به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از تین نیوز تیر
٢۵
2017-08-23@15:35:53 GMT

با ۸ نمونه از عجیب ترین و جالب ترین خطوط راه آهن در جهان آشنا شوید

متعجبم از پروتکل روحانی برای حجاب/ حجاب منحصر به چادر نیست

حاشیه سازی ها درباره پسرم یک توطئه است

تین‌نیوز |

در حال حاضر بشر در زمینه های مختلف به پیشرفت های زیادی دست یافته و توانسته زندگی راحتی را برای خود فراهم نماید. یکی از مثال های بارز در این زمینه، کیفیت و سرعت حمل و نقل است. ما می توانیم به راحتی و در کمتر از چند ساعت به نقاط مختلف جهان سفر کنیم.

به گزارش روزیاتو، یکی از پرطرفدار ترین سامانه های حمل و نقل، قطار های شهری و بین شهری است. قطار ها به علت جا دار بودن و بهره مندی از امکانات رفاهی مختلف، از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. برای عبور آن ها مسیرهای ریلی متعددی ساخته می شود. گاهی اوقات محدودیت در ساخت مسیر باعث می گردد که جاده های ریلی عجیب و غریبی شکل بگیرد. برخی از آن ها به قدری غیر عادی هستند که باورش برای شما مشکل خواهد بود.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با ۸ مسیر عجیب و باورنکردنی قطار ها آشنا کنیم. تا پایان همراه باشید.

۱- قطاری که از مجتمعی مسکونی عبور می کند

به خاطر توپوگرافی (نقشه) خاص و تراکم بالای ساخت و ساز در چونگ کینگ، مهندسان و طراحان شهری مجبور شدند راهی خاص را برای توسعه خط مونوریل برگزینند. راه حل این بود که خط را از درون ساختمانی ۱۹ طبقه عبور دهند. با وجود کوه های داباف، ووشان، وولینگ و دالائو در شمال، شرق و غرب، بیشتر زمین های چونگ کینگ از شیب های تپه ای ساخته شده اند.

تراکم بالای ساختمان ها و جمعیت سرسام آور ۴۹ میلیون نفری، ساخت و ساز را به چالشی جدی برای مهندسان و طراحان شهری تبدیل کرده بود. در سال ۲۰۰۴ میلادی هنگامی که خط ترانزیت شماره ۲ تایید شد، تنها دو انتخاب وجود داشت: تخریب کامل ساختمان برای اجاد فضا به منظور احداث مونوریل و یا برداشتن دو طبقه و ساخت تونلی که قطار بتواند از آن عبور کند. در اقدامی غیر معمول، مهندسان راه دوم را برگزیدند و هنوز هم پس از ۱۳ سال ادعا می کنند که تصمیمشان درست بوده است.

۲- مسیر قطار در خیابانی باریک

در بیشتر موارد مسیرهایی که قطار از آن ها عبور می کند به طور دقیق علامت گذاری می شوند تا برای آمدن قطار هشدار دهند، اما موردی که قصد داریم به آن بپردازیم هیچ شباهتی به موارد معمول ندارد. در شهر هانوی پایتخت ویتنام، مردم در خیابانی شلوغ علاوه بر گذران زندگی و پرداختن به کار، عبور قطار از مسیر یاد شده را نیز تحمل می کنند. هنگامی که قطار قصد عبور دارد، فروشگاه ها بسته شده و بلافاصله پس از عبور آن دوباره بازگشایی می شوند.

۳- طولانی ترین تونل ریلی جهان

طولانی ترین و عمیق ترین تونل ریلی جهان، پس از دو دهه عملیات عمرانی سال گذشته در کشور سوییس افتتاح شد. این تونل ۵۷ کیلومتری که با استفاده از حفاری دوگانه ساخته شده، از زیر کوه های آلپ در سوییس عبور کرده و اروپای شمالی و جنوبی را به یکدیگر متصل می کند.

کالاهایی که در گذشته با استفاده از وسایل مختلف و هزینه زیاد جا به جا می شدند، اکنون تنها با قطار منتقل می گردند. تونل مذکور طولانی تر از نمونه ۵۳٫۹ کیلومتری خود در کشور ژاپن است و علاوه بر کسب مقام نخست در این زمینه، مسیر ۵۰٫۵ کیلومتری بین فرانسه و انگلستان را در جایگاه سوم قرار داده است.

۴- قطار عبوری از باند فرودگاه

فرودگاه محلی گیزبورن در حومه شهر گیزبورن در کشور نیوزلند قرار گرفته است. این مکان یکی از معدود فرودگاه هایی به شمار می رود که از درون آن ریل قطار عبور می کند. فرودگاه یاد شده منطقه ۱۶۰ هکتاری را پوشش می دهد و یکی از باندهای اصلی آن توسط مسیر ریلی پالمرستون قطع می گردد. در این فرودگاه یک ترمینال همراه با دو دروازه آسفالت نیز دیده می شود.

فرودگاه وینیارد تاسمانیا نیز دارای خط قطاری است که از باند اصلی عبور می کند، اما تعداد کم رفت و آمدها باعث شد که این خط در سال ۲۰۰۵ به اجبار تعطیل گردد. خط ریلی گیزبورن بین ساعت های ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب (وقت محلی) فعالیت می کند.

یکی از نکات جالبی که درباره مسیر یاد شده وجود دارد، این است هنگامی که قطار قصد عبور از مسیر اصلی را دارد، باید برای گرفتن اجازه از مرکز کنترل ترافیک هوایی توقف کند و سپس به مسیر خود ادامه دهد.

۵- پل راه آهن مارپیچی بروسیو

بروسیو یک مسیر یگانه، نُه قوسه و مارپیچی است که در منطقه مستقل «گراوبوندن» سوییس قرار دارد. همانند دیگر مسیر های مشابه، شکل مارپیچی به این خاطر انتخاب شده که قطار بتواند در مسیری کوتاه ارتفاع خود را تغییر دهد. این مسیر ۱۱۰ متر طول دارد و انحنای افقی آن ۷۰ متر برآورد می شود. شیب طولی ۷ درصد بوده و نُه دهانه آن هر یک ۱۰ متر طول دارند.

این مسیر مارپیچی بخشی از بخش ریلی برنینا بین بروسیو و کامپاسیو را شکل داده و ۵۵ کیلومتر از منطقه سنت موریتز فاصله دارد.

۶- قطار عبوری از روی یک گذرگاه

گذرگاه هیندربرگدام مسیری ۱۱ کیلومتری است که جزیره زیلت را به ایالتاشلسویگ-هولشتاین متصل می سازد. در سال ۱۹۷۲ میلادی، آلمان مسیر یاد شده را مختص حمل و نقل ریلی افتتاح نمود. قبل از درست کردن این گذرگاه، رفت و آمد به جزیره تنها به جزر و مد وابسته بود.

در فصل زمستان یخ های دریای وادن سدی سخت را پیش روی مسافران قرار می داد و در شرایط آب و هوایی نامساعد رفت و آمد بیش از شش ساعت به طول می انجامید. به علت آنکه مکان یاد شده از نظر تفریحی محبوبیت زیادی به دست آورد، مقامات رسمی طرح ساخت این مسیر را ارائه کردند.

در حال حاضر روزانه بیش از ۱۰۰ قطار از گذرگاه یاد شده عبور می کند. هر سال بیش از ۴۵۰ هزار وسیله از این طریق جا به جا می شوند.

۷- مسیر ریلی ۱۳ هزار کیلومتری به آمریکا

کشور چین قصد دارد با ساخت مسیر ریلی ۱۳ هزار کیلومتری زیر اقیانوس آرام، از طریق روسیه قطارهای فوق سریع خود را برای عزیمت به آمریکا استفاده نماید. این خط از کشور چشم بادامی ها شروع شده و احتمالا از سیبری، تنگه برینگ، آلاسکا و کانادا عبور خواهد کرد. قطار های ویژه چینی ها با سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کرده و مسافران را تنها در دو روز به خاک ایالات متحده می رسانند.

روسیه نیز که همانند چین وابستگی زیادی به جمل و نقل ریلی دارد، از این ایده دفاع کرده است. برای عبور از تنگه برینگ بین روسیه و آلاسکا، نیاز است که تونلی زیر آبی به طول ۲۰۰ کیلومتر احداث گردد.

۸- قطار عبوری از شکاف بلومر

هنگامی که افراد قصد داشتند مسیر ریلی را از آبرن کالیفرنیا عبور دهند، آن ها می بایست در غرب شهر شکاف های عمیق ایجاد کرده و بالای دره پلی چوبی احداث می کردند. هنگامی که شکاف بلومر در سال ۱۸۴ میلادی تکمیل گشت، از آن به عنوان هشتمین عجایب جهان نام برده می شد. این خط یکی از معدود مسیرهای ریلی سراسر قاره ای جهان به شمار می رود که مسائل مختلف در طول تاریخ روی آن تاثیری نگذاشته است.

در سال ۱۸۶۲ میلادی، ویلیام هالمن نماینده ایالت ایندیانا اظهار داشت که این شکاف نمی تواند با ضوابط یک جاده معمولی ساخته شود. کوه های صعب العبور، دره های عمیق و دشت های خشک و ماسه ای، چالش های اصلی پیش روی پروژه بودند. با این حال سازندگان بر تمامی مشکلات ذکر شده فائق آمدند و یکی از شاهکارهای مهندسی را رقم زدند.

ابعاد تازه‌ از تخلفات گسترده در موسسه اعتباری نور

برای حفظ انقلاب باید باحجاب و بی حجاب را جذب کنیم/اگر بخواهیم از القاب بی‌حجاب و باحجاب استفاده کنیم، پس چه کسی می‌ماند

روایت شگفت آور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رایزنی ها برای رای اعتماد به ربیعی/ توزیع کارت هدیه بین نمایندگان برای کسب رای نمایندگان

کلیدواژه: مسیر ریلی | قطار عبور | قطار ها | یاد شده

منبع: تین نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.tinn.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۴۷۲۹۴ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • با شهردارهای زن جهان آشنا شوید
 • خبرگزاري آريا - وقتي از مگان بِري، شهردار نشويل در ايالت تنسي پرسيدم که آيا در‌ سال گذشته تجربه هيچ‌گونه برخورد تبعيض جنسيتي را داشته است يا نه جواب داد: «زماني که از دفتر کارم بيرون مي‌آيم، مردم انتظار ندارند يک زن را ببينند. تعجب را در چشمان‌شان مي‌بينيد: اِ!...اين زنه، مرد نيست.» اما اين موضوع براي من که بيش از 20‌سال از عمرم را در شرکت‌هاي آمريکايي کار کرده‌ام، مسأله جديدي نيست.»بِري که حالا 53‌ سال دارد،‌ سال گذشته 4700 شغل به وجود آورده، برنامه حمل‌ونقل شهري 6 بيليون دلاري را راه‌اندازي کرده، براي تشويق ساخت مسکن ارزان قيمت‌قانون‌گذاري کرده و از لايحه‌اي براي قانوني کردن به همراه داشتن مقدار کم کانابيس حمايت کرده است. با بودجه‌اي به مبلغ 2.1 بيليون دلار، 50ساختمان اداري و 10هزار کارمند، بِري شغل خود را به مديرعامل شرکتي بزرگ تشبيه مي‌کند و از حالا براي مبارزه انتخاباتي‌اش در‌ سال 2019 روزشماري مي‌کند.«بر روي موبايلم اپليکيشن روزشمار نصب کرده‌ام. براي 100روز اولي که مشغول به کار شدم، از يک محاسبه مي‌کرد، چون همه مي‌خواهند بدانند در صد روز نخست خود چه کارهايي انجام داده‌ايد. اما حالا شمارش معکوس شروع شده است، هر روز صبح به آن نگاهي مي‌کنم: چند روز باقي مانده تا دوباره برنده انتخابات شوم؟ روزهاي زيادي باقي نمانده و نمي‌خواهم يک روز آن را تلف کنم. از امروز، 1051روز باقي مانده است.»19درصد شهردارهاي شهرهاي بزرگ آمريکا زن هستند، پس بِري نمونه نسبتا نادري از شهردارهاي زن است. اما در دنيا، تعداد شهردارهاي زن رو به افزايش است و بِري، در ميان نخستين سياستمداران زني است که شهرشان را اداره مي‌کنند. پاريس، بارسلون، مونته‌ويدئو، پراگ، کلن، ورشو، بخارست، رم و بغداد در ميان کلان‌شهرهايي هستند که اخيرا مديران زن انتخاب کرده‌اند (يا در مورد بغداد، انتصاب شده‌اند.)آماري از سهم زنان شهردار در عرصه بين‌المللي وجود ندارد و «شهردار» مي‌تواند معناهاي مختلفي داشته...
 • عجیب ترین حرکت منصوریان عکس
 • سرمربی استقلال کمی پیش از اتمام دیدار مقابل پدیده به سمت نیمکت پدیده رفت و دست سرمربی حریف را در دست خود گرفت. به گزارش "ورزش سه"، این اتفاق عجیب در شرایطی رخ داد که حتی عادل فردوسی‌پور که از نزدیک به گزارش بازی می پرداخت از این حرکت منصوریان متعجب شد و با لحنی خاص به گزارش این صحنه پرداخت. مشخص نبود که منصوریان در این لحظه چه چیزی به رضا مهاجری می‌گوید اما شاید مضمون حرف‌هایش درباره سختی کار مربیگری و لرزان بودن نیمکتی است که او تمام تلاشش را برای حفظ خود روی آن کرد. عکس‌ها: سعید زارعیان استقلال تهران علیرضا منصوریان (سرمربی)
 • عجیب ترین صحنه لیگ چگونه خلق شد
 • در کنار جو سنگین حاکم بر سکوهای ورزشگاه آزادی علیه سرمربی استقلال حرکتی که این مربی در پایان بازی انجام داد و به سمت سرمربی پدیده رفت باعث تعجب همگان شد. به گزارش "ورزش سه"، داور برای وقت های تلف شده نیمه دوم 5 دقیقه زمان در نظر گرفته بود اما هنوز یکی دو دقیقه بیشتر از این وقت ها نگذشته بود که علیرضا منصوریان شوکه از اتفاقات رخ داده روی سکوها نیمکت استقلال را رها و به سمت رضا مهاجری سرمربی پدیده رفت و دقایق باقی مانده از بازی را کنار این مربی تماشا کرد. رفتاری که نه تنها بیشتر از قبل روی اعصاب طرفداران حاضر در ورزشگاه رفت بلکه باعث واکنش عجیب تر گزارشگر تلویزیون هم شد که با جمله های رمانتیک وعاشقانه این صحنه عجیب را گزارش کرد. برای پرده برداشتن از راز این اتفاق بهترین فرد سرمربی پدیده بود از همین رو با رضا مهاجری تماس گرفتیم که او در پاسخ به این سئوال گفت:«به نظرم علیرضا منصوریان کاملا از اتفاقات رخ داده در سکوها شوکه شده بود چون انتظار نداشت طرفداران استقلال چنین رفتاری با او انجام بدهند از همین رو به خاطر شوکه بودن در محاسبات دقایق پایانی بازی اشتباه کرد و به تصور این که داور سوت پایان را می کشد به سمت من آمد اما وقتی دید هنوز چند دقیقه مانده دیگر از کنار من جنب نخورد». او ادامه داد:«وقتی درگوش من خسته نباشید و تبریک گفتکاملا حس و حال او را درک کردم چون فصل قبل همین شرایط برای خود من در پدیده تکرار شده بود. علی منصور از رفتار تماشاگر شوکه بود من هم او را دلداری دادم و به او گفتم اگر به کاری که انجام می دهی ایمان داری بمان و مبارزه کن و پاپس نکش او در جواب من گفت دیگر نمی...
 • عجیب الخلقه ترین مرد ایران عکس
 • سیاوش بوشهری مشهور به سیاه‌خان لپویی مرد ۲۵۹ سانتی‌متری ایرانی (بالاترین قد ثبت شده در آسیا) با بدنی بسیار بزرگ و غیر معمولی بود. سرویس عکس و فیلم فردا: سیاوش بوشهری که در اوائل سده چهارده خورشیدی در لپویی شیراز استان فارس می زیست از عقب ماندگی جسمی و روانی نیز رنج می‌برد.پسیاه‌خان به سال ۱۲۹۱ خورشیدی در روستای لپویی از توابع زرقان فارس به دنیا آمد. تا شش سالگی رشد طبیعی داشت اما از این زمان رشد شدیدی پیدا کرد. خانواده وی به دلیل تنگدستی و مشکلات جسمی سیاه‌خان به شیراز مهاجرت کردند و با به نمایش گذاشتن فرزند درشت هیکل و نامتعارف خود در معابر، کسب درآمد می‌کردند.در اواخر شهریور ۱۳۱۰ مدتی توسط فردی به نام خشورخان به مبلغ شش هزار تومان اجاره شد تا در تهران به معرض نمایش درآید.دکتر قربان، بنیانگذار دانشکده پزشکی شیراز در سال ۱۳۰۱ خورشیدی وی را یافت و مورد حمایت مادی و پزشکی قرار داد. با انتقال وی به بیمارستان، سیاه خان باقیمانده عمر خود را بستری بود و سرانجام به دلیل ذات الریه درگذشت .اسکلت وی هم اکنون در دانشکده پزشکی دانشگاه شیراز در معرض بازدید عموم قرار دارد.
 • عجیب ترین صحنه لیگ/محبت دو مربی به هم
 • در کنار جو سنگین حاکم بر سکوهای ورزشگاه آزادی علیه سرمربی استقلال حرکتی که این مربی در پایان بازی انجام داد و به سمت سرمربی پدیده رفت باعث تعجب همگان شد. به گزارش جهان نيوز، داور برای وقت های تلف شده نیمه دوم 5 دقیقه زمان در نظر گرفته بود اما هنوز یکی دو دقیقه بیشتر از این وقت ها نگذشته بود که علیرضا منصوریان شوکه از اتفاقات رخ داده روی سکوها نیمکت استقلال را رها و به سمت رضا مهاجری سرمربی پدیده رفت و دقایق باقی مانده از بازی را کنار این مربی تماشا کرد. رفتاری که نه تنها بیشتر از قبل روی اعصاب طرفداران حاضر در ورزشگاه رفت بلکه باعث واکنش عجیب تر گزارشگر تلویزیون هم شد که با جمله های رمانتیک و عاشقانه این صحنه عجیب را گزارش کرد. برای پرده برداشتن از راز این اتفاق بهترین فرد سرمربی پدیده بود از همین رو با رضا مهاجری تماس گرفتیم که او در پاسخ به این سئوال گفت:«به نظرم علیرضا منصوریان کاملا از اتفاقات رخ داده در سکوها شوکه شده بود چون انتظار نداشت طرفداران استقلال چنین رفتاری با او انجام بدهند از همین رو به خاطر شوکه بودن در محاسبات دقایق پایانی بازی اشتباه کرد و به تصور این که داور سوت پایان را می کشد به سمت من آمد اما وقتی دید هنوز چند دقیقه مانده دیگر از کنار من جنب نخورد». او ادامه داد:«وقتی درگوش من خسته نباشید و تبریک گفتکاملا حس و حال او را درک کردم چون فصل قبل همین شرایط برای خود من در پدیده تکرار شده بود. علی منصور از رفتار تماشاگر شوکه بود من هم او را دلداری دادم و به او گفتم اگر به کاری که انجام می دهی ایمان داری بمان و مبارزه کن و پاپس نکش او در جواب من گفت دیگر نمی مانم...
 • نمایش لوکس ترین و خاص ترین خودروهای دنیا در نمایشگاه پبل بیچ عکس
 • پبل بیچ یا هفته خودرویی مونتری، در کنار تجملات و تشریفات در پذیرایی و برگزاری مراسم، لوکس‌ترین خودروهای ممکن را نیز در خود جای داد. این مراسم بیشتر یادآور مسابقات سوارکاری لوکس دهه‌های گذشته است که همگان برای شرکت در آن لباس‌های فاخر پوشیده و کلاه‌های گران‌قیمت به سر می‌گذاشتند. با این تفاوت که این بار اسب‌های جای خود را اتومبیل‌های مدرن یا کلاسیک داده‌اند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از تاپ‌گیر، این مراسم در تقویم تاریخ خودرویی‌ها مانند یک جواهر درخشان است و چندان عجیب نیست که چرا قشر مرفهی از علاقه‌مندان خودرو در اواسط آگوست خود را به این گردهمایی می‌رسانند و در پبل بیچ دور هم جمع می‌شوند. مجموعه‌ای از خودروهای بزرگ، عجیب و پیشرویی در این رویداد کم‌نظیر به یک دیگر فخر می‌فروشند و حضورشان بیشتر شبیه یک خودنمایی یا شرکت در یک مسابقه است. اگر ساعت 4 صبح بلند شده و به پبل بیچ سر بزنید، شاهد خودروهای کلاسیک و لوکسی خواهید بود که روی محوطه چمن در محوطه گلف در حال حرکت بوده و به نقاط مشخصی هدایت می‌شوند. اگر فکر می‌کنید، در چنین فضای لوکس و پرتجملی در ساحل کالیفرنیا نیازی به در صف ایستادن و رزرو جا در محوطه نمایشگاه ندارید، سخت در اشتباهید. در بخش‌هایی از محوطه شرکت‌کنندگان با استقرار وسایل خود دسترسی خوب برای داشتن دیدی وسیع و مستقیم جاهای خوب را از اوایل صبح رزرو کرده‌اند. باید دقت داشته باشید که بیشتر شرکت‌کنندگان در این رویداد اتومبیل‌های قدیمی بودند. بسیاری از این خودروها قدیمی بودند و بروز مشکلات مانند خرابی یا حرارت بیش از حد در آنها کاملا طبیعی به نظر می‌رسید. این کافی نیست که شما تنها صاحب یک خودروی کلاسیک باشید. اما زمانی که شما مالک یک خودروی کلاسیک با جلو پنجره مسی باشید اوضاع کمی متفاوت می‌شود تا اتومبیلتان...
 • خطرناک ترین پرنده جهان عکس
 • خطرناک‌ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می‌گیرد. کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند. سرویس عکس و فیلم فردا: خطرناک‌ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می‌گیرد!کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند.
 • پرهزینه ترین های تاریخ سینمای جهان
 • به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ساخت فیلم‌های هالیوودی اکثر اوقات با هزینه‌های سرسام‌آوری همراه است. گاهی این هزینه‌ها به دلیل بازیگران گران‌قیمت و گاهی به دلیل امکانات سخت‌افزاری و جلوه‌های بصری و ویژه‌ای است که برای ساخت فیلم لحاظ می‌شود. اکثر فیلم‌هایی که هزینه بالایی برای ساختشان صرف شده است، در ژانر علمی_تخیلی یا پروژه های تاریخی هستند. در زیر لیستی از ده فیلم پر هزینه جهان قرار دارد؛ البته نمی‌توان به این لیست و اعداد و ارقامش به صورت مطلق و آماری صد در صدی نگاه کرد؛ چون بعضی از کمپانی‌ها و فیلمسازان آمار دقیقی از هزینه‌های صرف شده برای فیلم‌هایشان را در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌دهند. 1-دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته/ 378 میلیون دلار سری فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب به دلیل بازی بازیگران معروف و گرانی مثل جانی دپ، اورلاندو بلوم، کیرا نایتلی و از طرف دیگر صحنه‌سازی‌ها و جلوه‌های رایانه‌ای و ... که دارد، همواره یکی از پرخرج‌ترین پروژه های سینمایی جهان است. در این بین قسمت «سوار بر امواج ناشناخته» که در سال 2011 ساخته شد، پر هزینه‌ترین قسمت این سری از فیلم‌هاست. 2-دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان/ 300 میلیون دلار اثر دیگری که به عنوان یکی از پر هزینه‌ترین آثار سینمایی جهان است، یکی دیگر از پروژه‌های محبوب و پرمخاطب دزدان دریایی کارائیب به نام «پایان جهان» است. 3-انتقام جویان: عصر اولتران/280 میلیون دلار انتقام جویان نام سری فیلم‌های ابر قهرمانی است که مبارزات و اتفاقات یک گروه چند نفره از قهرمانان افسانه‌ای را که هر کدام نیروی خارق‌العاده‌ای دارند، روایت می‌کند. در این سری فیلم‌ها بازیگران مطرحی چون رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون، سموئل ال جکسون و ... بازی می‌کنند. قسمت عصر اولتران در سال 2015 ساخته شد و توانست فروش بالایی را به خود اختصاص دهد....
 • افزایش نرخ زاد و ولد در پرجمعیت ترین کشور جهان
 • آمارها نشان می دهد که نرخ زاد و ولد در چین، پرجمعیت ترین کشور جهان به سرعت در حال افزایش است. به گزارش ایرنا، با لغو سیاست تک فرزندی در چین که نزدیک به چهار دهه اجرا شده بود، بر شمار خانوارهایی که فرزند دوم می خواهند، افزوده شده است. کمیسیون تنظیم خانواده چین روز چهارشنبه در تارنمای خود آورده است که در سال گذشته میلادی 18 میلیون و 500 هزار نوزاد متولد شده اند که در مقایسه با سال 2015 میلادی 2 میلیون کودک بیشتر بوده است. این کمیسیون تاثیر لغو سیاست تک فرزندی را فزاینده توصیف کرده و افزوده است که در سال های پیش رو شمار بیشتری از کودکان متولد خواهند شد. دولت چین از اوایل سال گذشته میلادی (2016) سیاست دو فرزندی را به تصوب رساند. از سال 2000 میلادی نرخ زاد و ولد در چین بین یک ممیز 5 تا یک ممیز شش بود اما حالا به بالاتر از یک ممیز هفت رسیده است. این کمیسیون می افزاید که نرخ مرگ و میر نوزادان در سال 2015 میلادی 201 کودک در هر یک میلیون مورد بارداری بود که در سال 2016 میلادی به 199 مورد کاهش یافت. آمارها همچنین نشان می دهد که بیمارستان ها و کلینیک ها در سراسر چین در سال گذشته میلادی هشت میلیارد خدمات به خانوارهایی ارائه کرده اند که فرزند دوم می خواسته اند که این رقم هم سه ممیز یک درصد بیش از سال 2015 میلادی بوده است. هزینه بهداشتی در سال گذشته میلادی در چین به 691 میلیارد دلار رسید که معادل شش ممیز 2 درصد از کل رشد تولید ناخالص داخلی بوده که از شش درصد سال 2015 فراتر رفته است.
 • طنز/خفن ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان
 • «همچنین ایشان در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده‌اند: «گلابی خوردم تا وزیر کشاورزی بداند که باید واردات میوه را قطع کند.» این راهکار اما خفن‌ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان است. واقعاً چرچیل اگر زنده بود با شنیدن این جمله می‌رفت جلو و بوق می‌زد.» به گزارش ایسنا، روزنامه ایران در مطلبی طنز نوشت: «یکی از نمایندگان محترم مجلس که در جلسه رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم از صحن علنی خارج و به صحن غیر علنی رفته و با شش عدد گلابی برگشت، در واکنش به عکس‌های منتشر شده از ایشان گفت: «می‌دونستم که فضولا عکسم رو می‌گیرن!» بر این اساس الف- بقیه دنیا به کسانی که از مجامع و شخصیت‌های سیاسی عکس می‌گیرند، «عکاس» می‌گویند! ب- احتمالاً ایشان در یک نشست خبری اعلام می‌کند: «دیگه شیطونی بسه، دیگه شیطونی بسه، آره دیگه شیطونی بسه!» که منظورشان احتمالاً این است که شیطون‌ها شیطنت نکنند، یعنی خبرنگاران سؤال نپرسند. ج- تمام شخصیت‌های سیاسی در همه جای دنیا، فردی درشت‌اندام اطراف‌شان حضور دارد که او را محافظ یا بادیگارد می‌شناسند اما احتمالاً ایشان پس از دیدن محافظ خود برای نخستین بار گفته: «خوشگل و ناز و نازنین، از کجا می‌شناسی منو که مثل سایه با منی؟» د- از ویژگی‌های یک عکاس این است که سوژه‌های خود را شکار کند اما نماینده مجلس می‌تواند طوری رفتار کند که سوژه شخص دیگری شود! همچنین ایشان در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده‌اند: «گلابی خوردم تا وزیر کشاورزی بداند که باید واردات میوه را قطع کند.» این راهکار اما خفن‌ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان است. واقعاً چرچیل اگر زنده بود با شنیدن این جمله می‌رفت جلو و بوق می‌زد. ببینید نماینده‌ها از این به بعد با انجام پرفورمنس‌های این‌چنینی احتمالاً به وزیران دولت واکنش نشان خواهند داد. مثلاً پس‌فردا اگر دیدید یک نماینده آمپول پنی‌سیلین در دست دارد و خطاب به وزیر بهداشت...
 • خفن ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان طنز
 • «همچنین ایشان در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده‌اند: «گلابی خوردم تا وزیر کشاورزی بداند که باید واردات میوه را قطع کند.» این راهکار اما خفن‌ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان است. واقعاً چرچیل اگر زنده بود با شنیدن این جمله می‌رفت جلو و بوق می‌زد.»روزنامه ایران در مطلبی طنز نوشت: «یکی از نمایندگان محترم مجلس که در جلسه رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم از صحن علنی خارج و به صحن غیر علنی رفته و با شش عدد گلابی برگشت، در واکنش به عکس‌های منتشر شده از ایشان گفت: «می‌دونستم که فضولا عکسم رو می‌گیرن!»بر این اساسالف- بقیه دنیا به کسانی که از مجامع و شخصیت‌های سیاسی عکس می‌گیرند، «عکاس» می‌گویند!ب- احتمالاً ایشان در یک نشست خبری اعلام می‌کند: «دیگه شیطونی بسه، دیگه شیطونی بسه، آره دیگه شیطونی بسه!» که منظورشان احتمالاً این است که شیطون‌ها شیطنت نکنند، یعنی خبرنگاران سؤال نپرسند.ج- تمام شخصیت‌های سیاسی در همه جای دنیا، فردی درشت‌اندام اطراف‌شان حضور دارد که او را محافظ یا بادیگارد می‌شناسند اما احتمالاً ایشان پس از دیدن محافظ خود برای نخستین بار گفته: «خوشگل و ناز و نازنین، از کجا می‌شناسی منو که مثل سایه با منی؟»د- از ویژگی‌های یک عکاس این است که سوژه‌های خود را شکار کند اما نماینده مجلس می‌تواند طوری رفتار کند که سوژه شخص دیگری شود!همچنین ایشان در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده‌اند: «گلابی خوردم تا وزیر کشاورزی بداند که باید واردات میوه را قطع کند.» این راهکار اما خفن‌ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان است. واقعاً چرچیل اگر زنده بود با شنیدن این جمله می‌رفت جلو و بوق می‌زد. ببینید نماینده‌ها از این به بعد با انجام پرفورمنس‌های این‌چنینی احتمالاً به وزیران دولت واکنش نشان خواهند داد. مثلاً پس‌فردا اگر دیدید یک نماینده آمپول پنی‌سیلین در دست دارد و خطاب به وزیر بهداشت می‌گوید:‌ «تا حالا از این آمپولا زدی؟ می‌دونی چقدر درد...
 • خفن ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان
 • «همچنین ایشان در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده‌اند: «گلابی خوردم تا وزیر کشاورزی بداند که باید واردات میوه را قطع کند.» این راهکار اما خفن‌ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان است. واقعاً چرچیل اگر زنده بود با شنیدن این جمله می‌رفت جلو و بوق می‌زد.» روزنامه ایران در مطلبی طنز نوشت: «یکی از نمایندگان محترم مجلس که در جلسه رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم از صحن علنی خارج و به صحن غیر علنی رفته و با شش عدد گلابی برگشت، در واکنش به عکس‌های منتشر شده از ایشان گفت: «می‌دونستم که فضولا عکسم رو می‌گیرن!» بر این اساس الف- بقیه دنیا به کسانی که از مجامع و شخصیت‌های سیاسی عکس می‌گیرند، «عکاس» می‌گویند! ب- احتمالاً ایشان در یک نشست خبری اعلام می‌کند: «دیگه شیطونی بسه، دیگه شیطونی بسه، آره دیگه شیطونی بسه!» که منظورشان احتمالاً این است که شیطون‌ها شیطنت نکنند، یعنی خبرنگاران سؤال نپرسند. ج- تمام شخصیت‌های سیاسی در همه جای دنیا، فردی درشت‌اندام اطراف‌شان حضور دارد که او را محافظ یا بادیگارد می‌شناسند اما احتمالاً ایشان پس از دیدن محافظ خود برای نخستین بار گفته: «خوشگل و ناز و نازنین، از کجا می‌شناسی منو که مثل سایه با منی؟» د- از ویژگی‌های یک عکاس این است که سوژه‌های خود را شکار کند اما نماینده مجلس می‌تواند طوری رفتار کند که سوژه شخص دیگری شود! همچنین ایشان در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده‌اند: «گلابی خوردم تا وزیر کشاورزی بداند که باید واردات میوه را قطع کند.» این راهکار اما خفن‌ترین تئوری سیاسی در تاریخ جهان است. واقعاً چرچیل اگر زنده بود با شنیدن این جمله می‌رفت جلو و بوق می‌زد. ببینید نماینده‌ها از این به بعد با انجام پرفورمنس‌های این‌چنینی احتمالاً به وزیران دولت واکنش نشان خواهند داد. مثلاً پس‌فردا اگر دیدید یک نماینده آمپول پنی‌سیلین در دست دارد و خطاب به وزیر بهداشت می‌گوید:‌ «تا حالا...
 • با میدان گاو بازی در والنسیا آشنا شوید
 • با رفتن به این میدان به تماشای موزه ی کاملی از سنت گاوبازی در اسپانیا می نشینید و بنایی تاریخی را می بینید که معماری اش شما را یاد آمفی تئاتر کولوسئوم رم می اندازد. نزدیک به ۲۰۰ سال قبل بود که احساسات و شور و هیجان شدید ساکنان والنسیا به ورزش گاوبازی مسئولان را بر آن داشت تا میدانی مخصوص گاوبازی بسازند. پلازا دی تورس (Plaza deToros) میدان گاوبازی والنسیا ست که در بین سال های ۱۸۵۰ تا ۱۸۵۹ ساخته شد. در طراحی این بنا از شیوه نئوکلاسیک استفاده و از معماری رومی آمفی تئاتر کولوسئوم الهام گرفته شده است. این بنا ۴۸ وجه، ۳۸۴ قوس مختلف و ۱۷/۵ متر ارتفاع دارد. با نوسازی هایی که در سال های ۱۹۶۷ و ۲۰۱۰ بر روی این میدان انجام شد امروز به یکی از امن ترین و راحت ترین میدان های اسپانیا تبدیل شده و می تواند حدود ۱۲ هزار تماشاگر را در خود جای دهد. تا به حال این میدان مراسم های گاوبازی مهمی را به خود دیده است که باعث شده در شمار میدان های درجه یک اسپانیا قرار بگیرد. مسابقات گاوبازی در اسپانیا با آداب ویژه ای برگزار می شود و نمایشی پر از رنگ و لباس و موسیقی ست. گاوبازی در والنسیا همچنان محبوب است هرچند که نسبت به دیگر نقاط اسپانیا مسابقات کمی در آن برگزار می شود و کل گاوبازی به سه دوره ی کوتاه در هر سال خلاصه می شود. هر سال در ماه مارس فستیوال بین المللی «لاس فالاس» که شروع می رسد شور و هیجان خاصی شهر را فرا می گیرد چون بزرگ ترین و پرزرق و برق ترین جشن سال در حال انجام است و حالا زمانی است که والنسیا مسابقات گاوبازی مهمی را به خود می بیند. برای دیدن سری بعدی مسابقات گاوبازی باید تا ماه جولای...
 • با ویژگی های جدید اندروید ۸ آشنا شوید
 • خبرگزاري آريا - وبسايت ديجي کالا: اندرويد 8٫0 يا اندرويد O ديشب طي مراسمي در شهر نيويورک معرفي شد. بالاخره مشخص شد که جديدترين نسخه سيستم عامل اندرويد با اسم اندرويد Oreo راهي بازار مي‌شود. نسخه جديد اندرويد ابتدا در اختيار کاربران گوشي‌هاي نکسوس و پيکسل قرار خواهد گرفت و پس از آن بسته به توليدکننده‌هاي متفاوت در اختيار ساير کاربران قرار مي‌گيرد.در اين نوشته مروري داريم بر ويژگي‌هاي اين نسخه جديد از سيستم‌عامل اندرويد. اعلان‌هااعلان‌ها (Notifications) در اندرويد Oreo به شکلي درآمده‌اند که مي‌توانيد از طريق اپليکيشن‌ها اعلان‌هاي گروهي دريافت کنيد. با اين امکان جديد مي‌توانيد اعلان‌ها را تحت يک موضوع خاص جمع‌آوري کنيد. مثلا اعلان‌هاي ورزشي همه اطلاعات ورزشي که به اپ‌هاي مختلف مي‌رسند را يک جا جمع مي‌کند. در واقع کاربران قادر خواهند بود بخش اعلان‌ها را با اين دسته‌بندي‌ها شخصي‌سازي کنند. اين امکان باعث کنترل بيشتر روي اپ‌ها و اطلاعاتي مي‌شود که در نوار اعلان‌ (Notification bar) نمايش داده مي‌شوند.بخش اعلان‌هاي اندرويد جديد کمي هم تغيير طراحي داشته است. با اين تغييرات اعلان‌هاي مربوط به موزيک و ويديوها کمي تر و تميزتر شده‌اند و در مورد اعلان‌هاي تصاوير هم طراحي رنگي جديدي به کار رفته است.اپليکيشن‌هايي که در پس‌زمينه کار مي‌کنند به شکل ثابت اعلان‌هايي خواهند داشت که کاربر مي‌تواند در صورت تمايل آن‌ها را غير فعال کند. در عين حال اعلان‌ها در اندرويد O به صورت « notification dots» هم در بالاي آيکون اپ‌ها به نمايش در مي‌آيند تا هيچ کدام از آن‌ها را فراموش نکنيد.قابليت تصوير در تصويراين قابليت بيشتر به کار کساني مي‌آيد که با گوشي اندرويدي‌شان زياد ويديو تماشا مي‌کنند. اين امکان اجازه مي‌دهد کاربر هنگام ورود به يک اپ جديد ويديو را در حالت تصوير در تصوير (PiP) قرار دهد. براي درک دقيق‌تر مکانيزم عملکرد اين قابليت در اندرويد O مي‌شود يوتيوب را مثال زد. دقيقا وقتي داريد يک ويديو تماشا...
 • با پردرآمدترین بازیگران زن و مرد هالیوود آشنا شوید
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگارن جوان،«گاردین» مجله فوربس فهرست سالانه بازیگران سینمایی با بالاترین میزان دستمزد را منتشر کرد و این بار نام «مارک والبرگ» با ۶۸ میلیون دلار، در رتبه اول به چشم می‌خورد. «والبرگ» برای کسب این عنوان، نفر نخست سال گذشته یعنی «دواین جانسون» را به رتبه دوم (۶۵ میلیون دلار) تنزل داد و خود صدرنشین جدول سالانه «فوربس» شد. این بازیگر ۴۶ ساله طی ۱۲ ماه گذشته فیلم «تبدیل‌شوندگان: آخرین شوالیه» را روی پرده داشت و در فیلم کمدی «بابا اومده خونه ۲» بازی کرده است. با وجود دستمزد بالای «والبرگ»، جدیدترین قسمت «تغییرشکل دهندگان» در گیشه موفق نبود و در سطح جهانی ۶۰۰ میلیون دلار فروخت. این هنرپیشه به تازگی در «همه پول‌های جهان» به کارگردانی «ریدلی» اسکات بازی کرده است. «میشل ویلیامز» و «کوین اسپیسی» هم در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند. «وین دیزل» بازیگر «سریع و خشن» با ۵۴.۵ میلیون دلار دستمزد طی سال گذشته، عنوان سوم را در فهرست گران‌ترین بازیگران سینمای هالیوود کسب کرد. بعد از او «آدام سندلر» کمدین مشهور هالیوودی با ۵۰.۵ میلیون دلار قرار دارد. در این فهرست همچنین نام ستاره‌هایی چون «رابرت داونی جونیور»، «کریس همس‌ورث»، «سموئل ال. جکسون»، «جرم رنر»، «کریس پرت» و «کریس ایوانز» به عنوان گرانترین بازیگران سینمایی آمده است. «فوربس» همچنین فهرستی از گرانترین بازیگران بین‌المللی منتشر کرده که در آن نام «جکی چان»، «شاهرخ خان»، «سلمان خان» و «آکشای کومار» به چشم می‌خورد. هفته گذشته لیست پردرآمدترین بازیگران زن منتشر شده بود که در آن «اما استون» ـ هنرپیشه «لالالند» ـ با ۲۶ میلیون دلار رتبه نخست را داشت. «رایان گاسلینگ» همبازی او در فیلم «لالالند» رتبه بیست‌ونهم را در فهرست گرانترین بازیگران مرد هالیوود کسب کرد. ۱۰ بازیگر اول این جدول در کل طی سال گذشته ۴۸۸.۵ میلیون دلار دستمزد دریافت کردند که این رقم تقریبا سه برابر دستمزد کلی...
 • خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد
 • پول‌نیوز - کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند. این پرنده قابلیت های عجیب و غریبی دارد. می تواند تا ۲ متر بالا بپرد، سرعت فوق العاده ی ۵۰ کیلومتر در ساعت دارد. علاوه بر آن یک شاخ خیلی تیز بالای سرش وجود دارد که می تواند مثل یک خنجر فوق العاده تیز از آن در جنگ ها استفاده کند. این خنجر طبیعی ۱۲ سانتیمتر طول دارد.کاسوری نام یکی از خطرناک ترین پرندگان روی زمین است و شاید بتوان گفت تنها پرنده ی خطرناک روی زمین به شمار می رود.کاسوری سومین پرنده ی بزرگ دنیا است که طول آن به ۲ متر می رسد و دومین پرنده ی سنگین وزن جهان با چیزی در حدود ۶۰ کیلوگرم است. شاید بپرسید چرا این پرنده لقب خطرناک ترین پرنده ی دنیا را به خود گرفته است؟در پاسخ باید گفت که کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند. این پرنده قابلیت های عجیب و غریبی دارد. می تواند تا ۲ متر بالا بپرد، سرعت فوق العاده ی ۵۰ کیلومتر در ساعت دارد. علاوه بر آن یک شاخ خیلی تیز بالای سرش وجود دارد که می تواند مثل یک خنجر فوق العاده تیز از آن در جنگ ها استفاده کند. این خنجر طبیعی ۱۲ سانتیمتر طول دارد.این پرنده در عین حال شکل و ظاهر رعب آوری هم دارد و پرهای سیاه رنگی بدنش را پوشانده و تا حدودی شبیه بوقلمون است. گردن آبی با زائده ی قرمز رنگی که از آن آویزان است را می توان ویژگی بارز این نوع از پرنده ها دانست. چشمان بزرگ و تیز کاسوری می تواند کوچکترین حرکت و جنبشی را در دوردست ترین نقاط ببیند. هر سال ۲۰۰ مورد حمله کاسوری به...
 • خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد عکس
 • تابناک با تو - کاسوری نام یکی از خطرناک ترین پرندگان روی زمین است و شاید بتوان گفت تنها پرنده ی خطرناک روی زمین به شمار می رود.کاسوری سومین پرنده ی بزرگ دنیا است که طول آن به ۲ متر می رسد و دومین پرنده ی سنگین وزن جهان با چیزی در حدود ۶۰ کیلوگرم است. شاید بپرسید چرا این پرنده لقب خطرناک ترین پرنده ی دنیا را به خود گرفته است؟در پاسخ باید گفت که کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند. این پرنده قابلیت های عجیب و غریبی دارد. می تواند تا ۲ متر بالا بپرد، سرعت فوق العاده ی ۵۰ کیلومتر در ساعت دارد. علاوه بر آن یک شاخ خیلی تیز بالای سرش وجود دارد که می تواند مثل یک خنجر فوق العاده تیز از آن در جنگ ها استفاده کند. این خنجر طبیعی ۱۲ سانتیمتر طول دارد.این پرنده در عین حال شکل و ظاهر رعب آوری هم دارد و پرهای سیاه رنگی بدنش را پوشانده و تا حدودی شبیه بوقلمون است. گردن آبی با زائده ی قرمز رنگی که از آن آویزان است را می توان ویژگی بارز این نوع از پرنده ها دانست. چشمان بزرگ و تیز کاسوری می تواند کوچکترین حرکت و جنبشی را در دوردست ترین نقاط ببیند. هر سال ۲۰۰ مورد حمله کاسوری به انسان گزارش می شود که برخی از آنها منجر به مرگ می شود. برای مثال در سال ۱۹۲۶ یک انسان در برخورد با کاسوری به طرز رقت انگیزی جان خود را از دست داده بود.
 • پرسرعت ترین قطارهای جهان در چین به حرکت در می آیند
 • اجتماع>سفر - همشهری آنلاین:ناوگان قطارهای پرسرعت چین قرار است باری دیگر رکوردی جدید به نام خود ثبت کنند و به سرعترین قطارهای جهان تبدیل شوند. براساس گزارش BBC، حداكثر سرعت قطارهاي فاكسينگ در سال 2011 و پس از دو سانحه كه منجر به مرگ 40 نفر شد، به 300 كيلومتر بر ساعت كاهش پيدا كرد. اما از هفته آينده سرعت برخي از اين قطارها باري ديگر به بيش از 350 كيلومتر بر ساعت خواهد رسيد. افزايش اين سرعت مي‌تواند مدت زمان سفر ميان پكن تا شانگهاي را تا يك ساعت كاهش دهد. تا 21 سپتامبر 2017 هفت قطار گلوله‌اي چين اجازه سفر در حداكثر سرعت را كسب خواهند كرد. قطارهاي فاكسينگ به سيستم نظارتي بهبود‌يافته‌اي مجهز خواهند بود كه مي‌توانند در شرايط اضطراري سرعت قطارها را كاسته و حتي آنها را متوقف سازند. گفته مي‌شود راه‌آهن ملي چين به دنبال راهكاري براي افزايش بيشتر سرعت قطارها تا 400 كيلومتر بر ساعت است. چين داراي 19960 كيلومتر خط راه‌آهن ويژه قطارهاي سريع‌السير است. سوانح سال 2011 در اين خطوط منجر به آغاز تجسس‌هاي گسترده در سازمان راه‌آهن اين كشور شد كه از فسادي وسيع در اين سازمان پرده برداشت و بسياري از مقامات اين سازمان به فساد و سواستفاده از قدرت متهم شدند تا حدي كه دو نفر از اين مقامات به اعدام تعليقي محكوم شدند.
 • درآمد ۶۰۰ میلیون تومانی کریم باقری برای یکی از عجیب ترین تبلیغات دنیا
 • خبرگزاري آريا - اين روزها شايد در خيابان بنرهاي بزرگي از تصوير کريم باقري ديده باشيد که مربوط به تبليغ يک نوع خميردندان است.به گزارش خبرگزاري آريا ، نحوه اين تبليغ بسيار جالب توجه است. در حالي که نشان دادن دندان ها در تبليغات انواع خميردندان خيلي مهم است کريم باقري در حالي که پيراهن 15 سال پيش تيم ملي را بر تن دارد و دندان هايش هم اصلا معلوم نيست به عنوان چهره اصلي تبليغاتي اين نوع برند خميردندان انتخاب شده است.گفته مي شود کريم باقري براي حضور بر روي بنرهاي بزرگ تبليغاتي اين خميردندان 600 ميليون تومان گرفته است که براي او مبلغ بسيار قابل توجهي است به عبارت ديگر اين مبلغ از ميزان درآمد ساليانه او از فوتبال بيشتر است!
 • با ثروتمندترین بیلیونرهای سیاه پوست آشنا شوید
 • به گزارش شریان نیوز،در سال ۲۰۱۷ ۱۰ نفر ازبیلیونرهای دنیاسیاه پوست شناخته شده اند که ۳ نفر از آن ها زن هستند. در اینجا لیست آن ها بر اساس فهرست بیلیونرهای مجله فوربز در سال ۲۰۱۷ آمده است. محمد ابراهیم، ۱٫۱۴ بیلیون دلار محمد ابراهیم بیلیونر ۷۱ ساله در سودان به دنیا آمده و اکنون انگلیس زندگی می کند. همانطور که در مجله فوربز ثبت شده او پس از فروش کمپانی ارتباط از راه دور (Celtel International) در سال ۲۰۰۵ ثروتمند شده است. او اکنون وقت و زندگی خود را صرف بهبود زندگی شهروندان آفریقایی از طریق موسسه مو ابراهیم (mo ibrahim foundation) می کند. مایکل جردن، ۱٫۳۱ بیلیون دلار مایکل جردن یکی ازموفق ترین ورزشکاران دنیا۵۴ ساله ۹۰ میلیون دلار از طریق بازی بسکتبال بدست آورده است. هنگامی که از ان ابی ای بازنشسته شد بیشتر ثروتش را از طریق همکاری با نایکی و دیگر مشارکت های شرکت های بزرگ بدست آورد. مایکل سهامدار تیم بزرگ شارلوت هورنتس است و بیشتر از زمانی که در تیم بسکتبال فعالیت می کرد پول بدست می آورد. فولورونشو آلاکیجا، ۱٫۶۱ بیلیون دلار فولورونشو آلاکیجا موسس شرکت نفت Famfa Oil نیجریه در ابتدا برند مدی را در نیجریه تاسیس کرده است و اکنون همراه با چهار فرزندش در نیجریه زندگی می کند. پسر او فولارین آلاکیجا با مدل ایرانی نازنین جعفریان قیصری فر ازدواج کرده و یک جشن عروسی مولتی میلیون دلاری برپا کرد. پاتریس موتسپ، ۱٫۸۱ بیلیون دلار پاتریس موتسپ ۵۵ ساله نخستین بیلیونر آفریقا شرکت معدن African Rainbow Minerals را تاسیس کرده است.او در آفریقا اولین کسی بود که نامه تعهد بیل گیتس (وقف نیمی از ثروت به خیریه) را امضا کرده است. او به همراه همسرش موسسه ای را در سال ۱۹۹۹ تاسیس کرده اند که در آن به ایجاد شغل های جدید، حمایت های آموزشی،...
 • با انواع ثبت شرکت در ایران بیشتر آشنا شوید
 • این روزها خیلی از افراد به دنبال این هستند که کسب و کار جدی خود را شروع کنند و این امر مستلزم ثبت شرکت می باشد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ موسسه نخستین مهمترین نکات و ویژگی های انواع ثبت شرکت در ایران را برای کارآفرینان شرح داد ؛ این روزها خیلی از افراد به دنبال این هستند که کسب و کار جدی خود را شروع کنند و این امر مستلزم ثبت شرکت می باشد. ولی اگر تا بحال به فکر این افتاده باشید که شرکت خود را ثبت کنید یا حد اقل اگر راجع به این قضیه تحقیق کرده باشید می دانید که شرکت های تجاری در ایران به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. انواع ثبت شرکت شرکت ها در ایران به 2 دسته تجاری و غیر تجاری دسته بندی می شوند. دسته اول – شرکت های تجاری نوعی از شرکت می باشد که تحت سیطره ی قوانین تجارتی تشکیل می گردد و هدف از ایجاد آن جلب سود و منفعت و تقسیم آن میان اعضا می باشد و کلیه ی فعالیت های شرکت پیرامون امور تجاری و بازرگانی شکل می گیرد. مطابق ماده ی 20 قانون تجارت ایران , شرکت های تجاری به 7 قسم زیر تقسیم می شوند : · شرکت سهامی · شرکت با مسئولیت محدود · شرکت تضامنی · شرکت مختلط غیر سهامی · شرکت مختلط سهامی · شرکت نسبی · شرکت تعاونی تولید و مصرف دسته دوم - شرکت های مدنی به گزارش ویرلن؛ نوعی از شرکت می باشد که از اجتماع مالکین متعدد در شیء واحد به نحو اشاعه تشکیل می گردد و از در هم آمیختن سهم الشرکه ی نقدی و غیرنقدی...
 • زیباترین و لوکس ترین اتومبیل شارژی جهان تصاویر
 • به گزارش جام نیوز؛ طی مراسم «Monterey Car»، شرکت مرسدس مایباخ از طرح مفهومی اتومبیل جدید خود رونمایی کرد. نام کامل این اتومبیل لوکس و بسیار زیبا «مرسدس مایباخ 6 کابریولت» است. درست است که هنوز به طور رسمی از این اتومبیل رونمایی نشده اما از طرح مفهومی آن می‌شود فهمید که ظاهر این خودرو بسیار شبیه به خودروهای قدیمی طراحی شده است. همچنین عدد 6 در نام این اتومبیل به طول آن اشاره دارد که حدود 6 متر است. شرکت مرسدس با ساخت این خودرو به بازار خودروهای الکتریکی پا گذاشته است. این اتومبیل که به صورت شارژی کار می‌کند مجهز به موتوری با قدرت 750 اسب بخار است و می‌تواند با یک بار شارژ ، 200 مایل ( 320 کیلومتر ) را طی کند. در ادامه تصاویری از طرح مفهومی اتومبیل « Mercedes-Maybach 6 Cabriolet » را که به تازگی رونمایی شده است ، مشاهده می‌کنید : ۲۰۶
 • با ثروتمندترین بیلیونرهای سیاه پوست آشنا شوید تصاویر
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در سال ۲۰۱۷ ۱۰ نفر از بیلیونرهای دنیا سیاه پوست شناخته شده اند که ۳ نفر از آن ها زن هستند. در اینجا لیست آن ها بر اساس فهرست بیلیونرهای مجله فوربز در سال ۲۰۱۷ آمده است. محمد ابراهیم، ۱٫۱۴ بیلیون دلار محمد ابراهیم بیلیونر ۷۱ ساله در سودان به دنیا آمده و اکنون انگلیس زندگی می کند. همانطور که در مجله فوربز ثبت شده او پس از فروش کمپانی ارتباط از راه دور (Celtel International) در سال ۲۰۰۵ ثروتمند شده است. او اکنون وقت و زندگی خود را صرف بهبود زندگی شهروندان آفریقایی از طریق موسسه مو ابراهیم (mo ibrahim foundation) می کند. مایکل جردن، ۱٫۳۱ بیلیون دلار مایکل جردن یکی از موفق ترین ورزشکاران دنیا ۵۴ ساله ۹۰ میلیون دلار از طریق بازی بسکتبال بدست آورده است. هنگامی که از ان ابی ای بازنشسته شد بیشتر ثروتش را از طریق همکاری با نایکی و دیگر مشارکت های شرکت های بزرگ بدست آورد. مایکل سهامدار تیم بزرگ شارلوت هورنتس است و بیشتر از زمانی که در تیم بسکتبال فعالیت می کرد پول بدست می آورد. فولورونشو آلاکیجا، ۱٫۶۱ بیلیون دلار فولورونشو آلاکیجا موسس شرکت نفت Famfa Oil نیجریه در ابتدا برند مدی را در نیجریه تاسیس کرده است و اکنون همراه با چهار فرزندش در نیجریه زندگی می کند. پسر او فولارین آلاکیجا با مدل ایرانی نازنین جعفریان قیصری فر ازدواج کرده و یک جشن عروسی مولتی میلیون دلاری برپا کرد. پاتریس موتسپ، ۱٫۸۱ بیلیون دلار پاتریس موتسپ ۵۵ ساله نخستین بیلیونر آفریقا شرکت معدن African Rainbow Minerals را تاسیس کرده است. او در آفریقا اولین کسی بود که نامه تعهد بیل گیتس (وقف نیمی از ثروت به خیریه) را امضا کرده است. او به همراه همسرش موسسه ای را در سال ۱۹۹۹ تاسیس کرده اند که در...
 • گران ترین تعطیلات جهان توسط پادشاه عربستان رقم خورد تصاویر
 • به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، روزنامه دیلی میل در گزارشی به سفر تفریحی پادشاه عربستان به مراکش پرداخت و نوشت: گران ترین تعطیلات جهان توسط پادشاه عربستان رقم خورد. این روزنامه نوشت: گزارش ها حاکی از این است که وی در سفر یک ماه خود در کاخش در مراکش 100 میلیون دلار هزینه کرده است. در این یک ماه بیش از 1000 نوکر و پادو مشغول خدمت رسانی ملک سلمان و همراه او بوده و 200 خودروی لوکس پادشاه و شاهزاده های عربستان را به مکان های تفریحی انتقال داده اند. برای بسیاری باور اینکه وی توانسته است در عرض یک ماه در این سفر تفریحی بیش از 100 میلیون دلار هزینه کند، بسیار سخت بوده زیرا میانگین دریافتی مردم عربستان در ماه حدود 33 هزار دلار است. 501
 • شرایط عجیب آموزش و پرورش برای معلمان/لهجه غلیظ و کمتر از ۲۰ دندان داشته باشید استخدام نمی شوید لیست تمام بیماری ها
 • وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای شرایط و ضوابط جذب معلمان و نداشتن ابتلا به بیماری‌ها را اعلام کرد که از جمله آنها می‌توان به نداشتن کمتر از ۲۰ دندان، سنگ کلیه، آلزایمر، نداشتن لهجه غلیظ و نکشیدن سیگار و قلیان اشاره کرد. آفتاب‌‌نیوز : چند صباحی است که وزارت آموزش و پرورش برای جذب معلمان جدید به خصوص از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی که زیر مجموعه این وزارتخانه است، شرایط و ضوابط کلی را اعلام کرده بود.به گزارش آفتاب‌نیوز، افرادی که از این پس می‌خواهند وارد شغل معلمی و آموزش و پرورش شوند، باید شرایط و ضوابط ورود به این دستگاه را داشته باشند.مرکز برنامه‌ریزی نیروی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، شیوه‌نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را منتشر کرد.این شیوه‌نامه مطابق بند یک و 2 ماده 12 قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش تهیه و تدوین شده و بر اساس آن معلمانی که وارد آموزش و پرورش می‌شوند نباید بیماری‌های مندرج در این شیوه‌نامه را داشته باشند.این شیوه‌نامه جدید به صورت جزئی در خصوص شرایط افرادی که در نظر دارند وارد آموزش و پرورش شوند به ویژه در حوزه بیماری‌ها به جزئیات اشاره داشته است که به نظر مدت زمان زیادی برای انجام چنین آزمایشاتی نیاز است و زمان برای آزمایش بیشتر از زمان برای آموزش مورد اهمیت قرار گرفته است.فهرست بیماری‌هایی که مشمول ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش هستند را با جزئیات آنها مشاهده می‌کنید:بند یک. قد، وزن و فشار خون:قد:-با توجه به مقتضیات هر استان و متناسب با وظایف شغل معلمی به تشخیص اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط، طبق ضوابط و مقررات که در مرحله مصاحبه اختصاصی و انجام معاینات پزشکی، مورد سنجش قرار می‌گیرد.-حداقل قد لازم برای داوطلبان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، مطابق ضوابط...
 • سخت ترین روز کاپیتان به من فحش بدهید
 • کاپیتان استقلال بعد از نزدیک به 8 ماه رابطه سرد با سرمربی خود را سپر بلای منصوریان در روز سخت کرد. به گزارش "ورزش سه"، دیدار با پدیده برای مهدی رحمتی نیز روز فوق العاده سختی بود. دروازه رحمتی در جریان این دیدار با چهار شوت داخل چهار چوب بازیکنان پدیده تهدید شد که در این میان مهدی رحمتی دو مرتبه دروازه خود را باز شده دید و البته با دو واکنش مناسب نیز اجازه سنگین شدن شکست استقلال را نداد. هر چند دروازه بان استقلال در این باخت نقش پر رنگی نداشت و در پایان بازی نیز هواداران پیکان انتقادات را به سمت علیرضا منصوریان نشانه گرفتند اما کاپیتان استقلال در گفت و گو با خبرنگاران و رسانه ها ترجیح داد از علیرضا منصوریان حمایت کند. تصمیمی که البته دور از انتظار بود. رابطه علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی در سالیان گذشته بسیار گرم و صمیمی بود و در 6 ماه اول حضور در استقلال نیز سرمربی و کاپیتان آبی ها در تصمیمی گیری ها در کنار یکدیگر عمل می کردند اما شکست برابر نفت تهران در جام حذفی رابطه این دو نفر را تیره و تار کرد. رحمتی بعد از بازی با نفت تهران، در اصفهان برابر سپاهان نیمکت نشین شد و با شروع نیم فصل دوم نیز دو بازی را از روی نیمکت آغاز کرد اما با کاهش تنش ها دوباره به دروازه استقلال بازگشت. کاپیتان استقلال در این دوران تا آستانه خروج از فهرست منصوریان نیز قرار گرفت و سرمربی استقلال در برنامه 90 نیز صراحتا اعلام کرد مشکلی برای صدور رضایت نامه رحمتی ندارد تا عمق اختلاف میان این دو آشکار شود اما در نهایت شرایط برای این تیم به گونه ای پیش رفت که رحمتی در استقلال ماندگار شد. با شروع فصل جدید نیز علیرضا منصوریان بازوبند...

کلیدواژه