به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از ایلنا تیر
٢۵
2017-08-19@23:59:23 GMT

اینکه جامعه از قتل آتنا دچار درد شدیدی نمی‌شود ناشی از بحران اخلاق در جامعه است/سینمای ما وقتی از مرزها خارج شد به اسکار رسید تئاتر باید از مرزها خارج شود

امام جمعه قم با اشاره به موگرینی: پیرزنی عشوه‌گر در خور تکریم نیست!

ابراز امیدواری «امام» به رفع حصر

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدرضا صالحی امیری (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) در نشست چشم‌انداز تئاتر استان‌ها با بیان اینکه می‌خواهم مطالبات اجتماعی را از تئاتر به عنوان یک مطالبه‌گر بیان کنم، گفت: باورم این است که ما باید تلاشی جدی داشته باشیم برای تقویت این حوزه نه به دلیل صرفا حوزه اقتصاد تئاتر بلکه معتقدم تئاتر می‌تواند هویت‌بخش باشد مشروط بر اینکه به مبانی هویتی آشنا باشد. حضور من هم در جمع‌های این چنینی ابراز علاقه و حمایت است. وقتی به سالن‌های تئاتر می‌روم و از نزدیک با فضای تئاتر آشنا می‌شوم؛ به این باور قطعی بیش از پیش ایمان می‌آورم که ما باید حوزه تئاتر را در کشور به عنوان یک هنر ماندگار و هویت‌ساز بیشتر تقویت کنیم.

صالحی امیری با طرح این موضوع که گفتمان تئاتر در دهه چهارم منطبق بر چه اصولی باید سامان داده شود؟ گفت: من بر این باورم که گفتمان تئاتر در دهه چهارم باید مبتنی بر اجتماعی شدن تئاتر باشد. چالش بزرگ جامعه ما چالش اخلاقی است؛ از آتنا تا ستایش؛ فریاد مظلومیت، افول اخلاق است. اگر از من بپرسید که چرا در این رویکرد حساسیت به خرج می‌دهم دلایلش این است من بر این باور هستم که ما دچار یک افول اخلاقی شده‌ایم.

او ادامه داد: حیات اجتماعی با تداوم روابط خانواده رابطه وثیق و معناداری دارد و از این منظر فروپاشی خانواده به فروپاشی جامعه منجرخواهد شد. طلاق یکی از ابعاد فروپاشی خانواده است. خانواده ناسازگار که در آن گفتگو وجود ندارد دلیلش عناصر مداخله‌گر بیرونی مثل همسالان و فضای اجتماعی و غیره است؛ نتیجه عدم گفتگو در خانواده که در ذیل آن مهارت‌آموزی سازگاری و مدارای اجتماعی در فضای خانوادگی شکل می‌گیرد، این است که وقتی چنین فضایی در خانواده شکل بگیرد، جامعه هم ناشی از پیامدهای خانواده دچار چالش‌های جدید می‌شود و جامعه ما امروز هم به دلیل آسیب‌های خانواده؛ دچار آسیب‌های بنیادین شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وقتی که ستایش کشته می‌شود جامعه نمی‌ترسد. وقتی آتنا طفل هفت ساله آن چنان دچار جنایت می‌شود جامعه دچار درد سنگینی نمی‌شود. این ناشی از بحران افول اخلاقی در جامعه است. در همین مقدمه رسالت تئاتر را به عنوان رسالت اجتماعی تعریف می‌کنم که باید به مسائل اجتماعی بپردازد و گفتمانش گفتمان اجتماعی باشد که هم آلام‌دهنده و هم کاهش‌دهنده آسیب‌های موجود باشد. این به معنی نفی وضعیت موجود نیست بلکه به معنی التیام وضع موجود است.

صالحی‌امیری با طرح این سوال‌ها که «نسبت تئاتر با هویت ملی و دینی چیست؟ آیا تئاتر در همبستگی اجتماعی نقشی دارد؟ آیا در جامعه اتمیزه و ذره‌ای که انسان‌ها به همدیگر چسب معنوی ندارند؛ تئاتر می‌تواند این حلقه ارتباطی را برقرار کند؟» گفت: در پاسخ به این سوال که در جامعه متکثر قومی مثل ایران؛ آیا تئاتر به عنوان یک رسالت انسجام‌آفرین و وحدت‌‌بخش زیست جمعی اصالت دارد یا نه، معتقدم تئاتر می‌تواند عنصر وحدت‌بخش باشد و به عنوان یک کانون وحدت‌بخش ملی رسالت و مسئولیت قبول کند.

او ادامه داد: چرا در جامعه دروغ و شایعه و فریب و انگ‌زنی خریدار دارد؟ چرا عنصر صداقت و پاکی و هم‌نوایی و هم‌دلی و همگرایی کمرنگ شده است؟ سوال اصلی این است که آیا تئاتر در حوزه اخلاق اجتماعی مسئولیت دارد؟ رسالتش چیست؟ در حوزه مدارای اجتماعی رسالت تئاتر کجاست؟ چرا در جامعه خشونت این میزان افزایش پیدا کرده؟ چرا در قوه قضاییه 11 میلیون پرونده در حال گردش است و حداقل 22 میلیون نفر باهم نزاع دارند؟ چرا فقط در سال 95 حدود 800 هزار نزاع ثبت شده است؟ چرا با اندک چالشی، منازعه و خشونت شکل می‌گیرد؟ چرا در رامهرمز در یک شب یک روستا علیه روستای دیگر جنگی راه می‌اندزاد و چندین نفر کشته می‌شوند؟ و چراهای دیگری که باید ما و شما به آن پاسخ دهیم که منهای علت‌شناسی و ماهیت‌شناسی پدیده‌ها، رسالت خودمان را تعریف کنیم.

صالحی‌امیری با بیان اینکه «دنبال مقصر دیگری نگردیم» گفت: من منکر قصور و تقصیر حوزه‌های دیگر نیستم اما به راحتی می‌توانیم از خود بپرسیم که نقش ما در مدارا و سازگاری اجتماعی چیست که در این جامعه خشونت ترویج و تبلیغ نشود. در جامعه‌ای که خشونت در آن سامان پیدا می‌کند سازگاری اجتماعی افول پیدا می‌کند و آسیب‌های جدید اجتماعی شکل می‌گیرد.

او تشریح کرد: همین فضا را ما وامی‌دارد که سوال دیگری از جامعه بزرگ تئاتر بپرسیم و آن اینکه نقش تئاتر در سرمایه اجتماعی چیست؟ تئاتر در کنار سرمایه فرهنگی و اقتصادی و... از عناصر پیشران جامعه است. بقای جامعه به سرمایه اجتماعی‌اش است. عنصر رضایت و همدردی متقابل و اعتماد متقابل و مشارکت اجتماعی عناصر سرمایه اجتماعی هستند. در یک سنجش میدانی از مردم پرسیده شده بود چه میزان شما به دیگران اعتماد دارید؟ که 73 درصد گفتند کم و خیلی کم. چرا؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه «امنیت دیگر مانند گذشته نیست که تعریف انتزاعی داشته باشد» گفت: امنیت مالی، خانوادگی، جانی، زیستی و... همه اینها شئون هستند حتی امنیت غذا خوردن و اعتماد به سلامت غذا. و همچنین عدالت در قضاوت.

صالحی‌امیری با اشاره به موضوع «سبک زندگی و رسالت اجتماعی» گفت: سبک زندگی امروز دچار تغییر و تحول جدی شده است. تغییرهای اجتماعی در ایران بسیار گسترده است. بارها گفته‌ام که سرعت تحولات اجتماعی در ایران بسیار بالاست. حجم، شدت و تکانه‌های این تغییر و تحولات اجتماعی بسیار بالاست و نتیجه آن تغییر سبک زندگی است؛ از سبک تعامل تا خوراک و عبور و مرور که در ارتباطات اجتماعی با آن مواجه هستیم. در کشور برای اصلاح سبک زندگی چه باید کرد؟ چرا در این جامعه تعداد فروشگاه‌های لوازم آرایش چند برابر کتابفروشی‌هاست و الگوی مصرف نابه‌سامان است و چرا شکاف طبقاتی و تبعیض داریم؟ همه اینها بیانگر تغییر در سبک زندگی است که باید جداگانه بررسی شود.

او با تاکید بر اینکه «سلامت اجتماعی مهم است که جامعه را بانشاط و خلاق و پویا و در حال حرکت معرفی می‌کند» گفت: چهره‌ها نشاط را نشان نمی‌دهد؛ دغدغه آینده همگان را درگیر درون خود کرده است و این جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به مفهوم نشاط اجتماعی نیاز دارد. نشاط به معنی لبخند زدن نیست بلکه رضایت درونی نسبت به وضع موجود است.

صالحی امیری ادامه داد: نشاط اجتماعی یعنی رضایت اجتماعی نسبت به پدیدیه‌های اطراف‌مان. از این منظر هنر تئاتر به عنوان مردمی‌ترین هنر در ایران نقش مهمی در این فرایند می‌تواند ایفا کند یعنی در سلامت اجتماعی. چرا طبق آمار بیش از 20 درصد جامعه داروهای روانبخش استفاده می‌کنند؟ این استرس و دغدغه و نگرانی از کجاست؟ چرا مادر وقتی بچه‌اش را سوار سرویس مدرسه می‌کند؛ نگران است؟ درحالی که جامعه امن است و ما در تراز امنیت جزو جامعه‌های امن دنیا هستیم اما احساس ناامنی ریشه در سلامت روانی جامعه دارد.

او تصریح کرد: به اعتقاد من جامعه بزرگ تئاتر نقش مهمی در فرآیند امنیت جامعه دارد و از این منظر مفهوم نشاط به معنی خنده و کمدی نیست بلکه ایجاد رضایت درونی آحاد جامعه نسبت به پدیده‌های پیرامون خود است. احساس رضایت به خانواده و همسالان و همکاران و سطوح مختلفی که به عنوان عناصر رضایت می‌شناسیم. در چنین فضایی احساس می‌کنم تئاتر یکی از کانون‌های ارتقای سبد مصرف فرهنگی جامعه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: جامعه‌ای می‌تواند از سلامت اجتماعی و اخلاقی و روانی برخودار باشد که در آن الگوهای مصرف تعریف مشخص داشته باشد. امروز برای الگوهای غذایی استاندارد جهانی داریم اما برای الگوهای مصرف فرهنگی کمتر داریم. ارتقا و گسترش مصرف فرهنگی با کاهش آسیب اجتماعی رابطه وثیق دارد. اعتیاد و ایدز و طلاق و حاشیه‌نشینی و ناامنی همه محصول فاصله گرفتن چامعه از فرهنگ و مصرف فرهنگی است و هنر تئاتر هنر خالصی است که می‌تواند در ارتقای مصرف فرهنگی جامعه تاثیرگذار باشد.

صالحی‌امیری یادآور شد: افزایش آمارهای حوزه تئاتر بسیار امیدوار کننده است؛ پیام افزایش چند برابری مخاطبان تئاتر از سال 91 تاکنون این است که تئاتر در سبد مصرف خانوار ایرانی جایگاهی پیدا کرده و این جایگاه رو به رشد است و این خبر امیدوارکننده است و برای ما مدیران این پیام را دارد که تئاتر را تقویت کنید. باید به جایگاه والاتر و بالاتر از این آمار برسیم که همه خانواده‌ها تئاتر را در سبد فرهنگی خود قرار دهند و این ضرورت است؛ چون انتقال مفاهیم فرهنگی از طریق گروه نمایشی به مراتب اثرگذارتر است.

او همچنین تصریح کرد: باید در هنرهای نمایشی به جوان‌ها میدان دهیم و بپذیریم که باید گردش نسلی صورت بگیرد چون این ضرورت تاریخی است. جامعه‌هایی که در گذشته می‌مانند افول می‌کنند و حرکت جامعه به نسل جوان یعنی خلاقیت و پویایی و شکوفایی و جوان را در هنرهای نمایشی به رسمیت بشناسیم و آنها را باور داشته باشیم.

صالحی‌امیری با بیان اینکه تائتر امروز در استانه یک جهش قرار دارد، گفت: باید تئاتر ایران از مرزهای ملی فراتر برود و با تئاتر منطقه و جهان به رقابت بپردازد این ظرفیت در جوان‌ها و بزرگان تئاتر ما وجود دارد. سینمای ما وقتی از مرزها خارج شد به اسکار رسید و تئاتر ما اگر از مرزها خارج شود در عرصه جهانی خواهد درخشید.

وزیر ارشاد ادامه داد: معتقدم ما باید هم به لحاظ گسترش فضای نمایشی و کمک و منابع مالی و آموزشی این حوزه را تقویت کنیم پیشنهاد مشخص من این است که باید حوزه خانگی شود؛ مانند سینمای خانوادگی که جایگاه خود را یافته و رو به رشد است تئاتر هم می‌تواند از طریق فضاهای جدید با خانواده‌ها ارتباط بگیرد و وارد خانه‌ها شود. این ظرفیت در بستر فضای مجازی شکل گرفته و می‌تواند رویکرد جدیدی در حوزه تئاتر ملی ما باشد. حمایت از هنرهای نمایشی را وظیفه خود می‌دانیم. انجمن‌ها کانون اصلی هنرهای نمایشی هستند و همکاران ما فقط باید سیاست‌گذاری و حمایت و نظارت را داشته باشند و باید حوزه‌های نمایشی به اهل آن و انجمن‌ها و صنف‌ها واگذار شود.

مهدي كروبي به بيمارستان منتقل شد

یک مرجع تقلید پیگیر اعتصاب غذای کروبی

پشت پرده برکناری مدیرعامل موسسه نور

کلیدواژه: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی | صالحی امیری | هنرهای نمایشی | مرزها خارج | مصرف فرهنگی | عنوان یک | ادامه داد | سبک زندگی

منبع: ایلنا

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۴۷۸۶۶ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • حفظ ارزش ها در خارج از مرزها در راستای عاشورای حسینی ع است
 • سعید اوحدی، آزاده و مشاور اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری در عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با بیان اینکه از هر اتفاق و رویدادی باید دنبال نتیجه ماندگار باشیم، گفت: اگر در سالروز بازگشت اسرا به کشور، مراسم ویژه‌ای تدارک می‌بینیم، هدف ما فقط مرور خاطرات نیست، بلکه اهداف والاتری را دنبال می‌کنیم. رئیس سابق سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه با گذشت 28 سال از بازگشت اسرا و آزادگان نباید اجازه دهیم که دچار غفلت شویم، افزود: غفلت انسان از ارزش‌ها، آرمان‌ها و اهداف والای اسلام، بدترین نوع غفلت است. امروز وظیفه ما در امتداد مسیر کربلا حفظ ارزش‌ها در خارج از مرزها و دفاع امروز در راستای عاشورای حسینی(ع) است. اوحدی اظهار کرد: امروز با وجود هجمه‌های سنگینی که از معاندان نظام و اسلام بر ما تحمیل می‌شود، وظیفه سخت‌تری نسبت به دوران جنگ برعهده داریم. همه دنیا با امکانات و ابزارهای مجازی و حقیقی خود دست به کار شده‌اند تا ما امروز به هدف‌مان نرسیم و کلام‌مان را به مردم جهان نرسانیم. اوحدی با بیان اینکه در مورد اسارت و آزادگی، سه نگاه وجود دارد، افزود: نگاه اول این است که اسارت را بن‌بستی می‌دانند که فرزندان نظام با دستان بسته و در شرایط سخت به آن دچار شده‌اند، اما در نگاه دوم فقط ترحم و دلسوزی دیده می‌شود . وی با تأکید بر اینکه نگاه سوم و متفاوت به مقوله اسرا، از دیدگاه مقام معظم رهبری است، گفت: در دیداری که مقام معظم رهبری با خانواده‌های آزادگان کشور داشتند، در وصف اقدام ارزنده آزادگان از عنوان «الماس‌های درخشان» استفاده کردند که این تعبیر همان زمان توجه بسیاری را به خود جلب کرد. مشاور اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری در عراق با بیان اینکه آزادگان ایرانی به مثابه الماس‌های درخشان هستند، ادامه داد: وقتی ذات و وجود انسان در بند و...
 • تحول و پویایی هر جامعه مدیون توسعه ی فرهنگ آن جامعه است
 • به گزارش خبرگزاری برنا، برنامه پرده آخر رادیو گفت و گو با موضوع بررسی تاریخ شفاهی در تئاتر، با حضور روح ا... جعفری (استاد دانشگاه، نویسنده، کارگردان و دکتری مدیریت و برنامه فرهنگی) روی آنتن رفت. در این برنامه روح ا... جعفری با اشاره به تعریف و تشریح واژه ی فرهنگ، گفت: در حالت کلی فرهنگ از دو واژه ی فَر و هَنگ تشکیل شده است، به طوری که فر در این جا به معنای برتری و هدف، و هنگ با معنی جلوه گری تعبیر شده است. وی با بیان این که پژوهش مهمترین ابزار برای توسعه ی فرهنگی است، اظهار داشت: تحول و پویایی هر جامعه مدیون توسعه فرهنگ آن جامعه است، به طوری که توسعه و اعتلاء آن جامعه در گرو پژوهش، خلاقیت و نوآوری است. این استاد دانشگاه همچنین در ادامه افزود: بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در جامعه را می توان با موضوع پژوهش در کنترل گرفته و در صدد حل آن برآمد. وی با اشاره به این که تاریخ شفاهی تئاتر ایران در سال های گذشته مورد توجه نبوده است، عنوان کرد: بسیاری از سوال های موجود در حوزه ی هنرهای نمایشی به دلیل عدم وجود منابع دقیق بی جواب می مانند. این پژوهشگر تئاتر در خصوص تاریخ هنرهای نمایشی در کشور ایران، توضیح داد: متاسفانه با وقوع کودتای 28 مرداد در سال 1332 چراغ هنر نمایشی در کشور رو به افول رفته و به تدریج خاموش می شود، چرا که هنرمندان و ابزار هنر در جامعه و برای حکومت وقت ابزاری خطرناک بوده است. وی همچنین در ادامه افزود: در فواصل سال 32 تا 35 در حوزه ی هنرهای نمایشی اتفاقی که بتواند بحث برانگیز بوده و مهم جلوه کند، وجود ندارد. روح ا... جعفری با اشاره به این که تئاتر و نمایش دو موضوع و قالب متمایز هستند، گفت: هر گفت...
 • در جلسه فوق العاده هیئت مدیره تصمیمی می گیریم که استقلال از بحران خارج شود
 • به گزارشبولتن نیوز، حسن زمانی درباره شکست یک بر صفر استقلال برابر سایپا گفت: از طرف هیئت مدیره از هواداران عذرخواهی می‌کنم که باعث رنجش آنها شدیم. هیئت مدیره از هر آنچه برای تیم لازم بود دریغ نکرد و باید از مقام عالی وزارت ورزش هم تشکر کنم که در این راه کمک حال ما بود. وی ادامه داد: در هفته جاری جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار خواهیم کرد و کادرفنی گزارش چهار هفته گذشته را خواهد داد و هیئت مدیره تصمیم لازم درباره «ادامه کار تیم» را خواهد گرفت. زمانی که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد در پاسخ به این سؤال که تصمیم درباره «ادامه کار تیم» گرفته می‌شود یا «ادامه کار کادرفنی»، اظهار داشت: هیئت مدیره قطعا تصمیم لازم را به صورت تقویت کادرفنی یا به هر نحوی دیگر خواهد گرفت تا تیم از بحران خارج شود. عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال عنوان کرد: در آخرین جلسه هیئت مدیره با توجه به گزارش‌ها، از شرایط اظهار ناراحتی کردیم. برتری برابر تراکتورسازی به نوعی این موضوع را پوشش داد اما انتظار نداشتیم تیم مقابل سایپا این‌گونه ظاهر شود. زمانی درباره اتفاقات حاشیه‌ای بازی استقلال و سایپا گفت: از هواداران بابت مسائلی که پس از بازی روز پنجشنبه پیش آمد عذرخواهی می‌کنم و قطعا از این اتفاق نخواهیم گذشت. افرادی که باعث ناراحتی هواداران شدند از طریق دستگاه‌های ذیربط مورد شناسایی قرار خواهند گرفت و اجازه نمی‌دهیم محیط سالم ورزش آلوده شود.
 • چالش سخت انسانیت در قصه ای که از مرزها می گذرد
 • فرهنگ>تئاتر - حاشیه‌نشینان «گفت‌وگوی برجای‌ماندگان» کپسول‌هایی از گازی کشنده در دست دارند که قرار بوده، روزی هر 400 نفرشان پیچ کپسولشان را با هم باز کنند و نابودی جهان را به نظاره بنشینند. نرگس کیانی: «گفت‌وگوی برجای ماندگان» با شما قرارداد می‌گذارد که؛ 40 سال پیش حجم زیادی از گاز سرافین، گاز نابودگر حیات گم شده... 40 سال است که ماسک‌دارها در جست‌وجوی آن‌اند... حاشیه‌نشین‌ها یا به قول متن «خرکله‌های حاشیه‌نشین» به کپسول‌های سرافین، کپسول‌هایی به اندازه قوطی حشره‌کش، می‌گویند؛ تسویه... 400 تسویه در سراسر مناطق حاشیه‌نشین جهان... و حاشیه‌نشین‌هایی که قرار گذاشته‌اند هر وقت خبر آمد٬ یکی از آن‌ها پیچ تسویه را باز کرده، دیگران هم باز کنند و نابودی جهان را به نظاره بنشینند.... طرح داستانی جذاب است، شیوه اجرا با بداعت همراه است و بازیگران کارشان را به درستی انجام می‌دهند. پس می‌توان با خیالی آسوده دیدن نمایش «گفت‌وگوی برجای‌ماندگان» را که هر شب ساعت 19 با بازی رضا بهبودى، محمدصادق ملک، باران کوثرى، محسن نورى، محمد خاکساری و امین اسلامی در تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می‌رود به دیگران توصیه کرد. نویسنده این اثر که چیزی تا تمام شدن اجرایش نمانده محمد زارعی است و کارگردانش میلاد شجره. آن‌چه در ادامه خواهید خواند گفت‌وگوی رفیق نصرتی است، منتقد و مدرس دانشگاه با رضا بهبودی، باران کوثری، محمد زارعی و میلاد شجره که مهمان کافه‌خبرِ خبرگزاری خبرآنلاین شدند. از راست؛ رضا بهبودی، میلاد شجره، باران کوثری، محمد زارعی، رفیق نصرتی رفیق نصرتی: اول کمی با هم آشنا شویم. دوست دارم بدانم محمد (زارعی) قبل‌تر چه چیزهایی نوشته و چکارها کرده؟ محمد زارعی: در تئاتر، قبلا با میلاد (شجره) دو، سه کار کرده‌ام. مهمترینش که هم برای من و او، تجربه سرنوشت‌سازی بود و هم از تماشاگران بازخوردهای خوبی گرفتیم، «گفت‌وگوی فراریان» بود که بهمن 93 با بازی رضا بهبودی، مهرداد مصطفوی و آوا...
 • زمانی:در جلسه فوق العاده هیئت مدیره تصمیمی می گیریم تا استقلال از بحران خارج شود
 • عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت که در هفته جاری تصمیمات لازم را درباره شرایط موجود خواهند گرفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم حسن زمانی درباره شکست یک بر صفر استقلال برابر سایپا گفت: از طرف هیئت مدیره ازهواداران عذرخواهی می‌کنم که باعث رنجش آنها شدیم. هیئت مدیره هر آنچه لازم بود برای تیم فراهم کرد و باید از مقام عالی وزارت ورزش هم تشکر کنم که در این راه کمک حال ما بود.وی ادامه داد: در هفته جاری جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار خواهیم کرد و کادرفنی گزارش چهار هفته گذشته را خواهد داد و هیئت مدیره تصمیم لازم درباره «ادامه کار تیم» را خواهد گرفت.زمانی که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد در پاسخ به این سؤال که تصمیم درباره «ادامه کار تیم» گرفته می‌شودیا «ادامه کار کادرفنی»، اظهار داشت: هیئت مدیره قطعا تصمیم لازم را به صورت تقویت کادرفنییا به هر نحوی دیگر خواهد گرفت تا تیم از بحران خارج شود.عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال عنوان کرد: در آخرین جلسه هیئت مدیره با توجه به گزارش‌ها، از شرایط اظهار ناراحتی کردیم. برتری برابر تراکتورسازی به نوعی این موضوع را پوشش داد اما انتظار نداشتیم تیم مقابل سایپا این‌گونه ظاهر شود.زمانی درباره اتفاقات حاشیه‌ای بازی استقلال و سایپا گفت: از هواداران بابت مسائلی که پس از بازی روز پنجشنبه پیش آمد عذرخواهی می‌کنم و قطعا از این اتفاق نخواهیم گذشت. افرادی که باعث ناراحتی هواداران شدند از طریق دستگاه‌های ذیربط مورد شناسایی قرار خواهند گرفت و اجازه نمی‌دهیم محیط سالم ورزش آلوده شود.انتهای پیام/ R1015135/P1015135/S3,27/CT1
 • آمارسازی سکاندار سیستان و بلوچستان هم بحران آب را رفع نکرد/۶ میلیارد مترمکعب آب از کشور خارج شد
 • در حالی چندی پیش مسئولین دولت تدبیر از پر شدن سد ها و رفع مشکل بی آبی در تابستان خبر داده بودند که مردم سیستان و بلوچستان تابستان بی آبی را سپری می کنند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، در حالی سیستان و بلوچستان روز های گرم تابستان را سپری می کند که بحران بی آبی و قطعی آب به دلیل کمبود آب در برخی شهرها بیش از پیش احساس و نگرانی های مردم بیشتر نمایان می کند .این در حالی ست که چندی پیش برخی مسئولین عنوان کرده بودند که در تابستان کمبود آب نداریم. 10 بهمن ماه 95 پس از بارش سیل آسا باران در سیستان و بلوچستان، استاندار از سیل به‌عنوان یک نعمت یاد کرد و آن را نجاتگر استان از خشکسالی خواند که از ۶ میلیارد مترمکعب آب جاری‌شده از باران‌های اخیر تنها یک درصد پشت سدها ذخیره و مابقی از کشور خارج شده است. علی‌اوسط هاشمی در گفت و گو با تسنیم گفته بودکه بارندگی‌های اخیر سدهای جنوب استان را پرآب و وضعیت اضافه برداشت 600 میلیون مترمکعبی از سفره‌های آب زیرزمینی جنوب استان را نیز جبران کرده است. وی همچنین گفته که قبل از سیل، سیستان و بلوچستان با 18 سال خشکسالی درگیر بوده و به‌زحمت می‌توانست آب شرب مردم را تأمین کند، اما حالا وضعیت خیلی خوب است. گفته های سکاندار سیستان و بلوچستان در حالی بود که مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفته بود که بارندگی‌های اخیر تنها 8 درصد حجم آب سدهای استان را افزایش داده و هنوز 50 درصد از حجم این سدها خالی است. وی به‌دلیل اوضاع اسفناک خشکسالی و خالی بودن ظرفیت 50درصدی سدهای استان از مردم سیستان و بلوچستان خواسته بود که در مصرف آب صرفه‌جویی کنند. به‌گفته اعضای ستاد هماهنگی مدیریت بحران نیز با باران‌های اخیر 6...
 • واکنش دشمن منصوریان به شکست آبی ها در جلسه فوق العاده تصمیمی می گیریم که استقلال از بحران خارج شود
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حسن زمانی درباره شکست یک بر صفر استقلال برابر سایپا گفت: از طرف هیئت مدیره ازهواداران عذرخواهی می‌کنم که باعث رنجش آنها شدیم. هیئت مدیره از هر آنچه برای تیم لازم بود دریغ نکردو باید از مقام عالی وزارت ورزش هم تشکر کنم که در این راه کمک حال ما بود. وی ادامه داد: در هفته جاری جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار خواهیم کرد و کادرفنی گزارش چهار هفته گذشته را خواهد داد و هیئت مدیره تصمیم لازم درباره «ادامه کار تیم» را خواهد گرفت. زمانی که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد در پاسخ به این سؤال که تصمیم درباره «ادامه کار تیم» گرفته می‌شودیا «ادامه کار کادرفنی»، اظهار داشت: هیئت مدیره قطعا تصمیم لازم را به صورت تقویت کادرفنییا به هر نحوی دیگر خواهد گرفت تا تیم از بحران خارج شود. عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال عنوان کرد: در آخرین جلسه هیئت مدیره با توجه به گزارش‌ها، از شرایط اظهار ناراحتی کردیم. برتری برابر تراکتورسازی به نوعی این موضوع را پوشش داد اما انتظار نداشتیم تیم مقابل سایپا این‌گونه ظاهر شود. زمانی درباره اتفاقات حاشیه‌ای بازی استقلال و سایپا گفت: از هواداران بابت مسائلی که پس از بازی روز پنجشنبه پیش آمد عذرخواهی می‌کنم و قطعا از این اتفاق نخواهیم گذشت. افرادی که باعث ناراحتی هواداران شدند از طریق دستگاه‌های ذیربط مورد شناسایی قرار خواهند گرفت و اجازه نمی‌دهیم محیط سالم ورزش آلوده شود. 116
 • ساماندهی مرزها در دوره رحمانی فضلی انجام شد
 • تین‌نیوز | نماینده ممسنی تاکید کرد: در دوره رحمانی‌فضلی ساماندهی مرزها انجام شده است. همه دستگاه‌های اجرایی می‌دانند معیشت مرزنشینان و بازارچه‌های مرزی به چه صورت بود و امروز همه سامان‌دهی شده است. به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود گودرزی نماینده ممسنی در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشور با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی در کشور زحمت می‌کشند، اظهار کرد: در بین همه دستگاه‌‌ها هیچ دستگاهی به گستردگی وزارت کشور نیست. موضوع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی حتی احوال شخصی افراد نیز به این وزارتخانه مربوط می‌شود. او با بیان اینکه با توجه به گستردگی این وزارتخانه بزرگ اشکالاتی نیز وجود دارد، گفت: این اشکالات از نظر ما و از نظر وزیر امری طبیعی است و باید حل شود و مواردی که بیان می‌کنم نافی این مشکلات نیست. نماینده مردم ممسنی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها و روستاها تصریح کرد: مباحث سیاسی و انتخابات دوره گذشته برگ زرینی برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران بود. ما چندین دوره انتخابات را برگزار کرده‌ایم و همه می‌دانیم این شور و مشارکت بی‌سابقه بوده است؛ چراکه در دوره‌های گذشته حداکثر ۳۹ میلیون نفر شرکت می‌کردند اما در این دوره ۴۲ میلیون شرکت کردند که این بی‌سابقه بوده است. گودرزی با اشاره به زمان ثبت‌نام انتخابات گفت: تلاش صادقانه و جهادی دوستان در وزارت کشور از ۲۹ اسفند تا ۶ فروردین در زمان ثبت‌نام انتخابات و اقداماتی که پس از آن انجام شد، منتج به برگزاری انتخاباتی شد که همه ما شاهد بودیم. او با بیان اینکه در این دوره هیچ رای و صندوقی باطل نشد، گفت: این اقدامات به عنوان شاخصی بیانگر این است که کارهای فراوانی انجام شده تا این حرکت عظیم مردم نمایش داده شود. اینها کارهای ارزشمند رحمانی‌فضلی است که به خاطر روحیه تعاملی او با دستگا‌هی نظارتی از جمله شورای نگهبان بوده است. این نماینده...
 • باید اطلاع رسانی را از خواص جامعه آغاز کنیم/ارتباط بین بخشی میان نهاد های مختلف باید زیاد شود
 • رویداد۲۴-رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در دیدار اخیر مسئولین عالی قضایی که با مقام معظم رهبری (حفظه ا...) بمناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه برگزار شد، بعد از ارائه گزارش عملکرد ریاست محترم قوه قضائیه، معظم له فرمودند: شناخت و اطلاع مردم و جامعه از دادگستری به این میزان نیست و باید حوزه اطلاع رسانی خودتان را به جهت در جریان قرار دادن مردم و مسئولان تقویت نماییدغلامحسین اسماعیلی در دیدار با رئیس ستاد امور مساجد کشور گفت: در یکسال گذشته از حیث کمی، یک میلیون و ۲۵۸ هزار رای قضایی از سوی محاکم صادر شده و از این میزان در حدود یک پنجم یا بیست درصد آن اعتراض و در مرجع تجدیدنظر استان تهران مطرح شده است. او ادامه داد: در دیدار اخیر مسئولان عالی قضایی که با مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه برگزار شد، بعد از ارائه گزارش عملکرد ریاست محترم قوه قضائیه، معظم‌له فرمودند: شناخت و اطلاع مردم و جامعه از دادگستری به این میزان نیست و باید حوزه اطلاع‌رسانی خودتان را به جهت در جریان قرار دادن مردم و مسئولان تقویت کنیدو این خلائی است که با آن مواجه هستیم و موضوعی است که مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) هر سال به آن تأکید می‌کنندو بدین منظور ما در مجموعه دادگستری کل استان تهران به این جمع‌بندی رسیدیم که باید اطلاع‌رسانی را از خواص جامعه آغاز کنیم و در گام بعدی به توده مردم برسیم که ابتدا خواص جامعه از موضوعات مطلع و به کمک آنان اطلاع‌رسانی عمومی صورت گرفته و بعد از آن نیز به طرق دیگر توده مردم در جریان امور قرار بگیرند. اسماعیلیاستان تهران را به لحاظ حساسیت امور، واجد اهمیت خاص برشمرد و اظهار داشت: در تهران نیاز است که ارتباط بین بخشی میان نهاد‌های مختلف زیاد شود و به ضرورت این نیاز احساس شد که دیداری با...
 • مساجد باید از استفاده تک بعدی خارج شوند
 • یزد ـ امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت مسجد به عنوان پایگاه انقلاب اسلامی گفت: نگاه به مساجد امروز یک نگاه تک‌بعدی است و لازم است مساجد از این وضعیت خارج شوند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در همایش مسجد پایگاه هدایت که در فرهنگسرای غدیر یزد با حضور ائمه جمعه و جماعات و مبلغان دینی برگزار شد، اظهار داشت: مسجد نه تنها در دوران پیروزی انقلاب اسلامی بلکه از زمان صدر اسلام پایگاهی برای فعالیت های دینی،‌ اجتماعی و فرهنگی بوده است. وی با اشاره به اینکه مسجد برای مسلمین یک پایگاه رسمی و مقدس است، افزود: نگاه به مسجد امروز تک بعدی شده و مساجد باید از این وضعیت خارج شوند. امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: عده ای مسجد را فقط مکانی برای اقامه چند وعده نماز می دانند که این نگاه بیانگر آن است که مساجد در حاشیه قرار گرفته اند. خاتمی تصریح کرد: مساجد باید به عنوان یک پایگاه مقدس مورد توجه باشند نه اینکه تنها هنگام اقامه نماز مردم در آن حضور پیدا کنند زیرا مساجد کاربردهای دیگری نیز دارند و باید از همه ظرفیت های آن استفاده شود. وی به تشریح روایتی از حضرت علی (ع) در مورد مسجد پرداخت و خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) حضور در مسجد را دارای محاسن بسیاری از جمله برادری مفید و با ارزش در راه خدا، ترک گناه از ترس آبرو، علم و دانش جدید و ... برشمرد. امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه اگر کارکرد گذشته مساجد دوباره احیا شود، به نفع جامعه خواهد بود و شاید بتوان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را از قبل احیا و پررونق کردن مساجد از بین برد یا کاهش داد. وی تصریح کرد: به نظر می رسد یکی از نیازهای اصلی امروز جامعه، احیای مساجد و کارکرد آنها و نگاه...
 • غلامحسین اسماعیلی:باید اطلاع رسانی را از خواص جامعه آغاز کنیم/ارتباط بین بخشی میان نهادهای مختلف باید زیاد شود
 • غلامحسین اسماعیلی در دیدار با رئیس ستاد امور مساجد کشور گفت: در یکسال گذشته از حیث کمی، یک میلیون و ۲۵۸ هزار رای قضایی از سوی محاکم صادر شده و از این میزان در حدود یک پنجم یا بیست درصد آن اعتراض و در مرجع تجدیدنظر استان تهران مطرح شده است. او ادامه داد: در دیدار اخیر مسئولان عالی قضایی که با مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه برگزار شد، بعد از ارائه گزارش عملکرد ریاست محترم قوه قضائیه، معظم‌له فرمودند: شناخت و اطلاع مردم و جامعه از دادگستری به این میزان نیست و باید حوزه اطلاع‌رسانی خودتان را به جهت در جریان قرار دادن مردم و مسئولان تقویت کنید و این خلائی است که با آن مواجه هستیم و موضوعی است که مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) هر سال به آن تأکید می‌کنند و بدین منظور ما در مجموعه دادگستری کل استان تهران به این جمع‌بندی رسیدیم که باید اطلاع‌رسانی را از خواص جامعه آغاز کنیم و در گام بعدی به توده مردم برسیم که ابتدا خواص جامعه از موضوعات مطلع و به کمک آنان اطلاع‌رسانی عمومی صورت گرفته و بعد از آن نیز به طرق دیگر توده مردم در جریان امور قرار بگیرند. اسماعیلی استان تهران را به لحاظ حساسیت امور، واجد اهمیت خاص برشمرد و اظهار داشت: در تهران نیاز است که ارتباط بین بخشی میان نهاد‌های مختلف زیاد شود و به ضرورت این نیاز احساس شد که دیداری با علما، بزرگان و خواص داشته باشیم و گزارشی خدمتشان عرض کرده و از مطالب، نقطه نظرات آنان بهره‌مند شویم. این مقام قضایی در ادامه به بیان گزارشی از وضعیت دادگستری کل استان تهران پرداخت و تصریح کرد: دادگستری استان تهران به لحاظ آماری معادل یک ششم کل کشور است و به لحاظ موقعیت خاص پایتخت و به لحاظ کیفی دارای آمار متفاوت و پرونده‌های...
 • ساماندهی مرزها در دوره رحمانی فضلی انجام شد/هیچ صندوقی در انتخابات ریاست جمهوری باطل نشد
 • به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود گودرزی نماینده ممسنی در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشور با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی در کشور زحمت می‌کشند، اظهار کرد: در بین همه دستگاه‌‌ها هیچ دستگاهی به گستردگی وزارت کشور نیست. موضوع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی حتی احوال شخصی افراد نیز به این وزارتخانه مربوط می‌شود. او با بیان اینکه با توجه به گستردگی این وزارتخانه بزرگ اشکالاتی نیز وجود دارد، گفت: این اشکالات از نظر ما و از نظر وزیر امری طبیعی است و باید حل شود و مواردی که بیان می‌کنم نافی این مشکلات نیست. نماینده مردم ممسنی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها و روستاها تصریح کرد: مباحث سیاسی و انتخابات دوره گذشته برگ زرینی برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران بود. ما چندین دوره انتخابات را برگزار کرده‌ایم و همه می‌دانیم این شور و مشارکت بی‌سابقه بوده است؛ چراکه در دوره‌های گذشته حداکثر ۳۹ میلیون نفر شرکت می‌کردند اما در این دوره ۴۲ میلیون شرکت کردند که این بی‌سابقه بوده است. گودرزی با اشاره به زمان ثبت‌نام انتخابات گفت: تلاش صادقانه و جهادی دوستان در وزارت کشور از ۲۹ اسفند تا ۶ فروردین در زمان ثبت‌نام انتخابات و اقداماتی که پس از آن انجام شد، منتج به برگزاری انتخاباتی شد که همه ما شاهد بودیم. او با بیان اینکه در این دوره هیچ رای و صندوقی باطل نشد، گفت: این اقدامات به عنوان شاخصی بیانگر این است که کارهای فراوانی انجام شده تا این حرکت عظیم مردم نمایش داده شود. اینها کارهای ارزشمند رحمانی‌فضلی است که به خاطر روحیه تعاملی او با دستگا‌هی نظارتی از جمله شورای نگهبان بوده است. این نماینده مجلس دهم ادامه داد: در حوزه سیاسی کدام در خواست سیاسی در کمیسیون ماده ۱۰ افراد مانده است. تمامی درخواست‌ها در دوره آقای رحمانی‌فضلی پاسخ داده شده و تشکل‌ها مجوز گرفتند و فعالیت...
 • رئیس کل دادگستری استان:باید اطلاع رسانی را از خواص جامعه آغاز کنیم
 • به گزارش جماران، غلامحسین اسماعیلی در دیدار با رئیس ستاد امور مساجد کشور گفت: در یکسال گذشته از حیث کمی، یک میلیون و ۲۵۸ هزار رای قضایی از سوی محاکم صادر شده و از این میزان در حدود یک پنجم یا بیست درصد آن اعتراض و در مرجع تجدیدنظر استان تهران مطرح شده است. او ادامه داد: در دیدار اخیر مسئولان عالی قضایی که با مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه برگزار شد، بعد از ارائه گزارش عملکرد ریاست محترم قوه قضائیه، معظم‌له فرمودند: شناخت و اطلاع مردم و جامعه از دادگستری به این میزان نیست و باید حوزه اطلاع‌رسانی خودتان را به جهت در جریان قرار دادن مردم و مسئولان تقویت کنیدو این خلائی است که با آن مواجه هستیم و موضوعی است که مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) هر سال به آن تأکید می‌کنندو بدین منظور ما در مجموعه دادگستری کل استان تهران به این جمع‌بندی رسیدیم که باید اطلاع‌رسانی را از خواص جامعه آغاز کنیم و در گام بعدی به توده مردم برسیم که ابتدا خواص جامعه از موضوعات مطلع و به کمک آنان اطلاع‌رسانی عمومی صورت گرفته و بعد از آن نیز به طرق دیگر توده مردم در جریان امور قرار بگیرند. اسماعیلیاستان تهران را به لحاظ حساسیت امور، واجد اهمیت خاص برشمرد و اظهار داشت: در تهران نیاز است که ارتباط بین بخشی میان نهاد‌های مختلف زیاد شود و به ضرورت این نیاز احساس شد که دیداری با علما، بزرگان و خواص داشته باشیم و گزارشی خدمتشان عرض کرده و از مطالب، نقطه نظرات آنان بهره‌مند شویم. این مقام قضایی در ادامه به بیان گزارشی از وضعیت دادگستری کل استان تهران پرداخت و تصریحکرد: دادگستری استان تهران به لحاظ آماری معادل یک ششم کل کشور است و به لحاظ موقعیت خاص پایتخت و به لحاظ کیفی دارای آمار متفاوت و پرونده‌های...
 • وقتی فرمانده پایگاه امیر المونین خدابنده در میدان ورزش درس اخلاق می دهد
 • فرمانده پایگاه مسجد امیرالمومنین حوزه مدرس شهری قیدار حدود ۱۰۰نفر ازبسیجیان را برای برگزاری مسابقات فوتسال جام شهیدمحسن حججیویزه رده سنی نونهالان و نوجوانان دور هم جمع کرد و به هنگام اذان ظهر نماز جماعت را در سالن ورزشی اقامه کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اشراق۲۴، ابوالفضل جهانشاهلو فرمانده پایگاه مسجد امیرالمومنین حوزه مدرس شهری قیدار حدود ۱۰۰نفر ازبسیجیان را برای برگزاری مسابقات فوتسال جام شهیدمحسن حججیویزه رده سنی نونهالان و نوجوانان دور هم جمع کرد و به هنگام اذان ظهر نماز جماعت را در سالن ورزشی اقامه کرد و به واقع این کار وی مصداق فرمان آتش به اختیار رهبری است. انتهای پیام/
 • پرونده قاتل آتنا به کجا رسید
 • پول‌نیوز -به گفته دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل درباره آخرین وضعیت پرونده قاتل آتنا اصلانی دادگاه کیفری تحقیقات جامع تری را پیرامون موضوع انجام داده و مدارک کافی در باره اتهامات مطروحه جمع آوری شده است.ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: در سریع‌ترین زمان ممکن که احتمالا همین هفته باشد دادگاه برگزار خواهد شد.براساس این گزارش 15 مرداد ماه رئیس کل دادگستری استان اردبیل علت کمی معطل شدن پرونده در دادگاه کیفری یک استان را در نظر گرفتن زمان برای تکمیل تحقیقات بخش تجاوز به عنف اعلام کرد و گفت دادگاه می‌توانست برای آن بخشی که کیفرخواست صادر شده وقت رسیدگی تعیین کند؛ اما تحقیقات یک بخش دیگر از پرونده که مربوط به تجاوز به عنف است و جرم مستقل جداگانه‌ای محسوب می‌شود هنوز انجام نشده و دادسرا نتوانست تحقیقات مقدماتی در این زمینه را انجام دهد.برای همین تصمیم گرفته شد بعد از تکمیل شدن این بخش، وقت رسیدگی برای هر دو موضوع تعیین و جلسه دادگاه تشکیل شود تا به هر دو جرم با هم رسیدگی شود. ۲۹ خرداد ماه مصادف با بیست و چهارم ماه مبارک رمضان بعد از افطاری، خبری در تلگرام مبنی بر گمشدن دختر بچه ۷ ساله به نام آتنا اصلانی در شهرستان پارس آباد منتشر شد. پدر آتنا سال‌ها بود که در خیابان پزشکان پارس آباد دستفروشی می‌کرد و پوشاک می‌فروخت. در این میان دختربچه ۷ ساله‌اش گاهی همراه پدر می‌شد تا به او کمک کند. روز حادثه هم آتنا کنار بساط پدرش بود. آن روز وقتی پدر مشغول گفت‌وگو با مشتری می‌شود آتنا آنجا را ترک کرد و دیگر هرگز بازنگشت.تلاش‌ها برای یافتن او ادامه داشت تا اینکه حدود بیست روز پس از این اتفاق یعنی ۱۹ تیر ماه، پلیس جسد او را در خانه مظنونی که بازداشت شده بود، پیدا کرد. متهم...
 • آیا روحانی از برجام خارج می شود
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، مجله فارن پالیسی در گزارشی نوشت: «دونالد ترامپ» عاشق جنگ لفظی با رهبران خارجی است. و علاوه بر کره شمالی، ایران هدف اول برای او محسوب می شود. یکی از قراردادهایی که وی در طول مبارزات انتخاباتی اش وعده لغو آن را داده بود، توافق هسته ای بود که در سال 2015 دولت باراک اوباما با تهران و پنج قدرت جهانی امضا کرده بود. از نخستین روزهای آغاز به کار ترامپ در کاخ سفید، او این تهدید را که آمریکا می تواند به طور یکجانبه از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شود، زنده نگاه داشته است. این اقدام نشان دهنده یک چالش در برابر همتای ترامپ در تهران یعنی «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران است که تعهد به این توافق را محور کار خود قرار داده است. اما روحانی نمی تواند اجازه دهد تهدیدات ترامپ بدون پاسخ بماند. در روز 15 اوت وی هشدار داد که اگر ترامپ تحریم های جدیدی را تحمیل کند، ایران می تواند ساعت هسته ای را به جایی که قبل از توافق سال 2015 بود، بازگرداند و می تواند نه تنها در عرض چند ماه و چند هفته، بلکه در عرض چند ساعت و چند روز این کار را انجام دهد. این اظهارات در واشنگتن این تفسیر را داشت که تهران ممکن است تمام امتیازاتی را که در طی فرآیند مذاکرات ایجاد کرده بود، لغو کند و به توانایی هسته ای پیشین خود بازگردد. ایران سیاست خود را دارد و تهدید روحانی در حقیقت تلاش وی برای جلوگیری از اقدامات ترامپ علیه این توافق است. بدتر از همه اینکه مخالفت آمریکا با این توافق می تواند دستور کار داخلی روحانی را مختل کند و خوراکی را برای منتقدان این توافق فراهم آورد. برای روحانی، توافق هسته ای هرگز به خودی خود پایان نمی یابد، مگر...
 • چگونه آب را از گوش خود خارج کنیم
 • به گزارش جام نیوز، با چند راه حل ساده آب را از گوش خود خارج کنید راه حل اول: در حالی که سرتان را کج کرده‌اید بپرید زمانی که آب وارد گوش می‌شود معمولا در کانال گوش به دام می‌‌افتد؛ بنابراین پریدن در راستای گوشی که دچار گرفتگی شده است به شما کمک می‌کند آب وارد شده به داخل گوشتان را خارج کنید. برای حل این مشکل، کافی است سرتان را به سمت گوشی که گرفته است کج کنید و بر روی یک پای خود بالا و پایین بپرید، مثل لی لی کردن دوران بچگی. ممکن است احمقانه به نظر بیاید، اما این روش در اغلب موارد جواب می‌دهد. راه حل دوم: کشیدن لاله گوش کانال گوش یک پیچ خوردگی کوچک دارد که آب وارد شده به داخل گوش معمولا در آن به دام می‌افتد. بنابراین، اگر لاله گوشتان را به آرامی بکشید، آب وارد شده به داخل گوش خارج می‌شود. برای انجام این کار باید سرتان را به سمت گوشی که گرفته است کج کنید. سپس، همانطور که ایستاده‌اید قسمت غضروفی گوش (بین نرمه گوش و بخش بیرونی) را به سمت پایین بکشید. در حین کشیدن گوش، سرتان را به مدت چند ثانیه در همین حالت نگه دارید. این روش در بسیاری از موارد باعث خروج آب از داخل گوش می‌شود. راه حل سوم: سرتان را کج کرده و فک خود را حرکت دهید گوش عضوی است که خود را تمیز می‌کند، وقتی فک خود را تکان دهید، محتویات داخلی به طور خودکار از گوش خارج می‌شوند. موفق شدن در این روش به زمان بیشتری نیاز دارد، بسیاری از افراد با استفاده از این حرکت از شر آب به دام افتاده در داخل گوش‌هایشان خلاص می‌شوند.
 • ۲ شهر سوق و دیشموک کهگیلویه و بویراحمد از تنش آبی خارج می شود
 • مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده سال آینده دو شهر سوق و دیشموک از حالت تنش آب خارج می‌شود. سیدعلی لدنی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: هم اکنون 4 شهر یاسوج، مادوان، دیشموک و سوق در استان کهگیلویه و بویراحمد با تنش آب روبه‌رو بوده که امیدواریم با برنامه ریزی‌های انجام شده سال آینده این تعداد به دو شهر برسد.وی با بیان اینکه سال آینده دو شهر دیشموک و سوق از حالت تنش آبی خارج می‌شود عنوان کرد: سال گذشته 7 شهر این استان با تنش آب روبه‌رو بودند که توانستیم با تدبیر لازم این تعداد را امسال به 4 شهر رساندیم.لدنی‌نژاد ابراز کرد: امسال 289 شهر و 6 کلانشهر ایران با مشکل تنش آبی یعنی بابری تولید و مصرف آب دست و پنجه نرم می‌کنند که در صورتی که مصرف بیش از تولید برسد شاهد بحران هستیم.مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه جیره‌بندی آب در شهرهای استان نداریم ادامه داد: دلیل قطعی گاه و بیگاه آب در برخی شهرها از جمله یاسوج و مادوان افت فشار بوده و هیچ قطعی با برنامه نداریم.لدنی‌نژاد تصریح کرد: اجرای پروژه‌های آبرسانی و بازسازی شبکه‌های آب از طریق دولت و همچنین مدیریت مصرف و اصلاح الگوی مصرف از طریق مشترکان دو مسئله مهم برای مدیریت تنش آبی شهرهای استان بوده و در غیر اینصورت با مشکل روبه‌رو می‌شویم.وی با تاکید بر اینکه در 4 شهر دارای تنش آبی استان پروژه‌های لازم برای رفع مشکل تعریف شده و در برخی موارد حتی لوله نیز خریداری شده است، افزود: متاسفانه مهمترین مانع سر راه اجرای این پروژه‌ها در شهرهای یاسوج، مادوان و دیشموک وجود معارضان اجتماعی است.انتهای پیام/ R41452/P1361/S6,69/CT1
 • سامانه وام ازدواج از دسترس خارج شد
 • سامانه وام ازدواج در بانک مرکزی به دلیل ترافیک بالا از دسترس خارج شد. به گزارش اقتصاد آنلاین، سامانه ve.cbi.ir که متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به آن مراجعه کنند به دلیل ترافیک بالا از دسترس خارج شد. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با درج پیامی در این سامانه از دسترس نبودن آن به دلیل ترافیک بالا خبر داده است؛ «متقاضی محترم! بعلت ترافیک بالای سایت، در حال حاضر سامانه قابل دسترسی نمی‌باشد. لطفا در ساعات کم ترافیک جهت ثبت نام مراجعه نمایید.»
 • طارمی و منشا با هم از تمرین خارج شدند
 • دو مهاجم تیم پرسپولیس پس از پایان تمرین امروز با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند.به گزارش ایسنا، پس از پایان تمرین امروز پرسپولیس و در حالی که بازیکنان قصد خروج از ورزشگاه شهید کاظمی را داشتند، مهدی طارمی به همراه گادوین منشا از ورزشگاه خارج شد که همین موضوع توجه عکاسان و خبرنگاران را جلب کرد.در ادامه این دو کنار یکدیگر ایستادند و عکس یادگاری گرفتند تا نشان بدهند با یکدیگر هیچ اختلافی ندارند.مهدی طارمی هم با شوخی به منشا می‌گفت: همه این حاشیه‌ها را خبرنگاران می‌سازند.
 • ترافیک در صف وام ازدواج/سامانه از دسترس خارج شد
 • سامانه وام ازدواج در بانک مرکزی به دلیل ترافیک بالا از دسترس خارج شد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سامانه ve.cbi.ir که متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به آن مراجعه کنند به دلیل ترافیک بالا از دسترس خارج شد.بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با درج پیامی در این سامانه از دسترس نبودن آن به دلیل ترافیک بالا خبر داده است؛ «متقاضی محترم! بعلت ترافیک بالای سایت، در حال حاضر سامانه قابل دسترسی نمی‌باشد. لطفا در ساعات کم ترافیک جهت ثبت نام مراجعه نمایید.»انتهای پیام/ R1012188/P1010113/S7,77,79/CT1
 • درخواست دانشگاهیان خارج از کشور از حسن روحانی
 • تعدادی از دانشگاهیان ایرانی خارج از کشور در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار اعطای هویت ایرانی به فرزندانی شد که به واسطه مادرانشان ایرانی محسوب می‌شوند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در متن این نامه که به امضای 180 تن از دانشگاهیان ایرانی خارج از کشور رسیده، آمده است: در بیش‌تر کشورهای دنیا تابعیت و شهروندی بر اساس دو اصل خاک و خون به افراد اعطا می‌شود. در اصل خون تابعیت فرزند از تابعیت والدین یعنی هم مادر و هم پدر تبعیت می‌کند و بنا بر اصل خاک، کودک در هر کشوری به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور به او تعلق می‌گیرد. اما در این سرزمینی که آن را سرزمین مادری صدا می‌زنیم، خون تنها عاملی است که کودکی را وابسته و تابع ایران می‌کند. آن هم نه هر خونی؛ خون باید پدری باشد. یعنی طبق قانون رسمی کشور ما، کودکی که از یک مادر ایرانی و یک پدر غیر ایرانی متولد می‌شود حتی اگر در همین خاک هم متولد شود هرگز نمی‌تواند هویت ایرانی دریافت کند. مادرها در این سرزمین در قانون شهروندی فراموش شده‌اند و شاید بهتر است بگوییم توسط قانون‌نویسان به عمد نادیده گرفته شده‌اند. هنوز زمان زیادی از درگذشت مریم میرزاخانی ریاضیدان برجسته ایرانی نگذشته است که خبر تقاضای نمایندگانی در مجلس برای گرفتن هویت ایرانی برای آناهیتا تنها دختر مریم هم مطرح شده است. اما هستند مادران زیادی که دل در گرو این سرزمین مادری دارند و می‌خواهند فرزندانشان را با هویت ایرانی بزرگ کنند. ما، همه ما، از مردان و زنان سیاست می‌خواهیم که به خاطر مریم‌ها و آناهیتاها به خاطر تمام مادران این سرزمین، حقیقت سرزمین مادری را به رسمیت بشناسند و آن را از یک لفظ زیبا در نوشته‌ها به یک مصوبه قانونی تبدیل کنند و برای عملی کردن آن از کوچک‌ترین تلاشی دریغ نکنند.
 • الیگودرز چگونه از ریل پیشرفت و توسعه خارج شد
 • عدم توجه به نخبگان ومتخصصان در الیگودرز و متواری نمودن آنها به سایراستانها یکی از دلایل مهم عدم توسعه یافتگی این شهرستان است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک ،قبل از هرچیزی نگاهی به شهر های اطراف خودمان ومقایسه آنها با شهر الیگودرز انجام دهیم آنچه از این مقایسه بدست می آید به ما نشان می دهد که هیچ آهنگ رشدی در آن وجود نداشته واگر به جای واژه عدم توسعه هم واژه آن عقب ماندگی بگویم میزان عقب ماندگی های این شهرستان ملموس خواهد شد. جغرافیای فرهنگ شهرستان الیگودرز از دیرباز تجلی گاه بزرگ مردانی بوده است که هرکدام نمادی از علم، تلاش و اخلاق محسوب می شدند. خطه ای که در تربیت فرزانگان و شخصیت های تأثیرگذار سیاسی و اجتماعی زبانزد خاص و عام بوده است. اگر نگاهی به تاریخ سراسر آموزنده این شهرستان داشته باشیم در ادوار مختلف تاریخ نقشی عزت آفرین در منطقه ایفا نموده است و نام آن همواره تداعی کننده انسانهایی بزرگ بوده است ولی بدبختانه امروزه با گذشت زمان شاهد هستیم که جایگاه بلامنازع الیگودرز در منطقه، درعرصه های مختلف دچار افت و رکود شده است. نقش نیروی انسانی در فرایند توسعه پایدار،نقشی مهم و غیرقابل انکار است و بدیهی است که سرنوشت هرجامعه ای را نیروی انسانی آن تعیین می‌کند.دراین راستا ازنقش شایسته‌سالاری در پیشرفت و توسعه اقتصادی این شهرستان غفلت شده است . واضح است که هدف از شایسته سالاری در نظر گرفتن، تخصص، تعهد، تجربه، مهارت و توانایی افراد به جای در نظر گرفتن وابستگی‌های خاص و رابطه بازی و حتی منزلت اجتماعی و طبقاتی افراد در انتخاب است. از دیدگاه صاحب نظران بستر توسعه زمانی ایجاد شده و آهنگ آن وقتی شتاب می گیرد که اعتماد عمومی ، انسجام و...
 • محبی نیا:خارج از نگاه سلیقه ای به آخوندی رای دهیم
 • در ادامه صلاحیت وزاری پیشنهادی کابینه دوزادهم در مجلس شورای اسلامی، جهانبخش محبی نیا، نماینده مردم شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی راه و شهر سازی پشت تریبون قرار گرفت و در ابتدای سخنان خود تاکید کرد در حال حاضر اداره امور عمومی کشور از سه عارضه کلان رنج می‌برد که تا به آنها نپردازیم، اوضاع بهتر نمی‌شود. به گزارش جماران،نماینده مردم شاهین دژ افزود: یکی از پیامدهای این عوارض این است که منابع ملی تخصیص بهینه پیدا نمی‌کند و حلقه معیوب به وجود می‌آید که این وصله‌ای ناجور است که به نظام، دولت و پارلمان‌ها می‌چسبد. محبی‌نیا با اشاره به اینکه هنوز سیاست‌گذاری و نگاه راهبردی برای بخش کلان کشور وجود ندارد، تاکید کرد: به همین خاطر است که در بسیاری از زمینه‌ها موفقیت حاصل نمی‌شود. وی ادامه گفت: ما به وزرایی نیاز داریم که مبانی استراتژیک داشته باشند دیگر عارضه‌ای که اکنون کشور مبتلا به آن است اینکه ما کشور را بخشی و جزیره‌ای اداره می‌کنیم و در دولت و مجلس دنبال توسعه نیستیم، بلکه توسعه‌طلب هستیم؛ مثلا نمایندگان می‌گویند همه بودجه به حوزه انتخابیه بنده اختصاص یابد و یا بعضا وزرا به دنبال اختصاص بودجه به وزارتخانه خودشان هستند. نماینده مردم شاهین دژ با بیان اینکه ما در کشور بر اساس سیاست‌گذاری عمومی حرکت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: وقتی اولویت اول، حمل و نقل ریلی است بنابراین همه وزرا باید به فکر اجرایی شدن آن باشند. او اظهار داشت: عارضه سوم که اقتصاد کشور به آن دچار شده این است این است که سطح تصمیم‌گیری‌ها هیجانی و احساسی متوقف مانده است و بعضی مواقع شیپورها به خاطر خدا نواخته نمی‌شود مثلا می‌گویند بهتر است چند نفر از وزرا رای نیاورند تا حرمت مجلس حفظ شود. این نماینده مجلس ادامه داد: ما باید عملکرد آقای آخوندی را بررسی کنیم اگر وزیری است که در...
 • ممنوعیت معاملات قولنامه ای سهام در خارج از بورس
 • مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار،در ابلاغیه‌ای معاملات و نقل و انتقال اوراق بهادار ثبت شده نزد سازمان بورس را با توجه به قسمت (ب) ماده 36 قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور به تمام ناشران بورسی و فرابورسی ابلاغ کرده است. سعید محمد علیزاده در این ابلاغیه آمده است: « پیرو ابلاغیه شماره 003/440/ب/90 (مورخ 27 تیر ماه 1390 شماره پیگیری کدال 49140)، قسمت ب ماده 36 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، مصوب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان که در تاریخ اول اسفند ماه 1395 ابلاغ شد (که پس از انقضای قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران لازم الاجرا است)، به شرح زیر جهت بهره برداری به استحضار می رساند. معاملات اوراق بهادار ثبت‌شده در سازمان فقط در بورس ها و بازارهای خارج از بورس دارای مجوز و با رعایت مقررات معاملاتی هر یک از آنها حسب‌مورد امکان‌پذیر بوده و معامله اوراق بهادار مذکور بدون رعایت ترتیبات فوق فاقد اعتبار است. با عنایت به این امر تنظیم هرگونه قرارداد، مبایعه‌نامه، قولنامه و امثال آن درخصوص معامله یا نقل و انتقال اوراق بهادار فاقد اعتبار بوده و برخلاف بند (ب) مادۀ 36 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور خواهد بود. حسابرسان معتمد سازمان نیز باید از ترتیب اثر دادن به این گونه توافقات خودداری کرده و در صورت برخورد با چنین توافقاتی در گزارشات خود به نحو صحیح موضع گیری نمایند.» به گزارش فارس؛ این مقام مسئول در این زمینه هیچ توضیحی در خصوص نقل و انتقال سهام شرکت هایی همچون پدیده شاندیز و یا سایر اوراق بهادار نداده است.
 • سامانه رایانامه های وزارت خارجه آمریکا از دسترس خارج شد
 • سامانه رایانامه های وزارت خارجه آمریکا که شامل اسناد طبقه بندی نشده است، کاملا از دسترس خارج شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، منابع آگاه در وزارت خارجه آمریکا می گویند سارمانه رایانامه های این وزارت خانه به طور کامل از دسترس خارج شده است. بر این اساس سامانه مذکور شامل رایانامه هایی است که جزو اسناد طبقه بندی محسوب نمی شوند. همزمان با این اتفاق، سامانه رایانامه های داخلی وزارت خارجه آمریکا نیز از دسترس خارج شده است. هنوز علت قطعی ناگهانی این سامانه مشخص نیست، اما گفته می شود تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

کلیدواژه