به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از اقتصاد آنلاین تیر
٢۵
2017-08-23@15:34:32 GMT

حسین فریدون شب گذشته بازداشت شد

متعجبم از پروتکل روحانی برای حجاب/ حجاب منحصر به چادر نیست

حاشیه سازی ها درباره پسرم یک توطئه است

سخنگوی قوه قضائیه گفت: یک فرد نفوذی آمریکایی که با شرایط خاصی وارد ایران شده بود، پس از دستگیری و محاکمه در دادگاه بدوی به 10 سال حبس محکوم شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضا امروز یکشنبه در جریان نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در ابتدا ضمن خوشامدگویی و آرزوی شفای عاجل برای همه بیماران، بویژه یکی از همکاران رسانه‌ای اظهار کرد: در ابتدا چند نکته را مطرح می‌کنم که نکته نخست بحث دختر بچه‌ای است که توسط یک فرد مجرم به قتل رسید و در همان لحظه که اعلام شد این دختربچه مفقود شده، همه مسئولان استانی با جدیت تمام از جمله نیروی انتظامی، نیرو‌های امدادی و هلال احمر و ودادستانی و سایر دستگاه‌ها بلافاصله وارد کار می‌شوند و همه بررسی‌ها و بازرسی‌های لازم را انجام می‌دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب، وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود؛ در نتیجه به افرادی مظنون می‌شوند؛ از جمله به فردی که اکنون در بازداشت است و براساس قرائن و شواهدی این فرد را تحت تعقیب قرار می‌دهند. بر اساس گزارش دادستانی این فرد در ابتدای بازداشت که هنوز به قتل اعتراف نکرده بود، به همسر خود پیغام می‌دهد که مقداری مواد مخدر را در یک قسمت از محل مسکونی مخفی کرده‌ام که آنها را جابجا کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: همسر وی نسبت به این موضوع نگران می‌شود و موضوع را اطلاع می‌دهد که بلافاصله پس از آنکه برای بررسی می‌روند، به جنازه می‌رسند و به این ترتیب مسئله دنبال می‌شود. دستگاه قضایی استان با تمام جدیت از لحظه اول پیگیر موضوع بوده و ریاست محترم قوه قضائیه نیز تأکید کردند که هرچه سریع‌تر به این پرونده رسیدگی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای درباره دستگیری و صدور حکم بدوی برای یک عامل نفوذی آمریکا نیز گفت: یکی از عوامل نفوذی آمریکا که مستقیما بوسیله این کشور هدایت می‌شده و تابعیت کشور دیگری را هم دارد، با نفوذ خاصی وارد ایران شد که با هشیاری ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و در دادگاه بدوی به 10 سال حبس محکوم شد. این حکم قابل تجدیدنظرخواهی است و درصورت قطعیتِ آن، اطلاعات بیشتر در این مورد در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای به بحث قتل آتنا پرداخت و اظهار داشت: در بحث خانم کوچولویی که توسط یک فرد مجرم به قتل رسیده در ابتدای همان لحظه‌ای که اعلام شد وی مفقود شده همه مسئولان استانی با جدیت تمام نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، هلال احمر، دادستان،‌آتش‌نشانی و سایر دستگاه‌ها وارد کار شدند و همه مکان‌ها را بررسی و جستجو کردند تا اگر احیانا این فرد در چاهی افتاده یا جایی هست مشخص شود.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه نتیجه حاصل نشد و به افرادی مظنون شدند که همه فرد متهم در دسته آنها بود که با قرائن و شواهد همین فرد را دادستانی تحت تعقیب قرار داد.

اژه‌ای اعلام کرد: این فرد در مدت اول بازداشتی خود به خانم خود پیغام می‌دهد یک مقدار مواد مخدر در فلان نقطه منزل مسکونی خود دارم که آن را جابجا کن؛ خانم این فرد نگران می‌شود و این اطلاعات را به ما می‌دهد که بعد از بررسی به جنازه می‌رسند.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان این مطلب که دستگاه قضایی استان با تمام جدیت از لحظه اول دنبال این قضیه بوده، از تاکید ریاست قوه قضائیه در رسیدگی هر چه سریع‌تر به این پرونده خبر داد.

وی گفت: متهم در اثنای رسیدن به این قتل فجیع و دلخراش به مورد دیگری اعتراف می‌کند و می‌گوید مدت‌ها قبل خانم دیگری را به قتل رسانده و در چاه یا چاله‌ای انداخته است.

وی ادامه داد: با همه تحقیقاتی که انجام شد تاکنون آثاری از آن جسد کشف نشده است ا لبته پیگیری‌ها ادامه دارد.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: به غیر از اعتراف این فرد اسناد، مدارک یا آثاری از جسد در آن نقطه‌ای که متهم اعتراف کرده، پیدا نشده است.

اژه‌ای در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید در خبرها آمده این فرد قتل‌های دیگری هم داشته، گفت: چیزی که این فرد رسما اعتراف کرده و محلش را نشان داده همین مورد دوم است.

محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سخنگوی دولت گفته پرونده کاسبان تحریم را به سخنگوی قوه قضاییه ارسال کرده و اینکه آیا این پرونده در راستای پرونده زنجانی است گفت: باید از خود ایشان سوال کنید کاسبان تحریم چه کسانی هستند. مسلما تحت عنوان کاسبان تحریم، هیچ پرونده‌ای به قوه قضاییه نمی‌آید. اگر منظورشان پرونده بابک زنجانی است، در این مورد مدعی‌العموم اقدام کرد و حتی در وزارت نفت و دولت شکایت نمی‌کرد. البته در یک مقطعی تقاضای ممنوع‌الخروجی کردند اما این فرد توسط مدعی العموم بازداشت شد.

به گفته محسنی‌اژه‌ای موضوع فروش نفت توسط ناجا در ارتباط با پرونده زنجانی نیست.

سخنگوی قوه‌قضاییه درباره ماجرای روز قدس گفت: در این رابطه پرونده‌ای تشکیل شده است. در این ارتباط طبیعتا نیروهای انتظامی می‌توانستند همان جا اقدام کنند و اگر افرادی به قوه‌قضاییه معرفی شود، حتما اقدام می‌شود. البته دادستانی اقدامی کرده اما هنوز کیفرخواستی صادر نشده و پرونده به دادگاه نرفته است. برخی افراد را فقط به صورت اسمی معرفی کردند و تصویر برخی افراد را ارائه کردند.

محسنی‌‌اژه‌ای درباره سند خودرو و اعلام نظر مجلس گفت: آقای لاریجانی تکذیب کرد و گفت هیچ نامه‌ای ننوشتم و ندادم. رییس قوه‌قضاییه در بخشنامه خود توضیح داده قانون چه می‌گوید و در آخر هم گفته‌اند محاکم اسنادی را قبول می‌کنند و جنبه قانونی می‌دهند که در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده باشد. چنانچه توسط دفترها ثبت نشده باشد در محاکم سند رسمی حساب نمی‌شود. نگفتند که مردم ملزم هستند. می‌خواهند بروند، می‌خواهند نروند. اما اگر مراجعه نکردند، مالکیت آنها در دادگاه به عنوان سند رسمی شناخته نمی‌شود. اولا رییس مجلس تکذیب کرده و گفته چنین نامه‌ای نداده و ثانیا رییس قوه‌قضاییه بخشنامه کرده که چنانچه خودرو در دفاتر ثبت نشود، در دادگاه سند رسمی محسوب نمی‌شود.

سخنگوی قوه‌قضاییه در پاسخ به این سوال که پرونده املاک شهرداری به کجا رسید گفت: اتفاق جدیدی نیفتاده است. تعدادی از قراردادها فسخ شد. یک مبلغی حددو 5 میلیارد تومان بازگردنده شد و از حدود 185 نفر تحقیقات صورت گرفته و پرونده در حال بررسی است اما هنوز دادگاه نرفته است.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال دیگری درباره کپی‌برداری از مدارک علمی و اینکه برخی رسانه ها در خصوص کپی برداری مدرک دکتری رییس جمهور مدارکی و مطالبی را منتشر کردند و اینکه قوه قضاییه وورد کرده است یا خیر گفت: باید شاکی خصوصی داشته باشد و اگر هم داشته باشد، در صلاحیت دادگاه روحانیت است.

وی در پاسخ به این سوال که پرونده آقای احمدی‌مقدم در بحث فروش نفت به کجا رسیده و اینکه آیا این فرد بازجویی و بازداشت شده است گفت: همان طور که آن زمان هم گفتم، آقای احمدی‌مقدم بازداشت نیستند اما پرونده دارد.

ابعاد تازه‌ از تخلفات گسترده در موسسه اعتباری نور

برای حفظ انقلاب باید باحجاب و بی حجاب را جذب کنیم/اگر بخواهیم از القاب بی‌حجاب و باحجاب استفاده کنیم، پس چه کسی می‌ماند

روایت شگفت آور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رایزنی ها برای رای اعتماد به ربیعی/ توزیع کارت هدیه بین نمایندگان برای کسب رای نمایندگان

کلیدواژه: سخنگوی قوه قضائیه | محسنی اژه ای | حجت الاسلام | قوه قضاییه | اژه ای

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۴۹۴۶۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • اراده ای برای تحول بنیادین آموزش نداریم/مدرک حسین فریدون بررسی می شود
 • به گزارشخبرنگارحوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛عصر امروز چهارشنبه هجدهمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و وزیر سابق علوم سخنران این جلسه با اشاره به این موضوع همایش که نوگرایی در حکومت است، اظهار کرد: نیاز به نوگرایی در همه مسائل کشور برای رسیدن به اهدافی که نظام بر اساس آن تشکیل شده وجود دارد و نشان می‌دهد که در جا زدن و در یک موقعیت ماندن آفت کشور است و باعث دوری ما از آرمانها می‌شود و برای رسیدن به هدف باید تغییر روش دهیم. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص سند اسلامی شدن دانشگاه که موارد مختلف فرهنگی، زیر ساختی و آموزشی را در برمی‌گیرد و در سال 91 و 92 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، گفت: البته بهتر بود که این سند تحول دانشگاه نام می‌گرفت زیرا عده‌ای که ناآشنا با لفظ اسلامی و دچار کج‌فهمی هستند در برابر کلمه اسلامی جبهه می‌گیرند، همچنین متاسفانه در چند سال گذشته اثری از اراده برای تحول آموزش بنیادین ندیده‌ایم. وی افزود: من به شما توصیه می‌کنم اگر می‌خواهید نوگرایی در حکومت را مطرح کنید مطالبه او‌لتان بحث اجرایی شدن این شدند باشد که اگر این کار را انجام دهید کار بسیار خوبی را به جلو بردید. زاهدی با اشاره به این موضوع که سند اسلامی شدن این دانشگاه همه نهادها و دستگاهها و سازمان‌های و نهادهای ذیربط را در بر می‌گیرد اظهار کرد: وزارتخانه تنها متولی این امراست و کمک تمامی دستگاه‌های را نیاز دارد همچنین کشور باید بسیج شود تا به کمک همت جمعی این سند قابل اجرا شود. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص ویژگی ‌هایی که وزیر علوم باید داشته باشد، گفت: مطالبه‌من از رئیس جمهور به عنوان یک عضو هیات...
 • آغاز تحقیقات درباره خبرنگاران بازداشت شده/آخرین وضعیت پرونده مداحان بازداشت شده
 • رییس دادگستری کل استان تهران در پاسخ به سوال دیگری درباره دستگیری خبرنگاران که اخیرا اتفاق افتاده است گفت: تحقیقات قضایی در مورد آنها آغاز شده است و اتهاماتی متوجه آنها است اما بنا نیست تا زمانی که رسیدگی کامل نشده باشد و جرمی به اثبات نرسیده راجع به اتهامات آنها صحبتی شود. آفتاب‌‌نیوز : غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم نوزدهمین سالگرد شهید لاجوردی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اخرین وضعیت پرونده مداحان بازداشت شده گفت: این پرونده در حوزه دادگستری تشکیل نشده است و در دادگاه ویژه روحانیت در حال رسیدگی است و اطلاعات آن در اختیار ما نیست.وی در پاسخ به سوال دیگری درباره دستگیری خبرنگاران که اخیرا اتفاق افتاده است گفت: تحقیقات قضایی در مورد آنها آغاز شده است و گزارشاتی درباره اقدامات آنها واصل شده است و اتهاماتی متوجه آنها هست اما بنا نیست تا زمانی که رسیدگی کامل نشده باشد و جرمی به اثبات نرسیده راجع به اتهامات آنها صحبتی شود.وی افزود: بنا بر قانون نمی‌توانیم ریز اتهامات را بیان کنیم اما اتهاماتی متوجه آنهاست که در حال رسیدگی به موضوع هستیم و تحقیقات در دادسرای تهران در حال انجام است.به گزارش ایسنا،وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قاضی مقیسه جلسه دیگری برای رسیدگی به اتهامات شرکای بابک زنجانی برگزار می‌کند یا خیر گفت: این اختیارش به عهده قاضی دادگاه است و او درباره ان تصمیم می گیرد.
 • پرونده مداحان بازداشت شده در دادگاه ویژه روحانیت است/تحقیقات قضایی از خبرنگاران اخیرا بازداشت شده آغاز شده است
 • غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم نوزدهمین سالگرد شهید لاجوردی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مداحان بازداشت شده گفت: این پرونده در حوزه دادگستری تشکیل نشده است و در دادگاه ویژه روحانیت در حال رسیدگی است و اطلاعات آن در اختیار ما نیست. او در پاسخ به سوال دیگری درباره دستگیری خبرنگاران که اخیرا اتفاق افتاده است گفت: تحقیقات قضایی در مورد انها آغاز شده است و گزارشاتی درباره اقدامات آنها واصل شده است و اتهاماتی متوجه آنهاهست اما بنا نیست تا زمانی که رسیدگی کامل نشده باشد و جرمی به اثبات نرسیده راجع به اتهامات آنها صحبتی شود. رییس دادگستری استان تهران افزود: بنابر قانون نمی‌توانیم ریز اتهامات را بیان کنیم اما اتهاماتی متوجه آنهاست که در حال رسیدگی به موضوع هستیم و تحقیقات در دادسرای تهران در حال انجام است. اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ایا قاضی مقیسه جلسه دیگری برای رسیدگی به اتهامات شرکای بابک زنجانی برگزار می کند یا خیر گفت: این اختیارش به عهده قاضی دادگاه است و او درباره آن تصمیم می‌گیرد.
 • پرونده مداحان بازداشت شده همچنان در دادگاه ویژه روحانیت/رئیس دادگستری تهران:تحقیقات قضایی از خبرنگاران اخیرا بازداشت شده آغاز شده است
 • رییس دادگستری استان تهران از آغاز تحقیقات قضایی از خبرنگاران بازداشت شده خبرداد و گفت: گزارشاتی درباره اقدامات آنها واصل شده است اما بنا نیست تا زمانی که رسیدگی کامل نشده باشد و جرمی به اثبات نرسیده راجع به اتهامات آنها صحبتی شود. غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم نوزدهمین سالگرد شهید لاجوردی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مداحان بازداشت شده گفت: این پرونده در حوزه دادگستری تشکیل نشده است و در دادگاه ویژه روحانیت در حال رسیدگی است و اطلاعات آن در اختیار ما نیست. به گزارش نامه نیوز، او در پاسخ به سوال دیگری درباره دستگیری خبرنگاران که اخیرا اتفاق افتاده است گفت: تحقیقات قضایی در مورد انها آغاز شده است و گزارشاتی درباره اقدامات آنها واصل شده است و اتهاماتی متوجه آنهاهست اما بنا نیست تا زمانی که رسیدگی کامل نشده باشد و جرمی به اثبات نرسیده راجع به اتهامات آنها صحبتی شود. رییس دادگستری استان تهران افزود: بنابر قانون نمی‌توانیم ریز اتهامات را بیان کنیم اما اتهاماتی متوجه آنهاست که در حال رسیدگی به موضوع هستیم و تحقیقات در دادسرای تهران در حال انجام است. اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ایا قاضی مقیسه جلسه دیگری برای رسیدگی به اتهامات شرکای بابک زنجانی برگزار می کند یا خیر گفت: این اختیارش به عهده قاضی دادگاه است و او درباره آن تصمیم می‌گیرد.
 • حسین پور رئیس شورای شهر تالش شد
 • به گزارش ایلنا از تالش، مراسم تحلیف اعضای شورای پنجم شهر تالش پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد. در این جلسه عبدالله حسین پور رئیس شورا ، رامین باباپور نایب رئیس، سهیل سلامی منشی ،تقی زینلی خزانه دار ، سهیل سلامی سخنگوی شورا انتخاب شدند.
 • محرومیت امیر حسین صادقی برطرف شد
 • به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال، کمیته مسابقات فوتبال اعلام کرد: براساس رای کمیته اخلاق، محرومیت امیر حسین صادقی مدافع تیم پیکان برطرف شده و این بازیکن در هفته پنجم لیگ برتر می‌تواند برای تیمش مقابل فولاد خوزستان به میدان برود. دیدار دو تیم روز پنجشنبه برگزار می‌شود. انتهای پیام/ محرومیت صادقی بخشیده شد
 • امیر حسین علوی رییس شورای شهر رشت شد
 • امیر حسین علوی با کسب 7 رأی به عنوان رییس شورای اسلامی شهر رشت انتخاب شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «دیارباران»، در اولین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر رشت امیر حسین علوی به عنوان رییس شورای شهر رشت انتخاب شد. امیرحسین علوی و احمد رمضانپور نرگسی دو کاندیدای ریاست شورای اسلامی شهر رشت بودند که علوی با کسب 7 رای رئیس سال اول شورای شهر رشت شد. حجت جذب با کسب 7 رای به عنوان نائب رئیس، محمدحسن علیپور و فاطمه شیرزاد به عنوان منشی و حامد عبداللهی نیز به عنوان خزانه دار شورای شهر رشت انتخاب شدند. انتهای پیام/
 • نمایشگاه مجسمه سازی حسین خسروی برگزار می شود
 • به گزارش ایسکانیوز، نمایشگاه «داستان های برنزی» با حضور خالق آثار از ۴ لغایت ۹ شهریور ماه جاری در دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس جنت آباد شمالی بالاتر از ایرانپارس بلوار انصارالمهدی آموزشکده فنی و حرفه ای سما برپا بوده و همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است. این نمایشگاه با حضور یزدان پناه معاون آموزشی و پژوهشی این سازمان افتتاح می شود. 503
 • نجات جان ۴ نفر با اهدا عضو بیمار مرگ مغزی در بیمارستان امام حسین نکا
 • مدیر بیمارستان امام حسین(ع) نکا از نجات جان 4 نفر با اهدا عضو بیمار مرگ مغزی مرد 38 ساله اهل نکا در بیمارستان امام حسین این شهرستان خبر داد. مهدی شبستانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: 29 مرداد ماه جاری بیمار علی تیموری ٣٨ ساله به علت ایست قلبی تنفسی، توسط همراهان به بیمارستان امام حسین(ع) نکا مراجعه کرد که بلافاصله عملیات احیا( CPR ) جهت نجات بیمار آغاز و قلب بیمار احیا شد و به بخش CCU منتقل شد. وی افزود: با وجود اقدامات انجام گرفته برای برگشت علایم حیاتی توسط تیم درمانی و گروه‌های پزشکی؛ مرگ مغزی بیمار توسط تیم پزشکی تأیید و اعلام شد. مدیر بیمارستان امام حسین(ع) نکا خاطرنشان کرد: خانواده بیمار علی تیموری در سخت ترین لحظات زندگی، زمانی که از بهبودی بیمار خود نا امید شدند، تصمیم دشوار و خدا پسندانه ای به منظور اهدا عضو متوفی می‌گیرند. شبستانی گفت: در آن لحظات دشوار و حساس، خانواده تیموری با تیم مدیریتی بیمارستان امام حسین نکا مذاکره و پیشنهاد اهدا عضو توسط دکتر شیبانی ریاست این بیمارستان مطرح شده و خانواده تیموری در اقدامی خداپسندانه موافقت خود را با اهدا عضو جهت نجات چندین بیمار نیازمند به قلب و کلیه و کبد اعلام می کنند. وی افزود: دکتر شیبانی ریاست بیمارستان املام حسین نکا بلافاصله هماهنگی‌های لازم با ستاد اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی مازندران را به عمل آوردند و در نهایت روز گذشته ٣٠ مرداد ماه اهداکننده به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران اعزام شد و عمل اهدا عضو جهت نجات زندگی چندین نفر از هموطنان با موفقیت انجام پذیرفت. مدیر بیمارستان امام حسین(ع) نکا خاطرنشان کرد: روز گذشته 30 مرداد 4 عمل اهدا عضو شامل دو نفر کلیه، یک نفر کبد و یک نفر دریچه قلب از اهداکننده بیمار مرگ مغزی علی تیموری در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران انجام...
 • چرا امام حسین ع در کربلا برای رفع تشنگی از خداوند طلب باران نکرد
 • 1) پیامبران و امامان معصوم (ع) ملزم بودند که در تمام کارها و زندگی روزمره خود از علم و قدرت عادی استفاده کنند. در برخورد با دوستان، دشمنان، برآوردن نیازهای زندگی و ... از علم و توانایی که از طریق عادی به دست آمده، استفاده می کردند و در برخورد با ستمکاران از راه های معمولی استفاده می کردند و دست به اعجاز و کار خارق العاده نمی زدند (مگر در موارد مخصوص و به اذن الهی) که مصلحت دین خداوند و هدایت مردم در آن بود؛ با این که قدرت داشتند به وسیلة اعجاز دشمنان خود را در یک لحظه به کام نیستی ببرند و تمام کارها طبق خواست آن ها در جریان باشد امام باقر(ع) فرمود: اسم اعظم 73 حرف است.ودر پیش آصف بن برخیا یک حرفش بود که با به کار بردن همان یک حرف در یک لحظه تخت بلقیس را آورد، و پیش ما (امامان) 72 حرف از اسم اعظم هست. (اصول کافی،‌ج1، ص 230، حدیث 1) امام حسین(ع) هم با این که مستجاب الدعوه و دارای اسم اعظم الهی بود، و می توانست به اذن الهی همه دشمنان را از این طریق نابود کند، نیز می توانست از زمین چشمه گوارا بجوشاند یا از آسمان باران بباراند (با اذن خدا) و خود و اصحابش را سیراب نماید، ولی این کار را نکرد. زیرا این امور باید به صورت عادی و طبیعی پیش برود و مردم خودشان باید به این نتیجه برسند که چه چیزی خوب است و چه چیزی بد است. امیرمؤمنان در یکی از بخش‌های خطبه قاصعه با اشاره به زندگی پیامبران، به همین سنت عام الهی اشاره کرده و می‌فرماید: «اگر خدوند اراده می‌فرمود،‌به هنگام بعثت پیامبران،‌درهای گنج و معدن‌های جواهرات و باغ‌های سرسبز را روی پیامبران می‌گشود، نیز پرندگان آسمان و حیوانات وحشی را همراه آنان به حرکت در می‌آورد، اما اگر...
 • پ رسه بر مدار سرخ یادداشت گلعلی بابایی و حسین بهزاد برای حاتمی کیا
 • خبرگزاري آريا - مسئول سازمان اوج خبر دارمان کرد که تک سوار سامورايي مذاق سينماي نبرد بر سر حفظ کرامت انسان، اين روزها در گوشه اي از بيابان هاي حومه تهران، دارد بار ديگر خط شکني مي کند و...به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، گل‌علي بابايي و حسين بهزاد؛ دو تن از نويسندگان و پژوهشگران تاريخ دفاع مقدس، پس از بازديدي سرزده از پشت صحنه‌ي آخرين اثر در دست توليد استاد ابراهيم حاتمي کيا، متني نوشتند. متن کامل يادداشت بابايي و بهزاد به شرح ذيل است:□ يک.سيزدهم بهمن 1361، دشت چنانه.تا آغاز تهاجم عظيم زمستاني موسوم به «والفجر» در بيابان هاي شرق استان ميسان کشور عراق، تنها چهار روز باقي مانده است. رسانه هاي ديداري، شنيداري و مکتوب کشور، عمده سرخط ها و سرتيترهاي خبري شان را از قول مقامات ارشد کشوري و لشکري به اين وعده ي بزرگ اختصاص داده اند که؛ "عملياتِ آتي، آخرين عمليات است و جنگ با پايان موفقيت آميز آن، به سود ايران خاتمه خواهد يافت!"قطار، قطار کاروان هاي نيروهاي داوطلب مردمي از چارسوي ايران پهناور، سوار بر ترن، اتوبوس و حتّي ميني بوس، رهسپار استان خوزستان شده اند تا ضمن جذب و سازماندهي در يگان هاي رزمِ به تازگي گسترش يافته ي سپاه، در اين تهاجم بزرگ حضور داشته باشند. در گرماگرم اين هنگامه ي مردمي، درون «اتاق وضعيت» قرارگاه فرماندهي سپاه 11 قدر، نشستي فوق العاده و توجيهي با حضور عمده مسئولين رده ها و يگان هاي تابعه ي اين سپاه تشکيل شده است که هدف از آن، ارائه آخرين وضعيت زمينِ آوردگاه، آرايش، استعداد و نحوه ي پراکندگي يگان هاي سپاه چهارم ارتش بعث و ... توسط فرمانده سپاه 11 به حاضرين در جلسه است. ستاره ي اين جلسه؛ کسي نيست مگر محّمدابراهيم همّت، آموزگاري بسيجي که در جمع فرماندهان نيروهاي مسلّح جمهوري اسلامي به واسطه ي برخورداري از درک نظامي...
 • تبریک حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به سردار سرتیپ حسین دهقان
 • به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به این شرح است: بسمه تعالی سردار سرتیپ جناب آقای دکتر حسین دهقان مشاور محترم فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح سلامٌ علیکم تقوای الهی و کسب رضای ربوبی، جوهره حرکت‌های ماندگار می‌شود تا آنانکه در صف مجاهدان دوران دفاع مقدس توفیق حضور داشتند، همواره پیشگامان و مشتاقان مجاهدت بمانند. انتصاب شایسته حضرتعالی را از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، به سمت مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح تبریک عرض نموده و امید است با تجارب ارزشمند جنابعالی و تمامی خدمتگزاران محترم حوزه صنایع دفاعی و نیروهای مسلح شاهد تداوم امنیت پایدار برای ایران اسلامی باشیم. ان شاء اللّه در محضر ملت، شهدا، امام شهدا با رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره سربلند و موفق باشید. سید محمدعلی شهیدی
 • مهدی گنجعلی رئیس شورای شهر تفرش شد/حسین نوروزی سرپرست شهرداری شد
 • صبح یکم شهریورماه، مراسم تحلیف منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و بخش مرکزی تفرش برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از ندای تفرش، مراسم تحلیف منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و بخش مرکزی صبح امروز در تفرش برگزار شد. در این مراسم ۵ نفر از اعضای اصلی شورای شهر تفرش و ۱۷۷ نفر از منتخبین شورای اسلامی ۵۹ روستای حضور داشتند. اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تفرش امروز با قرائت سوگندنامه فعالیت رسمی خود را آغاز کردند. انتخابات تعیین هیات رییسه شورای پنجم شهر تفرش در محل شورای شهر برگزار شد. بر همین اساس، از میان آقایان مهدی گنجعلی و علی لطفی به عنوان کاندیداهای ریاست شورای شهر، مهدی گنجعلی با ۳ رای توانست به ریاست اولین سال دوره پنجم شورای شهر انتخاب شود. از میان سایر اعضا، صادق سعدی به عنوان نائب رئیس، عاطفه بیاتی به عنوان خزانه‌دار شورای شهر انتخاب شدند. ریاست کمیسیون های داخلی شورای شهر در اولین جلسه شورای شهر تعیین می شود. استعفای مصدق طاهری شهردار تفرش نیز در این جلسه بررسی و با دریافت ۳ رای موافق از میان اعضای شورا پذیرفته و حسین نوروزی به عنوان سرپرست شهرداری تفرش انتخاب شد. پس از آغاز به کار شورای روستاها، از میان کل شوراهای روستاها، هیئت رئیسه تشکیل می شود و سپس انتخابات شورای بخش برگزار می شود. با تشکیل شورای بخش و شورای شهر، ۲ نفر از شورای بخش و ۳ نفر از شورای شهر، شورای شهرستان را تشکیل می دهند. از شورای شهرستان نیز یک نفر نماینده شهرستان در شورای اسلامی استان است. انتهای پیام/
 • پیام تبریک رئیس بنیاد شهید به سردار سرتیپ حسین دهقان
 • نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی انتصاب سردار حسین دهقان به سمت مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح، پیامی را صادر کرد. به گزارش ایسنا، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به این شرح است: بسمه تعالی سردار سرتیپ جناب آقای دکتر حسین دهقان مشاور محترم فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح سلامٌ علیکم تقوای الهی و کسب رضای ربوبی، جوهره حرکت‌های ماندگار می‌شود تا آنانکه در صف مجاهدان دوران دفاع مقدس توفیق حضور داشتند، همواره پیشگامان و مشتاقان مجاهدت بمانند. انتصاب شایسته حضرتعالی را از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، به سمت مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح تبریک عرض نموده و امید است با تجارب ارزشمند جنابعالی و تمامی خدمتگزاران محترم حوزه صنایع دفاعی و نیروهای مسلح شاهد تداوم امنیت پایدار برای ایران اسلامی باشیم. ان شاء اللّه در محضر ملت، شهدا، امام شهدا با رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره سربلند و موفق باشید. سید محمدعلی شهیدی انتهای پیام
 • اعترافات تروریست بازداشت شده در بارسلونا
 • به گزارشبولتن نیوز، یکی از تروریست‌های بازداشت شده درباره حملات تروریستی بارسلونا امروز –سه‌شنبه- به قاضی گفت: ما در حال برنامه‌ریزی برای انجام یک حمله بزرگتر از آنچه در بارسلونا روی داد بودیم و کلیسای جامع «ساگرادا فامیلیا» یکی از اهداف این گروه بوده است. «محمد هولی چملال» از افراد گروه تروریست بازداشت شده مرتبط با حملات تروریستی در بارسلونا در دادگاه عالی مادرید تاکید کرد قصد داشته‌اند عملیات بزرگتری را نیز انجام دهند. در حادثه بارسلونا فرد مهاجم با خودرو عابران پیاده را زیر گرفت که در نتیجه این حادثه ۱۵ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. دو نفر از اعضای این گروه تروریستی هشت نفره در انفجار آلکانار و شش نفر دیگر نیز در عملیات پلیس کشته شدند. راننده ون نیز روز گذشته در حومه شهر بارسلونا در حالیکه یک جلیقه انتحاری برتن داشت توسط ماموران امنیتی کشته شد. مظنونان باقی مانده تحت تدابیر امنیتی بالا برای دادرسی به مادرید منتقل شدند. دادرسی این افراد از امروز و به سرپرستی قاضی «فرناندو آندریو» آغاز شده است. «دریس اوکابیر» ۲۸ ساله، «محمد علاء» ۲۷ ساله و «سهال الکاریب» ۳۴ سه مظنون دیگر بازداشت شده در جریان این حوادث تروریستی بوده‌اند که برای دادرسی به مادرید منتقل شده‌اند.
 • بازداشت شماری تروریست در اطراف صنعا
 • نیروهای امنیتی و کمیته های مردمی استان حجه یمن 4 نفر را در یک خودرو که به طرف صنعا حرکت می کرد، بازداشت کردند. العالم: خبرنگار ما در یمن گزارش داد که از این خودرو، کمربند انفجاری، سه خشاب گلوله، مواد انفجاری و مقادیری ساچمه کشف شد. یک مسئول امنیتی که خواست نامش فاش نشود عصر امروز ( سه شنبه) افزایش هوشیاری نیروهای مختلف در برابر اقدام های تروریستی ضد مردم یمن و همچنین همکاری مردمی با نیروهای اطلاعاتی و کمیته های مردمی برای خنثی سازی هر نوع توطئه را خواستار شد.
 • بازداشت یک نوجوان در عربستان سعودی به جرم رقص در خیابان
 • پلیس عربستان سعودی روز سه شنبه نوجوانی را به اتهام رقصیدن در خیابانی در جده بازداشت کرد.به گزارش یورونیوز، در تابستان سال ۲۰۱۶ ویدئوی ۴۵ ثانیه ای رقص «ماکارنای» او برروی شبکه های اجتماعی با استقبال روبرو شده بود. این نوجوان چهارده ساله با رقصیدن پشت چراغ قرمز برای لحظاتی موجب اختلال در رفت و آمد خودرو ها شده بود.اطلاعات دقیقی درباره هویت این نوجوان منتشر نشده است. مشخص نیست که آیا وی بطور رسمی از سوی دستگاه قضایی سعودی تحت تعقیب قرار گرفته است و یا خیر.عبدالله الشهرانی، خواننده مشهور عربستان نیز در اوایل ماه اوت بدلیل مشابه بازداشت و مورد بازخواست مقامات قرار گرفته بود. این خواننده با انتشار توییتی از دولت عربستان و مردم عذرخواهی کرد.
 • بازداشت ادمین پیج های جعلی خانم مجری عکس
 • به تمام دوستان هنرمندم توصيه ميكنم كه اينگونه مزاحمت ها و حتي توهين ها رو حتماً از طريق پليس فتا و با انجام شكايت به طور قانوني پيگيري كنند تا متخلفين مجازات شوند سرویس عکس و فیلم فردا: اگر خاطرتون باشه هفته ي گذشته چندين پيج فيك به نام من و با ايجاد مزاحمت فراوان،باز شد و اين مزاحمت ها ادامه پيدا كرد و فقط به چند صفحه ي جعلي ختم نشد!من براي اولين بار و با توجه به اينكه تذكرهاي وارده به فرد مزاحم تأثيري نداشت،شكايت كردم و ظرف مدت 24 ساعت با تلاش و جدّيت پليس فتا ،متهم شناسايي و احضار شد و پرونده به مرجع قضايي ارجاع و قرار مناسب صادر گرديد.طي چند روز آينده،پرونده در دادگاه مربوطه بررسي ميشه و لازم به ذكره كه با توجه به جنبه ي عمومي اين نوع جرائم،حتي با رضايت بنده به عنوان شاكي هم پرونده مختومه نميشود و با مجرم طبق قانون برخورد خواهد شد.تكمله يك:بينهايت ممنونم از پليس فتا،خاصه رئيس پليس محترم فتاي تهران،سرهنگ كاكوان و جانشين ايشان سرهنگ گودرزي،كه با لطف و حمايت و پيگيري فوري باعث شدن در مدت بسيار كوتاهي فرد مورد نظر بازداشت شودبه تمام دوستان هنرمندم توصيه ميكنم كه اينگونه مزاحمت ها و حتي توهين ها رو حتماً از طريق پليس فتا و با انجام شكايت به طور قانوني پيگيري كنند تا متخلفين مجازات شوندتكمله دو:بايد به طور ويژه از حضرت پدر جان عزيز دل تشكر كنم كه با وجود تمام گرفتاريها و پرونده هاي سنگيني كه اين روزها دارند،مثل هميشه ي زندگيم پشت و پناه من بودند...حضرت پدر، ممنونم كه حتي ثانيه اي نميذاري آرامشِ خانواده ي كوچك ما به خطر بيفته...شما نه فقط وكيل اين پرونده،كه بعد از خدا، وكيل تمام زندگي مني...تا هستم و خواهم بود.
 • بازداشت زوج انگلیسی به اتهام برده داری
 • صراط: پلیس انگلیس خبر داد افراد سودجو برخی مهاجران را با وعده کار و پول به کار گرفته ولی ما به ازای کار طولانی، شرایط بد زندگی و عدم پرداخت دستمزد، نصیب قربانیان شده است.به گزارش فارس، پلیس انگلیس این هفته یک زن و مرد را در میدلند به جرم برده‌داری دستگیر کرده است.به نوشته روزنامه «گاردین»، این زن و مرد اصالتا اهل اسلواکی هستند و 20 شهروند اهل کشورهای شرق اروپا را استثمار می‌کردند.این زن و مرد، قربانیان برده‌داری مدرن را برای کار در انگلیس جذب کرده و از درآمد حاصل از کار آنان برای خود استفاده می‌کردند.افراد سودجو به این قربانیان وعده کار، پول و مسکن می‌دادند، اما آنچه در نهایت نصیب قربانیان می‌شد شرایط بسیار بد زندگی و ساعت‌های بالای کار بود که در ازای آن هیچ پولی دریافت نمی‌کردند.مقامات انگلیسی می‌گویند برده‌داری مدرن در این کشور به یک معضل اجتماعی بدل شده و آمارهای رسمی در این مورد تنها مانند نوک یک کوه یخ هستند.
 • تصاویر بازداشت ۶۰۰ معتاد در تهران در کمتر از ۲۴ ساعت
 • چند رسانه‌ای>عکس - اجرای طرح مبارزه با خرده فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر از شب گذشته تا ظهر امروز سه‌شنبه در سطح سرکلانتری‌های یکم، سوم و یازدهم پلیس فاتب به اجرا درآمده که ۶۰۰ معتاد شناسایی و بازداشت شدند و ۱۸۵ کیلوگرم انواع موادمخدر از معتادان کشف شد. عکس‌ها: مهر61282 کلید واژه‌ها : مواد مخدر - قاچاق مواد مخدر - بازداشت -
 • بازداشت متهم اصلی حمله در اسپانیا تصاویر
 • پلیس اسپانیا از بازداشت متهم اصلی حمله اخیر در این کشور خبر دادند. سرویس عکس و فیلم فردا: پلیس اسپانیا از بازداشت متهم اصلی حمله اخیر در این کشور خبر دادند. رسانه‌های اسپانیایی گزارش دادند که یونس ابو یعقوب، مظنون اصلی در حمله بارسلونا به همراه 3 تن از همدستانش بازداشت شد.
 • کاهش ۳ونیم درصدی بازداشت های موقت/سه جرم اول تهران
 • رئیس سازمان زندان ها گفت: در ۴ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه تعداد زندانیان تحت قرار حدود یک درصد و تعداد بازداشت موقت ها حدود ۳/۵ درصد کاهش داشته است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان زندان ها،دکتر جهانگیر با اشاره به تجربه موفق کشورهای جهان در امر پیشگیری از وقوع جرم گفت: کاهش جمعیت کیفری بدون توجه به اصل پیشگیری و مشارکت عمومی جامعه امکان پذیر نیست. وی در ادامه این نشست گفت: وضع قوانین موثر توسط نهادهای قانونگذار، توجه به اجرای صحیح قوانین توسط قوه مجریه، توسعه آموزش های همگانی از جمله اقداماتی است که باید به آن توجه داشت. مشاور رئیس دستگاه قضا که در جمع دادستان ها و قضات استان تهران سخن می گفت با اشاره به جمعیت کیفری زندان ها بیان داشت: تراکم جمعیت کیفری در زندان ها امکان اجرای بهینه هرگونه فعالیت مثبت را کاهش می دهد. رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه توجه به شیوه های نوین مجازات و پرهیز از مجازات حبس را مورد بحث قرار داد و گفت: با پیگیری های سازمان زندان ها موضوع ظرفیت زندان ها به قانون تبدیل شده است که این یک اقدام مهم و موثر در کنترل جمعیت کیفری است. رئیس سازمان زندان ها ضمن تشکر از دادستان عمومی و انقلاب تهران بخاطر برگزاری این همایش کاربردی گفت: بررسی آمارهای قضایی زندان ها در یک سال گذشته نشان دهنده بهبود شاخص های مختلفاست که جا دارد در همین جا از تمامی همکاران قضایی تشکر کنم. دکتر جهانگیر با اشاره به برخی شاخص های قضایی گفت: در سال گذشته ورودی زندان های تهران ۲/۳ درصد کاهش داشته است. سه جرم اول تهران این مقام ارشد قضایی بیان داشت: سه جرم اول تهران عبارتند از مواد مخدر و روان گردان ها. سرقت و جرائم علیه اشخاص که تقریبا با میانگین کشوری...
 • جزئیات تیراندازی در بانک ملی ایذه/متهم بازداشت شد
 • خبرگزاری میزان- دادستان عمومی وانقلاب شهرستان ایذه در تشریح جزئیات تیراندازی در بانک ملی این شهرستان گفت: یک ورزشکار در درگیری با یکی از کارمندان بانک وی را مجروح و روانه بیمارستان کرد. مراد شمولی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در تشریح جزئیات تیراندازی در بانک ملی شهرستان ایذه گفت: یک ورزشکار در درگیری با یکی از کارمندان بانک وی را مجروح و روانه بیمارستان کرد.وی گفت: با شدت درگیری، نگهبان بانک در راستای حفظ نظم و امنیت اقدام به شلیک تیرهوایی کرد که با حضور به موقع ماموران پلیس شخص ضارب بازداشت شد.دادستان ایذه اضافه کرد: پرونده قضایی تشکیل و درحال تکمیل تحقیقات است. انتهای پیام/
 • پلیس انگلیس یک زوج را به اتهام برده داری بازداشت کرد
 • به گزارش بولتن نیوز، پلیس انگلیس این هفته یک زن و مرد را در میدلند به جرم برده‌داری دستگیر کرده است. به نوشته روزنامه «گاردین»، این زن و مرد اصالتا اهل اسلواکی هستند و20 شهروند اهل کشورهای شرق اروپا را استثمار می‌کردند. این زن و مرد، قربانیان برده‌داری مدرن را برای کار در انگلیس جذب کرده و از درآمد حاصل از کار آنان برای خود استفاده می‌کردند. افراد سودجو به این قربانیان وعده کار، پول و مسکن می‌دادند، اما آنچه در نهایت نصیب قربانیان می‌شد شرایط بسیار بد زندگی و ساعت‌های بالای کار بود که در ازای آن هیچ پولی دریافت نمی‌کردند. مقامات انگلیسی می‌گویند برده‌داری مدرن در این کشور به یک معضل اجتماعی بدل شده و آمارهای رسمی در این مورد تنها مانند نوک یک کوه یخ هستند.
 • بازداشت قاچاقچیان محموله میلیاردی لوازم خانگی
 • رویداد۲۴-فرمانده پایگاه دریابانی ماهشهر از کشف محموله میلیاردی لوازم خانگی قاچاق در آب‌های ماهشهر خبرداد.سرهنگ ایرج زکوی درباره این خبر گفت: دریابانان مستقر در پاسگاه شناور خور زهره در راستای مبارزه با قاچاق کالا و کنترل آب‌های ساحلی استان، روز گذشته به یک فروند شناور تجاری مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند.وی با بیان اینکه این شناور از کشورهای حوزه خلیج فارس به مقصد بندر سجافی درحال حرکت بود، گفت: ماموران با اخذ مجوزهای لازم اقدام به بازرسی از این شناور کرده و متوجه شدند که حامل لوازم خانگی قاچاق است که بلافاصله اقدام به توقیف شناور کردند.فرمانده پایگاه دریابانی ماهشهر با بیان اینکه ماموران در بازرسی از این شناور، 70 دستگاه یخچال و 30 دستگاه لباسشویی قاچاق و بدون مجوز قانونی را کشف و ضبط کردند، اظهارکرد: در همین راستا شش متهم نیز دستگیر و پس از انتقال به مقر پلیس به بزه انتسابی اقرار کردند.زکوی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، گفت: این افراد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.وی درباره ارزش ریالی اقلام کشف شده نیز اظهار کرد: کارشناسان گمرک ارزش ریالی این کالاها را سه میلیارد و 250 میلیون ریال برآورد کرده‌اند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قانونی شد.
 • پرونده مداحان بازداشت شده در دادگاه ویژه روحانیت است
 • رییس دادگستری استان تهران از آغاز تحقیقات قضایی از خبرنگاران بازداشت شده خبرداد و گفت: گزارشاتی درباره اقدامات آنها واصل شده است اما بنا نیست تا زمانی که رسیدگی کامل نشده باشد و جرمی به اثبات نرسیده راجع به اتهامات آنها صحبتی شود. غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم نوزدهمین سالگرد شهید لاجوردی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مداحان بازداشت شده گفت: این پرونده در حوزه دادگستری تشکیل نشده است و در دادگاه ویژه روحانیت در حال رسیدگی است و اطلاعات آن در اختیار ما نیست. او در پاسخ به سوال دیگری درباره دستگیری خبرنگاران که اخیرا اتفاق افتاده است گفت: تحقیقات قضایی در مورد انها آغاز شده است و گزارشاتی درباره اقدامات آنها واصل شده است و اتهاماتی متوجه آنهاهست اما بنا نیست تا زمانی که رسیدگی کامل نشده باشد و جرمی به اثبات نرسیده راجع به اتهامات آنها صحبتی شود. رییس دادگستری استان تهران افزود: بنابر قانون نمی‌توانیم ریز اتهامات را بیان کنیم اما اتهاماتی متوجه آنهاست که در حال رسیدگی به موضوع هستیم و تحقیقات در دادسرای تهران در حال انجام است. اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ایا قاضی مقیسه جلسه دیگری برای رسیدگی به اتهامات شرکای بابک زنجانی برگزار می کند یا خیر گفت: این اختیارش به عهده قاضی دادگاه است و او درباره آن تصمیم می‌گیرد.

کلیدواژه