به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از فردا تیر
٢۵
2017-08-23@15:35:17 GMT

بازیگر سینما: خبرنگاران و منتقدان به داد سینما برسند

متعجبم از پروتکل روحانی برای حجاب/ حجاب منحصر به چادر نیست

حاشیه سازی ها درباره پسرم یک توطئه است

بازیگر سریال "خوش رکاب" گفت: من برخی از این به اصطلاح فیلم‌ها را می‌بینم و به خودم می‌گویم که اگر به من پیشنهاد می‌شد قطعاً آن را رد می‌کردم. بعد می‌بینم که همان فیلم به فروش ۱۵ میلیارد تومانی یا بیشتر رسیده است. با خودم فکر کرده و می‌گویم با همه عشقی که به مردم دارم بعضی مواقع بد سلیقه می‌شوند.

خبرگزاری میزان: محمد کاسبی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که از سال 61 با بازی در فیلم "مرگ دیگری" به عرصه سینما پا گذاشت و پس از آن با سریال "خوش رکاب" محبوبیتی دوچندان در میان مردم پیدا کرد در گفت‌وگوی مشروح با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در خصوص فعالیت‌های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر به مدت پنج ماه است که بازی در سریال "سر دلبران" به کارگردانی "محمدحسین لطیفی" را در کنار دوستانی همچون جعفر دهقان و جهانبخش سلطانی پشت سر می‌گذارم.

وی با تاکید بر کیفیت بالای سریال سر دلبران افزود: این مجموعه در حال حاضر مرحله تولید و فیلمبرداری را پشت سر گذاشته و به احتمال فراوان تا ۴ ماه دیگر هم ضبط آن به طول خواهد انجامید. در ابتدا قرار بود سریال سر دلبران برای ماه مبارک رمضان سال گذشته آماده شود، اما با توجه به سنگین بودن پروژه و همچنین تاکید محمدحسین لطیفی مبنی بر ساخت سریالی با کیفیت به آن زمان نرسید.

بازیگر فیلم "رفقای خوب" طولانی بودن زمان تولید این مجموعه را دلیلی بر کیفیت بالای آن خواند و بیان کرد: این سریال کار پربازیگری بوده و محمدحسین لطیفی هم با دقت و صبر زیادی آن را جلوی دوربین می‌برد. صبر و تاملی که فکر گروه کارگردانی و بازیگران پشتش بوده و این کار را از سایر آثار جدا خواهد کرد. به شخصه از روند تولید بسیار راضی بوده و امیدوارم مخاطب با سریال ارتباط برقرار کند.

وی در خصوص زمان احتمالی پخش سریال سردلبران اذعان کرد: به نظر من بهترین زمان برای پخش سر دلبران با توجه به مناسبتی بودن آن و حال و هوای ماه رمضان، رمضان سال آینده است. البته با توجه زمان باقی مانده از فیلمبرداری و مراحل پس از تولید تا همان موقع هم آماده می‌شود. این زمان برای پخش بسیار مطلوب است مگر اینکه مجبور باشیم در زمانی دیگر و به دلایل نبود برنامه آن را روی آنتن ببریم.

بازیگر سریال "خوش رکاب" با اشاره به روند نادرست تولید برخی آثار سینمایی و تلویزیونی تصریح کرد: واقعاً از بازی در برخی مجموعه‌ها خسته شده‌ام و دیگر نمی‌خواهم به هیچ وجه چنین آثار نازلی را تجربه کنم. بعضی فیلمسازان هستند که هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کار را می‌بندند و این به نظر من به هیچ وجه قابل دفاع نیست. این کار‌ها به نوعی سری‌دوزی است و قطعاً محصول بدقواره‌ای را تحویل مخاطب می‌دهد. به همین دلیل مخاطب این آثار را پس زده و اکثر کارها بدون هیچ محتواو عمقی اکثراً شبیه یکدیگر هستند.

وی رواج تله فیلم‌سازی را یکی از دلایل تولیدات سرسری خواند و ادامه داد: من نمی‌فهمم برخی از دوستان چگونه با این سرعت یک اثر را آماده می‌کنند. مثلاً در سینما به صورت نرمال ۴۵ روز برای یک فیلم زمان در نظر می‌گرفتند، ولی از زمانی که ساخت تله فیلم‌ها رواج پیدا کرد همه چیز به هم ریخت و بسیاری از این دست آثار طی ۱۰ روز فیلمبرداری می‌شدند. این اتفاق متاسفانه در برخی سریال‌ها هم تسری پیدا کرد و به این آثار نیز ضربه مهلکی وارد آورد. چطور می‌شود اثری ده روزه اتفاق کیفی را رقم بزند؟ متاسفانه برای این آثار هزینه‌هایی می‌شود که اکثراً بازگشتی هم ندارند.

محمد کاسبی

بازیگر سریال "مریم مقدس" هنرمندان را موظف به رعایت حق‌الناس دانست و افزود: ساخت آثار سری‌دوزی و سریع که ضعیف هم هستند دور ریختن بیت‎‌المال مردم است و حق‌الناس محسوب می‌شود. این سازندگان در قبال مردم مسئول هستند و حتماً در آن دنیا جواب پس می‌دهند. دوستان فکر نکنند که فقط بابت گناهان در آن دنیا بازخواست می‌شوند. مسئولین فرهنگی باید بدانند بابت رقم به رقم بودجه‌ای که از بیت‌المال هزینه می‌کنند باید در محضر خداوند پاسخگو باشند. خدا را شکر می‌کنم که همواره بازیگر بوده و هیچ وقت چنین مسئولیت سنگینی را نداشته‌ام.

وی ارتباط درست با مخاطب را وظیفه هر اثر دانست و بیان کرد: شما وقتی اثری تولید کنید که مخاطب نداشته بابت یک ریال هزینه تولید آن اثر هم مسئول هستید. کار هنری زمان مناسب و فکر درست می‌طلبد و من خوشحالم که لطیفی در سر دلبران به درستی کار را با فکر و صبر کامل انجام می‌دهد.

بازیگر فیلم "نفوذی" حضور برخی تهیه‌کنندگان را عاملی برای انحراف در کیفیت آثار توصیف کرد و اضافه کرد: در یک فیلم استاندارد روزانه دو یا سه دقیقه در طی روز فیلمبرداری می‌شود، اما برخی تهیه‌کنندگان هستند که با فشار بر کارگردان وی را به زمان کمتر سوق می‌دهند تا مجبور شود پروژه را در زمانی کمتر تولید کند تا هزینه‌ها کمتر شود. این اتفاق بدون شک به تولید اثری بی‌کیفیت منجر خواهد شد، اثری که مخاطب نیز آن را پس می‌زند.

کاسبی دلیل کم کار شدن خود در سینما را اینگونه توصیف کرد: من سخت‌گیر هستم و هر کاری که پیشنهاد شود را قبول نمی‌کنم. در این سال‌ها پیشنهادات زیادی داشتم، اما ملزم نیستم به هر کاری جواب مثبت بدهم. من سعی دارم که همواره کار خوب انتخاب کنم زیرا نسبت به انتخاب‌هایم مسئول هستم و خدا را شکر می‌بینم که کار‌های قدیمی من هم هنوز در شبکه‌های داخلی و شبکه‌هایی مثل آی-فیلم بار‌ها تکرار و پخش می‌شود.

وی ادامه داد: این تکرار و موفقیت نشان می‌دهد اثر کار خود را کرده و خوب بوده و مخاطب باز هم با گذشت زمان آن را دوست دارد. من کار خوب انتخاب می‌کنم و برای کار خوب هم باید انتظار کشید. نمی‌گویم که کار خوب کلاً نبوده و تولید نشده، شاید بهتر است بگویم که طی این سال‌ها کار خوب به من پیشنهاد نشده است.

بازیگر سریال "سه در چهار" با اشاره به فروش میلیاردی برخی فیلم‌های سینمایی افزود: اگر بخواهیم معیار فروش زیاد یک فیلم را به حساب موفقیت آن بگذاریم کار درستی نیست. شاید برخی فیلم‌های قبل انقلابی را در سینما بگذاریم و فروش چند میلیاردی کنند و مردم برای دیدنشان صف بکشند، اما آیا این دلیلی بر خوب بودن اثر است و یا اینکه جامعه آن فیلم را درست انتخاب کرده است؟ بسیاری از آثار پرفروش سینمای امروز هم متاسفانه در همین جرگه قرار می‌گیرند.

وی در همین راستا و درباره افت سلیقه مخاطب سینما ادامه داد: ما نمی‌توانیم همیشه به سلیقه مخاطب احترام بگذاریم و بگوییم انتخاب آن‌ها درست است. مثلاً همین فیلم‌هایی که این روز‌ها می‌فروشند نمونه بسیار خوبی هستند. من برخی از این به اصطلاح فیلم‌ها را می‌بینم و به خودم می‌گویم که اگر به من پیشنهاد می‌شد قطعاً آن را رد می‌کردم. بعد می‌بینم که همان فیلم به فروش ۱۵ میلیارد تومانی یا بیشتر رسیده است. با خودم فکر کرده و می‌گویم با همه عشقی که به مردم دارم بعضی مواقع بد سلیقه می‌شوند. فروش بالا هیچ وقت نمی‌تواند ملاک خوب بودن اثر باشد و یا بلعکس فروش کم، دلیلی بر بد بودن فیلم نیست.

محمد کاسبی

بازیگر سریال "سردلبران" اضافه شدن بخش سینمای هنر و تجربه را اتفاقی مثبت در سینمای ایران دانست و تاکید کرد: سینمای تجربی ما روند بسیار خوبی دارد و فیلم‌هایی هستند که این روز‌ها در بخش سینمای هنر و تجربه روی پرده می‌روند. این فیلم‌ها خوب، تاثیرگذار و مفهومی هستند و نفروختن آن‌ها به دلیل هجمه فیلم‌های بدنه دلیلی بر بد بودن آن‌ها نیست. اتفاقاً این آثار درجه کیفی بسیار بالایی دارند و باید از آنها دفاع کرد.

وی واژه بفروش بودن فیلم را ویروس این روز‌های سینما دانست و تصریح کرد: یک زمانی ما برای دیدن فیلم کلی مشکلات داشتیم و سینماها به کیفیت امروز نبود اما الان زمانه عوض شده و همه چیز در یک گوشی موبایل خلاصه می‌شود. این روز‌ها مردم دوست ندارند غیر خنده ببیند و تولیدات هم به همین سمت رفته است. همه چیز سریع و لحظه‌ای شده سلیقه مخاطب را عوض کرده و آن‌ها را تنبل بار آورده است.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون سریال "خوش رکاب" را بهترین سریال کمدی بعد از انقلاب توصیف کرد و افزود: ما در تاریخ سریال سازی ایران روی دست، "خوش رکاب" نداریم. خوش رکاب ستاره‌ای در عرصه سریال‌سازی بوده که همچنان در حال تابیدن است، زیرا در آن سریال در کنار خنداندن مخاطب مفهوم بزرگی در جریان بود. سریال‌هایی مثل خوش رکاب خیلی سخت در این سال‌ها تکرار شده‌اند، زیرا اکثر آثار فقط به خنداندن مخاطب فکر می‌کنند و مفهوم را کاملاً قربانی این موضوع کرده‌اند.

وی وظیفه اهل رسانه را در تعیین مسیر درست هنر بسیار بزرگ دانست و ادامه داد: من با این سابقه و تجربه اعتقاد دارم که اگر وضعیت سینما و تلویزیون خوب یا بد است بالای ۸۰ درصد آن بر عهده مطبوعات است و اگر بد شده این صنف هم مقصر هستند. مطبوعات باید خطر را تشخیص داده و با تحلیلی دقیق و عمیق به نظاره آثار بنشینند و با نقدشان موجی را به همراه خود بیاورند و به داد سینما برسند. این دوستان در اولین گام باید به آگاهی بخشی به جامعه و تنویر افکار فکر کنند چرا که وضعین هنر سینما وخیم است.

کاسبی تاثیر مطبوعات را بنیادی توصیف و بیان کرد: مطبوعات باید بیاید و بگوید مثلاً فیلم فلان کارگردان چرا با این محتوا و ساختار مضخرف باید ۱۵ میلیارد تومان بفروشد. خبرنگاران باید مردم را با این قضایا آشنا کنند تا مخاطب نسبت به واقعیت‌های سینما آگاه شود. این جا جایی است که باید قلم بی واهمه به میان آید و وظیفه سخت مطبوعات همین جا معنا پیدا می‌کند.

محمد کاسبی

وی با اشاره به بروز حاشیه و درگیری‌های به وجود آمده اخیر بین مطبوعات و هنرمندان تصریح کرد: متاسفانه این روز‌ها رابطه خوبی بین برخی هنرمندان و رسانه‌ها وجود ندارد. شنیده‌ام برخی دوستان خبرنگار می‌گویند که اگر ما نبودیم شما نبودید و جایگاه امروز شما به دست ما ساخته شده است. من هم از خبرنگاران این سوال را دارم که شما کجا هستید که وضعیت سینما به اینجا رسیده است؟ یعنی اصلاً شما کجا بودید که وضعیت فرهنگ ایران اینجا رسیده است؟

کاسبی با اشاره سخت‌گیری خود برای انتخاب نقش، مطبوعات را نیز ملزم به رعایت این سخت‌گیری دانست و خاطرنشان کرد: هنر من بازیگری است و سعی می‌کنم به هرکسی نفروشم‌اش پس در هر فیلمی هم بازی نمی‌کنم. برخی مواقع دوستان می‌گویند برو و در فلان فیلم بازی کن که اگر تو نروی بقیه بازی می‌کنند ولی بدون شک من هیچ وقت شرافت خود را زیر پا نمی‌گذارم. من تمام این سال‌ها در آرامش زندگی کرده‌ام و همیشه سعی داشته‌ام تا زندگی‌ام را آلوده نکنم و با انتخاب غلط از مسیر خارج نشوم. از صمیم قلب آرزو می‌کنم و امیدوارم خبرنگاران هم قدر قلم خود را بدانند، آلوده نشوند و آن را به هر قیمتی خرج نکنند.

ابعاد تازه‌ از تخلفات گسترده در موسسه اعتباری نور

برای حفظ انقلاب باید باحجاب و بی حجاب را جذب کنیم/اگر بخواهیم از القاب بی‌حجاب و باحجاب استفاده کنیم، پس چه کسی می‌ماند

روایت شگفت آور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رایزنی ها برای رای اعتماد به ربیعی/ توزیع کارت هدیه بین نمایندگان برای کسب رای نمایندگان

کلیدواژه: بازیگر سریال | محمد کاسبی | روز ها | سال ها | سر دلبران | ادامه داد | خوش رکاب | کار خوب | فیلم ها

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۴۷۹۳۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • بازیگر مشهور سینما و تلویزیون:جند سال دیپلم ردی بودم
 • فرهنگ>سینما - مهدی هاشمی بازیگر مشهور سینما که نقشهای فراوانی از جمله نقش چند پزشک را بازی کرده در مصاحبه با روزنامه جام جم به زندگی حرفه ای خود پرداخت. وی در بخشی از مصاحبه خود گفت:پزشک و مهندس شدن خیلی از من دور بود. فکر می‌کردم به درد مشاغل کوچک معمولی هم نمی‌خورم. گاهی اصلا فکر می‌کردم به درد زندگی نمی‌خورم، چون احساس می‌کردم در هر کاری باید زرنگ باشی تا کارت پیش برود، اما من در زندگی بیشتر مات و مبهوت و متعجب بودم تا این که بتوانم راهی را بگشایم که به جایی برسم. هیچ آینده‌ای برای خودم متصور نبودم، از مدرسه بیزار بودم و عشق و علاقه‌ام بیشتر به چیزهایی بود که در کتاب‌های درسی نبود. اصلا از جامعه می‌ترسیدم. این گونه بود که به زحمت با چند سال ردی دیپلم گرفتم و چون زبانم خوب بود و به دلیل این که کارهایی دور از مدرسه را پیش خودم یاد گرفته بودم، در دانشگاه قبول شدم و بتدریج بعد از آشنایی با دوستان از بیراهه وارد راه شدم و کمی احساس کردم روبه‌راه شدم.45302 کلید واژه‌ها : مهدی هاشمی (بازیگر) -
 • خاطره بازی بازیگر سینما و تلویزیون با دوستان شهیدش عکس
 • خبرگزاري آريا - بازيگر پيشکسوت سينما و تلويزيون، عکسي در صفحه اينستاگرامش به اشتراک گذاشت و از شهادت و عشق به وطن نوشت.به گزارش خبرگزاري آريا ، نادر سليماني در اينستاگرامش نوشت:«نميدونم کدوم يکي از دوستانم سعادت داشتن و شهيد شدن و کدومشون هنوز در قيد حيات هستن، اما اينو ميدونم که اون موقع همه قلب‌ها تو سينه فقط براي اين خاک مي‌تپيد. من اونيم که پيراهن آبي پوشيده، خودمم اين عکسو نداشتم يکي از دوستان اينستاگرامي واسم فرستاد که ازش ممنونم».
 • بازیگر ساعت ۵ عصر:به دلیل ابتذال از سینما فاصله گرفتم
 • فرهنگ>سینما - میزان نوشت: بازیگر فیلم «زیر سقف دودی» گفت: من ۱۰ سال در مجله فیلم، ستون طنز می نوشتم و بعدها به دلیل همین ابتذال‌ها از سینما فاصله گرفتم. گاهی شاید به خاطر هزینه‌های زندگی مجبور بازی در برخی نقش‌ها شدم اما همواره سعی کردم راهی درست را انتخاب کنم. رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند. او سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است. بازیگر «ساعت پنج عصر» در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار «اوژن یونسکو» نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است. وی فروش بالای فیلم «گشت 2» را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون تراود که در اوست. بازیگر سریال «مرد هزار چهره» با...
 • بازیگر تلویزیون:به خاطر ابتذال از سینما فاصله گرفتم
 • بازیگر فیلم "زیر سقف دودی" گفت: من ده سال در مجله فیلم، ستون طنز می نوشتم و بعدها به دلیل همین ابتذال ها از سینما فاصله گرفتم. گاهی شاید به خاطر هزینه های زندگی مجبور بازی در برخی نقش ها شدم. میزان: رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی "زیر سقف دودی" را در چرخه اکران دارد درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند.وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است. بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار "اوژن یونسکو" نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است.وی فروش بالای فیلم "گشت 2" را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون تراود که در اوست.بازیگر سریال "مرد هزار چهره" با تاکید بر ساخت...
 • آقای بازیگر:به خاطر ابتذال از سینما فاصله گرفتم
 • رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی زیر سقف دودی را در چرخه اکران دارد درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند. وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است. بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار اوژن یونسکو نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است. وی فروش بالای فیلم گشت 2 را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون تراود که در اوست. بازیگر سریال مرد هزار چهره با تاکید بر ساخت آثار ماندگار در سینمای ایران تاکید کرد: همه این نوع آثار ساخته می‌شوند و شاید میلیاردها تومان بفروشند اما بعدها آن آثاری در یاد می‌مانند که دارای محتوا و مفهوم باشند. من نگاهم این است که فیلم‌های...
 • بازیگر ساعت ۵ عصر:به خاطر ابتذال از سینما فاصله گرفتم
 • میزان: بازیگر فیلم ساعت ۵ عصر گفت: من ده سال در مجله فیلم، ستون طنز می نوشتم و بعدها به دلیل همین ابتذال ها از سینما فاصله گرفتم. گاهی شاید به خاطر هزینه های زندگی مجبور بازی در برخی نقش ها شدم. رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی "زیر سقف دودی" را در چرخه اکران دارد درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند. وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است.   بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار "اوژن یونسکو" نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است. وی فروش بالای فیلم "گشت ۲" را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون تراود که در اوست. بازیگر سریال "مرد هزار...
 • ساعت ۵ عصر مزه سینما می دهد
 • در ابتدای این نوشتار به تمام علاقه‌مندان حوزه فرهنگ باید توصیه کرد که در مجال باقی مانده به سینماهای سراسر کشور مراجعه کنند و حتما فیلم «ساعت ۵ عصر» را ببیند. «ساعت ۵ عصر» پس از «ماجرای نیمروز» و «ویلایی‌ها» یکی از معدود فیلم‌هایی است که مزه سینما می‌دهد و آلوده به اسلوب و ساختار تلویزیونی نیست. قبل از اکران سراسری این فیلم، این ترس وجود داشت که مهران مدیری پس از سال‌ها فعالیت در تلویزیون نتواند فیلم سینمایی بسازد و شالوده تلویزیونی ساختن، رهایش نکند. چون مدیری معمولا با سه دوربین در صحنه کار می‌کند و بسیاری تصور می‌کردند حتی با یک دوربین کار کردن هم برای مدیری دشوار است و نتواند اثرش را به سرانجام برساند. اما نخستین ساخته مدیری از همان ابتدا با چند نمای ابتدایی به مخاطب ثابت می‌کند که خیلی با وسواس و ظرافت و به شکل دلپذیری سینمایی ساخته شده است. این مسئله در نوع خود خیلی جالب است که فیلمسازانی مثل سامان مقدم، هاتف علیمردانی، کاظم راست گفتار، مهدی گلستانه، مازیار میری، همایون اسعدیان و ... که آثارشان در ۵ ماه نخست سال اکران شده و ادعای سینمایی بودن دارند، طلیعه سینمایی ندارد و در اغلب موارد کاملا تلویزیونی ساخته شده‌اند. اما مدیری با اینکه سال‌ها با عنوان کارگردان در تلویزیون فیلم ساخته است «ساعت ۵ عصر» را بر خلاف فیلم‌های بزدلانه و سهل ‌انگارانه‌ای مثل اکسیدان و نهنگ عنبر، از تیتراژ آغازین تا آخرین نمایی که مهرداد پرهام ( سیامک انصاری) دوربین موبایلش را به سمت دوربین (مخاطبان) می‌گیرد کاملا سینمایی ساخته است. فیلم قهرمان دارد، ضد قهرمانانانش مشخص هستند، ریتم فیلم بسیار مرتب و عالی است و مشخص است که فیلم با حواس جمع ساخته شده و جزء معدود فیلم‌هایی است که بر خلاف جریان کمدی شانه تخم مرغی تماشایش، نیاز به حواس ششگانه دارد. در واقع اگر مردم به...
 • در سینما و تئاتر چه خبر است
 • بزرگداشت امیر نادری در جشنواره‌ی جهانی پارسی،اجرای نمایش «سفید برفی و هفت کوتوله» در تئاتر شهرزاد، نمایش «خانه عروسک» در تئاتر باران و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. آیین بزرگداشت و تقدیر از یک عمر فعالیت سینمایی امیر نادری در ششمین جشنواره جهانی فیلم پارسی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره،برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره ونکوور کانادا به عنوان فیلم افتتاحیه روی پرده خواهد رفت. این انیمیشن ساخته ان ماری فلمینگ کارگردان کانادایی است و شهره آغداشلو و پیمان معادی به عنوان صداپیشه در آن حضور دارند. «پل خواب» (اوکتای براهنی) که با اقتباس از رمان «جنایت و مکافات» نوشته فیودور داستایوفسکی ساخته شده فیلم منتخب اختتامیه است. «زیر سقف دودی» ساخته پوران درخشنده، «نفس» ساخته نرگس آبیار، «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب، «رفتن» ساخته نوید محمودی محصول مشترک ایران و افغانستان و «آنها» ساخته‌ آناهیتا قزوینی‌زاده، به تهیه‌کنندگی جین کمپیون کارگردان فیلم «پیانو» از دیگر فیلم‌های بخش مسابقه‌ جشنواره امسال است. فیلم «کوه» ساخته امیر نادری هم در این دوره روی پرده می‌رود. برگزاری آیین تقدیر از امیر نادری یکی از بخش‌های جنبی جشنواره امسال است. ششمین جشنواره‌ جهانی فیلم‌ پارسی استرالیا امسال با۸فیلم برگزیده از۱۶تا۱۹شهریورماه در شهر سیدنی برگزار می‌شود "سفید برفی و هفت کوتوله" در پردیس تئاتر شهرزاد نصیر ملکی‌جو "سفید برفی و هفت کوتوله" را در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌آورد. به گزارش ایسنا روابط‌عمومیپردیس تئاتر شهرزاد، نمایش "سفید برفی و هفت کوتوله" به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از پنجشنبه دوم شهریور ماه ساعت 21:30 در سالن شماره سه این پردیس به روی صحنه خواهد رفت. در این اثر نمایشی که اجرای آن تا 17 شهریور ماه ادامه خواهد داشت، (به ترتیب حروف الفبا) نگین خامسی، پوریا سلطان زاده، سروش شاکر، امیر حسین طاهری، پگاه کاظمی، محسن نوری و پرهام یدالهی ایفای نقش...
 • اسکورسیزی جوکر را به سینما می برد
 • «مارتین اسکورسیزی» و «تاد فیلیپس» در فیلمی درباره شخصیت «جوکر»، کنار هم قرار می‌گیرند. به گزارش ایسنا، «ایندی وایر» نوشت: «مارتین اسکورسیزی» تهیه‌کنندگی فیلم جدیدی درباره شخصیت «جوکر» را بر عهده گرفته است. او در این پروژه با «تاد فیلیپس» ـ کارگردان فیلم «خماری» ـ همکاری می‌کند. این دو فیلمساز مطرح قصد دارند داستان اصلی شخصیت منفی «جوکر» را روایت کنند. فیلم «جوکر» در اوایل دهه ۱۹۸۰ در «گادهم» اتفاق می‌افتد و در ژانر جنایی قرار می‌گیرد. «اسکورسیزی» فیلم‌های «راننده تاکسی» و «گاو خشمگین» را هم در «گادهم» جلوی دوربین برده بود. نکته مهمی که سایت‌های سینمایی به آن پرداخته‌اند این است که «جرد لتو» بازیگر نقش «جوکر» در فیلم «جوخه انتحار»، در فیلم «اسکورسیزی» و «فیلیپس» بازی نمی‌کند. کمپانی «برادران وارنر» اعلام کرده یک بازیگر جوان‌تر قرار است این نقش را بر عهده بگیرد. «لتو» قرار است در قسمت بعدی «جوخه انتحار» بازی کند و علاوه بر این، نقش «جوکر» را در پیش‌داستان فیلم «هارلی کویین» ایفا کند. هنوز تاریخی برای اکران فیلم «جوکر» اعلام نشده است. «فیلیپس» که آثاری چون «سگ‌های جنگ» و «هشت مایل» را در کارنامه‌اش دارد، ‌به عنوان کارگردان این پروژه سینمایی در حال حاضر روی فیلمنامه این اثر کار می‌کند و اعلام شده پروژه در مراحل پیش‌تولید به سر می‌برد. شخصیت «جوکر» تاکنون در دو مجموعه فیلم «بتمن» ‌با بازی «جک نیکلسون» و «هیث لجر» و اخیرا در قسمت اول «جوخه انتحار» ظاهر شده است. انتهای پیام
 • رسول نجفیان چرا از سینما جدا شد
 • بازیگر فیلم زیر سقف دودی گفت: من ده سال در مجله فیلم، ستون طنز می نوشتم و بعدها به دلیل همین ابتذال ها از سینما فاصله گرفتم. گاهی شاید به خاطر هزینه های زندگی مجبور بازی در برخی نقش ها شدم. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی زیر سقف دودی را در چرخه اکران دارد درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران به میزان گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند.وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است.بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار اوژن یونسکو نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور با این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است.وی فروش بالای فیلم گشت 2 را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون تراود که در اوست.بازیگر...
 • اسطوره های کمدی تاریخ سینما
 • فرهنگ>سینما - ستارگان درخشان سینمای کمدی سال‌ها خنده به لب مخاطبان آوردند٬ برخی از این ستارگان همچنان درخشان‌اند و به حیات خود ادامه می‌دهند و گروهی به خاطره‌ها پیوسته‌اند٬ خاطراتی ماندگار و همیشگی. فرزاد مظفری:جری لوییس یکی از مشهورترین بازیگران کمدی تاریخ سینما شنبه ۲۸ مرداد در ۹۱ سالگی درگذشت.لوییس در اوج فعالیت حرفه‌ای جزو گرانترین و محبوب‌ترین ستاره‌های هالیوود بود که آثارش در ایران نیز با دوبله حمید قنبری طرفداران بسیار داشت. حالا با درگذشت لوییس که از آخرین بازماندگان دوران اسطوره‌های کمدی محسوب می‌شود٬ فرصت آن رسیده که از برخی کمدین‌های سرشناس که همچان در قید حیات هستند یادی شود و همچنین خاطرات خوش شاخص‌ترین چهره‌های مطرح سینمای کمدی مرور شود٬ مروری بر زندگی بزرگانی که در تمامی دوران کاری خود صدای قهقهه را در سالن‌های سینما بلند کردند. بنابراین با این فرض که پیش و پس از جری لوییس بازیگران بسیاری در عرصه کمدی درخشیده‌اند نگاهی به زندگی برخی از شاخص‌ترین چهره‌های کمدی از سال‌های دور تا امروز صورت می‌گیرد. باستر کیتون جوزف فرانک کیتون هنرپیشه سرشناس آمریکایی سال ۱۸۹۵ در کانزاس به دنیا آمد. پدر و مادرش هر دو بازیگر بودند و از این روی کیتون در کودکی وارد عرصه بازیگری شد. «ژنرال»، «استیمبوت بیل جونیور» و «هفت شانس» برخی از فیلم‌های مشهور باستر کیتون است. او آخرین فیلمش با عنوان «رویدادی بانمک در مسیر فروم» را در حالی ساخت که مبتلا به سرطان شده بود. کیتون سال ۱۹۶۶ از دنیا رفت. چارلی چاپلین با شنیدن کمدی در سینما بی‌شک نخستین نام در ذهن بسیاری چارلی چاپلین کمدین مشهور انگلیسی است. او را در کاراکتر ولگرد با آن کت‌وشلوار مندرس و عصای معروف نمی‌توان نادیده گرفت. او نویسنده، کارگردان، آهنگساز، تهیه‌کننده و بی‌شک نماد سینمای صامت بود. چاپلین سال ۱۸۸۹ در لندن به دنیا آمد و سال ۱۹۷۷ در سوییس از...
 • برنامه سینما های شیراز یکم شهریور
 • برنامه چهارشنبه یکم شهریور ماه سینما‌های شیراز را از مشاهده کنید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، برنامه سینما‌های شیراز چهارشنبه یکم شهریور ماه ۱۳۹۶ به شرح زیر است:سینما ایران: ساعت پنج عصرسینما فلسطین: بیست و یک روز بعدسینما سعدی: ساعت پنج عصرسینما پیام: نهنگ عنبر 2سینما شیراز: رگ خوابسینما فرهنگ : رگ خواب -زادبوم - اکسیدان - سارا و آیداسینما گلستان : زادبوم - اکسیدان - ساعت ۵ عصر- سارا و آیدا - رگ خواب - گذر موقت - زیر سقف دودی - پاتوکفش من نکن - بیست و یک روز بعد -نهنگ عنبر 2
 • فروش جنجالی ستاره زن سینما/عکس
 • به گزارش پارس نیوز، پیش‌فروش بلیت نمایش «نمی‌تونیم راجع بهش حرف بزنیم» با بازی بازیگرانی چون آتیلا پسیانی و نگار جواهریان آغاز شد. پیش‌فروش بلیت‌های نمایش «نمی‌تونیم راجع‌ بهش حرف‌ بزنیم» از امروز سه‌شنبه 31 مرداد آغاز شد. این نمایش نوشته پیام سعیدی، به کارگردانی جابر رمضانی و با دراماتورژی محمد چرمشیر از چهارشنبه هشتم شهریور هر شب ساعت 21 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود. بازیگران این نمایش عبارتند از (به تریتب حروف الفبا): شیوا ابراهیمی، علی باقری، آتیلا پسیانی، اصغر پیران، نگارجواهریان، ایمان صیادبرهانی، نیکامهر غفاریان و مریم نورمحمدی. همچنین دیگر عوامل اصلی این نمایش را مرتضا فربد (طراح صحنه)، نگار نعمتی (طراح لباس)، صبا کسمایی (طراح نور)، ماریا حاجیها (طراح گریم)، علی باقری (طراح پوستر)، احسان نقابت (عکاس)، عسل عباسیان (مدیر روابط‌عمومی و مشاوررسانه‌ای) و امیر قالیچی (تبلیغات مجازی) تشکیل می‌دهند. تهیه‌کننده «نمی‌تونیم راجع ‌بهش حرف ‌بزنیم» گروه تئاتر سوراخ تو دیوار است. لینک کوتاه برای دریافت آخرین اخبار در کانال پارس نیوز عضو شوید ایران ستاره سینما دیگر رسانه‌ها چرا وزیر پیشنهادی علوم معرفی نشد؟ پشت پرده حضور دو تابعیتی ها در دولت زنان؛ قشر فراموش شده در کابینه روحانی طعنه روحانی به اصلاح طلبان زدن ریش های یک بازیگر توسط همسرش به کمک یک خواننده مشهور/ فیلم اخبار مرتبط دزدی از ستاره زن سینمای ایران! تصاویر جالب و جدید ستاره زن سینمای ایران /عکس ستاره زن سینما به تلویزیون می آید!/عکس تعریف ویژه سعید راد از بازیگر جوان سینما گریم متفاوت بهنوش طباطبایی+عکس ارسال نظر پربازدیدترین قم سیاه پوش شد ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۳:۳۰ شهردار کرج انتخاب شد ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۲۲:۰۰ 13 سرلشگر نیروهای مسلح ایران دریک قاب/عکس ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۵:۱۷ تذکر یک نماینده زن درباره حصر! ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۵:۰۶ جزئیات حادثه سقوط در دانشگاه تهران ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۶:۰۷ توصیف سفر گردشگران آلمانی ازحرم مطهر امام رضا(ع) ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۳:۵۰ سقوط یکی از دانش‌آموختگان دانشگاه تهران...
 • اولتیماتوم سینما حقیقت به مستندسازان
 • به گزارش ایسکانیوز، مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت با اعلام این موضوع، اظهار کرد: عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان ضمن مطالعه آیین‌نامه‌ی جشنواره، تا روز شنبه اول مهرماه 1396 فرصت دارند که مشخصات جدیدترین آثار مستند خود (تولید فروردین 1395 به بعد که در دوره قبلی جشنواره ثبت‌نام نشده‌اند) را روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir ثبت کنند. شهنام صفاجو افزود: روز اول مهرماه گزینه‌ی "ثبت‌نام" روی سایت جشنواره غیرفعال می‌شود و مستندسازانی که مشخصات اثر مستند خود را به ثبت رسانده و کد رهگیری گرفته‌اند، حداکثر تا پانزدهم مهرماه فرصت دارند که نسخه نهایی فیلم خود را جهت بازبینی به دبیرخانه جشنواره (به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول) ارائه نمایند که این مهلت با توجه به فاصله زمانی کوتاه تا شروع جشنواره تمدید نخواهد شد. وی تاکید کرد: مهلت شرکت در بخش «مسابقه بین‌الملل» جشنواره به اتمام رسیده و بزودی هیات انتخاب بخش مسابقه بین‌الملل، کار خود را برای انتخاب بهترین آثار مستند خارجی متقاضی حضور در «سینماحقیقت» آغاز خواهد کرد. مدیر روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ادامه داد: ساختار برپایی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در ورود به دومین دهه‌ی حیات خود، تفاوت‌هایی با دوره‌های قبل پیدا کرده است؛ از جمله این که دو بخش «مسابقه ملی» و «جایزه شهید آوینی» یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» در دو گروه مستندهای کوتاه (تا 45 دقیقه) و مستندهای بلند (بالای 45 دقیقه) برگزار خواهد شد. به گفته صفاجو، بخش‌های اصلی این دوره از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت عبارتند از: مسابقه ملی (مستندهای کوتاه/ مستندهای بلند)، مسابقه بین‌الملل (مستندهای کوتاه/ نیمه‌بلند/ بلند)، جایزه شهید آوینی (فیلم‌های مستند حوزه‌ی مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس)، نکوداشت سینمای مستند یک استان، بخش‌های جنبی ملی و بین‌المللی، کارگاه‌های پژوهشی و بازار فیلم مستند. وی در پایان گفت: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان...
 • سوپراستارهای سینما به تئاتر رونق می دهند
 • در سال‌های اخیر شاهد رونق هنرهای نمایشی و تئاتر هستیم، مسئله‌ای که دلایل گوناگون و متفاوتی از جمله حضور ستارگان روی صحنه تئاتر، افزایش تعداد سالن‌ها، کم رنگ شدن نقش دولت و رشد تعداد مخاطبان این گونه هنری دارد. براساس یک نظرسنجی مهم‌ترین عامل برای رونق این روزهای تئاتر حضور ستارگان حوزه سینما در نمایش‌های امروز است. مسئله‌ای که البته انتقادهایی را هم به همراه داشت و بخشی از کاربران حضور پر تعداد بازیگران سینمایی در تئاتر را زمینه‌ساز نابودی و فراموشی اصالت این هنر دانستند. کمرنگ‌تر شدن نقش دولت و حضور بخش خصوصی و دلسوزان حوزه تئاتر دومین عامل از نگاه کاربران بود که در رونق تئاتر نقش داشته است و پس از آن افزایش تعداد سالن‌ها، تبلیغات محیطی و تلویزیونی و ایجاد تفکر فرهنگی در جامعه دیگر عواملی بودند که از نظر کاربران زمینه‌ساز رونق هنرهای نمایشی و تئاتر در سال‌های اخیر شده‌اند.
 • دستفروشی نقاش پیشکسوت سینما در خیابان
 • در گوشه‌های این شهر شلوغ آدم‌هایی هستند که روزگاری برای خودشان شناخته شده بودند و نان هنرشان را می‌خوردند، اما چرخ روزگار همیشه به یک شکل نیست. مجله مهر:در ابتدای گزارشکمی به عقب برگردیم؛ کمی یعنی پنج سال! ۱۱ بهمن ماه سال ۹۱ در تالار وحدت مراسم افتاحیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برگزار شده است، به رسم همیشه برنامه‌های تقدیر و تجلیل در این آئین هم برپاست؛ این‌بار سه نقاش پیشکسوت که در زمان گذشته سردر سینماها را نقاشی می‌کردند، روی صحنه می‌روند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند. آن‌ها روزگارانی که صنعت چاپ به شکل امروزی نبوده، پوستر فیلم‌ها را در ابعاد بزرگ نقاشی می‌کردند تا بالای سینماها نصب کنند، خدا می‌داند هرکدامشان چهره چند بازیگر ایرانی و خارجی را با هنرشان ثبت کرده‌اند.منوچهر قاضی‌زاده، اکبر شیرافکن و عباس شقاقی سه نقاشی هستند که تقدیر می‌شوند و هدیه‌ای هم به رسم یادگار از مراسم دریافت می‌کنند. کات ... این‌جاتابستان سال ۹۶ است، بساطش را کنار مترو پهن کرده بود، چند نقاشی رنگ روغن که روی هم تلنبار شده‌اند. طرح‌های ساده‌ای دارند، آسمان آبی و خورشیدی که نورش را بی‌دریغ پخش کرده یا گلدان های گلی که در رنگ گلدان و تعداد گل‌های داخل آن با هم تفاوت دارند. کنار بساطش می‌ایستم و می‌پرسم: «کار خودتان است؟» و در جواب یک «بله» خیلی آرام می‌شنوم. لبه پله نشسته و به سختی روی پاهایش می‌ایستد تا با من هم‌کلام شود. نقاش پوستر قبل از انقلاب او منوچهر قاضی‌زاده است، متولد سال ۱۳۳۲. سال ۹۱ در جشنواره فیلم فجر از او یاد کردند و به پاس فعالیت‌هایش در سینما مورد تقدیر قرار گرفت، اما عمر این توجه به پنج سال هم نرسید. تجلیل از قاضی زاده در مراسم افتتاحیهسی و یکمین جشنواره فیلم فجر به گفته خودش نقاشی را تجربی یاد گرفته و به خاطر استعدادش بوده که...
 • ستاره های سینما که مدل موهایشان را تغییر نمی دهند/عکس
 • به گزارش پارس نیوز، برخی از ستاره ها برای این که به ظاهر خود تنوع دهند، مدام مدل موهایشان را تغییر می دهند اما برخی دیگر ریسک پذیر نیستند و مدلی را انتخاب می کنند که به صورت شان می آید. از این رو اگر به عکس های قدیمی آنها نگاه کنید، می بینید که مدل موهایشان در مقایسه با عکس های جدیدشان هیچ تغییری نکرده است. در این مطلب ستاره هایی را که اکثر اوقات با یک مدل موی خاص دیده شده اند، به شما معرفی می کنیم. نظر شما چیست؟ آیا این مدل مویی که آنها انتخاب کرده اند، بهترین مدل مو برای آنهاست؟ ایمی آدامز جیمی لی کرتیس ساندرا بولاک کیت وینسلت جنیفر کانلی تینا فی الن دی‌جنرس ریس ویترسپون ووپی گلدبرگ زویی دشانل الی مک‌فرسن کیتی هولمز سلما هایک جنی لویس لوسی لویی بلیک لایولی میشل ویلیامز سوفیا ورگارا آلیسیا سیلورستون راکل ولچ لینک کوتاه برای دریافت آخرین اخبار در کانال پارس نیوز عضو شوید مو ستاره مدل دیگر رسانه‌ها چرا وزیر پیشنهادی علوم معرفی نشد؟ پشت پرده حضور دو تابعیتی ها در دولت زنان؛ قشر فراموش شده در کابینه روحانی طعنه روحانی به اصلاح طلبان زدن ریش های یک بازیگر توسط همسرش به کمک یک خواننده مشهور/ فیلم اخبار مرتبط ژست بی عیب و نقص برای عکاسی بهترین مدل مو جام ملت ها/عکس مدل مو جدید آندو را ببینید/عکس ستاره آرسنال مدل شد! / عکس مدل موی ستاره ها در مراسم عروسی ارسال نظر پربازدیدترین قم سیاه پوش شد ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۳:۳۰ شهردار کرج انتخاب شد ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۲۲:۰۰ 13 سرلشگر نیروهای مسلح ایران دریک قاب/عکس ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۵:۱۷ تذکر یک نماینده زن درباره حصر! ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۵:۰۶ جزئیات حادثه سقوط در دانشگاه تهران ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۶:۰۷ توصیف سفر گردشگران آلمانی ازحرم مطهر امام رضا(ع) ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۳:۵۰ علل موفقیت تاکسی های اینترنتی ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۰:۳۱ سقوط یکی از دانش‌آموختگان دانشگاه تهران...
 • دستفروشی نقاش پیشکسوت سینما در خیابان عکس
 • در گوشه‌های این شهر شلوغ آدم‌هایی هستند که روزگاری برای خودشان شناخته شده بودند و نان هنرشان را می‌خوردند، اما چرخ روزگار همیشه به یک شکل نیست. مجله مهر: در ابتدای گزارشکمی به عقب برگردیم؛ کمی یعنی پنج سال! ۱۱ بهمن ماه سال ۹۱ در تالار وحدت مراسم افتاحیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برگزار شده است، به رسم همیشه برنامه‌های تقدیر و تجلیل در این آئین هم برپاست؛ این‌بار سه نقاش پیشکسوت که در زمان گذشته سردر سینماها را نقاشی می‌کردند، روی صحنه می‌روند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند. آن‌ها روزگارانی که صنعت چاپ به شکل امروزی نبوده، پوستر فیلم‌ها را در ابعاد بزرگ نقاشی می‌کردند تا بالای سینماها نصب کنند، خدا می‌داند هرکدامشان چهره چند بازیگر ایرانی و خارجی را با هنرشان ثبت کرده‌اند.منوچهر قاضی‌زاده، اکبر شیرافکن و عباس شقاقی سه نقاشی هستند که تقدیر می‌شوند و هدیه‌ای هم به رسم یادگار از مراسم دریافت می‌کنند.کات ... این‌جاتابستان سال ۹۶ است، بساطش را کنار مترو پهن کرده بود، چند نقاشی رنگ روغن که روی هم تلنبار شده‌اند. طرح‌های ساده‌ای دارند، آسمان آبی و خورشیدی که نورش را بی‌دریغ پخش کرده یا گلدان های گلی که در رنگ گلدان و تعداد گل‌های داخل آن با هم تفاوت دارند. کنار بساطش می‌ایستم و می‌پرسم: «کار خودتان است؟» و در جواب یک «بله» خیلی آرام می‌شنوم. لبه پله نشسته و به سختی روی پاهایش می‌ایستد تا با من هم‌کلام شود.نقاش پوستر قبل از انقلاباو منوچهر قاضی‌زاده است، متولد سال ۱۳۳۲. سال ۹۱ در جشنواره فیلم فجر از او یاد کردند و به پاس فعالیت‌هایش در سینما مورد تقدیر قرار گرفت، اما عمر این توجه به پنج سال هم نرسید. تجلیل از قاضی زاده در مراسم افتتاحیهسی و یکمین جشنواره فیلم فجربه گفته خودش نقاشی را تجربی یاد گرفته و به خاطر استعدادش بوده که وارد کار نقاشی سردر سینماها می‌شود.«آخرین...
 • ابتذال در سینما به روایت رسول نجفیان
 • ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی "زیر سقف دودی" را در چرخه اکران دارد درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران به میزان گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند.وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است.بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار "اوژن یونسکو" نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور با این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است.وی فروش بالای فیلم "گشت 2" را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون تراود که در اوست.بازیگر سریال "مرد هزار چهره" با تاکید بر ساخت آثار ماندگار در سینمای ایران تاکید کرد: همه این نوع آثار ساخته می‌شوند و شاید میلیاردها تومان بفروشند اما بعدها آن آثاری در یاد می‌مانند که دارای محتوا و مفهوم باشند. من نگاهم...
 • هنرمند معروف از دلیل دوریش از سینما می گوید
 • رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی زیر سقف دودی را در چرخه اکران دارددرخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند. وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است. بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار اوژن یونسکو نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است. وی فروش بالای فیلم گشت 2 را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون تراود که در اوست. بازیگر سریال مرد هزار چهره با تاکید بر ساخت آثار ماندگار در سینمای ایران تاکید کرد: همه این نوع آثار ساخته می‌شوند و شاید میلیاردها تومان بفروشند اما بعدها آن آثاری در یاد می‌مانند که دارای محتوا و مفهوم باشند. من نگاهم این است که فیلم‌های ضروری و...
 • برنامه امروز چهارشنبه ۱ شهریور ماه سینما های گرگان
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازگرگان؛ زمان پخش فیلم های سینماهای گرگان به شرح زیر است: نام سینما نام فیلم سالن پخش سانس یک سانس دو سانس سه سانس چهار سانس پنج سانس شش عصرجديد ساعت ۵ عصر اصلی 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 21:00 عصرجديد بیست و یک روز بعد یک 12:00 16:00 20:00 - - - عصرجديد فصل نرگس یک 10:00 14:00 18:00 - - - ۲۲ بهمن نهنگ عنبر ۲ یک 18:00 20:00 - - - - ۲۲ بهمن کبریت سوخته یک 10:00 12:00 14:00 16:00 - - ۲۲ بهمن رگ خواب دو 19:00 - - - - - ۲۲ بهمن کارگر ساده نیازمندیم دو 11:00 13:00 15:00 17:00 - - کاپری ساعت ۵ عصر یک 17:00 - - - - - کاپری بیست و یک روز بعد دو 19:30 - - - - - کاپری اکسیدان دو 15:30 22:00 - - - - کاپری رگ خواب دو 17:30 - - - - - کاپری نهنگ عنبر ۲ دو 21:30 - - - - - انتهای پیام / ا
 • در پشت صحنه سینما نوعی ولنگاری وجود دارد
 • خودش می‌گوید: «از نوجوانی در تئاتر و سینما فعالیت داشتم و از سن کم در دوره‌های آموزشی تئاتر و سینما شرکت می‌کردم. به واسطه خانواده‌ام به خارج هم سفر کرده و در آنجا هم از فرصت‌های آموزشی استفاده می‌کردم. اولین تئاترم را وقتی 18سالم بود، کارگردانی کردم.» مریم دوستی که این روزها در تدارک ساخت دومین فیلمش است، فوق‌‌لیسانس کارگردانی دارد. خیلی‌ها او را به عنوان طراح چهره‌پردازی می‌شناسند، هرچند قبل از این‌که وارد حرفه چهره‌پردازی شود، چند فیلم کوتاه ساخته که جوایز زیادی را از جشنواره‌های داخلی و خارجی از آن خود کرده است. او سال گذشته فیلم دریاچه ماهی با موضوع دفاع مقدس را کارگردانی کرد و این روزها در تدارک ساخت فیلمی است که به گفته خودش موضوعی اجتماعی ـ دفاع مقدسی دارد. با او درباره حضورش در سینما هم‌صحبت شدیم. از سن کم وارد حرفه هنر شده‌اید این علاقه شخصی بود یا خانواده یا جریان خاصی شما را به این سمت برد؟ من در یک خانواده نظامی ـ فرهنگی متولد و بزرگ شده‌ام، اما خانواده هیچ تاثیری در این‌که کار تئاتر و سینما را انتخاب کنم، نداشتند. علاقه شخصی به هنر باعث شد تا از همان نوجوانی وارد تئاتر و بعد سینما شوم. سن 18 سالگی برای کارگردان شدن خیلی زود است، باید هم به حرفه مسلط باشی و هم بتوانی یک گروه را مدیریت کنی، باید توانایی و اعتماد به نفس بالایی داشته باشید؟ وقتی پای هنر در میان بود، من بیش‌فعال می‌شدم!‌ از نوجوانی در تئاتر عروسک‌گردانی می‌کردم و خیلی چیزها را یاد گرفتم. بچه آخر خانواده بودم، به همین دلیل یادگیری از بزرگ‌تر به اصول زندگی‌ام تبدیل شده است. در تئاتر و سینما هم تلاش کردم از بزرگ‌ترها و کسانی که به این حرفه مسلط هستند، اصول کار را یاد بگیرم. از نوجوانی وارد حرفه‌ای شده‌اید که به نظر می‌رسد باید در آن...
 • گناه تغییر سلیقه مردم را به گردن سینما نیندازید
 • غلامرضا موسوی معتقد است:سلیقه مردم را تلویزیون با تعداد بیننده 60 میلیونی‌اش تعیین می‌کند، چرا گناه تغییر سلیقه مردم را به گردن سینما می‌اندازید؟! در حالی که فقط حدود 2 میلیون سینما مخاطب ثابت دارد. این تهیه‌کننده و پخش‌کننده‌ی سینمای ایران در ارزیابیتغییر سلیقه‌ مخاطبان سینما و استقبال از فیلم‌های کمدی با بیان این مطلب به ایسنا ادامه داد:بیشتر فیلم‌های سینمایی که مورد استقبال مردم قرار گرفتند، استاندارد هستند و قاعدتا فیلم استاندارد تماشاچی را دچار بدسلیقگی نمی‌کند. باید علت این اتفاق را در جای دیگری جستجو کرد. هنرمند فیلمی را می‌سازد، خوب یا بدو حالا این تماشاچی است که برای دیدن فیلم مورد علاقه‌اش حق انتخاب دارد و باید برای آن پول بپردازد. غلامرضاموسویبا تاکید بر اینکه "سیستم ما مثل هرجای دیگری امکان دارد در وجه خاصی افراط یا تفریط داشته باشد" اظهار کرد: با توجه به اینکه تعداد سالن‌های سینمایی در کشور بسیار کم است، فیلم‌سازها تلاش می‌کنند با توجه به شرایط، بازگشت سرمایه‌شان را تضمین کنند. او با تاکید بر اینکه سینما یک هنر- صنعت است، گفت: سینما زیر مجموعه‌ای از هنر- سرگرمی‌هاست و در شکلی قرار می‌گیرد که هنری،سرگرم کننده است. تهیه‌کننده فیلم سینمایی "چهارشنبه خون به پا می‌شود" با اشاره بهتفاوت سینما با دیگر انواعهنر، بیان کرد: تفاوتی سینما با دیگر هنرها در این است که چون صنعتی است، کمی گران است و چون گران است، تهیه‌کننده، کارگردان و بقیه عوامل متوجه این امر هستند که اگر بخواهند حرفه‌ای‌شان را ادامه دهند باید حداقل و در بدترین شرایط هزینه فیلم را از فروش آن برگردانند. این امر باعث می‌شود که اگر سازنده‌ای ژانری را دوست دارد ولی فروش خوبی ندارد، نسازد و به سراغ ساخت فیلم‌هایی برود که مورد استقبال مخاطبین است. موسویبا اشاره به اینکه مردم دوست دارند بعد از دیدن فیلم احساس آرامش و یا مقداری نشاط داشته باشند، بیان کرد: مردم...
 • رسول نجفیان:به خاطر ابتذال از سینما فاصله گرفتم
 • بازیگر فیلم "زیر سقف دودی" گفت: من ده سال در مجله فیلم، ستون طنز می نوشتم و بعدها به دلیل همین ابتذال ها از سینما فاصله گرفتم. گاهی شاید به خاطر هزینه های زندگی مجبور بازی در برخی نقش ها شدم. به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی زیر سقف دودی را در چرخه اکران دارد درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند. وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است. بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار اوژن یونسکو نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است. وی فروش بالای فیلم گشت 2 را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون...
 • مجمع عمومی انجمن صنفی تدوینگران سینما برگزار شد
 • مجمع عمومی عادی انجمن صنفی تدوینگران در محل خانه سینما برگزار شد. به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع عمومی عادی انجمن صنفی تدوینگران در تاریخ ۱۱ مرداد با حضور نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل خانه سینما برگزار شد. نخست مجمع عمومی، هیات رییسه خود را انتخاب کرد و سپس گزارش عملکرد هیات مدیره، گزارش مالی و گزارش بازرس را شنید و به آنها رای تایید داد. در پایان انتخاب بازرس انجام شد و مژده قاجاریه به عنوان بازرس و احسان شیبانی به عنوان علی البدل بازرس انتخاب شدند. پس از پایان مهلت یک هفته ای برای طرح شکایت درباره برگزاری مجمع عمومی، هیات رییسه مجمع با توجه به نبود شکایت، صحت برگزاری و مصوبات آن را تایید کرد.
 • به خاطر ابتذال از سینما فاصله گرفتم/گشت ۲ می فروشد چون خیلی ها را مسخره می کند
 • صراط: بازیگر فیلم "زیر سقف دودی" گفت: من ده سال در مجله فیلم، ستون طنز می نوشتم و بعدها به دلیل همین ابتذال ها از سینما فاصله گرفتم. گاهی شاید به خاطر هزینه های زندگی مجبور بازی در برخی نقش ها شدم اما همواره سعی کردم راهی درست را انتخاب کنم.رسول نجفیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که هم‌اکنون فیلم سینمایی "زیر سقف دودی" را در چرخه اکران دارد در گفت‌وگو با میزان، درخصوص رواج ساخت آثار مبتذل در سینمای ایران گفت: اینکه فیلم های کمدی مبتذل ساخته می‌شود و مردم از آن استقبال می‌کنند باید به عنوان یک آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. وقتی فضای هنر باز باشد و هر شخص تفکرات خود را ارائه دهد این چنین آثاری هم ساخته می‌شوند اما تجربه نشان داده با گذشت زمان آن چیز که می‌ماند آثار مبتذل نیستند.وی سینمای ایران را به بازار تشبیه کرد و افزود: در مکتب بازاری همه بر اساس تقاضا کالا ارائه می‌دهند و متاسفانه سینما هم اینطور شده است. بازیگر زیر سقف دودی در همین راستا ادامه داد: چند وقت پیش به تماشای نمایشی از آثار "اوژن یونسکو" نشستم و در کمال تعجب متوجه شدم که برخی در این نمایش مورد استهزا قرار داده شدند و به زور این اتفاق مخاطب به خنده وادار می‌شد در صورتی که در متن اصلی اثر هیچ ربطی به این اتفاقات وجود نداشت و این کار صرفاً برای خنداندن بود. وقتی مردم از این آثار استقبال می‌کنند در نتیجه این بهل بشو اتفاق می‌افتد زیرا هنر بازتاب جامعه است.وی فروش بالای فیلم "گشت 2" را بازتاب مشکلی اجتماعی دانست و عنوان کرد: شما فکر می کنید گشت ارشاد چرا فروش می‌کند، زیرا بسیاری از اقشار جامعه در آن مسخره و تحقیر می‌شوند و مردم به آنها می‌خندند. این اتفاق را نباید چندان عجیب باشد چون از کوزه همان برون...

کلیدواژه