به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از ایرنا اردیبهشت
٢٩
2017-05-30@10:57:41 GMT

حضور ایرانیان در 102 کشور پای صندوقهای رای /مشارکت گسترده ایرانیان مقیم خارج (2)

برخورد حذفی با مطهری هزینه سنگینی دارد/مطهری دیگر یک فرد نیست یک جریان است

آرای نامزد پیروز حلال نیست چون گفته شد نامزد مقابل قاتل است!/ آرا با صداقت به دست نیامد

به گزارش خبرنگار ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با اخذ رای از یک ایرانی مقیم نیوزیلند کلید خورد و هموطنان ایرانی در این کشور واقع در اقیانوس آرام، نخستین افرادی بودند که پای صندوق رای رفتند تا رئیس جمهوری کشور را انتخاب و سکان هدایت اجرایی کشور را به وی بسپارند.
اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند ساعت 9 و 30 دقیقه صبح به وقت محلی (2 بامداد به وقت تهران) در چهار شهر آکلند، کرایست چرچ، ولینگتون و دنیدن آغاز شد و ایرانیان مقیم این کشوز نخستین هموطنان در جهان بودند که پای صندوق های رای حاضر شدند. نخستین رای در انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه ویکتوریای ولینگتون از سوی یک پژوهشگر ایرانی در این دانشگاه به صندوق انداخته شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند اعلام کرد رای گیری از ایرانیان مقیم این کشور تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه دارد.

***اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه دارد
جلال الدین نمینی میانجی سفیر ایران در نیوزیلند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد انتخابات در حوزه های انتخابیه تعیین شده در این کشور تا ساعت 19 به وقت محلی (11 و 30 دقیقه به وقت تهران) ادامه دارد.
وی پس از برخی خبرهای نادرست که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، گفت که روند رای گیری همچنان ادامه دارد و آرای هیچ صندوقی شمارش نشده است.
بلندپایه ترین دیپلمات ایران در نیوزیلند، گفت که پیش از این نیز اعلام شده بود تا دو ساعت پس از پایان رسمی کار ادارات و شرکت ها در نیوزیلند که ساعت 17 به وقت محلی است، رای گیری از مردم ادامه می یابد تا ایرانیان بتوانند در انتخابات شرکت کنند.
وی گفت براین اساس انتخابات تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه می یابد و رای گیری از ایرانیان مقیم ادامه دارد.

***زمان برگزاری انتخابات در کره جنوبی 2 ساعت تمدید شد
به گزارش خبرنگار ایرنا، در پی درخواست جمع کثیری از هموطنان مقیم کره جنوبی، دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در سئول مدت زمان برگزاری آن را 2 ساعت دیگر تمدید کردند.
ایرانیان مقیم کره جنوبی از ساعت 8 صبح به وقت محلی (3:30 دقیقه صبح به وقت تهران) به پای صندوق رای مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول رفتند اما به دلیل استقبال بیش از حد مردم، زمان رای گیری تا ساعت 20 امشب به وقت محلی تمدید شد.
سفارت کشورمان در کره جنوبی به همین منظور از ایرانیان مقیم خواسته است تا بر اساس زمان بندی اعلام شده خود را به محل اخذ رای رسانده و آرای خود را به صندوق بیندازند.

***آغاز رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در 8 استان عراق
کار رای گیری از ایرانیان مقیم و زائران ایرانی عتبات عالیات و همچنین گردشگران ایرانی از ساعت 8 صبح جمعه به وقت محلی( ساعت 9 و نیم به وقت تهران)، از طریق 23 صندوق رای در 8 استان عراق آغاز شد.
به گزارش ایرنا، رای گیری برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ساعت 8 صبح به وقت محلی (اختلاف ساعت عراق با ایران حدود یک ساعت و 30 دقیقه است) در هشت استان بصره، نجف ، کربلا، بغداد، صلاح الدین، واسط، اربیل و سلیمانیه با حضور گسترده شهروندان ایرانی در عراق آغاز شد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا، ازدحام جمعیت رای دهنده در شهرهای نجف اشرف، کربلا و کاظمین در پای صندق های رای ، مسئولان اجرایی این صندوق ها را غافلگیر کرد.
برای انتخابات ریاست جمهوری کشورمان 23 صندوق رای در نقاط مختلف عراق مستقر شده است که از این تعداد 6 صندوق متعلق به بغداد و حومه آن است که یکی از آنها در محل سفارت، یک صندوق در فرودگاه ، یکی در کاظمین ، یک صندوق در سامرا (استان صلاح الدین) و یک صندوق در مرز مهران – زرباطیه (استان واسط) مستقر خواهد شد و نیز یک صندوق سیار هم در بغداد پیش بینی شده است.
همچنین تعداد صندوق های رای در شهرهای کربلا، نجف و اربیل هر کدام 4 صندوق اعلام شده است و در بصره 3 صندوق رای و در سلیمانیه نیز 2 صندوق، آرای اتباع ایرانی را جمع آوری می کنند.
ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق و نیز دیپلمات ها و کارکنان ایرانی سفارت و نمایندگی های ایران در عراق ، از اولین ساعت اخذ رای در محل سفارت حاضر شدند و آرای خود را به صندوق مستقر در این حوزه ریختند.
برآورد تعداد رای دهندگان ایرانی در عراق به دلیل عدم سرشماری رسمی در عراق، دشوار است و بطور دقیق مشخص نیست چه تعداد ایرانی در این کشور اقامت دارند، اما ، با توجه به حضور تقریبی زائران ایرانی که برای عتبات عالیات به عراق سفر می کنند، پیش بینی شده است، بیش از 20 هزار زائر ایرانی در روز جمعه 29 اردیبهشت پای صندوق های رای ، بویژه در شهرهای مقدس کربلا، نجف، کاظمین و سامرا و نیز مرز زرباطیه، مقابل مهران و همچنین فرودگاه بغداد حاضر شوند.
صندوق سیار نیز با آغاز کار رای گیری ، به محلات و نقاط تعیین شده رفتند تا آرای آن دسته از ایرانیان در محله های دور افتاده و یا کارکنان پروژه های عمرانی مانند ورزشگاه الزوراء بغداد را جمع آوری کنند.
علاوه بر مرز زرباطیه - مهران و فرودگاه بغداد، یک صندق سیار نیز برای جمع آوری آرای ایرانیان مقیم کردستان عراق در خارج از اربیل، بویژه در استان دهوک در نظر گرفته شده است. عراق بعد از آمریکا بیشترین تبعه ایرانی را دارا است.

***حضور گسترده پای صندوق های رای در نجف
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، راس ساعت 8 صبح امروز جمعه به وقت محلی ( 9 و نیم به وقت تهران) در نجف اشرف آغاز شد و صدها تن از ایرانیان مقیم و زائران برای ریختن آرای خود به صندوق ها، در محل های تعیین شده، حاضر شده اند.
به گزارش خبرنگار ایرنا از نجف اشرف، زائران ایرانی که طی چند روز گذشته وارد نجف شده اند و نیز ایرانیان مقیم ، از بامداد امروز همزمان با بغداد و 7 استان عراق، در محل سرکنسولگری ایران در نجف و 3 صندوق در دیگر نقاط این شهر، حاضر شدند تا آرای خود را به صندوق های رای بیاندازند.
سید عبدالرحیم ساداتی فر سرکنسول ایران در نجف، از حضور گسترده زائران و ایرانیان مقیم، از اولین دقایق شروع رای گیری در محل سرکنسولگری خبر داد.
ایرانیان مقیم و زائران تا پایان مهلت رای گیری در روز جمعه در 4 شعبه اخذ رای درنجف اشرف آرای خود را به صندوق ها خواهند ریخت.

***ایرانیان مقیم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند
رای گیری از ایرانیان مقیم و مسافر در سوریه از ساعت 8 به وقت محلی (9 و30 دقیقه) به وقت تهران در هشت شعبه اخذ رای در کشور سوریه آغاز شد.
به گزارش ایرنا، هموطنان ایرانی در سوریه از ساعت 8 به وقت محلی با حضور در شعبه ها، رای خود را به صندوق ها ریختند.
هشت شعبه اخذ رای در شهرهای مختلف سوریه به منظور اخذ آرای اتباع ایرانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.
صندوق های رای گیری در پایتخت سوریه برای استقبال از هموطنان در سفارت جمهوری اسلامی ایران، حرم حضرت زینب(س)، حرم حضرت رقیه(س) و محله امین و محله زین العابدین و صندوق هایی نیز در شهرهای حلب و لاذقیه و حماه مستقر شده است.

***حضور پرشور ایرانیان مقیم آسیای میانه در انتخابات ریاست جمهوری
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی پنج کشور آسیای میانه ویژه ایرانیان مقیم این کشورها با حضور گسترده هموطنان آغاز شده است.
-آغاز انتخابات ریاست جمهوری در تاجیکستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان و همچنین شهر راغون ساعت هشت صبح به وقت محلی (7:30 به وقت تهران) آغاز شد.
مدارک مورد نیاز برای رای گیری شناسنامه و کارت ملی یا گذرنامه معتبر ایرانی است.

-ترکمنستان:
حوزه اخذرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهرعشق آباد پایتخت جمهوری ترکمنستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی (7:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم ترکمنستان در شهر عشق آباد در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران (مسجد حضرت فاطمه س ) آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

- ازبکستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهرتاشکند پایتخت جمهوری ازبکستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 7:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم ازبکستان در شهرتاشکند در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

-قرقیزستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهربیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 6:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم قرقیزستان در شهر بیشکک در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

- قزاقستان
دربهای دو حوزه اخذ رای در جمهوری قزاقستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 6:30 به وقت تهران) امروز گشوده شد.
ایرانیان مقیم در شهرآستانه پایتخت قزاقستان در محل سفارت و در شهر آلماتی در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

***آغاز رای گیری در 6 شعبه انتخابات ریاست جمهوری ایران در ترکیه
به گزارش خبرنگار ایرنا از آنکارا، رای گیری در 6 شعبه پیش بینی شده برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه ساعت هشت صبح به وقت محلی(9.30 به وقت تهران) آغاز شد.
برای اخذ آرای هموطنان ساکن و حاضر در کشور ترکیه، 6 شعبه پیش بینی شده که یک شعبه در شهر آنکارا و در ساختمان کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران، یک شعبه در ساختمان کنسولگری شهر ارزروم و یک شعبه نیز در محل کنسولگری شهر طرابوزان دایر است.
در شهر استانبول نیز به علت حضور ایرانیان پرشمار، 2 شعبه اخذ رای یکی در محل ساختمان سرکنسولگری کشورمان در استانبول پیش بینی شده و یک شعبه نیز در بخش آسیایی شهر استانبول برای اخذ آرای هموطنان دایر است و علاوه بر این، یک شعبه نیز در ساختمان بانک ملت ایران در شهر ازمیر برای اخذ آرای هموطنان پیش بینی شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: فرایند اخذ آرای هموطنان مان در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه در همه این 6 شعبه برابر برنامه زمان بندی شده و از ساعت مقرر آغاز شده است.
محمدابراهیم طاهریان فرد با اشاره به آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات در این شعب و آموزش نیروها و عوامل برگزار کننده اظهار کرد: با مقامات محلی و وزارت امور خارجه ترکیه نیز در خصوص برگزاری انتخابات هماهنگی لازم انجام شده است.
وی با دعوت از همه ایرانیان ساکن در ترکیه برای شرکت در این انتخابات گفت: ایرانیان ساکن در ترکیه با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و در صورت همراه نداشتن این دو مدرک، با استفاده از گذرنامه خود می توانند در این دوره از انتخابات رای دهند.

***رای گیری در چهار شهر قبرس به وقت محلی آغاز شد
به گزارش خبرنگار ایرنا رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در چهار شهر جزیره قبرس ساعت 8 صبح (9.30) به وقت محلی آغاز شد.
به گزارش ایرنا، ایرانیان مقیم قبرس امروز جمعه با حضور در شعب اخذ رای در چهار شهر نیکوزیا، لفکوشا، فاماگوستا و لیماسول، آرای خود را به صندوق ها می ریزند.
بخش عمده ای از ایرانیان مقیم قبرس، جامعه دانشگاهی اعم از استادان و دانشجویان هستند که در دو شهر فاماگوستا و لفکوشا حضور دارند.
طبق برآوردهای به عمل آمده انتظار می رود مشارکت ایرانیان مقیم، در این انتخابات فراتر از دوره های گذشته باشد.

***برگزاری انتخابات در تایلند/ اعضای تیم فوتسال زیر20 سال رای خود را به صندوق انداختند
به گزارش خبرنگار ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری صبح جمعه در بانکوک پایتخت تایلند آغاز شد و علی کفاشیان نایب رئیس فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا و کادر و اعضای تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشورمان نخستین گروهی بودند که آرای خود را به صندوق انداختند.
اعضای تیم فوتسال زیر 20 سال ایران که تاکنون تیم های مغولستان و امارات را در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند شکست داده اند روز جمعه با حضور در سفارت کشورمان، آرای خود در انتخابات ریاست جمهوری را به صندوق رای انداختند.
علی کفاشیان نایب رئیس فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا را در رای دادن کادر فنی تیم ملی فوتسال زیر 21 سال که در تایلند بسر می برند، همراهی می کردند.
رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری کشورمان در بانکوک تا ساعت 18 به وقت محلی (15 و 30 به وقت تهران) ادامه خواهد داشت.
ملی پوشان ایران امروز جمعه و در سومین دیدار مقابل چین صف آرایی می کند و روز شنبه نیز در آخرین دیدار در مرحله گروهی با قرقیزستان روبرو خواهند شد.

به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 به صورت همزمان در ایران و در 102 کشوربرگزار می شود.
در این دوره، با انصراف مهران مدیری مواضع جنجالی خود مقابل دولت را تکرار کرد

دفاع‌ شورای‌ ائمه‌ جمعه‌ از خطبه‌ تفرقه‌انگیز

اجرای شهرام ناظری در جشن پیروزی روحانی(تصاویر)

کلیدواژه: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران | رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری | دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران | آرای خود را به صندوق خواهند انداخت | انتخابات ریاست جمهوری ایران | ساعت هشت بامداد به وقت محلی | سفارت جمهوری اسلامی ایران | رای گیری از ایرانیان مقیم | انتخابات ریاست جمهوری | گزارش خبرنگار ایرنا | رای خود را به صندوق ها | تا ساعت 19 به وقت محلی | گزارش ایرنا | برگزاری انتخابات | ایرانیان مقیم | اخذ آرای هموطنان | آغاز شد به گزارش | ایرانیان مقیم | صبح به وقت محلی | صندوق های رای | وقت تهران | پیش بینی شده | شعبه اخذ رای | محل سفارت | حضور گسترده | جمهوری کشور | چهار شهر | رای گیری | اخذ رای | صندوق رای | ساعت 8 صبح | اعلام شده | پای صندوق | کره جنوبی | یک صندوق | نجف اشرف | روز جمعه | یک شعبه

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۵۱۲۶۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • رد درخواست ایرانیان مقیم دوحه توسط برانکو
 • طرفداران ایرانی حاضر در دوحه با توجه به حضور پرسپولیس طی چند روز اخیر درخواست حضور در تمرینات این تیم را داشتند که با مخالفت کادرفنی همراه شده است. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان برانکو برای برگزاری دیدار برگشت خود مقابل لخویا راهی دوحه شده اند و این مساله باعث شد تا ایرانیان مقیم قطر طی روزهای اخیر در صحبت‌ با کادرفنی و سرپرست این تیم خواهان حضور در تمرینات و حمایت بازیکنان شده اند. مساله ای که البته با توجه به حساسیت این دیدار و نیاز به اقدام برای جلوگیری از درز اطلاعات تیم به رقیب در شرایط فعلی از سوی کادرفنی و مسوولان باشگاه رد شده و آنها از این حامیان خواسته‌اند با درک شرایط تیم در روز بازی با حضور در استادیوم به حمایت از تیم پرداخته و در جشن صعود حاضر شوند. پرسپولیس تهران تمرینات پرسپولیس
 • شرایط بیمه تامین اجتماعی ایرانیان خارج کشور اعلام شد
 • به گزارش ایلنا، مجید حسن زاده اظهار داشت: بیمه ایرانیان در خارج از کشور در چارچوب طرح بیمه ایرانیان به صورت اختیاری و با امـکان انتخاب تعهـدات و حمایت‌های مختلف در حال اجراست. به موجب این طرح کلیه اتباع ایرانی اعم از شاغل یا غیر شاغل خارج از کشور که فاقد نظام بیمه ای نزد سایر صندوق ها و سازمان تأمین اجتماعی می باشند می¬‌توانند از مزایای بیمه تأمین اجتماعی بهره¬مند شوند. حسن زاده افزود: ایرانیانی که از طرف شرکت¬های فنی مهندسی با کارفرمای ایرانی به خارج از کشور اعزام شده¬‌اند می‌بایست توسط کارفرمای خود بیمه شوند و فهرست اسامی آنان از محل دفتر شرکت با عنوان نیروی کار خارج از کشور به سازمان ارسال شود که در این زمینه با تنظیم و تصویب مقررات مربوطه، امکان انجام امور بیمه‌ای این قبیل از افراد میسر شده است. حداکثـر سـن پذیـرش بـرای مـردان و زنـان در زمـان ثبـت تقاضـا ۵۰ سـال تمـام و حداقـل سـن متقاضـی در تاریـخ ثبـت تقاضا ۱۸سـال تمام اسـت. وی درباره نحوه ارائه درخواست بیمه ایرانیان خارج از کشور اظهار کرد: این امر از طریق مراجعــه حضــوری متقاضــی یــا وکیــل وی بــه شــعب تأمیــن اجتماعــی در سراســر کشــور قابل انجام است. معاون امور بیمه ایرانیان خارج از کشور، افزود: برای تسهیل در شروع بیمه پردازی در کشورهایی که این سازمان برخی از فعالیت های خویش را به کارگزار رسمی برون مرزی واگذار کرده افراد می توانند با مراجعه به کارگزار رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی که مشخصات و راه های ارتباطی با آنان در سایت اداره کل به نشانی mss.tamin.ir درج شده مراجعه و خود را بیمه کنند. وی پیرامون نــرخ حــق بیمــه ایرانیــان خــارج از کشــور شامل ســهم بیمــه شــده، ســهم دولــت و حــق بیمــه ســهم درمــان، گفت: متقاضیان می توانند با پرداخت حق بیمه مقرر از تعهدات مندرج در قانون تأمین اجتماعی مصوب تیر ماه...
 • تحلیلی بر رفتار انتخاباتی ایرانیان
 • رفتارهاي سياسي شهروندان ايراني تا چه اندازه در زمين امر اقتصادي و اجتماعي ريشه دارد؟ سعيدي معتقد است هر چند دغدغه‌هاي اقتصادي و معيشتي در انتخابات ٢٩ ارديبهشت هم به مانند دوره‌هاي قبل در بطن مطالبات راي‌دهندگان جاي داشتند، بخش بزرگي از شهروندان ايراني به دليل عدم اعتماد به صاحبان وعده‌هاي پوپوليستي نسبت به تحقق وعده‌هاي‌شان، امنيت را بر غمِ نان ارجح دانستند و به همين دليل به حسن روحاني راي دادند.علي‌اصغر سعيدي، استاديار گروه برنامه‌ريزي و رفاه اجتماعي دانشگاه تهران در گفت و گو با اعتماد گفت: همچنان اين احتمال وجود دارد كه در چهار سال آينده، وعده‌هاي پوپوليستي و به ويژه وعده افزايش يارانه‌ها به شرط اعتماد مردم به صاحب وعده، راي‌آوري داشته باشند.از نظر سعيدي، دقت بالاي برخي نظرسنجي‌هاي انتخاباتي در انتخابات دوره اخير به جنس مطالبات مردم برمي‌گردد. به نظر وي شهروندان ايراني در پاسخ به پرسش‌هاي سياسي محافظه‌كارانه‌تر پاسخ مي‌دهند تا پرسش‌هاي اقتصادي، بنابراين اگر گفتمان غالب انتخابات، سياسي بود شاهد تفاوت فاحش ميان نظرسنجي‌ها و نتيجه واقعي انتخابات بوديم.در انتخابات رياست جهموري اخير بيش از هر زمان ديگري شعارها و وعده‌هاي انتخاباتي كانديداها معطوف به حوزه اقتصاد بود و اين وعده‌ها گاه رنگ پوپوليستي هم به خود مي‌گرفتند. به نظر شما مولفه‌هاي اقتصادي تا چه اندازه در شكل‌گيري رفتار انتخاباتي مردم ايران نقش داشته است؟ به عبارت ديگر عرصه سياست تا چه اندازه متاثر از مولفه‌هاي اقتصادي است؟پيش از پاسخ به سوال شما لازم است ابتدا مقدمه‌اي بيان كنم. به نظر من در تمام دوره‌هاي تاريخي كه ايران شاهد برگزاري انتخابات بوده، امر اقتصادي براي مردم و مسوولان از اهميت ويژه برخوردار بوده است اما در انتخابات ٢٩ ارديبهشت، توجه به اقتصاد وجه غالب داشت.در يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري پس از آنكه تشخيص داده شد كه آقاي روحاني مي‌تواند در انتخابات حضور داشته باشد، اقتصاد به عنوان يك امر ويژه مورد توجه بود اما...
 • پیام فارسی فرانچسکو توتی به ایرانیان
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛فیلمی از فارسی صحبت کردن فرانچسکو توتی را مشاهده می‌کنید. لینک دانلودانتهای پیام/
 • دور جدید بلوکه کردن حساب های ایرانیان
 • دورجدید بلوکه کردن حساب‌بانکی ایرانی‌ها آغاز شده و اعراب، پیشقدم در اجرای سیاستهای تحریمی آمریکا، به عروسک خیمه‌شب بازی بدل شده‌اند و دومینوی مسدود کردن پولهای ایرانی را رقم زده‌اند.به گزارش مهر، تحریم‌های بانکی اگرچه یکی از سیبل‌های اصلی کشورهای غربی برای تحت فشار قرار دادن ایران و مراوداتش با جامعه جهانی بود، اما به سرعت در صدر شرایطی قرار گرفت که مذاکره‌کنندگان ایرانی برای به ثمر رساندن برجام، به آن تکیه داشتند و آن را از محورهای معامله خود با غرب معرفی می‌کردند. آن روزها بسیاری از مردان تیم اقتصادی دولت، از شرایط سهلی سخن می‌گفتند که قرار بود بر نظام بانکی ایران و به طور قطع، اقتصاد بانک محور کشور حاکم شود.تبلیغات در رابطه با گشایش‌های بانکی با نظام مالی دنیا، ارتباطات با بانکهای بزرگ اروپایی، گشایش سهل‌الوصول ال سی و بازگشت دوباره سوئیفت، آنقدر زیاد بود که همه فکر می‌کردند که همه چیز در نظام بانکی ایران، به شرایط ایده‌آل خواهد رسید و دیگر بساط همه حواله‌ها و صرافی‌ها برچیده خواهد شد. البته بانک مرکزی هم مدعی بود که نظام بانکی گشایش‌های زیادی را تجربه خواهد کرد و دیگر ردپایی از حواله‌ها و مراودات بانکی پشت پرده و حتی جابجایی دلار با پالت‌های نقدی هم برچیده خواهد شد و حسابهای بلوکه شده ایرانی‌ها، به زودی زود آزاد خواهد شد و دیگر بلوکه نمی‌ماند.فرجام تلخ برجام بانکیهمه این وعده ها به مطالبات فعالان اقتصادی تبدیل شد؛ مطالباتی که هنوز محقق نشده و فعالان اقتصادی بر این باورند که هنوز، قفل‌ تحریم بر پای مراودات بانکی ایران بسته مانده است و گشایش جدی در مراودات بانکی ایران حاصل نشده است. آنها اکنون دیگر از دولت یازدهم برای تسهیل مراودات بانکی و ارتباط کارگزاری با بسیاری از بانکهای دنیا ناامید شده‌اند و به این دل بسته‌اند که شاید در دولت دوازدهم، این گشایش‌ها اتفاق بیافتد.واقعیت این است که برجام کار...
 • رفتار انتخاباتی ایرانیان را جور دیگر باید دید
 • رویداد۲۴-اگر این موضوع را بپذیریم یعنی قبول کرده‌ایم که ایران و ایرانی تافته‌ای جدابافته است و رفتار مردم در این خطه با الگوهای عقلانی حاکم در سایر کشورها تفاوت جدی دارد. همچنین اصرار و تاکید بر این امر در سطح خارج از علم، علوم انسانی و اجتماعی را به انزوا می‌برد چرا که متهم به ناتوانی فهم و درک جامعه است و در سطح داخل علم نیز تاکید بر زوایای پنهان رفتار مردم ایران باعث به عرصه آمدن نظریات ذات‌گرایانه پیرامون جامعه ایرانی خواهد بود. به عنوان نمونه بیان شده که حضور روح استبداد شرقی در ایران باعث تقدم کنش‌های احساسی به جای کنش‌های عقلانی است و از این جهت ایران یک «جامعه کوتاه‌مدت» و «جامعه کلنگی» است که فهم و پیش بینی رفتار انتخاباتی در آن دشوار است. (کاتوزیان) برخی از صاحب نظران، انتخابات در ایران را با پدیده «کاتاستروف » یا «رویدادگی» تحلیل کرده‌اند. (رنانی، خانیکی و محبیان) این تئوری که از ریاضی وارد علوم اجتماعی شده است به تبیین مکانیزم تغییرات ناگهانی و ناپیوسته اشاره می‌کند و در علوم اجتماعی به پدیده‌های شورشی سریع نسبت داده شده است. با اتکا به این نظریه می‌توان گفت مجموعه‌ای از نارضایتی‌ها و ناخوشی‌ها در یک جامعه مانند افزایش فشار روانی و نارضایتی مردم یک کشور، تغییرات آنی و ناگهانی را به وجود خواهد آورد. برخی نیز با اتکا به نظریه «خلقیات منفی ایرانیان» تلاش در تبیین عدم تعین رفتار انتخاباتی مردم ایران داشته و پنهانکاری، هیجان‌پذیری بالا و نفوذ عناصر عاطفی در لایه‌های مختلف اجتماعی (فراستخواه) و نیز فقدان حافظه تاریخی ایرانی و دستکاری تعمدی آن (افروغ) را از دلایل این امر برشمرده‌اند. همچنین فشردگی تغییرات اجتماعی، سطح پایین بی‌اعتمادی اجتماعی و ناپیوستگی گروه‌های مرجع و مردم (خانیکی) نیز از دلایلی است که در این زمینه برشمرده شده است. ماهیت معماگونه رفتار مردم در ایران (کچویان) و نیز پیچیدگی رفتار...
 • آقای روحانی شما هم در کیستی ایرانیان تأمل کنید
 • رویداد۲۴-یک سده‌ای است که ایرانیان نسبت به کیستی خود گرفتار نسیان شده‌اند. حتی بسیاری از نخبگان جامعه نیز درست نمی‌دانند، ایرانی یعنی چه کسی. نه اینکه نسبت به وجوه این کیستی دانشی نداشته باشند؛ در این باره نظرورزی‌ها کرده و کتاب‌ها نوشته‌اند. لیکن نمی‌دانیم که چرا هنوز هم از رفتارهای جامعه ایرانی، خصوصا در بزنگاه‌های تاریخی، شگفت‌زده می‌شوند. در چنین مواقعی آنان چارچوب‌های خود را خطا نمی‌دانند بلکه جامعه ایرانی را متهم به «پیش‌بینی‌ناپذیری» می‌کنند.پرسش از کیستی یک ملت، کلید حل‌وفصل مسائلی است که پی‌در‌پی رخ می‌دهد و بی‌تدبیری ناشی از عدم‌شناخت، آنها را بغرنج‌تر می‌کند. جامعه ما یک سده‌ای است که دچار ناخوش‌احوالی‌است و خصوصا در شش دهه اخیر، حالش از همیشه وخیم‌تر بوده، ولیکن طبیبی نبوده که دردش را درست بشناسد و مداوایش کند. جامعه ایرانی در همه این مدت خودش برای بهبود تلاش می‌کرده و با وجود اینکه پیکرش رنجور و نحیف شده، لیکن چندی است علایم بهبود در وجناتش پیدا شده است.ازقضا هرقدر که بیماری، نشانه‌های واضحی دارد و همه راحت آن را تشخیص می‌دهند، بهبود و سلامتی آنچنان نشانه روشنی ندارد؛ نه تب، نه تهوع و نه درد. اصلا بهبودی یعنی رفع تدریجی این علایم. درحالی که نخبگان رفع این علایم را معمولا به حساب احتضار و مرگ جامعه ایرانی گذاشته‌‌اند! اما همین جامعه، در برخی بزنگاه‌ها ناگهان، ورای علایم حیاتی، چنان نشاطی از خود نشان می‌دهد که همه کسانی که او را متوفی تصور می‌کردند را متعجب می‌کند. اگر وقت‌شناس باشیم، بهترین موقع برای شناخت این جامعه و احوالاتش همین مواقع است.اصلا تاریخ چیزی جز مجموعه‌ای از چنین بزنگاه‌هایی که در آنها ناگهان پرده کنار می‌رود و حقایقی آشکار می‌شود نیست. اینها تنها لمحاتی هست که آن زیباروی گریزپا از پس پرده بیرون می‌آید و اگر هوشیار و دقیق نباشیم، مطمئنا آن «آن» را درنخواهیم یافت. در این شرایط، نخبگانی که آموخته‌اند شاخصه‌های زنده...
 • دور جدید بلوکه کردن حساب های ایرانیان به کمک اعراب
 • تحریم‌های بانکی اگرچه یکی از سیبل‌های اصلی کشورهای غربی برای تحت فشار قرار دادن ایران و مراوداتش با جامعه جهانی بود، اما به سرعت در صدر شرایطی قرار گرفت که مذاکره‌کنندگان ایرانی برای به ثمر رساندن برجام، به آن تکیه داشتند و آن را از محورهای معامله خود با غرب معرفی می‌کردند. آن روزها بسیاری از مردان تیم اقتصادی دولت، از شرایط سهلی سخنمی‌گفتند که قرار بود بر نظام بانکی ایران و به طور قطع، اقتصاد بانک محور کشور حاکم شود. تبلیغات در رابطه با گشایش‌های بانکی با نظام مالی دنیا، ارتباطات با بانکهای بزرگ اروپایی، گشایش سهل‌الوصول ال سی و بازگشت دوباره سوئیفت، آنقدر زیاد بود که همه فکر می‌کردند که همه چیز در نظام بانکی ایران، به شرایط ایده‌آل خواهد رسید و دیگر بساط همه حواله‌ها و صرافی‌ها برچیده خواهد شد. البته بانک مرکزی هم مدعی بود که نظام بانکی گشایش‌های زیادی را تجربه خواهد کرد و دیگر ردپایی از حواله‌ها و مراودات بانکی پشت پرده و حتی جابجایی دلار با پالت‌های نقدی هم برچیده خواهد شد و حسابهای بلوکه شده ایرانی‌ها، به زودی زود آزاد خواهد شد و دیگر بلوکه نمی‌ماند. فرجام تلخ برجامبانکی همه این وعده ها بهمطالبات فعالان اقتصادی تبدیل شد؛ مطالباتی که هنوز محقق نشده و فعالان اقتصادیبر این باورند که هنوز، قفل‌ تحریم بر پای مراودات بانکی ایران بسته مانده است و گشایش جدی درمراودات بانکی ایران حاصل نشده است. آنها اکنون دیگر از دولت یازدهمبرای تسهیل مراودات بانکی و ارتباط کارگزاری با بسیاری از بانکهای دنیا ناامید شده‌اند و به این دل بسته‌اند که شاید در دولت دوازدهم، این گشایش‌ها اتفاق بیافتد. واقعیت این است که برجام کار بزرگی بود و توانست بخشی از مشکلات اقتصادی ایران را حل کند، اما برخی مشکلات نیز همچنان باقی است و در زمینه مراودات بانکی، گشایش های مورد انتظار، آنگونه که باید و شاید، انجام...
 • ایرانیان سر شوخی را با علیخانی و مجری مناظره ها باز کردند
 • خبرگزاري آريا - همه ما هر روزه در سطح شهر با اتفاقات متعددي روبه رو مي‌شويم که شايد بي تفاوت از کنار آن‌ها عبور کنيم، اما با گشت و گذار در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌بينيم که همان اتفاقات ساده تبديل به طنز شده و سبب خنده مردم و دست به دست هم در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌چرخد.به گزارش خبرنگار گروه فضاي مجازي خبرگزاري ميزان، همه ما هر روزه در سطح شهر با اتفاقات متعددي روبه رو مي‌شويم که شايد بي تفاوت از کنار آن‌ها عبور کنيم، اما با گشت و گذار در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌بينيم که همان اتفاقات ساده تبديل به طنز شده و سبب خنده مردم و دست به دست هم در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌چرخد. در اين بسته شوخي کاربران شبکه‌هاي اجتماعي با اتفاقي که در روز گذشته رخ داده جمع آوري شده که خواندن آن خالي از لطف نيست. تنها نکته آرامبخشي که ميتونم الان به استقلاليا بگم اينکه برزيلم از آلمان 7 تا خورده، ولي هنوز برزيله.--------------------------------------------------------------- آقاي روحاني ما به شما راي نداديم که استقلال اينطوري بازي کنه ---------------------------------------------------------------ميگن کلاس‌هاي انگيزشي جايزه تعيين کردن واسه هر کي که نيمه پر ليوان بازي استقلال العين رو پيدا کنه! ---------------------------------------------------------------ديگه گل هم بزنيم گلاي العين از جلو چشمون پاک نميشه ---------------------------------------------------------------ديشب استقلالي‌ها از ترکيبشون ضربه اصلي رو خوردن، اميد ابراهيمي نبود، اميد نور افکن نبود، فرشيد اسماعيلي نبود.پيمان يوسفي و آرش برهاني و بهمن هاشمي بودن ---------------------------------------------------------------برهاني الان به خودش ميگه: «شانس ما رو! يه بازي اومديم کارشناسي ها!» ---------------------------------------------------------------هر چي عبدالرحمن تو امارات بود به استقلال گل زدن ---------------------------------------------------------------داشتيم سحري مي‌خورديم، ده ثانيه مونده بود تا اذان يهو مرتضي حيدري از تو ظرف خورش گفت: بله خيلي ممنون ---------------------------------------------------------------آقا ميگم يه وقت ريا نشه، سحرا آنلاينيم! ---------------------------------------------------------------سازندگان ماه عسل که مي‌رسن خونه، خدا رو شکر مي‌کنن بغض و اشک حلال ميارن سر سفره زن و بچه‌شون ---------------------------------------------------------------تازگيا زولبيا براي...
 • گزارش گاردین از جشن دموکراسی ایرانیان تا رقص شمشیر ترامپ در ریاض
 • در حالی که ترامپ در ریاض تلاش کرد حقایق را وارونه جلوه دهد، پیروزی حسن روحانی در انتخابات 19 مه (29 اردیبهشت) در ایران نویدبخش ادامه تعامل و روابط ایران با جهان است. گاردین در گزارشی نوشت: هفته گذشته در حالی که «دونالد ترامپ» در شهر «ریاض» رقص شمشیر می کرد، 800 مایل آن طرف تر هزاران جوان ایرانی در خیابان های تهران پیروزی رئیس جمهور خود را جشن می گرفتند. ایرانی ها یک بار دیگر و برای یک دوره چهار ساله «حسن روحانی» رئیس جمهور فعلی خود را انتخاب کردند و با این انتخاب به سیاست های او برای تعامل با جهان و ایجاد آزادی های بیشتر در داخل «آری» گفتند. ایرانی ها همچنین پیروزی دموکراسی را در منطقه ای جشن گرفتند که به حق رای دادن ملت آن گونه که باید ارج نهاده نمی شود. عربستان سعودی یکی از کشورهای منطقه است که تنها ژست طرفداری از دموکراسی را می گیرد و مدعی است که از چنین رویدادهایی استقبال می کند. اما رای دهندگان در این کشور احتمالا کسانی بیش از رقصندگان با شمشیر نیستند که قدرت را از رهبران مستبد خود دارند. اما روز بعد زمانی که ترامپ برای سخنرانی در ریاض روی سکو رفت، چیزی جز تهدید ایران نداشت و سعی کرد خود را پشت سر منتقدانی که انتخابات در ایران را چیزی جز تبلیغات نمی دانند، پنهان کند. این بهترین روش ریاکارانه ای بود که به بدترین شکل برای گمراه کردن اذهان و وارونه جلوه دادن دموکراسی و حکومت در ایران صورت گرفت. باید این واقعیت را پذیرفت که رئیس جمهور در ایران می تواند قدرت نفوذ زیادی در بخش اقتصاد و روابط بین المللی و هنجارهای داخلی داشته باشد. هر کس در اهمیت انتخابات در ایران تشکیک کند، باید فرق بین دوره ریاست جمهوری «محمود احمدی نژاد» بین سال...
 • فعالان محیط زیست ایرانیان را برای امضای یک نامه فراخواندند
 • فعالان حوزه محیط زیست نامه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل نوشته و خواهان بررسی اقدامات دولت ترکیه در حذف حق‌آبه کشورهای عراق و سوریه شده‌اند. اقداماتی که ایران را نیز تحت تاثیر گرد و غبار ناشی از خشک شدن تالاب‌های این کشورها قرار داده است. پرونده سدسازی‌های ترکیه و مشکلات زیست‌محیطی ناشی از آن برای منطقه خاورمیانه، پرونده‌ایست که اگرچه برای فعالان محیط زیست ایران و حتی کشورهای همسایه چون عراق و ترکیه باز شده اما هنوز از سوی مسئولان ارشد کشور ما و حتی کشورهای عراق و سوریه به این موضوع توجه کافی و حرکتی جدی برای رسیدگی به این پرونده آغاز نشده است ولی این بار فعالان محیط زیست کشور قصد دارند با جلب توجهات بین‌المللی به این مسئله، الزام جهانی را برای مقابله با روند تخریبی ترکیه اتخاذ کنند.به گزارش نامه نیوز ، هومان خاکپور - فعال حوزه محیط زیست و ایده‌پرداز کمپین میان‌رودان- که معتقد است ترکیه حق‌آبه پایین‌دست را رعایت نمی‌کند و با سدسازی‌های متعدد بر دجله و فرات باعث خشکی اکوسیستم‌ها در کشورهای عراق و سوریه شده است، به ایسنا، می‌گوید: دولت ترکیه از نابسامانی‌های موجود در عراق و سوریه سوء استفاده کرده است و از رعایت حق‌آبه این کشورها خودداری می‌کند. در حال حاضر عراق و سوریه با توجه به ناامنی در کشور خود نمی‌توانند مطالبه‌گر سهم آبی خود از ترکیه باشند.وی تاکید می‌کند: بر اثر بسته شدن آب از سوی ترکیه بخش هورالعظیم عراق خشک و به کانون اصلی گرد و غبار تبدیل شده است که کشور ما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.این فعال حوزه محیط زیست با بیان اینکه ترکیه با ساخت سد بزرگ آتاتورک با ۴۸ میلیارد متر مکعب ظرفیت مانع ورود آب دجله و فرات به عراق و سوریه می‌شود، می‌افزاید: ترکیه قصد دارد از طریق سد آتاتورک سطح اراضی کشاورزی خود را یک و نیم میلیون...
 • ایرانیان سر شوخی را با علیخانی و مجری مناظره ها باز کردند/به شما رای ندادیم که استقلال اینطوری بازی کنه
 • خبرگزاری میزان- همه ما هر روزه در سطح شهر با اتفاقات متعددی روبه رو می‌شویم که شاید بی تفاوت از کنار آن‌ها عبور کنیم، اما با گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم که همان اتفاقات ساده تبدیل به طنز شده و سبب خنده مردم و دست به دست هم در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، همه ما هر روزه در سطح شهر با اتفاقات متعددی روبه رو می‌شویم که شاید بی تفاوت از کنار آن‌ها عبور کنیم، اما با گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم که همان اتفاقات ساده تبدیل به طنز شده و سبب خنده مردم و دست به دست هم در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد. در این بسته شوخی کاربران شبکه‌های اجتماعی با اتفاقی که در روز گذشته رخ داده جمع آوری شده که خواندن آن خالی از لطف نیست.تنها نکته آرامبخشی که میتونم الان به استقلالیا بگم اینکه برزیلم از آلمان ۷ تا خورده، ولی هنوز برزیله.--------------------------------------------------------------- آقای روحانی ما به شما رای ندادیم که استقلال اینطوری بازی کنه---------------------------------------------------------------میگن کلاس‌های انگیزشی جایزه تعیین کردن واسه هر کی که نیمه پر لیوان بازی استقلال العین رو پیدا کنه!---------------------------------------------------------------دیگه گل هم بزنیم گلای العین از جلو چشمون پاک نمیشه---------------------------------------------------------------دیشب استقلالی‌ها از ترکیبشون ضربه اصلی رو خوردن، امید ابراهیمی نبود، امید نور افکن نبود، فرشید اسماعیلی نبود.پیمان یوسفی و آرش برهانی و بهمن هاشمی بودن---------------------------------------------------------------برهانی الان به خودش میگه: «شانس ما رو! یه بازی اومدیم کارشناسی ها!»---------------------------------------------------------------هر چی عبدالرحمن تو امارات بود به استقلال گل زدن---------------------------------------------------------------داشتیم سحری می‌خوردیم، ده ثانیه مونده بود تا اذان یهو مرتضی حیدری از تو ظرف خورش گفت: بله خیلی ممنون---------------------------------------------------------------آقا میگم یه وقت ریا نشه، سحرا آنلاینیم!---------------------------------------------------------------سازندگان ماه عسل که می‌رسن خونه، خدا رو شکر می‌کنن بغض و اشک حلال میارن سر سفره زن و بچه‌شون---------------------------------------------------------------تازگیا زولبیا برای دیده شدن به عمل‌های زیبایی رو آورده، به این صورت...
 • فعالان محیط زیست ایرانیان را برای امضای یک نامه فراخواندند/جلوی سدسازی های ترکیه را بگیرید
 • جامعه>محیط زیست - ایسنا نوشت: فعالان حوزه محیط زیست نامه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل نوشته و خواهان بررسی اقدامات دولت ترکیه در حذف حق‌آبه کشورهای عراق و سوریه شده‌اند. اقداماتی که ایران را نیز تحت تاثیر گرد و غبار ناشی از خشک شدن تالاب‌های این کشورها قرار داده است. پرونده سدسازی‌های ترکیه و مشکلات زیست‌محیطی ناشی از آن برای منطقه خاورمیانه، پرونده‌ایست که اگرچه برای فعالان محیط زیست ایران و حتی کشورهای همسایه چون عراق و ترکیه باز شده اما هنوز از سوی مسئولان ارشد کشور ما و حتی کشورهای عراق و سوریه به این موضوع توجه کافی و حرکتی جدی برای رسیدگی به این پرونده آغاز نشده است ولی این بار فعالان محیط زیست کشور قصد دارند با جلب توجهات بین‌المللی به این مسئله، الزام جهانی را برای مقابله با روند تخریبی ترکیه اتخاذ کنند. هومان خاکپور - فعال حوزه محیط زیست و ایده‌پرداز کمپین میان‌رودان- که معتقد است ترکیه حق‌آبه پایین‌دست را رعایت نمی‌کند و با سدسازی‌های متعدد بر دجله و فرات باعث خشکی اکوسیستم‌ها در کشورهای عراق و سوریه شده است، به ایسنا، می‌گوید: دولت ترکیه از نابسامانی‌های موجود در عراق و سوریه سوء استفاده کرده است و از رعایت حق‌آبه این کشورها خودداری می‌کند. در حال حاضر عراق و سوریه با توجه به ناامنی در کشور خود نمی‌توانند مطالبه‌گر سهم آبی خود از ترکیه باشند. او گفت: بر اثر بسته شدن آب از سوی ترکیه بخش هورالعظیم عراق خشک و به کانون اصلی گرد و غبار تبدیل شده است که کشور ما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. این فعال حوزه محیط زیست با بیان اینکه ترکیه با ساخت سد بزرگ آتاتورک با ۴۸ میلیارد متر مکعب ظرفیت مانع ورود آب دجله و فرات به عراق و سوریه می‌شود، می‌افزاید: ترکیه قصد دارد از طریق سد آتاتورک سطح اراضی کشاورزی خود را...
 • مشارکت گسترده ناوگان حمل ونقل جاده ای سمنان در برپایی سالگرد ارتحال امام
 • تین نیوز | سرپرست اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان از مشارکت گسترده شاغلان حمل‌ونقل جاده‌ای استان در برپایی مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) خبر داد. احسان منصورکیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان اظهار داشت: اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان با مشارکت گسترده شاغلان حمل‌ونقل جاده‌ای استان، حضوری فعال در برپایی مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) خواهد داشت. وی ضمن اشاره به تشکیل کمیته حمل‌ونقل ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال امام (ره) افزود: تشکیل این کمیته بستری مناسب برای پیشبرد هرچه بهتر برنامه‌های اجرایی مراسم بوده و از آنجایی که استان اخلاق محور سمنان میزبان عبوری زوار استان‌های شرقی و شمالی است، با تمسک جستن به راه و کلام امام خمینی (ره) و راهبردهای حضرت امام خامنه‌ای و با آمادگی هر چه بیشتر گروه‌های امدادی و نظارتی، می‌توانیم خدمات شایسته‌ای را به زائران حرم مطهر حضرت امام (ره) ارائه دهیم. سرپرست اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان افزود: با همکاری انجمن‌های صنفی، بخش مسافر ناوگان مسافری جاده‌ای استان با همه توان و ظرفیت برای اعزام زائران حرم مطهر حضرت امام (ره) اختصاص یافته است. منصورکیایی برپایی مراسم در اداره کل و پایانه بار به مناسبت سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب حضرت امام (ره)، آمادگی ناوگان امداد جاده‌ای، ارسال پیامک تسلیت برای متصدیان بخش حمل‌ونقل جاده‌ای و برگزاری جلسه هماهنگی با صنوف حمل‌ونقل و تشکل‌های صنفی بخش مسافر را ازجمله اقدامات اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان در برگزاری هرچه باشکو‌ه‌تر این مراسم دانست.
 • حضور گسترده مردم کرمان در نمایشگاه گل و گیاه
 • کرمان - نمایشگاه گل و گیاه در حالی در نمایشگاه جنوب شرق برگزار شد که با استقبال گسترده مردم کرمان همراه بود. به گزارش خبرنگار مهر، طی روزهای اخیر نمایشگاه گل و گیاه در مرکز نمایشگاه بین المللی جنوب شرق در حالی برگزار شد که مردم حضور گسترده ای در این رویداد داشتند.
 • حضور گسترده نیروهای امنیتی در خیابان های بریتانیا/زخم منچستر هنوز باز است
 • به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، سرویس اطلاعات داخلی بریتانیا موسوم به ام‌آی‌فایو در نظر دارد تحقیقاتی را در رابطه با نحوه پردازش اطلاعات رسیده به این نهاد اطلاعاتی درباره بمب‌گذاری هفته گذشته در منچستر انجام دهد. براساس گزارش‌ها این تحقیقات قرار است بررسی کند چگونه ام‌آی‌فایو با وجود دستکم ۳ هشدار جدی در خصوص عقاید افراطی سلمان عبیدی، بمب‌گذار انتحاری منچستر، نتوانسته در این مورد اقدامی انجام دهد. حمله منچستر به موضوعی داغ در تبلیغات انتخاباتی بریتانیا نیز تبدیل شده است. رهبر حزب کارگر می گوید سیاست مداخله بریتانیا در جنگ داخلی دیگر کشورها عامل بروز چنین حوادثی بوده است. در حمله انتحاری دوشنبه شب (۲۲ مه) سلمان عبیدی به سالن کنسرتی در منچستر ۲۲ نفر، از جمله هفت کودک، کشته شدند. بیش از ۶۰ نفر نیز مجروح شده‌اند. گفته شده است که تعدادی از مجروحان هنوز در بیمارستان بستری هستند؛ حال عده‌ای از آنان وخیم گزارش شده است. ویدئو/ گزارش بی بی سی هم‌زمان بر اساس گزارش‌ها اوایل بامداد روز دوشنبه ۲۹ مه (۸ خرداد) یک مرد ۲۳ ساله در رابطه با تخلفات تروریستی در ساسکس غربی بازداشت شده است. پلیس منچستر همچنین گفته است که آنها در طول شب چند عملیات جستجو را نیز به انجام رسانده‌اند. براساس گزارش‌ها در حال حاضر ۱۴ مرد در ارتباط با تحقیقات حادثه منچستر در بازداشت هستند. پلیس منچستر پیشتر گفته بود که در عملیات نیروهای آنها بخش بزرگی از شبکه‌ای تروریستی بمب‌گذاری منچستر شناسایی شده‌اند. 106
 • پیام حضور و مشارکت مردم در انتخابات باید به درستی روشن شود
 • معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مردم ایران با حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا شگفتی سازی کردند گفت: ملت ایران در این انتخابات به معنای واقعی کاری کارستان کردند و نام ایران را در کنار بزرگترین دموکراسی های جهان به ثبت رساندند. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در نشست و گردهمایی سراسری استانداران کشور با تبریک برگزاری پرشکوه انتخابات خطاب به استانداران و دست اندرکاران وزارت کشور، اظهار داشت: انصافاً زحمات فراوانی را متحمل شدید و با شجاعت از کیان انتخابات و برگزاری قانونمند آن و نیز از حقوق مردم دفاع کردید و طبق فرموده ی مقام معظم رهبری مردانه پای کار ایستادید که لازم است از همه مسئولین وزارت کشور، استانداران، فرمانداران، بخشداران، نیروهای مسلح و نیروی انتظامی و همه ی کسانی که به برگزاری انتخابات کمک کردند قدردانی کنیم. معاون اول رییس جمهور ادامه داد: البته در ایام انتخابات و پس از آن عده ای که با تصوری غلط وارد عرصه ی انتخابات شده بودند، اقدام به بداخلاقی هایی کردند که البته این گونه مسائل در فضای انتخابات طبیعی است اما ما هم اکنون وارد دوره ی مهمی شده ایم و نباید وقت کشور را برای پاسخگویی به این گونه شبهه افکنی ها صرف کنیم و ذهن خود را به این حرفها و مسائل مشغول سازیم. امروز دغدغه ی ما باید حل مسائل کشور باشد و به مشکلات مردم بپردازیم. وی اضافه کرد: کسانی که برخورد نادرستی با رأی ملت دارند، حتماً اثرات این رفتار خود را خواهند دید چرا که مردم به یاد می سپارند که چه کسانی با آنها رفتار توهین آمیز داشته است. جهانگیری با بیان اینکه البته در برگزاری هر انتخابات نقاط ضعف و اشکالاتی نیز وجود دارد تصریح کرد: باید نقاط ضعف را به صورت دقیق آسیب شناسی کنیم...
 • صادرات ۲۳ تن عسل از استان مرکزی به خارج از کشور
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازاراک؛محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در سال گذشته حدود 23 تن عسل از استان مرکزی به کشورهای مختلف صادر شد.محسن شانقی افزود: استان مرکزی علاوه بر رفع نیاز استان‌های کشور به محصولات دامی، هر ساله صادرات بسیاری به کشورهای همجوار انجام می‌دهد.وی گفت: در سال گذشته حدود 60 هزار قطعه پولت تخم‌گذار، دو هزار و 204 تن پای مرغ و پنجه مرغ، 220 تن تخم مرغ خوراکی، 106 هزار قطعه جوجه یک روزه، 4911 تن خوراک و مکمل طیور، حدود 23 تن عسل، 2450 تن گوشت مرغ منجمد، 715 هزار قطعه ماهی زینتی از این استان به کشورهای همجوار صادر شد.شانقی افزود: صادرات پا و پنجه مرغ عموما به چین، هنگ‌کنگ و تایلند، تخم مرغ به عراق و افغانستان، جوجه یک روزه به ارمنستان و گرجستان، پولت تخم‌گذار به ارمنستان، خوراک مکمل طیور به عراق، افغانستان، پاکستان، گرجستان و ارمنستان و گوشت مرغ نیز به عراق، پاکستان و گرجستان بوده است.انتهای پیام / ر
 • ماهی قزل آلا از اصفهان به خارج از کشور صادر شد
 • به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان روز دوشنبه به نقل از رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی این اداره کل افزود: صادرات ماهی قزل آلا از اصفهان به کشور امارات از این پس هفته ای 2 بار (روزهای دوشنبه و پنجشنبه) انجام می شود. منصور کیمیایی اضافه کرد: این محصول در یکی از شرکت های بسته بندی آبزیان زیر نظارت اداره کل دامپزشکی استان، بسته بندی و از طریق فرودگاه شهید بهشتی اصفهان صادر می شود.وی گفت: افزایش ظرفیت اصفهان در تولید انواع فرآورده های خام دامی و آبزیان سبب شده است تا صادرات این فرآورده ها از این استان افزایش یابد.کیمیایی افزود: هر سال سعی می شود متناسب با نیاز کشورهای هدف، محصولات جدیدی به سبد صادراتی مواد پروتئینی استان اصفهان اضافه شود.رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی این اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: این اداره کل آمادگی دارد تا در راستای افزایش صادرات غیرنفتی و تحقق اقتصاد مقاومتی با انجام نظارت ها و ارائه مشاوره های لازم، به صادرکنندگان این بخش کمک کند.براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، سال گذشته 6 هزار و 576 تُن انواع آبزی(ماهیان گرم آبی، سردابی و خاویاری) در مناطق مستعد استان تولید شد.میزان تولید انواع آبزیان در استان در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن (94)، 24 درصد داشته است. چهار هزار و 845 تُن از انواع آبزیان خوراکی تولید شده در استان در سال گذشته مربوط به ماهیان سردابی (قزل آلا) بود. شهرستان های سمیرم با یکهزار و 615 تُن(33درصد)، فریدونشهر با یکهزار و 20 تُن (21 درصد)، اصفهان با یکهزار تُن(20 درصد)، گلپایگان با 417 تُن (9 درصد) و چادگان با 250 تُن (5 درصد) به ترتیب رتبه های اول تا پنجم تولید ماهیان سردابی (قزل آلای رنگین کمان) در استان اصفهان را به خود اختصاص داده اند. تولید این ماهی در...
 • ۱۷ ت ن ماهی قزل آلا از اصفهان به خارج از کشور صادر شد
 • ۱۷ تُن ماهی قزل آلا به ارزش ۸۵ هزار دلار برای اولین بار از استان اصفهان، به امارات متحده عربی صادر شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازصاحب نیوز؛ رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با اعلام این مطلب اظهار کرد: صادرات ماهی قزل آلا از اصفهان به کشور امارات از این پس هفته ای دوبار انجام می شود. منصور کیمیایی خاطر نشان کرد: این محصول در یکی از شرکت های بسته بندی آبزیان زیر نظارت اداره کل دامپزشکی استان، بسته بندی و از طریق فرودگاه شهید بهشتی اصفهان صادر می شود. این مسئول تاکید کرد: افزایش ظرفیت اصفهان در تولید انواع فرآورده های خام دامی و آبزیان سبب شده است تا صادرات این فرآورده ها از این استان افزایش یابد. کیمیایی افزود: هر سال سعی می شود متناسب با نیاز کشورهای هدف، محصولات جدیدی به سبد صادراتی مواد پروتئینی استان اصفهان اضافه شود. رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی این اداره کل دامپزشکی استان اصفهان ادامه داد: این اداره کل آمادگی دارد تا به منظور افزایش صادرات غیرنفتی و تحقق اقتصاد مقاومتی با انجام نظارت ها و ارائه مشاوره های لازم، به صادرکنندگان این بخش کمک کند. براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، سال گذشته 6 هزار و 576 تُن انواع آبزی(ماهیان گرم آبی، سردابی و خاویاری) در مناطق مستعد استان تولید شد. میزان تولید انواع آبزیان در استان در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن (94)، 24 درصد داشته است. چهار هزار و 845 تُن از انواع آبزیان خوراکی تولید شده در استان در سال گذشته مربوط به ماهیان سردابی (قزل آلا) بود. شهرستان های سمیرم با یکهزار و 615 تُن(33درصد)، فریدونشهر با یکهزار و 20 تُن (21 درصد)، اصفهان با یکهزار تُن(20 درصد)، گلپایگان با 417 تُن (9 درصد) و چادگان با 250 تُن...
 • آغاز نشست استانداران سراسر کشور با حضور وزیر کشور
 • به گزارش خبرنگار ایسکانیوز، نشست استانداران سراسر کشور با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در سالن پیامبر اعظم (ص) در وزارت کشور آغاز شد. همچنین اسحاق جهانگیری در این نشست حضور دارد. قرار است رحمانی فضلی در این نشست به سخنرانی بپردازد. خبرنگار: راضیه فراهانی/ تاییدکننده: سرلک
 • تیپ نرگس محمدی و همسرش علی اوجی در خارج از کشور
 • تیپ نرگس محمدی و همسرش علی اوجی در حال خوشگذرانی در خارج از کشور
 • به گزارش جام نیوز، نرگس محمدی و علی اوجی که هفته گذشته مراسم ازدواجشان را بر پا کردند ماه عسل شان را به خارج از کشور رفتند.
 • تاکید وزیران خارجه فرانسه و چین بر گسترش مشارکت راهبردی میان دو کشور
 • به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس،«ژان ایو لودریان» و «وانگ یی» وزیران خارجه فرانسه و چین در مورد روابط میان دو کشور به ویژه گسترش مشارکت راهبردی تلفنی گفت و گو کردند. در این تماس تلفنی، وزیر خارجه فرانسه ابراز امیدواری کرد که پاریس و پکن صادقانه یادداشت تفاهم اخیر را که توسط روسای جمهور دو کشور امضاء شده، اجرا و در جهت گسترش سریع مشارکت راهبردی میان دو طرف گام بردارند.وزیر خارجه چین نیز انتخاب لودریان به عنوان وزیر خارجه فرانسه را به وی تبریک گفت.وزیر خارجه فرانسه نیز در گفت وگو با همتای چینی خود تاکید کرد که روابط راهبردی میان پاریس و پکن از اهمیت خاصی برخوردار است و دو طرف در جهت افزایش آن تلاش خواهند کرد.با وجود مخالفت های آمریکا، وزیران خارجه فرانسه و چین بر اجرای توافق پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی و بررسی اوضاع در شبه جزیره کره تاکید کردند. پیشتر نیز گنگ‎شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری هفتگی این وزارتخانه ضمن ارسال تبریک دولت چین به امانوئل مکرون به عنوان رئیس جمهوری منتخب فرانسه گفت: انتظار می‎رود که روابط راهبردی و مشارکتی همه جانبه دو طرف آینده‎ای بهتر داشته باشد.شبد**اروپام**9041**1010مترجم: منوچهر جعفری**انتشار دهنده:حسن معظمی
 • قاسمی:تقلب در انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور دروغ است
 • به گزارش پارس نیوز، بهرام قاسمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی در رابطه با اظهارات رهبری در مراسم انس با قرآن و بیان صریح دستگاه دیپلماسی در خصوص کشورهای عربی گفت: سخنان مقام معظم رهبری سخنان واضح و شیوایی بود. ما باید با ذکاوت بتوانیم از مواضع به حق جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم و سیاست‌های خود را به طرز دقیقی مطرح کنیم. ان‌شاالله این روند همچون گذشته ادامه پیدا کرده و منویات ایشان مدنظر ما خواهد بود و به رهنمودهای ایشان توجه خواهیم کرد. او در رابطه با اظهارات ترامپ در عربستان مبنی بر حمایت ایران از تروریسم اظهار داشت: مواضع نابجا، غلط و بی ربط برخی از کشورها درباره ایران مبنی بر حمایت ایران از تروریسم یک فرافکنی است و چیز جدیدی نیست. اینها سخنانی غیر قابل قبول و غیر قابل باور است. سخنان ترامپ در کشوری که مروج و مولد خشونت و تروریسم است، این ادعا را باطل می‌کند. سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: ترامپ باید پاسخ دهد ایرانی که درگیر انتخابات باشکوهی است چگونه مولد تروریسم است و او چگونه به کشوری که در داد‌گاه‌های آمریکا محکوم شده است، سفر می‌کند. قاسمی در رابطه با نامه خانواده ماهیگیران زندانی در سومالی به روحانی نیز تصریح کرد: این موضوع برای سالهای قبل است که ۳۷ صیاد به اسارت درآمدند. تعدادی فرار کردند، تعدادی جان باختند و هشت تن هنوز در اسارات دزدان دریایی هستند. این پرونده بسیار پیچیده است و کانال‌های متعددی در دستگاه‌های مختلف این موضوع را پیگیری می‌کنند. امیدوارم با این پیگیری‌ها شاهد آزادی این افراد باشیم. او افزود: خانواده‌های این افراد نامه‌ای به ریاست جمهوری نوشته‌اند و دستورات لازم صادر شده است. تلاش‌ها ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر اخبار مثبتی را در این باره داشته باشیم. این دیپلمات عالی رتبه درباره دزدیده شدن یک قایق...
 • پاشنه آشیل دولت یازدهم وزارت کشور است/نقش رهبران برجسته سیاسی در رای گسترده به روحانی
 • محمدصادق جوادی حصار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به انتخابات اخیر ریاست جمهوری گفت: پیام نخست رای قاطع مردم ایران به آقای روحانی این است که ایرانیان به ایشان، مسیر طی شده طی چهار سال گذشته و برنامه‌های او برای آینده اعتماد دارند. در واقع، مردم ایران با رای گسترده‌شان به آقای روحانی گفتند ما به ایشان اعتماد داریم و می‌خواهیم مسیر کنونی را ادامه بدهیم. مردم در انتخابات اخیر فریفته وعده‌های دروغین معیشتی نشدند او با اشاره به وعده‌های انتخاباتی برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: پیام دوم رای قاطع به آقای روحانی این است که هرچند مردم دارای مشکلات و معضلاتی هستند اما به چنان هوشمندی، دقت‌نظر و آینده‌نگری‌ رسیده‌اند که نمی‌توان آنها را با وعده‌های دروغین معیشتی فریفت. طرح ۲۰۳۰ به تنهایی می‌توانست یک کمپین را با شکست روبرو کند این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه با وجود آنکه بخش‌هایی از جامعه از نظر معیشتی تحت فشار است اما به ادامه راه آقای روحانی برای حل مشکلاتشان امیدوار هستند، تصریح کرد: وعده‌هایی مانند ایجاد پنج میلیون شغل، ۲.۵ برابر شدن درآمد ملی و سه برابر شدن یارانه‌ها و پرداخت کارانه نتوانست موجب نشد تا مردم از آقای روحانی مایوس شوند. همچنین طرف مقابل اخبار نادرستی همچون مساله طرح ۲۰۳۰ را مطرح کرد که همین مساله به تنهایی می‌توانست یک کمپین را با شکست روبرو کند. نمی‌توان نقش خاتمی، خمینی و ناطق‌نوری را در رای‌آوری روحانی نادیده گرفت جوادی حصار یکی از عمده‌ترین دلایل شکست اصولگرایان را وحدت اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان دانست و خاطرنشان کرد: رهبران سیاسی در رای گسترده به آقای روحانی نقش قاطعی داشتند. نمی‌توان نقش سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی و علی اکبر ناطق نوری و همچنین نقش معنوی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را نادیده گرفت. یکی از چهره‌های اصولگرا گفت نگویید انتخابات بلکه بگویید انتصابات خاتمی او افزود: نقش...