به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از ساعت24 تیر
٢۶
2017-07-25@00:23:31 GMT

سرلشکر باقری: قدرت موشکی هرگز قابل مذاکره نیست / همه‌پرسی در کردستان عراق به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست

قالیباف یک مدیر اصولگرا نیست/ ریخت‌وپاش‌های قالیباف در شهرداری با روح اصولگرایی جور درنمی‌آید/ قالیباف در جایگاهی نیست که اصولگرایی را ناکارآمد بداند

کدام مخدرها و افراد مشمول «موادمخدر دولتی» می‌شوند؟

به گزارش دفتر حوزه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه که در مشهد مقدس برگزار شد با ارائه تحلیلی از وضعیت و شرایط منطقه و جهان اظهار داشت: با گذشت قریب به 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و حدود سه دهه از پایان دفاع مقدس، به رغم تداوم توطئه‌ها و تهدیدات متعدد جبهه دشمن و تشدید سرمایه گذاری ضد ایرانی اذناب منطقه ای امریکا و رژیم صهیونیستی، جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت، اقتدار و عظمت است و به راه نورانی و الهام بخش خود ادامه می دهد.

وی افزود: پیدایش تهدیدات نوین امنیتی که با طراحی و پیدایش قدرت های استکباری و مرتجعین منطقه و غفلت و بی توجهی برخی همسایگان، جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است و کشاندن تهدید به داخل ایران را دنبال می کند، لزوم هوشمندی و آمادگی بیشتر برای مقابله و خنثی سازی آنها را مورد تاکید حوزه دفاعی و امنیتی قرار می دهد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز قوی تر و موفق تر از همیشه، توان امادگی و دفاعی خود را برای مقابله با تهدیدات حفظ و ارتقا بخشیده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر راهبرد ظرفیت سازی پیش رونده و متراکم دفاعی توانسته است، با دفاع جانانه از مرزهای کشور و جانفشانی مدافعان حرم و کمک به کشورهای محور مقاومت در مقابله با تروریست های تکفیری، صحنه نبرد را به مناطق دور دست منتقل کند و امنیت مثال زدنی را برای مردم خود به ارمغان بیاورد.

باقری اقتدار و امنیت ممتاز امروز کشور را تجلی اراده الهی و عنایت ائمه اطهار به ملت ایران و ثمره خون شهدا دانست و افزود: این یک واقعیت مسلم و انکار ناپذیر است که اگر رهبری حکیمانه و دور اندیشانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و مجاهدت بی نظیر رزمندگان و فرماندهان نیروهای مسلح و همراهی و وحدت ملت شریف ایران نبود، امروز شاهد وضعیت متفاوتی در کشور بودیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت منطقه جنوب غرب آسیا خاطرنشان کرد: این منطقه محور تحولات جهان است و به دلیل دخالت قدرت های استکباری، شیطنت صهیونیست ها و حماقت و خیانت سران برخی حکومت های غیر مردمی و جائر منطقه امروز با حوادث و توطئه های جدید نیز روبرو شده است که نباید نسبت به این موضوع ساده اندیشی و سهل انگاری کرد.

وی افزود: اینکه در بخشی از سرزمین عراق، با شکست داعش و تروریست های تکفیری پس از سه سال جنگ و آوارگی مردم عزیز و تقدیم شهدای فراوان و موفقیت ملت و مرجعیت دینی و پیروزی ارتش و نیروهای بسیج مردمی این کشور؛ بی درنگ سخن از همه پرسی در کردستان عراق و جداسازی بخشی از پیکره عراق زده می شود، امری عادی به نظر نمی رسد.

باقری طرح موضوع برگزاری همه پرسی در کردستان عراق را سرآغازی بر پدید آمدن مشکلات و چالش های جدید در این منطقه دانست و تاکید کرد: این موضوع به هیچ وجه قابل پذیرش همسایگان عراق نبوده و حفظ استقلال و یکپارچگی عراق به نفع تمام اقوام ، مذاهب و بخش های مختلف این سرزمین است.

عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بروز اختلاف و تنش بین برخی کشورهای منطقه و ایجاد صف بندی و جبهه بندی های جدید میان کشورهای عربی گفت: توصیه جمهوری اسلامی ایران چه برای عراق و چه برخی اختلافات دیگر در حاشیه خلیج فارس مفاهمه و گفت و گو در فضایی به دور از خشونت و دودستگی است.

وی تاکید کرد: منطقه کشش جنگ ها و تنش های دیگر را ندارد و قطعا بروز هر درگیری جدید پای بدخواهان و متجاوزان را به منطقه خواهد کشاند و این در حالی است که کشورهای منطقه خود به خوبی ظرفیت لازم برای حل معضلات و اختلافات را دارا هستند و نیاز به دخالت قدرت های سلطه گر فرامنطقه ای ندارند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات و سخنان اخیر مقامات نظامی آمریکایی که با دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان از ضرورت تغییر نظام در ایران سخن گفته اند، تصریح کرد: بحمدالله ملت ایران که متحد و یکپارچه در سایه امنیت مثال زدنی، انتخاباتی با شور و عظمت را برگزار کرد در یک امنیت، در یک نظام مردمسالار بر تصمیم خود در دفاع از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی محکم ایستاده است و اجازه دخالت در سرنوشت و امنیت کشورمان را به دیگران نمی دهد.

باقری تاکید کرد: مقامات آمریکایی قدری عاقلانه تر، سنجیده تر و پخته تر نسبت به دیگر کشورها آن هم کشور مقتدری مانند ایران که با سربلندی و صلابت برابر تمامی توطئه ها ایستادگی کرده صحبت کنند و بیش از این با آبروی نداشته خود بازی نکنند.

عضو شورای عالی امنیت ملی طرح در دست اقدام مجامع قانونی امریکا برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در زمره محاسبات غلط آمریکایی ها نسبت به جمهوری اسلامی محسوب کرد و یاد آور شد: ملت ایران همواره در برابر نظام سلطه و استکباربه ویژه امریکا ایستادگی کرده و روز به روز مقاومتر شده است؛ لذا تحریم های بعدی نیز به فرصتی برای رشد و بالندگی و خود اتکایی و توجه به ظرفیت های بومی و درونی کشور بدل خواهد شد.

وی تصریح کرد: همردیف شمردن سپاه با گروه های تروریستی و جاری کردن تحریم های مشابه آنان برای سپاه ریسک بزرگی برای امریکا و پایگاه ها و نیروهای مستقر آنها در منطقه است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به توصیه مجامع قانونگذاری امریکا برای در نظر گرفتن احتیاط و عمق بیشتر نسبت به تصمیم گیری در خصوص اعمال تحریم های جدید علیه ایران تاکید کرد: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران دفاعی است و هرگز قابل معامله و مذاکره در هیچ سطحی نیست.
باقری در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی ازنقش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با تهدیدات و برقراری امنیت در مناطق مرزی گفت: در شرایطی که کشور با تهدیدات فرامنطقه ای، جنگ های نیابتی منطقه ای و کوتاهی برخی همسایگان در کنترل وضعیت امنیتی مرزهای مشترک مواجه است؛ نیروی زمیتی نقش ممتازی را عهده دار شده است و با استقبال از ماموریت ها، در کمال شجاعت، ابداع و ابتکار و خلاقیت، مجاهدانه نقش بی بدیلی را در برقراری امنیت در شمال غرب و جنوب شرق و شمال شرق و جنوب غرب کشور ایفا کرده است.

وی تصریح کرد: نیروی زمینی سپاه که با دفاع مقدس متولد شده و بلوغ یافته، به فضل الهی در دوره فرماندهی سردار پاکپور توانسته است با تجربه بالا و سخت کوشی کم نظیر، امنیت مناطق مورد طمع و تهدید را در سطح سایر مناطق کشور تامین کند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت های بهداشتی، درمانی و مردم یاری و محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه که توام با پرداختن به ماموریت های امنیتی در مناطق مرزی در دستور کار این نیرو قرار دارد، خاطرنشان کرد: جای جای مناطق مرزی و محل استقرار نیروی زمینی سپاه شاهد همت جهادی و انقلابی یگان های این نیرو در راه اندازی بیمارستان های صحرایی مجهز و در تراز بیمارستان های شهری برای خدمت رسانی و درمان رایگان مردم محروم و نیازمند است؛ به گونه ای که هزاران عمل جراحی را در این بیمارستان ها برای معالجه انجام داده است.

وی افزود: کمک به ساخت مسکن روستایی؛ راه های روستایی ، محرومیت زدایی ، اشتغال زایی و دیگر ابعاد خدمت رسانی به مردم نشان از ایمان و اراده این نیرو برای مجاهدت در این عرصه دارد.

باقری اقدامات قابل تحسین نیروی زمینی سپاه را بخش اندکی از نقش آفرینی های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امر توجه به سازندگی ، عمران و ابادانی کشور دانست و تاکید کرد: سپاه در کنار نقش آفرینی در حوزه دفاعی و امنیتی کشور در عرصه سازندگی ، محرومیت زدایی و مردم یاری تاثیرات راهبردی داشته است و نقش بی بدیلی با اتکا به توانمندی های بومی و ایرانی ایفا کرده است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با اشاره به رضایت فرمانده معظم کل قوا از نیروی زمینی سپاه و فرمانده مقتدر و رزمندگان مخلص آن، با تاکید بر مجاهدت خستگی ناپذیر برای پاسخ به انتظارات و انجام سخت ترین ماموریت های امنیتی در مناطق راهبردی مرزی کشور تصریح کرد: آمادگی برای پیش کنشگری برابر عوامل تهدید، از جمله مهمترین انتظارات فراروی نیروی زمینی سپاه است که به مدد هوشمندی، هوشیاری و توانمندی های سرشار، وضعیت اطمینان بخشی را نوید می دهد.

ایسنا

زنگ خطری که «قالیباف» دیر به صدا درآورد

نگاهی دیگر به موسسات غیر مجاز

اولین واکنش علی کریمی بعد از به توافق نرسیدن با مسئولان نفت

کلیدواژه: رییس ستاد کل نیروهای مسلح | ستاد کل نیروهای مسلح | جمهوری اسلامی ایران | نیروی زمینی سپاه | انقلاب اسلامی | منطقه ای

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۵۷۹۱۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • اقدام کویت در کاهش دیپلماتهای ایران قابل سرزنش است/هرگونه بحث در زمینه همه پرسی استقلال کردستان به ضرر منطقه است
 • به گزارش خبرگزای تقریب(تنا)، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص اخراج دیپلمات‌های ایرانی از کویت گفت: آنها اخراج نشدند و در واقع کاهش دیپلمات داشتیم، به سفیر ما اطلاع دادند که بهتر است تعدادی از پرسنل نمایندگی کاهش یابد، ما روابط خوبی داشتیم، این اقدام زیبایی نبود و قابل سرزنش است، ما میتوانیم همچنان گفتگوها را داشته باشیم. سفیر ما خواهد ماند ولی چنین انتظاری نداشتیم؛ ما حق اقدام متقابل را برای خود لحاظ می‌کنیم اما تعداد دیپلماتهای آن‌ها بیشتر از ایرانی‌ها در آن‌جا نیست. قاسمی در خصوص سطح روابط ایران و عراق گفت: روابط دو همسایه دیرینه است، ایران و عراق در مورد مجموعه مسائل منطقه و روابط دو جانبه ظرفیت‌های زیادی دارند لذا تماسهای بین دو کشور را در این خصوص داشته‌ایم، ما زمینه‌های زیادی را در حوزه کاری مشترک داریم. روابط ما با عراق به کسی ارتباط ندارد که درباره سطح آن صحبت کنند. وی در خصوص همه پرسی استقلال اقلیم کردستان گفت: این یک خوابی است که تا تعبیر شود زمان زیادی می‌برد، مواضع ما در خصوص این همه‌پرسی گفته شده است، ما خواهان تمامیت ارضی عراق هستیم و هرگونه بحث در این زمینه در منطقه را به ضرر منطقه می‌دانیم که می‌تواند عاملی برای ورود بیگانگان به آن باشد، در شرایط کنونی همه باید برای تمامیت ارضی عراق و حفظ حاکمیت ملی تلاش کنند که به سود همه است. قاسمی در خصوص نشست‌های اقتصادی ایران و عراق هم گفت: دو کشور تلاش می‌کنند در حوزه های مختلف روابط خود را هر چه بیشتر توسعه دهند. وی در خصوص صدور روادید دیپلماتهای ایرانی برای مراسم حج گفت: هنوز ویزایی برای آنها صادر نشده است. گروه کنسولی باید از ابتدای ماه شوال در عربستان مستقر میشد. هنوز گمانه‌زنی نمی‌توانم داشته باشم و یک مقدار بر...
 • کانون:استراحتگاه مشکل ندارد/رانندگان:خوابگاه قابل استفاده نیست
 • تین‌نیوز | در حالی‌که در چند روز اخیر تعدادی از رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای مسافری انتقادهای مستمری را نسبت به وضعیت استراحتگاه‌های خود در شهرهای مختلف از جمله زاهدان مطرح کرده و بیشترین حجم انتقادها نیز از استراحتگاه زاهدان بوده است، رئیس انجمن صنفی رانندگان اتوبوس‌های برون شهری استان سیستان و بلوچستان و دبیر کانون انجمن‌های صنفی رانندگان کشور در پاسخ به این انتقادها، با بیان این‌کهاستراحتگاه زاهدان از نظر تجهیزات وامکانات مربوط به شهرداری بوده و به صورت اجاره در اختیار انجمن است، به بیان مشکلاتی که در اداره این استراحتگاه وجود دارد، پرداخت. به گزارش تین‌نیوز،بهمن دهمرده در جمع رانندگان ناوگان جاده‌ای مسافری در یک گروه مجازی گفت: خوابگاه به‌صورت سوئیت بوده و دارای آشپزخانه،لابی وحمام و مجهز به یخچال، گاز، میز نهارخوری،تلویزیون و کمد برای لوازم است. وی اظهار داشت: این استراحتگاه به‌طور میانگین بین 8 الی 9 نفر ورودی دارد که طبق تعرفه شورای شهر مبلغ هشت هزار تومان ورودی آن بودهو از کسی مبلغ بیشتری دریافت نمی‌شود. این فعال حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای مسافری تاکید کرد: تعدای از رانندگان با همان مبلغ 8 هزار تومان به مدت24 ساعت در خوابگاه حضور دارند و از همه امکانات استفاده می‌کنند. رئیس انجمن صنفی رانندگان اتوبوس‌های برون شهری استان سیستان و بلوچستان و دبیر کانون انجمن‌های صنفی رانندگان کشور خاطرنشان کرد: درآمد ماهیانه این استراحتگاه به‌طور میانگین یک میلیون و 500تا یک میلیون و 600 هزار تومان است. وی افزود: هزینه‌های این استراحتگاه نیز شاملیک میلون و 100 هزارتومان هزینه نگهبانی، 450 هزارتومان کرایه حمل‌ونقل و خرید کپسول گاز، 550 هزار تومانکرایه خوابگاه بعلاوه هزینه آب وبرق است. دهمرده گفت: بنابراین انجمن نه تنها از این استراحتگاه درآمدی ندارد بلکه هر ماه متضرر هم می‌شود. قابل ذکر است در چند روز گذشته تعدادی از رانندگان با انتقاد از آن‌چه« وضعیت نابه‌سامان استراحتگاه رانندگان درزاهدان» عنوان کردند، خواستار رسیدگیبه این موضوع...
 • مخالفت مسکو با برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل ازالمیادین؛ مسکو مخالفت خود را با برگزاری همه پرسی استقلال منطقه کردستان عراق به اطلاع «نوری مالکی» معاون رئیس جمهور عراق رساند. این در حالی است که حیدر عبادی نخست وزیر عراق نیز بارها مخالفت خود را با این همه پرسی اعلام کرده است. انتهای پیام/
 • برای وزارت با من مذاکره شده/۱۷ سال با لاریجانی کار کردم اهل باج گرفتن نیست
 • صراط: وزیر کشور درباره احتمال حضورش در وزارت کشور دولت دوازدهم گفت: مذاکراتی در این زمینه با من انجام شده اما تصمیم نهایی با رئیس‌ جمهور است.به گزارش فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عبدالرضا رحمانی‌فضلیدر گفت وگویی در مورد فشارهای طیف‌های سیاسی بخصوص اصلاح‌ طلبان برای عدم حضورش در کابینه آینده اظهار کرد: به هر گروه سیاسی و حتی اصلاح ‌طلبان حق می‌دهم که متناسب با تفکر و سلایق خود به دنبال گزینه باشند و این از جمله حقوق احزاب و گروه‌ها با هر نوع سلیقه‌ای است.وزیر کشور، دلیل انتخابش به عنوان وزیر کشور در دولت یازدهم را خط مشی اعتدال‌گرایی و توسعه‌ مداری رئیس ‌جمهور دانست و افزود: آقای روحانی با علم بر این اطلاعات، بنده را معرفی و در مجلس از اینجانب دفاع کردند. این‌بار هم اگر شاخص‌های آقای رئیس ‌جمهور مبتنی بر همین حوزه‌ها باشد، دیگر نباید دنبال این باشیم که وزیر اصولگرا یا اصلاح ‌طلب باشد بلکه وزیر باید بتواند وزارت کشور را با یک نگاه اعتدالی و توسعه‌ای اداره کند.وی همچنین تاکید کرد: برخی از دوستان در روزنامه‌ها و محافلشان مباحث و موضوعاتی را مطرح می‌کنند که اگر وزیر کشور از این جناح باشد، خوب است. طرح این سخنان حق آنهاست ولی تا آنجا که اطلاع دارم به‌صورت متشکل، سازمان‌یافته و یکپارچه مخالفتی با من نشده است.رحمانی‌فضلی اعلام نظرات و طرح مخالفت‌ها را از لوازم دموکراسی و فضای باز سیاسی در کشور دانست و گفت:‌ طرح چنین نظراتی هیچ اشکالی ندارد ولی نهایتا رئیس‌جمهور، گزینه‌های خود را مطرح می‌کند و مجلس شورای اسلامی است که رای اعتماد به وزرا می‌دهد.وی افزود: اگر قرار شد در کسوت وزیر باقی بمانم خدا را شکر می‌کنم توفیق خدمت است و اگر توفیق نشد خدا را شکر می‌کنم که بار مسئولیت از روی شانه‌هایم برداشته شده است.وزیر کشور در پاسخ به این‌ دیدگاه که گفته می‌شود شما در دولت...
 • وزیر خارجه قطر:هر مذاکره ای که به حاکمیت ملی ما آسیب بزند پذیرفتنی نیست
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل ازشبکه خبری الجزیره , محمدبن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر روز دوشنبه با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی این کشور گفت: مذاکره در خصوص هر مساله ای که به حق حاکمیت قطر خدشه وارد کند ، نمی پذیریم. محمدبن عبدالرحمن آل ثانی افزود: آمریکا و کشورهای جهان از سخنرانی اخیر امیر قطر استقبال کردند. تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر شامگاه جمعه گذشته در نخستین اظهارنظر پس از بحران قطر گفت: ما با شرط عدم دخالت در امور داخلی و پرهیز از دیکته و تحمیل خواسته ها آماده مذاکره هستیم. در همین حال سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز در تماس تلفنی با محمدبن عبدالرحمن آل ثانی همتای قطری خود از آمادگی مسکو برای میانجیگری بحران این کشور خبر داده بود. انتهای پیام/ وزیر خارجه قطر برحفظ حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد
 • اقدام دولت در حذف یک صفر قابل دفاع است
 • عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است: واحد پولی ریال در تبادلات روزانه اقتصادی جایی ندارد و همین موضوع مشکلاتی را در خواندن و نوشتن واحد پولی برای گروهی از مردم ایجاد کرده است. محسن بیگلری نماینده مردم بانه و عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مصوبه روز گذشته هیئت دولت مبنی بر تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان اظهار داشت: واحد پولی ریال در تبادلات روزانه اقتصادی جایی ندارد و مردم غالباٌ از واژه تومان برای تبادلات مالی خود استفاده می‌کنند که همین مسئله باعث بروز مشکلاتی در خواندن و نوشتن واحد پول برای گروهی از مردم کشورمان شده است.وی افزود: به همین دلیل حذف یک صفر از واحد پول ملی و تبدیل ریال به تومان اقدامی ارزشمند و قابل دفاع از سوی دولت است.عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: البته شورتی پول و اعتبار و تیم اقتصادی دولت باید تدابیر بیاندیشند که حذف یک صفر از واحد پولی باعث ایجاد خلل در تبادلات بانکی و گرانی یا تورم در بازار نشود و عده‌ای سودجو از این تغییرات سوءاستفاده نکنند.بیگلری در پاسخ به این سوال که با وجود هزینه‌های احتمالی اجرای این طرح، آیا عملی کردن آن در این مقطع لزومی دارد؟ تصریح کرد: از نظر بنده هزینه‌های اجرای این طرح در صورت داشتن برنامه دقیق زیاد نخواهد بود و در صورتی که تیم اقتصادی دولت بتواند فرجه‌ای چند ماهه به منظور خارج کردن تدریجی اسکناس‌های ریالی از بازار بدهد، هزینه قابل توجهی نیز برای کشور نخواهد داشت.نماینده مردم بانه در مجلس شورای اسلامی درباره اقبال نمایندگان به لایحه احتمالی حذف صفر از سوی دولت اظهار داشت: به اعتقاد من در صورت تقدیم لایحه حذف یک صفر از سوی دولت، نمایندگان به این لایحه رای مثبت خواهند داد.انتهای پیام/ R1455/P1011116/S1,15/CT1
 • قاسمی:اقدام کویت قابل سرزنش است
 • خبرگزاري آريا - سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان گفت، اقدام کويت در کاهش تعداد ديپلمات‌هاي ايران در آن کشور، اقدام زيبايي نبود و قابل سرزنش است.العالم - ايرانبهرام قاسمي، در نشست خبري خود که امروز برگزار شد در خصوص اخراج ديپلمات‌هاي ايراني از کويت گفت: انها اخراج نشدند و در واقع يک کاهش ديپلمات داشتيم. به سفير ما اطلاع دادند که بهتر است تعدادي از پرسنل نمايندگي کاهش يابد و به اختيار خود نماينگي ظرف يک ماه و نيم کاهش يابد. ما روابط خوبي داشتيم و اين اقدام زيبايي نبود که قابل سرزنش است و ما ميتوانيم همچنان گفتگوها را داشته باشيم. سفير ما خواهد ماند ولي چنين انتظاري نداشتيم اگرچه شرايط را بايد گاهي در نظر گرفت.ايران حق اقدام متقابل در برابر کويت را براي خود لحاظ مي‌کندوي افزود: ما حق اقدام متقابل را براي خود لحاظ مي‌کنيم اما تعداد ديپلماتهاي آن‌ها بيشتر از ايراني‌ها در آن‌جا نيست.کشورهاي گروه 1+5 با اقدامات عهدشکنانه آمريکا همراه نيستندسخنگو در خصوص اقدام امريکا عليه برجام و احتمال همراهي يا مخالفت گروه 1+5 با اين کشور گفت: برجام يک تفاهم چند جانبه است و ما مواضع کشورهاي اروبايي را مي‌دانيم. آن‌ها متعهد به برجام هستند و با رقتارهاي عهد شکنانه آمريکا همراه نيستند. مواضع چين و روسيه در اين خصوص شفاف و روشن است.قاسمي در خصوص روابط ايران و عراق گفت: روابط دو همسايه ديرينه و با قدمت زياد است. ايران و عراق با مجموعه مسائل منطقه و روابط دو جانبه ظرفيت‌هاي زيادي دارند لذا تماسهاي دو کشور در اين خصوص را داشته‌ايم. ما زمينه‌هاي زيادي را در حوزه کاري مشترک داريم. روابط ما با عراق به کسي ارتباط ندارد که درباره سطح آن صحبت کنند.بحث تلاش ترامپ براي خروج از برجام چيز جديد نيستوي در خصوص تلاش ترامپ براي خروج از برجام و انگيزه‌هاي آن گفت: رفتار و کردار همواره يکسان نيست....
 • بزرگراهی بی نظیر با ایراداتی قابل اقماض
 • افزایش قابل‌توجه تعداد خودروهای شهر تهران و بی‌توجهی دولت‌ها به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، گره ترافیک تهران را هر روز کورتر می سازد و اگر طرح‌های عمرانی مدیریت شهری در راستای احداث بزرگراه‌های جدید عملی نمی‌شد، عمر اهالی پایتخت بیش از آنچه که امروز اتفاق می‌افتد، در میان خیابان‌های پر ترافیک تلف می‌شد. از شمال‌شرق تا جنوب پروژه بزرگراهی امام علی (ع)، بعد از پروژه پل طبقاتی صدر و تونل نیایش به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای عمرانی شهرداری تهران در سال‌های تصدی‌گری دکتر محمدباقر قالیباف مطرح است. بزرگراه امام علی (ع) از لحاظ تعداد املاکی معارضی که توسط شهرداری خریداری شده‌اند و نیز از حیث سرعت بالا در اجرا و افتتاح پروژه، در سال‌های اخیر نظیر نداشته است. این پروژه که با گذر از 6 منطقه شهری، شمال و جنوب پایتخت را به هم متصل می‌سازد؛ در مسیر عبور خود هزینه‌ای بالغ بر 1200 میلیارد تومان را تنها برای تملک بیش از 7 هزار ساختمان به شهرداری تهران تحمیل کرد. از طرفی همت شهرداری تهران برای تسریع روند احداث این شریان خودرویی تهران چنان بود که پروژه چند ماه زودتر از موعد مقرر و در کمتر از 2 سال به بهره‌برداری رسید. پروژه بزرگراه امام علی (ع) که در حال حاضر با طول 38 کیلومتر شمال شرق تهران را به جنوب وصل می کند و مسیر عبور و مرور بسیاری از شهروندان تهرانی را تسهیل بخشیده، قرار است با امتداد به سوی شمیرانات، اوشان و فشم و میگون به جابه‌جایی آسان‌تر گردشگران نیز کمک کند. در همین رابطه چندی پیش شهردار شمیرانات گفته بود: «در این طرح 9 کیلومتر به اتوبان امام علی(ع) اضافه می‌شود که حدود 3.5 کیلومتر به صورت تونل خواهد بود و سایر مسیر نیز روگذر است.» دسترسی‌های متعدد یکی از امتیازات استفاده از شاهراهی همچون بزرگراه امام علی (ع)، کاهش زمان...
 • متهم:۲/۶ میلیارد یورو پولی نیست/قاضی:قرار نیست از زنگنه دفاع کنید
 • صراط: پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات همدستان بابک زنجانی هم مطابق 4 جلسه قبل به ارائه دفاعیات مهدی شمس،‌متهم ردیف دوم این پرونده گذشت.به گزارش فارس، امروز پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده فساد نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران آغاز شد. قاضی: دادگاه را کش ندهید و از خود دفاع کنید/متهم: خوشم نمی‌آید سوژه باشم و از من عکس بگیرند در ابتدای جلسه امروز مقیسه خطاب به مهدی شمس متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی گفت: از کش دادن دادگاه بپرهیزید و به اصل مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون یورو اشاره کنید. این مبلغ که به شما برای دادن به پیمانکاران پارس جنوبی پرداخت شده بود اما سرنوشت آن مشخص نشده است. قاضی افزود: در رابطه با آن محموله های نفتی که بابک زنجانی و دست اندرکاران شبکه فساد معتقدند در اختیار شما قرار داشته توصیح دهید. قاضی مقیسه با اشاره به اینکه مبالغ پرداختی به شما صرف امور دیگر شده است؟ گفت: سرنوشت بخشی از پولها مبهم است. مهدی شمس با اشاره به عناوین اتهامی خود در کیفرخواست گفت: به هیج وجه قصد کش دادن دادگاه را ندارم. مشکل کمر و زانو دارم و از اینکه دائم سوژه شوم و از من عکس گرفته شود، خوشم نمی آید. شمس با گلایه از اینکه کیفرخواست گزینشی است، اظهار داشت: دفاعیات من بر اساس سند و مدرک است اما ادعانامه با دیدن نیمه خالی لیوان نوشته شده، مقصر اصلی کسی است که به SCT اعتبار نجومی داده است. وی افزود: در ابتدای تشیکل پرونده عقلم میرسید که نیایم اما من برای همکاری آمدم. قاضی مقیسه: شما گفته بودید که قراردادی منعقد نکردید در این خصوص توضیح دهید. شمس: من با بابک قرارداد کارگزاری داشتم. در این لحظه قاضی گفت: 15/9/91 در دفتر بابک زنجانی با حضور شما در خصوص نحوه برنامه ها و فسادهای سازمان یافته...
 • ۱۱ امور قابل واگذاری به بخش خصوصی گردشگری احصاء شد
 • رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران از احصاء ۱۱ امور تصدی گری قابل واگذاری به تشکل های خصوصی گردشگری خبر داد. محمدحسن کرمانی با اشاره به اجرای بند ت ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر واگذاری بخشی از امور تصدی‌گری و اجرایی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تشکل‌های حرفه‌ای و تخصصی گردشگری، به خبرنگار ایسنا گفت: این اقدام، دستور قانون برنامه ششم است که پیرو آن کارگروهی تشکیل شده تا امور قابل واگذاری، احصاء شود. ما در حوزه فعالیتی خود که به آژانس‌های گردشگری و اجرای تور مرتبط است، ۱۱ امور قابل واگذاری را شناسایی کرده‌ایم که قرار است سازمان هم راستا با ما، بخش دیگری از این امور قابل تنفیذ را شناسایی کند. وی افزود: برخی از این امور با توجه به ظرفیت قانونی، براحتی قابل واگذاری به تشکل های خصوصی گردشگری است، اما بعضی دیگر به ساز و کار نیاز دارد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان بخش دولتی باید زمینه و شرایط آن را فراهم کند. رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با اشاره به بخش دیگری از این بند قانونی که اشاره کرده «این امور باید به تشکل های حرفه ای و تخصصی گردشگری که طبق قانون تشکیل شده اند واگذار شود»، توضیح داد: معاونت گردشگری در دور قبل، ماده ای (۲۵) را در هیات دولت مصوب کرد که به بخش دولتی اجازه می‌داد در شکل‌گیری تشکل‌ها دخالت کند، اما خوشبختانه با دستور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستور توقف اجرای این قانون تا زمان بازنگری و اصلاح ایرادها، صادر شد. وی گفت: ما (بخش خصوصی) بر این باوریم که ماده ۲۵ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها بهانه ای بیش برای دخالت دولت در امور بخش خصوصی...
 • بیماری آب سیاه چشم بسیار خطرناک ولی قابل پیشگیری
 • به گزارشبولتن نیوز،دکتر قاسم فخرایی گفت: آب سیاه یک بیماری شایع است که بخصوص در افراد بالای ۴۰ سال شیوع دارد و در افرادی که سابقه خانوادگی دارند این احتمال بیشتر می شود. وی با بیان اینکه افزایش فشار داخل چشم مسئله مهم در بیماری آب سیاه است، گفت :‌ در نوع شایع این بیماری، فشار داخل چشم به تدریج افزایش می یابد به همین دلیل فرد متوجه بیماری خود نمی شود و زمانی به پزشک مراجعه می کند که دیر شده است. این فوق تخصص آب سیاه تأکید کرد: مراجعه منظم به چشم پزشک برای تشخیص به هنگام و جلوگیری از پیشرفت بیماری آب سیاه ضروری است چرا که در بیشتر موارد افزایش فشار داخل چشمی موجب آسیب رسیدن به عصب بینایی می شوند. فخرایی گفت : در این بیماری سلول‌های عصب بینایی بتدریج از بین می‌روند و در نتیجه بیمار دچار افت بینایی می‌شود و در نوع حاد آن که شیوع کمتری دارد فشار داخل چشم ناگهانی افزایش می‌یابد و بیمار دچار درد چشم، افت دید، سردرد، درد اطراف چشم و قرمزی چشم می‌شود. وی افزود: اقدامات درمانی در هر مرحله از بیماری آب سیاه فقط برای حفظ وضعیت موجود است و نمی‌توان دید از دست رفته بیمار را برگرداند، در مراحل اولیه بیماری دارو تجویز می‌شود و می توان از برخی انواع لیزر به عنوان جایگزینی برای یک یا دو دارو استفاده کرد ولی اثر آنها با گذشت زمان کم می شود. این فلوشیپ چشم پزشکی، همچنین از بی تأثیر بودن همه این روش ها در برخی موارد و لزوم استفاده از روش های جراحی در این بیماران سخن گفت. دکتر فخرایی همچنین به برگزاری بیست و سومین کنگره سالانه انجمن چشم پزشکی ایران در ۶ تا ۹ آبان اشاره کرد و گفت : روش‌های نوین درمان برای بیماران گلوکومی عنوان نشستی تخصصی در این کنگره است...
 • احصاء ۱۱ امور قابل واگذاری به بخش خصوصی گردشگری
 • محمدحسن کرمانی با اشاره به اجرای بند ت ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر واگذاری بخشی از امور تصدی‌گری و اجرایی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تشکل‌های حرفه‌ای و تخصصی گردشگری، به ایسنا گفت: این اقدام، دستور قانون برنامه ششم است که پیرو آن کارگروهی تشکیل شده تا امور قابل واگذاری، احصاء شود. ما در حوزه فعالیتی خود که به آژانس‌های گردشگری و اجرای تور مرتبط است، ۱۱ امور قابل واگذاری را شناسایی کرده‌ایم که قرار است سازمان هم راستا با ما، بخش دیگری از این امور قابل تنفیذ را شناسایی کند.وی افزود: برخی از این امور با توجه به ظرفیت قانونی، براحتی قابل واگذاری به تشکل های خصوصی گردشگری است، اما بعضی دیگر به ساز و کار نیاز دارد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان بخش دولتی باید زمینه و شرایط آن را فراهم کند.رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با اشاره به بخش دیگری از این بند قانونی که اشاره کرده «این امور باید به تشکل های حرفه ای و تخصصی گردشگری که طبق قانون تشکیل شده اند واگذار شود»، توضیح داد: معاونت گردشگری در دور قبل، ماده ای (۲۵) را در هیات دولت مصوب کرد که به بخش دولتی اجازه می‌داد در شکل‌گیری تشکل‌ها دخالت کند، اما خوشبختانه با دستور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستور توقف اجرای این قانون تا زمان بازنگری و اصلاح ایرادها، صادر شد.وی گفت: ما (بخش خصوصی) بر این باوریم که ماده ۲۵ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها بهانه ای بیش برای دخالت دولت در امور بخش خصوصی نبوده است، برای واگذاری امور به بخش خصوصی لازم نیست تشکل تازه ای ایجاد شود، چرا که سال هاست تشکل های گردشگری خصوصی شکل گرفته اند و قانونی...
 • درباره آندو و رضایی فعلا صلاح نیست صحبت کنیم/حکم بازیکنان امید ما مستند به قانون نیست
 • گروه ورزشی: سید پندار توفیقی درباره آخرین وضعیت ثبت قرارداد استقلالی‌ها گفت: پژمان منتظری امروز (دوشنبه) ظهر قراردادش را ثبت می‌کند و امید ابراهیمی به دلیل حضور در کلینیک پزشکی، صبح فردا به هیات فوتبال می‌رود. به احتمال بسیار فراوان کادر فنی ما هم پس فردا یعنی چهارشنبه به هیات فوتبال می‌رود. به گزارشبولتن نیوزبه نقل از ایسنا،وی درباره محرومیت بازیکنان امید استقلال از سوی فدراسیون فوتبال گفت: دیروز افتخاری و منصوریان جلسه‌ای با تاج داشتند. در آنجا بنا شد باشگاه استقلال نامه‌ای تهیه کند که در آن توضیح داده شود که چرا مجید حسینی به تیم ملی اضافه نشده است. برای خود ما جالب است که چرا تنها مجید حسینی در این میان مورد توجه قرار گرفته و بحث فدراسیون هم تنها روی او است. آقای حسن‌زاده دیروز (یک‌شنبه) در رادیو گفت که حکم صادر شده جنبه تنبیهی دارد و ربطی به موارد قانونی ندارد. شما می‌دانید که باشگاه‌هایی هستند - چه گذشته و چه حال - بازیکن را به تیم‌های ملی پایه نداده‌اند. به خاطر دارید که ما همیشه همکاری خوبی با تیم‌های ملی داشته‌ایم و امید نورافکن را در مصاف مهم برابر العین در اختیار نداشتیم و این بازیکن به تیم ملی جوانان اضافه شد. خود حسن‌زاده هم تاکید داشت که استقلال همواره بیشترین همکاری را در همه رده‌های ملی داشته است. وقتی شما از یک چاه همیشه آب می‌خورید، اگر یک بار این چاه به شما آب نداد نباید داخلش سنگ بریزید. ما همیشه با تیم‌های ملی تعامل داشته‌ایم. معاون ورزشی باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا این مشکل حل خواهد شد گفت: به نظر می‌آید که آقایان تاج، ساکت و حسن‌زاده درایت به خرج خواهند داد و این مشکل را حل می‌کنند. به هر حال هواداران از ما انتظار دارند و ما به بازیکنان‌مان در هفته‌های اول لیگ نیاز داریم. از...
 • روحانی را نشناخته اند او اهل باج دهی نیست لاریجانی هم اهل باج گرفتن نیست
 • فرارو- عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در گفت‌وگو با روزنامه جام‌جم درباره مسائل مختلفی که این روزها درباره او و عملکردش در دوره چهارساله وزارت کشور مطرح است پاسخ داد، که در ادامه می‌خوانیم: موضوعاتی از جمله حضور او در دولت یازدهم به واسطه توصیه علی لاریجانی، مخالفت اصلاح‌طلبان با حضورش در دولت دوازدهم و همچنین بودن یا نبودنش در کابینه آینده، بخشی از محورهایی است که رحمانی‌فضلی در این گفت‌وگو به آنها پاسخ داده است. او در مورد ادامه حضورش در وزارت کشور اعلام کرد مذاکراتی با وی صورت گرفته اما تصمیم نهایی با رئیس‌جمهور است. به هر گروه سیاسی و حتی اصلاح‌طلبان حق می‌دهم که متناسب با تفکر و سلایق خود به دنبال گزینه باشند و این از جمله حقوق احزاب وگروه‌ها با هر نوع سلیقه‌ای است. دلیل انتخابم به عنوان وزیر کشور در دولت یازدهم خط مشی اعتدال‌گرایی و توسعه‌مداری رئیس‌جمهور بود. آقای روحانی با علم بر این اطلاعات، بنده را معرفی و در مجلس از اینجانب دفاع کردند؛ این‌بار هم اگر شاخص‌های آقای رئیس‌جمهور مبتنی بر همین حوزه‌ها باشد، دیگر نباید دنبال این باشیم که وزیر اصولگرا یا اصلاح‌طلب باشد بلکه باید بتواند وزارت کشور را با یک نگاه اعتدالی و توسعه‌ای اداره کند. برخی از دوستان در روزنامه‌ها و محافلشان مباحث و موضوعاتی را مطرح می‌کنند که اگر وزیر کشور از این جناح باشد، خوب است. طرح این سخنان حقشان است ولی تا آنجا که اطلاع دارم به‌صورت متشکل، سازمان‌یافته و یکپارچه مخالفتی با من نشده است. اعلام نظرات و طرح مخالفت‌ها از لوازم دموکراسی و فضای باز سیاسی در کشور است. طرح چنین نظراتی هیچ اشکالی ندارد ولی نهایتا رئیس‌جمهور، گزینه‌های خود را مطرح می‌کند و مجلس شورای اسلامی است که رای اعتماد به وزرا می‌دهد. اگر قرار شد در کسوت وزیر باقی بمانم خدا را شکر می‌کنم توفیق خدمت است و اگر توفیق نشد...
 • اقدام کویت در کاهش دیپلمات های ایران قابل سرزنش است
 • سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره اقدام اخیر کویت در کاهش روابط سیاسی با تهران اظهار داشت: ما همواره روابط مثبتی با کویت داشتیم و این اقدام آنها قابل سرزنش هست. به گزارش خبرنگار مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست خبری خود که صبح امروز دوشنبه برگزار شد، پیرامون روابط ایران و کویت و اقدام اخیر این کشور در کاهش روابط سیاسی با تهران اظهار داشت: در این خصوص مواضع ما اعلام شد، کارکنان ما اخراج نشدند بلکه کاهش تعداد آنها را داشتیم. وی گفت: ما همواره روابط مثبتی با کویت داشتیم و این اقدام آنها قابل سرزنش هست اما همچنان می توانیم گفتگو و تماس های خود را داشته باشیم و در سطح سفیر سفارت خانه ما فعال است و مشکلی نیست. قاسمی افزود: ما حق اقدام متقابل را محفوظ می دانیم و اگر لازم باشد چنین خواهیم کرد و تعداد دیپلمات های کویتی در تهران بیشتر از دیپلمات های ما در آن کشور نیست. ادامه دارد...
 • راههای روستایی فومن از وضعیت قابل قبولی برخوردار است
 • به گزارش ایلنا از فومن،جلسه بررسی وضعیت پروژه های عمرانی ، اقتصادی و گردشگری شهرستان فومنبا حضور علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی وفرماندار شهرستان فومن برگزار شد. خاوری مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه شاخص آسفالت در شهرستان فومن از میانگین استانی و کشوری هم بالاتر است افزود :در شهرستان فومن 32 روستای زیر 20 خانوار ، 5 روستای بین 20 تا 50 خانوار و 15 روستای بالای 50 خانوارفاقد آسفالت هستند که در سال 96 اولویت با آسفالت راه های روستایی بالای 50 خانوار می باشد. خاوری در پایان افزود که به جهت مشکلات اعتباری و منابع مالی ، این اداره کل از هیچ کوششی برای اتمام آسفالت راههای روستایی باقی مانده در شهرستان فومن دریغ نمی ورزد و در تلاش هستیم که شاخص آسفالت در کل استان بویژه در شهرستان فومن ارتقا یابد.
 • شمخانی:امنیت ایران و افغانستان در هم تنیده و غیر قابل گسست است
 • محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان عصر روز دوشنبه با نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره مهم‌ترین تحولات امنیتی منطقه، روند همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های اقتصادی، امنیتی، آب‌های مرزی، مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، دریابان علی شمخانی در ابتدای این دیدار ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی روز جاری در کابل که به کشته و مجروح شدن جمع زیادی از مردم مظلوم افغانستان منجر شد این واقعه تاسف‌آور را به خانواده‌های داغدار، دولت و مردم این کشور تسلیت گفت. وی با اشاره به در هم تنیدگی و غیر قابل گسست بودن امنیت جمهوری اسلامی ایران و افغانستان خاطرنشان کرد: مقابله با شکل‌گیری و گسترش گروه‌های تروریستی و تکفیری نیازمند اقدامات منسجم و هماهنگ میان کشورهای همسایه است. شمخانی با ابراز نگرانی نسبت به تداوم حمایت‌های مالی و اطلاعاتی و تسلیح گروه‌های تکفیری و تروریستی توسط برخی کشورهای مرتجع منطقه با پوشش ایجاد مدارس دینی و موسسات اجتماعی افزود: این روند موجب گسترش ناامنی، نزاع‌های فرقه‌ای و مذهبی و مخدوش شدن اقدامات دولت افغانستان برای پیگیری فرآیند توسعه و سازندگی در این کشور می‌شود. دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سابقه تمدنی و اشتراکات گسترده فرهنگی میان دو کشور یادآور شد: تداوم رایزنی‌ها و تبادل تجربیات برای مبارزه با ناامنی موجب شکل‌گیری ثبات، آرامش و رفاه در مرزهای میان دو کشور و زمینه‌ساز بهره‌مندی از منافع پایدار و مشترک خواهد شد. وی با تاکید بر ضرورت افزایش تحرک و فعالیت کمیته‌های پنج‌گانه همکاری دو جانبه و رفع موانع موجود اظهار کرد: عدم اهتمام کافی به فعالیت موثر ساختارهای مورد توافق برای حل مشکلات موجود موجب کند شدن روند تحقق اراده سیاسی رهبران دو کشور برای گام برداشتن در مسیر مناسبات مبتنی بر تامین منافع مشترک خواهد شد. بنا بر این گزارش، محمد...
 • افزایش قابل توجه خرید سوخت هسته ای از سوی اوکراین
 • بنا بر اعلام سازمان آمار دولت اوکراین، این کشور از ژانویه تا می 2017، 175 میلیون دلار سوخت هسته‌ای خریداری کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از کی‌اف پست، از ژانویه تا می 2017، اوکراین برای نیروگاه‌های هسته‌ای خود 92 میلیون دلار سوخت هسته‌ای را از روسیه و 82 میلیون دلار را از شرکت وستینگ هاوس سوئد تامین کرده است. بر همین اساس سهم خرید سوخت هسته‌ای از شرکت TVEL روسیه 52.8 درصد و از شرکت وستینگ هاوس سوئد 47.14 درصد بوده است. پیش‌تر رییس شرکت وستینگ هاوس سوئد به اینترفاکس اوکراین گفت که این شرکت آماده است تا سهم صادرات سوخت هسته‌ای به اوکراین را افزایش دهد. به دنبال افزایش تنش میان اوکراین و روسیه به دلیل جدا شدن شبه جزیره کریمه از اوکراین، این کشور قصد دارد تا میزان وابستگی به روسیه در تامین سوخت هسته‌ای را کاهش دهد. در سال 2016 اوکراین از 548 میلیون دلار سوخت هسته‌ای خریداری شده به (386 میلیون دلار را از روسیه و 162 میلیون دلار را از وستینگ هاوس خریداری کرد). شرکت انرگواتم، مالک هر چهار راکتور فعال اوکراین است. این شرکت سوخت مورد نیاز راکتورهای خود را از شرکت TVEL روسیه و وستینگ هاوس سوئد تامین می‌کند. انتهای پیام
 • توفیقی:درباره آندو و رضایی فعلا صلاح نیست صحبت کنیم/حکم بازیکنان امید ما مستند به قانون نیست
 • معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید مدیرعامل این باشگاه اعلام کرده که درباره شکایت کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان از آبی‌های پایتخت فعلا صلاح نیست مطلبی گفته شود. سید پندار توفیقی در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ثبت قرارداد استقلالی‌ها گفت: پژمان منتظری امروز (دوشنبه) ظهر قراردادش را ثبت می‌کند و امید ابراهیمی به دلیل حضور در کلینیک پزشکی، صبح فردا به هیات فوتبال می‌رود. به احتمال بسیار فراوان کادر فنی ما هم پس فردا یعنی چهارشنبه به هیات فوتبال می‌رود. وی درباره محرومیت بازیکنان امید استقلال از سوی فدراسیون فوتبال گفت: دیروز افتخاری و منصوریان جلسه‌ای با تاج داشتند. در آنجا بنا شد باشگاه استقلال نامه‌ای تهیه کند که در آن توضیح داده شود که چرا مجید حسینی به تیم ملی اضافه نشده است. برای خود ما جالب است که چرا تنها مجید حسینی در این میان مورد توجه قرار گرفته و بحث فدراسیون هم تنها روی او است. آقای حسن‌زاده دیروز (یک‌شنبه) در رادیو گفت که حکم صادر شده جنبه تنبیهی دارد و ربطی به موارد قانونی ندارد. شما می‌دانید که باشگاه‌هایی هستند - چه گذشته و چه حال - بازیکن را به تیم‌های ملی پایه نداده‌اند. به خاطر دارید که ما همیشه همکاری خوبی با تیم‌های ملی داشته‌ایم و امید نورافکن را در مصاف مهم برابر العین در اختیار نداشتیم و این بازیکن به تیم ملی جوانان اضافه شد. خود حسن‌زاده هم تاکید داشت که استقلال همواره بیشترین همکاری را در همه رده‌های ملی داشته است. وقتی شما از یک چاه همیشه آب می‌خورید، اگر یک بار این چاه به شما آب نداد نباید داخلش سنگ بریزید. ما همیشه با تیم‌های ملی تعامل داشته‌ایم. معاون ورزشی باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا این مشکل حل خواهد شد گفت: به نظر می‌آید که آقایان تاج، ساکت و حسن‌زاده درایت به خرج خواهند داد و...
 • عملکرد سازمان محیط زیست طی چهار سال گذشته قابل قبول است
 • چهار‌سال گذشته سازمان حفاظت محیط‌زیست، رئیس جدیدی به خود دید؛ رئیسی که برخی او را «بانوی سبز محیط‌زیست» نامیدند. طی قرن‌ گذشته تخریب محیط‌زیست و بهره‌برداری بیش‌ازحد از منابع در جوامع ‌انسانی، سازمان‌ها و وزارتخانه‌هایی را به‌وجود آورد تا حامی محیط‌زیست باشند و آن را برای نسل‌های آینده حفظ کنند، مسیری که ایران نیز طی کرد، به‌گونه‌ای که در‌ سال ٥٠ سازمان شکاربانی تغییر نام داد تا در لوای آن بتواند علاوه‌بر صید به امور زیست‌محیطی بپردازد و این‌گونه سازمان محیط‌زیست متولد شد و بعد از آن کنفرانس جهانی محیط‌زیست درحالی برپا می‌شد که این سازمان پا در سه‌سالگی خود گذاشته بود و تصویب٢١ماده قانون حفاظت و بهسازی محیط‌زیست سبب شد این سازمان از اختیارات جدیدی برخوردار شود، به‌گونه‌ای که از نظر تشکیلاتی تا حدودی از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورت‌های برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد؛ سازمانی که طی سال‌های متمادی عمر خود رؤسایی را به خود دید تا به کمک آنها به اصل پنجاهم قانون اساسی تحقق ببخشد و در کنار آن از تخریب و آلودگی محیط‌زیست اجتناب شود و در آخر با حفظ تنوع‌زیستی به وسعت منابع طبیعی بیفزاید تا از این طریق به اهداف خود جامه عمل بپوشاند، اگرچه وظایف اصلی خود را نیز همیشه مدنظر داشته؛ وظایفی که بر مطالعه عوامل مخرب و آلاینده‌های مختلف محیط‌زیست اصرار دارند و بر شناسایی و تعیین زیستگاه‌های بحرانی با ارزش زیست‌بومی بالا دقت‌نظر دارند و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در زمینه محیط‌زیست را مدنظر قرار داده، اگرچه اعمال نظارت و دخالت قانونی برای پیشگیری و منع ورود آلاینده‌ها به منابع زیست‌محیطی را نیز در میان وظایف گنجانده‌ است و بر گسترش آگاهی زیست‌محیطی توجه دارد و تهیه و تدوین ضوابط و استانداردهای زیست‌محیطی برای مدیریت و بهره‌برداری از منابع آب، خاک، هوا، مدیریت پسماندها و زباله‌های شهری، روستایی، صنعتی و کشاورزی، کنترل دخالت در...
 • فتوتیتر/قاسمی:اقدام کویت در کاهش تعداد دیپلمات های ایرانی زشت و قابل سرزنش است
 • سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می‌گوید اقدام کویت در کاهش تعداد دیپلمات‌های ایران در آن کشور، اقدام زیبایی نبود و قابل سرزنش است. انتهای پیام/ R30129/P30129/S9,1317/CT9
 • سخنگوی وزارت خارجه:تصمیم کویت در کاهش تعداد دیپلمات های ایران قابل سرزنش است
 • سخنگوی وزارت خارجه صبح امروز در نشست خود با رسانه‌ها در مورد تصمیم اخیر کویت در ارتباط با کاهش تعداد دیپلمات‌های ایرانی در این کشور گفت: اقدامی که از سوی کویت انجام شد قابل سرزنش است و اقدام زیبایی نبود. به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی با بیان اینکه کویت از ایران خواسته که تعداد پرسنل سفارتخانه خود در این کشور را کاهش دهد، گفت: بحث اخراج و یا نامطلوب قلمداد کردن اعضای کارکنان سفارت ایران مطرح نیست و از ما خواسته شده که تعداد کارکنان‌مان را کاهش دهیم. وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: سفیر ما در کویت خواهد ماند، اما چنین انتظاری از کویت وجود نداشت، البته گاهی اوقات باید برخی از شرایط را درک کرد. برخی از مشکلاتی که کشورها با آن روبرو می‌شوند. این خبر تکمیل می‌شود.
 • عملکرد بانک صادرات در مشارکت و راه اندازی بیمارستان ۲۰۰تختخوابی استان زاهدان قابل تقدیر است
 • علیم یار محمدی از بانک صادرات به دلیل مشارکت و راه اندازی پروژه بهداشتی درمانی بیمارستان حضرت علی ابن ابی طالب تشکر کرد و از سایر بانکها و بنگاه های اقتصادی خواستار شد به کمک مناطق محروم کشور بیایند و در عمران و آبادی آن گامهای سازنده ای بردارند. نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار اقتصادی تیتر برتر در خصوص عملکرد بانک صادرات برای مشارکت و راه اندازی بیمارستان 200تختخوابی حضرت علی ابن ابی طالب گفت: بنده به نوبه خود و به عنوان نماینده مردم این استان از مجموعه بزرگ بانک صادرات که در راستای ارتقای سطح بهداشت و درمان این استان دست به چنین اقدام شایسته ای زده تشکر می کنم و امیدوارم سایر بنگاه های اقتصادی کشور پیرو چنین اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه ای باشند. علیم یا رمحمدی با اشاره به مشارکت بانک صادرات در راه اندازی بیمارستان 200 تختخوابی در استان زاهدان شروع چنین پروژه درمانی را در سیستان و بلوچستان در آینده ، از اقدامات مناسبی در زمینه ایجاد زیرساخت های درمانی در سطح استان خواند. وی عنوان کرد : حمایت بانک صادرات در راستای ارتقای سطح بهداشت و درمان در استان سیستان و بلوچستان با اختصاص مبلغ ٢٠٠ میلیارد ریال در قالب طرح تحول سلامت به عنوان وسیع ترین و گسترده ترین طرح در این استان محروم و خدمت رسانی به قشر ضعیف است که می تواند نیازهای متعددی از مسائل پزشکی ،بهداشتی و درمانی مردم استان را برآورده سازد. عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سلامت مهمترین حق شهروندی است ادامه داد: ضرورت دارد تمامی بانکها همانند بانک صادرات در نقاط محروم در کنار دولت در حل مشکلات مناطق وارد شوند. علیم یارمحمدی با بیان اینکه بخشی از مشکلات بهداشتی زاهدان به علت همسایگی کشورهای منطقه ازجمله پاکستان و افغانستان است، افزود: این...
 • لغو روادید اربعین در دستور کار نیست/افزایش زمان اعتبار ویزای اربعین تا ۳ ماه و ماندگاری در عراق تا یک ماه
 • خبرگزاري آريا - دبير ستاد مرکزي اربعين با بيان اينکه مدت ماندگاري زوار ايراني اربعين در عراق 20 روز بوده که اين ميزان افزايش پيدا کرده، افزود: براي اربعين 96 بعد از هماهنگي با دولت عراق مدت ماندگاري زوار ايراني به يک ماه افزايش پيدا کرده است.مجيد آقابابايي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاري فارس درباره آخرين تمهيدات انديشيده شده براي صدور ويزاي زائران اربعين گفت:‌ با تدابير و هماهنگي دولت عراق، وزارت کشور و سفارت بغداد در تهران صدور ويزا سريع‌تر از سال گذشته انجام شود ضمن اينکه مي‌توان اعلام کرد تمامي امور نسبت به سال قبل با برنامه‌ريزي جامع‌تر، متقن‌تر و مشخص‌تري براي اربعين سال 96 انجام شده و فرايند انجام آن هم با نظم خاصي در حال پيگيري است.وي ادامه داد: پيش‌بيني ما براي اربعين سال 96 افزايش تعداد زائرين به ميزان 20 درصد از سال گذشته است به طوري که احتمالاً ميزان زائران ايراني در راهپيمايي اربعين به 3 ميليون نفر خواهد رسيد.آقابابايي درباره احتمال لغو رواديد در اربعين سال جاري افزود: براي اربعين سال 96 بحث دريافت رواديد وجود دارد. ضمن اينکه ستاد مرکزي اربعين به موضع رواديد ورودي نداشته که منتج به تصميم‌گيري خاصي شود. همچنين تاکنون بحثي درباره لغو رواديد صورت نگرفته است.دبير ستاد مرکزي اربعين تصريح کرد: قيمت دريافت ويزا در همه دنيا رفتاري متقابل است و به همان ميزاني که ما از زوار عراقي براي اعطاي ويزا مبالغي را دريافت مي‌کنيم طرف عراقي هم به همان ميزان در قبال اهداي ويزا به زائر ايراني مبالغي را مي‌گيرد.وي با اشاره به اينکه زوار ايراني در سال گذشته نتوانسته‌اند با وجود داشتن ويزاي اربعين به عراق سفر کنند، گفت: با رايزني‌هاي صورت گرفته مدت استفاده از اربعين از زمان دريافت ويزا، اعتبار آن تا 3 ماه افزايش پيدا کرده است.آقابابايي با بيان اينکه مدت ماندگاري زوار ايراني اربعين در عراق در گذشته...
 • قاسمی:اقدام کویت در کاهش تعداد دیپلمات های ایرانی زشت و قابل سرزنش است/۱ ۵ با اقدامات عهدشکنانه آمریکا همراهی ندارند
 • سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می‌گوید اقدام کویت در کاهش تعداد دیپلمات‌های ایران در آن کشور، اقدام زیبایی نبود و قابل سرزنش است. به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود که امروز برگزار شد در خصوص اخراج دیپلمات‌های ایرانی از کویت گفت: انها اخراج نشدند و در واقع یک کاهش دیپلمات داشتیم. به سفیر ما اطلاع دادند که بهتر است تعدادی از پرسنل نمایندگی کاهش یابد و به اختیار خود نماینگی ظرف یک ماه و نیم کاهش یابد. ما روابط خوبی داشتیم و این اقدام زیبایی نبود که قابل سرزنش است و ما میتوانیم همچنان گفتگوها را داشته بایم. سفیر ما خواهد ماند ولی چنین انتظاری نداشتیم اگرچه شرایط را باید گاهی در نظر گرفت.وی افزود: ما حق اقدام متقابل را برای خود لحاظ می‌کنیم اما تعداد دیپلماتهای آن‌ها بیشتر از ایرانی‌ها در آن‌جا نیست.سخنگو در خصوص اقدام امریکا علیه برجام و احتمال همراهی یا مخالفت گروه 1+5 با این کشور گفت: برجام یک تفاهم چند جانبه است و ما مواضع کشورهای اروبایی را می‌دانیم. آن‌ها متعهد به برجام هستند و با رقتارهای عهد شکنانه آمریکا همراه نیستند.در حال تکمیل ... R1016168/P36447/S8,90,95/CT1
 • قاسمی:اقدام کویت در کاهش تعداد دیپلمات های ایرانی قابل سرزنش است/۱ ۵ با اقدامات عهدشکنانه آمریکا همراهی ندارند
 • خبرگزاري آريا - سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان مي‌گويد اقدام کويت در کاهش تعداد ديپلمات‌هاي ايران در آن کشور، اقدام زيبايي نبود و قابل سرزنش است. به گزارش خبرنگار گروه سياست خارجي خبرگزاري تسنيم، بهرام قاسمي، سخنگوي وزارت امور خارجه در نشست خبري خود که امروز برگزار شد در خصوص اخراج ديپلمات‌هاي ايراني از کويت گفت: انها اخراج نشدند و در واقع يک کاهش ديپلمات داشتيم. به سفير ما اطلاع دادند که بهتر است تعدادي از پرسنل نمايندگي کاهش يابد و به اختيار خود نماينگي ظرف يک ماه و نيم کاهش يابد. ما روابط خوبي داشتيم و اين اقدام زيبايي نبود که قابل سرزنش است و ما ميتوانيم همچنان گفتگوها را داشته بايم. سفير ما خواهد ماند ولي چنين انتظاري نداشتيم اگرچه شرايط را بايد گاهي در نظر گرفت.ايران حق اقدام متقابل در برابر کويت را براي خود لحاظ مي‌کندوي افزود: ما حق اقدام متقابل را براي خود لحاظ مي‌کنيم اما تعداد ديپلماتهاي آن‌ها بيشتر از ايراني‌ها در آن‌جا نيست.کشورهاي گروه 1+5 با اقدامات عهدشکنانه آمريکا همراه نيستندسخنگو در خصوص اقدام امريکا عليه برجام و احتمال همراهي يا مخالفت گروه 1+5 با اين کشور گفت: برجام يک تفاهم چند جانبه است و ما مواضع کشورهاي اروبايي را مي‌دانيم. آن‌ها متعهد به برجام هستند و با رقتارهاي عهد شکنانه آمريکا همراه نيستند. مواضع چين و روسيه در اين خصوص شفاف و روشن است.قاسمي در خصوص روابط ايران و عراق گفت: روابط دو همسايه ديرينه و با قدمت زياد است. ايران و عراق با مجموعه مسائل منطقه و روابط دو جانبه ظرفيت‌هاي زيادي دارند لذا تماسهاي دو کشور در اين خصوص را داشته‌ايم. ما زمينه‌هاي زيادي را در حوزه کاري مشترک داريم. روابط ما با عراق به کسي ارتباط ندارد که درباره سطح آن صحبت کنند.بحث تلاش ترامپ براي خروج از برجام چيز جديد نيستوي در خصوص تلاش ترامپ براي خروج از...

کلیدواژه