی برای ابتلای کمتر به بیماری ها و مطالبه گری از سایر دستگاه ها است، در سال های آینده نیز به وزارت بهداشت کمک کنند.

وی اظهار داشت: دعا کنید که بتوانیم خادم واقعی و سرباز صالح برای مردم و ایران باشیم. در حوزه سلامت هیچ محدودیت و تفاوتی در ارائه خدمات به افراد با هر گونه مذهب، نژاد و قومیتی وجود ندارد و وظیفه ما، خدمت کردن به مردم است و آرزو دارم که اگر در دولت دوازدهم پس از کسب رای اعتماد حاضر بوده و ۴ سال خدمت بی منت داشته باشم، در پایان دوره، من و تیم وزارت بهداشت، سهمی در ۱۵ میلیون نفری که رای ندادند داشته باشیم و بتوانیم افرادی که دلخور، بی تفاوت و ناامید هستند را امیدوار کنیم تا ملت ید واحد و همراه و همدل باشند و این، رمز بقای ایران و انقلاب و پیشرفت کشور است.

وزیر بهداشت یادآور شد: شغل شریف و خطیر خبرنگاری، شغل پیامبران است و در کنار ارزشمندی، اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا شامل آموختن، مطلع کردن و پیام رساندن است و باید به آن توجه کنیم و راه روشنگری راهی است که همه مصلحان تاریخ و اندیشمندان راستین پیموده اند و باید مانند آنها باشیم تا برای پیمودن این راه، ضمن برخورداری از سلامت کامل و تقوی و صداقت که بر دانش و تجربه ارجحیت دارد، برای ارتقای اخلاق، رعایت حقوق شهروندان و پرهیز از رفتارهای نامناسب در جامعه مثمر ثمر باشیم.

هاشمی تاکید کرد: همه ما باید پاسدار حرمت خبرنگاران باشیم و من نه به عنوان وزیر بلکه به عنوان برادر شما، تقاضا دارم که حتما قدر جایگاه ارزشمند خود را بدانید. البته خبرنگاران هم می توانند به دولت کمک کنند و هم مشکلاتی را ایجاد کنند البته خبرنگاران حوزه سلامت، یار و یارو مردم بودند که سپاسگزار آنها هستیم.

مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد

یک مرجع تقلید پیگیر اعتصاب غذای کروبی

پشت پرده برکناری مدیرعامل موسسه نور

کلیدواژه: حوزه سلامت | دولت دوازدهم | وزیر بهداشت | رای اعتماد | مطالبه گری | دستگاه ها | رسانه ها

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۳۳۸۴۷۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • خیرین سلامت بیش از ۳٠٠ میلیارد تومان در حوزه سلامت هزینه کرده اند
 • به گزارش ایسکانیوز، دکتر سید محمد هادی ایازی در نخستین نشست مجمع سلامت محله در شهر یزد با اشاره به مدل طرح توسعه بهینه سلامت محله در یزد ( طرح تبسم)، گفت: این مدل توانسته مشارکت مردم یزد را جذب کند و می تواند الگویى براى کل کشور باشد. معاون اجتماعی وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت تهیه سند ملى اجتماعى و اجرای آن از ابتداى سال آینده ، گفت: باید پارلمان محلات را راه‌اندازی کنیم و از ظرفیت مسولان محلی و مردم به منظور فعالیت‌های اجرایی و مشارکت عمومی حداکثر استفاده را کنیم. وی با بیان این که انسان سالم، محور جامعه سالم است، افزود: راهکار اساسی و قاطع حل مشکلات کشور، مشارکت مردم است. دکتر ایازی ادامه داد: پیروزی در جنگ هشت ساله، مرهون مشارکت مردم و حضور آنان در جبهه‌های نبرد بود و قبل از انقلاب اسلامی و بعد از آن، شاهد اقدامات مشارکت‌جویانه مردم و رسیدن به اهداف متعدد در حوزه سلامت، اجتماعی و اقتصادی بودیم. اجرای طرح تبسم، یکی از شاخص‌های توسعه اجتماعی است در ادامه این نشست، دکتر حسین ملک‌افضلی، مشاور معاون اجتماعی وزیر بهداشت، نیز گفت: اجرای طرح تبسم، یکی از شاخص‌های توسعه اجتماعی است و در این طرح به دنبال تحقق سرمایه اجتماعی هستیم. خیرین سلامت بیش از ۳٠٠ میلیارد تومان در حوزه سلامت هزینه کرده‌اند در ادامه این نشست دکتر لطفی، معاون اجتماعى دانشگاه علوم پزشکی یزد گزارشی کامل از سیمای سلامت استان و راه‌اندازی معاونت اجتماعی دانشگاه ارایه داد و گفت: خیرین سلامت بیش از ۳٠٠ میلیارد تومان در حوزه سلامت هزینه کرده‌اند و دو کلینیک سیار دندانپزشکی نیز به یزد تعلق گرفته است که طى دو هفته گذشته از آغاز فعالیت، بیش از ١٨٠‌ مورد خدمات داشته‌اند. مدیریت اجتماع‌ محور، مدیریت مردم‌محور است در ادامه این نشست، جوادیان‌زاده، مدیرکل استانداری یزد،...
 • تامین منابع آب برای توسعه کشاورزی ضروری است
 • شهرکرد- معاون عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تامین منابع آب برای توسعه کشاورزی در این استان ضروری است. به گزارش خبرنگار مهر، گودرز امیری ظهر شنبه در نشست توجیهی شوراهای اسلامی شهر و روستا با اشاره به اینکه تامین منابع آب برای توسعه کشاورزی ضروری است، اظهار داشت: باید از ظرفیت های مختلف برای توسعه بخش کشاورزی استفاده کرد. وی عنوان کرد: شوراهای اسلامی نقش مهمی در توسعه روستاها و شهرها دارند. معاون عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: باید ظرفیت های هر منطقه شناسایی شود و تلاش شود که از این ظرفیت های برای توسعه منطقه استفاده کرد. وی اظهار داشت: توسعه راه ها، اجرای پروژه راه آهن و جذب سرمایه گذار از مهمترین مواردی است که زمینه توسعه بیشتر این استان را فراهم می کند. معاون عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: شوراهای اسلامی شهر در مسیر کاهش هزینه شهرداری ها حرکت کنند.
 • جذب سرمایه گذاری خارجی گزینه برتر تامین منابع مالی پروژه های کلان
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز مشهد؛ منیره صبوری دبیر علمی همایش سرمایه گذاری نظام مالی و سرمایه با اشاره به شیوه‌های مختلفی که درجهان برای سرمایه گذاری وجوددارد، گفت: گرایش به طرف نهاد‌های مالی بین المللی مثل بانک جهانی الزامات خاص خودش را دارد؛ درحالی که جذب سرمایه گذارمستقل راه مطلوبی برای ورود پول به کشور است.وی خراسان رضوی را ازمناطق باظرفیت سرمایه گذاری بالا دانست و افزود: در این استان تنوع آب و هوایی، مزیت‌های نسبی فرهنگی و تاریخی و زیارت می‌تواند زمینه ساز درآمد سرشار باشد.دبیر علمی همایش سرمایه گذاری نظام مالی و سرمایهبابیان این که سرمایه گذاران خارجی به امنیت سرمایه خود فکرمی کنند، یادآورشد: مدیران ملی و استانی باید بامصوبه‌های با انعطاف، راه را برای استفاده از سرمایه خارجی برای رشد و توسعه کشور باز کنند.صبوری ورود سرمایه گذاران خارجی را در موقعیت شرکت‌ها و افرادحقیقی داخلی بی تاثیرخواند و افزود: برای ساختن زیرساخت‌های کشور و از جمله خراسان رضوی زمینه لازم وجود دارد و هر مقدار پیشنهادباشد می‌تواند جذب شود.دبیرعلمی همایش سرمایه گذاری نظام مالی گفت: هرسال میلیارد‌ها دلار سرمایه گذاری در منطقه ما انجام می‌شود که مابایدسهم خودمان را از این حجم مناسب دریافت کنیم.وی داشتن پروژه‌های سودآور و برنامه تفصیلی چشم اندازسرمایه گذاری را موجب تسریع در مذاکرات طرف‌های خارجی ذکر کرد و افزود: نگاه تخصصی و علمی به بازار سرمایه مشکلات را بهترحل می‌کند.وی بخش‌های گردشگری؛ موادغذایی و کشاورزی استان را نیازمند توجه بیشتر دانست واظهار امیدواری کرد در همایش؛ مدیران استانی بخوبی چالش‌ها ونیاز‌ها و مشوق‌های خود را تبیین کنند.دبیر علمی همایش سرمایه گذاری نظام مالی و سرمایهگفت: اگر درست از نیاز‌ها دفاع و امنیت سرمایه راتضمین کنیم سرمایه گذاران همسایه نیز بخوبی وارد عرصه اقتصادی استان می‌شوند.صبوری با اشاره به برگزازی اولین همایش تخصصی سرمایه گذاری نظام مالی و سرمایه درمشهد افزود: این همایش با حضور سرمایه گذاران داخلی...
 • دولت دوازدهم همان دولت قبلی است/سلفی با موگرینی ذات برخی نمایندگان را نشان داد
 • نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: وادادگی به فرهنگ غرب و بی شخصیتی برخی نمایندگان در اتفاق مراسم تحلیف مشخص شد و باید بدانیم این اتفاق هم یک تجربه تلخ در انتخاب غلط منتخبان ملت بود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز، بیژن نوباوه وطن با بیان اینکه دولت فعلی با دولت قبلی تفاوت زیادی ندارد، اظهار کرد: وقتی ما می توانیم بگوییم این دولت چه دولتی است که برنامه آن با دولت پیشین متفاوت باشد، اما وقتی برنامه دولتی با دولت قبلی تفاوتی نکند، این همان دولت قبلی است. نماینده سابق مجلس با بیان اینکه هیچ برنامه جدیدی از سوی دولت بیان نشده است، گفت: من از کابینه جدید تعجب کردم چرا که وزرایی که شاید خوب کار می کردند و جز کم حاشیه ترین وزیران بودند تغییر کردند و وزرایی که پرحاشیه و بسیار ضعیف بودند، مجدد معرفی شدند. وی ادامه داد: وزیران اقتصاد و نیرو از وزیران کم حاشیه و پرکاری بودند که وزیر معرفی شده به جای آن ها مشخصه و ویژگی خاصی ندارد. وزرای معرفی شده، وزیران پرحاشیه و کم کار هستند نوباوه تصریح کرد: وزرای مسئله داری مانند وزیر راه و وزیر کار که مشکل دولت همین ها بودند، بار دیگر معرفی شدند. پیشکسوت عرصه رسانه با بیان اینکه بعضی از این وزرا، وزیران تحمیلی از جانب برخی جناح ها به رئیس جمهور هستند، عنوان کرد: شاید خود آقای روحانی هم در بعضی موارد تمایلی داشته باشد اما مثل وزیر راه که بیلان کاری او در بحث مسکن منفی است و در زمان آقای هاشمی هم که کار می کردند، پس از چهار سال کار رشد مسکن را از 3/7 دهم درصد به 2/2 رساند و رشد مسکن 1/5 منفی شد این را به عینه نشان می دهد. وی با بیان اینکه مسکن...
 • قره خانی:عملکرد زنگنه در دولت یازدهم قوی ترین صلاحیت وی برای حضور در دولت دوازدهم است
 • به گزارش جماران؛ نماینده مردم علی‌آباد با اشاره به عملکرد زنگنه در طول چهارسال گذشته اعلام کرد: برخی کشورها از توطئه فریز نفتی قصد کاهش درآمد نفتی پس از برجام را داشتند اما با دیپلماسی آقای زنگنه قادر به انجام این کار نشدند. اسداله قره‌خانی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت گفت: باورم بر این بود که نیازی به دفاع از عملکرد آقای زنگنه در مجلس نباشد چرا که کارنامه ۲۶ساله ایشان بسیار درخشان بوده و عملکرد ایشان در دولت یازدهم قوی ترین صلاحیت وی برای حضور در دولت دوازدهم است. او افزود: اما به دلیل مطرح شدن برخی از مسایل و روشن شدن زوایای خدمات زنگنه و فعالیت او در بخش های مختلف وزارت نفت و وقوف ایشان به بخش انرژی برنامه پنجم و ششم توسعه باید به عنوان نماینده موافق حضور آقای زنگنه مواردی را بیان کنم. نماینده مردم علی آباد کتول ادامه داد: زمستان سال ۸۶ رابه یاد آورید که با سخت تر شدن شرایط جوی ترکمنستان با قطع گاز برای افزایش قیمت‌ها باج خواهی کرد که در آن سال موفق شد قیمت‌ها را افزایش دهد حال این موضوع را با زمستان سال ۹۵ مقایسه کنیم که باز هم با سرد شدن هوا ترکمنستان با باج‌خواهی قصد قطع گاز را کرده که آقای زنگنه در همان زمان وعده گازرسانی از پارس جنوبی به مناطق شمال کشور تا تیرماه ۹۶ را داد که این وعده هم محقق شد و سایه شوم تهدیدات ترکمنستان برای همیشه از سر مردم شمال کشور برداشته شد. او با اشاره به افزایش سهم ایران در برداشت از ذخایر پارس جنوبی نسبت به قطر اظهار داشت: برداشت برابر از ذخایر پارس جنوبی با قطر یک مطالبه ملی و به عقده حقارت تبدیل شده بود اما آقای زنگنه توانست برداشت ایران از ذخایر را افزایش دهد به طوری که...
 • دولت دوازدهم از نقطه ضعف دولت یازدهم عبرت بگیرد
 • به گزارش جماران؛ محمود غلامی در سرمقاله روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «نگاهی به کارنامه چهار ساله دولت یازدهم نشان می‌دهد که اگرچه در بسط و توسعه روابط بین‌المللی و تعامل با سایر کشورها نسبتا موفق بوده است، اما موفقیتی همسنگ و همپایه آن، در سطح داخلی و در آگاهی‌بخشی و اجماع‌سازی در داخل کشور نداشته است. برخی از اقدامات دولت در سطح بین‌المللی با نقدهای تند، جدی و گسترده‌ای در سطح داخلی روبه‌رو شده‌اند. درصورتی که اگر استراتژی اطلاع‌رسانی مناسبی از سوی دولت اتخاذ می‌شد لازم به وقت گذاشتن و انرژی صرف کردن برای پاسخگویی به این نقدها نبود؛ زیرا افکار عمومی از قبل اقناع و همراه شده بودند. در ادامه به نمونه‌هایی از این موارد اشاره می‌شود. برجام، مهم‌ترین دستاورد دولت درخصوص رفع تحریم‌ها و توسعه روابط بین‌المللی بود. انتظار همگان این بود که برجام، نه تنها موجب رفع تحریم‌ها و ایجاد گشایش‌های اقتصادی شود، بلکه در سطح داخلی نیز موجبات افزایش وفاق ملی و رضایت عمومی را فراهم آورد. اما آگاهی‌بخشی درخصوص برجام و اجماع‌سازی داخلی در مورد آن، به نحو مطلوب و موثر صورت نگرفت و بخش قابل‌توجهی از وقت و انرژی جامعه و رسانه‌ها، برای مجادله و تنش بر سر برجام صرف شد. آیا این مجادله‌ها ناگزیر و اجتناب‌ناپذیر بودند. قطعا هر توافقی موافقان و مخالفان خود را دارد و هر چه اهمیت توافق بیشتر باشد، موافقان و مخالفان آن هم بیشتر و جدی‌تر خواهند بود. اما آیا همه کسانی که با برجام مخالفت و آن را نقد می‌کردند، با اغراض سیاسی و جناحی چنین می‌کردند؟‌ آیا نبودند کسانی که به‌دلیل ابهام درباره متن برجام، نحوه مذاکره درخصوص آن، عملکرد تیم مذاکره‌کننده و مسائلی نظیر این، به نقد برجام بپردازند؟ حقیقت آن است که دولت در تبیین برجام و مفاد آن به زبان ساده، ابهام‌گشایی از آن، اقناع مخالفان غیرسیاسی و جناحی و حتی مشارکت‌ دادن...
 • برای عبور از رکود به یک سال زمان نیاز است/بخش خصوصی حوزه مسکن اجازه جذب منابع خارجی ندارد
 • یک کارشناس مسکن با بیان اینکه برای عبور از رکود احتمالا به یک سال زمان نیاز خواهیم داشت، گفت: دولت اجازه برقراری ارتباط مستقیم بخش مسکن با منابع خارجی را نمی‌دهد و بخش خصوصی اجازه ندارد منابع خارجی را به صورت مستقیم جذب کند این در حالی است که بخش خصوصی سازنده بیش از ۹۱ درصد ساختمان‌های کشور است. بیت الله ستاریان در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین با اشاره به اینکه پیش بینی ما برای خروج مسکن از رکود اواخر تابستان بود، اظهار‌کرد: با توجه به منابع حاصل از فروش نفت و همچنین مشخص شدن نتیجه انتخابات و ثبات سیاسی حاصل از آن در فضای کشور زمان عبور از رکود را اواخر تابستان پیش بینی کرده بودیم و با توجه به تحرکاتی که در بازار مسکن مشاهده می شود، به نظر می‌رسد این اتفاق به آرامی در حال انجام شدن است. این کارشناس مسکن تغییر در نگرش به بخش ساختمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: افزایش نسبی قیمت ها باعث شده است که شرایط اندکی بهتر شود و اگر اراده ای در متوقف کردن این روند نباشد امید به شروع شدن فرایند مثبت مسکن وجود خواهد داشت. وی افزود: نباید انتظار داشت که این روند رو به رشد به سرعت ایجاد شود چرا که برای رسیدن به رونق مد نظر احتمالا به حدود یک سال زمان نیاز خواهیم داشت. ستاریان در ادامه درباره طرح مسکن اجتماعی گفت: طرح مسکن اجتماعی تاثیری در بخش مسکن نخواهد داشت، این گونه طرح ها در مقابل بازار مسکن آنقدر ناچیز است که نمی تواند بر بازار مسکن تاثیر گذار باشد؛ مسکن اجتماعی، مسکن های شهرداری، مسکن های ویژه و غیره، طرح هایی هستند که در کشور های توسعه یافته پس از حل کردن کامل مشکلات مسکن اجرا می‌شوند به این معنی که سهم مسکن در سبد هزینه خانوار در این کشورها...
 • حمایت ۲۰۰ میلیونی در حوزه ی سازی سلامت
 • رئیس جشنواره فیلم «سلامت» با بیان اینکه از 10 فیلم در حوزه سلامت حمایت خواهد شد، گفت: تا سقف 200 میلیون تومان به کارگردانان در حوزه سلامت کمک خواهد شد تا بتوانیم از این طریق به فرهنگ‌سازی کمکی کرده باشیم. به گزارش ایسنا، نشست رسانه‌ای دومین جشنواره فیلم «سلامت» شنبه 28 مرداد در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران با حضور دکتر محمدهادی ایازی برگزار شد. ایازی در این نشست با اشاره به جشنواره‌ای که در سال گذشته برگزار شد، گفت: ما قول دادیم که این جشنواره هر سال برگزار شود و خوشحالیم که امسال نیز موفق به انجام این امر شدیم. وی در ادامه با اشاره به اینکه 553 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، توضیح داد: 231 اثر دانشجویی، 63 اثر سینمایی، 164 اثر مستند و 95 برنامه تلویزیونی در این جشنواره شرکت کرده‌اند و به علت کم بودن تعداد سریال‌ها این بخش هر دو سال یک بار برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه آثار ارسالیموضوعات مختلفی را در برمی‌گیرد،افزود:‌ موضوعاتی در جهت حفظ و ارتقای سلامت جسمانی، روحی، اجتماعی و معنوی نظیر پیشگیری و درمان بیماری‌های واگیردار و غیر واگیردار و بیماری‌های خاص، دوری از دخانیات و مواد مخدر و زندگی عاری از خشونت و آسیب‌ها، ترویج فرهنگ صحیح مصرف دارویی، نقش مردم و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در تأمین حفظ و ارتقای سلامت و ایمنی غذا، اهدای خون، ایدز و طرح تحول سلامت در آثار ارسالی مورد توجه بوده است. ایازی درباره داوری آثار گفت:‌ هیأت داوران این دوره از جشنواره از دو گروه هنرمندان باسابقه و پزشکان تشکیل شده است که در نهایت در بخش مستند 44 اثر، در بخش دانشجویی 38 اثر، در بخش تلویزیونی 26 برنامه و در بخش سینمایی 22 فیلم به مرحله نهایی رسیده‌اند. قائم مقام وزیر بهداشت به اهداف جشنواره‌ی فیلم سلامتاشاره کرد و...
 • دولت تجمیع منابع بیمه ها را در دستور کار قرار دهد
 • عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید براساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، شورای عالی بیمه را به وزارت بهداشت منتقل کند، اظهار داشت: در جدایی صندوق‌های بیمه ای مشکلی نیست؛ اما منابع پایه سلامت بیمه‌ها باید در یک نقطه تجمیع شود. به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، اکبر رنجبرزاده در خصوص ضرورت تجمیع بیمه‌ها و تعیین تکلیف این موضوع در دولت دوازدهم، اظهار داشت: منابع بیمه‌ها باید در یک نقطه تجمیع پیدا کند، بنابراین در جدایی صندوق‌های بیمه ای هیچ مشکلی وجود ندارد؛ اما منابع پایه سلامت در اختیار هر صندوقی متناسب با بیمه شدگان باید در یک نقطه تجمیع شود، بنابراین باید سیاستگذار و مدیرمنابع در حوزه سلامت متناسب با منابع، خرید خدمت‌های خدمت را از بیمارستان‌ها و بخش خصوصی انجام دهد.نماینده مردم اسدآباد درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه پراکندگی منابع بیمه ای حوزه سلامت را دچار مشکل کرده است، افزود: بنابراین تجمیع بیمه‌ها یک ضرورت انکار ناپذیر بوده و در حال حاضر همه صندوق‌های بیمه ای موجود باید پایه سلامت را درحوزه بهداشت و درمان بپردازند، از این رو تجمیع منابع بیمه ای باید مورد پیگیری و عملیاتی شود؛ البته تعیین تکلیف این موضوع هم اکنون بر عهده دولت قرار دارد، هر چند که منابع سازمان بیمه سلامت سال گذشته منتقل شد.رنجبرزاده با تاکید بر اینکه منابع درمان بیمه تامین اجتماعی به میزان 9 بیست و هفتم نیز باید به صندوق بیمه سلامت واریز شود، تصریح کرد: در حال حاضر مسئولان مربوطه تا حدودی از این موضوع خودداری می‌کنند، اما با قول رئیس جمهور امیدواریم این مشکل سریع حل شود؛ بنابراین نیازی به تصویب قانون جدید در مجلس برای تجمیع منابع بیمه‌ها نیست و براساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب سیاستگذاری درحوزه سلامت بر عهده وزارت بهداشت و درمان است.عضو هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد: رئیس جمهور باید براساس سیاست‌های ابلاغی رهبر...
 • پول بیمه درمان کارگران تامین اجتماعی باید به صندوق بیمه سلامت واریز شود
 • به گزارش ایسکانیوز و به نقل از مهر، اکبر رنجبرزاده در خصوص ضرورت تجمیع بیمه ها و تعیین تکلیف این موضوع در دولت دوازدهم، اظهارداشت: منابع بیمه ها باید در یک نقطه تجمیع پیدا کند، بنابراین در جدایی صندوق های بیمه ای هیچ مشکلی وجود ندارد؛ اما منابع پایه سلامت در اختیار هر صندوقی متناسب با بیمه شدگان باید دریک نقطه تجمیع شود، بنابراین باید سیاستگذار و مدیرمنابع درحوزه سلامت متناسب با منابع، خرید خدمت های خدمت را از بیمارستان ها و بخش خصوصی انجام دهد. وی با اشاره به اینکه پراکندگی منابع بیمه ای حوزه سلامت را دچار مشکل کرده است، افزود: بنابراین تجمیع بیمه ها یک ضرورت انکار ناپذیربوده و درحال حاضر همه صندوق های بیمه ای موجود باید پایه سلامت را در حوزه بهداشت و درمان بپردازند، از این رو تجمیع منابع بیمه ای باید مورد پیگیری و عملیاتی شود؛ البته تعیین تکلیف این موضوع هم اکنون برعهده دولت قرار دارد، هرچند که منابع سازمان بیمه سلامت سال گذشته منتقل شد. رنجبرزاده با تاکید بر اینکه منابع درمان بیمه تامین اجتماعی به میزان ۹ بیست و هفتم نیز باید به صندوق بیمه سلامت واریز شود، تصریح کرد: در حال حاضر مسئولان مربوطه تا حدودی ازاین موضوع خودداری می کنند، اما با قول رییس جمهور امیدواریم این مشکل سریع حل شود؛ بنابراین نیازی به تصویب قانون جدید درمجلس برای تجمیع منابع بیمه ها نیست و براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری سیاستگذاری درحوزه سلامت بر عهده وزارت بهداشت و درمان است. عضو هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد: رئیس جمهوری باید براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، شورای عالی بیمه را به وزارت بهداشت منتقل کند. 705
 • هزینه کرد ۲ میلیارد تومانی وزارت بهداشت از ١٠ سینمایى در حوزه سلامت
 • به گزارش خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ایازى معاون اجتماعى وزارت بهداشت و رئیس دومین جشنواره سلامت در نشست خبرى دومین جشنواره فیلم سلامت که امروز برگزار شد با اشاره به محورهاى همایش گفت: جشنواره فیلم سلامت مانند سال گذشته در اول شهریور در سالن چهارسو در چهار محور برگزار مى شود. وى ادامه داد: هر کدام از چهار محور هیئت داورانى داشته که یک گروه هنرمندان و گروه دیگر پزشکان هستند که آثار را مورد بررسى قرار دادند. ایازى عنوان کرد: آثار رسیده به این جشنواره در بخش مستند از ١٦٤ اثر ٤٤، در بخش دانشجویى از ٢٣٣ اثر ٣٨، در بخش تلویزیونى از ٩٥ اثر ٢٦ اثر و در سینمایی از ٦٣ اثر ٢٢ فیلم انتخاب شدند. در حال تکمیل...
 • عضو هیأت رئیسه مجلس در گفتگو با شریان نیوز:علی رغم انتقاداتی که به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم به دلیل انتخاب های آقای رئیس جمهور در برخی وزارتخانه ها و بحث میانگین سنی کابینه مطرح می شود اما کابینه برای برنامه های دولت دوازدهم کارآمد و مناسب به نظر می
 • 12437.jpg به گزارش شریان نیوز،اسدالله عباسی در خصوص وزرا و کابینه پیشنهادی رئیس جمهور برای دولت دوازدهم به خبرنگار شریان نیوز گفت: علی رغم انتقاداتی که به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم به دلیل انتخاب های آقای رئیس جمهور در برخی وزارتخانه ها و بحث میانگین سنی کابینه مطرح می شود اما کابینه برای برنامه های دولت دوازدهم کارآمد و مناسب به نظر می رسد و تنها نگرانی مردم و نمایندگان مجلس به دلیل عدم معرفی وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که وزارتخانه ای کلیدی است و هنوز فرد مناسبی برای آن انتخاب نشده است.نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه به زمان بازگشایی دانشگاه ها نزدیک هستیم لازم است وزیر پیشنهادی علوم هرچه سریع تر معرفی شود و اگر این اتفاق نیفتد به احتمال زیاد رئیس جمهور باید تا معرفی وزیر پیشنهادی، سرپرستی برای این وزارتخانه مشخص کند.وی در ادامه با اشاره به ارزیابی مثبت در خصوص جلسات وزرای پیشنهادی در کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس عنوان کرد: تغییرات کابینه با توجه به برنامه دولت دوازدهم برای 4 سال آینده خود بوده و رئیس جمهور کابینه پیشنهادی را بر این اساس تنظیم کرده است.عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امیدواریم بر اساس اهداف و انتظارات جامعه به ویژه مسائل اقتصادی بخشی از مشکلات حل شود گفت: وزرای پیشنهادی معرفی شده کارنامه قابل قبولی دارند و عملیاتی هستند و از آنجایی که امروز نیاز به تئوری نداریم و باید کار عملیاتی صورت دهیم، انتخاب وزرای پیشنهادی مثبت ارزیابی می شود.
 • افزایش ۲برابری مراکز درمانی تامین اجتماعی لرستان در ۴سال گذشته/بررسی سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی الیگودرز
 • خبرگزاري آريا- مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: به اندازه 20 سال در 4سال گذشته در لرستان مرکز درماني ساختيم و در اين مدت تعداد مرکز درماني تامين اجتماعي را از 4 مرکز به 8 مرکز رسانديم.به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر سيد تقي نوربخش در سفر يک روزه به اليگودرز، در جلسه توسعه، اشتغال و سرمايه گذاري اين شهرستان که مديران شهرستان نيز حضور داشتند، شرکت کرد .وي در اين جلسه افزود: تامين اجتماعي يک سازمان کليدي در کشور است که 42 ميليون نفر را تحت پوشش مي دهد و در لرستان نيز حدود 50 درصد جمعيت تحت پوشش قرار داده ، اين در حالي است که ماهانه 6 هزار ميليارد تومان در کشور پرداختي داريم.مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: اين سازمان به ارائه مستمري، درمان و 16 مزيت ديگر به بيمه شدگان و مستمري بگيران مي پردازد.دکتر نوربخش ادامه داد: امروز مرکز درماني تامين اجتماعي در شهرستان اليگودرز شبانه روزي شد که اين در راستاي خدمات دهي به بيمه شدگان بسيار ارزشمند است.وي گفت: تامين اجتماعي يک سازمان بيمه گر است و وابسته به درآمدهاي نفت نيستيم و اگر منابع حق بيمه را دريافت نکنيم نمي توانيم خدمات دهي داشته باشيم.مديرعامل سازمان تامين اجتماعي افزود: حدود 35 درصد توليد داروي کشور توسط تامين اجتماعي انجام مي شود و با توجه به ظرفيت بالاي اليگودرز در حوزه گياهان دارويي، سرمايه گذاري در اين بخش را بررسي مي کنيم.دکتر نوربخش به سرمايه گذاري تامين اجتماعي در حوزه گردشگري اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفيت هاي اليگودرز مايل به سرمايه گذاري در اين شهرستان هستيم.نماينده مردم اليگودرز در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه گفت: طرح پرداخت بدهي هاي دولت به تامين اجتماعي در برنامه ششم توسعه اتفاق مهمي بود که فراکسيون نظارت بر برنامه ششم توسعه به موضوع مطالبات تامين اجتماعي که متعلق به اقشار ضعيف جامعه است توجه...
 • فردا کابینه دولت دوازدهم به خان آخر می رسد
 • اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسکانیوز،با بیان اینکه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده تا آقای روحانی رئیس‌جمهوری دوازدهم فردا برای دفاع از کابینه دولت دوازدهم در مجلس حضور یابد گفت:طبق برنامه‌ ریزی‌های انجام شده، رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم امروز در مجلس پایان می‌یابد و فردا (یکشنبه 29 مرداد) رأی‌گیری نمایندگان درباره صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به خان آخر خواهد رسید. وی در خصوص روند برنامه‌ مجلس برای بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم اذعان کرد: مجلس شورای اسلامی امروز برای بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در دو شیفت کاری و در دو نوبت صبح و عصر جلسه علنی دارد. رنجبرزاده در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به زمانبندی هایی که در خصوص بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت صورت گرفته رأی‌گیری از انتخاب وزرا و دادن رای اعتماد نمایندگان ملت فردا حدود ساعت 11 پیش از ظهر در مجلس انجام خواهد شد و طبق روال رئیس مجلس آرای 17 وزیر پیشنهادی را از تریبون قرائت می‌کند. به گزارش ایسکانیوز ، تاکنون صلاحیت ۱۱ وزیر از ۱۷ وزیر پیشنهادی روحانی بررسی شده و بررسی صلاحیت ۶ وزیر پیشنهادی باقی مانده است. 301
 • نبود برنامه ریزی مشخص در حوزه گردشگری سلامت استان/دلالان غیر متخصص در استان صحنه گردانی می کنند
 • حمید منجم گفت: نقش و صحنه گردانى دلالان غیر متخصص در این عرصه و ورود منفعت طلبانه شخصى در بحث هتلینگ، بیمارستان، خدمات پزشکى و دارو مشکلات عمده ای را بوجود آورده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حمید منجم، فعال دانشجویی پزشکی در گفتگو با زیتون در حوزه گردشگری سلامت در استان به نبود سیستم ساماندهى مشخص براى گردشگران سلامت اشاره کرد و گفت:مشخص نبودن تشخیص اولیه و برنامه درمانى از پیش تعین شده و نیز نبود برآورد هزینه تقریبى اولیه ترانزیت هتلینگ و درمان و نوع اقدامات درمانىانجام شده گردشگران سلامت، مشکل بزرگی است که در این حوزه هست و باید رفع گردد. وی یکی از عوامل کاهش این گردشگران را دلالان این عرصه نامید و افزود: نقش و صحنه گردانى دلالان غیر متخصص در این عرصه و ورود منفعت طلبانه شخصى در بحث توانزیت، هتلینگ، بیمارستان، خدمات پزشکى و دارو مشکلات عمده ای را بوجود آورده است. منجم، نبود برنامه نظارتى برای حضورگردشگران در سطح شهر را غلط ارزیابی کرد و تصریح کرد: این بی نظارتیمنجر به انتقال برخى بیمارى هاى مزمن مثل هپاتیت ث به مردم عادى، ولنگارى فرهنگى در سطح شهر و شاید تهدیدات امنیتى در شهر می گردد. وی یکی از خلا های موجود در این زمینه را عدم برنامه ریزی برای گردشگری دانست و بیان کرد: عدم وجود برنامه گردشگرى سلامت براى دیدار از منابع اصیل آب درمانى و... موجود در استان وایجاد نشدن بازار براى محصولات داخلى و شناساندان فرهنگ و صنایع دستى و سوغات محلى استان به گردشگران ضعف هایی است که باید در جهت رفع آن ها تلاش و برنامه ریزی گردد.
 • اجرای طرح تحول سلامت مهم ترین رویداد دولت یازدهم/بیمارستان منطقه نیروگاه قم افتتاح می شود
 • اهمیت، اهداف و تغییر و تحولاتی که با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور و به‌ویژه استان قم ایجاد شد، مواردی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به آن پاسخ داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مسئله سلامت مردم یکی از اموری است که در دولت‌های قبلی مورد توجه قرار نگرفته بود اما در دولت یازدهم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این دولت به آن پرداخته شد و حتی می‌توان از طرح تحول نظام سلامت به‌عنوان مهم‌ترین رویداد دولت یازدهم یاد کرد.اهمیت، اهداف و تغییر و تحولاتی که با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور و به‌ویژه استان قم انجام شد، ما را بر آن داشت تا در این رابطه با ابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به گفت‌وگو بپردازیم که در ادامه آمده است.تسنیم: در رابطه با اهمیت اجرای طرح تحول نظام سلامت به‌ویژه در شهر مقدس قم توضیحاتی بفرمایید؟ایرانی‌خواه: آنچه در قالب طرح تحول نظام سلامت طی چند سال اخیر در شهر مقدس قم انجام شد قابل‌توجه بوده و این طرح به‌دور از ملاحظات سیاسی و با هم‌افزایی میان مسئولان در راستای اکرام مردم و اجرای این طرح در جهت تحقق و رفع مشکلات آنان رخ داد.تسنیم: اهداف مهم اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور چه چیزهایی بوده و اینکه اجرای این طرح تا چه حد موفقیت داشته است؟ایرانی‌خواه: این طرح به‌عنوان مهم‌ترین رویداد مورد توجه دولت یازدهم قرار گرفت چراکه متأسفانه جایگاه مسائل مربوط به بهداشت و سلامت مردم در دولت‌های قبلی در اولویت سیزدهم و چهاردهم قرار داشت و علیرغم این‌که می‌دانستند که مسائل و مشکلات چیست اما اهمیت زیادی به حل مشکلات مردم نمی‌دادند و آن را دور از واقعیت می‌دانستند.در دولت یازدهم تمام تجربیات و اقدامات دولت گذشته جمع‌آوری و در چارچوب دستورات و منویات مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی و مورد تأیید قرار گرفت، در این طرح مهم‌ترین...
 • فوکوس رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم
 • فوکوس-رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم فوکوس-رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم
 • اختصاص ۳۰ درصد پروژ ها به زنان در دولت دوازدهم
 • به گزارشحوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در زنان در اولین دوره جایزه زنان در علم گفت:کسب علم یکی عامل پیشرفت است که خوشبختانه توسط زنان کشورمان روز به روز بیشتر شده است. معاون رئیس جمهور در امور زنان افزود: قدرت و دانایی محور دستیابی به قدرت محسوب می شوند و کشورهایی که این روند را ادامه می دهند می توانند گام های خوبی بردارند. ابتکار گفت: ما خیلی خوشحال هستیم که در دولت دوازدهم حضور زنان در جامعه با یک سیاستگذاری مشخصی شکل گرفته است. وی افزود: امروزه باید 30 درصد پروژه ها به خانم ها اختصاص پیدا کند و باید در دولت و دانشگاه ها تحول مثبتی در این زمینه انجام شود. معاون رئیس جمهور در امور زنان بیان کرد:این هدف گذاری خوب دولت دوازدهم است و حضور پر رنگ تر زنان براساس توانمندی ها در دولت دوازدهم باید صورت گیرد و از بانوان توانمند و شایسته استفاده شود. ابتکار ادامه داد:باید توانمندی های هیئت علمی دانشگاه در زمینه فعالیت بانوان بیشتر شود به طوری که وقتی صحبت از نقش زنان در علم می شود بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند. وی گفت: امروز در عرصه علم زنان پیشرفت خوبی داشته اند که به اختصار می توان از مریم میرزاخانی نام برد که زن تراز اول جهان بود. معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت:ما قطعا دختران زیاد و با استعدادی در این زمینه ها داریم و یکی از سیاست های ما برنامه ریزی برای نخبگان زن است. ابتکار تصریح کرد:ما امروز فارغ التحصیلان زیادی داریم مهم ترین مسئله این است که دختران اهمیت زیادی دارند و لازم است به سمت کارآفرینی و مهارت یابی هدایت شوند. وی یادآور شد: این گونه جایزه ها باید در زمان های مختلفی داده شود تا حضور زنان در حوزه علمی بیشتر شکل بگیرد. انتهای...
 • حواشی روز چهارم انتخاب وزرای دولت دوازدهم
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ امروز روز چهارم و همچنین ایستگاه پایانی انتخاب وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم بود، روزی که حواشی بسیاری داشت از شعرخوانی نمایندگان مجلس گرفته تا اشتباه گرفتن باشگاه های نفتی و گازی با باشگاه فوتبال. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ وقتی هوای بهارستان بهاری می شود + فیلم
 • هادی غفاری:دولت دوازدهم قدرتمند تر به وعده ها عمل کند
 • به گزارش جماران، هادی غفاری، عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام با اشاره به شکست اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری ٩٦ در گفت‌وگو با «اعتماد» می‌گوید: «تا امروز اصلاح‌طلبان چند گام را پیروزمندانه برداشته‌اند. آقایان اصولگرا با تمام تلاش‌شان شکست خوردند. از همه کس هم برای پیروزی‌شان مایه گذاشتند. از مذهب و دین تا برخی از خواننده‌های خاص مایه گذاشتند تا پیروز شوند اما با این حال شکست خوردند.»وی در پاسخ به این سوال که آیا کابینه دولت دوازدهم توانسته انتظارات اصلاح‌طلبان را برآورده کند، اظهار کرد: «این‌بار آقای روحانی باید قدرتمند‌تر به وعده‌هایی که به مردم داده، عمل کند. آقای روحانی باید بتواند کابینه‌ای در حد و تراز ٢٤ میلیون رایی که به او داده شد، روی کار بیاورد. متاسفانه من این کابینه را در تراز رای رییس‌جمهور نمی‌بینم. اصلاح‌طلبان نه کارشکنی درمسیر دولت خواهند کرد و نه سهم‌خواهی. اصلاح‌طلبان در انتخابات به وظیفه خود عمل کردند و در چهار سال آینده نیز دولت را یاری خواهند کرد.»
 • اصلاح قانون بازار سرمایه در دولت دوازدهم
 • در این رابطه قانون بازار سرمایه (مصوب1384) با توجه به توسعه بازار سهام و ابزارهای نوین مالی و در عین حال تعمیق بیشتر بازارهای مختلف نیازمند بازنگری است. وظایف سازمان بورس و ارکان آن در قانون کنونی به‌طور پراکنده عنوان شده و به نظر می‌رسد باید این وظایف در یک ماده و حداقل در 20 تا 25 بند تدوین شده و سپس بر اساس آن وظایف هر یک از ارکان و سایر فعلان بازار سرمایه تعیین شود. در تعاریف نیز اعم از تعاریف مربوط به نهادها و ارکان تصمیم‌گیری اجرایی و ابزارهای عملیاتی باید طوری تدوین شود که کاملا روشن و شفاف بوده و تداخلی با سایر تعاریف نداشته باشد و قابل تفسیر برای تهیه‌کنندگان آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ضوابط و مجریان نباشد. ارکان بازار سرمایه اما باید در قانون تعیین و نام برده شود که شامل شورای عالی بورس به‌عنوان بالاترین رکن قانون، سازمان بورس به‌عنوان مقام ناظر، بورس‌ها، سپرده‌گذاری مرکزی، فناوری و اطلاع‌رسانی، کارگزاران و کانون آنها، نهادهای مالی و کانون آنها و هیات داوری است. در قانون فعلی فقط وظایف و ترکیب شورای عالی بورس و مقام ناظر مشخص شده و در چند ماده ترکیب و وظایف هیات داوری در قانون به تصویب رسیده است. با توجه به اهمیت این رکن تبیین وظایف از کفایت لازم برخوردار نیست و باید برای کامل شدن بیشتر به آن پرداخت. با توجه به تخصصی بودن بازار سرمایه و تعیین هیات داوری مستقل و حضور نماینده دادستان به عنوان بالاترین مقام این هیات، باید در یک ماده تکلیف شود تمام دعاوی بازار سرمایه به این هیات ارجاع و رسیدگی به آن در صلاحیت آن باشد و سایر مراجع قضایی موظفند دعاوی را به این هیات ارجاع دهند. وقتی بحث از هیات مدیره، هیات اجرایی، هیات داوری و هیات‌های دیگر به میان می‌آید، باید افراد هیات طوری انتخاب شوند که از تعهد، تخصص،...
 • چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم
 • چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس آغاز شد. گفتنی است در جلسه‌های قبلی صلاحیت وزرای آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصاد و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان، تعاون کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری و دفاع بررسی شد. آغاز آخرین روز بررسی وزرای پیشنهادی جلسه علنی نوبت صبح مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دقایقی قبل آغاز شد. سومین روز بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی+جزئیات سومین روز جلسات علنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی برنامه‌ها، سوابق و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم برگزار شد.
 • برنامه دولت دوازدهم برای یارانه نقدی چیست
 • دولت یازدهم اگرچه در ابتدا با وعده هدفمندسازی یارانه‌ها و قطع یارانه نقدی ثروتمندان روی کار آمد، اما حداقل در چهار سال عمرش نتوانست برنامه‌ای جامع برای پرداخت یارانه‌های هدفمند داشته باشد؛ به نحوی که سعی و خطا و بخصوص برنامه‌ریزی برای جا نماندن از رقبای انتخاباتی حتی این برنامه دست و پا شکسته را نیز به سلامت به مقصد نرساند. درست هفته‌های پیش از انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم بود که حسن روحانی به هم‌تیمانش این چراغ سبز را نشان داد که یکبار دیگر یارانه نقدی افرادی که تا پیش از این نام آنها در فهرست متمولان و متمکنان قرار گرفته بود، بار دیگر بدون ملاحظه مشمول دریافت یارانه نقدی شوند و بتوانند همین رقم اندک را هم دریافت کنند؛ رقمی که البته شاید جمع آنها می‌توانست وضعیت بسیاری از خانوارها را بهبود بخشد. حال اما دولت دوازدهم روی کار آمده و رقابت‌های انتخاباتی هم تمام شده است. حسن روحانی نیز باز هم رئیس‌جمهور ایران شد، اما برنامه غیرهدفمند پرداخت یارانه‌های نقدی همچنان ادامه دارد و مشخص هم نیست که در دولت جدید راه به کجا خواهد برد؛ بخصوص اینکه هنوز هیچ برنامه مشخصی از سوی وزرا برای اجرای دقیق و زمانبندی شده قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام نشده و به نظر می‌رسد طی چهار سال آینده نیز همچنان حرکت‌های پوپولیستی در حوزه‌ یارانه‌های نقدی ادامه پیدا خواهد کرد. طبق آمار منتشر شده یارانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر خانوار که حدود چهار میلیون نفر است، قطع شد که این کار عمدتاً از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت، اما در بحبوحه انتخابات یارانه تمام این افراد واریز می‌شد؛ در حالی که دولت پیش از آن اعلام کرده بود که قطع یارانه برای افرادی همچون پزشکان، وکلا، اعضای هیأت علمی، دارندگان خودروهای لوکس، هیأت مدیره بانک‌ها و افرادی از این دست صورت گرفته بود که البته...
 • مردم منتظر عملی شدن وعده ها در دولت دوازدهم هستند
 • مسئول بسیج دانشگاه آزاد کازرون گفت: آقای رئیس جمهور و وزرای محترم مردم منتظر عملی کردن وعده های انتخاباتی از سوی شما هستند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ سجاد رئیسی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون در خصوص رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی دولت بیان کرد:وزرایی که از مجلس رای اعتماد می گیرند بدانند که در برابر تک تک افراد جامعه مسولیت دارند و باید هر چه در توان دارند جهت رفع مشکلات مردم بکار گیرند. وی گفت:امروز کشور در چند عرصه مهم خصوصا عرصه های فرهنگی و اقتصادی دارای مشکلاتی است و به نظر میرسد که کارهایی که تا کنون از سوی مسولین مربوطه انجام گرفته نتوانسته است آنچنان که باید و شاید برطرف کنند مشکلات باشد. این فعال دانشجویی در ادامه تصریح کرد: اقای رئیس جمهور و وزرای محترم بدانید که مردم منتظر عملی کردن وعده های انتخاباتی از سوی شما هستند که می توان از رفع مشکل بیکاری و مسکن و... نام برد. رئیسی در ادامه گفت :برای برطرف کردن برخی مشکلات فقط کافیست به نقاط ضعف دولت یازدهم نگاهی کرد و آنان را برطرف کرد و نقاط قوت را نیز بیش از پیش تقویت کرد و این کار با مدیرانی که روحیه جهادی دارند بسیار راحت تر صورت می گیرد. سجاد رئیسی اظهار داشت: یکی از مشکلات دولت یازدهم این بود که به ظرفیت های داخلی توجه قابل توجهی نداشت در حالی که راه حل بسیاری از مشکلات در داخل کشور است و یا اینکه در بحث اقتصاد و اشتغال نتوانست کارهای موثر و کارآمدی را انجام دهد. عضو شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در پایان بیان داشت: حال باید دید که دولت دوزادهم در فرصت چهارساله خود تا چه اندازه میتواند...
 • نخستین جلسه هیئت دولت دوازدهم فردا برگزار می شود
 • نخستین جلسه هیئت دولت دوازدهم فردا با حضور اعضای جدید کابینه برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، نخستین جلسه هیئت دولت دوازدهم فردا برگزار می‌شود.این جلسه عصر فردا با حضور اعضای کابینه جدید و به ریاست رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد.انتهای پیام/ R1011173/P1011121/S1,13/CT1 موضوعات مرتبط جلسات هیئت دولت دولت دوازدهم
 • جزئیات فرایند رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نفت دولت دوازدهم
 • به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جلسه رای اعتماد به کلیات برنامه کابینه دوازدهم و وزرای پیشنهادی از صبح سه شنبه، 24 مرداد ماه در مجلس آغاز شده است. نمایندگان پس از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات، اطلاعات، امور اقتصاد و دارایی، امور خارجه، بهداشت و درمان، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، راه و شهرسازی، صنعت، فرهنگ و کشور وارد دستور بررسی صلاحیت بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت شدند. موافقان و مخالفان بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت اظهارات خود را به شرح زیر مطرح کردند: مخالفان بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت حسن روحانی **خادمی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت: برنامه ارائه شده وزارت نفت همان برنامه سال 92 است **ابطحی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت: مدیریت همزمان خصوصی و دولتی زمینه فساد را فراهم می‌کند موافقان بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت حسن روحانی خبر در حال تکمیل است... موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی نفت رای اعتماد مجلس به كابينه دوم حسن روحانی موافقان و مخالفان کابینه دوازدهم اعضای پیشنهادی کابینه دوازدهم+اسامی و برنامه وزرا گزارش کامل اولین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم گزارش کامل دومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم گزارش کامل سومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم رای اعتماد مجلس به كابينه دوم حسن روحانی

کلیدواژه