به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از فردا تیر
٢۵
2017-07-25@00:31:36 GMT

معاون وزیر اطلاعات خاتمی رئیس دانشگاه آزاد شد/ ۴ پرده از زندگی نامه فرهاد رهبر در دولت احمدی نژاد و وزارت اطلاعات

قالیباف یک مدیر اصولگرا نیست/ ریخت‌وپاش‌های قالیباف در شهرداری با روح اصولگرایی جور درنمی‌آید/ قالیباف در جایگاهی نیست که اصولگرایی را ناکارآمد بداند

کدام مخدرها و افراد مشمول «موادمخدر دولتی» می‌شوند؟

بعد از مدیریت بررسی‌های اقتصادی مركز بررسی‌های استراتژیك كه از سال 68 تا 73 ادامه داشت، به مدت 5 سال، در دانشگاه تهران حضور داشتم اما در كنار تدریس اقتصاد خرد، همكاری‌های مختلفی با نهادها و سازمان‌های دولتی داشتم.

سرویس سیاسی فردا: فرهاد رهبر بالاخره به ریاست دانشگاه آزاد از سوی هیات امنای این دانشگاه رسید و البته تا پیش از تایید حکم او توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط همین هیات جانشین نوریان سرپرست قبلی این دانشگاه شد. رهبر که پیش از این در ریاست دانشگاه تهران سر و صدای زیادی به پا کرده بود در دولت خاتمی نیز پس از قتل های زنجیره ای و روی کار آمدن علی یونسی به عنوان وزیر اطلاعات معاون این وزارت خانه شد و بعد از آن نیز به ریاست دانشکده این وزارت خانه رسید.در ادامه بخش هایی از زندگی نامه وی که از زبان خودش در مصاحبه با شهروندامروز بیان شد به همراه برخی مقاطع مهم شغلی وی خواهد آمد.

شخصیت پیچیده ای ندارم!
من شخصیت پیچیده‌ای ندارم. نمی‌دانم در مورد من چه چیزهایی گفته می‌شود. در خیلی موارد،‌ گفته‌ها و شنیده‌ها اهمیت زیادی نمی‌توانند داشته باشند. مثل كف روی آب، می‌آیند و می‌روند. فرهاد رهبر آدم پیچیده‌ای نیست.از سال 1363 تا سال 1368 به عنوان كارشناس اقتصادی دفتر نخست‌وزیری فعالیت كردم و در دولت آقای‌هاشمی، به مدت سه سال، مدیركل بررسی‌های اقتصادی مركز استراتژیك بودمبعد از مدیریت بررسی‌های اقتصادی مركز بررسی‌های استراتژیك كه از سال 68 تا 73 ادامه داشت، به مدت 5 سال، در دانشگاه تهران حضور داشتم اما در كنار تدریس اقتصاد خرد، همكاری‌های مختلفی با نهادها و سازمان‌های دولتی داشتم. در طول‌این مدت، بیشتر به صورت مشاور با نهادهایی مثل شورای امنیت ملی همكاری داشتم.

ماجرای ورود به وزارت اطلاعات در دولت اصلاحات
در سال 1378 توسط آقای یونسی به وزارت اطلاعات دعوت شدم و به مدت سه سال به عنوان معاون‌ایشان فعالیت كردم.ماجرای قتل‌ها در سال 1377 اتفاق افتاده بود و من در سال 1378 به وزارت اطلاعات پیوستم. ما زمانی به وزارت اطلاعات رفتیم كه آقای یونسی وزیر بودند و برنامه‌های خوبی برای اصلاح ساختار و در مجموع اصلاح مسائل به وجود آمده تدوین كرده بودند.
سال 87 هم فرهاد رهبر در ماجرای جنجال گیت های دانشگاه تهران گفته بود:بنده چهارسال معاون وزیر اطلاعات در حوزه اطلاعات اقتصادی بودم كه این حوزه با مافیای اقتصادی و فساد اقتصادی و مالی كشور مقابله می‌كند. این حوزه دوره پرافتخاری برایم بوده است و از بیان این سابقه هیچ ابایی ندارم. با این حال او گفت كه نصب گیت‌های ورودی دانشگاه هیچ ربطی به سابقه او ندارد و اصلا كسانی كه این موضوع را مطرح می‌كنند، شناختی از مسائل امنیتی ندارند.

رفتنم به وزارت اطلاعات برای متوقف کردن فعالیت های اقتصادی این وزارتخانه بود
بحث توقف فعالیت‌‌های اقتصادی وزارت اطلاعات یكی از مهم‌ترین محورهای توافق من با آقای یونسی بود. صریح‌تر بگویم؛ من به آقای یونسی گفتم؛ شما تازه به وزارت اطلاعات پیوسته‌اید و من هم در صورتی كنار شما می‌‌ایستم كه از برنامه قاطع من برای توقف فعالیت‌های اقتصادی وزارت اطلاعات حمایت قاطع كنید.به‌این نتیجه رسیدیم كه فعالیت اقتصادی وزارت اطلاعات به صلاح اقتصاد كشور نیست و باید هر چه زودتر متوقف شود.پس از اتمام دوره ماموریت من در وزارت اطلاعات، آقای یونسی پیشنهاد پذیرفتن پست ریاست دانشكده وزارت اطلاعات را مطرح كردند كه پذیرفتم و مدت كوتاهی هم در‌این پست فعالیت كردم.

یادم نیست به چه کسی رای دادم!
در دوره دوم به آقای احمدی‌نژاد رأی دادم.در دوره اولبه خاطر ندارم. اما فكر نمی‌كنم به آقای احمدی‌نژاد رای داده باشم.


یک مدیر شهرداری را با من اشتباه گرفتند
ظاهرا آقای احمدی‌نژاد در مورد من با كسی مشورت كرده بود و دنبال‌این بود كه نشست مشتركی داشته باشیم. سراغ من را گرفته بودند و به دفترشان سفارش كردند كه فرهاد رهبر را پیدا كنید. به‌این دلیل كه من آدم ناشناسی برای مجموعه آنها بودم،‌ كسی شماره تلفن یا ردی از من نداشت. احتمال داده بودند كه فرهاد رهبر باید یكی از مدیران شهرداری تهران باشد به همین دلیل با شهرداری ارتباط برقرار كردند و اتفاقا با كسی صحبت كردند كه نام خانوادگی‌اش رهبر بود. قرار ملاقات با آقای احمدی‌نژاد تنظیم شده بود و روزی كه‌ایشان با آقای رهبر شاغل در شهرداری ملاقات كرده بودند،‌ در مورد مسائل اقتصادی بحث پیش آمده بود و در نهایت متوجه شدند كه اشتباه شده است. می‌خواهم بگویم هیچ‌گونه دوستی و رفاقتی پیش از دولت نهم با آقای احمدی‌نژاد نداشتم.

جلوی به زمین زدن دانشگاه آزاد ایستادم!
گفته می‌شود یكی از دلایل خروج شما از دولت، اختلافی بود كه با آقای علی احمدی داشتید كه آن زمان‌ایشانریاست دانشگاه پیام‌نور را بر عهده داشتند.‌ ایشان برای به حاشیه راندن دانشگاه آزاد، طرحی تهیه كرده بودند كه بر مبنای آن قرار بود دانشگاه پیام‌نور جایگزین دانشگاه آزاد شود. ظاهرا‌ ایشان درخواست مجوز استخدام 2800 نفر و افزایش بودجه دانشگاه را تا سقف 340 میلیارد تومان مطرح كرده بودند و شما به شدت مخالفت كرده بودید.‌این روایت درست است؟
وزیر آموزش و پرورش هستند، در جلسه‌ای كه وزیر علوم هم حضور داشت، درخواست 318 میلیارد تومان بودجه و استخدام 3 هزار عضو را مطرح كرد. من با‌ ایشان صحبت كردم و قانع شدند كه امكان‌پذیر نیست.رابطه با احمدی نژاد، از تعریف و تمجید تا نامه برای عزلدی 84 محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت در سخنانی تمجید آمیز درباره رهبر گفته بود: از سال 60 تاکنون تقریبا تیم اقتصادی دولت منهای دوره شهید رجایی که فضای خاصی بوده،تغییر نکرده بود و الان افرادی مانند آقای دانش جعفری آمده اند و غربی ها هم بخاطر اینکه این جور افراد آمده اند،عصبانی شده اند.تغییرات بنیادی است. با این حال چند سال بعد، زمانی که فرهاد رهبر به ریاست دانشگاه آزاد رسید، احمدی نژاد دست به نامه شده و به وزیر علومش نوشته بود:متاسفانه و بر اساس اطلاعات دقیق در دو دانشگاه مهم ، دانشگاه تهران که مادر دانشگاه های کشور و پرافتخارترین آن است و دانشگاه تربیت مدرس که تنها مرکز رسمی تربیت مدرسین کشور است، فضای عمومی به گونه ی دیگری مدیریت میشود که نه تنها سازنده نیست، بلکه تا حدودی در نقطه مقابل حرکت عمومی ملت و شئون دانشگاه و دانشگاهیان است.رویکرد سیاست زده و غیرعلمی و یا احیانا امنیتی توسط مدیران در محیط اجتماعی ناکارآمد و تخریب کننده و در محیط دانشگاهی ناکارآمدتر و مخرب تر است.
نکته طنز این ماجرا اما دفاع صادق زیباکلام از فرهاد رهبر بود که پس از انتشار این نامه در نامه ای به رئیس جمهور وقت نوشت:چرا دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران بعنوان "مقصر" برگزیده شده؟ کارنامه ایشان بعد از 22 خرداد 88 در مقایسه با کارنامه بسیاری از روسای دانشگاههای دیگر بمراتب "سفید"تر و قابل قبول تر است.


جدیدترین جنجال مربوط به فرهاد رهبر اما به زمانی مربوط شد که به همراه حجت الاسلام رئیسی برای ثبت نام وی در انتخابات ریاست جمهوری 96 به وزارت کشور رفت در حالی که پیش از این خبری در مورد عضویت او در هیات نظارت بر انتخابات منتشر شد. البته بعد از این اعلام شد که وی پیش از رفتن به ستاد آقای رئیسی از مسئولیت نظارتی خود استعفا داده است.

زنگ خطری که «قالیباف» دیر به صدا درآورد

نگاهی دیگر به موسسات غیر مجاز

اولین واکنش علی کریمی بعد از به توافق نرسیدن با مسئولان نفت

کلیدواژه: وزارت اطلاعات | آقای احمدی نژاد | ریاست دانشگاه | دانشگاه تهران | فرهاد رهبر | آقای یونسی

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۵۱۸۰۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد شد
 • فرهاد رهبر در جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه های شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد انتخاب شد. به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه های کشور با حضور اعضا روز گذشته برگزار شد و فرهاد رهبر در این کمیته با کسب تمامی آرا رئیس دانشگاه آزاد شد. جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی روز گذشته با حضور وزیر علوم،وزیر بهداشت، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. در این جلسه، صلاحیت فرهاد رهبر سرپرست جدید دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار گرفت که تمامی اعضا به اتفاق آرا وی را به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد انتخاب کردند.
 • فرهاد رهبر ۴ سال رئیس دانشگاه آزاد شد
 • دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کمیته شورای عالی انقلاب فرهنگی با اتفاق آرا نظر موافق خود را درباره ریاست دکتر فرهاد رهبر بر دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد رضا مخبر دزفولی با اعلام این خبر افزود: از خرداد 94 مقرر شد مبحث انتخاب روسای دانشگاه ها از طریق کمیته شورای عالی متشکل از وزرای علوم و تحقیقات، بهداشت و درمان، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و دبیر شورای انقلاب فرهنگی بررسی و تعیین شود تا وقت شورای انقلاب فرهنگی صرف این موضوع نشود.وی ادامه داد: البته اگر این کمیته هر مصوبه ای داشته باشد باید همه اعضا آن را تایید کنند و حتی اگر یک رای مخالف هم به شورا اعلام شود موضوع مورد تایید نیست.مخبر دزفولی گفت: از وقتی این شورا تشکیل شده است تعداد قابل توجهی از روسای دانشگاه ها تعیین شده اند.وی ادامه داد: اخیرا نیز که دکتر رهبر در هیئت امنای دانشگاه آزاد تایید شد در کمیته شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع بررسی و دیروز با رای وزیر علوم، بهداشت و رئیس نهاد مقام معظم رهبری و بنده مورد تایید قرار گرفت و جناب دکتر فرهاد رهبر به مدت 4 سال ریاست دانشگاه ازاد اسلامی را به عهده خواهند گرفت.
 • فرهاد رهبر رئیس قطعی دانشگاه آزاد شد
 • فرهاد رهبر با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس قطعی دانشگاه آزاد شد. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی روز گذشته برگزار شد.در این جلسه محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند.در این جلسه، صلاحیت فرهاد رهبر سرژرست جدید دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار گرفت که تمامی اعضا به اتفاق آرا وی را به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد انتخاب کردند.پیش از این، فرهاد رهبر در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد در 25 تیرماه به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه انتخاب و برای ریاست این دانشگاه به کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده بود.انتهای پیام/ R1011173/P1011121/S1,14/CT1 موضوعات مرتبط دانشگاه آزاد فرهاد رهبر
 • فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شد
 • خبرگزاري آريا - «فرهاد رهبر» در جلسه کميته انتخاب روساي دانشگاه هاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان رئيس قطعي دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب شد.به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کميته انتخاب روساي دانشگاه هاي کشور با حضور اعضا روز گذشته برگزار شد و فرهاد رهبر در اين کميته با کسب تمامي آرا رئيس دانشگاه آزاد شد.جلسه کميته انتخاب روساي دانشگاه‌ها در شوراي عالي انقلاب فرهنگي روز گذشته با حضور وزير علوم، وزير بهداشت، رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها و دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي برگزار شد.در اين جلسه، صلاحيت فرهاد رهبر سرپرست جديد دانشگاه آزاد مورد بررسي قرار گرفت و تمامي اعضا رياست وي را بر دانشگاه آزاد تأييد کردند.
 • فرهاد رهبر رسما رئیس دانشگاه آزاد شد
 • دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تائید انتخاب دکتر رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد خبرداد.به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی با اعلام این مطلب اظهار کرد: از دو سال پیش طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، انتخاب رؤسای دانشگاه‌های به کمیته منتخب این شورا محول شده است.وی افزود: دلیل این تصمیم هم آن بود که انتخاب روسای دانشگاه ها زمان زیادی از جلسات شورا را به خود اختصاص می داد که با شکل گیری این کمیته فرآیند انتخاب روسای دانشگاه ها تسهیل شده است.دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: البته این پیشنهاد توسط رئیس محترم جمهور و تعدادی از اعضای شورای عالی مطرح شده بود که مورد موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قرار گرفت.دکتر مخبر دزفولی گفت: این کمیته با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در دانشگاه‌ها و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وظیفه انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها را بر عهده دارد.دکتر مخبر دزفولی اضافه کرد: طبق تبصره همین مصوبه، تصمیمات کمیته باید با اجماع همه اعضاء اخذ شود و اگر در موردی این اجماع حاصل نشود موضوع به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع خواهد شد و شورای عالی تصمیم نهایی را می‌گیرد.وی افزود: خوشبختانه از زمانی که این کمیته تشکیل شده است، تعداد قابل توجهی از رؤسای دانشگاه‌ها در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تعیین تکلیف شده‌اند.عضو هئیت علمی دانشگاه تهران با اشاره به موضوع تغییر و تحول در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: طی نامه رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و طبق اساسنامه این دانشگاه، دکتر فرهاد رهبر به عنوان رئیس به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شد و این موضوع در دستور کار کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها قرار گرفت.وی گفت: دیروز هم این کمیته با حضور همه اعضا تشکیل جلسه داد و دکتر فرهاد...
 • دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شد
 • به گزارش ایسکانیوز، جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی روز گذشته برگزار شد. در این جلسه محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند. در این جلسه، صلاحیت دکتر فرهاد رهبر سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی قرار گرفت که تمامی اعضا به اتفاق آرا وی را به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کردند. و با توجه به این تاییدیه، دکتر فرهاد رهبر 4 سال رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود. پیش از این، دکتر فرهاد رهبر در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در 25 تیرماه به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه انتخاب و برای ریاست این دانشگاه به کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده بود. 201
 • فتوتیتر/فرهاد رهبر رئیس قطعی دانشگاه آزاد شد
 • فرهاد رهبر با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس قطعی دانشگاه آزاد شد. انتهای پیام/ R30129/P30129/S9,1300,1317/CT9
 • ولایتی در حکمی فرهاد رهبر را به سمت رئیس دانشگاه آزاد منصوب کرد
 • رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد در حکمی فرهاد رهبر را به عنوان ریاست این دانشگاه منصوب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، در پی تصویب انتصاب فرهاد رهبر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه کمیته منتخب روسای دانشگاه های این شورا، علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب کرد. در متن این حکم آمده است: «با توجه به سوابق ارزشمند علمی و مدیریتی جنابعالی در حوزه آموزش عالی و با عنایت به مراتب تعهد، تدین و تخصص و عطف به مصوبه هیجدهمین جلسه کمیته منتخب تعیین روسای دانشگاه ها (مورخ ۹۶/۵/۱) در شورای عالی انقلاب فرهنگی، شما را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می کنم. امید است با توکل به ذات اقدس الهی و در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) موفق باشید.»
 • ولایتی فرهاد رهبر را به سمت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد
 • رئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد در حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد منصوب کرد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، در پی تصویب انتصاب فرهاد رهبر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در هجدهمین جلسه کمیته منتخب روسای دانشگاه‌های این شورا در اول مردادماه 1396 به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب کرد.متن حکم به این شرح است:جناب آقای دکتر رهبربا توجه به سوابق ارزشمند علمی و مدیریتی جنابعالی در حوزه آموزش عالی و با عنایت به مراتب تعهد، تدین و تخصص و عطف به مصوبه هیجدهمین جلسه کمیته منتخب تعیین روسای دانشگاه‌ها (مورخ 96/5/1) در شورای عالی انقلاب فرهنگی، شما را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می‌نمایم.امید است با توکل به ذات اقدس الهی و در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) موفق باشید.علی‌اکبر ولایتیانتهای پیام/ R1011121/P1011121/S1,14/CT12
 • دکتر ولایتی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد منصوب کرد
 • در پی تصویب انتصاب دکتر رهبر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در هجدهمین جلسه کمیته منتخب روسای دانشگاه‌های این شورا در اول مرداد ماه ۱۳۹۶ به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، طی حکمی، دکتر فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،‌ متن حکم به این شرح است:جناب آقای دکتر فرهاد رهبربا توجه به سوابق ارزشمند علمی و مدیریتی جنابعالی در حوزه آموزش عالی و با عنایت به مراتب تعهد، تدین و تخصص و عطف به مصوبه هیجدهمین جلسه کمیته منتخب تعیین روسای دانشگاه‌ها (مورخ 1396/5/1) در شورای عالی انقلاب فرهنگی، شما را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می کنم.امید است با توکل به ذات اقدس الهی و در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) موفق باشید.صبح امروز محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد:‌ کمیته شورای عالی انقلاب فرهنگی با اجماع، انتصاب دکتر رهبر را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تایید کرده است.
 • پایان مناقشه بر سر جانشین میرزاده/فرهاد رهبر رسما رئیس دانشگاه آزاد شد
 • به گزارش جماران، جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی روز گذشته برگزار شد. در این جلسه محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند. در این جلسه، صلاحیت فرهاد رهبر سرپرستجدید دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار گرفت که تمامی اعضا به اتفاق آرا وی را به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد انتخاب کردند. با توجه به این تاییدیه، فرهاد رهبر 4 سال رئیس دانشگاه آزاد خواهد بود.
 • با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهاد رهبر رئیس قطعی دانشگاه آزاد شد
 • جامعه>آموزش - تسنیم نوشت: فرهاد رهبر با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس قطعی دانشگاه آزاد شد. جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی روز گذشته برگزار شد. در این جلسه محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند. در این جلسه، صلاحیت فرهاد رهبر سرپرست جدید دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار گرفت که تمامی اعضا به اتفاق آرا وی را به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد انتخاب کردند. و با توجه به این تاییدیه، فرهاد رهبر 4 سال رئیس دانشگاه آزاد خواهد بود. پیش از این، فرهاد رهبر در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد در 25 تیرماه به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه انتخاب و برای ریاست این دانشگاه به کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده بود. ۴۲۴۲ کلید واژه‌ها : دانشگاه آزاد اسلامی -
 • فرهاد رهبر به مدت ۴ سال رییس دانشگاه آزاد شد
 • دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کمیته شورای عالی انقلاب فرهنگی با اتفاق آرا نظر موافق خود را درباره ریاست دکتر فرهاد رهبر بر دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد رضا مخبر دزفولی با اعلام این خبر افزود: از خرداد 94 مقرر شد مبحث انتخاب روسای دانشگاه‌ها از طریق کمیته شورای عالی متشکل از وزرای علوم و تحقیقات، بهداشت و درمان، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دبیر شورای انقلاب فرهنگی بررسی و تعیین شود تا وقت شورای انقلاب فرهنگی صرف این موضوع نشود.وی ادامه داد: البته اگر این کمیته هر مصوبه ای داشته باشد باید همه اعضا آن را تایید کنند و حتی اگر یک رای مخالف هم به شورا اعلام شود موضوع مورد تایید نیست.مخبر دزفولی گفت: از وقتی این شورا تشکیل شده است تعداد قابل توجهی از روسای دانشگاه ها تعیین شده اند.وی ادامه داد: اخیرا نیز که دکتر رهبر در هیئت امنای دانشگاه آزاد تایید شد در کمیته شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع بررسی و دیروز با رای وزیر علوم، بهداشت و رئیس نهاد مقام معظم رهبری و بنده مورد تایید قرار گرفت و جناب دکتر فرهاد رهبر به مدت 4 سال ریاست دانشگاه ازاد اسلامی را به عهده خواهند گرفت.
 • فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد شد
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی روز گذشته برگزار شد. در این جلسه محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند. در این جلسه، صلاحیت فرهاد رهبر سرپرستجدید دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار گرفت که تمامی اعضا به اتفاق آرا وی را به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد انتخاب کردند. و با توجه به این تاییدیه، فرهاد رهبر 4 سال رئیس دانشگاه آزاد خواهد بود. پیش از این، فرهاد رهبر در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد در 25 تیرماه به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه انتخاب و برای ریاست این دانشگاه به کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شده بود.
 • فرهاد رهبر از تحول در ساختار دانشگاه آزاد خبر داد
 • صراط: سرپرست دانشگاه آزاد از رؤسای واحدها خواست مدیریت هزینه را در اولویت امور خود قرار دهند و با حرکت به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی، برنامه‌ریزی بهتر و کارآمدتری در این راستا تدوین کنند.به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در کمیسیون‌های آموزش و تحصیلات تکمیلی، پزشکی، سما، دانشجویی - فرهنگی، اداری-مالی، برنامه ریزی و عمران از نزدیک در جریان روند برگزاری این کمیسیون‌ها و موضوعات مطرح شده در آنها قرار گرفت. فرهاد رهبر با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارشناسی و صمیمانه کمیسیون و با تاکید بر لزوم بهره مندی از نظریات روسای واحدها برای حل معضلات موجود دانشگاه، اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائل دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر کاهش هزینه‌هاست که تنها با مدیریت هزینه و صرفه جویی امکانپذیر است. پیش بینی می‌شود هزینه‌های سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی بیش از درآمدهای آن باشد چرا که تنها منبع درآمد این دانشگاه شهریه دانشجویان است.وی با بیان اینکه این روند درآمدی، دانشگاه را در درازمدت با مشکل مواجه خواهد کرد، از روسای واحدها خواست مدیریت هزینه را در اولویت امور خود قرار دهند و با حرکت به سمت بودجه ریزی عملیاتی و احتساب قیمت تمام‌شده هر دانشجو در هر رشته و هر مقطع، برنامه ریزی بهتر و کارآمدتری در این راستا تدوین کنند.سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت کیفیت آموزشی، گفت: دانشگاه یک پیکره واحد است که با کمک اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اعتلای این دانشگاه در تمامی حوزه‌های مالی، اداری، پژوهشی، آموزشی برنامه ریزی می‌کنیم و روسای واحدها باید این اختیار را داشته باشند که با حفظ وحدت رویه، طبق سیاست گذاری‌های دانشگاه عمل کنند و قطعاً در ازای این اعطای اختیار، مسئولیت آنها نیز افزایش خواهد یافت.رهبر با بیان اینکه تحول در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار گرفته است،...
 • ریاست فرهاد رهبر بر دانشگاه آزاد تایید شد
 • صراط: فرهاد رهبر با تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس قطعی دانشگاه آزاد اسلامی شد.به گزارش فارس، نشست کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها دیروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار و صلاحیت فرهاد رهبر، سرپرست جدید دانشگاه آزاد برذای ریاست قطعی این دانشگاه بررسی و تأیید شد.
 • ریاست دانشگاه آزاد به فرهاد رهبر رسید
 • ر پی تصویب انتصاب فرهاد رهبر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در هجدهمین جلسه کمیته منتخب روسای دانشگاه‌های این شورا در اول مردادماه 1396 به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب کرد خبرگزاری تسنیم: علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام رئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد در حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد منصوب کرد.در پی تصویب انتصاب فرهاد رهبر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در هجدهمین جلسه کمیته منتخب روسای دانشگاه‌های این شورا در اول مردادماه 1396 به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب کرد.متن حکم به این شرح است:جناب آقای دکتر رهبربا توجه به سوابق ارزشمند علمی و مدیریتی جنابعالی در حوزه آموزش عالی و با عنایت به مراتب تعهد، تدین و تخصص و عطف به مصوبه هیجدهمین جلسه کمیته منتخب تعیین روسای دانشگاه‌ها (مورخ 96/5/1) در شورای عالی انقلاب فرهنگی، شما را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می‌نمایم.امید است با توکل به ذات اقدس الهی و در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) موفق باشید.علی‌اکبر ولایتی
 • فرهاد رهبر به سمت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد
 • عصر دیروز جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور تمامی اعضا برگزار و در این جلسه در مورد ریاست دانشگاه آزاد رای گیری شد. در جلسه کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها، صلاحیت فرهاد رهبر بررسی و پس از تائید آن همه اعضا به ریاست وی بر دانشگاه آزاد رای دادند. براین اساس رهبر به عنوان رئیس قطعی دانشگاه آزاد انتخاب شد.
 • ولایتی فرهاد رهبر را به سمت ریاست دانشگاه آزاد منصوب کرد
 • ر پی تصویب انتصاب فرهاد رهبر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در هجدهمین جلسه کمیته منتخب روسای دانشگاه‌های این شورا در اول مردادماه 1396 به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب کرد خبرگزاری تسنیم: علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظامرئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد در حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد منصوب کرد.در پی تصویب انتصاب فرهاد رهبر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در هجدهمین جلسه کمیته منتخب روسای دانشگاه‌های این شورا در اول مردادماه 1396 به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی فرهاد رهبر را به عنوان رئیس این دانشگاه منصوب کرد.متن حکم به این شرح است:جناب آقای دکتر رهبربا توجه به سوابق ارزشمند علمی و مدیریتی جنابعالی در حوزه آموزش عالی و با عنایت به مراتب تعهد، تدین و تخصص و عطف به مصوبه هیجدهمین جلسه کمیته منتخب تعیین روسای دانشگاه‌ها (مورخ 96/5/1) در شورای عالی انقلاب فرهنگی، شما را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می‌نمایم.امید است با توکل به ذات اقدس الهی و در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) موفق باشید.علی‌اکبر ولایتی
 • حضور دکتر فرهاد رهبر دانشگاه آزاد اسلامی را در مسیر رشد و تعالی قرار می دهد
 • به گزارش ایسکانیوز دکتر لک رییس دانشگاه آزاداسلامی استان خوزستان افزود: بسیار خرسندیم امروز در مجموعه ای مشغول به خدمتیم که در راس هیات امناء آن دکتر ولایتی با کوله باری از تجربه و درایت قرار گرفته است و انتخاب مدبرانه دکتر ولایتی سبب شد دانشگاه روند رو به رشد خود را حفظ و حضور رییس جدید دانشگاه با سوابق علمی و مدیریتی تسریع کننده استمرار این مسیر است. رئیس هیات امناء استان با ابراز خرسندی از حضور فردی توانمند در راس مدیریت این دانشگاه، به نمایندگی از کلیه اساتید، کارکنان و دانشجویان این اطمینان خاطر را داد که تمام ظرفیت، تلاش و کوشش در دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان مصروف عملی کردن منویات مقام معظم رهبری، هیات امناء و رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی خواهد شد، تا مسیر پیشرفت بیش از پیش طی و اهداف عملیاتی شود. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان به ظرفیت های بالای علمی، آموزشی، پژوهشی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی در تمام عرصه ها اشاره و گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی با پتانسیلی بالا، نیازمند مدیریتی درون زا، متعهد، چابک و کارآمد است تا بتواند با گذر از مشکلات اقتصادی، دانشگاه را به ثبات لازم رسانده و برای یک خیز بزرگ دیگر آماده کند و کسی بهتر از دکتر ولایتی نمی توانست این مهم را به منصه ظهور برساند. دبیر هیات امناء استان از توانایی های بالای اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک سرمایه سرشار نام برد و خاطر نشان کرد: اگر ما از این ظرفیت عظیم و توانمند که با تلاش و کوشش شبانه روزی خشت خشت دانشگاه را پی ریزی و امروز دانشگاهی با این وسعت و اعتبار بنا نهاده اند، خدای نکرده غافل شویم، در اصل به داشته های خود بی توجهی کرده ایم. وی ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی قادر است کشور را در تمام...
 • پیام تبریک دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر فرهاد رهبر
 • به گزارش ایسکانیوز, دکتر نوریان در پیام خود آورده است: بسمه تعالی برادر گرامی جناب آقای دکتر فرهاد رهبر با اهدا سلام و تحیات؛ بدینوسیله انتصاب جنابعالی به عنوان "رئیس دانشگاه آزاد اسلامی" توسط کمیته منتخب شورایعالی انقلاب فرهنگی و همچنین ریاست محترم هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، جناب آقای دکتر ولایتی را تبریک عرض مینمایم. رجاء واثق دارم حضور شما در این مسئولیت به عنوان خادمی صدیق و ولایت مدار سبب ارتقاء جایگاه این مجموعه علمی و پژوهشی در ابعاد ملی و فرا ملی گردد. تداوم توفیقات روز افزون جنابعالی را از درگاه ذات اقدس احدیت مسالت مینمایم. علی محمد نوریان دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی 200/202
 • مخبر دزفولی:دکتر فرهاد رهبر با اتفاق آراء به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد
 • به گزارش ایسکانیوز از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مخبر دزفولی در این خصوص گفت: از دو سال پیش طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، انتخاب رؤسای دانشگاه‌های به کمیته منتخب این شورا محول شده است. وی افزود: دلیل این تصمیم هم آن بود که انتخاب روسای دانشگاه‌ها زمان زیادی از جلسات شورا را به خود اختصاص می داد که با شکل گیری این کمیته فرآیند انتخاب روسای دانشگاه ها تسهیل شده است. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: البته این پیشنهاد توسط رئیس محترم جمهور و تعدادی از اعضای شورای عالی مطرح شده بود که مورد موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قرار گرفت. دکتر مخبر دزفولی گفت: این کمیته با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در دانشگاه‌ها و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وظیفه انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها را بر عهده دارد. دکتر مخبر دزفولی اضافه کرد: طبق تبصره همین مصوبه، تصمیمات کمیته باید با اجماع همه اعضاء اخذ شود و اگر در موردی این اجماع حاصل نشود موضوع به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع خواهد شد و شورای عالی تصمیم نهایی را می‌گیرد. وی افزود: خوشبختانه از زمانی که این کمیته تشکیل شده است، تعداد قابل توجهی از رؤسای دانشگاه‌ها در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تعیین تکلیف شده‌اند. عضو هئیت علمی دانشگاه تهران با اشاره به موضوع تغییر و تحول در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: طی نامه رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و طبق اساسنامه این دانشگاه، دکتر فرهاد رهبر به عنوان رئیس به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شد و این موضوع در دستور کار کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها قرار گرفت. وی گفت: دیروز هم این کمیته با حضور همه اعضا تشکیل جلسه داد و دکتر فرهاد رهبر با اتفاق آراء به...
 • دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد شد
 • دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تائید انتخاب دکتر رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد خبرداد. به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی با اعلام این مطلب اظهار کرد: از دو سال پیش طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، انتخاب رؤسای دانشگاه‌های به کمیته منتخب این شورا محول شده است. وی افزود: دلیل این تصمیم هم آن بود که انتخاب روسای دانشگاه ها زمان زیادی از جلسات شورا را به خود اختصاص می داد که با شکل گیری این کمیته فرآیند انتخاب روسای دانشگاه ها تسهیل شده است. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: البته این پیشنهاد توسط رئیس محترم جمهور و تعدادی از اعضای شورای عالی مطرح شده بود که مورد موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قرار گرفت. دکتر مخبر دزفولی گفت: این کمیته با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در دانشگاه‌ها و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وظیفه انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها را بر عهده دارد. دکتر مخبر دزفولی اضافه کرد: طبق تبصره همین مصوبه، تصمیمات کمیته باید با اجماع همه اعضاء اخذ شود و اگر در موردی این اجماع حاصل نشود موضوع به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع خواهد شد و شورای عالی تصمیم نهایی را می‌گیرد. وی افزود: خوشبختانه از زمانی که این کمیته تشکیل شده است، تعداد قابل توجهی از رؤسای دانشگاه‌ها در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تعیین تکلیف شده‌اند. عضو هئیت علمی دانشگاه تهران با اشاره به موضوع تغییر و تحول در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: طی نامه رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و طبق اساسنامه این دانشگاه، دکتر فرهاد رهبر به عنوان رئیس به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شد و این موضوع در دستور کار کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها قرار گرفت. وی گفت: دیروز هم این کمیته با حضور...
 • واکنش معاون دانشگاه آزاد به اظهارات یک مقام وزارت علوم
 • علیرضا منادی سفیدانگفت: براساس بند یک ماده 3 قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقرارت کشور، مصوب سال 89 وظیفه اعلام قوانین معتبر بر عهده معاونت قوانین مجلس است. قانون نگفته اعلام این مسئله بر عهده معاونت حقوقی وزارت علوم است. معاون حقوقی و پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاکید وزارت علوم بر حفظ قانون یادآور شد: آنها که خیلی از قانونمداری می‌گویند پس به قانون نیز توجه کنند. طبق قانون اعلام معتبر بودن قانون بر عهده معاونت قوانین مجلس است، اگر این مرجع بگوید معتبر است ما هم می‌گوییم معتبر است و اگر غیر از این اعلام شود ما به آن پایبندیم. وقتی معاونت حقوقی مجلس اعتبار قانون را تاکید کرده، ما نیز به آن پایبند هستیم. پس از معتبر دانستن قانون سال 67 مجلس درباره رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد از سوی معاونت قوانین مجلس معاونت حقوقی وزارت علوم در اظهاراتی این قانون را نسخ شده اعلام کرد.
 • حجاریان:فعلا که ترامپ آمده و اوضاع خیلی خوب نیست/ما جزو سران فتنه ایم/تدلیس بدتر از تقلب در انتخابات است/احمدی نژاد پول یامفت داشت و خرج می کرد/دوست داشتیم احمدی نژاد می آمد چون شکست می خورد/چون سیاسی بودم به دانشکده فنی رفتم
 • به گزارش جماران، رازهای سربه‌مهر و «آقای اطلاعات» که تخلیه اطلاعاتی‌ کردنش کار امروزها نیست و به قول خودش باید وقتش از راه برسد. اگر دوسال دیگر سراغش آمده بودیم، حالا بیست سال بود که روی صندلی همیشگی‌اش نشسته بود و از ترور می‌گفت و از تئوری، از اطلاعات‌ها و از انتخابات‌ها. مردی که خود، «اطلاعات» را به وزارت رساند، هیچگاه به وزارت نرسید؛ حتی در جایی که پایه‌گذارش بوده است: «من را وزیر اطلاعات نمی‌کردند؛ با من خوب نبودند. » سعید حجاریان سیاسی بودنش را به روزهای کودکی حواله می‌دهد و شعار دادن در خیابان‌های کاشان و نخستین توبه سیاسی‌اش در شش سالگی. از کودکی که گذر می‌کند، گذرش به کتاب‌های سیمین و جلالش می‌افتد؛ نوشته‌هایی که در کنار گفته‌های شریعتی و مطهری، بچه محله نازی آباد را یک سیاسی تمام عیار می‌کند؛ آنقدر که مهندسی و مکانیک دانشگاه تهران را می‌بوسد و می‌گذارد کنار و یک راست به «میدان انقلاب» می‌رود: «دیگر وقتی انقلاب شد، انقلاب ما را با خود برد؛ هرجا رفت، ما هم رفتیم.» مرگ دوبار به حوالی‌اش آمده، هربار از پیچ ترور؛ اولی با دست خالی برگشته و دومی با پاهایش و البته زبانش مانده میان رفتن و نرفتن. ماه و سال تولدتان، به نوعی خاص است، بهمن ماه، سال ١٣٣٣ و البته سیزدهم، اگر قم هم به دنیا آمده باشید، ترکیب مان تکمیل است. نه، پدر و مادرم کاشانی هستند، اما خودم تهران به دنیا آمدم. و اوضاع خانواده؟ پدرم فرش فروش بود و مادرم خانه دار. اوضاع مالی چطور؟ قاعدتا باید خوب بوده باشد. آنقدرها هم خوب نبود. فرش فروش داریم تا فرش فروش! خانه ما نازی آباد بود و این مشخص می‌کند که وضع مالی‌مان به چه صورت بود. چه شد که خانواده از کاشان به تهران آمدند؟ پدر برای سربازی آمد تهران و بعد دیگر اینجا ماندگار شد. شما فرزند...
 • انتقاد معاون دانشگاه آزاد به اظهارات یک مقام وزارت علوم درباره رشته ها
 • معاون حقوقی دانشگاه آزاد درباره اظهارات معاونت حقوقی وزارت علوم درباره رشته محل‌های دانشگاه آزاد گفت: معاونت حقوقی وزارت علوم مرجع تعیین کننده اعتبار قانون نیست. علیرضا منادی سفیدان معاون حقوقی و پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم درباره اظهارات معاون حقوقی وزارت علوم درباره رشته‌های دانشگاه آزاد اظهار داشت: بر اساس قانون، معاونت حقوقی وزارت علوم، مقام مرجع تعیین کننده اعتبار قانون نیست.وی گفت: براساس بند یک ماده 3 قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقرارت کشور، مصوب سال 89 وظیفه اعلام قوانین معتبر بر عهده معاونت قوانین مجلس است. قانون نگفته اعلام این مسئله بر عهده معاونت حقوقی وزارت علوم است.معاون حقوقی و پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاکید وزارت علوم بر حفظ قانون یادآور شد: آنها که خیلی از قانونمداری می‌گویند پس به قانون نیز توجه کنند. طبق قانون اعلام معتبر بودن قانون بر عهده معاونت قوانین مجلس است، اگر این مرجع بگوید معتبر است ما هم می‌گوییم معتبر است و اگر غیر از این اعلام شود ما به آن پایبندیم. وقتی معاونت حقوقی مجلس اعتبار قانون را تاکید کرده، ما نیز به آن پایبند هستیم.به گزارش تسنیم، پس از معتبر دانستن قانون سال 67 مجلس درباره رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد از سوی معاونت قوانین مجلس معاونت حقوقی وزارت علوم در اظهاراتی این قانون را نسخ شده اعلام کرد.انتهای پیام/ R1011173/P1361/S1,14/CT1

کلیدواژه