به گزارش خبرنگار ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با اخذ رای از یک ایرانی مقیم نیوزیلند کلید خورد و هموطنان ایرانی در این کشور واقع در اقیانوس آرام، نخستین افرادی بودند که پای صندوق رای رفتند تا رئیس جمهوری کشور را انتخاب و سکان هدایت اجرایی کشور را به وی بسپارند.
اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند ساعت 9 و 30 دقیقه صبح به وقت محلی (2 بامداد به وقت تهران) در چهار شهر آکلند، کرایست چرچ، ولینگتون و دنیدن آغاز شد و ایرانیان مقیم این کشوز نخستین هموطنان در جهان بودند که پای صندوق های رای حاضر شدند.

نخستین رای در انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه ویکتوریای ولینگتون از سوی یک پژوهشگر ایرانی در این دانشگاه به صندوق انداخته شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند اعلام کرد رای گیری از ایرانیان مقیم این کشور تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه دارد.

***اخذ رای از ایرانیان مقیم نیوزیلند تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه دارد
جلال الدین نمینی میانجی سفیر ایران در نیوزیلند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد انتخابات در حوزه های انتخابیه تعیین شده در این کشور تا ساعت 19 به وقت محلی (11 و 30 دقیقه به وقت تهران) ادامه دارد.
وی پس از برخی خبرهای نادرست که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، گفت که روند رای گیری همچنان ادامه دارد و آرای هیچ صندوقی شمارش نشده است.
بلندپایه ترین دیپلمات ایران در نیوزیلند، گفت که پیش از این نیز اعلام شده بود تا دو ساعت پس از پایان رسمی کار ادارات و شرکت ها در نیوزیلند که ساعت 17 به وقت محلی است، رای گیری از مردم ادامه می یابد تا ایرانیان بتوانند در انتخابات شرکت کنند.
وی گفت براین اساس انتخابات تا ساعت 19 به وقت محلی ادامه می یابد و رای گیری از ایرانیان مقیم ادامه دارد.

***زمان برگزاری انتخابات در کره جنوبی 2 ساعت تمدید شد
به گزارش خبرنگار ایرنا، در پی درخواست جمع کثیری از هموطنان مقیم کره جنوبی، دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در سئول مدت زمان برگزاری آن را 2 ساعت دیگر تمدید کردند.
ایرانیان مقیم کره جنوبی از ساعت 8 صبح به وقت محلی (3:30 دقیقه صبح به وقت تهران) به پای صندوق رای مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول رفتند اما به دلیل استقبال بیش از حد مردم، زمان رای گیری تا ساعت 20 امشب به وقت محلی تمدید شد.
سفارت کشورمان در کره جنوبی به همین منظور از ایرانیان مقیم خواسته است تا بر اساس زمان بندی اعلام شده خود را به محل اخذ رای رسانده و آرای خود را به صندوق بیندازند.

***آغاز رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در 8 استان عراق
کار رای گیری از ایرانیان مقیم و زائران ایرانی عتبات عالیات و همچنین گردشگران ایرانی از ساعت 8 صبح جمعه به وقت محلی( ساعت 9 و نیم به وقت تهران)، از طریق 23 صندوق رای در 8 استان عراق آغاز شد.
به گزارش ایرنا، رای گیری برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ساعت 8 صبح به وقت محلی (اختلاف ساعت عراق با ایران حدود یک ساعت و 30 دقیقه است) در هشت استان بصره، نجف ، کربلا، بغداد، صلاح الدین، واسط، اربیل و سلیمانیه با حضور گسترده شهروندان ایرانی در عراق آغاز شد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا، ازدحام جمعیت رای دهنده در شهرهای نجف اشرف، کربلا و کاظمین در پای صندق های رای ، مسئولان اجرایی این صندوق ها را غافلگیر کرد.
برای انتخابات ریاست جمهوری کشورمان 23 صندوق رای در نقاط مختلف عراق مستقر شده است که از این تعداد 6 صندوق متعلق به بغداد و حومه آن است که یکی از آنها در محل سفارت، یک صندوق در فرودگاه ، یکی در کاظمین ، یک صندوق در سامرا (استان صلاح الدین) و یک صندوق در مرز مهران – زرباطیه (استان واسط) مستقر خواهد شد و نیز یک صندوق سیار هم در بغداد پیش بینی شده است.
همچنین تعداد صندوق های رای در شهرهای کربلا، نجف و اربیل هر کدام 4 صندوق اعلام شده است و در بصره 3 صندوق رای و در سلیمانیه نیز 2 صندوق، آرای اتباع ایرانی را جمع آوری می کنند.
ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق و نیز دیپلمات ها و کارکنان ایرانی سفارت و نمایندگی های ایران در عراق ، از اولین ساعت اخذ رای در محل سفارت حاضر شدند و آرای خود را به صندوق مستقر در این حوزه ریختند.
برآورد تعداد رای دهندگان ایرانی در عراق به دلیل عدم سرشماری رسمی در عراق، دشوار است و بطور دقیق مشخص نیست چه تعداد ایرانی در این کشور اقامت دارند، اما ، با توجه به حضور تقریبی زائران ایرانی که برای عتبات عالیات به عراق سفر می کنند، پیش بینی شده است، بیش از 20 هزار زائر ایرانی در روز جمعه 29 اردیبهشت پای صندوق های رای ، بویژه در شهرهای مقدس کربلا، نجف، کاظمین و سامرا و نیز مرز زرباطیه، مقابل مهران و همچنین فرودگاه بغداد حاضر شوند.
صندوق سیار نیز با آغاز کار رای گیری ، به محلات و نقاط تعیین شده رفتند تا آرای آن دسته از ایرانیان در محله های دور افتاده و یا کارکنان پروژه های عمرانی مانند ورزشگاه الزوراء بغداد را جمع آوری کنند.
علاوه بر مرز زرباطیه - مهران و فرودگاه بغداد، یک صندق سیار نیز برای جمع آوری آرای ایرانیان مقیم کردستان عراق در خارج از اربیل، بویژه در استان دهوک در نظر گرفته شده است. عراق بعد از آمریکا بیشترین تبعه ایرانی را دارا است.

***حضور گسترده پای صندوق های رای در نجف
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، راس ساعت 8 صبح امروز جمعه به وقت محلی ( 9 و نیم به وقت تهران) در نجف اشرف آغاز شد و صدها تن از ایرانیان مقیم و زائران برای ریختن آرای خود به صندوق ها، در محل های تعیین شده، حاضر شده اند.
به گزارش خبرنگار ایرنا از نجف اشرف، زائران ایرانی که طی چند روز گذشته وارد نجف شده اند و نیز ایرانیان مقیم ، از بامداد امروز همزمان با بغداد و 7 استان عراق، در محل سرکنسولگری ایران در نجف و 3 صندوق در دیگر نقاط این شهر، حاضر شدند تا آرای خود را به صندوق های رای بیاندازند.
سید عبدالرحیم ساداتی فر سرکنسول ایران در نجف، از حضور گسترده زائران و ایرانیان مقیم، از اولین دقایق شروع رای گیری در محل سرکنسولگری خبر داد.
ایرانیان مقیم و زائران تا پایان مهلت رای گیری در روز جمعه در 4 شعبه اخذ رای درنجف اشرف آرای خود را به صندوق ها خواهند ریخت.

***ایرانیان مقیم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند
رای گیری از ایرانیان مقیم و مسافر در سوریه از ساعت 8 به وقت محلی (9 و30 دقیقه) به وقت تهران در هشت شعبه اخذ رای در کشور سوریه آغاز شد.
به گزارش ایرنا، هموطنان ایرانی در سوریه از ساعت 8 به وقت محلی با حضور در شعبه ها، رای خود را به صندوق ها ریختند.
هشت شعبه اخذ رای در شهرهای مختلف سوریه به منظور اخذ آرای اتباع ایرانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.
صندوق های رای گیری در پایتخت سوریه برای استقبال از هموطنان در سفارت جمهوری اسلامی ایران، حرم حضرت زینب(س)، حرم حضرت رقیه(س) و محله امین و محله زین العابدین و صندوق هایی نیز در شهرهای حلب و لاذقیه و حماه مستقر شده است.

***حضور پرشور ایرانیان مقیم آسیای میانه در انتخابات ریاست جمهوری
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی پنج کشور آسیای میانه ویژه ایرانیان مقیم این کشورها با حضور گسترده هموطنان آغاز شده است.
-آغاز انتخابات ریاست جمهوری در تاجیکستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان و همچنین شهر راغون ساعت هشت صبح به وقت محلی (7:30 به وقت تهران) آغاز شد.
مدارک مورد نیاز برای رای گیری شناسنامه و کارت ملی یا گذرنامه معتبر ایرانی است.

-ترکمنستان:
حوزه اخذرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهرعشق آباد پایتخت جمهوری ترکمنستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی (7:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم ترکمنستان در شهر عشق آباد در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران (مسجد حضرت فاطمه س ) آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

- ازبکستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهرتاشکند پایتخت جمهوری ازبکستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 7:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم ازبکستان در شهرتاشکند در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

-قرقیزستان
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درشهربیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 6:30 به وقت تهران) آغازشد.
ایرانیان مقیم قرقیزستان در شهر بیشکک در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

- قزاقستان
دربهای دو حوزه اخذ رای در جمهوری قزاقستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی ( 6:30 به وقت تهران) امروز گشوده شد.
ایرانیان مقیم در شهرآستانه پایتخت قزاقستان در محل سفارت و در شهر آلماتی در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.

***آغاز رای گیری در 6 شعبه انتخابات ریاست جمهوری ایران در ترکیه
به گزارش خبرنگار ایرنا از آنکارا، رای گیری در 6 شعبه پیش بینی شده برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه ساعت هشت صبح به وقت محلی(9. 30 به وقت تهران) آغاز شد.
برای اخذ آرای هموطنان ساکن و حاضر در کشور ترکیه، 6 شعبه پیش بینی شده که یک شعبه در شهر آنکارا و در ساختمان کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران، یک شعبه در ساختمان کنسولگری شهر ارزروم و یک شعبه نیز در محل کنسولگری شهر طرابوزان دایر است.
در شهر استانبول نیز به علت حضور ایرانیان پرشمار، 2 شعبه اخذ رای یکی در محل ساختمان سرکنسولگری کشورمان در استانبول پیش بینی شده و یک شعبه نیز در بخش آسیایی شهر استانبول برای اخذ آرای هموطنان دایر است و علاوه بر این، یک شعبه نیز در ساختمان بانک ملت ایران در شهر ازمیر برای اخذ آرای هموطنان پیش بینی شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: فرایند اخذ آرای هموطنان مان در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه در همه این 6 شعبه برابر برنامه زمان بندی شده و از ساعت مقرر آغاز شده است.
محمدابراهیم طاهریان فرد با اشاره به آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات در این شعب و آموزش نیروها و عوامل برگزار کننده اظهار کرد: با مقامات محلی و وزارت امور خارجه ترکیه نیز در خصوص برگزاری انتخابات هماهنگی لازم انجام شده است.
وی با دعوت از همه ایرانیان ساکن در ترکیه برای شرکت در این انتخابات گفت: ایرانیان ساکن در ترکیه با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و در صورت همراه نداشتن این دو مدرک، با استفاده از گذرنامه خود می توانند در این دوره از انتخابات رای دهند.

***رای گیری در چهار شهر قبرس به وقت محلی آغاز شد
به گزارش خبرنگار ایرنا رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در چهار شهر جزیره قبرس ساعت 8 صبح (9. 30) به وقت محلی آغاز شد.
به گزارش ایرنا، ایرانیان مقیم قبرس امروز جمعه با حضور در شعب اخذ رای در چهار شهر نیکوزیا، لفکوشا، فاماگوستا و لیماسول، آرای خود را به صندوق ها می ریزند.
بخش عمده ای از ایرانیان مقیم قبرس، جامعه دانشگاهی اعم از استادان و دانشجویان هستند که در دو شهر فاماگوستا و لفکوشا حضور دارند.
طبق برآوردهای به عمل آمده انتظار می رود مشارکت ایرانیان مقیم، در این انتخابات فراتر از دوره های گذشته باشد.

***برگزاری انتخابات در تایلند/ اعضای تیم فوتسال زیر20 سال رای خود را به صندوق انداختند
به گزارش خبرنگار ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری صبح جمعه در بانکوک پایتخت تایلند آغاز شد و علی کفاشیان نایب رئیس فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا و کادر و اعضای تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشورمان نخستین گروهی بودند که آرای خود را به صندوق انداختند.
اعضای تیم فوتسال زیر 20 سال ایران که تاکنون تیم های مغولستان و امارات را در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند شکست داده اند روز جمعه با حضور در سفارت کشورمان، آرای خود در انتخابات ریاست جمهوری را به صندوق رای انداختند.
علی کفاشیان نایب رئیس فوتسال و فوتبال ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا را در رای دادن کادر فنی تیم ملی فوتسال زیر 21 سال که در تایلند بسر می برند، همراهی می کردند.
رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری کشورمان در بانکوک تا ساعت 18 به وقت محلی (15 و 30 به وقت تهران) ادامه خواهد داشت.
ملی پوشان ایران امروز جمعه و در سومین دیدار مقابل چین صف آرایی می کند و روز شنبه نیز در آخرین دیدار در مرحله گروهی با قرقیزستان روبرو خواهند شد.

به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 به صورت همزمان در ایران و در 102 کشوربرگزار می شود.
در این دوره، با انصراف

کلیدواژه: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران | رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری | دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران | آرای خود را به صندوق خواهند انداخت | انتخابات ریاست جمهوری ایران | ساعت هشت بامداد به وقت محلی | سفارت جمهوری اسلامی ایران | رای گیری از ایرانیان مقیم | انتخابات ریاست جمهوری | گزارش خبرنگار ایرنا | رای خود را به صندوق ها | تا ساعت 19 به وقت محلی | گزارش ایرنا | برگزاری انتخابات | ایرانیان مقیم | اخذ آرای هموطنان | آغاز شد به گزارش | ایرانیان مقیم | صبح به وقت محلی | صندوق های رای | وقت تهران | پیش بینی شده | شعبه اخذ رای | محل سفارت | حضور گسترده | جمهوری کشور | چهار شهر | رای گیری | اخذ رای | صندوق رای | ساعت 8 صبح | اعلام شده | پای صندوق | کره جنوبی | یک صندوق | نجف اشرف | روز جمعه | یک شعبه

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۵۱۲۶۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • استاندار گلستان:دفاع مقدس جایگاه والای ایرانیان را به دنیا اثبات کرد
 • گرگان - ایرنا - استاندار گلستان در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس گفت: جنگ تحمیلی واقعه ای عظیم در تاریخ معاصر کشور بود که در آن ارزش و جایگاه والای ایرانیان در دفاع از شرف، ناموس و اعتقادات در جهان به اثبات رسید ودنیا به این واقعیت معترف شد که ایران آغازگر جنگ نبوده است. به گزارش روز پنجشنبه ایرنا در پیام حسن صادقلو آمده است: دفاع از تمامیت ارضی و مقابله با تهاجم خارجی در بین ملل و اقوام مختلف همواره به عنوان یک ارزش قابل تقدیر و ستایش شناخته می شود و ملت شریف ایران در حالی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی تهاجم رژیم بعث عراق با همکاری تمامی ابرقدرت های بین المللی را به خاک خود تجربه کرد که هنوز در ابتدای مسیر ساخت و ساز کشور پس از رژیم ستمشاهی پهلوی قرار داشت.وی در پایان ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم و سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و پاسداشت هفته دفاع مقدس، یاد و نام شهیدانی که با گوهر ارزشمند جان خود در مسیر والای کربلای حسینی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و به فرمان بنیانگذار عظیم الشان انقلاب لبیک گفتند، را گرامی داشته و افزوده است: بر این باورم که امروز نیز نسل حاضر آمادگی دفاع از ارزش های دفاع مقدس بر اساس فرامین مقام معظم رهبری را دارد. برنامه های گرامی داشت یاد شهیدان و رزمندگان اسلام و هفته دفاع مقدس از 31 شهریور مصادف با سالروز تهاجم رژیم بعث عراق به خاک ایران در سال 1359، آغاز می شود.6204/1648تنظیم: علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیا
 • نام های مذهبی اولویت اول ایرانیان در نامگذاری است/سوم مهرماه خروج آخرین کاروان زائران ایرانی از شهر مدینه
 • به گزارشگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛نام‌های مذهبی اولویت اول ایرانیان در نامگذاری،اختلالات نوری علت خشک شدن درختان خیابان ولیعصر(عج)،سوم مهرماه خروج آخرین کاروان‌ زائران ایرانی از شهر مدینه و غیره از مهمترین و پر بازدیدترین بحث‌های روز پنج‌شنبه (سی‌ام شهریورماه) در حوزه اجتماعی بود. در ادامه مهمترین اخبار سی‌ام شهریورماه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان را مرور می‌کنید. انتخاب اسم‌های خارجی برای نوزادان ممنوع است/ نام‌های مذهبی اولویت اول ایرانیان در نامگذاری سرپرست اداره کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر با توجه به قوانین و مقررات سازمان ثبت احوال، انتخاب نام‌های خارجی برای افراد به دلیل عدم انطباق آن‌ها با فرهنگ ایرانی ممنوع است. تردد وسایل نقلیه از کرج به مرزن آباد در روز جمعه ممنوع است/ ترافیک پرحجم در آزادراه تهران-کرج سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز جمعه تا 2 بامداد روز شنبه از کرج به مرزن آباد ممنوع است. ممنوعیت نصب داربست عزاداری در خیابان‌ها و انسداد معابر در ایام محرم نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای به مناسبت ماه محرم به هیئت های مذهبی توصیه‌های کرد و از آنها خواست با داربست خیابان ها را مسدود نکنند. اختلالات نوری علت خشک شدن درختان خیابان ولیعصر(عج) رئیس محیط زیست استان تهران گفت: وجود نور و چراغانی فراوان در طول شبانه‌روز در سطح خیابان‌های شهر تهران به ویژه خیابان ولیعصر(عج)، موجب خزان زود هنگام درختان شهر شده است. محدویت‌های ترافیکی اطراف بهشت زهرا(س) در روز رژه نیروهای مسلح جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از محدودیت‌های ترافیکی اطراف بهشت زهرا(س) همزمان با برگزاری رژه نیروهای مسلح خبر داد. شهروندان همپیمایی در مسیرهای شهری را در برنامه خود قرار دهند/ درخواست از پلیس برای تشدید برخورد با خودروهای آلاینده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، شهروندان همپیمایی در...
 • ایرانیان بی گناه فراوانی در آمریکا زندانی هستند/تعدادی از استانداران تقاضای بازنشستگی کرده اند/درباره اظهارات عجیب نوبخت
 • خبرگزاری میزان- حوزه دولت در هفته‌ای که گذشت اخبار و حواشی زیادی داشت که جزئیات آن پیشتر منتشر شده است. مهمترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه دولت در هفته‌ای که گذشت اخبار و حواشی زیادی داشت که جزئیات آن پیشتر منتشر شده است. مهمترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم. آیین نامه اجرایی مربوط به تسهیل تأمین مالی طرح‌های نیمه تمام اولویت دار به تصویب رسیدآیین‌نامه اجرایی مربوط به تسهیل تأمین مالی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دارای توجیه اقتصادی و مالی با اولویت طرح‌های نیمه تمام در جلسه امروز هیئت وزیران تصویب شد. بیشتر هیچ یک از طرف‌های برجام حق ندارند از ساز وکار‌های این توافق سرباز زننددبیر شورای عالی امنیت ملی مواضع اخیر رییس جمهوری آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نمایانگر روحیه جنگ طلبانه، خصمانه و ضد صلح دانست و گفت: هیچ یک از طرف‌های امضاکننده برجام حق ندارند از سازوکار‌های پذیرفته شده در این توافق نامه بین المللی با طرح بهانه‌های واهی و غیر حقوقی سرباز زنند. بیشتر وزرای پیشنهادی «علوم» و «نیرو» احتمالا اوایل مهر به مجلس معرفی می‌شوندمعاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان اینکه احتمالا وزیران پیشنهادی علوم و نیرو اوایل مهر به مجلس معرفی می‌شوند، گفت: سقف زمانی سرپرست‌های وزراتخانه‌ها سه ماه است ولی به نظر می‌رسد که در اوایل مهر این دو وزیر نیز به مجلس معرفی شوند. بیشتر یکی از گزینه‌ها در شرایطی که طرف‌های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه استرئیس جمهور گفت: همیشه یکی از گزینه‌ها در شرایطی که طرف‌های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است. بازگشت به گذشته برای ما سخت و مشکل نیست. به راحتی می‌توانیم به شرایط گذشته برگردیم در صورتی که طرف‌های تعهد، به تعهد خودشان...
 • حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق اقتصاد کشور برای دولت هدف راهبردی است
 • به گزارش گروه سیاسی برنا، محسن حاجی میرزایی در یادداشتی با عنوان مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح ها در کانال تلگرامی خود نوشت: افزایش درآمدهای پایدار و پاک مالیاتی، ارتقای سهم منابع حاصل از کسب و کار جامعه در اداره کشور، تقویت حس تعلق و تاثیر گذاری در جامعه و سرعت بخشی به فعالیت های عمرانی مستلزم حضور گسترده و نقش آفرینی بخش خصوصی در حیات اقتصادی جامعه است. در ادامه این یادداشت آمده است: برای دولت حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق اقتصاد کشور یک هدف راهبردی است که علاوه بر تامین منابع، در تصحیح رفتارهای اقتصادی و ساختارهای نهادی نیز راهگشا خواهد بود. دبیر هیات دولت در ادامه خاطرنشان کرد: به همین خاطر در جلسه چهارشنبه هیات وزیران آئین نامه ای به تصویب دولت رسید که بر مبنای آن برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام بین منابع مالی دولت به صورت تسهیلات و تامین مالی خرید خدمات و منابع مالی بخش خصوصی پیوند برقرار شود و از این طریق مشارکت بخش خصوصی تمهید می شود. وی ادامه داد: در این آئین نامه از آورده دولت (منابع محدود طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای) به میزان 25 درصد منابع مورد نیاز اجرای طرح که بدون هزینه تامین مالی (سود) است، به عنوان اهرمی استفاده می شود که به دلیل بدون سود بودن وقتی که در قالب یک قرارداد با منابع بانک ترکیب می شود امکان اعطای تسهیلات با نرخ سود ترجیحی توسط بانک عامل میسر می شود. با ترکیب این تسهیلات و آورده طرف مشارکت به میزان 20 درصد از منابع مورد نیاز اجرای طرح شکلی از مشارکت عمومی - خصوصی برای تسریع در اجرای طرح ها شکل می گیرد. حاجی میرزایی تصریح کرد: به منظور تسهیل اخذ تسهیلات توسط بخش خصوصی برای تأمین مالی این طرحها، دولت نسبت به ارائه تضامین لازم...
 • بر حضور گسترده در محافل امام حسین ع و تقویت باورهای دینی تاکید شد
 • گردهمایی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر بندرترکمن شب گذشته در مسجد امیرالمومنین شهرستان برگزار شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از آوای ترکمن ،این مراسم با حضور رئیس شورای هیئات مذهبی،روحانیون،هیات امنای مساجد،مداحان،مسولین پایگاههای بسیح مساجد و مردم در مسجد امیر بندرترکمن برگزار شد. سخنرانان حاضر در این محفل برحضور گسترده محرم در محافل امام حسین(ع) و تقویت باورهای دینی تاکید کردند. حجت الاسلام جعفر کوهستانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان با اشاره به فرا رسیدن ماه عزاداری اباعبدالله اظهار داشت: توجه به شعار و هدف امام حسین (ع) که همان امر به معروف و نهی از منکراست باید حتی در ایستگاه های صلواتی و همه مراحل مراسم ایام محرم پیگیری شود. وی با اشاره به اینکه روحانیون از بیان احکام شرعی در مجالس محرم و تلاوت قرآن غافل نباشند افزود: پخش اذان و توجه به نماز و اقامه نماز در اول وقت خاصه در ایستگاه های صلواتی که پیام نماز ظهر عاشوراست مورد تاکید قرار گیرد. حجت الاسلام کوهستانی تصریح کرد: هدف نهایی بصیرت افزایی باشد تا دشمن را بشناسیم و به دیگران هم بشناسانیم،زیرا مردمی که خود امام حسین (ع) را دعوت کردند، در صف دشمن و در مقابل آن حضرت قرار گرفتند، به خاطر این بود که دشمن و مکر حیله دشمن را نمی شناختند. علی نژاد رئیس هیات مذهبی بندرترکمن نیز میدان دادن به جوانان و باور به توانایی های آنان برای مشارکت در مسائل هیئت و سایر برنامه های اجتماعی را مورد تاکیدقرار داد و خاطر نشان کرد: هدف هیئات مذهبی تقویت باورهای دینی است تا بتوانیم در تقویت باورهای دینی موفق باشیم، یقینا خرافه ها در جامعه کم می شوند. وی ادامه داد: توجه به ساماندهی هیئات مذهبی و تأثیرات مثبت آن، توجه به شکل سنتی مراسم عزاداری در...
 • ۲۰ شهر کشور از مرحله تنش آبی خارج شد
 • بوشهر- ایرنا- سرپرست وزارت نیرو گفت: با مجموعه تلاش های صورت گرفته و اراده مردم امسال 20 شهر کشور که با تنش کم آبی روبرو بودند، از این وضعیت خارج و شمار شهرهای دارای مشکل تامین آب کاسته شد. به گزارش ایرنا، ستار محمودی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از آب شیرین کن بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: این مهم در حالی محقق شد که میزان بارش ها نیز در مقایسه با سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است. وی بیان کرد: در سال آبی سپری شده با 230 میلی متر بارش کاهش ها در مقایسه با سال گذشته در همه نقاط کشور به میزان یکسانی نبود و در برخی تا 48 درصد نیز کاهش میزان بارش داشتیم. محمودی ادامه داد: در این مناطق کم بارش تنگناهای زیادی برای تامین آب شرب ایجاد شد ولی با مجموعه تلاش هایی که توسط خدمت گزاران مردم در وزارت نیرو صورت گرفت این موضوع بخوبی مدیریت شد. وی گفت: در روستاها نیز از اواخر سال 95 تاکنون نزدیک به یکهزار روستا و در مجموع با سال 95، 2 هزار روستا از آب بهداشتی و سالم برخوردار شدند. سرپرست وزارت نیرو بیان کرد: کاهش بارندگی در نقاط مختلف کشور در سال آبی گذشته بیش از 23 میلیون مترمکعب ثبت شد که نسبت به سال پیش از آن 5 درصد کاهش نشان می‌دهد. وی در ارتباط با مصرف برق گفت: امسال پیک مصرف بار 55 هزار و 400 مگاوات برق در کشور بود که با توسعه زیرساخت‌های فنی و مهندسی برق خاموشی برنامه‌ریزی‌ شده در کشور وجود نداشت و تنها در برخی مواقع به سبب مشکل شبکه توزیع، خاموشی‌های موقت ایجاد می شد. محمودی یادآور شد: امسال بیش از 98.5 درصد ظرفیت نیروگاه‌های برق کشور در مدار تولید بودند که قطعی‌های موقت را در برخی مواقع شاهد بودیم. وی ادامه داد: در سال جاری...
 • اعزام برخی مداحان به خارج از کشور
 • نائب رئیس کانون مداحان کشور از اعزام مداحان و شعرای آئینی به خارج از کشور خبر داد و گفت: در محرم سال جاری شعرای آئینی به کشورهای مالزی و فلیپین اعزام شدند. آفتاب‌‌نیوز : حسین کبیر افزود: این مهم نشان از خلاقیت، استعداد و قابلیت‌ های مداحان، شاعران و ذاکران اهل بیت (ع) دارد.وی همچنین از ساماندهی آئین های ختم و ترحیم خبر داد و عنوان کرد: در این خصوص کمیسیونی متشکل از نهادهای مرتبط با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل و قرار است در قالب یک آئین‎ نامه اجرایی تدوین و سطح‎ بندی مداحان و شعرای آئینی انجام ‎شود.کبیر در ادامه از مداحان خواست که با اشعار روز و استفاده از منابع معتبر، مستند، مستدل و به دور از پیرایه نهضت حسینی (ع) به جامعه به ویژه نسل جوان معرفی کنند.وی با اشاره به جلسه ستاد ساماندهی شئون مناسبت‎ های مذهبی با حضور اعضای ستاد و مدیر کل تشکل‎ های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: لازم است در تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست‎ های تبلیغات اسلامی؛ نقش و اثرات قیام عاشورا و نهضت کربلای حسینی را در قالب گفتار، اشعار، ذکر مصائب و مرثیه ‎سرایی به مخاطبان ارائه کنیم.نائب رییس کانون مداحان کشور با تاکید بر نام نویسی مداحان و شعرای آئینی در سامانه طوبی، تصریح کرد: اگر هیاتی بخواهد در سامانه قرار بگیرد باید یکی از فاکتورهای مداح، روحانی، مسئول هیات و یا رابط فرهنگی را داشته باشد.وی با اشاره به اینکه از استان گلستان تاکنون 200 مداح در سامانه طوبی نام نویسی کرده اند، گفت: پس از احصاء کامل، مداحانی که مبادرت به ثبت‎ نام در سامانه طوبی کردند سطح بندی می شوند.مسئول کانون مداحان و شعرای آئینی استان گلستان اضافه کرد: در پانزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی که امسال به میزبانی استان اصفهان برگزار شد بر اساس جدول ارسالی بسیج رسانه 20...
 • مداحان و شعرای آئینی به خارج از کشور اعزام می شوند
 • حسین کبیر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مهم نشان از خلاقیت، استعداد و قابلیت‌ های مداحان، شاعران و ذاکران اهل بیت (ع) دارد. وی همچنین از ساماندهی آئین های ختم و ترحیم خبر داد و عنوان کرد: در این خصوص کمیسیونی متشکل از نهادهای مرتبط با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل و قرار است در قالب یک آئین‎ نامه اجرایی تدوین و سطح‎ بندی مداحان و شعرای آئینی انجام ‎شود. کبیر در ادامه از مداحان خواست که با اشعار روز و استفاده از منابع معتبر، مستند، مستدل و به دور از پیرایه نهضت حسینی (ع) به جامعه به ویژه نسل جوان معرفی کنند. وی با اشاره به جلسه ستاد ساماندهی شئون مناسبت‎ های مذهبی با حضور اعضای ستاد و مدیر کل تشکل‎ های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: لازم است در تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست‎ های تبلیغات اسلامی؛ نقش و اثرات قیام عاشورا و نهضت کربلای حسینی را در قالب گفتار، اشعار، ذکر مصائب و مرثیه ‎سرایی به مخاطبان ارائه کنیم.نائب رییس کانون مداحان کشور با تاکید بر نام نویسی مداحان و شعرای آئینی در سامانه طوبی، تصریح کرد: اگر هیاتی بخواهد در سامانه قرار بگیرد باید یکی از فاکتورهای مداح، روحانی، مسئول هیات و یا رابط فرهنگی را داشته باشد.وی با اشاره به اینکه از استان گلستان تاکنون 200 مداح در سامانه طوبی نام نویسی کرده اند، گفت: پس از احصاء کامل، مداحانی که مبادرت به ثبت‎ نام در سامانه طوبی کردند سطح بندی می شوند.مسئول کانون مداحان و شعرای آئینی استان گلستان اضافه کرد: در پانزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی که امسال به میزبانی استان اصفهان برگزار شد بر اساس جدول ارسالی بسیج رسانه 20 نفر از مجموعه هیات ‎های مذهبی، هیات رزمندگان، بسیج مداحان، بنیاد دعبل خزاعی و کانون مداحان و شعرای آئینی استان به اجلاس...
 • ۶۵ میلیون دلار محصولات کشاورزی از قزوین به خارج از کشور صادر شد
 • قزوین- مدیرتوسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : طی چهار ماهه گذشته بیش از ۶۵ میلیون و دویست هزار دلار محصولات کشاورزی از استان قزوین به خارج از کشور صادر شده است . شهرام رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برنامه ریزی و هدف گذاری برای توسعه صادرات در سالجاری برای ۳۴۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی انجام شده که طی چهار ماهه نخست سال ۲۹درصد آن محقق شده است. وی افزود: طی چهار ماهه اول سالجاری بیش از ۲۴ میلیون دلار محصولات کشاورزی شامل؛ کشمش، عسل، پسته و انواع سبزیجات از استان قزوین به خارج از کشور صادر شده است. رحمانی اضافه کرد : همچنین طی این مدت بیش از ۱۰ میلیون و دویست هزار دلار محصولات کشاورزی همچون؛ گوجه فرنگی، هندوانه، ملون و خربزه از سایر مبادی صادر شده است. مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : سهم بخش صنایع تبدیلی از صادرات محصولات کشاورزی در استان معادل ۳۱ میلیون دلار است که برابر ۱۴ درصد کل صادرات استان می باشد که شامل کالاهایی مانند؛ سرکه، چیپس، سیب‌زمینی سرخ‌شده و نیمه آماده‌شده، ماکارونی، شیرخشک، رب گوجه، انواع سس، نشاسته، آدامس و آرد گندم است. به گفته ی وی؛ در راستای اهمیت اقتصاد مقاومتی؛ دو مکان پایانه صادراتی در پناه آباد شهرستان تاکستان با حضور معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین افتتاح شده است. رحمانی با بیان اینکه؛ استان قزوین یکی از مهم‌ترین مناطق کشاورزی کشور محسوب می شود اظهار داشت: قزوین ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه و نقش بی‌بدیل در توسعه بخش کشاورزی دارد و یکی ازمناطق عمده تولید محصولات فندق، پسته، زغال‌اخته، انگور و کشمش و سایر محصولات باغی در ایران است. وی اضافه کرد : براساس آمار موجود؛ استان قزوین در زمینه خرید محصول گندم و تولید محصولات صنعتی کشاورزی جایگاه برتر کشوری دارد. رحمانی خاطر...
 • برپایی هیئت انگلیسی زبانان مقیم تهران امت ۳۰ تا ۱۰ مهر
 • مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) در هیئت انگلیسی زبانان مقیم تهران (امت) برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در این هیئت هرشب پس از اقامه نماز جماعت مغرب و قرائت، زیارت عاشورا و برنامه های متنوع شعرخوانی، مقتل خوانی، مداحی و سخنرانی به زبان انگلیسی اجرا خواهد شد.انگلیسی زبانان مقیم تهران، دانشجویان و اساتید رشته زبان انگلیسی دانشگاه ها و مراکز آموزش زبان و دیپلمات های مقیم تهران می توانند در این مراسم شرکت کنند.این مراسم از پنجشنبه ۳۰ شهریور تا دوشنبه ۱۰ مهر هرشب از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به آدرس میدان فاطمی بعد از میدان گلها- اول کردستان- مجموعه ایوان شمس نمازخانه برگزار می شود.
 • حضور ۱۵ استان مختلف در مسابقات ورزشی موی تای کارگران کشور
 • خرم آباد - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از حضور ۱۵ استان در مسابقات ورزشی «موتای» کارگران کشور در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب صبح پنجشنبه در اولین دوره مسابقات قهرمانی «موی تای» کارگران کشور، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان اظهار داشت: این مسابقات، فرصتی است که به واسطه آن می توان استان پهناور لرستان را به همگان معرفی کرد. وی تعداد استان های شرکت کننده در این مسابقات را ۱۵ استان عنوان کرد و افزود: استان لرستان با داشتن مسافت ۲۸ کیلومتر، جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر، و ۱۱شهرستان و پنج هزار آثار تاریخی یک تاریخ پرافتخار را دارد. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان وجود حدود شش هزار و۴۰۰ شهید و تعداد قابل توجهی جانباز این استان را نقطه تمایز لرستان از بسیاری استانهای دیگر دانست. آشتاب ورزش را فرصت و وسیله ای برای ارتقای محیط کار خواند و اضافه کرد: تولیدخوب، نیازمند یک رقابت سالم است و کالایی که توسط یک بدن سالم و یک کارگر سالم تولید می شود، بدون شک زبان زد خواهد بود. وی اظهارداشت: هرچه قیمت محصولات ما پایین تر باشد، درآمدزایی ما بیشتر و این امر منجر به رفاه نیروی کار می شود. مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به شعار امسال بیان داشت: رسالت کارگران به عنوان یک ضلع از شعار مقام معظم رهبری، رسالتی سنگین است و ورزش هم می تواند شعاری مهم در این زمینه باشد. آشتاب بیان داشت: مصرف تولیدات داخلی توسط مردم می تواند در راستای این شعار رهبری قرار گیرد، که در این راستا هم نیاز نیروی کار و هم نقدینگی بنگاه ها تأمین و برآورده خواهند شد. وی ادامه داد: این مسابقات، از طرف فدراسیون در استان برگزار می...
 • ورود روحانی به کشور پس از حضور در مجمع عمومی سازمان ملل
 • به گزارشگروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان پس از حضور در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد دقایقی پیش با استقبال علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشیخص مصلحت نظام، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و سایر اعضای هیئت دولت وارد فرودگاه مهرآباد شد و به تشریح نتایج سفر خود به سازمان ملل پرداخت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام/ تشریح نتایج سفر رئیس جمهوری به مجمع عمومی سازمان ملل + فیلم
 • ۱۵۰ ورزشکار در مسابقات قهرمانی موی تای کارگران کشور در خرم آباد حضور یافتند
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مسابقات قهرمانی موی‌تای کارگران کشور با حضور ۱۵۰ ورزشکار از ۱۵ استان کشور در استان لرستان آغاز شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب صبح امروز در آغاز نخستین دوره مسابقات قهرمانی موی تای کارگران کشور که در مجموعه ورزشی کارگران خرم‌آباد در حال برگزاری است ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری این‌گونه مسابقات در لرستان بتوانیم ظرفیت و جاذبه‌های استان را نیز معرفی کنیم.وی به حضور ورزشکاران جامعه کارگری 15 استان کشور در نخستین دوره مسابقات قهرمانی موی تای کارگران کشور اشاره کرد و افزود: در این دوره از مسابقات 150 ورزشکار حضور پیداکرده‌اند.مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت ورزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری این‌گونه مسابقات، ارتقا سطح سلامت در محیط کار است.وی بیان کرد: ما اگر به دنبال یک تولید رقابتی و سالم و به دنبال کالایی هستیم که بتوانیم نیاز مشتری را به‌طور کامل تأمین کنیم طبیعتاً باید آن را در وجود یک کارگر سالم و بدن سالم جستجو کنیم بنابراین هرچه نیروی کار ما سالم باشد به‌طور یقین قیمت تمام‌شده محصول و خدمات ما نیز متناسب‌تر خواهد بود و هرچه ما قیمت تولیدات، خدمات و محصولاتمان پایین باشد درآمدزایی آن واحد بیشتر می‌شود و درآمدزایی به‌طور یقین منجر به ایجاد رفاه می‌شود.آشتاب گفت: امروز که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به‌عنوان فرموده رهبری در شعار سال مطرح است به‌نوعی رسالت کارگران به‌عنوان یک ضلع اصلی از تحقق این شعار سنگین است و از طرفی پرداختن به مباحث ورزشی جهت توانمندسازی نیروی کار برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اثرگذار است.وی تصریح کرد: زمانی جامعه کارگری و کارفرمایی کشور می‌تواند درآمدزایی داشته باشد که تولید و مصرف داخلی داشته باشیم .مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: ورزش وسیله‌ای برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی...
 • حضور قهرمان پیشین پرتاب نیزه کشور در مسابقات آسیایی
 • رئیس هیئت دوومیدانی کهگیلویه و بویراحمد از اعزام قهرمان پیشین پرتاب نیزه کشور و استان به رقابتهای قهرمانی پیشکسوتان آسیا خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس هیئت دوومیدانی استان گفت:بیستمین دوره مسابقات پیشکسوتان دوومیدانی آسیا از ۳۰ شهریورماه در کشور چین برگزار خواهد شد و مهدی روایی عضو تیم پیشکسوتان دوومیدانی کشور از استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان تنها نماینده کشورمان در ماده پرتاب نیزه در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.امید محمد محمدی اظهار امیدواری کرد مهدی روایی بتواند با توجه به توانایی‌هایش در این مسابقات برای کشور و استان افتخار آفرینی کند.
 • افتتاحیه اولین آکادمی تخصصی ژیمناستیک کشور با حضور علی دایی
 • ورزش>دیگر ورزشها - نخستین آکادمی تخصصی ژیمناستیک روز یکشنبه افتتاح می‌شود. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛نخستین آکادمی تخصصی ژیمناستیک با حضور داورزنی،معاون توسعه قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش،آقازاده،سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت ورزش ، علی دایی ، برترین گلزن جهان ، نمایندگان مجلس و مشاور وزیر کشور ، مدیر کل های حوزه های وزارت ورزش و اعضا هیئت رئیسه فدراسیون برگزار خواهد شد. زمان برگزاری این آکادمی روز شنبهساعت 12 تا 13:30 در مجموعه ورزشی انقلاب ، سالن شماره 11 خواهد بود.251 41 کلید واژه‌ها : فدراسیون ژیمناستیک - علی دایی -
 • تظاهرات گسترده معترضان به اصلاحات قانون کار در فرانسه
 • اتحادیه های کارگری فرانسه یک روز پیش از اجرایی شدن اصلاحات قانون کار این کشور به وسیله فرمان اجرایی امانوئل مکرون تظاهراتی گسترده برگزار کردند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیمااتحادیه های کارگری فرانسه روز پنجشنبه و یک روز پیش از اجرایی شدن اصلاحات قانون کار این کشور به وسیله فرمان اجرایی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه تظاهراتی گسترده برگزار کردند.اعتراضات سراسری در فرانسه تحت حمایت اتحادیه کارگری قدرتمند چپ گرای CGT برگزار شد و در جریان آن معترضان در دومین دور مخالفت های عمومی با اصلاحات بلندمدت قانون کار فرانسه به خیابان های این کشور آمدند. بر اساس اصلاحات پیشنهادی، کارفرمایان اختیارات گسترده تری در زمینه استخدام و اخراج کارگران خواهند داشت.مکرون معتقد است این اصلاحات برای تقویت اقتصاد راکد فرانسه و ایجاد مشاغل جدید ضروری است.معترضان در بسیاری از شهرهای فرانسه با در دست داشتن پارچه نوشته هایی با شعارهای ضد سرمایه داری، اعتراض و خشم خود را به مکرون که اخیرا نیز با کاهش محبوبیت عمومی روبرو شده است، نشان دادند.
 • تظاهرات گسترده معترضان به اصلاح قانون کار در فرانسه
 • اتحادیه های کارگری فرانسه یک روز پیش از اجرایی شدن اصلاحات قانون کار این کشور به وسیله فرمان اجرایی امانوئل مکرون تظاهراتی گسترده برگزار کردند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیمااتحادیه های کارگری فرانسه روز پنجشنبه و یک روز پیش از اجرایی شدن اصلاحات قانون کار این کشور به وسیله فرمان اجرایی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه تظاهراتی گسترده برگزار کردند.اعتراضات سراسری در فرانسه تحت حمایت اتحادیه کارگری قدرتمند چپ گرای CGT برگزار شد و در جریان آن معترضان در دومین دور مخالفت های عمومی با اصلاحات بلندمدت قانون کار فرانسه به خیابان های این کشور آمدند. بر اساس اصلاحات پیشنهادی، کارفرمایان اختیارات گسترده تری در زمینه استخدام و اخراج کارگران خواهند داشت.مکرون معتقد است این اصلاحات برای تقویت اقتصاد راکد فرانسه و ایجاد مشاغل جدید ضروری است.معترضان در بسیاری از شهرهای فرانسه با در دست داشتن پارچه نوشته هایی با شعارهای ضد سرمایه داری، اعتراض و خشم خود را به مکرون که اخیرا نیز با کاهش محبوبیت عمومی روبرو شده است، نشان دادند.
 • تظاهرات گسترده یمنی ها در سومین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر
 • مردم استان‌های مختلف یمن صبح امروز (پنجشنبه) با حضور در شهر صنعاء پایتخت این کشور تظاهرات مردمی گسترده‌ای را به منظور بزرگداشت سومین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر برگزار کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، شرکت کنندگان در این تظاهرات که در بزرگترین میدان صنعاء «السبعین» گرد هم آمدند با در دست داشتن پرچم‌ها، تصاویری از عبدالملک بدر الدین حوثی، رهبر انقلاب ۲۱ سپتامبر و پلاکاردهایی با شعارهای مناسب، فریاد آزادی سر دادند. در همین حال، محمد علی حوثی، رئیس کمیته انقلابی یمن طی سخنرانی مقابل شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: دیدگاه امروز مردم در السبعین برابر با ثبات مبارزان در جبهه‌هاست. وی گفت: انقلاب ادامه دارد و پیروز خواهد شد. حوثی افزود: آزادی خواهان کسانی هستند که انقلاب را می‌سازند نه آنهایی که در ریاض یا در پایتختی دیگر نشسته‌اند. وی عنوان داشت، عربستان سعودی در بخش‌هایی از استان‌های جنوبی اشغالگری‌های مستقیمی را انجام می‌دهد. ما تاکید می‌کنیم که از آزادسازی کامل خاک کشورمان عقب نشینی نخواهیم کرد. صالح الصماد، رئیس شورای عالی انقلاب یمن در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: اقدامات‌مان در حق دشمنان‌مان درست است. در همین حال، شمس الدین شرف الدین مفتی یمنی نیز با اشاره به اینکه استکبار جهانی در مقابل اراده مردم شکست خورده است، گفت: انقلاب ۲۱ سپتامبر در سایه ظلم و فساد و استبدادگری که مردم یمن با آن مواجه هستند، اقدامی ضروری به شمار می‌رود. انتهای پیام
 • رسانه های وابسته به دولت چین به طور گسترده علیه گلکسی نوت ۸ می نویسند
 • خبرگزاري آريا - رسانه هاي وابسته به دولت چين روزانه مطالبي منفي در مورد گلکسي نوت 8 منتشر مي کنند که گفته مي شود دليل آن خواست دولت است. آمريکا و کره جنوبي سال پيش بر سر توسعه سيستم موشکي تاد توافق کردند که طي اين توافق، کره جنوبي دست از توليد سيستم موشکي برداشته و در عوض از آمريکا تجهيزات و دانش خود را مي گيرد. اما اين سيستم که عمدتا به خاطر مقابله با حملات موشکي کره شمالي توسعه يافته، چندان مورد پسند پکن نيست.رسانه ها رقم پيش فروش 20 هزارتايي نوت 8 را در کنار رقم 4 ميليون پيش فروش آيفون 8 قرار داده اند و نتيجه به ضرر سامسونگ است. مشتريان چيني براي ثبت پيش سفارش خود براي نوت 8 بايد 15 دلار بپردازند در حالي که چنين شرطي براي آيفون 8 نيست.مقامات سامسونگ مي گويند پياده کردن اين سيستم براي خريد نوت 8 سبب شده تا افراد بيشتري خريد واقعي انجام دهند و سفارشي را کنسل نکنند. البته پايين بودن تعداد سفارش ها به خاطر قيمت بالاي نوت 8 نيز هست. در حالي که مي ميکس 2 با نمايشگر تقريبا بدون حاشيه و اسنپدراگون 835، قيمتي نزديک به 500 دلار دارد، نوت 8 حدود 1061 دلار فروخته مي شود. البته چنين اتفاقي دليل اصلي عدم تمايل چيني ها به نوت 8 نيست.از زمان آغاز پيش فروش ها تاکنون، رسانه ها در حال تحريم برندهاي کره جنوبي از جمله هيونداي، ال جي و سامسونگ هستند و از خريد محصولات آن ها اجتناب مي کنند.طبق تحقيقات Counterpoint Research، سامسونگ فقط 3 درصد از کل بازار موبايل چين را در اختيار دارد در حالي که هوآوي، اوپو، ويوو و شيائومي روي هم 87 درصد باقي مانده را دارند.
 • اقدام گسترده توئیتر برای مبارزه با تروریسم در نیمه اول ۲۰۱۷ میلادی
 • رویداد۲۴-توئیتر اعلام کرده است که زیر فشار دولت‌ها و برای مبارزه با افراطی گرایی آنلاین، ۳۰۰ هزار حساب توئیتری ترویج دهنده تروریسم را در سال جاری میلادی مسدود کرده است. این تعداد حساب توئیتری تنها در نیمه اول سال ۲۰۱۷ مسدود شده‌اند.توئیتر همچنین اعلام کرده است برای مبارزه با افراطی‌گرایی مرتبط با تروریسم ابزارهای خودکارش را برای شناسایی و مسدود کردن حساب‌های مرتبط با تروریسم بهبود داده است.این شبکه اجتماعی همچنین گفته است میزان درخواست دولت‌ها برای دسترسی به داده‌ها روی این شبکه اجتماعی افزایش داشته است و این شبکه اطلاعات مرتبط با ۳۹۰۰ حساب را از ماه ژانویه تا ژوئن به دولت‌ها ارائه کرده است.از ماه ژانویه تا ژوئن سال جاری، مقامات آمریکا ۲۱۱۱ درخواست، ژاپن ۱۳۸۴ درخواست، بریتانیا ۶۰۶ درخواست و ترکیه ۵۵۴ درخواست از توئیتر برای دسترسی به اطلاحات حساب‌های مورد نظرشان داشته‌اند.به نوشته بلومبرگ توئیتر در حال حاضر حدود ۳۲۸ میلیون کاربر دارد و کاربرهای فعال ماهانه‌اش در ایالات متحده آمریکا حدود ۶۸ میلیون حساب هستند.توئیتر گفته است که ۷۵ درصد حساب‌های بسته شده در سال جاری قبل از اینکه توئیت هشدار برایشان فرستاده شود، مسدود شده‌اند. بر اساس آمار منتشر شده ۹۳۵ هزار حساب از ماه اوت ۲۰۱۵ تاکنون مسدود شده‌اند.توئیتر به همراه فیسبوک و یوتیوپ ابزارهای خودکاری را برای ردیابی محتوای زننده و آزار دهنده راه اندازی کرده‌اند. فیسبوک ۷۵۰۰ کارمند برای ردیابی ویدئوها و پست‌های آزار دهنده استخدام کرده است.
 • امنیت بیشتربا آگاهی و مشارکت مردم
 • نشاط و امنیت اجتماعی مرهون پرسنل خدوم نیروی انتظامی است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، فرمانده انتظامی استان در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان ملایربا اشاره به اینکه امروز دشمن با قدرت بازدارندگی کشورمان توان مقابله با ملت ایران را در حوزه جنگ سخت ندارد تصریح کرد: دشمن امروز از طریق جنگ نرم و فضای مجازی وارد شده است . سردارکامرانی صالح افزود : ۸۵ درصد جرایم در حوزه فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف شده است و نیاز است در این زمینه آگاهی و آموزش بیشتری به مردم داده شود.او با بیان اینکه باید مردم را با آموزشهای صحیح برای برقراری امنیت بیشتر در مراکز اداری تجاری و مسکونی توجیه کنیم گفت: باید از نگرش های جدید در همه حوزه ها استفاده کنیم و با تعامل و همکاری بهتر با مردم شاهد کم شدن جرایم در سطح جامعه باشیم.امام جمعه ملایر هم با بیان اینکه در مراسم عزاداریهای امام حسین(ع) در سطح شهر باید نیروی انتظامی امنیت کامل را برقرار کند تصریح کرد: مردم باید با خیالی آسوده و در امنیت کامل به عزاداریهای خود در این ماه بپردازند.حجت‌الاسلام والمسلمین برقراری از مردم خواست در عزاداریها موجب آزار و اذیت عموم مردم نشوند.در ادامه فرماندار ملایر نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ی هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز نظم و امنیت یکی از بزرگترین حوزه های خدمت است و خدمت در این حوزه توفیق بزرگی است که نصیب شما پرسنل نیروی انتظامی شده است. آقای رضایی با اشاره به وجود ۱۶ پاسگاه و کلانتری در سطح شهرستان ملایر افزود: همه تلاش نیروهای خدوم انتظامی شهرستان ملایر ایجاد امنیت و آرامش در سطح شهرستان ملایر است.سرهنگ ترک نیا، فرمانده سابق انتظامی شهرستان ملایر هم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش جرایم و ایجاد امنیت در شهرستان ملایر گفت: ملایر در در این...
 • اجرای طرح بنای نور با مشارکت بانک قرض الحسنه رسالت
 • پول‌نیوز - تفاهم نامه اجرایی طرح بنای نور با هدف تسهیل مشارکت بانوان و خانواده های بسیجی در فیض توسعه حرم های مطهر در عراق با حضور محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت، حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات و مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان امضاء شد.به گزارشگروه بانک و بیمهپول‌نیوز، مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه گفت: این آمادگی را داریم تا با همکاری پایگاه ها و حوزه های بسیج به میزان تقاضا و توان بازپرداخت بانوان بسیجی متقاضی، نذر تعهد شده را به حساب ستاد بازسازی عتبات واریز و سپس گیرنده این تسهیلات قرض الحسنه، اقساط آن را به بانک بازپرداخت کند.محمدحسین حسین زاده افزود: براساس این تفاهم نامه، بانوان بسیجی که تمایل دارند در امر مقدس توسعه حرم های مطهر مشارکت کنند می توانند به پایگاه ها و حوزه های بسیج مراجعه کنند و با اعلام میزان مشارکت و توان بازپرداخت اقساط، نذر خود را یکجا به ستاد عتبات اهداء و اقساط آن را به صورت قرض الحسنه (بدون سود) به بانک قرض الحسنه رسالت پرداخت کنند.وی با بیان اینکه نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان به شعب بانک قرض الحسنه رسالت نیست اظهارداشت: متقاضیان می توانند با ثبت نام در پایگاه بسیج واعلام میزان مشارکت و توان بازپرداخت اقساط در این امر مقدس مشارکت کنند.
 • دعوت بارزانی از ک ردها برای مشارکت در همه پرسی جدایی
 • مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق امروز پنجشنبه در پیام تشکری از اهالی شهر سلیمانیه و شهرستان‌های اطراف آن باز هم بر برگزاری همه‌پرسی جدایی کردستان از عراق اصرار کرد. به گزارش پایگاه خبری «شفق نیوز» عراق، بارزانی در این پیام گفت: «شور و شوق و حمایت شما از همه‌پرسی استقلال خود به نوعی همه‌پرسی است». بارزانی ضمن تشکر از مشارکت مردم در مراسم استقبال از همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان از عراق، به طور ضمنی مردم را به مشارکت وسیع در همه‌پرسی فراخواند و گفت: رأی گسترده شما در همه‌پرسی روز 25 سپتامبر (سوم مهر)، صدای ناقوسی برای وجدان جهانیان خواهد بود». بارزانی همچنین مدعی شد که مردم دنیا می‌دانند مردم منطقه کردستان به دنبال استقلال هستند. کمتر از چهار روز به برگزاری همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان از عراق باقی مانده و تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای منصرف کردن اربیل از اجرای این همه‌پرسی به نتیجه‌ای نرسیده است. طی چند ساعت گذشته، 3 طرح موازی برای منصرف کردن منطقه کردستان از اجرای همه‌پرسی جدایی مطرح شده است. فؤاد معصوم، رئیس جمهور عراق امروز طرحی چند ماده‌ای برای حل بحران به وجود آمده در این کشور ارائه کرده است. اگر چه هنوز جزئیات این طرح منتشر نشده است ولی به گفته برخی منابع، این طرح مبتنی بر آغاز گفت‌وگوها و مذاکرات بین اربیل و بغداد بوده و سازمان ملل متحد بر این گفت‌وگو نظارت خواهد داشت. همزمان با تأکید بارزانی بر برگزاری همه‌پرسی جدایی کردستان، وزیران امور خارجه ایران، ترکیه و عراق در دیداری که با هم در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل داشتند ضمن اعلام مخالفت خود با همه‌پرسی، از مقامات کردستان عراق خواستند از تصمیم خود برای اجرای این همه‌پرسی منصرف شوند. دولت مرکزی عراق همه‌پرسی کردستان را غیر قانونی و در تضاد با قانون اساسی این کشور می‌داند. حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در آخرین موضع گیری خود...
 • تمایل برزیل برای مشارکت در توسعه میادین نفتی دریای خزر
 • به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت نفت، «رودریگودی ‏‎آذردوسانتوس» در دیدار با یوسف اعتمادی، قائم مقام مدیرعامل شرکت نفت خزر، ضمن ابراز علاقه‌مندی برای همکاری 2 شرکت، به نتایج مطلوب سفر «فرناندو کوئیلو فیلیو»، وزیر انرژی برزیل به ایران در هفته‎های اخیر و مذاکرات سازنده‎ با بیژن زنگنه، وزیر نفت اشاره کرد و خواهان گسترش مناسبات در پروژه‎های مرتبط با خزر شد. یوسف اعتمادی، قائم مقام مدیرعامل شرکت نفت خزر در این دیدار، ضمن تشریح حوزه فعالیت‎های این شرکت و دستاوردهای حاصل شده طی چند سال گذشته، توسعه و تولید در دریای خزر را مستلزم بهره‎گیری از تجربیات و دانش فنی شرکت‎های صاحب نام در این عرصه برشمرد. اعتمادی با اشاره به ارتباطات پیشین بین پتروبراس و شرکت نفت خزر، از همکاری با این شرکت برزیلی استقبال کرد. به نظر می‎رسد در آینده‎ای نزدیک، نشست مشترکی با حضور تیم‎های کارشناسی و فنی شرکت نفت خزر و پتروبراس در تهران برگزار شود. در پایان این دیدار، سفیر برزیل در تهران از مدیران شرکت نفت خزر دعوت کرد از شرکت پتروبراس و مرکز تحقیقات آن بازدیدی داشته باشند. در سال های گذشته توجه اصلی وزارت نفت به توسعه میدان های نفتی در خلیج فارس و مناطق جنوبی معطوف بوده و کمتر به اکتشاف در مناطق شمالی کشور پرداخته شده است. در واقع، به دلیل ساختار های زمین شناختی پیچیده و عمق زیاد، دریای خزر از مناطق پر ریسک برای حفاری و اکتشاف نفت به شمار می رود و انجام مطالعات میدان، اکتشاف و تولید به فناوری های جدید و منابع مالی گسترده نیاز دارد. عمق زیاد آب در دریای خزر در نواحی جنوبی (موقعیت ایران) به بیش از یک هزار متر می رسد و نبود فناوری های لازم در ایران برای اکتشاف در آبهای عمیق، سبب شده است برنامه اکتشاف در این...
 • لزوم مشارکت فعال زنان سرپرست خانوار در نهادهای مردمی
 • کرمانشاه- فرماندار شهرستان هرسین گفت: تنها راه رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار مشارکت جدی آنها در جامعه از طریق تشکیل نهاد های مردمی و ایجاد انسجام در بین آنها است. به گزارش خبرنگار مهر، امیر شاه آبادی، فرماندار شهرستان هرسین امروز پنجشنبه از محل برگزاری کلاسهای آموزشی طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده بازدید به‌عمل آورد. در این بازدید شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین، ضمن تاکید بر ضرورت طرح تاب آوری اجتماعی زنان و توسعه کارگاههای مرتبط آمادگی خود را جهت تشکیل جلسه اختصاصی جهت افراد حاضر در کارگاه و تلاش در جهت حل دغدغه های آنها اعلام نموده و تاکید کرد که تنها راه حل مشکلات زنان سرپرست خانوار مشارکت جدی آنها در جامعه از طریق تشکیل نهاد های مردمی و ایجاد انسجام در بین آنها برای پیگیری مطالبات به حق این گروه آسیب پذیر در جامعه است. شاه آبادی در ادامه از توانمند سازی زنان بعنوان یکی از مهمترین مؤلفه های کاهش آسیب های اجتماعی یاد کرد و اظهار داشت: آموزش های تاب آوری کمک می کند که شخص در مواجه با سختیها و خطرات از تجارب و ظرفیت های خود بعنوان روشی سودمند در کسب موفقیت استفاده کند. وی از این دوره های آموزشی بعنوان گامی مؤثر در جهت بهداشت روانی خانواده ها و توسعه مشارکت آنان در فعالیت های اجتماعی یاد کرد. شاه آبادی با اشاره به اینکه این طرح در سطح ملی اجرا میشود اظهار داشت: مخاطبان طرح تاب آوری اجتماعی از طریق ادارات کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی برای شرکت در این دوره های آموزشی معرفی می‌شوند و تاکنون برای ۱۵۰ نفر ساعت کلاس آموزشی برگزار شده است. در ادامه، احترام ایمانی مشاور فرماندار در امور زنان و خانواده بیان داشت: این طرح شامل مهارت های خود آگاهی، همدلی، برقراری ارتباط موثر، روابط بین فردی،...
 • ساخت یکی از بزرگ ترین نیروگاه های خورشیدی جهان در ایران با مشارکت انگلستان
 • خبرگزاري آريا-قائم‌مقام وزير نيرو در امور بين‌الملل گفت: توافق‌نامه ساخت نيروگاه 600 مگاواتي خورشيدي با شرکت خصوصي انگليسي به گونه‌اي است که مي‌بايست در زمان اتمام عمليات اجرايي نيروگاه، اين شرکت دانش و تکنولوژي ساخت آن را انتقال داده باشد.به گزارش خبرگزاري آريا،عليرضا دائمي، قائم مقام وزير نيرو در امور بين‌الملل و پشتيباني صنعت آب و برق با اشاره به رونمايي از توافق‌نامه وزارت نيرو براي ايجاد يک نيروگاه خورشيدي در کشور توسط شرکت «کورکس» انگليس که امروز در لندن برگزار شد، اظهار داشت: تفاهم نامه اوليه اين توافقنامه در مورخ 24 تيرماه 95 در انگلستان با حضور معاون وقت وزير نيرو به امضا رسيد که پس از آن طي جلسات متعدد با شرکت انگليسي منجر به امضاي توافقنامه‌اي در مردادماه 96 شد.وي ادامه داد: اين نيروگاه جزو چند نيروگاه خورشيدي بزرگ جهان با ظرفيتي بالغ بر 600 مگاوات خواهد بود که در نوع خود از نظر تکنولوژي و ميزان نصب شده در جهان کم نظير است.دائمي تصريح کرد: توافقنامه به گونه‌اي است که انگلستان مي‌بايست در زمان اتمام عمليات اجرايي نيروگاه، دانش ساخت آن را انتقال داده و همچنين از نيروهاي داخلي جهت ساخت آن استفاده کند، که برآورد مي‌شود در اين نيروگاه براي هزار و 500 نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد شود. قائم مقام امور بين‌الملل تأکيد کرد: اين تفاهم نامه به صورت BOT بوده و بر اساس آن قرار است ايران در 10 سال اول برق توليدي اين نيروگاه را به صورت تضميني خريداري کرده و طي 10 سال دوم نيز قيمت برق بر اساس نرخ بازار بورس انرژي تعيين شود.وي ادامه داد: در اين تفاهم نامه تأکيد شده انگلستان مي‌بايست ظرف سه سال آتي اين نيروگاه را به بهره‌برداري برساند که در صورت ساخت اين نيروگاه، بخش زيادي از تعهدات کشور در برنامه ششم توسعه مبني بر ساخت سالانه 1000 مگاوات نيروگاه‌هاي انرژي نو انجام...