به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از دانا تیر
٢۶
2017-08-23@15:35:36 GMT

مریم میرزاخانی نخبه مهاجری که حتی بیمه درمانی هم نداشت/ به پدر مریم هم ویزای سفر به آمریکا ندادند

متعجبم از پروتکل روحانی برای حجاب/ حجاب منحصر به چادر نیست

حاشیه سازی ها درباره پسرم یک توطئه است

ماجرای مریم، نمونه کوچکی از بسیاری مهاجرت هاست که توسط دانشجویان نخبه ایرانی صورت می پذیرد. نخبه ای که در آمریکا حتی بیمه درمانی هم نداشت و مجبور به تشکیل کمپین برای هزینه های درمانی خود شد. زندگی در آمریکا شرایطی را فراهم کرد که حتی به پدر مریم اجازه سفر به این کشور را ندادند و حالا نخبه جوان ایرانی در غربت، مشقت های فراوان را تحمل و برای همیشه مهاجر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همه چیز خوب پیش رفته بود. همین زمستان گذشته دکتر به صورتش لبخند زده و گفته بود: «دیدی سرطان را شکست دادی؟ هیچ اثری از سرطان سینه در بدنت نیست.»

«مریم» هم خندیده و به همسرش گفته بود: «احساس می‌کنم آن قدر قوی شده‌ام که اگر ده بار دیگر سرطان برگردد، باز هم می‌جنگم و آن را شکست می‌دهم.»

اما هرگز فکرش را نمی‌کرده به همین زودی دوباره سر و کله سرطان در زندگی‎اش پیدا شود: «با خودم می‌گفتم یک سال پی گیری‌های درمانی و شیمی‌درمانی، حسابی من را از زندگی نرمال دور کرده است. باید سریع برگردم، از همه جا عقب مانده‌ام. کارم را که به خاطر بیماری رها کرده بودم، دوباره از سر گرفتم. کالج را هم که از زمان شیمی‌‌درمانی و با همه سختی‌هایش شروع کرده بودم، ادامه می‌دادم و از این که به روزهای عادی زندگی برگشته‌ام، خوشحال بودم.»

اما این وضعیت عادی پنج ماه بیش تر دوام نداشت. کمردرد امان مریم را می‌برد: «قبلا هم کمردرد داشتم اما به شکل دایمی نبود. وقتی موضوع را با پزشکان درمیان گذاشتم، گفت احتمالا از عوارض شیمی‌درمانی و پرتو درمانی است. می‌گفتند تو خیلی جوانی و احتمال این‌که دوباره سرطان باشد، بسیار کم است. اما ماه پیش از شدت کمردرد نمی‌توانستم قدم از قدم بردارم.»

وقتی خودش را به دکتر می‌رساند، انواع سی تی اسکن و آزمایش‌ها انجام می‌شود و بعدازظهر همان روز دکتر پای تلفن درباره جواب آزمایش با او حرف می‌زند: «گفتند در دو تا از مهره‌های کمر یک زایده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد سرطان برگشته است و این زائده باعث شده یکی از مهره‌های کمرم شکستگی پیدا کند و درد وحشتناک به دلیل آن شکستگی است.»

مریم در آن لحظه اصلا حرفش درباره شکست سرطان یادش نمی آید و دوباره شوکه می‌شود؛ درست مثل زمستان سال 94 که جواب آزمایش ماموگرافی را گرفته و متوجه شده بود که توده داخل سینه‌اش یک غده سرطانی است که تا زیر بغل‌ او ریشه دوانده است: «اصلا قبول کردنش کار آسانی نیست. همه خشم و اضطراب و عصبانیت دوباره سراغم آمد و این قدر تمام بدنم می‌لرزید که همسرم فکر می‌کرد الان است که سکته کنم.»

با این حال، مثل دفعه قبل، همه‌چیز را قبول کرده و قرار نیست تسلیم شود. مریم حدود پنج سال پیش همراه همسرش به امریکا مهاجرت کرده و دو سال پیش متوجه توده کوچکی در سینه‌اش می‌شود. ابتدا تصور می‌کند چیز مهمی نیست اما جواب آزمایش‌ها نشان می دهند ابتلای او به سرطان سینه محرز است. درمان‌ها به شکل اورژانسی شروع شدند؛ اول جراحی سینه و بعد شیمی‌درمانی. مریم بیمه درمانی نداشت. او و همسرش برای درمان زیر قرض زیادی رفتند اما نه بیماری و نه قرض، هیچ‌کدام آن‌ها را مایوس نکرد.

مرکز تندرستی و حقوق بشر که به همت دکتر «کاویان میلانی» تاسیس شده است، کمپینی با نام «مریم» راه انداخت و از مردم خواست به او کمک کنند تا با خاطری آسوده‌تر مراحل درمان را طی کند. مریم هم با موها و ابروهای ریخته جلوی دوربین نشست و از بیماری‌ خود برای مردمحرف زد.

کمپین مریم خیلی زود جواب داد و او توانست قرض‌هایش را بپردازد و با تمام توان به بهبودی‌ خود بیاندیشد. افراد زیادی با حرف‌های او ازبیماری سرطان پستان آگاه شدند. خیلی‌ از بیماران و خانواده‌هایشان هنوز هم با مریم در ارتباط هستند و از او درباره درمان، عوارض دارویی و... سوال می‌کنند. حالا مریم دوباره گرفتار سرطان شده است. این بار مهره‌های کمرش درگیر شده اند. او دوباره کارش را رها کرده و با خودش قرار گذاشته است این بار هم سرطان را شکست دهد: «من الان یک نوع پرتودرمانی جدید را شروع کردم. این پرتودرمانی یک نوع اشعه است که مثل جراحی عمل می‌کند و برای جاهایی مثل داخل استخوان که جراحی غیر ممکن است، استفاده می‌شود.»

او گمان می‌کند که این نوع پرتو درمانی عوارض شیمی‌درمانی قبل را ندارد: «سری اول، داروهای آنتی‌بادی استفاده می‌کردم که روی همه سلول ها تاثیر می‌گذارند. این داروها رشد همه سلول هایی که سریع رشد می‌کنندرا متوقف می‌کند اما داروی شیمی درمانی جدید فقط روی سلول های هدف تاثیر می‌گذارد و جلوی پیشرفت سلول های سرطانی را می‌گیرد. به خاطر همین، عوارض مو ریختن و... را کم تر و خستگی و زخم‌های دهانی و... را دارد اما عوارض وحشتناک داروی قبلی را ندارد.»

او روز گذشته یک جراحی را هم پشت سر گذاشته و تخمدان‌هایش را درآورده است: «سلول‌های سرطانی من از هورمون تغذیه می‌کردند و به خاطر همین موضوع من خواستم منبع هورمون را که تخمدان‌ها است، در بیاورم.»

مریم از روزی که به این بیماری مبتلا شده، مدام در حالتحقیق وخواندن مقاله درباره انواع سرطان است. او موقع ویزیت دکتر هم همه سوالاتش را می‌پرسد و از دکتر می‌خواهد که مقالات و سایت‌های معتبر پزشکی را معرفی کند.

مریم حالا هم بی‎کار ننشسته؛ او در یک ماه گذشته سه ویدیو ساخته و از برگشت بیماری‌ خود، راه‎های درمان و آن‏چه بر وی می‌گذرد برای مخاطبانش در صفحه فیس بوک واینستاگرامخود صحبت کرده است. چند بار هم در گروه‌های اینترنتی بیماران داخل ایران شرکت کرده و موضوعی که آزارش داده، باورهای غلط بیماران و خانواده‌های آن‌ها بوده است: «من بیش تر با کسانی که سرطان پستان دارند یا یکی از نزدیکانشان مبتلا به سرطان پستان است، در ارتباط بودم و متوجه شدم در بسیاری موارد، زنان مبتلا به سرطان پستان در ایران مورد ظلم مضاعف قرار می‌گیرند؛ مثلا دوستی می‌گفت در دوره شیمی‌درمانی به مادرم که مبتلا به سرطان سینه بود، اجازه نمی‌دادم بدون روسری یا کلاه‌گیس خودش را در آیینه ببیند. ما بیماران به غیر از روزهایی که واقعا حال‎مان بد است، خیلی مواقع یادمان می‌رود که بیماریم و زندگی عادی داریم اما این برخوردها باعث می‌شوند مدام بیماری به ما یادآوری شود.»

مریم توصیه می‌کند بیماران در ایران گروه‌های حمایتی تشکیل دهند؛ یعنی رده‌های سنی مشابه که مبتلا به این بیماری هستند، در یک روز مشخص گردهمایی اینترنتی برقرار کنند و درباره مشکلات‎خود با هم حرف بزنند. او در امریکا عضو گرو مشابهی است: «وقتی دور هم جمع می‌شویم و از مشکلات خود می‌گوییم، سبک‌تر می‌شویم. گاهی که یک عارضه جدید داریم، از دیگران می‌پرسیم آیا آن عارضه را تجربه کرده‌اند؟ جواب‌های ساده افراد مبتلا، به شدت هم از لحاظ روحی و هم به لحاظ مقابله با بیماری کمک می‌کند.»

مریم خانواده‌ای در امریکا ندارد. پدرش یک بار برای گرفتن ویزا اقدام کرده و موفق نشده است. این بار هم هنوز نتوانسته است از سفارت خانه‌‌ای وقت مصاحبه برای ویزا بگیرد. اما دل مریم به پیام‌‌های پرمهری که بعد از هر ویدیو می‌گیرد، گرم است: «من نه از بیماری‌ام می‌ترسم و نه خجالت می‌کشم. به عنوان کسی از جامعه این بیماران که صدایی دارم، حرف می‌زنم تا من را بشنوند.»

ماجرای مریم، نمونه کوچکی از بسیاری مهاجرت هاست که توسط دانشجویان نخبه ایرانی صورت می پذیرد. نخبه ای که در آمریکا حتی بیمه درمانی هم نداشت و مجبور به تشکیل کمپین برای هزینه های درمانی خود شد. زندگی در آمریکا شرایطی را فراهم کرد که حتی به پدر مریم اجازه سفر به این کشور را ندادند و حالا نخبه جوان ایرانی در غربت، مشقت های فراوان را تحمل و برای همیشه مهاجر شد.

ابعاد تازه‌ از تخلفات گسترده در موسسه اعتباری نور

برای حفظ انقلاب باید باحجاب و بی حجاب را جذب کنیم/اگر بخواهیم از القاب بی‌حجاب و باحجاب استفاده کنیم، پس چه کسی می‌ماند

روایت شگفت آور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رایزنی ها برای رای اعتماد به ربیعی/ توزیع کارت هدیه بین نمایندگان برای کسب رای نمایندگان

کلیدواژه: شیمی درمانی | بیمه درمانی | سرطان پستان | سلول ها | نخبه ای

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۵۵۴۱۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • مریم آشوری با نمایش م خ پریشون های شلم به تالار هنر می آید
 • نمایش «مخ‌پریشون‌های شلم» به کارگردانی مریم آشوری از امروز ۱ شهریورماه ساعت ۱۸ اجراهای خود را در تالار هنر آغاز می کند. به گزارش خبرگزاری مهر، مریم آشوری تازه‌ترین اثر خود را با عنوان «مخ‌پریشون‌های شلم» و به نویسندگی ساندرا فنیچل‌آشر و ترجمه نیما آزادگیلانی، از امروز ۱ شهریورماه ساعت ۱۸ در تالار هنر روی صحنه می‌برد. مهرداد باقری، محمد لقمانیان، آنالی شکوری، امین میرزاباقری و عبد آتشانی در این اثر نمایشی به ایفای نقش می‌پردازند. سایر عوامل نیز عبارتند از طراح صحنه: مهدی نیک‌روش، طراح لباس: زهرا یعقوبی، آهنگساز: عبد آتشانی و مجید خیاطی، شاعر: آزاده فرهنگیان، دستیار کارگردان: امین میرزاباقری، دستیار صحنه:کیانا ناصح، طراح گریم: حسین تبریزی، اجرای گریم: حسین تبریزی و لیلا پریشان، عکاس: احسان رافتی، مشاور امور رسانه: احمدرضا حجارزاده. در خلاصه‌داستان این نمایش آمده است: در افسانه‌ها آمده هنگامی که کره زمین خلق شد و زمانی رسید که آدم‌ها باید در آن ساکن می‌شدند، دو فرشته که از مقربان خدا بودند، هر کدام کیسه‌ای همراه داشتند، یکی کیسه‌ای پُر داشت که مربوط به آدم‌های عاقل می‌شد و دیگری کیسه‌ای خالی که مربوط به آدم‌های نادان بود.قرار بود این آدم‌ها به طور مساوی در همه جای دنیا پخش بشوند اما ... . مریم آشوری پیش از این نمایش موفق «سفر شگفت‌انگیز» را کارگردانی و در همین تالار اجرا کرده بود. نمایش «مخ‌پریشون‌های شلم» دومین تجربه کارگردانی این بازیگر باسابقه و حرفه‌ای تئاتر است. علاقه‌مندان به تماشای نمایش «مخ‌پریشون‌های شلم» می‌توانند از امروز، هر روز غیر از شنبه‌ها، ساعت۱۸ در تالار هنر به نشانی خیابان مفتح جنوبی، جنب ورزشگاه شیرودی، کوچه ورزنده به تماشای این نمایش بنشینند.
 • دانلود تلاوت مجلسی عبدالباسط سوره مریم آیات ۱ تا ۳۶
 • به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این گزارش تلاوت مجلسی عبدالباسط از ابتدای سوره مریم تا آیه 36 قابل دریافت است. دانلود تلاوت مجلسی عبدالباسط ؛ سوره مریم آیات 1 تا 36 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ كهيعص ﴿۱﴾ از رموز قرآن است. ذِكْرُ رَحْمَتِ رَبِّكَ عَبْدَهُ زَكَرِيَّا ﴿۲﴾ [اين] يادى از رحمت پروردگار تو [در باره] بنده‏ اش زكرياست (۲) إِذْ نَادَى رَبَّهُ نِدَاءً خَفِيًّا ﴿۳﴾ آنگاه كه [زكريا] پروردگارش را آهسته ندا كرد (۳) قَالَ رَبِّ إِنِّي وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّي وَاشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَيْبًا وَلَمْ أَكُنْ بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا ﴿۴﴾ گفت پروردگارا من استخوانم سست گرديده و [موى] سرم از پيرى سپيد گشته و اى پروردگار من هرگز در دعاى تو نااميد نبوده‏ ام (۴) وَإِنِّي خِفْتُ الْمَوَالِيَ مِنْ وَرَائِي وَكَانَتِ امْرَأَتِي عَاقِرًا فَهَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيًّا ﴿۵﴾ و من پس از خويشتن از بستگانم بيمناكم و زنم نازاست پس از جانب خود ولى [و جانشينى] به من ببخش (۵) يَرِثُنِي وَيَرِثُ مِنْ آلِ يَعْقُوبَ وَاجْعَلْهُ رَبِّ رَضِيًّا ﴿۶﴾ كه از من ارث برد و از خاندان يعقوب [نيز] ارث برد و او را اى پروردگار من پسنديده گردان (۶) يَا زَكَرِيَّا إِنَّا نُبَشِّرُكَ بِغُلَامٍ اسْمُهُ يَحْيَى لَمْ نَجْعَلْ لَهُ مِنْ قَبْلُ سَمِيًّا ﴿۷﴾ اى زكريا ما تو را به پسرى كه نامش يحيى است مژده مى‏ دهيم كه قبلا همنامى براى او قرار نداده‏ ايم (۷) قَالَ رَبِّ أَنَّى يَكُونُ لِي غُلَامٌ وَكَانَتِ امْرَأَتِي عَاقِرًا وَقَدْ بَلَغْتُ مِنَ الْكِبَرِ عِتِيًّا ﴿۸﴾ گفت پروردگارا چگونه مرا پسرى خواهد بود و حال آنكه زنم نازاست و من از سالخوردگى ناتوان شده‏ ام (۸) قَالَ كَذَلِكَ قَالَ رَبُّكَ هُوَ عَلَيَّ هَيِّنٌ وَقَدْ خَلَقْتُكَ مِنْ قَبْلُ وَلَمْ تَكُ شَيْئًا﴿۹﴾ [فرشته] گفت [فرمان] چنين است پروردگار تو گفته كه اين [كار] بر من آسان است و تو را در حالى كه چيزى نبودى...
 • عباسعلی اصغری رئیس شورای شهر میامی شد/مریم حدیدی نائب رئیس
 • میامی- با آغاز به کار شورای پنجم در میامی و در نشست تودیع و معارفه اعضای جدید، عباسعلی اصغری رئیس شورای شهر این شهرستان انتخاب شد. به گزارش خبرنگار مهر، نخستین روز کاری شورای شهر پنجم درمیامی صبح چهارشنبه در حالی آغاز شد که عباسعلی اصغری به عنوان رئیس شورا و مریم حدیدی نیز به سمت نائب رئیس انتخاب شدند. در نخستین دستور جلسه رای گیری برای انتخاب اعضای هیئت مدیره بود که طی آن سید حسن موسوی به عنوان سخنگو، سید رضا موسوی خزانه دار و قاسم قادری به عنوان منشی پنجمین دوره شهر و روستای میامی انتخاب شدند. عباسعلی اصغریرئیس شورای شهر میامی طی سخنانی کوتاه در این نشست تاکید کرد: در دور پنجم شورای شهر عمل گرایی و توسعه شهری ملاک کار اعضا خواهد بود و می کوشیم تا با در نظر گرفتن توانمندی ها و نگاه کارشناسی و بر اساس صلاحیت افراد شهردار میامی را انتخاب کنیم. در این نشست محمود صائمی به عنوان سرپرست شهرداری میامی انتخاب شد.
 • برای صدور ویزای آمریکا به کشورهای دیگر مراجعه کنید
 • توقف صدور ویزای آمریکا برای اتباع روسیه مشکلات فراوانی را به همراه می‌آورد؛ در همین راستا سفارت آمریکا در مسکو راهکار جایگزینی را برای شهروندان روس پیشنهاد کرده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سفارت آمریکا در مسکو که از امروز صدور روادید را برای اتباع روسیه متوقف کرده است، در بیانیه‌ای اعلام کرد متقاضیان دریافت روادید آمریکا می‌توانند به سفارتخانه‌های این کشور در دیگر کشورها مراجعه کنند. بر پایه اصلاحیه جدید سفارت آمریکا در صورت امکان مجدد صدور ویزا در روسیه، حداقل سه ماه زمان برای بررسی درخواست‌ها منظور خواهد شد، حال آنکه در کشورهای همجوار روسیه و همچنین پیش از بحران دیپلماتیک دو کشور این مدت تنها چند روز زمان می‌برد. سفارت آمریکا علت این اقدام خود را کمبود کارمندان دیپلماتیک در سفارتخانه و کنسولگری‌های این کشور در روسیه اعلام کرده است. پیشتر در پی وضع تحریم‌های جدید کنگره آمریکا بر ضد مسکو، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور داد تا اول سپتامبر ۷۵۵ دیپلمات آمریکایی خاک این کشور را ترک کنند.
 • اوراق بهادار سازی بیمه استفاده از بازار سرمایه برای پوشش ریسک های بیمه
 • کارشناسان در نشست پانزدهم کمیته مالی اسلامی موضوع اوراق بهادارسازی در صنعت بیمه را بررسی و بر استفاده از بازار سرمایه برای پوشش ریسک های بیمه تاکید کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ در ابتدای این جلسه علی صالح آبادی رئیس انجمن مالی اسلامی ایران درباره فعالیت های انجمن مالی اسلامی ایران در زمینه های مختلف مالی اسلامی گفت: انجمن مالی اسلامی تا به حال چهارده نشست تخصصی در زمینه های مختلف مالی اسلامی از جمله بانکداری اسلامی، بازار سرمایه اسلامی و بیمه برگزار کرده که این نشست دومین نشست بیمه ای انجمن است . وی با اشاره به ظرفیت های بازار بیمه در ایران و دنیا از امکان ایجاد پیوند بین این بازار و بازار سرمایه سخن گفت و اشاره کرد که با توجه به ظرفیت های امروز بازار سرمایه می توان از پتانسیل این بازار نیز در توسعه صنعت بیمه استفاده کرد. رئیس انجمن مالی اسلامی ایران ادامه داد : این نشست نیز با همین هدف برگزار شده و انجمن مالی اسلامی ایران امیدوار است بتواند با برگزاری چنین جلسات و طرح چنین موضوعاتی گامی بزرگ در این راستا بردارد. در این جلسه دکتر صحت دانشیار دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس کمیته بیمه اسلامی انجمن مالی اسلامی ایران هم اظهار داشت : شرکت بیمه ای که ریسک را قبول می کند و زمانی که خود شرکت برای پوشش ریسک برای افراد، صنعت و برای کشور برنامه ریزی می کند، باید برنامه ای مدون برای مدیریت ریسک داشته باشد. وی افزود : شرکت های بیمه با ریسک های مختلفی روبرو هستند مانند ریسک منابع انسانی و سرمایه گذاری . در پرتفوی صنعت بیمه، بیمه شخص ثالث درصد زیادی را تشکیل داده است اما از اقسام دیگر بیمه مانند بیمه زندگی که در دنیا خیلی مطرح است و در کشورهای توسعه یافته به طور جدی دنبال می...
 • استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک
 • محققان دانشگاه هاروارد می‌گویند اشکالات مفید که باعث ایجاد میکروبیوم در روده ورزشکاران می‌شود، می‌تواند موجب تقویت عملکرد طبیعی بدن ‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از سیکر، یک آمار معمولی در مورد چرخه بازیکنان بیسبال می‌گوید که برای هر بازیکنی که در لیست لیگ اصلی بیسبال قرار دارد، تقریبا 1000 ورزشکار دیگر از طریق دبیرستان، کالج، نیمه حرفه‌ای و لیگ‌های کوچک رقابت می‌کنند. بنابراین ورزشکارانی که در سطوح بالا و تیم‌های مطرح بازی می‌کنند نخبه هستند. ورزشکاران نخبه واقعا خاص هستند؛ آنها می‌توانند چیزهایی را که دیگران نمی‌توانند انجام دهند را انجام دهند. جالب اینجاست که برخی از باکتری‌های مفید ورزشکاران نخبه را می‌توان استخراج و به مکمل‌های غذایی اضافه کرد و برای مصرف عموم مردم توزیع کرد! بدین ترتیب می‌توان نیروی بدن را در سطح عام جامعه افزایش داد. یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه "هاروارد" در حال تلاش برای شناسایی و جداسازی باکتری‌های مفید از دستگاه گوارش ورزشکاران نخبه است تا این باکتری‌ها را به مکمل‌های تجاری پروبیوتیک تبدیل کند. میکروبیوم‌های بازیکنان نخبه (اکوسیستم روده‌های آنان) ممکن است انواع باکتری‌های برتر و خاص را تولید کند که به عبارت بهتر، به عملکرد ورزشی کمک می‌کند. میکروبیوم ریزاندامگان همزیست یا ریزسازوارگان همزیست (Micribiome) به معنای کلی و فراگیر زیست‌بوم ریزاندامگان، همه ژن‌ها و توده یاخته‌های ریزاندامگان با در نظر نگرفتن سرده و گونه‌ آنها، مستقر در یک بخش ویژه را گویند. ریزاندامگان همزیست، رابطه همزیستی با جانور میزبان دارند. این به این معنی است که این ریزاندامگان هم می‌توانند همسفره باشند، هم بیماری‌زا. مثلاً به تمامی باکتری‌ها، قارچ‌ها و دیگر انواع میکروب‌هایی که بطور بومی در پوست انسان زندگی می‌کنند، میکروبیوم پوست می‌گویند. بزرگترین میکروبیوم بدن انسان، میکروبیوم دستگاه گوارش تحتانی و بطور خاص روده بزرگ می‌باشد. این اصطلاح گرچه بیشتر در پزشکی بکار رفته است، ولی در دیگر شاخه‌های علم میکروب شناسی نیز معتبر است. ...
 • توقف صدور ویزای آمریکا برای اتباع روسیه و راهکار جدید این کشور برای شهروندان متقاضی ویزا
 • رویداد۲۴-سفارت آمریکا در مسکو راهکار جایگزینی را برای شهروندان روس در خصوص توقف صدور ویزای آمریکا برای اتباع روسیه پیشنهاد کرده است. سفارت آمریکا در مسکو که از امروز صدور روادید را برای اتباع روسیه متوقف کرده است، در بیانیه‌ای اعلام کرد متقاضیان دریافت روادید آمریکا می‌توانند به سفارتخانه‌های این کشور در دیگر کشورها مراجعه کنند.بر پایه اصلاحیه جدید سفارت آمریکا در صورت امکان مجدد صدور ویزا در روسیه، حداقل سه ماه زمان برای بررسی درخواست‌ها منظور خواهد شد، حال آنکه در کشورهای همجوار روسیه و همچنین پیش از بحران دیپلماتیک دو کشور این مدت تنها چند روز زمان می‌برد.سفارت آمریکا علت این اقدام خود را کمبود کارمندان دیپلماتیک در سفارتخانه و کنسولگری‌های این کشور در روسیه اعلام کرده است.پیشتر در پی وضع تحریم‌های جدید کنگره آمریکا بر ضد مسکو، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور داد تا اول سپتامبر ۷۵۵ دیپلمات آمریکایی خاک این کشور را ترک کنند.
 • حبس استقلالی ها در رختکن/اجازه خداحافظی به منصوریان ندادند
 • سرمربی و بازیکنان استقلال پس از شکست برابر پدیده دقایق طولانی را در رختکن ماندند و با یکدیگر گفتگو کردند. به گزارش خبرنگار مهر، پس از شکست دو بر صفر استقلال برابر پدیده مشهد در ورزشگاه آزادی و مطرح شدن شایعه خداحافظی علیرضا منصوریان با بازیکنان، سرمربی استقلال نه تنها به کنفرانس خبری نرفت تا پاسخگوی سئوالات خبرنگاران باشد بلکه به همراه بازیکنانش حدود یک ساعت در رختکن ماندند. جو آنقدر سنگین بود که پزشک، مربی دروازه بانها و سرپرست تیم رختکن را ترک کرده و منصوریان و بازیکنان را تنها گذاشتند. گویا سرمربی استقلال قصد خداحافظی داشته اما بزرگان تیم چون مهدی رحمتی، مجتبی جباری، خسرو حیدری و پژمان منتظری اجازه چنین کاری به او نداده و از او خواسته اند بهکارش را ادامه دهد. باید منتظر ماند و دید با حمایتی که اعضای هیئت مدیره دو روز پیش از منصوریان کرده بودند همچنان بر موضع خود باقی خواهند یا حضور سرمربی جدید قوت خواهد گرفت.
 • نجفی و شهرتی فر برنامه های خود را ارایه ندادند رحیمی انصراف داد
 • سخنگوی شورای شهر تبریز گفت: «صادق نجفی» و «رحیم شهرتی‌فر» دو نفر از گزینه های شهرداری تبریز برنامه‌های خود را ارایه ندادند.     به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، کریم صادق‌زاده تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: صبح امروز (سه‌شنبه) جلسه منتخبان شورای پنجم کلان‌شهر تبریز با حضور سه گزینه پیشنهادی شهرداری تبریز، آقایان ایرج شهین باهر، عبادالله فتح الهی و مصطفی مولوی برگزار شد و این نفرات برنامه پیشنهادی خود را برای اداره شهر تبریز ارائه دادند.     وی افزود: از هشت گزینه پیشنهادی برای تصدی شهرداری تبریز از سوی منتخبان شورای شهر، آقایان رحیم شهرتی‌فر و صادق نجفی در جلسه منتخبان حاضر نشدند.     سخنگوی شورای پنجم شهر تبریز ادامه داد: آقای شهرتی‌فر به دلیل مسئولیت دولتی که دارد باید در جلسه تحلیف منتخبان شورای شهر در روز چهارشنبه نقش نظارتی ایفا کند؛ بنابر این به لحاظ قانونی نمی‌تواست در جلسه منتخبان برای ارائه برنامه پیشنهادی حضور یابد.     وی افزود: آقای نجفی هم صبح امروز به دلیل حضور در مجمع عمومی بانک شهر، در جلسه ارائه‌ی برنامه پیشنهادی با حضور اعضای منتخب شورای شهر حاضر نشد.     صادق زاده اظهار کرد: طی امروز و دیروز با شش گزینه پیشنهادی شهرداری جلسه داشتیم که صبح امروز آقای علیرضا رحیمی طی بیانیه‌ای انصراف خود را برای تصدی پست شهرداری تبریز در شبکه‌های اجتماعی و مجازی اعلام کرد.     وی افزود: شهردار تبریز باید از خصوصیات ویژه و متمایز برخوردار باشد. شهردار نگین شهر است و تلاش می‌کنیم شهرداری توانمند با رای هر 13 نفر اعضا انتخاب شود و برای چهار ساله آینده ایفای نقش کند.     سخنگوی شورای شهر تبریز تصریح کرد: شهردار آینده باید از قدرت علمی و تفاهم اجتماعی بالا با مردم و نهاد مدنی برخوردار بوده و با دولت تدبیر و امید  در تمامی زمینه‌ها همراه باشد.     وی با بیان اینکه بر اساس توافق میان...
 • ترامپ:رسانه های جعلی اظهاراتم درباره حوادث شارلوتسویل را منصفانه پوشش ندادند
 • به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ -- رئیس جمهور آمریکا -- رسانه‌های این کشور را به پوشش ندادن کامل اظهاراتش در خصوص حوادث شارلوتسویل متهم کرد. بر این اساس، ترامپ با انتشار پیامی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت:« دیشب در شهر فینیکس، بخش‌هایی از اظهاراتم در خصوص شارلوتسویل را که رسانه‌های اخبار جعلی، آنها را منصفانه پوشش خبری نداده بود، خواندم. مردم، متوجه شدند». رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین توئیت خود، ازدحام جمعیت در محل سخنرانی دیشب خود در شهر فینیکس آریزونا را حیرت آور توصیف کرد. ترامپ با انتشار پیامی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: دیشب (ازدحام) جمعیت در فینیکس حیرت‌آور بود، جای سوزن انداختن نبود. من شیفته ایالت عظیم آریزونا هستم. از هوادارانِ "جف فلیک" (نماینده ایالت آریزونا در کنگره) نیستم، عملکرد او در زمینه (مبارزه با) جرایم و (امنیت) مرزها ضعیف است. ترامپ از سناتورهای جمهوری خواه این کشور خواست استفاده از شیوه اطاله بررسی در تصویب قوانین را کنار بگذارند. رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین توئیت خود نوشت: اگر جمهوری خواهان سنا، قانون اطاله بررسی(فیلی باستر) را کنار نگذارند و (برای تصویب لوایح) مشابه آنچه دموکرات ها انجام می دهند، سراغ اکثریت ساده (آراء) نروند، آنگاه فقط اتلاف وقت کرده اند. انتهای پیام/
 • بخش video EEG مرکز آموزشی و درمانی کودکان افتتاح شد
 • بخش video EEG مرکز آموزشی و درمانی کودکان افتتاح شد .     به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بخش video EEG بیمارستان کودکان تبریز با حضور دکتر علی اکبر طاهری اقدم، قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد .     گفتنی است، این بخش برای بیماران تشنجی مقاوم به دارو و با چهار تخت و ارائه ی خدمات در طول 24 ساعت طراحی شده است .     مانیتورینگ نوار مغزی با استفاده از تصویر ویدئویی قبل و بعد از تشنج کارکرد اصلی این بخش است؛ به طوری که همزمان با تشنج، مصرف دارو قطع می شود تا تشنج واقعی و غیرواقعی آسیب شناسانه بررسی شود. همچنین در صورتی که تشنج در طی مراقبت در این بخش بیش از سه دقیقه طول بکشد، مداخلات از سر گرفته می‌شود .     دکتر محمد برزگر، متخصص مغز و اعصاب کودکان در این خصوص اظهار کرد: 20 درصد تشنجات مقاوم به درمان دارویی هستند و اگر داروهای متعدد در کنترل تشنج تاثیری نداشته باشد،  داروی تاثیرگذار تنها اثرگذری پنج درصدی خواهد داشت .     وی با اشاره به راه‌های درمان صرع افزود: تغذیه و جراحی صرع از راه‌های درمان این اختلال به شمار می‌آیند و باید کانون صرع مشخص شود تا درمان نتیجه دهد .     وی عنوان کرد: گاها مادر نمی‌تواند حرکات را به خوبی توصیف کند و بر همین اساس 20 درصد حرکاتی که به عنوان تشنج صرعی شناخته می‌شوند، حرکات صرعی نیستند و افتتاح این بخش سبب می‌شود تا ماهیت حمله و نوع تشنج مشخص شود .     گفتنی است بخش video EEG مرکز درمانی و آموزشی کودکان تبریز با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان و در زمینی به مساحت 200 متر مربع افتتاح شد . انتهای پیام
 • حضور متخصصان تغذیه درکادر درمانی بیمارستان ها ضروری است
 • به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،دکتر پریسا ترابی، در دوازدهمین نشست و کارگاه کشوری تغذیه( ارزیابی تغذیه کودکان) که در پلاژ وزارت راه و شهر سازی برگزار شد، اظهارداشت: گروه تغذیه بالینی در سطح وزارت بهداشت از سال 90 به صورت رسمی آغاز به کار کرده است. وی ساماندهی وضعیت معاونت درمان از لحاظ داشتن نیروهای تغذیه ای را از نخستین اقدامات آن عنوان کرد و افزود: براساس آن ساماندهی وضعیت خدمات غذایی و مشاوره ای در سطح دانشگاه های کشور انجام شد که کارشناسان تغذیه معاونت درمان دانشگاه های سراسر کشور متولی پوشش برنامه های تغذیه بالینی در سطح بیمارستان ها هستند. مسوول گروه تغذیه بالینی دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال های گذشته در حوزه مدیریت خدمات غذایی و مشاوره غذایی و رژیم درمانی اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت: یکی از اولویت اصلی ما در حوزه رژیم درمانی ارتقا مهارت های علمی کارشناسان تغذیه بوده است که تا کنون کارگاه های متعددی در این حوزه برگزار شده است. ترابی با اعلام اینکه برای ساماندهی رژیم غذایی در بیمارستان ها فرم ارزیابی تخصصی برای بیماران تهیه و ابلاغ شده است، افزود: یکی از برنامه ما در سال جاری، اجرایی کردن این فرم برای کودکان بستری در بیمارستان ها است. وی به برگزاری کارگاه های مختلف در حوزه مدیریت خدمات غذایی اشاره کرد و گفت: برنامه های آموزشی به تفکیک گروه های مختلف فرآیند طبخ و توزیع غذا تهیه و تدوین شده است. ترابی از ابلاغ سیاست های اجرایی و ضوابط بخش تغذیه بیمارستان ها خبرداد گفت: یکهزار کارشناس در سراسر کشور فعالیت می کنند که متاسفانه پراکندگی کارشناس تغذیه بسیار زیاد است به طوری که در برخی بیمارستان ها کارشناس تغذیه وجود ندارد در حالی که در بیمارستان های دیگر دو یا سه نفر کارشناس فعال هستند. وی به کمبود کارشناسان تغذیه اشاره کرد...
 • زالو درمانی روشی مناسب برای مقابله با این بیماری ها
 • «زالو» جانوری است که خیلی از افراد از آن می‌ترسند، اما سالیان زیادیست که بسیاری از پزشکان از مفید بودن و خواص درمانی آن ها صحبت می کنند. زالو درمانی مدت هاست که در ایران رواج پیدا کرده و خیلی از افراد برای درمان بیماری خود به این روش رجوع می کنند. زالو درمانی که در طب سنتی یکی از روش های پر طرفدار محسوب می شود، اگر اصولی استفاده نشود خطرات جبران ناپذیری را در پی دارد. در این رابطه با یک متخصص طب سنتی به گفت و گو نشسته ایم. دکتر علیرضا عباسیان، مدیر تعالی دفتر طب سنتی ایرانی ــ اسلامی وزارت بهداشت بیان کرد: زالو اندازی در طب ایرانی سابقه زیادی دارد اما در کشور به صورتی که باید به آن اهمیت داده نشده است، در صورتی که در تمامی دنیا از خواص طبی و درمانی آن به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند. به عنوان مثال درمان زانو درد، مهم‌ترین خواصی است که از نظر اسناد علمی از درجه بالایی برخوردار است . وی در ادامه افزود: امروزه جراحان پلاستیک به وفور در کارهای خود از زالوها کمک می گیرند تا تورم های حاصل از جراحی را کاهش بدهند. بنابراین در دنیا استفاده های درمانی و متنوعی از زالوها می شود اما ناگفته نماند زالو ها علاوه بر خواص درمانی زیادی که دارند در پی آن هم ممکن است فرد را درگیر یکسری عوارض نیز کنند. به عبارتی دیگر می توان گفت زالو ها مانند شمشیر دو لبه هستند و همان طور که مقالات متعددی برای خواص آن مطرح شده است علاوه بر آن نیز در خصوص عوارض آن هم تحقیقات جدی انجام داده اند. عباسیان متذکر شد: میزان تاثیر گذاری زالو به عوامل خاصی بستگی دارد. شرایط فردی و کسی که توسط آن زالودرمانی صورت می گیرد تعیین کننده میزان تاثیر گذاری زالو بر بدن...
 • بخش video EEG مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز افتتاح شد
 • بخش video EEG مرکز آموزشی و درمانی کودکان افتتاح شد. به گزارش ایسنا، بخش video EEG بیمارستان کودکان تبریز با حضور دکتر علی اکبر طاهری اقدم، قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد . گفتنی است، این بخش برای بیماران تشنجی مقاوم به دارو و با چهار تخت و ارائه ی خدمات در طول 24 ساعت طراحی شده است . مانیتورینگ نوار مغزی با استفاده از تصویر ویدئویی قبل و بعد از تشنج کارکرد اصلی این بخش است؛ به طوری که همزمان با تشنج، مصرف دارو قطع می شود تا تشنج واقعی و غیرواقعی آسیب شناسانه بررسی شود. همچنین در صورتی که تشنج در طی مراقبت در این بخش بیش از سه دقیقه طول بکشد، مداخلات از سر گرفته می‌شود . دکتر محمد برزگر، متخصص مغز و اعصاب کودکان در این خصوص اظهار کرد: 20 درصد تشنجات مقاوم به درمان دارویی هستند و اگر داروهای متعدد در کنترل تشنج تاثیری نداشته باشد، داروی تاثیرگذار تنها اثرگذری پنج درصدی خواهد داشت . وی با اشاره به راه‌های درمان صرع افزود: تغذیه و جراحی صرع از راه‌های درمان این اختلال به شمار می‌آیند و باید کانون صرع مشخص شود تا درمان نتیجه دهد . وی عنوان کرد: گاها مادر نمی‌تواند حرکات را به خوبی توصیف کند و بر همین اساس 20 درصد حرکاتی که به عنوان تشنج صرعی شناخته می‌شوند، حرکات صرعی نیستند و افتتاح این بخش سبب می‌شود تا ماهیت حمله و نوع تشنج مشخص شود . گفتنی است بخش video EEG مرکز درمانی و آموزشی کودکان تبریز با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان و در زمینی به مساحت 200 متر مربع افتتاح شد . انتهای پیام
 • معوقات کادر درمانی بیمارستان بعثت همدان پرداخت می شود
 • معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان وعده داد تا هفته آینده معوقات مربوط به اضافه‌کاری کادر درمانی بیمارستان بعثت همدان پرداخت شود. دکتر محمدرضا عبادیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمام تلاش این است ساعاتی را که پرسنل ما بیش از ساعات اداری کار می‌کنند برای آنها تحت عنوان اضافه‌کاری محاسبه کنیم و در پرداخت‌ها آن را مدنظر قرار دهیم تا کارکنانی که به آن نیاز دارند، بتوانند به حق خود برسند. وی بیان کرد: می‌دانم چند ماه است کارانه پرسنل بیمارستان بعثت عقب افتاده اما مسبب اصلی آن بیمه‌گرهایی هستند که به تعهد خود عمل نکرده و بدهی‌های میلیاردی ما را پرداخت نمی‌کنند. عبادیان افزود: در حال حاضر به صورت ماهیانه بر روی پرداخت 50 درصدی کارانه‌ها متمرکز هستیم و سعی می‌کنیم تا زمانی‌که بتوانیم طلب خود را از ‌بیمه‌ها دریافت کنیم هر ماه به این صورت آن را پرداخت کنیم. وی گفت: بیمارستان‌های ما در اوج تحمل فشار به سر می‌برند چرا که از طرفی به کارمندان خود بدهی چندین میلیاردی دارند و از طرفی هم بیمه‌ها بدهی‌هایشان را پرداخت نمی‌کنند. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: بدهی بیمارستان‌ها تنها مربوط به پزشکان، پرستاران و کادر درمانی نیست و از آشپز بیمارستان گرفته تا پیمانکاران، فروشنده‌ها، شرکت‌های دارویی و شرکت‌های تجهیزات پزشکی همگی از ما طلب دارند. وی ادامه داد: تحمل این شرایط برای پزشکان و پرستاران بسیار سخت‌تر است چرا که بیشترین و بهترین خدمات را ارائه می‌دهند در حالیکه طلب زیادی دارند و کارانه‌هایشان به موقع پرداخت نمی‌شود اما این مسأله ذره‌ای در کیفت ارائه خدمت آنها تأثیر نگذاشته است. عبادیان با بیان اینکه شرایط سخت مالی در بیمارستان مدیر آن را هم عصبانی می‌کند، اظهار کرد: پیگیری زیادی برای دریافت مطالباتمان از بیمه‌ها کرده‌ایم و قول‌های مثبتی به ما داده‌اند که اگر به آن عمل کنند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد....
 • علت عدم لغو ویزای اربعین توسط عراق
 • وزیر کشور مسئله تامین امنیت توسط کشور عراق را علت عدم لغو ویزای اربیعن برای زائران ایرانی عنوان کرد. به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره علل عدم لغو ویزای اربعین برای زائران ایرانی، گفت: مسئولان عراقی عنوان می‌کنند شرایط امنیتی به گونه‌ای نیست که بتوانند حجم انبوه جمعیت را بدون ویزا پذیرا باشند.وی با بیان اینکه اگر مسئله امنیت از سوی عراقی‌‌ها رفع شود امکان لغو ویزای اربعین وجود دارد و در این راستا مسئولان عراق نیز قول مساعد داده‌اند، اظهار کرد: با توجه به روابط بین دو کشور حتما در آینده باید به سمت تسهیل رفت و آمد حرکت کنیم.وزیر کشور با بیان اینکه موضوع لغو ویزا قطعا برای اربعین سال جاری محقق نمی‌شود،تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون با توجه به اقدامات انجام شده روند صدور ویزا تسهیل خواهد شد.انتهای پیام/ R1373/P1011116/S1,13,15/CT12 موضوعات مرتبط اخبار عراق
 • لغو ویزای صربستان برای ایران و هند
 • خبرگزاري آريا- صربستان رواديد را براي ايران و هند لغو کرد.به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، دفتر مطبوعاتي دولت صربستان اعلام کرد شهروندان ايران و هند نيازي به دريافت ويزا براي سفر به صربستان ندارند. کشور صربستان با توجه به منافع گردشگري و جلب شهروندان اين کشورها براي سفر توريستي، رواديد را لغو کرد. تصميم مربوطه در جريان نشست روز سه شنبه (22 ماه اوت سال 2017) دولت جمهوري صربستان اتخاذ شد.«مطابق با اين تصميم ورود گردشگران اين کشورها و سرمايه گذاران بالقوه، جو کاري مطلوبي ايجاد خواهد کرد و باعث رشد مناسبات با اين دوکشور و صعود آن به سطح بالاتري خواهد شد».مطابق با آمار صربستان گردش سالانه کالا بين صربستان و هند چندان زياد نيست و حدود 150 ميليون دلار است و با ايران حدود 20 ميليون دلار.
 • اخذ الکترونیکی ویزای عمان در ۲۴ ساعت
 • تین‌نیوز | روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و عمان از رشد و توسعه متوازن با روابط سیاسی برخوردار نیست. عمان بیش از 90درصد از مواد غذایی خود را از خارج از کشور تامین می‌کند و با توجه به مرغوبیت مواد غذایی ایران و علاقه زیاد مردم عمان نسبت به کالاهای ایرانی و برخورداری از امتیاز مرغوبیت و قیمت‌های رقابتی نسبت به کالاهای مشابه لذا بستر مناسبی برای افزایش صادرات کالا به عمان وجود دارد. روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و عمان از رشد و توسعه متوازن با روابط سیاسی برخوردار نیست. عمان بیش از 90درصد از مواد غذایی خود را از خارج از کشور تامین می‌کند و با توجه به مرغوبیت مواد غذایی ایران و علاقه زیاد مردم عمان نسبت به کالاهای ایرانی و برخورداری از امتیاز مرغوبیت و قیمت‌های رقابتی نسبت به کالاهای مشابه لذا بستر مناسبی برای افزایش صادرات کالا به عمان وجود دارد. امضای برخی تفاهمنامه‌ها میان دو کشور بستر لازم جهت بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود برای ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی را فراهم می‌کند. محسن ضرابی، رییس اتاق مشترک ایران و عمان در این رابطه در گفت‌وگو با اگزیم نیوز ضمن تشریح تعاملات اقتصادی دو کشور در حوزه اقتصادی گفت: در سال 1392 حجم مبادلات بین ایران و عمان بسیار پایین و صادرات ما به این کشور رقمی حدود 148میلیون دلار بود. در همان سال همزمان با تشکیل اتاق مشترک بازرگانی موانع رشد اقتصادی دو کشور را بررسی کردیم و با همکاری دستگاه‌های اجرایی دو کشور و سفارت دو کشور و اتاق بازرگانی عمان اقدامات مهمی در مسیر رفع مشکلات صورت پذیرفت. ضرابی اذعان کرد: حجم صادرات ایران به عمان در سال 95 به 580 میلیون دلار رسیده که رشد قابل‌توجهی است و سعی داریم این رقم را در سال جاری به بالای یک میلیارد دلار برسانیم. این هدف با فراهم آوردن زیرساخت‌ها و...
 • تازه ترین جزییات از خدمات پزشکی و درمانی به حجاج ایرانی
 • به گزارش پارس نیوز، سید علی مرعشی درباره برنامه‌ریزی برای ارائه انواع خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی در ایام تشریق اظهار کرد: راهکار مناسب برای مقابله با مخاطرات احتمالی در ایام تشریق پیش‌بینی و کاهش سطح خطرپذیری در حج نیز تمهید شده است. وی اضافه کرد: درعرفات درمانگاه و در مشعر دو دستگاه آمبولانس با کادر پزشکی برای خدمت‌رسانی به زائران پیش‌بینی شده و در منا نیز علاوه بر استقرار درمانگاه مرکزی شبانه روزی، در مجموعه‌های محل اسکان زائران ایرانی نیز مطب برای تسهیل دسترسی حجاج به پزشک و ارائه خدمات درمانی مدنظر قرار گرفته است. رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه بحث گرمازدگی و پیشگیری از دچار شدن زائران به آن، مورد توجه مرکز پزشکی بوده است ، اظهار کرد: در این زمینه آموزش مدیران، روحانیان و زائران و آخرین هماهنگیها برای پیشگیری از گرمازدگی از طریق آموزش چهره به چهره ، توزیع بروشور و اعزام پزشکان متخصص درحال انجام است؛ همچنین به زائران داوطلب که آمادگی خود را برای کمک به دیگر اعضای کاروان خود در ایام تشریق اعلام داشته‌اند آموزشهای بیشتری در حال ارائه است. مرعشی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون 85 درمانگاه و مطب و یک بیمارستان در مکه و چهار درمانگاه و یک بیمارستان در مدینه به زائران ایرانی خدمات ارائه می‌دهند، افزود: روند خدمت‌رسانی طبیعی است و از نظر دارو نیز کمبودی نداریم. وی افزود: در حال حاضر 27 بیمار در بیمارستان مکه بستری هستند که بیشتر از عارضه قلبی، ناراحتی گوارشی، عفونتهای تنفسی و ناراحتی اعصاب و روان رنج می‌برند؛ همچنین هشت بیمار در بیمارستانهای سعودی تحت درمان هستند که وضع عمومی آنها خوب است و انتظار می‌رود به اعمال حج برسند. رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در پایان گفت: در مراسم حج امسال ، 570 نفر...
 • خدمات درمانی سطح بندی می شوند/ابلاغ سند ملی نقشه راه درمان طی چند روز آینده
 • معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تحقق یکی از مهمترین خواسته‌های رئیس جمهور از وزیر بهداشت در جلسه دفاع از کابینه در مجلس شورای اسلامی با عنوان «سطح بندی خدمات درمانی» خبر داد و گفت: سند ملی نقشه راه درمان طی چند روز آینده ابلاغ می‌شود. به گزارش ایسنا، دکتر محمد آقاجانی با بیان آنکه خدمات درمانی سطح بندی می‌شوند گفت: به منظور اجرایی شدن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت مبنی بر استقرار نظام سطح‌بندی خدمات سلامت و اجرای قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، سند نقشه راه درمان ۱۴۰۴ (سطح بندی خدمات درمانی نظام سلامت) کشور که براساس مطالعات جمعیتی، محاسبه بار بیماری ها، مهاجرت و دسترسی بیماران، وضعیت جغرافیایی کشور و مقایسه با سایر کشورهای منطقه و کشورهایی با درآمد سرانه مشابه تدوین و نهایی شده در چند روز آینده ابلاغ خواهد شد. وی افزود: این سند نقشه آینده خدمات تشخیصی درمانی را تا سال ۱۴۰۴ در کشور ترسیم نموده و اجرای آن سهم بزرگی در رشد و توسعه کشور خصوصاً ایجاد عدالت در توزیع منابع و خدمات سلامت و دسترسی آحاد مردم به ویژه در مناطق محروم خواهد داشت. معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اظهار کرد: سطح بندی خدمات درمانی شامل بیمارستانها، مراکز جراحی محدود، برخی دیگر از موسسات پزشکی، ۸ نوع تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای سنگین و نیروی انسانی شامل پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و کادر پزشکی می‌شود. بر اساس این سند حداقل جمعیت یک شهرستان برای تأسیس بیمارستان جدید با تعرفه دولتی ۵۰ هزار نفر و حداقل تخت این بیمارستان‌های جدید ۶۰ تخت خواهد بود. آقاجانی ادامه داد: در شهرهای مرکز استان به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۱.۵ تخت بستری با تعرفه دولتی و در سایر شهرهای کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت، یک تخت بستری با تعرفه دولتی ضرورت دارد. تخت...
 • یکپارچه سازی خدمات درمانی و حمایتی استراتژی موسسه خیریه محک
 • مراسم بزرگداشت روز پزشک به پاس همراهی پزشکان با کودکان مبتلا به سرطان در مؤسسه خیریه محک برگزار شد. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی محک، در دهمین سال فعالیت بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک، مراسم روز پزشک در مؤسسه خیریه محک برگزار شد. در این مراسم یکی از کودکان بهبودیافته محک، نشان روز پزشک را به متخصصان این حوزه اهدا کرد. مونا که ترم آخر مهندسی شیمی است، در نظر دارد تا موضوع پایان‌نامه خود را به تحقیق درخصوص داروی سرطان اختصاص دهد و تحصیلات عالیه خود را در رشته «شیمی دارویی» ادامه دهد. دکتر مردآویژ آل‌بویه، فوق‌تخصص هماتولوژی و آنکولوژی کوکان و عضو هیأت امنا و مدیره محک در این مراسم گفت: پزشکان در جامعه ایرانی ارزش خاصی دارند؛ چرا که همواره در مسیر خدمت به هم‌میهنان‌شان حرکت می‌کنند. وی پزشک شدن را دارای مراحل و سختی‌های بسیاری دانست و افزود: پزشک بودن فقط به اسم نیست بلکه رفتار خوش با بیمار و بهره‌مندی از تجارب روز است که یک پزشک خوب را می‌سازد. آل‌بویه بیمار را ارزشمندترین امانت یک پزشک دانست که باید با صبر و تخصص برای او آرامش و درمان ایجاد کرد و با بیان اینکه پزشکان محک این روش و منش را از پرفسور وثوق آموخته‌اند، افزود: پزشکان محک باید اعتماد بیمار و جامعه را جلب کنند و تا به امروز در این مسیر موفق عمل کرده‌اند. در ادامه سعیده قدس، بنیانگذار محک، با بیان آنکه یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده ایشان در سراسر کشور در برنامه استراتژی ۱۴۰۰-۱۳۹۶ محک قرار گرفته است، گفت: هیچ حرفه دیگری چون پزشکی با اخلاق، معرفت‌شناسی و دوستی عجین نشده است. با اتکا به همین ویژگی پزشکان است که محک زمینه یک تغییر بزرگ را در میان کادر درمانی فراهم کرده است تا روش درمان کودکان مبتلا به...
 • علت عدم لغو ویزای اربعین توسط عراق چیست
 • وزیر کشور مسئله تامین امنیت توسط کشور عراق را علت عدم لغو ویزای اربیعن برای زائران ایرانی عنوان کرد. خانه ملت: وزیر کشور مسئله تامین امنیت توسط کشور عراق را علت عدم لغو ویزای اربیعن برای زائران ایرانی عنوان کرد. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره علل عدم لغو ویزای اربعین برای زائران ایرانی، گفت: مسئولان عراقی عنوان می‌کنند شرایط امنیتی به گونه‌ای نیست که بتوانند حجم انبوه جمعیت را بدون ویزا پذیرا باشند. وی با بیان اینکه اگر مسئله امنیت از سوی عراقی‌‌ها رفع شود امکان لغو ویزای اربعین وجود دارد و در این راستا مسئولان عراق نیز قول مساعد داده‌اند، اظهار کرد: با توجه به روابط بین دو کشور حتما در آینده باید به سمت تسهیل رفت و آمد حرکت کنیم. وزیر کشور با بیان اینکه موضوع لغو ویزا قطعا برای اربعین سال جاری محقق نمی‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون با توجه به اقدامات انجام شده روند صدور ویزا تسهیل خواهد شد.
 • علت عدم لغو ویزای اربعین شرایط امنیتی در عراق است
 • وزیر کشور مسئله تامین امنیت توسط کشور عراق را علت عدم لغو ویزای اربیعن برای زائران ایرانی عنوان کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور با اشاره به علل عدم لغو ویزای اربعین برای زائران ایرانی، اظهار داشت: مسئولان عراقی عنوان می‌کنند شرایط امنیتی به گونه‌ای نیست که بتوانند حجم انبوه جمعیت را بدون ویزا پذیرا باشند. وی با بیان اینکه اگر مسئله امنیت از سوی عراق رفع شود، امکان لغو ویزای اربعین وجود دارد و در این راستا مسئولان عراق نیز قول مساعد داده‌اند، تصریح کرد: با توجه به روابط بین ۲ کشور حتماً در آینده باید به سمت تسهیل رفت و آمد حرکت کنیم. وزیر کشور با بیان اینکه موضوع لغو ویزا قطعاً برای اربعین سال جاری محقق نمی‌شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم‌اکنون با توجه به اقدامات انجام شده روند صدور ویزا تسهیل خواهد شد.
 • رحمانی فضلی:علت عدم لغو ویزای اربعین توسط عراق
 • عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره علل عدم لغو ویزای اربعین برای زائران ایرانی، گفت: مسئولان عراقی عنوان می‌کنند شرایط امنیتی به گونه‌ای نیست که بتوانند حجم انبوه جمعیت را بدون ویزا پذیرا باشند. وی با بیان اینکه اگر مسئله امنیت از سوی عراقی‌‌ها رفع شود امکان لغو ویزای اربعین وجود دارد و در این راستا مسئولان عراق نیز قول مساعد داده‌اند، اظهار کرد: با توجه به روابط بین دو کشور حتما در آینده باید به سمت تسهیل رفت و آمد حرکت کنیم. وزیر کشور با بیان اینکه موضوع لغو ویزا قطعا برای اربعین سال جاری محقق نمی‌شود،تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون با توجه به اقدامات انجام شده روند صدور ویزا تسهیل خواهد شد.
 • عباسیان:لباس قرمز ما تاثیری در برد نداشت
 • معین عباسیان هافبک تیم فوتبال پدیده معتقد است پدیده از شرایط خاص بازی و نیاز مبرم برد هر دو تیم سود جسته است. عباسیان درباره پیروز تیمش مقابل آبی‌پوشان پایتخت به "ورزش سه" گفت: استقلال تیم بزرگی است، آنها میزبان بازی بودند و همه چیز به نفع آنها بود. البته شرایط این مسابقه برای آنها حساس بود و آنها می‌‌خواستند پیروز این مصاف باشند اما ما دستورات کادرفنی را به خوبی در زمین اجرا کردیم و توانستیم 3 امتیاز این بازی را از آن خود کنیم. وی با مقایسه شرایط فصل گذشته‌شان با امسال می‌گوید: شرایط پدیده امسال به نسبت سال گذشته عوض شده، این بردها خیلی به ما کمک می‌کند و روی شخصیت پدیده تاثیرگذار شده است. امیدوارم این روند تا پایان رقابت‌های لیگ ادامه‌‌‌دار شود و بتوانیم رتبه‌ای خوب را برای هواداران مشهدی به ارمغان آوریم. او در پاسخ به سوالی که پدیده امروز با قبای سرخپوش و پرسپولیسی مقابل استقلال حاضر شده که همین موضوع در پیروزی‌شان تاثیرگذار شده است گفت: اصلا چنین چیزی درست نیست. بچه‌های تیم ما چه سابقا پرسپولیسی بوده باشند و چه استقلالی بازیکنانی حرفه‌ای هستند که به این موضوع توجه نمی‌کنند. همه‌ی بازیکنان پدیده‌ای هستند و برای موفقیت این تیم مقابل حریفان مسابقه می‌دهیم. ما پیش از بازی هم‌قسم شده بودیم که استقلال را ببریم و به رنگ‌ حریف توجهی نداشتیم. پدیده مشهد معین عباسیان
 • پزشکان داوطلب هلال احمر بازوی توانمند خدمات درمانی این نهاد مردمی
 • رئیس جمعیت هلال‌احمر در پیامی ضمن تبریک روز «پزشک» به جامعه پزشکی کشور گفت: در جهان کنونی، پزشکان علاوه بر علاج آلام دردمندان؛ نماد فداکاری و امداد و نجات مقابل گلوله‌های متجاوزین در مناطقی همچون غزه و یمن هستند. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر در متن پیام دکتر سیدامیرمحسن ضیائی آمده است: « "یا مَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء"؛ بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا، مایه فخر ایرانیان در سپهر دانش؛ شایسته‌ترین مناسبت و مشابهت در تکریم جایگاه پزشکان و طبیبان کشورمان است. روز پزشک، علاوه بر تجلیل بزرگی و اهمیت حرفه پزشکی؛ یادآوری ارزش‌ها و مفاهیم علمی مبتنی بر انسانیت، نوع‌دوستی و ایثار است. امروزه نقش پزشکان، تنها در نجات و شفای بیماران خلاصه نشده است؛ زیرا بسیاری از اقدامات بشردوستانه با ماهیت گشودن گره‌های اجتماعی و حل مشکلات ملی، با حضور داوطلبانه پزشکان نیکوکار معنا می‌گیرد و مُیسر می‌شود. در جهان کنونی، پزشکان علاوه بر علاج آلام دردمندان؛ نماد فداکاری و امداد و نجات مقابل گلوله‌های متجاوزین در مناطقی همچون غزه و یمن هستند که بوی ظلم و جنگ؛ امان انسان‌های بی‌دفاع و بیماران را بریده است. در یک کلام؛ لباس سپید پزشکی در دنیای ما، ارزش و اعتباری چند برابر و مقدس‌گونه نسبت به گذشته یافته و این فرصتی بی‌نظیر برای جامعه ارجمند پزشکان است تا در کنار انجام وظایف حرفه‌ای، آثار پر خیر و برکتی را در ابعاد اجتماعی و فرهنگی از خود بر جای گذارند و با داوطلب‌شدن در موضوعات انسان‌دوستانه نمونه کاملی از یک پزشک متعهد را به نمایش گذارند. اینجانب به نمایندگی از جمعیت هلال احمر که از قرابتی دیرینه با جامعه پزشکی برخوردار است، «روز پزشک» را به تمامی پزشکان کشور و پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر که همواره بازوی توانمند این نهاد مردمی در خدمات درمانی هستند، تبریک گفته و سلامتی و بهروزی روزافزون آنان را از...

کلیدواژه