بعد از مدیریت بررسی‌های اقتصادی مركز بررسی‌های استراتژیك كه از سال 68 تا 73 ادامه داشت، به مدت 5 سال، در دانشگاه تهران حضور داشتم اما در كنار تدریس اقتصاد خرد، همكاری‌های مختلفی با نهادها و سازمان‌های دولتی داشتم.

سرویس سیاسی فردا: فرهاد رهبر بالاخره به ریاست دانشگاه آزاد از سوی هیات امنای این دانشگاه رسید و البته تا پیش از تایید حکم او توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط همین هیات جانشین نوریان سرپرست قبلی این دانشگاه شد.
رهبر که پیش از این در ریاست دانشگاه تهران سر و صدای زیادی به پا کرده بود در دولت خاتمی نیز پس از قتل های زنجیره ای و روی کار آمدن علی یونسی به عنوان وزیر اطلاعات معاون این وزارت خانه شد و بعد از آن نیز به ریاست دانشکده این وزارت خانه رسید. در ادامه بخش هایی از زندگی نامه وی که از زبان خودش در مصاحبه با شهروندامروز بیان شد به همراه برخی مقاطع مهم شغلی وی خواهد آمد.

شخصیت پیچیده ای ندارم!
من شخصیت پیچیده‌ای ندارم. نمی‌دانم در مورد من چه چیزهایی گفته می‌شود. در خیلی موارد،‌ گفته‌ها و شنیده‌ها اهمیت زیادی نمی‌توانند داشته باشند. مثل كف روی آب، می‌آیند و می‌روند. فرهاد رهبر آدم پیچیده‌ای نیست. از سال 1363 تا سال 1368 به عنوان كارشناس اقتصادی دفتر نخست‌وزیری فعالیت كردم و در دولت آقای‌هاشمی، به مدت سه سال، مدیركل بررسی‌های اقتصادی مركز استراتژیك بودمبعد از مدیریت بررسی‌های اقتصادی مركز بررسی‌های استراتژیك كه از سال 68 تا 73 ادامه داشت، به مدت 5 سال، در دانشگاه تهران حضور داشتم اما در كنار تدریس اقتصاد خرد، همكاری‌های مختلفی با نهادها و سازمان‌های دولتی داشتم. در طول‌این مدت، بیشتر به صورت مشاور با نهادهایی مثل شورای امنیت ملی همكاری داشتم.

ماجرای ورود به وزارت اطلاعات در دولت اصلاحات
در سال 1378 توسط آقای یونسی به وزارت اطلاعات دعوت شدم و به مدت سه سال به عنوان معاون‌ایشان فعالیت كردم. ماجرای قتل‌ها در سال 1377 اتفاق افتاده بود و من در سال 1378 به وزارت اطلاعات پیوستم. ما زمانی به وزارت اطلاعات رفتیم كه آقای یونسی وزیر بودند و برنامه‌های خوبی برای اصلاح ساختار و در مجموع اصلاح مسائل به وجود آمده تدوین كرده بودند.
سال 87 هم فرهاد رهبر در ماجرای جنجال گیت های دانشگاه تهران گفته بود:بنده چهارسال معاون وزیر اطلاعات در حوزه اطلاعات اقتصادی بودم كه این حوزه با مافیای اقتصادی و فساد اقتصادی و مالی كشور مقابله می‌كند. این حوزه دوره پرافتخاری برایم بوده است و از بیان این سابقه هیچ ابایی ندارم. با این حال او گفت كه نصب گیت‌های ورودی دانشگاه هیچ ربطی به سابقه او ندارد و اصلا كسانی كه این موضوع را مطرح می‌كنند، شناختی از مسائل امنیتی ندارند.

رفتنم به وزارت اطلاعات برای متوقف کردن فعالیت های اقتصادی این وزارتخانه بود
بحث توقف فعالیت‌‌های اقتصادی وزارت اطلاعات یكی از مهم‌ترین محورهای توافق من با آقای یونسی بود. صریح‌تر بگویم؛ من به آقای یونسی گفتم؛ شما تازه به وزارت اطلاعات پیوسته‌اید و من هم در صورتی كنار شما می‌‌ایستم كه از برنامه قاطع من برای توقف فعالیت‌های اقتصادی وزارت اطلاعات حمایت قاطع كنید. به‌این نتیجه رسیدیم كه فعالیت اقتصادی وزارت اطلاعات به صلاح اقتصاد كشور نیست و باید هر چه زودتر متوقف شود. پس از اتمام دوره ماموریت من در وزارت اطلاعات، آقای یونسی پیشنهاد پذیرفتن پست ریاست دانشكده وزارت اطلاعات را مطرح كردند كه پذیرفتم و مدت كوتاهی هم در‌این پست فعالیت كردم.

یادم نیست به چه کسی رای دادم!
در دوره دوم به آقای احمدی‌نژاد رأی دادم. در دوره اولبه خاطر ندارم. اما فكر نمی‌كنم به آقای احمدی‌نژاد رای داده باشم.


یک مدیر شهرداری را با من اشتباه گرفتند
ظاهرا آقای احمدی‌نژاد در مورد من با كسی مشورت كرده بود و دنبال‌این بود كه نشست مشتركی داشته باشیم. سراغ من را گرفته بودند و به دفترشان سفارش كردند كه فرهاد رهبر را پیدا كنید. به‌این دلیل كه من آدم ناشناسی برای مجموعه آنها بودم،‌ كسی شماره تلفن یا ردی از من نداشت. احتمال داده بودند كه فرهاد رهبر باید یكی از مدیران شهرداری تهران باشد به همین دلیل با شهرداری ارتباط برقرار كردند و اتفاقا با كسی صحبت كردند كه نام خانوادگی‌اش رهبر بود. قرار ملاقات با آقای احمدی‌نژاد تنظیم شده بود و روزی كه‌ایشان با آقای رهبر شاغل در شهرداری ملاقات كرده بودند،‌ در مورد مسائل اقتصادی بحث پیش آمده بود و در نهایت متوجه شدند كه اشتباه شده است. می‌خواهم بگویم هیچ‌گونه دوستی و رفاقتی پیش از دولت نهم با آقای احمدی‌نژاد نداشتم.

جلوی به زمین زدن دانشگاه آزاد ایستادم!
گفته می‌شود یكی از دلایل خروج شما از دولت، اختلافی بود كه با آقای علی احمدی داشتید كه آن زمان‌ایشانریاست دانشگاه پیام‌نور را بر عهده داشتند. ‌ ایشان برای به حاشیه راندن دانشگاه آزاد، طرحی تهیه كرده بودند كه بر مبنای آن قرار بود دانشگاه پیام‌نور جایگزین دانشگاه آزاد شود. ظاهرا‌ ایشان درخواست مجوز استخدام 2800 نفر و افزایش بودجه دانشگاه را تا سقف 340 میلیارد تومان مطرح كرده بودند و شما به شدت مخالفت كرده بودید. ‌این روایت درست است؟
وزیر آموزش و پرورش هستند، در جلسه‌ای كه وزیر علوم هم حضور داشت، درخواست 318 میلیارد تومان بودجه و استخدام 3 هزار عضو را مطرح كرد. من با‌ ایشان صحبت كردم و قانع شدند كه امكان‌پذیر نیست.



رابطه با احمدی نژاد، از تعریف و تمجید تا نامه برای عزلدی 84 محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت در سخنانی تمجید آمیز درباره رهبر گفته بود: از سال 60 تاکنون تقریبا تیم اقتصادی دولت منهای دوره شهید رجایی که فضای خاصی بوده،تغییر نکرده بود و الان افرادی مانند آقای دانش جعفری آمده اند و غربی ها هم بخاطر اینکه این جور افراد آمده اند،عصبانی شده اند. تغییرات بنیادی است. با این حال چند سال بعد، زمانی که فرهاد رهبر به ریاست دانشگاه آزاد رسید، احمدی نژاد دست به نامه شده و به وزیر علومش نوشته بود:متاسفانه و بر اساس اطلاعات دقیق در دو دانشگاه مهم ، دانشگاه تهران که مادر دانشگاه های کشور و پرافتخارترین آن است و دانشگاه تربیت مدرس که تنها مرکز رسمی تربیت مدرسین کشور است، فضای عمومی به گونه ی دیگری مدیریت میشود که نه تنها سازنده نیست، بلکه تا حدودی در نقطه مقابل حرکت عمومی ملت و شئون دانشگاه و دانشگاهیان است. رویکرد سیاست زده و غیرعلمی و یا احیانا امنیتی توسط مدیران در محیط اجتماعی ناکارآمد و تخریب کننده و در محیط دانشگاهی ناکارآمدتر و مخرب تر است.
نکته طنز این ماجرا اما دفاع صادق زیباکلام از فرهاد رهبر بود که پس از انتشار این نامه در نامه ای به رئیس جمهور وقت نوشت:چرا دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران بعنوان "مقصر" برگزیده شده؟ کارنامه ایشان بعد از 22 خرداد 88 در مقایسه با کارنامه بسیاری از روسای دانشگاههای دیگر بمراتب "سفید"تر و قابل قبول تر است.


جدیدترین جنجال مربوط به فرهاد رهبر اما به زمانی مربوط شد که به همراه حجت الاسلام رئیسی برای ثبت نام وی در انتخابات ریاست جمهوری 96 به وزارت کشور رفت در حالی که پیش از این خبری در مورد عضویت او در هیات نظارت بر انتخابات منتشر شد. البته بعد از این اعلام شد که وی پیش از رفتن به ستاد آقای رئیسی از مسئولیت نظارتی خود استعفا داده است.

کلیدواژه: وزارت اطلاعات | آقای احمدی نژاد | ریاست دانشگاه | دانشگاه تهران | فرهاد رهبر | آقای یونسی

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۵۱۸۰۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • نامه مهم محمود احمدی نژاد به رئیس قوه قضاییه/نگرانی احمدی نژاد از سرنوشت خود یا بقایی/احضاریه برای رئیس جمهور سابق فرستاده خواهد شد
 • از بازداشت اطرافيانش گرفته كه به بهانه آن يا درخواست بازديد از كل زندان اوين را دارد يا خواستار آزادي فوري‌شان مي‌شود تا اعتراض مسوولان قضايي به عدم ارسال ليست مفسدان اقتصادي در دوران رياست‌جمهوري‌اش‌، كه او را به مكاتباتي وامي‌دارد تا گزارش‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پيوست كند.به گزارش صدای ایران،اين‌بار هم محمود احمدي‌نژاد در آخرين پاسخگويي به مقامات قضايي، آنجا كه از ارسال پرونده‌اش به دادسرا باخبر مي‌شود، دست به قلم شده و باز هم نامه‌اي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني مي‌نويسد. در سايت دولت‌ بهار آمده است: «محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور سابق و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، نامه مهمي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني رييس قوه قضاييه نوشت كه روز يكشنبه تحويل دفتر ايشان شد.»اين سايت در ادامه خبر داد كه «محمود احمدي‌نژاد در اين نامه، به نقض قوانين و مقررات و حقوق اساسي مردم در دستگاه قضايي و بي‌پروايي برخي افراد در سوءاستفاده از قدرت براي پي‌جويي مقاصد سياسي شديدا اعتراض كرده و خواستار احياي حقوق مردم و جلوگيري از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.»نگراني احمدي‌نژاد از سرنوشت خود يا بقايي؟اگرچه متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به رييس قوه قضاييه منتشر نشده و سايت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر كرده است، اما نمي‌توان آن را بي‌ربط به اظهارات اخير دادستان كل كشور دانست. اظهاراتي كه محمدجعفر منتظري در بحث مربوط به روند رسيدگي به پرونده رييس دولت‌هاي نهم و دهم عنوان كرده بود: «يك‌سري گزارش‌هايي دريافت شد و پرونده وي به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.»هرچند منتظري از زماني كه رسيدگي به اين پرونده در دادسرا به خود اختصاص مي‌دهد تا به صدور كيفرخواست بينجامد، خبر نداد اما مي‌توان با اظهاراتي كه در هفته‌اي كه گذشت از سوي مقامات قضايي عنوان شد، اين‌گونه دريافت كه پرونده محمود احمدي‌نژاد ديگر همچون...
 • مخالفان خاتمی هم برایش احترام خاصی قائل اند/روزی می رسد که احمدی نژاد هم به دیدار خاتمی خواهد رفت
 • به گزارش صدای ایران، محمد کیانوش‌راد درباره انتشار عکس علی لاریجانی در کنار سیدمحمد خاتمی و مطرح شدن برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این که رئیس مجلس دهم کاندیدایی است که اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ با وی ائتلاف خواهند کرد، گفت: مشی، منش و روش آقای خاتمی به گونه‌ای بوده است که حتی مخالفان ایشان نیز برایش احترام خاصی قائل بوده و هستند، موضع آقای خاتمی در این سال‌ها تغییری نکرده، بلکه این دیگران هستند که با نگاه واقع‌بینانه‌تری به آقای خاتمی و جریان اصلاحات می‌نگرند. وی ادامه داد: اصل گفت‌وگو و تعامل با همه کسانی که در درون نظام اسلامی فعالیت می‌کنند از جمله مواردی است که همواره مورد تائید و تاکید آقای خاتمی بوده و هست،‌ به همین دلیل اگر بگوییم روزی می‌رسد که چهره‌هایی چون علی لاریجانی و در آینده افرادی همچون محمود احمدی‌نژاد به سمت آقای خاتمی بروند دور از ذهن نیست و این به معنای نقطه قوت جریان اصلاحات و شخص آقای خاتمی است. این فعال سیاسی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان از کسانی که به چارچوب‌های قانون اساسی پایبندند، به رأی مردم احترام می‌گذارند و قائل به گفت‌وگوی ملی و تعامل گروه‌های سیاسی با یکدیگر هستند همواره با نگاهی مثبت نگریسته‌اند. وی خاطرنشان کرد: مشی و منش آقای خاتمی از ابتدا مبتنی بر روش اعتدالی بوده است اگرچه جریانات مخالف اصلاحات با تندی با وی و این جریان برخورد نموده‌اند، اما گذر زمان نشان داد آقای خاتمی روشی مبنی بر آشتی ملی در پیش داشته و دارد. کیانوش‌راد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۴ سال آینده گفت: کاندیداتوری علی لاریجانی در سال ۱۴۰۰ دور از ذهن نیست اما چنین جریاناتی را نباید از هم اکنون تحلیلی-انتخاباتی که مورد نظر اصلاح‌طلبان است، ارزیابی کرد. در ۴ سال آینده تحولات گوناگونی در جامعه ایران و در سطح سیاسی اتفاق خواهد افتاد که هرگونه تصمیم‌گیری را به شرایط مورد...
 • نامه محمود احمدی نژاد به رئیس قوه قضاییه/رئیس جمهور سابق نگران وضعیت پرونده قضایی خود شد
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - اعتماد نوشت: محمود احمدی‌نژاد انگار قرار نیست که هیچ‌یک از اقدامات دستگاه قضا را بدون پاسخ بگذارد. از بازداشت اطرافيانش گرفته كه به بهانه آن يا درخواست بازديد از كل زندان اوين را دارد يا خواستار آزادي فوري‌شان مي‌شود تا اعتراض مسوولان قضايي به عدم ارسال ليست مفسدان اقتصادي در دوران رياست‌جمهوري‌اش‌، كه او را به مكاتباتي وامي‌دارد تا گزارش‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پيوست كند. اين‌بار هم محمود احمدي‌نژاد در آخرين پاسخگويي به مقامات قضايي، آنجا كه از ارسال پرونده‌اش به دادسرا باخبر مي‌شود، دست به قلم شده و باز هم نامه‌اي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني مي‌نويسد. در سايت دولت‌ بهار آمده است: «محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور سابق و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، نامه مهمي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني رييس قوه قضاييه نوشت كه روز يكشنبه تحويل دفتر ايشان شد.» اين سايت در ادامه خبر داد كه «محمود احمدي‌نژاد در اين نامه، به نقض قوانين و مقررات و حقوق اساسي مردم در دستگاه قضايي و بي‌پروايي برخي افراد در سوءاستفاده از قدرت براي پي‌جويي مقاصد سياسي شديدا اعتراض كرده و خواستار احياي حقوق مردم و جلوگيري از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.» نگراني احمدي‌نژاد از سرنوشت خود يا بقايي؟اگرچه متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به رييس قوه قضاييه منتشر نشده و سايت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر كرده است، اما نمي‌توان آن را بي‌ربط به اظهارات اخير دادستان كل كشور دانست. اظهاراتي كه محمدجعفر منتظري در بحث مربوط به روند رسيدگي به پرونده رييس دولت‌هاي نهم و دهم عنوان كرده بود: «يك‌سري گزارش‌هايي دريافت شد و پرونده وي به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.» هرچند منتظري از زماني كه رسيدگي به اين پرونده در دادسرا به خود اختصاص مي‌دهد تا به صدور كيفرخواست بينجامد، خبر...
 • پاسخ نماینده مجلس به نامه وکیل احمدی نژاد:آرای قطعی دیوان محاسبات قبلا به احمدی نژاد ابلاغ شده بود
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - اعتماد نوشت: هرچه باشد اوضاع به نفع «محمود احمدی‌نژاد» پیش نمی‌رود. شاهد آن هم محتوای نامه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به نامه وکیل محمود احمدی‌نژاد به نمایندگان مجلس است. جعفرزاده ايمن‌آبادي اظهارات دادستان ديوان محاسبات درباره تخلفات احمدي‌نژاد را تاييد كرده و علاوه بر آن شماره احكام اوليه و تجديد نظر و حتي شماره رسيد دفتر محمود احمدي‌نژاد كه نشان مي‌دهد احكام ديوان به او ابلاغ شده را هم آورده است. حالا هرچه احمدي‌نژاد سخنان دادستان ديوان محاسبات را سياسي و كذب بداند يا وكيلش مدعي شود كه احكام صادر شده به او ابلاغ نشده يا به نمايندگان مجلس نامه بنويسند تا درباره اظهارات دادستان ديوان محاسبات تصميم بگيرند باز هيچ بارقه اميدي براي تبرئه احمدي‌نژاد از احكام صادر شده و اثبات ادعاي او پيدا نمي‌شود. ادعاي احمدي‌نژادي‌ها در مورد احكام صادره ٧ حكم قطعي ديوان محاسبات عليه احمدي‌نژاد از هشتم مردادماه و در جريان گفت‌وگوي فياض شجاعي، دادستان ديوان محاسبات با روزنامه اعتماد رسانه‌اي شد و از همان روز واكنش احمدي‌نژاد و چهره‌هاي نزديك به او به اين اظهارات تمامي ندارد. نهم مردادماه احمدي‌نژاد در نامه‌اي خطاب به «ملت ايران» اظهارات دادستان را «غيرقانوني و سراسر كذب» توصيف كرده بود و تاكيد كرده بود: «ضمن تكذيب قاطع اين ادعاها، اعلام مي‌دارد كه اظهارات اين فرد، مصداق مجرمانه اشاعه اكاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي و رفتار و اقدامات اين فرد كه به پشتيباني صاحبان قدرت تكرار مي‌شود بر خلاف قانون اساسي و مستوجب تعقيب قضايي است.» ١٩ مردادماه هم سيدعادل حيدري، وكيل احمدي‌نژاد گفته بود «از طريق جرايد در جريان وجود چنين پرونده‌هايي قرار گرفته‌ام.» او هم ضمن اينكه دادستان ديوان محاسبات را به خلاف‌گويي متهم كرده، گفته بود: «با مراجعه به ديوان محاسبات تعداد ٧ دادنامه را دريافت كردم كه اتفاقا موضوعاتي كه در مصاحبه ايشان...
 • مخالفان خاتمی هم برایش احترام خاصی قائل اند/روزی می رسد که احمدی نژاد هم به دیدار خاتمی خواهد رفت/کاندیداتوری لاریجانی در سال ۱۴۰۰ دور از ذهن نیست
 • محمد کیانوش‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباره انتشار عکس علی لاریجانی در کنار سیدمحمد خاتمی و مطرح شدن برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این که رئیس مجلس دهم کاندیدایی است که اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ با وی ائتلاف خواهند کرد، گفت: مشی، منش و روش آقای خاتمی به گونه‌ای بوده است که حتی مخالفان ایشان نیز برایش احترام خاصی قائل بوده و هستند، موضع آقای خاتمی در این سال‌ها تغییری نکرده، بلکه این دیگران هستند که با نگاه واقع‌بینانه‌تری به آقای خاتمی و جریان اصلاحات می‌نگرند. وی ادامه داد: اصل گفت‌وگو و تعامل با همه کسانی که در درون نظام اسلامی فعالیت می‌کنند از جمله مواردی است که همواره مورد تائید و تاکید آقای خاتمی بوده و هست،‌ به همین دلیل اگر بگوییم روزی می‌رسد که چهره‌هایی چون علی لاریجانی و در آینده افرادی همچون محمود احمدی‌نژاد به سمت آقای خاتمی بروند دور از ذهن نیست و این به معنای نقطه قوت جریان اصلاحات و شخص آقای خاتمی است. این فعال سیاسی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان از کسانی که به چارچوب‌های قانون اساسی پایبندند، به رأی مردم احترام می‌گذارند و قائل به گفت‌وگوی ملی و تعامل گروه‌های سیاسی با یکدیگر هستند همواره با نگاهی مثبت نگریسته‌اند. وی خاطرنشان کرد: مشی و منش آقای خاتمی از ابتدا مبتنی بر روش اعتدالی بوده است اگرچه جریانات مخالف اصلاحات با تندی با وی و این جریان برخورد نموده‌اند، اما گذر زمان نشان داد آقای خاتمی روشی مبنی بر آشتی ملی در پیش داشته و دارد. کیانوش‌راد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۴ سال آینده گفت: کاندیداتوری علی لاریجانی در سال ۱۴۰۰ دور از ذهن نیست اما چنین جریاناتی را نباید از هم اکنون تحلیلی-انتخاباتی که مورد نظر اصلاح‌طلبان است، ارزیابی کرد. در ۴ سال آینده تحولات گوناگونی در جامعه ایران و در سطح سیاسی اتفاق خواهد افتاد که هرگونه تصمیم‌گیری را به...
 • احمدی نژاد به آملی لاریجانی نامه نوشت
 • محمود احمدي‌نژاد انگار قرار نيست كه هيچ‌يك از اقدامات دستگاه قضا را بدون پاسخ بگذارد؛ از بازداشت اطرافيانش گرفته كه به بهانه آن يا درخواست بازديد از كل زندان اوين را دارد يا خواستار آزادي فوري‌شان مي‌شود تا اعتراض مسوولان قضايي به عدم ارسال ليست مفسدان اقتصادي در دوران رياست‌جمهوري‌اش‌، كه او را به مكاتباتي وامي‌دارد تا گزارش‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پيوست كند. به گزارش روزنامه اعتماد، اين‌بار هم محمود احمدي‌نژاد در آخرين پاسخگويي به مقامات قضايي، آنجا كه از ارسال پرونده‌اش به دادسرا باخبر مي‌شود، دست به قلم شده و باز هم نامه‌اي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني مي‌نويسد. در سايت دولت‌ بهار آمده است: «محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور سابق و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، نامه مهمي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني رييس قوه قضاييه نوشت كه روز يكشنبه تحويل دفتر ايشان شد.» اين سايت در ادامه خبر داد كه «محمود احمدي‌نژاد در اين نامه، به نقض قوانين و مقررات و حقوق اساسي مردم در دستگاه قضايي و بي‌پروايي برخي افراد در سوءاستفاده از قدرت براي پي‌جويي مقاصد سياسي شديدا اعتراض كرده و خواستار احياي حقوق مردم و جلوگيري از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.»نگراني احمدي‌نژاد از سرنوشت خود يا بقايي؟اگرچه متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به رييس قوه قضاييه منتشر نشده و سايت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر كرده است، اما نمي‌توان آن را بي‌ربط به اظهارات اخير دادستان كل كشور دانست. اظهاراتي كه محمدجعفر منتظري در بحث مربوط به روند رسيدگي به پرونده رييس دولت‌هاي نهم و دهم عنوان كرده بود: «يك‌سري گزارش‌هايي دريافت شد و پرونده وي به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.» هرچند منتظري از زماني كه رسيدگي به اين پرونده در دادسرا به خود اختصاص مي‌دهد تا به صدور كيفرخواست بينجامد، خبر نداد اما مي‌توان با اظهاراتي...
 • نامه احمدی نژاد به آیت الله آملی لاریجانی
 • رویداد24--احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نوشت که امروز (یکشنبه) تحویل دفتر ایشان شد.محمود احمدی نژاد در این نامه ، به نقض قوانین و مقررات و حقوق اساسی مردم در دستگاه قضایی و بی پروایی برخی افراد در سوء استفاده از قدرت برای پی جویی مقاصد سیاسی شدیدا اعتراض کرده و خواستار احیای حقوق مردم و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.منبع: سایت دولت بهار
 • آذری جهرمی مشاور امور بانوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را انتخاب کرد
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ محمدجواد آذری جهرمی در حکمی که برای انتصاب مشاور امور بانوان خود نوشت، آورده است: در راستای اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید در زمینه سازی و ایجاد فرصت برای جوانان فرهیخته و متخصص و با توجه به حضور اقشار جوان به ویژه زنان در سطوح عالی و مدیریتی، نظر به شایستگی، خدمات مفید و تجارب ارزشمندتان سرکار عالی را به عنوان مشاور وزیر در امور بانوان منصوب می کنم. وزیر ارتباطات از وی خواسته است با توجه به وظایف ابلاغی و جایگاه محوری خانواده ضمن ایجاد هماهنگی های لازم در مجموعه سازمان ها و شرکت های تابعه، برای تحقق اهداف عالیه دولت دوازدهم اقدام و با پیگیری های مجدانه و بهره گیری از همه ظرفیت ها و پیشنهادهای بانوان همکار، زمینه ارتقای جایگاه زنان شایسته را در خانواده بزرگ ارتباطات فراهم کند. سودابه رادفر در سال ۱۳۵۸ در شهر تهران به دنیا آمد و اکنون دارای دکترای مدیریت استراتژیک است. وی در دولت یازدهم علاوه بر مشاور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر سامانه پاسخگویی این وزارتخانه بود.
 • دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور جوانان منصوب شد
 • مجتبی جوانبخت با حکم وزیر ارتباطات به عنوان دستیار وزیر در امور جوانان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، به منظور استفاده از ظرفیت های جوانان در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مجتبی جوانبخت به عنوان دستیار وزیر در امور جوانان و رئیس شورای دستیاران جوان وزارت از سوی وزیر ارتباطات منصوب شد. در حکم انتصاب آمده است: «در راستای اجرای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید در زمینه سازی و ایجاد فرصت برای جوانان فرهیخته و متخصص و نظر به شایستگی ، خدمات مفید و تجارب ارزشمندتان جناب عالی را به عنوان " دستیار وزیر در امور جوانان و رییس شورای دستیاران امور جوانان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات " منصوب می نمایم. امید است با استعانت از قادر متعال ضمن برقراری ارتباط نزدیک و صمیمی با نیروهای جوان شاغل در سطح مجموعه وزارت ، شناسایی نخبگان و اندیشمندان جوان و تشکیل شورای مشورتی جوانان در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت بی نظیر و عظیم اقشار جوان برای تحقق اهداف عالیه دولت دوازدهم تلاش نموده و با پی گیری های مجدانه و بهره گیری از نقطه نظرات و پیشنهادات دستیاران جوان سازمان ها و شرکت های تابعه زمینه تقویت و ارتقاء جایگاه رفیع جوانان توانمند و متعهد انقلابی را در خانواده بزرگ ارتباطات فراهم نمایید. توفیق روز افزونتان را در تقویت عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه ایزد منان مسالت می نمایم.» بر همین اساس مجتبی جوانبخت در سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دستیار امور جوانان جوان رییس سازمان یا شرکت منصوب شد.مجتبی جوانبخت متولد ۱۳۶۲ و دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی برق است. دستیاران روسای سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت ارتباطات : «مهرراد مهرکام، دستیار امور جوانان شرکت ارتباطات زیرساخت ...
 • بیانیه رئیس سازمان اطلاعات اتحادیه میهنی علیه بارزانی
 • رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه ای شدیدالحن اتهامان رئیس منطقه کردستان و فرزند وی علیه خود را رد کرد.به گزارش صدای ایران، «لاهور شیخ جنگی» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه ای شدیدالحن رئیس منطقه کردستان و فرزند وی را متهم کرد که در تلاشند با اتهام زنی به وی و اتحادیه میهنی، این حزب و مردم کرکوک، را به جنگ داخلی کشانده و زمینه را برای تک‌روی و منفعت‌طلبی‌های خود فراهم کنند.به نوشته خبرگزاری «کردپرس»، در واپسین ساعات باقی مانده به رفراندوم جنجالی استقلال کردستان عراق که تاکنون موجب بروز تنشها و موضع‌گیریهای بسیاری در سطح منطقه و جهان علیه منطقه کردستان شده است، اختلافات داخلی میان احزاب و رهبران سیاسی منطقه نیز تشدید می‌شود.پس از اینکه برخی شخصیتها و جریانهای داخلی اتحادیه میهنی موضع خود را در مخالفت با برگزاری این رفراندوم، در مقطع کنونی اعلام کرده و همچنین خواستار عدم برگزاری آن در کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه شدند و تاکید کردند که برگزاری رفراندوم نه تنها اهداف استراتژیک مردم اقلیم را محقق نمی‌سازد، بلکه منافع و امنیت منطقه کردستان را نیز با خطر مواجە می‌کند، حزب دموکراتیک کردستان اعضای این حزب را به دشمنی با منافع منطقه کردستان و نیز فساد مالی متهم کردند.سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان که‌ لاهور شیخ جنگی ریاست آن را بر عهده‌ دارد، با صدور بیانیه ای شدیدالحن اعلام کرده که سازمان اطلاعات وابسته به حزب دموکراتیک کردستان که تحت امر مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی رهبر حزب دموکراتیک و رئیس منطقه کردستان فعالیت می‌کند، از طریق خبرگزاری باس نیوز و رسانه‌های تابعه خود، تلاش می‌کند که با اتهام‌زنی به این سازمان و اتحادیه میهنی رهبران آن، مردم کرکوک و مناطق کردنشین عراق و حزب اتحادیه میهنی را به گرداب جنگ داخلی بکشانند.این...
 • وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به شبکه اجتماعی ایرانی تبیان پیوست
 • به گزارش گروه اجتماعی برنا؛محمد جواد آذری جهرمی به شبکه اجتماعی ایرانی تبیان پیوست. از این پس کاربران این شبکه اجتماعی می توانند مستقیم و بی واسطه از طریق این شبکه اجتماعی درخواست های خود را اعلام کنند و یا نظرات و پیشنهادات خود را به او انتقال دهند. بسیاری از کاربران با استقبال از این حرکت عنوان کردند که شبکه های اجتماعی برای افراد سیاسی ابزار مناسبی است که بی واسطه و بی خطر با مردم تعامل کنند.
 • واکنش احمدی نژاد به دیدار ظریف با وزیر خارجه گینه پاپوا و مونته نگرو
 • طنز و کاریکاتور>طنز - ضمیمه طنز «بی قانون» امروز هم به برخی اخبار و اظهارنظرها واکنش نشان داد. برای مشاهده بهتر، روی تصویر کلیک کنید 6060 کلید واژه‌ها : طنز -
 • بیانیه شدید اللحن رئیس سازمان اطلاعات اتحادیه میهنی علیه مسعود بارزانی و پسرش
 • به گزارش فارس، «لاهور شیخ جنگی» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان، در بیانیه ای شدیدالحن رئیس منطقه کردستان و فرزند وی را متهم کرد که در تلاشند با اتهام زنی به وی و اتحادیه میهنی، این حزب و مردم کرکوک، را به جنگ داخلی کشانده و زمینه را برای تک‌روی و منفعت‌طلبی‌های خود فراهم کنند. به نوشته خبرگزاری «کردپرس»، در واپسین ساعات باقی مانده به رفراندوم جنجالی استقلال کردستان عراق که تاکنون موجب بروز تنشها و موضع‌گیریهای بسیاری در سطح منطقه و جهان علیه منطقه کردستان شده است، اختلافات داخلی میان احزاب و رهبران سیاسی منطقه نیز تشدید می‌شود. پس از اینکه برخی شخصیتها و جریانهای داخلی اتحادیه میهنی موضع خود را در مخالفت با برگزاری این رفراندوم، در مقطع کنونی اعلام کرده و همچنین خواستار عدم برگزاری آن در کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه شدند و تاکید کردند که برگزاری رفراندوم نه تنها اهداف استراتژیک مردم اقلیم را محقق نمی‌سازد، بلکه منافع و امنیت منطقه کردستان را نیز با خطر مواجە می‌کند، حزب دموکراتیک کردستان اعضای این حزب را به دشمنی با منافع منطقه کردستان و نیز فساد مالی متهم کردند. سازمان اطلاعات و امنیت وابسته به اتحادیه میهنی کردستان که‌ لاهور شیخ جنگی ریاست آن را بر عهده‌ دارد، با صدور بیانیه ای شدیدالحن اعلام کرده که سازمان اطلاعات وابسته به حزب دموکراتیک کردستان که تحت امر مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی رهبر حزب دموکراتیک و رئیس منطقه کردستان فعالیت می‌کند، از طریق خبرگزاری باس نیوز و رسانه‌های تابعه خود، تلاش می‌کند که با اتهام‌زنی به این سازمان و اتحادیه میهنی رهبران آن، مردم کرکوک و مناطق کردنشین عراق و حزب اتحادیه میهنی را به گرداب جنگ داخلی بکشانند. این بیانیه هدف از این تلاش‌ها را تغییر معادلات قدرت در منطقه کردستان به نفع حزب دموکراتیک دانسته و تاکید می‌کند که حزب...
 • سفر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک به ترکیه
 • آنکارا- ایرنا- فرود عسگری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی متشکل از مدیران گمرک به ترکیه سفر کرده است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، وی قرار است در جریان سه روزه خود با معاونان وزرای گمرک، تجارت و اقتصاد ترکیه به طور جداگانه ملاقات کرده و در خصوص آخرین وضعیت همکاریهای گمرکی و بازرگانی مذاکره و تبادل نظر کند.ایران و ترکیه برای تجارت سالانه 30 میلیارد دلاری برنامه ریزی کرده اند ولی در بهترین وضعیت این رقم حدود 10 میلیارد دلار پیش بینی می شود.سه دروازه رسمی بازرگان ـ گوربولاغ، رای ـ کاپی کوی و سرو ـ اسندره در مرز ایران و ترکیه و ایران برای تجارت متقابل فعال است و دو طرف علاوه بر تجارت دریایی، زمینی و هوایی، یک خط ریلی و یک خط لوله گاز برای انتقال کالا و گاز دارند.خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری
 • سفر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران به آنکارا
 • معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی متشکل از مدیران گمرک روز (یکشنبه) وارد آنکارا شد. به گزارش ایسنا، علی عسگری و هیات همراه در طول اقامت سه روزه خود با معاونین وزرای گمرک - تجارت و اقتصاد ترکیه به طور جداگانه ملاقات و در خصوص آخرین وضعیت همکاری‌های گمرکی و بازرگانی مذاکره و تبادل نظر خواهند داشت. انتهای پیام
 • توضیح معاون رئیس جمهور درباره معرفی وزیر علوم و نیرو به مجلس
 • معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: بر اساس قانون اساسی و قانون آئین‌نامه داخلی مجلس هر وزارتخانه‌ای به هر دلیلی وزیر نداشته باشد رئیس‌جمهور می‌تواند برای آن سرپرست معرفی کند و سقف مدت آن ۳ ماه است.حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که وزرای پیشنهادی علوم و نیرو چه زمانی به مجلس معرفی می‌شوند، اظهارداست: بر اساس قانون اساسی و قانون آئین‌نامه داخلی مجلس هر وزارتخانه‌ای به هر دلیلی وزیر نداشته باشد رئیس‌جمهور می‌تواند برای آن سرپرست معرفی کند و سقف مدت آن ۳ ماه است.معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: برای وزارتخانه‌های علوم و نیرو رئیس‌جمهور بر اساس اختیارات ناشی از قانون اساسی و آئین‌نامه داخلی مجلس سرپرست معرفی کرده و این وزارتخانه‌ها با سرپرست اداره می‌شوند.وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً در طی این ۳ ماه رئیس‌جمهور ۲ وزیر را به مجلس معرفی می‌کند و در این فرجه زمانی این دو وزیر اعلام می‌شوند.
 • معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد بالابودن امید به زندگی در زنجان/طبق برآورد برای مردان ۷۹ و زنان ۸۰/۵ سال
 • به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدرضا صائینی بعد از ظهر امروز در دومین جلسه شورای ساماندهی سالمندان استان زنجان اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه سلامت برای رفاه حال سالمندان انجام شده است. وی خاطر نشان کرد: اقدامات صورت گرفته در این بخش می‌تواند موجب افزایش سن امید به زندگی در بین سالمندان شود. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به افزایش چشمگیر امید به زندگی طی چهار ساله گذشته عنوان کرد: براساس آمار ارائه شده در سال گذشته متوسط کشوری سن امید به زندگی در مردان 74 سال و در زنان 76 سال رسیده است. صائینی با اشاره به اینکه امید به زندگی در استان زنجان بالاتر از متوسط کشوری است، گفت: در استان این سن برای مردان 79 سال و برای زنان 80.5 سال برآورد شده است. وی خاطر نشان کرد: امید است سن امید به زندگی در استان تا 85 سال ارتقا پیدا کند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه پیش از اجرای طرح تحول سلامت، اقداماتی در حوزه سالمندی انجام گرفته بود، گفت: این اقدامات تنها 5 درصد جمعیت سالمندی استان را در بر می‌‌گیرد. صائینی با اشاره به اینکه امروز 102 هزار و 266 سالمند پرونده الکترونیکی دارند، خاطر نشان کرد: بیش از 70 هزار نفر نیز حداقل یک بار تحت مراقبت قرار گرفته‌اند. وی با اشاره به اینکه سالمندان می‌توانند از برنامه‌های پیشگیرانه، تشخیص و درمان به موقع دیابت برخوردار شوند، گفت: متاسفانه پیش از اجرای طرح تحول سلامت، 50 درصد از دیابتی‌ها از بیماری خود خبر نداشتند. انتهای پیام/خ
 • رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درگذشت دانشجوی واحد لاهیجان را تسلیت گفت
 • به گزارش ایسکانیوز، دکتر فرهاد رهبر درگذشت یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را به بازماندگانش تسلیت گفت. متن پیام رئیس دانشگاه آزاد به این شرح است: باسمه تعالی انالله و انا الیه راجعون خانواده محترم شادروان قنبری با اهداء سلام و تحیات درگذشت مرحومه مغفوره، سرکار خانم سمانه قنبری دانشجوی گرامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و تعدادی از اعضای خانواده محترمشان موجب تاسف و تالم گردید. این جانب، این ضایعه را به شما تسلیت گفته و از خداوند سبحان برای درگذشتگان معزز، غفران و رحمت الهی و برای سایر بازماندگان صبر جزیل و سلامتی مسئلت دارم. فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیام تسلیت فرهاد رهبر سمانه قنبری واحد لاهیجان
 • ویچت اطلاعات کاربرانش را فاش می کند
 • به گزارش کلیک، پیام رسان Wechat اخیرا حالت امنیتی این اپلیکیشن را بروز رسانی و اعلام کرد که ممکن است اطلاعات شخصی افراد را برای مدت زمان طولانی حفظ و نگه داری و یا آن را افشا کند. شرکت ویچت حکم، احضاریه و دیگر مراحل قانونی که طی واکنش مقامات دولتی، مجریان قانون و سازمان های مشابه به این شرکت اعمال شده است را عامل اصلی این اقدام دانست و اعلام کرد که به دلیل اجرای شرایط خدمات ویچت باید از حقوق، دارایی یا امنیت و همچنین حقوق و دارایی دیگر شرکت های وابسته و سایر کاربران ویچت محافظت کنیم. گفتنی است؛ اپلیکیشن پیام رسان Wechat ساخت شرکت تنست (Tencent) کشور چین است. این برنامه که از‌ سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شده هم‌اکنون ۲۰ زبان دنیا را پوشش می دهد. ضمن آنکه این سرویس در حال‌ حاضر ۶۰۰‌ میلیون عضو دارد که بیش از ۴۰۰‌میلیون ‌نفر از این کاربران در چین هستند. تنست مالکیت کیوکیو، بزرگترین پرتال چین را در دست دارد. گزارشات حاکی از آن است که این برنامه در حال حاضر اطلاعات شخصی کاربرانش را از قبیل نام، مخاطبین، آدرس ایمیل و حتی موقعیت مکانی در صورتی که کاربر آن ها را با سرویس به اشتراک گذاشته باشد، افشا می کند. گفته می شود که این اقدام ویچت در ادامه سایر اقدامات تهاجمی دولت چین برای کنترل فعالیت های آنلاین کاربران انجام صورت گرفته است. نکته‌ قابل توجه در مورد این اپلیکیشن آن است که از هیچ سیستم رمزگذاری برای ذخیره اطلاعات کاربرانش استفاده نمی‌کند و منابع مختلفی این موضوع را تایید کرده است که احتمالا دولت چین مکالمات کاربران ویچت را شنود می کند!
 • سرپرست وزارتخانه علوم و رئیس دانشگاه آزاد برنامه های خود برای سال تحصیلی جدید ارائه دادند
 • میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: در این جلسه سرپرست وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری به ارائه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی این وزارتخانه برای سال تحصیلی جدید پرداخت. وی ادامه داد: علاوه بر این کمیسیون آموزش امروز میزبان فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد بود که وی نیز به بیان برنامه‌های آموزشی و فرهنگی دانشگاه‌ آزاد در سال تحصیلی جدید با تأکید بر توجه بیشتر بر رشته‌های مهارتی پرداخت. میرزاده خاطرنشان کرد: ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش هم در جلسه امروز کمیسیون آ‌موزش حضور یافت و درباره نتایج کنکور سراسری امسال گزارشی را ارائه کرد. انتهای پیام/
 • برگشت اطلاعات در مقابل برهنه
 • گروه فناوری _ باج افزار نوعی از بدافزار است که اطلاعات کاربر را رمزنگاری یا منتقل کرده و در ازای دریافت مبلغی آنها را به وی باز می گرداند، اما اخیرا باج افزار جدیدی منتشر شده که تنها در ازای دریافت تصاویر برهنه کاربر اطلاعات را به او باز می گرداند. به گزارش بولتن نیوز و به نقل از دیجیاتو ، این باج افزار جدید که «nRansomware» نام دارد از طریق فایلی به نام «nRansom.exe» منتشر شده و اطلاعات کاربران را رمزنگاری می کند. سرویس های آنلاین «VirusTotal» و «Hybrid Analysis» این فایل را به عنوان یک تهدید امنیتی شناسایی کرده اند هنوز معلوم نیست قصد توسعه دندگان این ویروس شوخی است یا نه، اما آن ها پس از رمزنگاری اطلاعات از کاربر تقاضا می کنند یک حساب کاربری در سرویس ایمیل «Protomail» ایجاد کرده و ده تصویر برهنه خود را برای آنها ارسال کند. چگونگی تائید اینکه این تصاویر به یک کاربر خاص تعلق دارند مشخص نیست اما احتمالا این تصاویر باید به یک حساب کاربری خاص ارسال شده و پس از تائید تصاویر، کد غیرفعال سازی باج افزار در اختیار کاربر قرار می گیرد. طراحی ظاهری این باج افزار بسیار ابتدایی بوده و در آن تنها تصویر یک قطار قرار دارد که پس از اجرا آهنگی از سریال «Curb Your Enthusiasm» را پخش می کند. هنوز مشخص نیست این باج افزار چند رایانه را آلوده کرده است. برای جلوگیری از آلوده شدن سیستم به این نوع بد افزارها توصیه می شود از بروز بودن آنتی ویروس و سیستم عامل اطمینان حاصل کنید.
 • حکم دیوان محاسبات به احمدی نژاد ابلاغ شده
 • روزنامه اعتماد: هرچه باشد اوضاع به نفع «محمود احمدی‌نژاد» پیش نمی‌رود. شاهد آن هم محتوای نامه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به نامه وکیل محمود احمدی‌نژاد به نمایندگان مجلس است. جایی که جعفرزاده ایمن‌آبادی اظهارات دادستان دیوان محاسبات درباره تخلفات احمدی‌نژاد را تایید کرده و علاوه بر آن شماره احکام اولیه و تجدید نظر و حتی شماره رسید دفتر محمود احمدی‌نژاد که نشان می‌دهد احکام دیوان به او ابلاغ شده را هم آورده است. حالا هرچه احمدی‌نژاد سخنان دادستان دیوان محاسبات را سیاسی و کذب بداند یا وکیلش مدعی شود که احکام صادر شده به او ابلاغ نشده یا به نمایندگان مجلس نامه بنویسند تا درباره اظهارات دادستان دیوان محاسبات تصمیم بگیرند باز هیچ بارقه امیدی برای تبرئه احمدی‌نژاد از احکام صادر شده و اثبات ادعای او پیدا نمی‌شود. ادعای احمدی‌نژادی‌ها در مورد احکام صادره ٧ حکم قطعی دیوان محاسبات علیه احمدی‌نژاد از هشتم مردادماه و در جریان گفت‌وگوی فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات با روزنامه اعتماد رسانه‌ای شد و از همان روز واکنش احمدی‌نژاد و چهره‌های نزدیک به او به این اظهارات تمامی ندارد. نهم مردادماه احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به «ملت ایران» اظهارات دادستان را «غیرقانونی و سراسر کذب» توصیف کرده بود و تاکید کرده بود: «ضمن تکذیب قاطع این ادعاها، اعلام می‌دارد که اظهارات این فرد، مصداق مجرمانه اشاعه اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و رفتار و اقدامات این فرد که به پشتیبانی صاحبان قدرت تکرار می‌شود بر خلاف قانون اساسی و مستوجب تعقیب قضایی است.» ١٩ مردادماه هم سیدعادل حیدری، وکیل احمدی‌نژاد گفته بود «از طریق جراید در جریان وجود چنین پرونده‌هایی قرار گرفته‌ام.» او هم ضمن اینکه دادستان دیوان محاسبات را به خلاف‌گویی متهم کرده، گفته بود: «با مراجعه به دیوان محاسبات تعداد ٧ دادنامه را دریافت کردم که اتفاقا موضوعاتی که در مصاحبه ایشان آمده بود برخلاف...
 • واکنش احمدی نژاد به دیدارهای ظریف
 • محمدجواد ظریف در حاشیه هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، علاوه بر دیدار با وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی و بزرگ با برخی همتایان خود از کشورهای کوچک نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه «قانون» این موضوع را دستمایه مطلب طنز زیر قرار داده است. انتهای پیام
 • افشای اطلاعات مشتریان بانک ملی کانادا
 • بر اساس گزارش‌های منتشر شده، احتمال می‌رود اطلاعات بیش از ۴۰۰ نفر از مشتریان بانک ملی کانادا تحت تاثیر نقص فنی در وب سایت این بانک فاش شده باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، بانک ملی کانادا به‌عنوان ششمین بانک و موسسه اقتصادی بزرگ این کشور، دو روز پیش اعلام کرد که به دلیل اشکال فنی در سیستم و وب سایت این بانک و همچنین خطای انسانی، احتمال افشای اطلاعات شخصی و مالی بالغ بر ۴۰۰ نفر از مشتریان این بانک وجود دارد. بر این اساس بسیاری از مردم ممکن است هنگام پر کردن فرم‌های الکترونیکی بانکی، اطلاعات شخصیِ دیگر مشتریان این بانک را مشاهده کرده باشند که این امر می تواند امنیت اطلاعات و حریم خصوصی افراد بسیاری را به خطر بیاندازد. بنابر اعلام مقامات این بانک، این مشکل بیشتر ناشی از خطای انسانی بوده است و اطلاعات شخصی مشتریانی که فاش شده است شامل آدرس محل سکونت افراد، شماره بیمه تامین اجتماعی و دیگر اطلاعات بانکی می شود. انتهای پیام
 • سرقت اطلاعات در پوشش دانلودهای مذهبی
 • سرگرد مهدی شکیب در گفت و گو با میزان، اظهار کرد: متاسفانه سودجویان سایبری از احساسی بودن هموطنان سوءاستفاده کرده و در این ایام بیش از گذشته به دنبال اهداف مجرمانه خود هستند. این افراد سعی دارند با انجام تبلیغات گسترده و ارائه مسائل و مطالب مذهبی اهداف مجرمانه خود که همان سرقت اطلاعات کاربران است را عملی کند.وی افزود: یکی از راه‌های سرقت اطلاعات کاربران، ارسال بدافزار بوده که معمولا در قالب فایل‌های ضمیمه شده به سیستم فرد قربانی نفوذ می‌کنند.سرگرد شکیب دانلود نرم افزار‌ها و ادعیه‌های مذهبی ویژه محرم را مناسب‌ترین روش برای ارسال بدافزار دانست و گفت: با توجه به اینکه دانلود و دریافت مطالب مذهبی، زیارت عاشورا، نرم افزار‌های مرتبط در این ایام افزایش پیدا می‌کند لذا پیش بینی می‌شود ارسال این گونه بدافزار‌ها در ایام وجود داشته باشد؛ بنابراین هموطنان باید دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند.وی ادامه داد: دریافت و دانلود فایل‌های مربوطه باید از سایت‌ها و منابع مطمئن صورت بگیرد و نباید به سایت‌هایی که فاقد اصالت لازم است،اعتماد کرد.سرگرد شکیب همچنین به زائران اباعبدالله الحسین (ع) توصیه کرد: آگهی‌هایی که با موضوعات تور‌های زیارتی اماکن مقدسه، تهیه بلیط‌های رفت و برگشت در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد، صرفاً جنبه تبلیغ داشته و تضمینی برای کاربران وجود ندارد تا اطلاعات وارد شده آن‌ها در امان باشد؛ بنابراین نباید به این نوع آگهی‌ها توجه و اطمینان کرد.وی بهترین راه برای تهیه بلیط و انجام مسافرت‌های زیارتی در این ایام را خرید از سایت‌های معتبر دانست و گفت: سایت‌های ارائه شده از طریق منابع رسمی از قبیل: صدا و سیما، روزنامه‌های کثیر الانتشار و ... از جمله منابعی هستند که کاربران با آسودگی خاطر می‌توانند بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنند.رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری بحث اصالت سایت‌های فروش بلیت‌های اینترنتی را بسیار مهم بر شمرد و گفت: بارگذاری...
 • احمدی نژاد برای آملی لاریجانی چه نوشت
 • رویداد۲۴-محمود احمدي‌نژاد انگار قرار نيست كه هيچ‌يك از اقدامات دستگاه قضا را بدون پاسخ بگذارد؛ از بازداشت اطرافيانش گرفته كه به بهانه آن يا درخواست بازديد از كل زندان اوين را دارد يا خواستار آزادي فوري‌شان مي‌شود تا اعتراض مسوولان قضايي به عدم ارسال ليست مفسدان اقتصادي در دوران رياست‌جمهوري‌اش‌، كه او را به مكاتباتي وامي‌دارد تا گزارش‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در مورد تخلفات صورت گرفته را به آن پيوست كند. اين‌بار هم محمود احمدي‌نژاد در آخرين پاسخگويي به مقامات قضايي، آنجا كه از ارسال پرونده‌اش به دادسرا باخبر مي‌شود، دست به قلم شده و باز هم نامه‌اي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني مي‌نويسد. در سايت دولت‌ بهار آمده است: «محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور سابق و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، نامه مهمي را خطاب به آيت‌الله آملي‌لاريجاني رييس قوه قضاييه نوشت كه روز يكشنبه تحويل دفتر ايشان شد.» اين سايت در ادامه خبر داد كه «محمود احمدي‌نژاد در اين نامه، به نقض قوانين و مقررات و حقوق اساسي مردم در دستگاه قضايي و بي‌پروايي برخي افراد در سوءاستفاده از قدرت براي پي‌جويي مقاصد سياسي شديدا اعتراض كرده و خواستار احياي حقوق مردم و جلوگيري از اقدامات خلاف قانون در دستگاه قضا شده است.»نگراني احمدي‌نژاد از سرنوشت خود يا بقايي؟اگرچه متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به رييس قوه قضاييه منتشر نشده و سايت دولت بهار، تنها موضوع آن را منتشر كرده است، اما نمي‌توان آن را بي‌ربط به اظهارات اخير دادستان كل كشور دانست. اظهاراتي كه محمدجعفر منتظري در بحث مربوط به روند رسيدگي به پرونده رييس دولت‌هاي نهم و دهم عنوان كرده بود: «يك‌سري گزارش‌هايي دريافت شد و پرونده وي به دادسرا ارجاع و در اسرع وقت مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.» هرچند منتظري از زماني كه رسيدگي به اين پرونده در دادسرا به خود اختصاص مي‌دهد تا به صدور كيفرخواست بينجامد، خبر نداد اما مي‌توان با اظهاراتي كه در هفته‌اي...