استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر ظرف ۱۰ روز آینده وضعیت کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی بدون مدیر یا دارای مدیر پروازی تامین اجتماعی مشخص نشود، ستاد اقتصاد مقاومتی استان وارد عمل شده و مسئولیت اداره آن‌ها را عهده‌دار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به‌نقل از روابط‌عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی،اسماعیل جبارزاده در دیدار مدیران سازمان تأمین اجتماعی و بهزیستی استان، با اشاره به بلاتکلیف بودن مدیریت برخی واحدهای صنعتی و تولیدی تحت پوشش تأمین اجتماعی اظهار داشت: از کسانی که در تهران نشستندو مسئولیت واحدهای تولیدی متعلق به این سازمان را عهده‌دار هستند گله‌مندم.

بیش از یک سال است که با این افراد به‌صورت کتبی، حضوری و تلفنی صحبت کرده و تذکر داده‌ایم، ولی هیچ‌کدام مفید واقع نشده است.

وی گفت: چگونه می‌توانیم از تأمین اجتماعی و حمایت از مستمری‌بگیران بگوییم، ولی کارخانه تحت پوشش این سازمان هشت ماه بدون مدیرعامل باشد؛ کارخانه‌ای که مدیرعامل ندارد، یعنی به سمت فروپاشی می‌رود.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: برای کارخانه‌ای دیگر مدیر پروازی انتخاب می‌کنند که در ماه یک بار به استان سفر می‌کند؛ در حالی که مدیر کارخانه باید دوش به دوش کارگر در خدمت تولید باشد؛ در سال تولید و اشتغال، کارخانه بدون مدیر، قابل قبول ستاد اقتصاد مقاومتی نیست.

جبارزاده گفت: از مجموعه تأمین اجتماعی استان رضایت داریم، اما مسئولیت اداره کارخانه‌های متعلق به تأمین اجتماعی با مدیران تهران‌نشین این سازمان است و متأسفانه اختیارات آن‌ها واگذار نمی‌شود. اگر فرصت و حوصله اداره این کارخانه‌ها را ندارند، مسئولیت آن را به مدیران غیرتمند، باهمت و توانمند استان واگذار کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه این آخرین اخطار است، ادامه داد: اگر در 10 روز آینده مدیرعامل این کارخانه‌ها انتخاب نشود، ستاد اقتصاد مقاومتی استان، مسئولیت آن‌ها را بر‌عهده گرفته و اجازه ورود هیچ مدیر پروازی و خارج از استان را نخواهیم داد.

وی مجدداً گله‌مندی شدید خود را از کسانی که نسبت به حق و حقوق کارگران در کارخانه‌ها بی‌تفاوت هستند ابراز کرد و گفت: همان‌طور که به فکر درمان و معلولیت کارگران هستیم، حفظ سهام و حق و حقوق کارگران نیز وظیفه ماست.

جبارزاده با بیان اینکه از مکاتبات مختلف خسته شدیم و برای آخرین بار اخطار می‌کنیم، خاطرنشان کرد: چطور می‌شود سرم‌سازی تبریز در اوج نیاز کشور به سرم چندین ماه مدیر نداشته باشد؛ ضمن حمایت از کارخانه برای رسیدن به شرایط استاندارد، تعطیلی آن را قبول نخواهیم کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: درباره سیمان صوفیان، واحدی است که دربه‌در به‌دنبال فردی هستیمکه با او در مورد مسائل و مشکلات کارگری کارخانه صحبت کنیم؛ مگر می‌شود مدیر کارخانه در ماه یک بار به تبریز بیاید و حضور او در تبریز هم در هتل و دیدارها تلف شود.

وی با تأکید بر اینکه باید مدیر کارخانه سیمان لباس کار بپوشد و دوش به دوش کارگر کار کند، گفت: مدیریت ارشد استان جوابگوی مسائل و مشکلات کارگران این کارخانه شده و مدیر آن در تهران مدیریت می‌کند. این اخطار 10 روزه اگر تحقق نیابد ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی تشکیل و رأساً به موضوع ورود پیدا می‌کند و تصمیمات لازم را در دفاع از حق و حقوق کارگران خواهد گرفت.

مراکز درمانی استان، قطب درمانی در شمال‌غرب کشور

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار از اقدامات سازمان تأمین اجتماعی استان قدردانی کرد و گفت: در ابتدای قبول مسئولیت اداره استان با مدیران تأمین اجتماعی قرار گذاشتیم تا مراکز درمانی استان را به قطب درمانی کشور به‌ویژه شمال غرب کشور تبدیل کنیم که اقدامات بسیار خوبی در این خصوص انجام شده است.

وی افزود: امروز اکثر بیمارستان‌های استان به قطب درمانی شمال غرب کشور تبدیل شده و رضایتمندی مردم از دریافت خدمات درمانی و بیمارستانی افزایش یافته است. افزایش امکانات و تجهیزات و به‌روزرسانی تجهیزات درمانی و بیمارستانی و توسعه درمانگاه‌های تأمین اجتماعی ازجمله خدمات بزرگی است که طی چهار سال گذشته انجام گرفته است.

استاندار آذربایجان‌شرقیبا اشاره به افزایش تعداد درمانگاه‌های تأمین اجتماعی در شهرستان‌های استان، اضافه کرد: تأسیس درمانگاه تأمین اجتماعی شبانه‌روزی در شهر سهند در اولویت ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به سیستم نصب پی‌ای‌سی‌اس در بیمارستان عالی‌نسب تبریز گفت: با نصب این سیستم تمامی مشخصات درمانی و آزمایشگاهی بیماران به‌صورت آنلاین در دسترس تمام بخش‌ها و پزشکان بیمارستان قرار می‌گیرد که اقدام بسیار ارزشمندی است و ضروری است در دیگر بیمارستان‌های استان نیز اجرایی شود.

جبارزاده با اشاره به دیدار مدیران صنایع استان با وی، گفت: تولیدکنندگان و مدیران صنایع استان از همراهی و همکاری ادارات دارایی، محیط زیست و تأمین اجتماعی استان در رفع مشکلات این واحدها کمال تشکر و قدردانی را داشتند.

قدردانی از کمک 560 میلیارد ریالی خیران به بهزیستی

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از کمک 560 میلیارد ریالی خیران به اداره کل بهزیستی استان قدردانی کرد و گفت: خیران استان علاوه بر بحث مدرسه‌سازی در همه حوزه‌ها در کنار مسئولان قرار دارند.

جبارزاده با تأکید بر اینکه باید فرهنگ کمک خیران به بهزیستی بسط داده شود، افزود: مردم استان مردمی خیرخواه، انسان‌دوست و علاقه‌مند کمک به همنوع هستند و اگر از نیازهای بهزیستی آگاه شوند قطعاً در کنار این سازمان قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اهمیت خدماتی که از سوی بهزیستی ارائه می‌شود، گفت: مدجویان بهزیستی از نظر روحی، جسمی و یا مالی نیازمند حمایت هستند و خدمت به این افراد توفیق الهی است که نصیب کارکنان این سازمان شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقیبا اشاره به افتتاح 11 اورژانس اجتماعی جدید در استان، اظهار کرد: اورژانس اجتماعی از جمله بخش‌های مورد نیاز جامعه است که وظیفه حمایت از افراد نیازمند و بی‌دفاع را برعهده دارد و خبر افزایش آن در سطح استان خوشحال‌کننده است. در بحث حوادث غیرمترقبه همچون سیل، زلزله و حادثه قطار که در استان به وقوع پیوست، نقش مددکاران و روان‌شناسان بهزیستی بسیار پررنگ بود.

جبارزاده همچنین با اشاره به اینکه چهار درصد جمعیت استان را معلولان تشکیل می‌دهند، ادامه داد: باید موضوع پیشگیری از معلولیت بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و آزمایش‌های قبل از ازدواج برای زوج‌هایی که ممکن است فرزند معلول به دنیا بیاورند جدی گرفته شود.

در این دیدار که به مناسبت هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی برگزار شد، مدیران کل تأمین اجتماعی و بهزیستی و مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی به ارائه گزارشی از عملکرد سازمان‌های متبوع خود پرداختند.

انتهای پیام/

R7887/P41362/S6,47/CT12

کلیدواژه: استاندار آذربایجان شرقی | ستاد اقتصاد مقاومتی | آذربایجان شرقی | تأمین اجتماعی | کارخانه ها | مدیر پروازی | بدون مدیر

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۴۹۶۸۲ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

از بردگان جنسی کیم جونگ اون تا قتل یازده موزیسین با سلاح سنگین

احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ!

خلبان ایرانی که صدام دستور داد پیکرش را دو نیم کنند را بشناسید

در همین زمینه

 • مدیر جدید روابط عمومی شورای شهر تهران مشخص شد
 • رویداد۲۴-حسین نقاشی فعال رسانه‌ای و سیاسی اصلاح‌طلب به عنوان مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران، ری و تجریش از امروز رسما کار خود را آغاز کرد.در ابتدای سومین نشست خبری علی اعطا؛ سخنگوی شورای شهر تهران مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید روابط عمومی شورا برگزار شد و حسین نقاشی به عنوان مدیر جدید روابط عمومی جایگزین رجبی شد. او در این مراسم با اشاره به شعار لیست امید در آستانه انتخابات شورای شهر گفت: شعار لیست امید همواره شفافیت و مبارزه با فساد بوده و با توجه به چشم اندازی که لیست امید مشخص کرد در همین راستا عمل خواهیم کرد.
 • هیات مدیره علیه مدیر عامل/ترکیب جدید کادر فنی استقلال مشخص شد
 • مسئولان باشگاه استقلال که در فصل هفدهم لیگ برتر نشان داده اند در هیچ موردی هم نظر نیستند در تازه ترین تصمیم خود به استفاده از ترکیب جدیدی برای کادر فنی رسیده اند. به گزارش خبرنگار مهر، شاید خیلی از منتقدان استقلال و هواداران این تیم جدایی منصوریان از نیمکت استقلال را پایانی بر مشکلات این تیم می پنداشتند. اما استعفای منصوریان چالش تازه‌ای پیش روی تیم استقلال و به خصوص مدیریت این باشگاه باز کرد تحت عنوان «انتخاب جانشین». بلافاصله بعد از پذیرفته شدن استعفای منصوریان، نام‌های متعددی اعم از داخلی و خارجی مطرح شد. اسامی که باشگاه تنها یکی از آنها را تایید کرد و مابقی را گمانه زنی‌های رسانه‌ای دانست. «فاتح تریم» سرشناس ترین نام مطرح شده در لیست فرضی جانشینان منصوریان بود و تنها نامی بود که توسط سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال که به خوبی مشخص است دیگر جایگاه و قدرت سابق خود را در هیات مدیره ندارد، تایید شد. رویکرد باشگاه استقلال به جذب مربی بزرگ و کارنامه دار خارجی با استقبال هواداران این باشگاه روبرو شد. اما به موازات اسامی خارجی، برخی از اسامی داخلی هم در همین راستا مطرح شد که البته چندان به مذاق هواداران و اهالی فن خوش نیامد. هیات مدیره استقلال که پیش از این نیز استعدادش را در رو در رو قرار گرفتن با ارکان باشگاه با مقابله کردن و مخالفت کردن با منصوریان نشان داده بود، بعد از جدایی وی از نیمکت آبی نوک پیکانش را به شکلی نه چندان نامحسوس به سمت مدیرعامل باشگاه نشانه گرفت تا بعد از منصوریان، افتخاری بیشترین تهدید را از سوی اغلب اعضای هیات مدیره احساس کند. در حالی که افتخاری همه تلاش خود را صرف به خدمت گرفتن یک مربی بزرگ می‌کند تا سطح رضایتمندی هواداران باشگاه را به حداکثر رسانده و از فشار هجمه‌های وارده به باشگاه بکاهد، تمایل...
 • ورود کالای خارجی مشابه کالاهای تولیدی کارخانه هپکوی اراک به کشور ممنوع می شود
 • رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در نشست بررسی مسائل و مشکلات کارخانه‌های هپکو آذرآب مقرر شد از واردات و هرگونه ثبت سفارش از خارج در زمینه محصولاتی که کارخانه هپکو توان ‏تولید آن را دارد جلوگیری شود.‏ محمدرضا حاجی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به مشکلات کارگری 2 کارخانه هپکو و آذرآب اظهار داشت: در نشستی که با حضور نمایندگان 2 کارخانه هپکو و آذرآب، نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان و استاندار با وزرای کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و رئیس بانک مرکزی دررابطه با مسائل و مشکلات این دو کارخانه بزرگ برگزار شد مقرر گردید که سازمان خصوصی‌سازی نسبت به پرداخت حقوق کارگران هپکو اقدام کند و مجمع عمومی سهامداران کارخانه آذرآب اراک هم تا پایان این هفته با حضور نماینده بورس و سهامداران این کارخانه برگزار شود.وی افزود: پس از برگزاری مجمع و تعیین مدیر عامل جدید جدید آذراب، نسبت به تقسیط بدهی به تامین اجتماعی، امور مالیاتی و صدور گواهی ماده 186 اقدام و هماهنگی‌های لازم به منظور ترخیص مواد اولیه این شرکتبدون نیاز به ارائه ضمانت‌نامه بانکی در گمرک انجام می‌شود.رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: برای حمایت از تولید داخل ثبت هر نوع سفارش واردات کالای تولیدی در داخل از خارج کشور متوقف شود.رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: بانک ملی باید نسبت به پرداخت تسهیلات 50 میلیارد تومانی مصوبه کارگروه ملی ستاد تسهیل کارخانه‌های آذرآب و هپکو مشمول بخشنامه طرح رونق تولید مبنی بر عدم دخالت چک‌های برگشتی این دو شرکت اقدام کند، تامین اجتماعی هم موظف به همکاری نسبت به تمدید اعتبار دفترچه‌های کارگران هپکو شد.حاجی‌پور بیان کرد: پیگیری قراردادهای شرکت آذراب با کارفرمایان و جلوگیری از لغو و فسخ قراردادها از دیگر مواردی بود که در این نشست مقرر گردید، همچنین مقرر...
 • مدیر عامل پرسپولیس راهی دبی می شود
 • علی اکبر طاهری برای همراهی تیم پرسپولیس مقابل الهلال عربستان امشب راهی امارات می شود. باشگاه خبرنگاران: سرخپوشان پایتخت در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز سه شنبه به مصاف الهلال عربستان می روند. براین اساس طاهری مدیر عامل پرسپولیس امشب راهی دبی می شود تا به اردوی تیم در باشگاه ایرانیان دبی بپیوندد. سرخپوشان پایتخت بازی حساس و مهمی برابر الهلال عربستان دارند و طاهری مدیر عامل پرسپولیس به دبی می رود تا به بازیکنان تیم روحیه لازم را بدهد تا با آمادگی کامل به مصاف حریف عربستانی خود بروند. دیدار پرسپولیس و الهلال عربستان روز سه شنبه در ورزشگاه ابوظبی برگزار می شود.
 • مدیر حوزه های علمیه کشور به سوریه سفر کرد
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور به سوریه سفر کرد. بر اساس این گزارش آیت الله اعرافی در این سفر با حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده مقام معظم رهبری در سوریه دیدارکرد. گفتنی است مدیر حوزه های علمیه دو هفته قبل نیز به افغانستان سفر کرده بود.
 • مدیر عامل پرسپولیس امشب راهی دبی می شود
 • مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اینبار زودتر از همیشه در اردوى سرخپوشان حاضر مى شود. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو،على اکبر طاهرى، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که پیش از این در فاصله کوتاهى تا بازى در اردوى سرخپوشان حضور مى یافت، اینبار قصد دارد با توجه به شرایط این تیم کمى زودتر راهى امارات شده تا از فشار موجود در تهران و پاسخگویى هاى مربوط به مساله مربوط به محرومیت طارمى و ممنوعیت حضور در نقل و انتقالات این باشگاه دور شود.طاهرى که اکنون تمام دستاوردهاى دوران مدیریتى خود را با این حکم بر باد رفته مى بیند و به شدت تحت فشار قرار دارد، به دنبال شکایت از حکم کمیته تجدید نظر فیفا و فرجام خواهی در دادگاه عالی ورزش و همچنین تعامل و رابطه با باشگاه ریزه اسپور است تا از این بحران خارج شوند.
 • مدیر سابق آمازون و مایکروسافت در ایرانسل
 • گروه فناوری _ «روح الله رحمانی»، مدیر اسبق برنامه‌های مایکروسافت و آمازون، بعد از کناره‌گیری از پست دولتی‌اش در وزارت ارتباطات به دلیل دوتابعیتی بودن، مسئول بخش تازه تأسیسی در ایرانسل شده است. به گزارش بولتن نیوز وبه نقل از دیجیاتو ، او که متولد و بزرگ شده آمریکا است، مدرک دکترای هوش مصنوعی را از دانشگاه واشنگتن سنت لوییس اخذ نموده و سابقه مدیریت در شرکت‌های مایکروسافت و آمازون را در کارنامه فعالیت خود دارد. دو تابعیتی بودن وی مانع فعالیتش در بدنه وزارت شد. رحمانی پس از کار در مایکروسافت و آمازون به وطن بازگشت تا به گفته خودش کشورش را بسازد. وی که پس از بازگشت به ایران مدتی استادیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران بود، در اردیبهشت سال گذشته توسط معاون وزیر ارتباطات به سمت مدیرکل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری آن وزارت منصوب شد. پس از بالا گرفتن انتقادات نسبت به فعالیت افراد دو تابعیتی در بدنه دولت، اواخر مهرماه سال گذشته از سمت خود استعفا داد. رحمانی اکنون بخش خصوصی را برای ادامه فعالیت خود انتخاب کرده است. وی که به تازگی مسئولیت بخش نوآوری و توسعه ایرانسل را برعهده گرفته، در گفتگو با خبرگزاری «تسنیم» توضیحاتی درباره فعالیت خود ارائه نمود: «این بخش زمستان سال گذشته ایجاد شد و مسئولیت آن ورود ایرانسل به حوزه دیجیتال و به‌طور خاص تولید اپلیکیشن‌های موبایل و ارائه انواع خدمات نوآورانه است.» ایجاد ۲۵۰هزار شغل در مدت ۵سال از وعده‌های رحمانی است. این مسئول به گفته خود در تلاش است تا ۲۵۰ هزار شغل در مدت ۵ سال ایجاد نماید تا علاوه تکمیل زیست‌بوم استارتاپ‌های ایرانی، خدمات جدیدی به مشترکان تلفن‌همراه ارائه کند. آیا میل این مدیر اسبق سیلیکون وَلی به بخش خصوصی ایران و همچنین فرصت‌های تازه‌ای که در فضای فناوری ایجاد شده است تاثیرات و پیامد‌های بلندمدتی برای کاربران...
 • استخدام مدیر فنی نرم افراز در شرکت کوینکس
 • شرکت فناوری های نوین آپادانا (کوینکس)، در راستای تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط در ردیف شغلی زیر در تهران دعوت به همکاری می نماید. آدرس ایمیل: info@coinex.ir تلفن: 02177047086
 • بازداشت مدیر عامل شرکت آذر آب اراک
 • دادستان عمومی و انقلاب اراک از بازداشت مدیرعامل شرکت آذرآب اراک خبر داد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما، قاسمی دادستان عمومی و انقلاب شهر اراک گفت: مدیرعامل شرکت آذرآب اراک دستگیر و بازداشت شد.سردار عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی دقایقی پیش در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: مدیرعامل شرکت آذرآب اراک دیروز با حکم دستگاه قضایی احضار و در اراک بازداشت شد. سه شنبه هفته پیش کارگران دو واحد صنعتی هپکو و آذر آب اراک در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی در دو نقطه اراک در میدان امام این شهر تجمع کردند که به دخالت پلیس انجامید.دو روز پیش هم کارگران برای چندمین بار در محل ساختمان استانداری مرکزی تجمع اعتراضی برگزار کردند.
 • مدیر عامل استقلال سرمربی خارجی می خواهد
 • در حالی که نام‌هایی مانند فاتح تریم و والتر زنگا برای جانشینی علیرضا منصوریان مطرح شده‌اند، برخی رسانه‌ها از توافق نهایی پرویز مظلومی، سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال برای بازگشت به نیمکت این تیم خبر می‌دهند. سید رضا افتخاری، مدیرعامل باشگاه استقلال در تلاش است هر طور که شده یک مربی خارجی را به ایران بیاورد تا بتواند از زیر فشار هواداران ناراضی آبی‌پوشان پایتخت خارج شود اما وزارت ورزش و جوانان به دلیل بدهی‌های سنگین این باشگاه تأکید دارد یا با یک مربی خارجی ارزان‌قیمت به توافق برسند یا به سراغ یگ گزینه ایرانی بروند. شنیده می‌شود مظلومی با مدیران رده‌بالای وزارت ورزش مذاکرات نهایی را انجام داده و قرار است به زودی برای سومین بار هدایت استقلال را بر عهده بگیرد. دو سال پیش در زمانی که بهرام افشارزاده، مدیرعامل باشگاه استقلال بود، آبی‌پوشان در حالی که با ایگور استیماچ کروات به توافق نسبی دست یافته بودند، به یکباره خبر از توافق با مظلومی دادند. به نظر می‌رسد این سناریو در حال تکرار است و آبی‌پوشان قرار است بار دیگر از میان نام‌های بزرگ خارجی به مظلومی برسند.
 • یکه تازی آقای مدیر برنامه ها در فوتبال ایران
 • خبرگزاري آريا - بخشي از مشکلات فوتبال ايران به سومديريت ها برمي گردد البته اين سوءمديريت ها حتما قرار نيست از سوي کساني باشد که واقعا نام مدير را يدک مي کشند.به گزارش خبرگزاري آريا ، اين افراد با مجموعه اي از اشتباهات در مديريت يک قضيه خساراتي جبران ناپذير را رقم مي زنند و باعث مي شوند تا اتفاقاتي حاشيه اي نيز به وجود بيايد.افرادي که عنوان «مدير برنامه» هاي بازيکنان را يدک مي کشند از همين دست افراد هستند. البته مدير برنامه هاي يک بازيکن و يا ايجنت در چارچوبي قانوني حرکت مي کند و فعاليت هايش بر مدار اصول است اما برخي با استفاده از موقعيت خود انواع و اقسام دردسرها را رقم مي زنند نمونه اش آقاي (....) چهره مطرح فوتبال ايران البته در ميان مدير برنامه ها.او بابت مديريت نقل و انتقالات برخي از ستاره هاي فوتبال ايران مادام العمر سود مي برد. در کمتر از شش سال اوضاع مالي اين فرد آنچنان قوي شده که با استفاده از خريد ملک در کشورهاي اروپايي اقامت مي گيرد و زندگي مرفهي را براي خودش رقم زده است. اما اين فرد با برخي تعلل ها و سوء مديريت ها دردسرهاي زيادي را رقم زده است.مشخص نيست چرا هنوز ستاره هاي فوتبال ايران به افرادي از اين دست اطمينان مي کنند. يکه تازي اين فرد همچنان ادامه دارد، هر چقدر او بيشتر کسب درآمد مي کند، فوتبال ايران به همان ميزان بيشتر به دردسر مي افتد.
 • طعنه مدیر عامل سابق پرسپولیس به طاهری
 • داریوش مصطفوی در خصوص محرومیت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی اظهار داشت: بعضی از آقایان طوری صحبت می‌کنند انگار عقل کل هستند. اما پای عمل که می‌رسد تصمیماتی می‌گیرند که حتی کودکان هم آن اینگونه تصمیم گیری نمی‌کنند. از ابتدایی ترین قوانین فوتبال این است که نمی‌توان یک بازیکن که با باشگاه دیگری قرارداد دارد را بردارید بیاورید در باشگاه خودتان. اشتباهی که مدیران پرسپولیس فصل پیش مرتکب شدند تا الان این باشگاه تاوانش را پرداخت کند. مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: این اولین اشتباه بزرگ مدیریتی در فوتبال ما نیست که فوتبال از آن متضرر می‌شود. فصل گذشته استقلال و تراکتورسازی از نقل و انتقالات محروم شدند و حالا این بلا سر پرسپولیس آمد. اتفاقی که کاملا قابل پیش‌بینی بود. مدیران پرسپولیس با طناب یک مدیربرنامه به چاهی رفتند که حالا داخل آن گیر کرده‌اند. مصطفوی اضافه کرد: اینهانشان می دهد که مدیران فوتبالی ما از ابتدایی ترین قوانین فوتبال دنیا هم بی اطلاع هستند. چون در فوتبال ما مدیران با رانت و لابی به مسند قدرت می‌رسند با سوء استفاده از موقعیت‌های خود بعضا در فوتبال ایران حرف شان را پیش می‌برند.اما در فوتبال دنیا لابی را نمی‌شناسند و فقط قانون است که حرف می‌زند. حالا میلیون‌ها هوادار پرسپولیس در آستانه دیدار با الهلال باید تاوان این ندانم کاری مدیریت مجموعه پرسپولیس را بدهند. همانطور که استقلال و تراکتورسازی هم این تاوان را پرداخت کردند. رییس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد: فوتبال در دنیا در حال پشیرفت است اما ما اصرار داریم در ایران همچنان سنتی پیش رفته و با استفاده از لابی و زور حرف مان را پیش ببریم. همانطور که مربیان باید خودشان را به دانش روز دنیا مسلح کنند، مدیران فوتبالی هم باید بر دانش مدیریت خود افزوده خود و قوانین روز فوتبال را بدانند و به آن اشراف داشته باشند. همه اتفاقات ناخوشایندی...
 • کشف خون قرمز جیگری در رگ مدیر ۳۵۰۰ میلیاردی موسسه نور
 • گروه اقتصادی: چندی پیش گزارش‌های متعددی در رابطه با موسسه نور منتشر شد و آقای سیف اعلام کرد جلوی تخلفات مالی در این موسسه گرفته‌شده است البته رئیس‌کل بانک مرکزی نتیجه اقدامات را اعلام نکرده‌اند به گزارش بولتن نیوز، موضوع مؤسسات مالی و عدم شفافیت در این‌گونه مؤسسات چند سالی است که به دغدغه مسئولین و مردم تبدیل‌شده است و مردم از نابود شدن سرمایه‌های اندک خود که در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند می‌ترسند. در این رابطه موسسه مالی و اعتباری نور یکی از مؤسساتی است که گزارش‌های پیرامون آن نشان می‌دهد که باید بانک مرکزی باقدرت و فوریت به پشت پرده تخلفات مالی دران پرداخته و بااطلاع رسانی و شفاف‌سازی از بروز حوادث ناگوار در آن جلوگیری به عمل آورد. برابر اخبار و اسناد ارائه‌شده به بولتن نیوز که پیش‌ازاین هم منتشرشده است: 1- موسسه نور از ادغام سه موسسه کارسازان آینده و ریحانه گستر مشیز و یزد تشکیل‌شده است. عمده منابع مربوط به دو موسسه مشیز که عمده سهام آن مربوط به آقای اسکندری زاده رئیس هیات مدیره و موسسه کارسازان که عمده سهام آن مربوط به آقای ر. است تشکیل‌شده است. با حضور آقای خواجه حسنی ایشان متوجه اضافه برداشت بیش از 60 هزار میلیارد ریال از بانک مرکزی شدند؛ بنابراین پیگیری مصارف این اضافه برداشت شد به 74 پرونده مشکوک شد و اطلاعات این پرونده‌ها را خواست (بانک مرکزی و آقایان اسکندری و عابدینی بازرسین بانک مرکزی در جلسه‌های روزهای دوشنبه از این جریان مطلع و پیگیر اطلاعات آن شدند) 2 پرونده مربوط به ریحانه گستر حدود 3500 میلیارد تومان و 72 پرونده مربوط به موسسه کارسازان. تا جاییکه آقای خواجه حسنی توانست به مجموعه فشار آورد تا اطلاعات این 74 پرونده به دست ایشان برسد اما متأسفانه همه باهم هماهنگ بودند خواجه حسنی مجبور به تغییر معاون مالی شد تا بلکه از این پرونده سر...
 • رونمایی از جدی ترین گزینه مدیر عاملی استقلال
 • شنیده ها حاکی از آن است که وزارت ورزش و جوانان با توجه به شرایط این روزهای استقلال به دنبال انتخاب مدیری جوان برای این باشگاه است. باشگاه استقلال ابن روزها شرایط عجیبی را تجربه می کند. با استعفای علیرضا منصوریان بعد از هفته ها ناکامی، حالا وزارت ورزش روی تغییرات اساسی در هیات مدیره این باشگاه زوم کرده است و به نظر می رسد با این شرایط سید رضا افتخاری که در دوران مدیریت اش هیچ دستاوردی نصیب استقلال نشده است و همینطور اعضای هیات مدیره این باشگاه رفتنی هستند. دیروز خبر رسید که وزارت ورزش در میان گزینه های موجود برای حضور در هیات مدیره این باشگاه و انتخاب مدیرعامل، به دنبال افراد واجد شرایط است. در این میان نام میرشاد ماجدی برای مدیرعاملی استقلال مطرح شده است. البته سرپرست سابق تیم استقلال دیروز در گفتگو با رسانه ها آن را تکذیب کرد اما ظاهرا وزارت ورزش روی او اصرار دارد و ماجدی از آنها وقت خواسته است. ماجدی که در دولت قبل هم روابط خوبی با وزارت ورزش و جوانان داشت توانست مدتی سرپرست کمیته جوانان شود. او در حال حاضر رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال هم شده و مطمئنا بدش نمی آید مدیرعامل باشگاه استقلال شود. ماجدی که در تیم فوتبال و فوتسال استقلال سابقه بازی دارد، یکی از لژیونرهای فوتسال ایران هم بود. او سالها در تایلند در زمینه فوتسال کار کرد و آنطور که خودش گفته است تشکیلات فوتسال تایلند را راه اندازی کرده است. ماجدی علاوه ویژه ای به مدیریت و کار رسانه دارد و علاوه بر آن کار رسانه ای هم کرده است و مدتی در شبکه خبر، مجری و کارشناس یک برنامه ورزشی صبحگاهی بود! این اواخر و قبل از اینکه او رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال شود، در تیم خونه به خونه بابل کار سرپرستی تیم را انجام می داد....
 • پاداش ده میلیونی و ارتقای شغلی مدیر زندانی
 • یک منبع آگاه در پرونده گوشت های آلوده با اعلام جزئیاتی جدید از این پرونده اعلام کرد که مدیرعامل یکی از کشتارگاه های معروف و متخلف در پرونده مذکور با تامین وثیقه 10 میلیارد تومانی از زندان آزاد و بلافاصله با ارتقای سمت، رئیس هیئت مدیره این کشتارگاه شد.به گزارش روزنامه خراسان، ماجرای این پرونده و پیگیری عرضه مواد پروتئینی فاسد و آلوده با هدف توجه به سلامت غذایی مردم از اواخر سال گذشته با انتشار گزارش «خراسان رضوی» از عرضه ماهی های فاسد چینی که به واسطه برخی اعمال قدرت ها و قانون شکنی ها در بسته بندی هایی با برندهای ایرانی سر از سفره شهروندان در آورده بود، در دستور کار قرار گرفت و با افشاگری ها و گزارش هایی درباره ماجرای 70 تن مرغ صادراتی برگشتی و آلوده به سالمونلا به کشور که در آن رد پای تخلفات افراد صاحب نفوذ و تخلف دام پزشکی دیده می شد و واردات گوشت های آلوده از برخی کشورهای همسایه ادامه یافت تا این که با ورود قاطع دستگاه قضایی به پرونده پرده از دیگر تخلفات مرگبار در این زمینه برداشته شد و با تلاش شبانه روزی دستگاه قضایی هشت متخلف بازداشت شدند که شش نفر از آنان از مقامات دولتی بودند.پاداش 10 میلیونی برای متهم در زندان!در همین راستا یک منبع آگاه روز گذشته جزئیات جدیدی از این پرونده را در اختیار ما گذاشت و اعلام کرد: مدیر متخلف کشتارگاه از زمانی که زندانی شد، نه تنها حقوق ماهیانه اش قطع نشد و طبق روال گذشته به حسابش واریز می شد بلکه تعجب برانگیزتر این که در این مدت برای وی پاداشی در حدود 10 میلیون تومان به حساب شخصی اش واریز می شد! وی افزود: یکی از دلایل واریز پاداش 10 میلیون تومانی را می توان به نوعی حق السکوت در این زمینه دانست.وی تصریح کرد: این موضوعات...
 • مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران تغییر کرد
 • حسین نقاشی مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران شد. به گزارش ایسنا، در ابتدای نشست خبری سوم علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش مراسم تودیع و معارفه مدیران روابط عمومی پیشین و جدید شورا برگزار شد. بر این اساس رضوی مدیر روابط عمومی قبلی تودیع و حسین نقاشی از فعالان رسانه‌ای و سیاسی به عنوان مدیر روابط عمومی جدید شورای شهر معارفه شد. انتهای پیام
 • برکناری مدیر امور مالی واتیکان به جرم جاسوسی
 • واتیکان روز یکشنبه از ‏برکناری مدیر امور مالی خود ‏به جرم جاسوسی خبر داد.‏ به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ واتیکان اعلام ‏کرد لیبرو میلون نخستین مدیر ‏عمومی مالی خود را به جرم ‏آنکه از مسئولان ارشد جاسوسی کرده، ‏برکنار کرده است.این در ‏حالی است که میلون در ژوئن ‏گذشته بدون هیچ گونه توضیحی ‏از سمت خود کناره گیری کرد.‏لیبرو میلون قبلا در گفتگو با ‏روزنامه ایتالیایی ایل کوریه ‏ره دلا سرا گفته بود‏:«‏ من به ‏خواست خودم استعفاء نکردم. ‏من را تهدید کردند که اگر از ‏سمتم کناره گیری نکنم ‏بازداشت خواهم شد.»وی افزود ‏علت کنار گذاشتن نیز، تحقیق ‏درباره فعالیت های غیر ‏قانونی برخی از مسئولان ارشد ‏واتیکان بوده است.‏بعد از اینکه میلون این گونه ‏افشاگری کرد واتیکان این نهاد مذهبی، بلافاصله ‏واکنش نشان داد و اعلام کرد ‏میلون برای تحقیق درباره ‏زندگی خصوصی برخی از اعضای ‏واتیکان به یک شرکت خارجی ‏متوسل شده بود. همین امر ‏باعث شد تا این دولت شهر ‏اعتماد خود را به او به ‏عنوان مدیر کل امور مالی از ‏دست بدهد. هنگامی که وی ‏با مسئولیت هایش مواجه شد و ‏فهمید چه اشتباهی کرده است ‏به طور آزادانه کناره گیری ‏اش از این سمت را پذیرفت. ‏‏
 • بازداشت مدیر عامل شرکت آذرآب با حکم قضائی
 • خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی استان مرکزی بازدداشت مدیرعامل شرکت "آذرآب" را تائید کرد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار کیومرث عزیزی با اشاره به اتفاقات رخ داده برای کارگران شرکت آذرآب اراک گفت: با حکم مقام قضائی روز گذشته مدیرعامل این شرکت از سوی پلیس احضار و بازداشت شد. وی ادامه داد: این فرد در بازداشت پلیس به سر می برد و علت بازداشت او، توسط مقامات قضائی اعلام می شود. انتهای پیام/
 • مدیر عامل آذراب اراک روانه زندان شد
 • در شبی که رسانه ها از نشست 3 وزیر و رییس بانک مرکزی برای حل مشکل حقوق معوقه کارگران معترض آذراب و هپکو خبردادند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ،مدیر عامل شرکت آذراب اراک دستگیر و راهی زندان شد.
 • مدیر عامل شرکت آذرآب اراک بازداشت شد
 • به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، عباس قاسمی گفت: مدیرعامل شرکت آذرآب اراک دستگیر و بازداشت شد. سردار عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی دقایقی پیش در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: مدیرعامل شرکت آذرآب اراک دیروز با حکم دستگاه قضایی احضار و در اراک بازداشت شد. سه شنبه هفته پیش کارگران دو واحد صنعتی هپکو و آذر آب اراک در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی در دو نقطه اراک در میدان امام این شهر تجمع کردند که به دخالت پلیس انجامید. دو روز پیش هم کارگران برای چندمین بار در محل ساختمان استانداری مرکزی تجمع اعتراضی برگزار کردند. یادآور می شود کارخانه آذرآب یکی از دو کارخانه مهم تولید تجهیزات پالایشگاهی، گاز و انرژی است که در اوایل دهه شصت توسط متخصصان بومی راه اندازی شد و و در زمان خود توانست بازوی ثمر بخشی در بخش فنی و مهندسی و تولید تجهیزات مورد نیاز زرمندگان باشد. کارخانه هپکو نیز که زمانی یکی برندهای مطرح جهان در تولید ماشین آلات سنگین راهسازی و معدنی است سالانه قادر به تولید بیش از سه هزار ماشین سنگین است و دارای دو هزار نیروست.
 • شریعتمداری:تعرفه های موثر اعمال شود/اجازه ورود کالاهای بی رویه را نمی دهیم
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت تعادل بین عرضه و تقاضا را به عنوان برنامه ۴ ماه آینده این وزارتخانه مطرح کرد و گفت که ما نمی‌توانیم اجازه دهیم کالاهای بی‌رویه وارد کشور شده و تولید داخلی را نابود کند لذا باید تعرفه‌های موثر را احیا کرده و با استحکام بیشتری کار انجام شود. سیدحسین نقوی حسینی در توضیح جلسه صبح امروز (یکشنبه) فراکسیون نمایندگان ولایی گفت که این جلسه با حضور اکثریت نمایندگان فراکسیون و وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونینش در ساعت ۷ صبح و پیش از آغاز جلسه علنی برگزار شد که آقای شریعتمداری به بیان توضیحاتی درباره اولویت‌هایش در ۴ سال آینده در این وزارتخانه پرداخت.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،وی ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه ضمن قدردانی از نمایندگان برای رای بالا به کابینه دوازدهم و اعتمادشان به او جهت تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که تلاش ما حرکت براساس برنامه ارائه شده به مجلس است که طبق این برنامه برای اغلب نقطه نظرات مطروحه راه‌حل ارائه کردیم و می خواهیم همان برنامه‌ها را عملیاتی کنیم. نقوی حسینی تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت تعادل بین عرضه و تقاضا را به عنوان برنامه کوتاه مدت این وزارتخانه در ۴ ماه آینده عنوان کرد و گفت که باید با سیاست‌های تعیین شده تعادلی بین عرضه و تقاضا ایجاد شود تا تولید ثبات پیدا کند. چون سود بانکی که در حال ثبات است، می تواند منجر به تقویت حوزه تولید شود. وی ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه گفت که باید تعرفه‌های موثر و مدیریت واردات که در طی سال‌های گذشته به دلیل سیاست‌های تجارت جهانی مدنظر قرار نگرفته، مجددا به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم کالاهای بی رویه وارد کشور شده و تولید داخلی...
 • طعنه مدیر عامل سابق پرسپولیس به مدیران فوتبال
 • رویداد۲۴-داریوش مصطفوی درباره محرومیت پرسپولیس گفت: مدیران فوتبالی ما از ابتدایی ترین قوانین فوتبال دنیا هم بی اطلاع هستند. چون در فوتبال ما مدیران با رانت و لابی به مسند قدرت می‌رسند با سوء استفاده از موقعیت‌های خود بعضا در فوتبال ایران حرف شان را پیش می‌برند. داریوش مصطفوی در خصوص محرومیت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی اظهار داشت: بعضی از آقایان طوری صحبت می‌کنند انگار عقل کل هستند. اما پای عمل که می‌رسد تصمیماتی می‌گیرند که حتی کودکان هم آن اینگونه تصمیم گیری نمی‌کنند. از ابتدایی ترین قوانین فوتبال این است که نمی‌توان یک بازیکن که با باشگاه دیگری قرارداد دارد را بردارید بیاورید در باشگاه خودتان. اشتباهی که مدیران پرسپولیس فصل پیش مرتکب شدند تا الان این باشگاه تاوانش را پرداخت کند.مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: این اولین اشتباه بزرگ مدیریتی در فوتبال ما نیست که فوتبال از آن متضرر می‌شود. فصل گذشته استقلال و تراکتورسازی از نقل و انتقالات محروم شدند و حالا این بلا سر پرسپولیس آمد. اتفاقی که کاملا قابل پیش‌بینی بود. مدیران پرسپولیس با طناب یک مدیربرنامه به چاهی رفتند که حالا داخل آن گیر کرده‌اند.مصطفوی اضافه کرد: اینها نشان می دهد که مدیران فوتبالی ما از ابتدایی ترین قوانین فوتبال دنیا هم بی اطلاع هستند. چون در فوتبال ما مدیران با رانت و لابی به مسند قدرت می‌رسند با سوء استفاده از موقعیت‌های خود بعضا در فوتبال ایران حرف شان را پیش می‌برند. اما در فوتبال دنیا لابی را نمی‌شناسند و فقط قانون است که حرف می‌زند. حالا میلیون‌ها هوادار پرسپولیس در آستانه دیدار با الهلال باید تاوان این ندانم کاری مدیریت مجموعه پرسپولیس را بدهند. همانطور که استقلال و تراکتورسازی هم این تاوان را پرداخت کردند.رییس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد: فوتبال در دنیا در حال پشیرفت است اما ما اصرار داریم در ایران همچنان سنتی پیش رفته و با استفاده...
 • ابراهیم حیدری کوچی مدیر آبفا روستایی استهبان شد
 • مراسم تودیع و معارفه رئیس آبفا روستائی با حضور موسوی اصل قائم مقام شرکت آبفا روستائی استان فارس و حقیری معاون فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سته بان؛ عبدالله حقیری معاون فرماندار ضمن تأکید بر اهمیت خدمت رسانی به مردم به عنوان ولی نعمتان جامعه ، خدمت در مجموعه ای که تأمین کننده آب به عنوان مایع حیات می باشد را بسیار مهم ارزیابی نمود و اظهار داشت: کلیه ادارات بویژه ادارات خدمات رسان همه روزه در منظر قضاوت مردم هستند و بایستی هم در حوزه اجرا و هم در مبحث تکریم ارباب رجوع به بهترین نحو ارائه خدمت نمایند . وی اتمام پروژه آبرسانی به دو روستای قشم قاوی و خانه کت را از اولویتهای شهرستان در حوزه آب روستائی قلمداد نمود و خواستار تسریع در تکمیل این پروژه گردید . در پایان این جلسه از زحمات مهندس مسیح قاسمی فرد قدردانی و مهندس ابراهیم حیدری کوچی به عنوان مدیر آبفا روستایی شهرستان استهبان معرفی گردید. انتهای پیام/
 • حسین نقاشی مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران شد
 • تهران - ایرنا - رییس شورای اسلامی تهران، ری و تجریش با صدور حکمی«حسین نقاشی» را به عنوان مدیر روابط شورا منصوب کرد. به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر جدید روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در نشست خبری سخنگوی شورا معرفی شد.همچنین دراین مراسم از تلاش های «سیدمحمدرضا رضوی» مدیر سابق روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران نیز تقدیر شد. «حسین نقاشی» عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و معاون سردبیر پایگاه اطلاع رسانی جماران است.علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شفافیت یکی از شعارهای اصلی لیست امید برای شوراها بود گفت: روابط عمومی نقش زیادی در تحقق این شعار محوری دارد.*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانیIRNATEHRAN@ همراه شوید. خبرنگار: معصومه آقا امینی - انتشار دهنده: محسن فتاحیتهرام/7244/1735**1625
 • حمله شدید مدیر هوش مصنوعی گوگل به ایلان ماسک
 • ایتنا –ماسک بارها نگرانی صریح خود از تسلط هوش مصنوعی بر بشر در آینده‌ای نه‌چندان دور را فاش ساخته است و با بیان‌های گوناگون آن را تکرار نموده، ولی به نظر می‌رسد که این رویکرد در میان سایر بزرگان فناوری چندان مقبول نیست. به‌تازگی مدیر تیم هوش مصنوعی شرکت گوگل که جان جیاناندریا (John Giannandrea) نام دارد، با حمله به ایلان ماسک در فضای مجازی، او را فردی توجه‌طلب قلمداد نموده و واهمه او از هوش مصنوعی را اشتباه دانسته است. به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی financialexpress، فناوری هوش مصنوعی در طول چند سال اخیر یکی از بحث‌برانگیزترین موارد در حوزه دانش و فناوری بوده است، و در این میان البته، ایلان ماسک به‌عنوان نامی محوری در مخالفت و نیز ایجاد حواشی متعدد در این زمینه شناخته می‌شود. ماسک بارها نگرانی صریح خود از تسلط هوش مصنوعی بر بشر در آینده‌ای نه‌چندان دور را فاش ساخته است و با بیان‌های گوناگون آن را تکرار نموده، ولی به نظر می‌رسد که این رویکرد در میان سایر بزرگان فناوری چندان مقبول نیست، و حتی بسیاری از متخصصان هوش مصنوعی به انتقاد از انتشار و اشاعه ترس غیرواقعی توسط او پرداخته‌اند. اکنون آخرین کسی که به جمع منتقدان ایلان ماسک پیوسته است، جان جیاناندریا نام دارد که به عنوان سرپرست شاخه تحقیقات هوش مصنوعی گوگل، صاحبنظری معتبر در این حوزه شمرده می‌شود. وی به‌تازگی در مصاحبه‌هایی تند، به‌شدت به ایلان ماسک و نظرات او تاخته است. جیاناندریا در این‌ باره می‌گوید: «سروصدای بی‌دلیل بسیار زیادی پیرامون هوش مصنوعی به راه افتاده است. بعضی‌ها که شاید شناخت دقیقی از این فناوری ندارند، گمان می‌کنند که قرار است یک نفر پیدا شده و بسرعت یک هوش مصنوعی فراتر از انسان را طراحی کند، و ضمنا بلافاصله هم مشکل اصول اخلاقی از جمله سرنوشت انسان به وجود خواهد...
 • دستگیری و بازداشت مدیر عامل شرکت آذرآب اراک
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازاراک؛ قاسمی دادستان عمومی و انقلاب اراک از دستگیری و بازداشت مدیر عامل شرکت آذرآب اراک خبر داد. در حال تکمیل....