به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از ایرنا اردیبهشت
٢٩
2017-07-26@10:26:42 GMT

حضور ایرانیان در 102 کشور پای صندوقهای رای /مشارکت گسترده ایرانیان مقیم خارج (2)

موسسه ثامن مجوز نداشت/ مردم به مؤسساتی که سودهای بالا می‌دهند، اعتماد نکنند

قالیباف یک مدیر اصولگرا نیست/ ریخت‌وپاش‌های قالیباف در شهرداری با روح اصولگرایی جور درنمی‌آید/ قالیباف در جایگاهی نیست که اصولگرایی را ناکارآمد بداند

به گزارش خبرنگار ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با اخذ رای از یک ایرانی مقیم نیوزیلند کلید خورد و هموطنان ایرانی در این کشور واقع در اقیانوس آرام، نخستین افرادی بودند که پای صندوق رای رفتند تا رئیس جمهوری کشور را انتخاب و سکان هدایت اجرایی کشور را به وی بسپارند.
اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند ساعت 9 و 30 دقیقه صبح به وقت محلی (2 بامداد به وقت تهران) در چهار شهر آکلند، کرایست چرچ، ولینگتون و دنیدن آغاز شد و ایرانیان مقیم این کشوز نخستین هموطنان در جهان بودند که پای صندوق های رای حاضر شدند. نخستین رای در انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه ویکتوریای ولینگتون از سوی یک پژوهشگر ایرانی در این دانشگاه به صندوق انداخته شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند اعلام کرد رای گیری از ایرانیان مقیم این کشور تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه دارد.

***اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه دارد
جلال الدین نمینی میانجی سفیر ایران در نیوزیلند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد انتخابات در حوزه های انتخابیه تعیین شده در این کشور تا ساعت 19 به وقت محلی (11 و 30 دقیقه به وقت تهران) ادامه دارد.
وی پس از برخی خبرهای نادرست که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، گفت که روند رای گیری همچنان ادامه دارد و آرای هیچ صندوقی شمارش نشده است.
بلندپایه ترین دیپلمات ایران در نیوزیلند، گفت که پیش از این نیز اعلام شده بود تا دو ساعت پس از پایان رسمی کار ادارات و شرکت ها در نیوزیلند که ساعت 17 به وقت محلی است، رای گیری از مردم ادامه می یابد تا ایرانیان بتوانند در انتخابات شرکت کنند.
وی گفت براین اساس انتخابات تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه می یابد و رای گیری از ایرانیان مقیم ادامه دارد.

***زمان برگزاری انتخابات در کره جنوبی 2 ساعت تمدید شد
به گزارش خبرنگار ایرنا، در پی درخواست جمع کثیری از هموطنان مقیم کره جنوبی، دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در سئول مدت زمان برگزاری آن را 2 ساعت دیگر تمدید کردند.
ایرانیان مقیم کره جنوبی از ساعت 8 صبح به وقت محلی (3:30 دقیقه صبح به وقت تهران) به پای صندوق رای مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول رفتند اما به دلیل استقبال بیش از حد مردم، زمان رای گیری تا ساعت 20 امشب به وقت محلی تمدید شد.
سفارت کشورمان در کره جنوبی به همین منظور از ایرانیان مقیم خواسته است تا بر اساس زمان بندی اعلام شده خود را به محل اخذ رای رسانده و آرای خود را به صندوق بیندازند.

***آغاز رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در 8 استان عراق
کار رای گیری از ایرانیان مقیم و زائران ایرانی عتبات عالیات و همچنین گردشگران ایرانی از ساعت 8 صبح جمعه به وقت محلی( ساعت 9 و نیم به وقت تهران)، از طریق 23 صندوق رای در 8 استان عراق آغاز شد.
به گزارش ایرنا، رای گیری برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ساعت 8 صبح به وقت محلی (اختلاف ساعت عراق با ایران حدود یک ساعت و 30 دقیقه است) در هشت استان بصره، نجف ، کربلا، بغداد، صلاح الدین، واسط، اربیل و سلیمانیه با حضور گسترده شهروندان ایرانی در عراق آغاز شد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا، ازدحام جمعیت رای دهنده در شهرهای نجف اشرف، کربلا و کاظمین در پای صندق های رای ، مسئولان اجرایی این صندوق ها را غافلگیر کرد.
برای انتخابات ریاست جمهوری کشورمان 23 صندوق رای در نقاط مختلف عراق مستقر شده است که از این تعداد 6 صندوق متعلق به بغداد و حومه آن است که یکی از آنها در محل سفارت، یک صندوق در فرودگاه ، یکی در کاظمین ، یک صندوق در سامرا (استان صلاح الدین) و یک صندوق در مرز مهران – زرباطیه (استان واسط) مستقر خواهد شد و نیز یک صندوق سیار هم در بغداد پیش بینی شده است.
همچنین تعداد صندوق های رای در شهرهای کربلا، نجف و اربیل هر کدام 4 صندوق اعلام شده است و در بصره 3 صندوق رای و در سلیمانیه نیز 2 صندوق، آرای اتباع ایرانی را جمع آوری می کنند.
ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق و نیز دیپلمات ها و کارکنان ایرانی سفارت و نمایندگی های ایران در عراق ، از اولین ساعت اخذ رای در محل سفارت حاضر شدند و آرای خود را به صندوق مستقر در این حوزه ریختند.
برآورد تعداد رای دهندگان ایرانی در عراق به دلیل عدم سرشماری رسمی در عراق، دشوار است و بطور دقیق مشخص نیست چه تعداد ایرانی در این کشور اقامت دارند، اما ، با توجه به حضور تقریبی زائران ایرانی که برای عتبات عالیات به عراق سفر می کنند، پیش بینی شده است، بیش از 20 هزار زائر ایرانی در روز جمعه 29 اردیبهشت پای صندوق های رای ، بویژه در شهرهای مقدس کربلا، نجف، کاظمین و سامرا و نیز مرز زرباطیه، مقابل مهران و همچنین فرودگاه بغداد حاضر شوند.
صندوق سیار نیز با آغاز کار رای گیری ، به محلات و نقاط تعیین شده رفتند تا آرای آن دسته از ایرانیان در محله های دور افتاده و یا کارکنان پروژه های عمرانی مانند ورزشگاه الزوراء بغداد را جمع آوری کنند.
علاوه بر مرز زرباطیه - مهران و فرودگاه بغداد، یک صندق سیار نیز برای جمع آوری آرای ایرانیان مقیم کردستان عراق در خارج از اربیل، بویژه در استان دهوک در نظر گرفته شده است. عراق بعد از آمریکا بیشترین تبعه ایرانی را دارا است.

***حضور گسترده پای صندوق های رای در نجف
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، راس ساعت 8 صبح امروز جمعه به وقت محلی ( 9 و نیم به وقت تهران) در نجف اشرف آغاز شد و صدها تن از ایرانیان مقیم و زائران برای ریختن آرای خود به صندوق ها، در محل های تعیین شده، حاضر شده اند.
به گزارش خبرنگار ایرنا از نجف اشرف، زائران ایرانی که طی چند روز گذشته وارد نجف شده اند و نیز ایرانیان مقیم ، از بامداد امروز همزمان با بغداد و 7 استان عراق، در محل سرکنسولگری ایران در نجف و 3 صندوق در دیگر نقاط این شهر، حاضر شدند تا آرای خود را به صندوق های رای بیاندازند.
سید عبدالرحیم ساداتی فر سرکنسول ایران در نجف، از حضور گسترده زائران و ایرانیان مقیم، از اولین دقایق شروع رای گیری در محل سرکنسولگری خبر داد.
ایرانیان مقیم و زائران تا پایان مهلت رای گیری در روز جمعه در 4 شعبه اخذ رای درنجف اشرف آرای خود را به صندوق ها خواهند ریخت.

***ایرانیان مقیم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند
رای گیری از ایرانیان مقیم و مسافر در سوریه از ساعت 8 به وقت محلی (9 و30 دقیقه) به وقت تهران در هشت شعبه اخذ رای در کشور سوریه آغاز شد.
به گزارش ایرنا، هموطنان ایرانی در سوریه از ساعت 8 به وقت محلی با حضور در شعبه ها، رای خود را به صندوق ها ریختند.
هشت شعبه اخذ رای در شهرهای مختلف سوریه به منظور اخذ آرای اتباع ایرانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.
صندوق های رای گیری در پایتخت سوریه برای استقبال از هموطنان در سفارت جمهوری اسلامی ایران، حرم حضرت زینب(س)، حرم حضرت رقیه(س) و محله امین و محله زین العابدین و صندوق هایی نیز در شهرهای حلب و لاذقیه و حماه مستقر شده است.

***حضور پرشور ایرانیان مقیم آسیای میانه در انتخابات ریاست جمهوری
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی پنج کشور آسیای میانه ویژه ایرانیان مقیم این کشورها با حضور گسترده هموطنان آغاز شده است.
-آغاز انتخابات ریاست جمهوری در تاجیکستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان و همچنین شهر راغون ساعت هشت صبح به وقت محلی (7:30 به وقت تهران) آغاز شد.
مدارک مورد نیاز برای رای گیری شناسنامه و کارت ملی یا گذرنامه معتبر ایرانی است.

-ترکمنستان:
حوزه اخذرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهرعشق آباد پایتخت جمهوری ترکمنستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی (7:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم ترکمنستان در شهر عشق آباد در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران (مسجد حضرت فاطمه س ) آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

- ازبکستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهرتاشکند پایتخت جمهوری ازبکستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 7:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم ازبکستان در شهرتاشکند در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

-قرقیزستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهربیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 6:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم قرقیزستان در شهر بیشکک در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

- قزاقستان
دربهای دو حوزه اخذ رای در جمهوری قزاقستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 6:30 به وقت تهران) امروز گشوده شد.
ایرانیان مقیم در شهرآستانه پایتخت قزاقستان در محل سفارت و در شهر آلماتی در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

***آغاز رای گیری در 6 شعبه انتخابات ریاست جمهوری ایران در ترکیه
به گزارش خبرنگار ایرنا از آنکارا، رای گیری در 6 شعبه پیش بینی شده برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه ساعت هشت صبح به وقت محلی(9.30 به وقت تهران) آغاز شد.
برای اخذ آرای هموطنان ساکن و حاضر در کشور ترکیه، 6 شعبه پیش بینی شده که یک شعبه در شهر آنکارا و در ساختمان کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران، یک شعبه در ساختمان کنسولگری شهر ارزروم و یک شعبه نیز در محل کنسولگری شهر طرابوزان دایر است.
در شهر استانبول نیز به علت حضور ایرانیان پرشمار، 2 شعبه اخذ رای یکی در محل ساختمان سرکنسولگری کشورمان در استانبول پیش بینی شده و یک شعبه نیز در بخش آسیایی شهر استانبول برای اخذ آرای هموطنان دایر است و علاوه بر این، یک شعبه نیز در ساختمان بانک ملت ایران در شهر ازمیر برای اخذ آرای هموطنان پیش بینی شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: فرایند اخذ آرای هموطنان مان در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه در همه این 6 شعبه برابر برنامه زمان بندی شده و از ساعت مقرر آغاز شده است.
محمدابراهیم طاهریان فرد با اشاره به آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات در این شعب و آموزش نیروها و عوامل برگزار کننده اظهار کرد: با مقامات محلی و وزارت امور خارجه ترکیه نیز در خصوص برگزاری انتخابات هماهنگی لازم انجام شده است.
وی با دعوت از همه ایرانیان ساکن در ترکیه برای شرکت در این انتخابات گفت: ایرانیان ساکن در ترکیه با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و در صورت همراه نداشتن این دو مدرک، با استفاده از گذرنامه خود می توانند در این دوره از انتخابات رای دهند.

***رای گیری در چهار شهر قبرس به وقت محلی آغاز شد
به گزارش خبرنگار ایرنا رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در چهار شهر جزیره قبرس ساعت 8 صبح (9.30) به وقت محلی آغاز شد.
به گزارش ایرنا، ایرانیان مقیم قبرس امروز جمعه با حضور در شعب اخذ رای در چهار شهر نیکوزیا، لفکوشا، فاماگوستا و لیماسول، آرای خود را به صندوق ها می ریزند.
بخش عمده ای از ایرانیان مقیم قبرس، جامعه دانشگاهی اعم از استادان و دانشجویان هستند که در دو شهر فاماگوستا و لفکوشا حضور دارند.
طبق برآوردهای به عمل آمده انتظار می رود مشارکت ایرانیان مقیم، در این انتخابات فراتر از دوره های گذشته باشد.

***برگزاری انتخابات در تایلند/ اعضای تیم فوتسال زیر20 سال رای خود را به صندوق انداختند
به گزارش خبرنگار ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری صبح جمعه در بانکوک پایتخت تایلند آغاز شد و علی کفاشیان نایب رئیس فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا و کادر و اعضای تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشورمان نخستین گروهی بودند که آرای خود را به صندوق انداختند.
اعضای تیم فوتسال زیر 20 سال ایران که تاکنون تیم های مغولستان و امارات را در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند شکست داده اند روز جمعه با حضور در سفارت کشورمان، آرای خود در انتخابات ریاست جمهوری را به صندوق رای انداختند.
علی کفاشیان نایب رئیس فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا را در رای دادن کادر فنی تیم ملی فوتسال زیر 21 سال که در تایلند بسر می برند، همراهی می کردند.
رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری کشورمان در بانکوک تا ساعت 18 به وقت محلی (15 و 30 به وقت تهران) ادامه خواهد داشت.
ملی پوشان ایران امروز جمعه و در سومین دیدار مقابل چین صف آرایی می کند و روز شنبه نیز در آخرین دیدار در مرحله گروهی با قرقیزستان روبرو خواهند شد.

به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 به صورت همزمان در ایران و در 102 کشوربرگزار می شود.
در این دوره، با انصراف کدام مخدرها و افراد مشمول «موادمخدر دولتی» می‌شوند؟

زنگ خطری که «قالیباف» دیر به صدا درآورد

نگاهی دیگر به موسسات غیر مجاز

کلیدواژه: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران | رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری | دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران | آرای خود را به صندوق خواهند انداخت | انتخابات ریاست جمهوری ایران | ساعت هشت بامداد به وقت محلی | سفارت جمهوری اسلامی ایران | رای گیری از ایرانیان مقیم | انتخابات ریاست جمهوری | گزارش خبرنگار ایرنا | رای خود را به صندوق ها | تا ساعت 19 به وقت محلی | گزارش ایرنا | برگزاری انتخابات | ایرانیان مقیم | اخذ آرای هموطنان | آغاز شد به گزارش | ایرانیان مقیم | صبح به وقت محلی | صندوق های رای | وقت تهران | پیش بینی شده | شعبه اخذ رای | محل سفارت | حضور گسترده | جمهوری کشور | چهار شهر | رای گیری | اخذ رای | صندوق رای | ساعت 8 صبح | اعلام شده | پای صندوق | کره جنوبی | یک صندوق | نجف اشرف | روز جمعه | یک شعبه

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۵۱۲۶۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • تردد ایرانیان مقیم خارج به کشور در دولت تدبیر و امید ۱۰ برابر شده است
 • به گزارش ایرنا، مجید حلاج زاده چهارشنبه شب در آئین افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه و بورس و فرصت های سرمایه گذاری قزوین افزود: پس از بهبود روابط کشور با دنیا در دوره پسابرجام، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ایرانی و نیز ایرانیان مقیم خارج و خارجی‌ها رغبتی دو چندان نسبت به سرمایه‌گذاری در ایران از خود نشان داده‌اند.مشاور مدیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور اظهار کرد: همه ایرانیان خارج از کشور، وطن خود را دوست دارند و برای کمک به میهن خود در مواقع اضطراری و مورد نیاز آماده اند.وی با بیان اینکه ایرانیان ساکن در خارج مشتاق سرمایه‌گذاری در کشور خود هستند و دوست دارند در منطقه و استان زادگاهشان سرمایه‌گذاری کنند، خاطرنشان کرد: تمایل ایرانیان خارج از کشور به دریافت ضمانتنامه ارزی در مقابل سرمایه‌گذاری‌ خود در پروژه‌های خصوصی و دولتی و در عین حال محدودیتی که بانک مرکزی برای صدور ضمانتنامه‌های ارزی برای بانک‌ها قائل شده است از جمله موانع پیش رو در این خصوص است که باید برای حل آن چاره ای اندیشیده شود.حلاج زاده با بیان اینکه 6.5 درصد ایرانیان در خارج از کشور زندگی می‌کنند،اظهار داشت: در حال حاضر برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از ظرفیت این افراد برای سرمایه‌گذاری در داخل مورد توجه قرار گرفته است.وی یادآور شد: افراد زیادی برای بازگشت به کشور و خدمات رسانی به ایرانیان اعلام آمادگی کرده اند اما باید برای حضور آنان بسترهای لازم فراهم شود.حلاج زاده با بیان اینکه 370 هزار نفر پروفسور، نخبه و کارشناس ایرانی در خارج از کشور زندگی می کنند،افزود: تحلیلگران خارجی، ایران را بزرگترین صادرکننده مغزهای متفکر به خارج می دانند.وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور در استان‌های مختلف فراهم نیست، ادامه داد: باید برنامه ریزی‌ها به صورتی انجام شود که این افراد حضور بی دغدغه در...
 • ۲۵ هزار میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور
 • به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقزوین؛ حلاج زاده در مراسم افتتاح نمایشگاه بانک، بیمه، بورس و فرصت‌های سرمایه گذاری در قزوین افزود: ۱۰ درصد ثروت دنیا در اختیار ایرانیان قرار دارد. وی با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه گذاری باید برای سرمایه گذاران مهیا باشد افزود؛ ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در کشور تمایل دارند به شرط آنکه زمینه برای سرمایه گذاری مهیا شود. رئیس مرکز ایرانیان خارج از کشور با بیان اینکه هدف ما بازگشت و زندگی این افراد در داخل ایران نیست افزود: باید از این ظرفیت برای سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی به کشور استفاده کنیم. حلاج زاده با بیان اینکه ایران بزرگترین صادر کننده مغز‌های متفکر به خارج از کشور است گفت: سیصد و هفتاد هزار پرفسور، مهندس و نخبه ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند. انتهای پیام/ تاکید بر بازگشت نخبه های ایرانی به داخل کشور
 • ایرانیان خارج از کشور ۲۵ هزار میلیارد دلار سرمایه دارند
 • قزوین- مشاور دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: ایرانیان خارج از کشور بیش از ۲۵ هزار میلیارد دلار سرمایه دارند که استفاده از این ظرفیت برای رونق اقتصاد کشور ضروری است. به گزارش خبرنگار مهر، مجید حلاج زاده سه شنبه شب در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه و بورس و فرصت های سرمایه گذاری اظهارداشت: مهمترین هدف ما آوردن سرمایه های خارج از کشور است و در این میان جلب نظر افراد بسیار مهم است. وی اضافه کرد: سرمایه های عظیم در کشورهای مختلف جهان وجود دار که متعلق به ایرانیان است و ما هنوز این ظرفیت عظیم را استفاده نکرده ایم. حلاج زاده بیان کرد: بیش از ۳۷۰ هزار نفر پروفسور، نخبه و کارشناس ایرانی در خارج از کشور داریم که به گفته تحلیلگران خارجی ایران بزرگترین صادرکننده مغزهای متفکر به خارج است. وی یادآورشد: با راه اندازی مرکز ایرانیان خارج از کشور تلاش می کنیم تا مغزهای متفکر را به داخل کشور جذب کنیم البته هیچ نیازی نیست زندگی این افراد را هم منتقل کنیم بلکه هدف استفاده از ظرفیت های فکری و مالی ایرانیان است تا به اقتصاد و اشتغال کشور کمک شود. مشاور دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور اضافه کرد: با الگو گرفتن از کشورهایی مانند لبنان که بزرگترین تجار خود را درخارج از کشور به کار گرفته و در شرایط بحرانی از آن استفاده می کنند می توانیم از ظرفیت ارزشمندی که داریم برخوردار شویم. حلاج زاده بیان کرد: کشور چین هم که ۳۰ سال قبل در فقرو گرسنگی و بیکاری بود با ایجاد سازمانی توانمند توانست چینی های پولدار خارج از کشورش را ساماندهی کند و با مهندسی معکوس توانست به اقتصادی قوی دست یابد و ما نیز می توانیم این الگو را پیاده کنیم. ۲۵ هزار میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور وی اضافه کرد:...
 • ماجرای حضور ایرانیان در مراسم حج ۹۶
 • رضایی عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به عدم صدور ویزای تیم ۱۰ نفره وزارت خارجه ایران برای استقرار در عربستان، گفته بود: درصورت عدم همکاری عربستان موضوع اعزام حجاج منتفی می‌شود. به گزارش مشرق، ماجرای حضور ایرانیان در مراسم حج ۹۶، روز به روز اتفاق و حاشیه جدیدی به همراه دارد. پس از آن که جمعه گذشته با تاکید سرپرست حجاج ایرانی بیت‌الله‌الحرام و البته تریبون‌های نماز جمعه، برگزاری حج امسال، «قطعی» و «تصمیم نظام» خوانده شد، حالا به فاصله کمتر از سه روز، حاشیه‌های جدیدی به این ماجرا اضافه شده‌اند که حضور ایرانیان در مناسک حج ابراهیمی امسال را دستخوش شایدها و بایدهایی جدید کرده‌اند؛ حاشیه‌هایی که از انتقال قدرت پادشاه سعودی به ولیعهدش تا اظهارات یکی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی را دربر می‌گیرد. ماجرای احتمال لغو دوباره حج، از سخنان یکی از نمایندگان مجلس آغاز شد. آقای «محمدابراهیم رضایی» عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به عدم صدور ویزای تیم ۱۰ نفره وزارت خارجه ایران برای استقرار در عربستان، گفته بود: «درصورت عدم همکاری عربستان موضوع اعزام حجاج منتفی می‌شود. » آقای رضایی این را هم به خبرگزاری تسنیم گفته بود که لازم است پیش از حضور حجاج ایرانی در عربستان، تیمی از وزارت خارجه برای رسیدگی به امور حجاج از قبل در عربستان مستقر شده باشد اما هنوز این کشور به صدور ویزا برای آنها اقدام نکرده است. سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس هم در گفت‌وگو با «تسنیم» با اشاره به جزئیات عدم صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایران توسط سعودی‌ها گفت:«‌ویزای ۱۰ نفر از اعضای وزارت امور خارجه که قرار بود برای کارهای کنسولی حج تمتع به عربستان سعودی سفر کنند، صادر نشده است و این موضوع، ناشی از برخی مشکلات اداری در این حوزه است. » آقای« سید حسن حسینی شاهرودی» گفت:«...
 • حجاج به عنوان نمایندگان کشور باید معرف شخصیت بالای ایرانیان باشند
 • به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز چهارشنبه در دیدار با مدیر و مسئولان حج و زیارت و مدیران کاروان های حج استان کرمانشاه که به مناسبت هفته حج و زیارت برگزار شد، سفر حج را یک سفر معنوی، روحانی و بسیار لذت بخش دانست که ثواب خیر زیادی در آن نهفته است.وی به آداب و مناسک حج اشاره کرد و گفت: مهم ترین ویژگی و خصلتی که حجاج رعایت کنند مدارا نسبت به همسفری، هم اتاقی، حجاج دیگر کشورها در کنار صبر و تحمل سیلقه ها و فکرهای مختلف است.وی با اشاره به اینکه حجاج نباید بهانه به دست کسی بدهند، گفت: حجاج بخصوص جوانان باید شان و منزلت کشور را حفظ کنند . نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه افزود: از گذشته ایرانیان در سفر حج الگو و نمونه بوده اند و این روش باید همیشه ادامه داشته باشد بخصوص در شرایط سیاسی امروز که رفتار ایرانیان برای مردم دیگر کشورها و رسانه ها مهم محسوب می شود.مدیر کل حج و زیارت استان کرمانشاه نیز گفت: از استان کرمانشاه امسال هفت کاروان بالغ بر هزار نفر در روزهای 29 و 30 مرداد ماه به سفر پرخیر و برکت حج اعزام می شوند.حامد دارابی افزود: با توجه به عنایت ویژه نماینده ولی فقیه در استان نسبت به اعزام اهل سنت به این سفر معنوی، امسال برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی سه کاروان از اهل سنت به حج اعزام خواهند شد.وی گفت: همچنین 300 نفر از حجاج استان های کردستان و ایلام از طریق فرودگاه کرمانشاه عازم سفر حج خواهند شد.وی در پایان اظهار داشت: کاروان های استان کرمانشاه در طرح جدید مجموعه محور به صورت یکپارچه و در یک هتل با پرسنل کرمانشاهی خواهند بود و همچنین برای خدمت رسانی بیشتر هیچ کدام از مدیران کاروانهای حج، مراسم حج خود را ادا نخواهند...
 • افزایش مرگ ناشی از آسم در ایرانیان
 • طی سال‌ها اخیر مرگ بر اثر بیماری آسم در کشور 25 درصد افزایش یافته و هر سال بیش از 2600 ایرانی بر اثر این بیماری ناشی از آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند. در این میان مردان بالای 50سال بیش از همه در معرض این خطر قرار دارند.به گزارش فارس، در سال های اخیر دانشمندان ثابت کرده اند که آلودگی هوای ناشی از ماشین ها و کارخانه ها، دلیل عمده شروع حملات آسم است. 30 درصد از آسم های کودکان به دلیل آلودگی هوای شهری شروع می شود. مطالعات نشان می دهد آلودگی هوا باعث ایجاد بیماری آسم در افراد سالم می شود.تمام گروه­های سنی، اعم از زن و مرد در جهان بر اثر بیماری آسم جان خود را از دست داده اند و هیچ گروهی از این بیماری در امان نیست. پیک ابتلا به آسم طی دهه های اخیر در ایران در سال 1392 اتفاق افتاده که بیش 470هزار نفر بودند. از سال 1390 تاکنون نیز مرگ بر اثر آسم در ایران رو به افزایش است. از سویی تعداد مرگ و میر در مردان بیشتر از زنان بوده است. همچنین از سال 1389 تا 1394 شاهد افزایش مرگ و میر در آقایان و کاهش مرگ و میر در میان زنان هستیم. به علاوه تعداد مرگ و میر در اثر بیماری آسم در میان افراد پیر و بالای 70 سال بیشتر از رده های سنی دیگر است.آسم یک بیماری مزمن است که در بیشتر موارد درمان قطعی ندارد. این بیماری باعث مشکلاتی برای سلامت کودکان و بزرگسالان می شود. در جهان بزرگسالان سالانه 14 میلیون فرصت شغلی خود را به خاطر این بیماری از دست می دهند. این بیماری سالانه 2 میلیون نفر را به طور اورژانسی روانه بیمارستان می کند. به گفته نادری، عواملی که باعث شروع آسم در ایران می شوند شامل این موارد می‌شوند:‌ذرات ریز...
 • افزایش مرگ ناشی از آسم در ایرانیان بالای ۵۰ سال
 • در سال های اخیر دانشمندان ثابت کرده اند که آلودگی هوای ناشی از ماشین ها و کارخانه ها، دلیل عمده شروع حملات آسم است. 30 درصد از آسم های کودکان به دلیل آلودگی هوای شهری شروع می شود. مطالعات نشان می دهد آلودگی هوا باعث ایجاد بیماری آسم در افراد سالم می شود. تمام گروه­های سنی، اعم از زن و مرد در جهان بر اثر بیماری آسم جان خود را از دست داده اند و هیچ گروهی از این بیماری در امان نیست. پیک ابتلا به آسم طی دهه های اخیر در ایران در سال 1392 اتفاق افتاده که بیش 470هزار نفر بودند. از سال 1390 تاکنون نیز مرگ بر اثر آسم در ایران رو به افزایش است. از سویی تعداد مرگ و میر در مردان بیشتر از زنان بوده است. همچنین از سال 1389 تا 1394 شاهد افزایش مرگ و میر در آقایان و کاهش مرگ و میر در میان زنان هستیم. به علاوه تعداد مرگ و میر در اثر بیماری آسم در میان افراد پیر و بالای 70 سال بیشتر از رده های سنی دیگر است. آسم یک بیماری مزمن است که در بیشتر موارد درمان قطعی ندارد. این بیماری باعث مشکلاتی برای سلامت کودکان و بزرگسالان می شود. در جهان بزرگسالان سالانه 14 میلیون فرصت شغلی خود را به خاطر این بیماری از دست می دهند. این بیماری سالانه 2 میلیون نفر را به طور اورژانسی روانه بیمارستان می کند.به گفته نادری، عواملیکه باعث شروع آسم در ایران می شوندشامل این موارد می‌شوند:‌ ذرات ریز معلق برخی از ذرات ریز می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث شروع آسم شوند. مطالعات نشان می دهد بین تعداد افراد بستری در بیمارستان ها به خاطر حملات آسم و این ذرات معلق رابطه‌ای مستقیم وجود دارد یعنی در مناطقی که این ذرات بیشتر شده اند تعداد این بیماران...
 • بررسی گروگان گیری ایرانیان در ترکیه
 • به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حسین ذوالفقاری در حاشیه امضای صورت‌جلسه نتیجه اولین نشست کارگروه مشترک جمهوری ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در وزارت کشور اظهار کرد: بعد از چندین سال از توافق نامه امنیتی ایران و ترکیه، این اولین نشستی بود که به عنوان کمیته مشترک دو کشور برگزار شد. وی در ادامه افزود: دو کشور تهدیدات مشترکی از جمله اقدامات تروریستی، مواد مخدر، مهاجرت غیرقانونی، قاچاق سلاح، مشروبات الکلی، انسان و مواد مخدر دارند. بنابراین لازم بود مذاکراتی میان دو کشور برای هماهنگی جهت مقابله با این تهدیدها انجام می‌شد. معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه درباره موضوعات مطرح شده، دو کشور به توافق رسیدند، بیان کرد: این رفت و آمدها و تبادل نظرها می‌تواند به مهار گروه‌های تروریستی و مجرمینی که بین دو کشور تردد می‌کنند، کمک ‌کند. همچنین این نشست‌ها به نزدیک شدن دیگاه‌های دو کشور در مسالئل کلان منطقه‌ای کمک می‌کند. ذوالفقاری همچنین گفت: در این نشست دو روزه با هیات ترکی درباره جبران خسارت کامیون‌داران ایرانی که کامیون‌های آنها در ترکیه مورد هدف قرار گرفته بود مذاکراتی انجام شد و قرار شد ترکیه خسارت رانندگان ایرانی را جبران کرده و امنیت آنها را نیز تامین کند. وی با بیان اینکه بر تکریم اتباع دو کشور نیز تاکید شد، اظهار کرد:‌ بعضی تبهکاران اتباع ایران را فریب داده و با آنها را وعده اخذ ویزای کشور دیگر به ترکیه می‌کشانند و اتباع ایرانی را گروگان گرفته و از خانواده‌های آنها اخاذی می‌کنند. ما در این مذاکرات بر لزوم مقابله دولت ترکیه با این باندها و تلاش بیشتر در این زمینه تاکید کردیم. براساس این گزارش، پس از برگزاری نشست دو روزه هیات ایرانی و ترکی در تهران، دو طرف با تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مبارزه با تروریسم، جرایم سازمان یافته فرامرزی، قاچاق مواد مخدر، افزایش امنیت مرزی...
 • فرش دست بافت جزو هویت فرهنگی و اقتصادی ایرانیان
 • به گزارشگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازمهاباد، محمدقسیم عثمانی روز چهارشنبه در دیدار با رئیس و اعضای اتحادیه تولیدکنندگان فرش دست باف بوکان افزود: برای رفع مشکلات پیش روی بازار فرش باید از شعار دست برداریم.وی ادامه داد: در فضای رقابت چه در تجارت داخلی و چه در تجارت خارجی برنده و موفق کسی است که قیمت تمام شده محصول را پائین آورد و کیفیت را بالا ببرد.عثمانی افزود: با توجه به تغییر تعریف کیفیت در دنیای امروز، هر مشتری با هر نوع سلیقه ای اگر دست خالی از مجموعه خارج نشد بدانید که محصول شما با کیفیت است. وی بیان کرد: صاحبان مشاغل و تولیدکنندگان محصولات تفکر سنتی برای فروش دارند مردم باید خودشان را با تولید ثابت آنان تطبیق دهند اما واقعیت بازار چیز دیگری است و این تولیدکنندگان هستند که باید خود را با انواع سلایق و خواسته های مردم هماهنگ کنند و ما باید به طور حتم در صنعت فرش خود را با سلایق متفاوت تطبیق دهیم.وی اضافه کرد: در صنعت فرش دست باف با حفظ اصالت و هویت به ابداع و نوآوری احتیاج داریم. عثمانی در ادامه با اشاره به عامل بهبود مستمر در چرخه تولید گفت: کیفیت محصول باید به صورت مستمر بهبود پیدا کند برای این کار باید از تلفیق علم و صنعت بهره گرفت و از دانش آموخته های این علم در صنعت فرش دست باف استفاده کرد.وی از تولیدکنندگان فرش دست بافت به علت استفاده نکردن از عنصر تبلیغات در فروش فرش دست بافت انتقاد کرد و گفت: تولید کنندگان باید از قدرت تبلیغات در کارشان استفاده کنند و برای برون رفت از راکدی بازار قیمت تمام شده فرش سنتی را پائین آورده و آن را به کالایی معمول تر تبدیل کرده و از حالت لوکس خارج کنند.نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برگزاری همایش بزرگ فرش سنتی در...
 • شمار ایرانیان دارنده حکم ثبت رکورد درگینس به پنج نفر رسید
 • روح الله دشمن زیاری روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: این شناگر موفق شد با دستان بسته به مدت بیش از سه ساعت در آبهای خلیج فارس شنا کند و با رکورد جهانی در این زمینه ثبت کند. وی بیان کرد: ثبت رکورد این بانوی شناگر 35 ساله تهرانی با حضور نماینده کتاب گینس در ایران، رکوردش را به نام ایران و بوشهر در کتاب رکوردهای جهان به ثبت رساند.دشمن زیاری یادآور شد: این بانوی ایرانی با پوشش اسلامی رکورد شنا با دستان بسته در آبهای آزاد را که در اختیار پائلو کارزری (مرد ایتالیایی) بود را شکست و آن را به خود اختصاص داد.وی یادآور شد: ه اکنون در ایران علاوه بر الهام سادت اصغری چهار نفر دیگر نیز دارنده حکم ثبت رکورد گینس هستند که 2 مورد آن در رشته فوتبال در بخش تعداد گل زده و روپایی و 2 مورد نیز در رشته طناب زنی و بیشترین ضربه زدن به توپ با شانه است.دشمن زیاری افزود: سه ایرانی نیز نام آنها در سایت کتاب های گینش ثبت شده ولی به دلیل پیگیری نکردن هنوز مدرک خود را دریافت نکرده اند که یکی از آنان علی دایی با برخورداری بیشترین گل ملی در رشته ورزشی فوتبال در جهان است.وی افزود: هم اکنون در ایران 20 نفر برای ثبت رکورد در گینس اعلام آمادگی کرده اند که از این شمار تنها پنج نفر مدارک مورد نیاز را تحویل دادند.7212/6043**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انشتار دهنده: خدانظر خواجه
 • برتری ایرانیان در حج به دلیل برخورداری از یک باطن حقیقی است
 • مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: برتری ایرانیان در حج که به دلیل برخورداری از یک باطن حقیقی است، نباید باعث حجاب شود و اتفاقا این موضوع برای ایرانیان باید یک غنا ایجاد کند. به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «صبح و گفت و گو»رادیو گفت وگو با موضوع حج در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین فرزاد فروزش مدرس حوزه و دانشگاه روانه آنتن شد. حجت الاسلام والمسلمین فرزاد فروزش با بیان اینکه حج مانند بقیه مناسک دینی، ظاهر و باطنی دارد، گفت: ظرافت تمام تعالیم الهی، مشحون به ترکیب ظاهر و باطن است مگر بعضی از قسمت ها که دچار تغییر شده است. در اسلام نیز ظاهر و باطن اعمال یک انسجام و پیوستگی خاصی دارد. وی درباره ظاهر حج توضیح داد و بیان داشت: ظاهر حج، طواف و قربانی کردن و امثال آن است اما همه اینها یک باطنی دارد که باعث می شود، این اعمال، اعمال سیاسی شوند. برای توسعه ظرفیت حجاج همه کشورها، دست دولت ها باز است اما تنها برای کشور ایران محدودیت ایجاد می شود یعنی عربستانی ها می خواهند ظرفیت حجاج ایرانی کم شود اما ظرفیت تمام حجاج کاهش پیدا نکند. این مدرس حوزه و دانشگاه درباره علت نگاه سیاسی عربستان به ایران در حج، بیان داشت: تفاوت حجاج ایرانی با کشورهای دیگر محسوس است و این موضوع حتی در چرخیدن و طواف کردن دور قبله نیز مشهود است. علت این موضوع به پدیده باطن گرایی در اعمال مربوط می شود که ناظر بر روح حقیقی حج یعنی پذیرفتن ولایت الله است. وی در عین حال تاکید کرد: برتری ایرانیان در حج که به دلیل برخورداری از یک باطن حقیقی است، نباید باعث حجاب (مانع) شود و اتفاقا این موضوع برای ایرانیان باید یک غنا ایجاد کند تا ما را در خانه خدا خاکسارتر کند. حجت الاسلام و المسلمین فروزش ادامه داد: اگر...
 • ۱۱۰ سرمایه گذار بزرگ ایرانی مقیم خارج به تهران سفر می کنند
 • قزوین- جانشین شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: برای شرکت در همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور ۱۱۰ سرمایه گذار ایرانی در آبان ماه به ایران سفر می کنند. به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری جانشین شورای عالی ایرانیان خارج از کشور سه شنبه شب در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بورس، بیمه و فرصت های سرمایه گذاری که در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین برگزار شد اظهارداشت: کشور ایران با داشتن ظرفیت های فراوان طبیعی و خدادادی از جمله گردشگری می تواند با برنامه ریزی مدون از این شرایط برای بهبود وضعیت اقتصادی استفاده کند. وی اضافه کرد: در شرایطی که قادریم ۲۰ میلیون گردشگر را وارد کشور کنیم اما هنوز بسیاری از ظرفیت ها مغفول مانده است که باید برای شکوفایی آن برنامه ریزی کنیم. شریعتمداری یادآورشد: ایران اسلامی با داشتن تنوع صنایع دستی می تواند ۲۰ میلیارد دلار از این هنر کسب کند که ایجاد هتل برای جذب گردشگر ضروری است. وی اضافه کرد: با فعال شدن ۵۰ فرودگاه در کشور استان قزوین هم می تواند از فرودگاه پیام استفاده کند و از این ظرفیت برای پروازهای داخلی برخوردار شود. جانشین شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: در فرودگاه کشور امارات سالانه ۶۰ میلیون مسافر جابجا می شود و ما نیز قادریم با فعال کردن ظرفیت های خود به درآمدهای مناسبی دست یابیم. ۱۱۰ سرمایه گذار ایرانی خارج از کشور به تهران سفر می کنند وی اضافه کرد: در آبان ماه امسال با برگزاری همایشی بیش از ۱۱۰ ایرانی سرمایه دار مقیم خارج از کشور به تهران سفر می کنند تا در این همایش شرکت کنند و استان قزوین می تواند از این فرصت برای معرفی توانمندی های سرمایه گذاری استفاده کند. شریعمتداری بیان کرد: پروژه های زیربنایی که نیازمند منابع مالی برای تکمیل شدن هستند می تواند به ایرانیان خارج...
 • شورای ملی ایرانیان آمریکا:رای کنگره چراغ سبز به ترامپ علیه برجام بود
 • خبرگزاري آريا - نيويورک – ايرنا- شوراي ملي ايرانيان آمريکا، موسوم به `ناياک` نسبت به پيامدهاي راي کنگره اين کشور به تحريم هاي جديد عليه ‏ايران هشدار داد و آن را چراغ سبزي به سياست خصمانه دونالد ترامپ براي از بين بردن برجام دانست.‏به گزارش ايرنا، شوراي ملي ايرانيان آمريکا، روز سه شنبه با صدور بيانيه اي به تصويب طرح تحريم هاي ايران در مجلس ‏نمايندگان آمريکا واکنش نشان داد و تصريح کرد: اين بدترين زمان و شرايط ممکن براي کنگره بود تا ابزار تازه اي ‏به ترامپ براي از ميان بردن توافق با ايران بدهد. ‏اين بيانيه مي افزايد: صرفنظر از نيت نمايندگان، قانونگذاران به ترامپ چراغ سبز دادند تا توافق هسته اي با ايران را از ميان ‏بردارد و زمينه را براي جنگ فاجعه آميز با ايران ايجاد کنند. صرف نظر از هر گونه مزاياي تحريم ها عليه روسيه يا کره شمالي، ‏احمقانه است انتظار داشته باشيد که ترامپ از اختيارات تحريم جديد ايران دورانديشانه استفاده کند.‏بيانيه شوراي ملي ايرانيان آمريکا با تاکيد بر اينکه ترامپ به دنبال اجراي سناريوي دروغ پردازي عليه عراق در خصوص ايران ‏است، تصريح کرد : بسياري از مقامات سابق و کارشناسان معتقدند که ترامپ در ماه اکتبر، بدون در نظر گرفتن اقدامات ‏ايران، از تاييد توافق هسته اي خودداري خواهد کرد. ‏اين بيانيه مي افزايد: با اين حال، کنگره به اين رئيس جمهوري، براي حفاظت از توافق هسته اي و منافع امنيت ملي ايالات متحده ‏ابراز اعتماد مي کند. اگر ترامپ تصميم به استفاده از اختيارات تازه اش در جهت از بين بردن توافق هسته اي ايران بکند، کنگره مسوليت ‏بزرگي براي بحران آينده خواهد داشت.‏مجلس نمايندگان آمريکا عصر سه شنبه (به وقت واشينگتن) طرح تحريم هاي ايران، روسيه و کره شمالي را با 419 راي موافق و ‏‏3 راي مخالف تصويب کرد.‏اين تحريم ها که گسترده ترين تحريم هاي آمريکا پس...
 • لزوم مشارکت گسترده مردم در برگزاری رویداد تبریز ۲۰۱۸
 • در جلسه مشترک کمیته بازاریابی و امور بین الملل و کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی تبریز 2018 بر اهمیت مشارکت گسترده مردم در برگزاری رویداد تبریز 2018 تاکید شد.   به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رئیس کمیته بازاریابی و امور بین الملل تبریز 2018 در این جلسه با بیان اینکه کمیته امور تبلیغات و بین الملل در فعالیت‌های خود تبریز را در کانون توجه فعالیت‌های خود قرار داده است، گفت: این کمیته در چهار کارگروه امور بین الملل، تبلیغات، رسانه و تبلیغات ورزشی فعالیت دارد و برنامه‌ها با مشورت تمامی کارگروه‌ها گرفته می‌شود.     حجت السلام احمد حمیدی تاکید کرد: برای عملکرد بهتر کارگروه ها، جلسات متعددی برگزار می شود و در نهایت نمایندگان هر کار گروه به جمع‌بندی کارها و اقدامات می پردازند و زمانبندی می‌شوند.     رئیس دبیرخانه تبریز 2018 شهرداری تبریز نیز در این جلسه انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 را شروعی بی‌نظیر برای شکل‌گیری گردشگری به عنوان صنعتی پرسود در کشور و منطقه دانست که نیاز به تبلیغات در سطح گسترده در فرودگاه‌ها و مبادی ورودی شهر است.     جواد شریف نژاد با اشاره به اینکه می‌توان از حضور مردم در بالابردن سطح برگزاری این رویداد استفاده کرد، گفت: با توجه به اینکه این رویداد دوره زمانی یکساله را دارد، باید در برنامه‌ریزی‌ها به این دوره زمانی توجه شود و هم‌چنین بسیج دانش‌آموزی و جمعیت هلال احمر نیز می‌توانند در طرح " نهضت داوطلبی تبریز 2018" شرکت داشته باشند.     گفتنی است، در این جلسه برنامه‌های کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی تبریز 2018 و برنامه‌های  کمیته بازاریابی و امور بین الملل تبریز 2018  و نیز طرح " نهضت داوطلبی تبریز 2018" مورد بررسی قرار گرفت.       انتهای پیام
 • آیت الله علوی بروجردی تاکید کرد لزوم استفاده گسترده تر از حضور زائران در شهر مقدس قم
 • به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدجواد علوی بروجردی در آیین رونمایی از پنجره فولاد حرم حضرت فاطمه معصومه(س) ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد کریمه اهل بیت(ع) و آغاز دهه کرامت اظهار کرد: مرحوم آیت‌الله بروجردی مسجد اعظم را در راستای ارائه خدمات بیشتر به زائرین حضرت معصومه(س) بنا کرد و وصیت او این بود که در همین محلی که اکنون دفن شده‌اند یک راهرو از مسجد اعظم به سمت حرم مطهر باشد تا زائرانی که از این مسیر به محل ضریح وارد می‌شوند از کنار قبر ایشان عبور کنند. وی اضافه کرد: آیت‌الله بروجردی که در بخشی از دوران حیاط خود مرجعیت شیعه را بر عهده داشت براین باور بود که نه تنها از خود حضرت معصومه(س) به مردم برکت می‌رسد بلکه زائرین ایشان نیز دارای برکت هستند به همین علت وصیت کرد تا محل دفنشان در مسیر رفت و آمد زائران باشد. تولیت مسجد اعظم تصریح کرد: امروز بعداز گذشت نزدیک به 60 سال، وصیت آیت‌الله بروجردی عملی شد و قبر ایشان در مسیر ورودی زائران حضرت معصومه(س) قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه زائرین حضرت معصومه(س) برکات بسیاری به دنبال دارند، گفت: باید از برکت حضور زائران در شهر مقدس قم به صورت گسترده‌تری استفاده کنیم. انتهای پیام/ک
 • احتمال بروز خاموشی گسترده در کشور
 • با توجه به افزایش دمای هوا از ۳ تا ۵ درجه، در صورتی که مردم بیش از روزهای گذشته نسبت به مصرف برق در ساعات پیک، صرفه جویی و مدیریت مصرف نداشته باشند، احتمال بروز خاموشی گسترده در کشور بیش از هر زمان د به گزارش مشرق، طبق آخرین گزارش های سازمان هواشناسی از امروز (چهارشنبه، چهارم مردادماه 96) تا دوشنبه هفته آینده (نهم مردادماه) دمای هوا در سطح کشور غیر از نوار ساحلی خلیج فارس و دریای عمان، بین 3 تا 5 درجه افزایش خواهد یافت. کارشناسان صنعت برق اذعان دارند که هر درجه افزایش دمای هوا، موجب افزایش 500 تا 700 مگاواتی مصرف برق در کشور ناشی از افزایش مصرف وسایل سرمایشی خواهد شد. در شرایط که مصرف کنونی برق در مرز 53 هزار مگاوات است؛ افزایش دمایی که از امروز در سطح کشور آغاز می شود، مصرف برق را به بیش از 55 هزار مگاوات خواهد رساند. تجربه رسیدن مصرف برق به بیش از 55 هزار مگاوات پیش از این در روز چهاردهم تیرماه سال جاری رخ داد که شبکه برق کشور را در وضعیت بحران قرار داد و با وجود بهره برداری کامل از ظرفیت های تولید، انتقال و توزیع، احتمال از مدار خارج شدن بخشی از شبکه برق کشور ناشی از فشار بار توزیع و مصرف وجود داشت که در این صورت شاهد بروز خاموشی های گسترده در بخش هایی از کشور بودیم. این احتمال در انتهای هفته جاری و ابتدای هفته آینده وجود دارد و با توجه به افزایش دمای هوا از 3 تا 5 درجه، در صورتی که مردم بیش از روزهای گذشته نسبت به مصرف برق در ساعات پیک، صرفه جویی و مدیریت مصرف نداشته باشند، احتمال بروز خاموشی گسترده در کشور بیش از هر زمان دیگری است. تقریباً تمامی مشترکان بخش صنعت و کشاورزی در طرح پیک سایی شرکت کرده و...
 • ۲۱ درصد مردم کشور در ورزش همگانی مشارکت دارند
 • رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی شاخص ورزش‌های این حوزه را ۳۰ دقیقه و در هفته ۳ روز اعلام کرد و گفت: ۲۱ درصد مردم کشور در ورزش همگانی مشارکت دارند که استان البرز در این آمار مشارکت به رشد ۲۴ درصدی در ورزش‌های همگانی رسیده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی مجد آرا صبح امروز در دیدار با استاندار البرز اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا منویات مقام معظم رهبری را در توسعه ورزش همگانی محقق کنیم تا جامعه‌ای شاد و بانشاط داشته باشیم.رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی شاخص ورزش‌های این حوزه را 30 دقیقه و در هفته 3 روز اعلام کرد و گفت: 21 درصد مردم کشور در ورزش همگانی مشارکت دارند که استان البرز در این آمار مشارکت به رشد 24 درصدی در ورزش‌های همگانی رسیده است.وی بیان کرد: برای اینکه جامعه‌ای سالم داشته باشیم تا افق 1404 باید حداقل 50 درصد مردم ورزش همگانی داشته باشند، با این رویکرد نیز برنامه‌های خود را در فدراسیون اجرایی می‌کنیم و تلاش می‌شود تا پایان سال به رشد قابل توجهی در این زمینه برسیم.مجدآرا افزود: یکی از موضوعاتی که سبب می‌شود تا جامعه سالمی داشته باشیم، ترویج فرهنگ ورزش قهرمانی در کشور است و برای اجرایی شدن این مهم تلاش وافری داریم.مجد آرا با اشاره به تدوین سند توسعه راهبردی ورزش گفت: فدراسیون ورزش‌های همگانی این سند توسعه محور را در حوزه ورزش تدوین کرده است و با شورایی که در استانها تشکیل می‌شود الزامات و بایدهای آن اجرایی می‌شود.وی بر ضرورت تشکیل شورای راهبردی ورزش همگانی در استان نیز تأکید کرد و افزود: توسعه فرهنگ ورزش همگانی در روستاها، آموزش و پرورش و سایر نقاط محروم رویکردی است که در اجرایی شدن برنامه‌های این شورای راهبردی باید مورد توجه قرار گیرد.رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی ایجاد جاده‌های سلامت و احداث پارک‌های بانوان در شهرستانها را نیز از جمله برنامه‌های این شورای...
 • طرح نماد با مشارکت ۹ وزارتخانه در کشور اجرا می شود/اجرای طرح کاهش طلاق در ۱۱ استان
 • رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح نماد با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت ۹ وزارتخانه در بین دانش آموزان و نونهالان در کشور اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گمیشان، انوشیروان محسنی‎بندپی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی گمیشان اظهار داشت: با رویکردهای اجتماعی‌محور و بهره‎گیری از آموزه‎های دینی و فرهنگی باید در این کارگروه اجتماعی و فرهنگی اقدام کنیم.با توجه به تحولاتی که در جامعه پیش می‎آید و رشد ساختار تکنولوژی، شاهد افزایش آسیب‎ها و افزایش تنوع در آسیب‎های اجتماعی هستیم.وی افزود:‌ مقام معظم رهبری در سال‎های اخیر در دیدار با مسئولان تاکید کردند آن چیزی که در جامعه ما وجود دارد زیبنده این نظام نیست و باید مسئولان جدی‎تر به معضلات اجتماعی بپردازند و در ابتدا بتوانیم رشد آنها را متوقف و در درازمدت آنها را کاهش دهیم.محسنی افزود: بهزیستی یک سازمان تخصصی با بهره‎گیری از کارشناسان است که در جاهایی که نیاز به ایفاء نقش است، عمل می‎کند و در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان رضایت نسبی نسبت به این سازمان داشتند.رویکرد دولت نیز توجه به آسیب‎های اجتماعی است و در نوشتن سند‎های آسیب‎های اجتماعی از کارشناسان بهره گرفته شد.رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در برنامه‎های توسعه کشور در گذشته توجه کمتری به آسیب‎های اجتماعی می‎شد، افزود: جامعه‎ای می‎تواند به توسعه دست پیدا کند که آسیب‎های کمتری داشته باشد و بر این اساس در برنامه ششم به طلاق، نقاط بحرانی، حاشیه‎نشینی در لایحه‎ای که امروز تبدیل به قانون شده مورد توجه قرار گرفت.محسنی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید 2 طرح مهم در حال پیگری است، افزود: از نقطه آغاز نونهالی و نوجوانی و سنین مدرسه به نام نماد که کاری جمعی است را در کشور برای نخستین‌بار تمرین می‎کنیم.وی با بیان اینکه 9 وزارتخانه در راستای اجرای طرح نماد دور یکدیگر جمع شدند،...
 • واردات ۶۳ تن میخ و پونز در عرض یک ماه چقدر ارز از کشور خارج کرده است
 • به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس آمار گمرک در یک ماهه نخست سال 96 قریب به 63 تن ميخ، پونز و....، به ارزش ریالی 3000840636 و ارزش دلاری 92545 وارد کشور شده است. کشور چین با صادر کردن 61 تن ميخ، پونز و.... به ارزش دلاری 90206 و ارزش ریالی 2924984268 و همچنین کشور ایتالیا با صادرات 716 کیلوگرم ميخ، پونز و.... با ارزش ریالی 41754384 و ارزش دلاری 1288 جزو کشورهایی هستند که این محصول را به ایران صادر می کنند. انتهای پیام/ چین و ایتالیا صادرکنندگان اصلی میخ به ایران
 • صادرات محصولات حلال به خارج از کشور تسهیل می شود
 • بجنورد- نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به عملیاتی شدن قانون دریافت برند حلال برای محصولات صادراتی، گفت: بر این اساس صادرات محصولات حلال به خارج از کشور تسهیل می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید حسن عالمی، عصر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی که در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی این استان برگزار شد، اظهار کرد: قانون دریافت برند حلال برای محصولات صادراتی در حال عملیاتی شدن است و این امر از طریق دو سازوکار اجرایی می‌شود. آیت‌الله عالمی تصریح کرد: دراین‌باره نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، دو تفاهم‌نامه با سازمان ملی استاندارد و اتاق بازرگانی ایران امضاء کرده است تا بر حلیت کالاهای صادراتی نظارت داشته باشد. وی افزود: کارخانه‌های تولیدی و کشتارگاه‌هایی که بخواهند برند حلال برای صادرات محصولات خود کسب کنند باید تأییدیه سازمان ملی استاندارد و ناظرین شرعی را دریافت کنند. وی عنوان کرد: تفاهم‌نامه‌ای که با اتاق بازرگانی ایران امضاءشده است، گواهی حلال تحت عنوان گواهی ایکریک صادر می‌کند که هدف آن بهره‌گیری از ظرفیت بازار بین‌المللی برای محصولات حلال است. نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: نظارت ناظرین شرعی و در اختیار قرار دادن برند حلال برای محصولات در جهت تسهیل صادرات این محصولات به خارج از کشور انجام می‌شود. آیت‌الله عالمی اظهار کرد: هر کشتارگاهی در خارج از کشور که قصد تولید و واردات گوشت برای ایران را داشته باشد با نظارت یک دامپزشک و یک روحانی اعزامی فعالیت می‌کند و هم بر بهداشت و هم بر حلیت محصولات نظارت می‌شود. وی تعداد ناظرین شرعی در داخل کشور را نیز ۷۰۰ نفر برشمرد و تصریح کرد: به تعداد کشتارگاه‌های سطح کشور، ناظرین شرعی فعالیت می‌کنند و هیچ دامی بدون نظارت ذبح نمی‌شود. وی در خصوص کود و سم باقیمانده در محصولات کشاورزی نیز گفت: بر اساس دستورات فقهی، عرضه هر محصولی که...
 • ۴۷ میلیون دلار کالا از کاشان به خارج از کشور صادر شد
 • علی مراد نوروزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این مقدار صادرات کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی 30 درصد افزایش و از نظر ارزش دلاری نیز 36 درصد رشد داشته است.وی گفت: گلاب و عرقیات گیاهی، فرش ماشینی، لوله های چدنی و پلیکا، مفتول مسی، مواد پی وی سی، میل گرد، لنت ترمز، لبنیات، کولرآبی، گونی، آبلیمو و مواد شوینده از جمله کالاهای صادراتی کاشان بوده است.مسئول واحد ارزیابی گمرک استان اصفهان مستقر در کاشان، انواع ظرف های آرکوپال، آلومینیوم، چینی، پلاستیک و ملامین، قالب فلزی، باسکول، الیاف مصنوعی و انواع نخ را از دیگر محصولات صادراتی کاشان به خارج از کشور برشمرد.نوروزی از اتریش، ارمنستان، آلمان، ازبکستان، استرالیا، آفریقای جنوبی، افغانستان، ترکمنستان، اکراین، آلبانی، قطر، امارات، اندونزی، بحرین، بلغارستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، چین، زیمباوه، عراق، سنگاپور، عمان، قزاقستان، کانادا، مالزی، گرجستان، لیتوانی و کویت به عنوان کشورهای مقصد کالاهای صادراتی کاشان نام برد.7408/6136 * خبرنگار: یوسف صائب
 • تاکید رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور بر مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی
 • به گزارش ایرنا، خداکرم جلالی روز چهارشنبه در دومین کارگاه آموزشی معاونان حفاظت و امور اراضی کشور در هتل شهریار تبریز افزود: جلب مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی مهمترین کار برای هماهنگی اهداف سازمانی در حفاظت از جنگل ها، مراتع و حوزه آبخیزداری است.وی با تاکید بر جلوگیری از پایمال شدن حقوق مردم و انفال در رفع تداخل ها به منابع طبیعی، اظهار کرد: هنر این نیست که منابع طبیعی را افزایش داد و مستثنیات را ملی کرد بلکه نباید گذاشت یک مترمربع از زمین مردم به انفال یا از انفال به مردم اضافه شود.رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور یادآوری کرد: تلاش می شود اگر اختلافی بین اراضی ملی و مستثنیات مردم وجود دارد، حقوق مردم پایمال نشود و در کنار آن منافع بیت المال نیز باید در نظر گرفته شود.جلالی ادامه داد: اگر اهمیت جنگل ها و منابع طبیعی به درستی به مردم تبیین شود در آن صورت می توان در راستای حفاظت اصولی از منابع طبیعی گام اصولی برداشت.وی گفت: باید تلاش شود در راستای توسعه و عمران کشور با هماهنگی مردم و سایر دستگاه ها کمترین خسارت به منابع طبیعی وارد شود.جلالی یادآوری کرد: هم اکنون در تمامی استان های کشور مدیریت جامع حوزه آبخیز اجرا می شود و همه مسائل مربوط به حوزه را همه دستگاه ها با کمک مردم انجام می دهند.معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز هدف از این کارگاه را ایجاد هماهنگی برای اجرای بخشنامه ها، قوانین و آئین نامه های مصوب اعلام کرد و گفت: در این کارگاه ها دستورالعمل و شیوه اجرای این بخشنامه ها، آئین نامه و قوانین تدوین می شود.مسعود منصور، با بیان اینکه تنظیم برنامه سالانه در قالب نماد معاونت حفاظت و امور اراضی سازمان از دیگر اهداف این کارگاه است، افزود: در سال 94 نماد...
 • صدور فرهنگ مقاومت به خارج از کشور در سایه عنایات امام راحل رقم خورد
 • مسئول قرارگاه فرهنگی عمار گفت: صدور فرهنگ مقاومت به خارج از کشور در سایه عنایات امام راحل رقم خورده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلخال، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب ظهر امروز در مراسم یادواره سرداران شهید و 97 شهید بخش خورش رستم که در مسجد جامع شهر هشجین برگزار شداظهار داشت: اگر امام راحل تاکید داشت که شهدا زنده‌اند، آن مقام متوجه یاری شهدا در مواقع مختلف بود و به طور حتم زنده بودن شهدا روح ایثارگری در جامعه را تقویت کرده است.وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سرداران و شهدای گرانقدر بخش خورش رستم گفت: این یادواره‌ها از اثرگذاری بالایی برخوردار هستند و این یادواره به خاطر حضور معنوی شهدا در این محفل است.مسئول قرارگاه فرهنگی عمار در ارتباط با شهید مرتضی مطهری نیز گفت: شهید مطهری در کالبد بدن محصور بود و با شهادت توانست تاثیر معنوی و عرفانی خود را در جامعه ایفا کند.طائب با اشاره به این که اگر هم‌اکنون فرهنگ مقاومت به خارج از کشور صادر شده در سایه عنایات امام(ره) رقم خورده استگفت: اکنون حیفا و سوریه حضور جوانانی را می‌بینیم که در مقابل استکبار و اسرائیل می‌جنگند.وی بیان کرد: هر چند شهدا از پیش ما رفته‌اند ولی عمران پستی‌ها، رجبی‌ها و شهرام جعفری‌ها هنوز در دل‌های مردم زنده‌اند و در پای کار هستند و از یاد ملت نرفته‌اند.از ویژه برنامه‌های این مراسم معنوی مداحی توسط محمد باقر منصوریو مدیحه‌سرایی شاعر کشوری شعر توسط حاج کلامی بود و از مردم ولایتمدار شهر هشجین و خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مسئولان امر در برگزاری این یادواره توسط مسئول قرارگاه فرهنگی عمار تقدیر شد و از کتاب هفتمین فرمانده نوشته علی باقری‌نژاد و کتاب حبیب تولدی دیگر نوشته گلعلی‌بابایی، با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل، ائمه جمعه شهرستان خلخال و مسئولان استانی و شهرستانی رونمایی شد و در پایان 12 نفر از برگزیدگان...
 • کلنگزنی مجتمع فرهنگی ومذهبی چهارده معصوم ع میمندی های مقیم شیراز
 • شیراز- همزمان با آغاز دهه کرامت آیین کلنگ زنی احداث مجتمع فرهنگی و مذهبی چهارده معصوم(ع) میمندیهای مقیم شیراز برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیر کل اوقاف وامورخیریه فارس در مراسم کلنگ زنی حسینیه چهارده معصوم (ع) در شیراز گفت: خیران و واقفان فارس و شیراز همواره نشان دادند که پیشرو و الگوی کارهای خیر در کشور هستند. مدیر کل اقاف فارس در آیین کلنگ زنی حسینیه چهارده معصوم(ع) در شیراز افزود: تاریخ نشان می دهد که خیران فارس بدون دخالت و کمک دولتی ها همواره در ساخت مسجد و حسینیه بیشقدم شده اند. حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه حضور خیران در ساخت حسینیه ها حلاوت و شیرینی برای مردم داشته است ابراز داشت: مردم فارس در تمام حوزه ها دارای واقفان و خیران نیک اندیش هستند و یکی از افتخارات مردم فارس ساخت مسجد توسط این افراد در استان پهناور فارس است. منتخب مردم شیراز در شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم به گسترش فضاهای فرهنگی و مذهبی در شهر شیراز تاکید کرد و گفت: این موضوع باید به عنوان یکی از اولویت های مهم در دستورکار شورای جدید شهر و شهرداری شیراز در آینده قرار گیرد. سیروس پاک فطرت در ادامه اظهار داشت: شهردار فعلی شیراز و شورای چهارم نیز انصافا توجه ویژه ای به مسائل فرهنگی و مذهبی شهر داشته اند و حتی جدا از وظابف فرهنگی شهرداری ، حامی مراکز فرهنگی و مذهبی و مساجد درسطح شهر بوده اند. وی افزود: ایجاد مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهر ساز با همکاری شهرداری شیرز نمونه ای از توجه شهرداری به مسائل مهم فرهنگی و مذهبی در سالهای گذشته بوده است. رئیس هیئت امنای مجتمع فرهنگی و مذهبی چهارده معصوم نیز در حاشیه این مراسم گفت: مجتمع فرهنگی و مذهبی میمندی‌های مقیم شیراز منتسب به نام مبارک چهارده معصوم(ع)...
 • حضور ۴۸ کشور در بخش هنرهای تجسمی جشنواره سبز
 • فرهنگ>سینما - ۴۸ کشور در بخش هنرهای تجسمی جشنواره بین‌المللی فیلم سبز حضور دارند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،علاوه بر هنرمندان کشورمان، هنرمندان کشورهای چین، ایالات متحده آمریکا، مکزیک، ترکیه، ایتالیا، آلمان ، اکوادور، لهستان، کره جنوبی، روسیه بیشترین آثار ارسالی را به دبیرخانه دارند. هیات انتخاب پس ار بررسی کامل ، آثار راه یافته به بخش مسابقه را به تفکیک در رشته های عکس، پوستر، تصویرسازی، کاریکاتور، هنرهای مفهومی، ویدئوآرت كه در خصوص موضوع ششمين دوره جشنواره و حفظ محيط زيست است را انتخاب و معرفی می کند. ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران بزرگترين رويداد فرهنگي حفظ محيط زيست در منطقه خاورميانه است كه از ١٨ تا ٢٤ شهریورماه در تهران و به صورت همزمان در سراسر کشور در بیش از 180 مرکز اکران سینمایی برگزار می شود. 58241 کلید واژه‌ها : جشنواره‌های سینمایی - سینمای ایران -
 • حضور پنج تیم فوتبال از گیلان در مسابقات جام حذفی کشور
 • رئیس هیئت فوتبال گیلان عصر دوشنبه در مصاحبه با ایرنا گفت: تیم فوتبال سپیدورد رشت که در مسابقات لیگ برتر کشور حضور دارد، یکی از نمایندگان این استان در رقابت های جام حذفی است. قربانعلی الماسخاله افزود: همچنین تیم فوتبال ملوان بندرانزلی تنها نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور نیز، یکی از تیم های حاضر در مسابقات جام حذفی کشور می باشد. وی ادامه داد: تیم های فوتبال داماش گیلان و شهرداری فومن که در رقابت های لیگ دسته دوم کشور حضور دارند ،دیگر نمایندگان استان گیلان در مسابقات جام حذفی کشور هستند. وی بیان کرد: همچنین تیم فوتبال دخانیات رشت که عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر گیلان را کسب کرده، به عنوان پنجمین نماینده این استان در مسابقات جام حذفی کشور حضور خواهد یافت. رئیس هیات فوتبال گیلان خاطرنشان کرد: طی هفته جاری ، قرعه کشی رقابت های فوتبال جام حذفی کشور برگزار می شود و تیم های گیلانی حریفان خود را در این دوره از رقابت ها خواهند شناخت . در استان گیلان بیش از 27 هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته ورزشی فوتبال، در دو بخش بانوان و آقایان و در رده های سنی مختلف فعالیت دارند.****با انجام روز دوم رقابت های بسکتبال قهرمانی نوجوانان پسر منطقه دو کشور، صعود تیم های گیلان و توابع تهران مسجل شد.به گزارش خبرنگار ایرنا ، در جریان روز دوم این رقابت ها تیم های بسکتبال نوجوانان گیلان و توابع تهران عصر دوشنبه در رشت ، برابر حریفان خود به برتری رسیدند و با دو پیروزی متوالی ، صعود خود را از این گروه مسجل کردند. بر این اساس و در جریان این مسابقات ، تیم های بسکتبال توابع تهران و قزوین رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم بسکتبال نوجوانان توابع تهران موفق شد با نتیجه 57 بر 47 حریف خود را شکست دهد....

کلیدواژه