به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از فردا اردیبهشت
٢٩
2017-07-26@10:25:40 GMT

هر ۵ داور در ریو حرکت سلیمی را خطا دادند

موسسه ثامن مجوز نداشت/ مردم به مؤسساتی که سودهای بالا می‌دهند، اعتماد نکنند

قالیباف یک مدیر اصولگرا نیست/ ریخت‌وپاش‌های قالیباف در شهرداری با روح اصولگرایی جور درنمی‌آید/ قالیباف در جایگاهی نیست که اصولگرایی را ناکارآمد بداند

دبیرکل وزنه برداری آسیا گفت: تصمیمی که هیأت ژوری در قبال بهداد گرفتند، یک تصمیم جمعی بود و من در آن دخالتی نداشتم.

خبرگزاری فارس: محمدحسن جلود عراقی برای ایرانی ها تداعی گر خاطرات تلخ است. چه آن روز که با کمک لابی های پشت پرده موفق شد پست دبیرکلی وزنه برداری آسیا را بعد سالها از علی مرادی بگیرد تا این کرسی مهم و کلیدی را از دست بدهیم و چه زمانی که در المپیک ریو همه از دست رفتن مدال طلای بهداد سلیمی را به پای او نوشتند تا جلود در ادبیات ایرانیان بدل به جلاد شود! با این وجود دبیرکل عراقی وزنه برداری آسیا در یک گفتگوی بی پرده و مفصل با خبرنگار اعزامی فارس تاکید می کند که در این اتفاقات هیچ نقشی نداشته و ایران را یک کشور مقتدر و قابل احترام در جغرافیای وزنه برداری می داند.

جلود در ابتدا وضعیت وزنه برداری در آسیا را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اعتقاد دارم که آسیا قدرت اول وزنه برداری در جهان است و تمامی ستاره های این رشته متعلق به آسیا هستند. این نکته را می توان با بررسی آمار و ارقام به عینه دید. در آخرین دوره المپیک در ریو 13 مدال طلا به آسیا رسید و اروپا و پان آمریکن تنها 1 طلا داشتند. چین 5 طلا، تایلند، کره شمالی و ایران هر کدام 2 طلا و قزاقستان، ازبکستان و... هر کدام یک طلا کسب کردند. این نشان می دهد که آسیا در وزنه برداری جهان پرچمدار است. از المپیک 2008 به این سو این آمار تکرار شده و آسیا بیشت از 10 طلا در هر المپیک کسب کرده و همین نشان از قدرت بلامنازع قاره پهناور در جغرافیای وزنه برداری دارد.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که در قاره آسیا وزنه برداری کدام کشور را بهتر و پیشروتر از بقیه می دانید، گفت: در این زمینه باز هم به آمار استناد می کنم و از همین رو به چین اشاره می کنم که 5 طلا در المپیک گرفت و از همین رو پیشتاز است. البته این موفقیت با توجه به کمیت و جمعیت این کشور طبیعی است. بعد از چین البته باید به ایران اشاره کنم که در اوزان سنگین همیشه عالی بوده و قدرتنمایی کرده از جمله در همین المپیک که دو طلا گرفت. بقیه کشورها بعد از ایران قرار می گرند. نباید فراموش کنیم که بهترین وزنه برداران فعلی جهان در دو بخش مردان و زنان از آسیا هستند. کیانوش رستمی که بهترین وزنه بردار مرد دنیاست و سوپتا که در بخش مردان این عنوان را در اختیار دارد.

وزنه برداری عراق نیز پس از سال ها رکود، آرام آرام خود را بازسازی کرده و مسیر رو به جلو را در پیش گرفته است. جلود با توجه به ملیت عراقی اش درباره شرایط وزنه برداری عراق گفت: وزنه برداری عراق در حال پیشرفت است. ما در وزنه برداری استعدادهای خوبی داریم. اگر جنگ و داعش اجازه دهد، قطعا وزنه برداری و ورزش عراق پیشرفت بزرگی خواهد کرد. وزنه برداری در عراق ورزش اول از نظر اهمیت و البته است حتی از فوتبال نیز جایگاه بالاتری دارد و به اعتقاد من فوتبال پشت سر وزنه برداری قرار می گیرد.

انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری تا کمتر از یک ماه دیگر در تایلند برگزار می شود و جلود نیز در این انتخابات حضوری پررنگ دارد و برای دو صندلی دبیرکلی و نایب رئیسی فدراسیون جهانی خیز برداشته. او در پاسخ به این سئوال که شانس موفقیت خود را در این انتخابات چه اندازه می داند، گفت: امیدوارم در این انتخابات پیروز شوم. من شانس خوبی برای موفقیت در انتخابات جهانی دارم چرا که قاره آسیا، بخشی از اروپا، پان آمریکن و آفریقا و اقیانوسیه از من حمایت خواهد کرد و از همین رو به رای آوردن و پیروزی بسیار خوشبینم.

تاماش آیان رئیس فعلی فدراسیون جهانی وزنه برداری که قریب بر 4 دهه این سمت را در اختیار دارد، و بسیاری معتقدند که دیگر وقت تغییرات و خداحافظی با او فرا رسیده. جلود درباره اینکه آیا آیان از قدرت کنار می رود و یا اینکه در سمت خود ابقا می شود گفت: این مساله به من و نظر من وابسته نیست. کنگره درباره سرنوشت وی و صندلی ریاست تصمیم می گیرد. با این وجود در حال حاضر دو نظریه درباره آیان وجود دارد. برخی ها عملکرد او را مثبت ارزیابی می کنند و اعتقاد دارند که او کماکان باید در این سمت بماند و برخی ها نیز به عملکرد او نقد جدی دارند و معتقدند که آیان باید برود و فرد جدیدی ریاست فدراسیون جهانی را بر عهده بگیرد. به اعتقاد من عملکرد آیان در ریاست فدراسیون جهانی وزنه برداری نرمال بوده هر چند که معتقدم می توانست در برخی از مواقع و شرایط تصمیمات بهتری بگیرد. به یژه در بخش آسیا که باید بهتر عمل می کرد و به این قاره بیشتر از اینها توجه می نمود چرا که آسیا مهمترین قاره در وزنه برداری جهان است که همه قدرتها در آن تجمیع شده اند.

با توجه به اینکه علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران نیز در این انتخابات کاندیدا شده، آیا احتمال ائتلاف جلود با مرادی وجود دارد؟ دبیرکل وزنه برداری آسیا در این باره گفت: علی مرادی روابط خوبی در دنیای وزنه برداری دارد چرا که چندین سال دبیرکل وزنه برداری آسیا بود و اقدامات مهمی را انجام داد. به نظر من مرادی هم در این انتخابات شانس دارد. من برای او احترام ویژه ای قائلم و سعی می کنم که در انتخابات پیش رو با هم در یک تیم قرار بگیریم. چرا که در این صورت احتمال موفقیت آسیا بیشتر خواهد شد.

جلود بعد از اتفاقات المپیک ریو و ماجرای بهداد برای ایرانی ها چهره منفوری شد چرا که همه اعتقاد داشتند جلود با رای خود سبب شده تا داوران حق سلیمی را پایمال کنند. او در پاسخ به این شائبه گفت: ایران در قاره آسیا واقع شده و بنابراین از منظر فنی کسب مدال بهداد برای من نیز افتخار محسوب می شد. ضمن اینکه ایران کشور دوست و همسایه و برادر ماست بنابراین من شخصا بسیار علاقه داشتم که سلیمی مدال طلای المپیک را کسب کند. فراموش نکنید که قاضی همیشه قاضی است و هر نظری ارجحیت دارد. تصمیمی که هیات ژوری در قبال بهداد گرفتند، یک تصمیم جمعی بود و من در آن دخالتی نداشتم. متاسفانه هر 5 قاضی رای دادند که حرکت بهداد در دوضرب خطا بود. حتی یک نفر هم نظری غیر از این نداشت و در چنین شرایطی تغییر رای افراد عملا غیرممکن است. در میز ژوری داورانی از آلمان، آمریکا، آفریقا نشسته بودند و جملگی رای به خطای بهداد دادند و همگی به او قرمز دادند. این جمله را برای نخستین بار می گویم که حتی اگر یک داور هم نظری غیر از این داشت و به سلیمی سفید می داد، حتما تلاش می کردم که همه آنها را متقاعد کنم و رای صادره را تغییر دهم اما واقعا این امکان پذیر نبود.

وی در ادامه افزود: عمیقا معتقدم ایران کشوری بزرگ و مقتدر است که نیازی به کمک کسی و دخالت دیگری ندارد. من معتقدم بهداد بیش از اینکه از داوری لطمه بخورد، از تاکتیک اشتباه سرمربی خودتان لطمه دید. با توجه به مصدومیت سنگینی که او پشت سر گذاشته بود، انتخاب آن وزنه ها را ریسک بزرگی محسوب می شد. من معتقدم مربی شما باید به گونه ای وزنه انتخاب می کرد که مدال نقره بهداد مسجل شود و در ادامه به مدال طلا حمله می کرد. بهداد می توانست به راحتی نقره را بگیرد اما با یک تاکتیک اشتباه مدال باارزش المپیک از دست رفت.

دبیرکل وزنه برداری آسیا با اشاره به نظر مثبتی که به وزنه برداری ایران دارد، افزود: من همیشه به وزنه برداری ایران احترام می گذارم. من عمیقا کیانوش و سهراب را دوست دارم و حتی سر تمرینات آنها رفتم. برای من ایران مهم است. بعد از اتفاقات ریو وقتی در فدراسیون جهانی جلسه گذاشتند و قصد محرومیت ایران را داشتند، شخصا مداخله کردم تا این اتفاق رخ ندهد و همه را متقاعد کردم که نباید ایران محروم شود. حتی وقتی در اجلاس تاکید کردند که باید بابت رفتارهای ریو بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی رسما عذرخواهی کنند، من مدعی شدم که از من عذرخواهی کرده اند در حالیکه واقعیت نداشت. متاسفانه بعد از المپیک درباره من داستان های دروغی گفتند و من را مقصر از دست دادن مدال بهداد معرفی کردند در حالیکه هیچکدام واقعیت نداشت و البته این داستان ها برایم مهم نیست چرا که من واقعا به ایران احترام می گذارم و کمک کرده ام.

وی در پایان گفت: امیدوارم که مصدومیت بهداد سلیمی هر چه زودتر برطرف شده و وی با آمادگی کامل به صحنه بازگردد و در همین رقابت های جهانی آمریکا مدال و رکوردش را از لاشا تالاخادزه پس بگیرد. بهداد یکی از بهترین هاست.

کدام مخدرها و افراد مشمول «موادمخدر دولتی» می‌شوند؟

زنگ خطری که «قالیباف» دیر به صدا درآورد

نگاهی دیگر به موسسات غیر مجاز

کلیدواژه: دبیرکل وزنه برداری آسیا | فدراسیون جهانی | مدال طلا

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۴۹۵۶۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • حضور ۳ داور و ۳ کمک داور در مسابقات مقدماتی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسابقات مقدماتی قهرمانی زیر 16 سال آسیا در ده گروه برگزار می شود. طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا داوران ایرانی برای قضاوت در این مسابقات به شرح زیر انتخاب شده اند: گروه G از 22 شهریورماه لغایت سوم مهرماه در حالی در بانکوک تایلند برگزار می شود که بیژن حیدری به عنوان داور وسط و علیرضا ایلدروم به عنوان کمک داور انتخاب شده است. همچنین حسن اکرمی و آرمان اسعدی به عنوان داور و کمک داور برای مسابقات گروه I که از 26 شهریور الی 3 مهرماه در مغولستان برگزار می شود انتخاب شده اند. گروه H رقابت ها در حالی از 31 شهریور در میانمار آغاز می شود که پیام حیدری به عنوان داور وسط و سعید قاسمی به عنوان کمک داور این مسابقات را قضاوت می کنند
 • فرصتی که کمک داور روسی از آزمون گرفت
 • عضو کمیته داوری فدراسیون فوتبال روسیه به اشتباه کمک‌داور در اعلام موقعیت آفساید قرار گرفتن ملی‌پوش ایرانی در بازی برابر زنیت سن‌پترزبورگ اعتراف کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم روبین‌کازان در بازی هفته دوم لیگ برتر روسیه با بهره‌مندی از سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی در زمین تیم زنیت سن پترزبورگ با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. آزمون که از اواسط نیمه‌دوم وارد میدان شده بود در دقیقه 82 به خاطر اشتباه کمک‌داور در زدن پرچم اشتباه موقعیت مسلم گلزنی را از دست داد.الکساندر یوگوروف، داور مشهور و سابق روسی و نایب‌رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال روسیه در این رابطه گفت: در دقیقه 82 سردار آزمون صاحب توپ می‌شود و آن را تبدیل به گل کرد. در این میان کمک‌داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا می‌برد. نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد و نمی‌توانم چیزی بگویم. در تصاویر مشخص است که کمک‌ داور اشتباه کرد. شاید به سمت جلو دوید و آخرین خط ممتد دفاعی را از دست داد.انتهای پیام/ R7858/P35350/S3,27,28/CT10
 • حمید متبسم داور هزار صدای سنتی
 • فرهنگ>هنر - همشهری‌آنلاین:حمید متبسم، آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار به همراه وحید تاج، خواننده و ابراهیم اسماعلیی اراضی داوری برنامه هزارصدای سنتی را بر عهده دارند که قرار است چهارم مرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار شود. روابط عمومی برنامه هزار صدا ضمن اعلام این خبر به همشهری‌آنلاین نوشت: بخش سنتی هزارصدا ساعت 18 چهارشنبه چهارم مرداد در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود و در آن حمید متبسم در کنار وحید تاج و ابراهیم اسماعیلی اراضی به بررسی و تحلیل آثار گروه‌های شرکت‌کننده و انتخاب گروه برتر خواهند نشست. حمید متبسم، آهنگساز و نوازنده صاحب سبک موسیقی ایران که دو روز بعد، یعنی ششم مرداد به همراه وحید تاج کنسرتی را برگزار خواهند کرد، برای اولین بار به عنوان داور در برنامه هزارصدا حضور می‌یابند، اما شاعر، ترانه‌سرا، منتقد و روزنامه‌نگار، ابراهیم اسماعیلی اراضی پیش از این دوبار به عنوان داور در این برنامه حضوریافته بود. در این برنامه که ششمین برنامه هزارصدا و دومین برنامه بخش سنتی هزارصدا در سال جدید است، حسین علیشاپور هم با نوازندگی سنتور کاوه شفیعی به عنوان خواننده مهمان اجرای برنامه خواهد داشت. علیشاپور در سال‌های گذشته هم به عنوان داور و هم به عنوان خواننده مهمان، مهمان برنامه هزارصدا بود. اول مرداد روز تولد استاد احمد ابراهیمی‌ و دوم مرداد سالروز درگذشت استاد مرتضی نی‌داود است، به همین مناسبت این برنامه به این دو چهره ماندگار موسیقی ایران تقدیم خواهد شد. هزارصدا اولین برنامه مسابقه استعدادیابی موسیقی در داخل ایران و اولین مسابقه منسجم ساز و آواز در تاریخ موسیقی ایران برای معرفی صداها و چهره‌های جدید است که هر ماه دوبار و در بخش‌های سنتی و پاپ به مدیریت و اجرای آرش نصیری برگزار می‌شود. گفت وگوی همشهری آنلاین با آرش نصیری کارشناس مجری و مدیر برنامه هزارصدای سنتی و پاپ روز برگزاری بخش سنتی هزارصدا اولین چهارشنبه هر ماه و...
 • سلیمی:من سرمربی تیم ملی را تعیین نمی کنم
 • قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: با انوشیروانی صحبت کردم و به نظرم خودش نخواست به کارش در تیم ملی ادامه دهد. به گزارش "ورزش سه"، شاید وقتی قهرمانی المپیک 2012 و مسابقات جهانی 2013 را کسب کرد، همه نگاهها به او بود تا افتخاراتش را تا سال ها در دسته فوق سنگین وزنه برداری دنیا ادامه دهد. بدشانسی بزرگی برای بهداد سلیمی قبل از رقابت های جهانی 2015 رخ داد و او با مصدومیت شدید از ناحیه زانو روبه رو شد اما این اتفاق هم نتوانست مانعی برای انگیزه بالای قهرمان وزنه برداری ایران باشد. سلیمی برگشت و ماجرای تلخی برای او در المپیک رخ داد اما بهداد سعی کرده تمام اتفاقات ریودوژانیرو را فراموش کرده و برای کسب دوباره عنوان قویترین مرد جهان در رقابت های جهانی 2017 آمریکا تلاش کند. در ادامه مشروح گفت و گوی خبرنگار "ورزش سه" با بهداد سلیمی را می خوانید: * در اردوی ورزقان به سر می برید، از شرایط خودت و اردو برایمان بگو؟ اردوی سطح ارتفاع را پشت سر می گذاریم و شرایطمان خدا را شکر بد نیست. با توجه به زمانی که تا آغاز رقابت های جهانی باقی مانده، سعی می کنیم به بهترین شکل تمرینات خود را دنبال کنیم. * از وضعیت زانوی خودت بگو که چندی قبل بار دیگر همه را نگران کرد؟ وضعیت زانویم خوب است و به 80 درصد آمادگی رسیده ام. البته اینطور هم نیست که اصلا اذیتم نکند اما باید طوری این مصدومیت را مدیریت کنم که برایم دردسرساز نشود. * حتما خبر داری که سعید علی حسینی از مرحله بعدی اردوها به تمرینات اضافه می شود. خیلی ها از او به عنوان یک رقیب جدی برای تو نام می برند؟ حضور سعید علی حسینی در تیم ملی قطعا می تواند اتفاق مثبتی...
 • سلیمی:از رقابت با علی حسینی استقبال می کنم
 • قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: با انوشیروانی صحبت کردم و به نظرم خودش نخواست به کارش در تیم ملی ادامه دهد. به گزارش "ورزش سه"، شاید وقتی قهرمانی المپیک 2012 و مسابقات جهانی 2013 را کسب کرد، همه نگاهها به او بود تا افتخاراتش را تا سال ها در دسته فوق سنگین وزنه برداری دنیا ادامه دهد. بدشانسی بزرگی برای بهداد سلیمی قبل از رقابت های جهانی 2015 رخ داد و او با مصدومیت شدید از ناحیه زانو روبه رو شد اما این اتفاق هم نتوانست مانعی برای انگیزه بالای قهرمان وزنه برداری ایران باشد. سلیمی برگشت و ماجرای تلخی برای او در المپیک رخ داد اما بهداد سعی کرده تمام اتفاقات ریودوژانیرو را فراموش کرده و برای کسب دوباره عنوان قویترین مرد جهان در رقابت های جهانی 2017 آمریکا تلاش کند. در ادامه مشروح گفت و گوی خبرنگار "ورزش سه" با بهداد سلیمی را می خوانید: * در اردوی ورزقان به سر می برید، از شرایط خودت و اردو برایمان بگو؟ اردوی سطح ارتفاع را پشت سر می گذاریم و شرایطمان خدا را شکر بد نیست. با توجه به زمانی که تا آغاز رقابت های جهانی باقی مانده، سعی می کنیم به بهترین شکل تمرینات خود را دنبال کنیم. * از وضعیت زانوی خودت بگو که چندی قبل بار دیگر همه را نگران کرد؟ وضعیت زانویم خوب است و به 80 درصد آمادگی رسیده ام. البته اینطور هم نیست که اصلا اذیتم نکند اما باید طوری این مصدومیت را مدیریت کنم که برایم دردسرساز نشود. * حتما خبر داری که سعید علی حسینی از مرحله بعدی اردوها به تمرینات اضافه می شود. خیلی ها از او به عنوان یک رقیب جدی برای تو نام می برند؟ حضور سعید علی حسینی در تیم ملی قطعا می تواند اتفاق...
 • طنین سلام فریدون آسرایی در یک شب تابستانی/داور برنامه شب کوک با مخاطبانش در کاشمر دیدار می کند
 • خبرگزاری میزان- فریدون آسرایی در کنسرت پیش روی خود با تدارک آثاری مانند "سلام" و "عشق یعنی" در کاشمر روی صحنه می‌رود. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فریدون آسرایی خواننده محبوب موسیقی پاپ در جدیدترین سری فعالیت های موسیقایی خود در دوزادهمین شب از مردادماه با طرفداران خود دیدار می کند. این هنرمند در کنسرت تابستانی خود قطعه هایی را از آلبوم جدید "عشق یعنی" همراه با مجموعه ای از آثار پرطرفدارش روی صحنه می برد. آسرایی در اجرای تابستانی خود قطعه هایی از جمله عشق یعنی، کبوتر، گل هیاهو یا همان آهای خوشگل عاشق، سلام و یادش بخیر را روی صحنه می برد. خواننده آلبوم "عشق یعنی" در سال 1395 و 1393 در بخش موسیقی جشنواره موسیقی فجر حضور پیدا کرد و استقبال بسیار خوبی از اجرای او در این رویداد بزرگ هنری کشور صورت گرفت. گل هیاهو که می توان گفت قطعه ای است که مخاطبات موسیقی پاپ فریدون آسرایی را با آن شناختند، یکی از آثاری است که برای اجرای آن در هر کنسرت درخواست های بسیار زیادی از سوی مخاطبا وجود دارد. فریدون آسرایی همچنین در برنامه تلویزیونی "شب کوک" که به اجرا، بررسی و انتخاب شرکت کنندگان برتر در زمینه خوانندگی در مراحل مختلف می پرداخت، به عنوان داور حضور داشت و همراه با مهدی یغمایی، فرهاد برنجان و پوریا حیدری شرکت کننده ها را مورد بررسی قرار می داد. به گفته خواننده آلبوم "خاطرات گمشده" به زودی تولید فصل جدید برنامه "شب کوک" آغاز می شود. فریدون آسرایی 12 مرداد ساعت 21:00 در سالن ارشاد شهر کاشمر روی صحنه می رود. گزارش از بهاره کنجکاوفرد انتهای پیام/
 • در شب موسیقی علی سلیمی انجام شد رونمایی از سرود اردبیل
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم که با حضور مسؤولان و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر استان در مجتمع فدک اردبیل برگزار شد، «ودود مؤذن‌زاده» خواننده اردبیلی اظهار کرد: در طول یک سالی که سرود باباخان مشروطه‌خواه تولید شده است، این اثر از صداوسیمای مرکز اردبیل پخش نشده و ما امشب به نشانه اعتراض سرود باباخان را مجددا اجرا می‌کنیم. وی با اشاره به رونمایی از سرود اردبیل در شب موسیقی علی سلیمی، افزود: در این قطعه، کاظم نظری بقا شاعر، تورال محمدلو آهنگساز، خوانندگان بهاء‌الدین خراسانی، مهدی حمزه‌زاده، محمد میرزاده و بنده حضور داریم که 20 نفر گروه کر ما را در این اجرا همراهی می‌کنند. این هنرمند برجسته تصریح کرد: گروه موسیقی ائتنوکلاس جمهوری آذربایجان که متشکل از سازهای محلی و کلاسیک است، امشب به روی صحنه رفت تا با هنرنمایی‌شان ارادت خود را به شاه اسماعیل خطایی نشان دهند. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم کاظم نظری بقا و اسد نیک فال، از شاعران اردبیل به شعرخوانی پرداختند. آوردن کیک تولد مینو دبیری، دانشمند اردبیلی به روی صحنه و اجرای پیانو توسط رحمان محمدلو از دیگر حواشی شب شعر و موسیقی علی سلیمی بود. انتهای پیام/ک
 • بی غم:وقتی داور ۲ گل خطای حریف را سالم اعلام می کند چه بگویم/صدرنشینی در هفته آخر لذت بیشتری دارد
 • سرمربی تیم فوتسال مس سونگون با انتقاد شدید از عملکرد داور دیدار تیمش مقابل مقاومت قرچک گفت: داور به اشتباه دو گل خطای حریف را سالم اعلام کرد. حمید بی‌غم درباره شکست 5 بر 2 تیمش در هفته چهارم لیگ برتر فوتسال مقابل مقاومت قرچک به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، گفت:‌ وقتی داور دو گل صددرصد خطای حریف را به اشتباه، سالم اعلام می‌کند و همان دقیقه دوی بازی من را به اشتباه اخراج می‌کند در حالی که هیچ اعتراضی نکرده‌ام، واقعاً نمی‌دانم چه بگویم.وی ادامه داد: بازیکن حریف توپ را از دست صمیمی زد و داور گل را سالم اعلام کرد. دروازه‌بان ما هم به تصمیمش اعتراض کرد اما عرض‌پیما (داور بازی) به او گفت اگر اعتراض کنی اخراجت می‌کنم. من هم به داور گفتم اگر قرار باشد هر کسی اعتراض کرد را اخراج کنی، کسی در زمین نمی‌ماند. داور گفت حالا که تو اعتراض می‌کنی خودت برو روی سکوها!سرمربی تیم مس سونگون درباره دیدار هفته آینده تیمش مقابل آتلیه طهران قم،‌ عنوان کرد: با توجه به اینکه هفته گذشته روی ضدحملات ضربه خوردیم، فهمیدیم که تیم‌ها مقابل ما دفاع می‌کنند و بعد ضدحمله می‌زنند. جلوی مقاومت نزدیک به 15 موقعیت گل داشتیم، اما شکست خوردیم. این هفته سعی کردیم بیشتر روی سیستم حمله به دفاع کار کنیم و این ضعف را برطرف کنیم.بی‌غم در مورد اینکه در صورت پیروزی در این هفته موقتاً‌ می‌توانند به صدر جدول برسند، تصریح کرد: ما بیشتر دوست داریم در کورس بمانیم، چون صدرنشینی الان به درد نمی‌خورد. به نظرم صدرنشینی در هفته‌ آخر لذت بیشتری دارد.انتهای پیام/ R1414/P1015145/S3,27/CT1
 • واکنش عباس سلیمی نمین به خاطره ی موسوی خوئینی ها
 • به گزارش جماران، سلیمی نمین در شرق نوشت: هفته گذشته ایرادی از سوی جناب آقای موسوی‌خوئینی‌ها به خاطرات مرحوم هاشمی گرفته شد که با واکنش متین دفتر نشر معارف انقلاب (ناشر خاطرات آن مرحوم) مواجه شد. متأسفانه برخی ملاحظات به‌ویژه از نوع پیوندهای سیاسی که بسیار شکننده‌اند موجب می‌شود در زمان حیات شخصیت‌ها ایرادها درباره خاطره‌گویی یا روزانه‌نویسی آنان کمتر طرح شود یا اصولا مطرح نشود. نکته‌ای که به‌درستی در توضیحات دفتر نشر معارف انقلاب آمده است: «... این خاطرات پنج سال قبل و در زمان حیات ایشان و آیت‌الله موسوی‌اردبیلی منتشر گردید، صرفا برداشت ایشان از ناراحتی و انتظار جناب موسوی‌خوئینی‌ها درج شده و چه بهتر بود که توضیحات ایشان در زمان حیات آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی منتشر می‌شد و [ تا] ذکر جزئیات و دلایل چنین برداشتی از سوی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ممکن می‌گردید»(روزنامه جمهوری اسلامی، ٣١/٠٦/٩٦، ص ٢).صرف‌نظر از اینکه به این سخنِ حق در عمل پایبند بمانیم یا خیر، بهره‌مندی لازم از خاطرات شفاهی پیروی از این روش را ایجاب می‌کند. به عبارت دیگر ازآنجاکه تاریخ شفاهی می‌تواند انگیزه‌مندی برای دیگر افراد دخیل در رویدادهای تاریخی به‌منظور بیان روایاتشان ایجاد کند، باید فارغ از هرگونه ملاحظات گروهی و جریانی و در فضایی توأم با احترام به شکل‌گیری این شرایط کمک کرد.مرحوم آقای هاشمی در روزانه‌نویسی سال ٦٨ مدعی است: «موسوی‌خوئینی‌ها آمد؛ خودم ایشان را خواستم... از رهبری رنجیده، به خاطر اینکه ایشان را رئیس قوه قضائیه نکرده است» (بازسازی و سازندگی، خاطرات هاشمی‌رفسنجانی در سال ١٣٦٨، دفتر نشر معارف انقلاب، ص ٢٨٠). درباره این مطلب و ادعای دیگری، آقای موسوی‌خوئینی‌ها در کانال تلگرامی خود می‌نویسد: «در هر دو مورد، ایشان را تخطئه می‌کنم... همین اندازه می‌گویم که اگر دیگر خاطرات ایشان تا این اندازه بی‌دقت باشد، در استفاده از آنها همواره باید جانب احتیاط را در پیش گرفت. من شواهد دیگری هم دارم که نشان دهم مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی...
 • تولید ۲ میلیارد کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه شهید سلیمی
 • مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا از تولید 2 میلیارد و 298 میلیون و 71 هزار کیلووات ساعت انرژی در سه ماه نخست امسال خبرداد. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، نعمتی گفت: از این میزان تولید 2 میلیارد و 199 میلیون و 945 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل شد. وی تصریح کرد:در این سه ماه 77 درصد انرژی تولیدی در واحدهای بخاری و 23 درصد در واحدهای سیکل ترکیبی بدست آمد، سهم سوخت گاز در تولید انرژی 95 درصد و سهم سوخت مازوت نیز 5 درصد بوده است. نعمتی گفت: در این سه ماه علیرغم خروج متناوب واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی جهت انجام تعمیرات اساسی و میاندوره ای تا اواسط خرداد ماه، حدود 19 درصد انرژی تعهدی نیروگاه، طبق قرارداد محقق شد. مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا افزود: در این سه ماه واحدهای 1، 2 و 4 بخاری هر کدام با ظرفیت 440 مگاوات جهت انجام تعمیرات میاندوره ای و بازدیدها جمعاً به مدت 68 روز و واحد 3 بخاری نیز بدلیل انجام تعمیرات اساسی به مدت 79 روز از مدار خارج بوده است. وی گفت : در این مدت بلوک سیکل ترکیبی نیز با ظرفیت 435 مگاوات بدلیل انجام تعمیرات ژنراتور و بازدید مسیر داغ در واحد یک گازی به مدت 55 روز بصورت نیم بار در مدار قرار داشت.
 • تولید ۲ میلیارد کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه شهید سلیمی نکا
 • مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا از تولید 2 میلیارد و 298 میلیون و 71 هزار کیلووات ساعت انرژی در سه ماه نخست امسال خبرداد. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، نعمتی گفت: از این میزان تولید 2 میلیارد و 199 میلیون و 945 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل شد. وی تصریح کرد:در این سه ماه 77 درصد انرژی تولیدی در واحدهای بخاری و 23 درصد در واحدهای سیکل ترکیبی بدست آمد، سهم سوخت گاز در تولید انرژی 95 درصد و سهم سوخت مازوت نیز 5 درصد بوده است. نعمتی گفت: در این سه ماه علیرغم خروج متناوب واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی جهت انجام تعمیرات اساسی و میاندوره ای تا اواسط خرداد ماه، حدود 19 درصد انرژی تعهدی نیروگاه، طبق قرارداد محقق شد. مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا افزود: در این سه ماه واحدهای 1، 2 و 4 بخاری هر کدام با ظرفیت 440 مگاوات جهت انجام تعمیرات میاندوره ای و بازدیدها جمعاً به مدت 68 روز و واحد 3 بخاری نیز بدلیل انجام تعمیرات اساسی به مدت 79 روز از مدار خارج بوده است. وی گفت : در این مدت بلوک سیکل ترکیبی نیز با ظرفیت 435 مگاوات بدلیل انجام تعمیرات ژنراتور و بازدید مسیر داغ در واحد یک گازی به مدت 55 روز بصورت نیم بار در مدار قرار داشت.
 • سلیمی نمین:پای نظام در میان باشد دولت و سپاه همصدا هستند
 • سیاست>احزاب و شخصیت‌ها - سلیمی‌نمین می‌گوید: دو جریان در داخل کشور به شدت دنبال ایجاد اختلاف بین دولت و سپاه هستند. یکی آن جریانی که به شدت دلش برای بیگانه می‌تپد و دیگری جریانی که هنر چشمگیری دارد تا با ایجاد بلوا و جنگ روانی در جامعه خود را بازسازی و مطرح کند. امید کرمانی‌ها: نگاهی به وضعیت منطقه نشان می دهد که برای مصون ماندن از بحران ها و حفظ امنیت و ثبات کشور حفظ وحدت و انسجام داخلی در مقابل تهدیدها و فشارهای خارجی ضرورتی انکارناپذیر است. ایران لنگرگاه ثبات در منطقه محسوب می شود و سرمایه گذاران خارجی نیز بعد از اجرای برجام این خصیصه را مشاهده کردند که بلافاصله وارد مذاکره برای بستن قراردادهای همکاری با ایران شدند. با این وجود بعد از انتخابات ریاست جمهوری برخی با رویکرد منفعت طلبی سعی داشتند تا فضای انتخاباتی را حفظ کنند و بین ارکان نظام به ویژه دولت و سپاه اختلاف افکنی کنند، قطعا این رویکرد منفعت طلبانه اختلاف افکنان آسیب رسان به منافع و مصالح ملی بود. به همین دلیل دولت از مدت ها پیش سیاست خود را داشتن ارتباط نزدیک با سپاه اعلام کرد و اخیرا نیز رئیس جمهور و فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار صمیمانه ای با هم داشتند. در همین رابطه عباس سلیمی نمین می گوید: «تنها راهی که می تواند جلوی اختلافات را بگیرد علاوه برجلساتی که در شورای عالی امنیت ملی برگزار می شود و رئیس جمهور و فرمانده کل سپاه مرتب با هم ملاقات می کنند؛ برگزاری دیدارهای حضوری می تواند بسیار بسیار مفید باشد و به برخی تلاش های اختلاف افکنانه برخی جریانات که ضد منافع ملی است پایان دهد.» مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید. *** رئیس جمهور و فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته با هم دیدار کردند، به نظر...
 • حسن خمینی و ناطق استعفا دادند
 • صراط: رئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد گفت: آقای ناطق‌نوری از عضویت در هیئت موسس این دانشگاه استعفا داده، اما هنوز استعفای وی پذیرفته نشده است.به گزارش تسنیم، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه 3 مرداد) در حاشیه مراسم اعطای حکم ریاست فرهاد رهبر با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره استعفای حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری از عضویت در هیئت موسس این دانشگاه، گفت: آقای ناطق‌نوری استعفا داده، اما هنوز استعفای وی پذیرفته نشده و از ایشان می‌خواهیم استعفای خود را پس بگیرد.وی درباره استعفای حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی از عضویت در هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: وی استعفا نداده است.
 • امیدها چین تایپه را هم شکست دادند
 • تیم والیبال زیر 23 سال ایران در سومین دیدار از مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا مقابل تیم چین تایپه با نتیجه سه بر صفر به برتری دست پیدا کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امیدهای ایران در شرایطی امروز مصاف خود را با چین تایپه آغاز کردند که در 2 روز گذشته به ترتیب در برابر تیم هایی چون عراق و پاکستان با نتایج یه بر صفر به برتری دست پیدا کردند.تیم والیبال چین تایپه هم تا کنون همانند ایران 2 بازی سه امتیازی در برابر هم گروهان خود برگزار کرده است.در بازی امروز شاگردان خوآن سیچلو توانستند در ست نخست با نتیجه 25 بر 20مقابل حریف به برتری دست پیدا کردند.در ست دوم این دیدار بازی به طور پایاپای پیش رفت و بازیکنان ایران برای گرفتن یک امتیاز به آب و آتش زدند اما در دقایق حساس بازی امیدهای ایران توانستند با بهره گیری از تجارب خود حریف را با پوئن 28 بر 30 مغلوب کنند.والیبالیست های زیر 21 سال ایران در رقابتهای جام ملت های آسیا توانستند بازی خوب و قابل قبولی را از خود نشان دهند و توانستند وقت استراحت فنی نخست این ست را با نتیجه هشت بر چهار به نفع خود به پایان رسانند و بعد از ورود به زمین هم تا وقت استراحت فنی دوم اجازه امتیازآوری به حریف ندادند و 16 بر چهار از چین تایپه پیش افتادند.امیدهای ایران در این ست با نتیجه 25 بر 21مقابل چین تایپه به برتری دست پیدا کردند و سه امتیاز دیگر را در کارنامه خود به ثبت رساندند.
 • قول دادند مشکلات نفت حل شود/تیموریان بهترین کار را با استقلال کرد
 • هافبک تیم فوتبال نفت تهران با تأکید بر اینکه شرایط این تیم بسیار سخت است و مشکلات مالی زیادی دارد، گفت: مدیران قول دادند مشکلات مالی را برطرف کنند. هاشم بیگ‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص قراردادش با نفت تهران اظهار داشت: از چند تیم پیشنهاد داشتم اما نفت را انتخاب کردم، اگرچه مشکلات زیادی دارد اما یک تیم با ریشه است، در این چند روز بازیکنان باتجربه‌ای جذب کرده و امیدوارم بتوانیم با تمام مشکلاتی که این تیم دارد، به موفقیت دست پیدا کنیم. وی ادامه داد: مشکلات نفت به امروز و دیروز مربوط نمی‌شود و مدت‌هاست که این تیم درگیر مسائلی است که تقریباً بیشتر آن مالی است و بارها دیده‌ایم که بازیکنان این تیم مقابل وزارت نفت تجمع کرده تا بتوانند مطالباتشان را دریافت کنند، اما چنین اتفاقی هنوز رخ نداده است. هافبک نفت تهران افزود: با صحبت‌هایی که با مسئولان نفت داشتیم، قول داده‌اند هر چه زودتر مشکلات را برطرف کرده تا بازیکنان بتوانند با آرامش کامل لیگ را شروع کرده و بازی‌های خوبی از خود ارائه دهند. بیگ زاده تصریح کرد: البته بیشتر تیم‌های لیگ برتری از مشکلات مالی رنج می‌برند و این مسئله تنها مختص نفت تهران نیست. من هنوز از استقلال تهران ۹۰۰ میلیون تومان طلبکار هستم. وقتی استقلال بعد از چند سال پول من را پرداخت نکرده، دیگر نباید از نفت یا برخی تیم‌های دیگر انتظار بیشتری داشت. وی در پاسخ به این پرسش که از لحاظ بدنی در چه شرایطی هستید؟ گفت: از لحاظ بدنی وضعیت خوبی دارم، مدت‌هاست که به طوری انفرادی تمرین می‌کنم و امیدوارم بتوانیم همراه با دیگر بازیکنان نفت با تمریناتی که زیر نظر حمید درخشان انجام می‌دهیم، به شرایط آرمانی رسیده و بازی‌های خوبی از خود ارائه دهیم. هافبک نفت تهران گفت: با توجه به اینکه بعد از هفته پنجم، لیگ ۲۰ روز تعطیل...
 • لاکرونیا و اسپانیول رقبایشان را شکست دادند
 • تیم‌های اسپانیایی در بازی‌های دوستانه رقبایشان را شکست دادند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه بازی‌های دوستانه باشگاهی در قاره اروپا، تیم‌های اسپانیول و دپورتیو لاکرونیا رقبای خودشان را شکست دادند.اسپانیول 4 بر صفر تیم «اولوت» را شکست داد و دپورتیو لاکرونیا 5 بر صفر از «پونته‌ودرا» گذشت.در سایر رقابت‌های هم هال‌سیتی و نانت به تساوی بدون گل رسیدند، بشیکتاش و وایادولید به مساوی 2 بر 2 رضایت دادند،نبرد ولفسبورگ و هانوفر بدون گل پایان یافت، بازی هامبورگ و اسپارتاروتردام یک بریک به اتمام رسید، راسنبال لاپیزیگ یک بر صفر از سد قونیه‌اسپور گذشت و آلاوس 3 بر صفر مقابل میراندس به برتری رسید.انتهای پیام/ R7879/P1361/S3,28/CT10
 • استقلالی ها در جلسه با کمیته انضباطی چه توضیحی دادند
 • سرپرست تیم استقلال گفت:دوستانی که حکم صادر کردهاند تصور می‌کردند ما نامه‌ای به فدراسیون نزده‌ایم اما امروز نامه‌های ما را رؤیت کردند. به گزارش مشرق، نصرالله عبداللهی در خصوص محرومیت 3 بازیکن تیم استقلال و نشستی که در فدراسیون فوتبال انجام شده بود، گفت: امروز به همراه مسئولان باشگاه و بازیکنان به کمیته انضباطی فدراسیون رفتیم و مدارک و مستندات‌مان را ارائه کردیم. فدراسیون پیش از این تصور می‌کرد ما پاسخ نامه‌ها را ندادیم و مکاتبه‌ای صورت گرفته نشده است. در صورتی که ما نامه زده بودیم و در نامه خودمان اشاره کردیم که به دلیل مصدومیت بازیکنان،‌ معذورات داریم که بازیکنان‌مان را به تیم ملی امید بدهیم. وی در خصوص اینکه ظاهرا در مکالمات پیروانی با مربیان استقلال فقط روی حضور مجید حسینی تاکید شده بود، گفت: نمی‌دانم در این بین چه اتفاقاتی افتاده ولی در نامه‌هایی که ما به فدراسیون زده‌ایم همه چیز مشخص است. ما اعلام کردیم که حاضریم مهدی قائدی را بدهیم ولی ظاهرا دوستان در حکمی که صادر کردند به نامه‌های ما استناد نکردند. سرپرست تیم استقلال تاکید کرد: امروز اعضای کمیته انضباطی از ما سؤالاتی پرسیدند و ما هم پاسخ آنها را دادیم. بحث اینجاست که صحبتی که کمیته انضباطی می‌کند، قانونی نیست. بازیکنان زیر 23 سال اصلا جزو قوانینی نیستند که حتما در تیم ملی امید بازی کنند. آنها ادعا کردند ما مدارکی هم به فدراسیون ندادیم و فقط گفتند ما برای بازیکنان بلیت فرست کلاس گرفتیم و ما هم توضیح دادیم قبل از بلیت گرفتن آنها به فدراسیون نامه زده‌ایم که خوشبختانه فدراسیون نامه ما را رؤیت کرد. حالا هم قرار شده تصمیم بگیرند. عبداللهی در خصوص اینکه ظاهرا استقلال مصدومان زیادی دارد،‌ گفت: مگر ما در دوره گذشته امید نورافکن را در اختیار تیم ملی نگذاشتیم؟ اگر بازیکنان ما در همین بازی‌ها مصدوم می‌شدند آنوقت برای بازی با پرسپولیس یا همین...
 • صهیونیست ها نمازگزاران فلسطینی را با بمب هایی هدف قرار دادند
 • نیروهای اشغالگر صهیونیستی به سمت نمازگزاران فلسطینی در منطقه باب الاسباط قدس یورش بردند و به سوی آنان تعداد زیادی بمب صوتی پرتاب کردند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛ نیروهای اشغالگر صهیونیستی به سمت نمازگزاران فلسطینی در منطقه باب الاسباط قدس یورش بردند و به سوی آنان تعداد زیادی بمب صوتی پرتاب کردند. صهیونیست ها نمازگزاران فلسطینی را با بمب های صوتی هدف قرار دادندنیروهای اشغالگر صهیونیستی به سمت نمازگزاران فلسطینی در منطقه باب الاسباط قدس یورش بردند و به سوی آنان تعداد زیادی بمب صوتی پرتاب کردند.نماینده روسیه:باید بحران در قدس از طریق گفتگو حل شودمعاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت: باید بحران در قدس از طریق گفتگو میان فلسطینیان و اسرائیلی ها حل شود.مقام سازمان ملل:افزایش درگیری ها در قدس نگران کننده استفرستاده سازمان ملل در امور غرب آسیا درباره افزایش درگیری ها میان فلسطینیان و صهیونیست ها در قدس ابراز نگرانی کرد.نماینده فلسطین در سازمان ملل رژیم صهیونیستی را محکوم کردنماینده فلسطین در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت رژیم صهیونیستی را به خاطر بستن مسجد الاقصی محکوم کرد.نماینده فرانسه در سازمان ملل: هرگونه اقدام یکجانبه برای حل مناقشات فلسطین و اسرائیل محکوم به شکست استفرانسه خاطر نشان می کند که هرگونه اقدام یکجانبه برای حل مناقشات، محکوم به شکست است.
 • استقلالی ها نشان دادند که در مربی گری هم استعداد دارند
 • به گزارش وانانیوز، محمود فکری در گفت‌وگویی، در خصوص قرعه‌کشی لیگ دسته‌اول گفت: به هر حال شرایط تیم ما خوب است و زمان خوبی تمریناتمان را آغاز کردیم. البته قبلاً هم گفته بودند که بازی‌ها چه زمانی آغاز می‌شود و امیدوارم که نظم خوبی در برگزاری بازی‌های لیگ دسته‌اول وجود داشته باشد.وی ادامه داد: به هر حال مربی بازیکنانش را آماده می‌کند و اگر بازی‌ها به تعطیلی بخورد این موضوع مربی را دچار مشکل می‌کند خوشبختانه سال گذشته این موضوع وجود نداشت و باید از مسئولان قدردانی کنیم. امیدوارم که امسال هم این شرایط وجود داشته باشد و شاهد کیفیت خوب مسابقات باشیم و در نهایت هر تیمی که حقش است به لیگ برتر صعود کند.سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان درباره اینکه جذابیت مسابقات بیشتر خواهد بود یا حاشیه‌های لیگ دسته‌اول افزود: می‌توانم بگویم که شاید حدود 12 تیم در لیگ دست‌اول خیلی خوب بسته شدند و تمریناتشان را به موقع آغاز کردند. مطمئناً این موضوع باعی می‌شود که در طول فصل شاهد رقابت تنگاتنگی از سوی تیم‌ها باشیم. می‌توانم بگویم بالای 10 تیم مدعی صعود به لیگ برتر هستند و شاید با یک برد یا باخت وضعیت چند تیم در جدول تغییر کند. مطمئناً این موضوع به کیفیت لیگ دست‌اول اضافه می‌کند و با توجه به اینکه نظارت خوبی بر داوری‌های لیگ دسته‌اول وجود دارد دیگر نباید به دنبال حواشی بگردیم و باید به کیفیت بازی‌ها فکر کنیم.پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد اینکه جمع مربیان استقلالی در لیگ دسته‌اول جمع است، تصریح کرد: به هر حال این موضوع هم جای خوشحالی دارد که بازیکنان گذشته استقلال به عنوان مربی در لیگ دسته‌اول و لیگ برتر فعالیت می‌کنند. این نشان‌دهنده این است که استقلال در این زمینه هم موفق بوده است و کسانی که در استقلال کار می‌کردند نشان دادند که استعداد مربی‌گری را دارند. من به نوبه خودم برای دوستان...
 • رهبرانقلاب به پرسش های مردم درباره حج پاسخ دادند
 • به گزارش ایلنا، در فاصله کمتر از یک هفته تا آغاز مناسک حج، رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائات انجام شده، به تشریح مسائل مختلف مربوط به حج پرداختند که پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری به شرح ذیل آن را منتشر کرده است. خمس ودیعه حج مبلغی که ودیعه‌گذارِ حج چند سال قبل گذاشته، خمس دارد؟ اصل سپرده اگر از درآمد کسب بوده و خمس آن داده نشده، خمس دارد؛ اما سود حاصله اگر پیش از سال عزیمت به سفر حج قابل وصول نبوده، جزو درآمد سال وصول محسوب می‌شود که اگر در همان سال هزینه سفر حج شود، خمس ندارد. استطاعت حج در سال‌های گذشته فردی در سال‌های گذشته مستطیع بوده و ثبت‌نام کرده، ولی امسال که امکان سفر حج برای او فراهم شده، امکان مالی لازم را برای تامین تتمه مخارج سفر ندارد؛ تکلیف حج او چیست؟ در فرض مرقوم تا زمانی که شرایط استطاعت فراهم نشود مستطیع نیستید و حج مستقر نمی‌شود مگر اینکه در سال‌های‌ گذشته حج بر او مستقر شده باشد (یعنی علاوه بر استطاعت مالی امکان تشرف هم برای او فراهم بوده باشد و خود او در رفتن مسامحه کرده باشد) که باید به هر نحو در اولین زمان ممکن برای حج اقدام کنید. استطاعت حج و مخارج فرزندان کسی که حدود ۱۰ سال پیش برای حج ثبت‌نام کرده و امسال نوبت او فرا رسیده، لکن برای خرید جهیزیه دخترش نیازمند آن مبلغ هست و امرش دائر بین یکی از این دو خرج است (برای هرکدام خرج کند، دیگری را نمی تواند تأمین کند) وظیفه‌اش چیست؟ می‌تواند جهیزیه دخترش را تأمین کند و حج را به سال‌های آتی در صورت استطاعت موکول کند؟ اگر مخارج ازدواج فرزندتان جزء مخارج عرفی فعلی شما باشد و پول یاد شده برای انجام حج و ازدواج کفایت نکند، و قبلاً حج بر شما مستقر نشده باشد،...
 • ۲۰۰ موکب اربعین حسینی در خوزستان تشکیل پرونده دادند
 • امیدوار آقایی، جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، گفت: یک هفته بعد از مراسم اربعین سال گذشته، کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی اربعین که ستاد عتبات عهده دار آن است، کمیسیونی متشکل از نمایندگان مواکب در استان تشکیل داد. هدف از تشکیل این کمیسیون بررسی نقاط قوت و ضعف مواکب در ارائه خدمات به زائران اربعین است. وی با اشاره به تشکیل جلسات مسئولان کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی اربعین با حضور نمایندگان مواکب گفت: روز گذشته 3 مردادماه پنجمین جلسه این کمیسیون تشکیل شد و موضوع آن تردد مواکب و مسائل مربوط به آن بود. جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان اظهار کرد: موضوع جلسه آینده نیز راهکارهای جلوگیری از اسراف در مواکب است. برخی از مصوبات این جلسات در هماهنگی با سازمان‌ها و نهادهای دیگر پیگیری می‌شود.آقایی در پایان با بیان اینکه تاکنون تشکیل پرونده 200 موکب در استان انجام شده است، گفت: تا پایان هفته جاری پروانه این مواکب از تهران صادر می‌شود.
 • تیموریان و کاوه رضایی نشان دادند استقلالی نیستند
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بیژن طاهری درباره شرایط تیم فوتبال استقلال برای حضور در هفدهمین دوره لیگ برتر اظهار داشت: همه تیم‌ها مانند هندوانه در بسته هستند و نمی‌دانیم چه شرایطی دارند. با این وجود، استقلال اردو و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و بازیکنانی را هم جذب کرده که هر کدام برای خودشان وزنه هستند. مجتبی جباری، پژمان منتظری، داریوش شجاعیان و ... بازیکنان تأثیرگذاری هستند و می‌توانند به تیم کمک کنند. «هواداران استقلال امسال از تیم‌شان قهرمانی می‌خواهند.» وی با بیان این جمله افزود: امیدوارم با همه هزینه‌هایی که استقلال کرده، این اتفاق بیفتد و یک جام بگیرند. در رسانه‌ها هم می‌خوانیم که استقلال تمرینات خوبی را انجام می‌دهد. با جذب بازیکنان جدید و پشت سر گذاشتن اردوهای خوب، هوادار فقط جام می‌خواهد. هواداران استقلال سال گذشته خیلی تحمل کردند و پایان تلخی را هم شاهد بودند. بنابراین تنها گرفتن یک جام می‌تواند آنها را آرام کند. کادر فنی و مسئولان باشگاه باید حواس‌شان جمع باشد که اجازه ورود حاشیه‌ها را ندهند و مشکلاتی ایجاد نشود که گریبان باشگاه را بگیرد. پیشکسوت تیم استقلال در واکنش به اقدام آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی برای اطلاع دادنبه AFC بابت طلب‌های خود به تسنیم گفت: استقلال به خیلی‌ها بدهکار است. مربیان و بازیکنان زیادی از این تیم طلب دارند، اما کمتر دیده‌ایم که شکایت کنند. کار رضایی و تیموریان اشتباه بود و نباید این کار را می‌کردند. اگر پولی در باشگاه باشد، بدهی‌های آنها مانند بقیه پرداخت می‌شود. کار خوبی نبود که به AFC شکایت کنند یا بگویند ما طلب داریم. بازیکنان نداری هم نیستند که بگوییم مشکل داشتند و حق‌شان است طلب‌شان را بگیرند. اگر اینها دهه 60 بازیکن بودند، چه کار می‌کردند؟ پیشکسوتان را ببینید چطور زندگی می‌کنند. آنها عمرشان را برای فوتبال گذاشتند، اما هیچ وقت شکایت نکرده و صحبت از نداری...
 • طاهری:تیموریان و کاوه رضایی نشان دادند استقلالی نیستند
 • خبرگزاري آريا - پيشکسوت تيم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که کار دو بازيکن پيشين آبي‌پوشان براي گرفتن طلب‌شان قشنگ نبود.به گزارش سرويس ورزشي جام نيـوز، بيژن طاهري درباره شرايط تيم فوتبال استقلال براي حضور در هفدهمين دوره ليگ برتر اظهار داشت: همه تيم‌ها مانند هندوانه در بسته هستند و نمي‌دانيم چه شرايطي دارند. با اين وجود، استقلال اردو و تمرينات خوبي را پشت سر گذاشته و بازيکناني را هم جذب کرده که هر کدام براي خودشان وزنه هستند. مجتبي جباري، پژمان منتظري، داريوش شجاعيان و ... بازيکنان تأثيرگذاري هستند و مي‌توانند به تيم کمک کنند. «هواداران استقلال امسال از تيم‌شان قهرماني مي‌خواهند.» وي با بيان اين جمله افزود: اميدوارم با همه هزينه‌هايي که استقلال کرده، اين اتفاق بيفتد و يک جام بگيرند. در رسانه‌ها هم مي‌خوانيم که استقلال تمرينات خوبي را انجام مي‌دهد. با جذب بازيکنان جديد و پشت سر گذاشتن اردوهاي خوب، هوادار فقط جام مي‌خواهد. هواداران استقلال سال گذشته خيلي تحمل کردند و پايان تلخي را هم شاهد بودند. بنابراين تنها گرفتن يک جام مي‌تواند آنها را آرام کند. کادر فني و مسئولان باشگاه بايد حواس‌شان جمع باشد که اجازه ورود حاشيه‌ها را ندهند و مشکلاتي ايجاد نشود که گريبان باشگاه را بگيرد. پيشکسوت تيم استقلال در واکنش به اقدام آندرانيک تيموريان و کاوه رضايي براي اطلاع دادن به AFC بابت طلب‌هاي خود به تسنيم گفت: استقلال به خيلي‌ها بدهکار است. مربيان و بازيکنان زيادي از اين تيم طلب دارند، اما کمتر ديده‌ايم که شکايت کنند. کار رضايي و تيموريان اشتباه بود و نبايد اين کار را مي‌کردند. اگر پولي در باشگاه باشد، بدهي‌هاي آنها مانند بقيه پرداخت مي‌شود. کار خوبي نبود که به AFC شکايت کنند يا بگويند ما طلب داريم. بازيکنان نداري هم نيستند که بگوييم مشکل داشتند و حق‌شان است طلب‌شان را بگيرند. اگر اينها دهه 60 بازيکن بودند، چه کار مي‌کردند؟ پيشکسوتان را ببينيد...
 • طاهری:تیموریان و رضایی نشان دادند استقلالی نیستند/اگر مثل بازیکنان دهه ۶۰ بودند چه کار می کردند
 • پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که کار دو بازیکن پیشین آبی‌پوشان برای گرفتن طلب‌شان قشنگ نبود. بیژن طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط تیم فوتبال استقلال برای حضور در هفدهمین دوره لیگ برتر اظهار داشت: همه تیم‌ها مانند هندوانه در بسته هستند و نمی‌دانیم چه شرایطی دارند. با این وجود، استقلال اردو و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و بازیکنانی را هم جذب کرده که هر کدام برای خودشان وزنه هستند. مجتبی جباری، پژمان منتظری، داریوش شجاعیان و ... بازیکنان تأثیرگذاری هستند و می‌توانند به تیم کمک کنند.«هواداران استقلال امسال از تیم‌شان قهرمانی می‌خواهند.» وی با بیان این جمله افزود: امیدوارم با همه هزینه‌هایی که استقلال کرده، این اتفاق بیفتد و یک جام بگیرند. در رسانه‌ها هم می‌خوانیم که استقلال تمرینات خوبی را انجام می‌دهد. با جذب بازیکنان جدید و پشت سر گذاشتن اردوهای خوب، هوادار فقط جام می‌خواهد. هواداران استقلال سال گذشته خیلی تحمل کردند و پایان تلخی را هم شاهد بودند. بنابراین تنها گرفتن یک جام می‌تواند آنها را آرام کند. کادر فنی و مسئولان باشگاه باید حواس‌شان جمع باشد که اجازه ورود حاشیه‌ها را ندهند و مشکلاتی ایجاد نشود که گریبان باشگاه را بگیرد.پیشکسوت تیم استقلال در واکنش به اقدام آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی برای اطلاع دادنبه AFC بابت طلب‌های خود به تسنیم گفت: استقلال به خیلی‌ها بدهکار است. مربیان و بازیکنان زیادی از این تیم طلب دارند، اما کمتر دیده‌ایم که شکایت کنند. کار رضایی و تیموریان اشتباه بود و نباید این کار را می‌کردند. اگر پولی در باشگاه باشد، بدهی‌های آنها مانند بقیه پرداخت می‌شود. کار خوبی نبود که به AFC شکایت کنند یا بگویند ما طلب داریم. بازیکنان نداری هم نیستند که بگوییم مشکل داشتند و حق‌شان است طلب‌شان را بگیرند. اگر اینها دهه 60 بازیکن بودند، چه کار می‌کردند؟ پیشکسوتان را ببینید چطور زندگی می‌کنند. آنها...
 • عامه مردم هم می دادند که برجام به طور آشکار توسط آمریکا نقض شده است/دولت غنی سازی را از سرگیرد
 • عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: دولتی ها اگر می‌خواهند اقدام جدی در مقابل اقدامات آمریکایی‌ها داشته باشند باید تحقیقات در خصوص سانترفیوژ‌های نسل جدید و غنی‌سازی اورانیوم را به طور جدی از سرگیرند. رضا روستاآزاد عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اظهارات حسن روحانی و ظریف مبنی بر نقض جسم و روح برجام توسط آمریکا اظهار داشت: هیچ جریان یا فکر سیاسی نمی‌تواند مسائل محیط پیرامونی خود را طی دراز مدت انکار کند و مدتهاست که این موضوع کاملا آشکار در محیط پیرامون ما وجود دارد و دیگر عامه مردم هم می‌دادند که برجام به طور آشکار توسط آمریکا نقض شده است. وی افزود: دوستان دولت ممکن بود در بازه‌ای از زمان این موضوع را مطرح نکنند یا به آن اذعان نکنند اما هر تفکر سیاسی و اجتماعی که مشکلات و واقعیت‌ها را انکار کند وجهه خود را در جامعه مخدوش کرده و این کار از اعتبار آن مجموعه می‌کاهد. عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: دولتی‌ها مجبور شدند که در روزهای اخیر این اعترافات را داشته باشند و این جبر می‌تواند دوستان را تا اقدام صریح و جدی برای مقابله با بدعهدی‌ها پیش ببرد. روستاآزاد گفت: آقای روحانی در ابتدای مبارزات انتخاباتی می‌گفت اروپا نقشی در دنیا ندارد و اگر بخواهیم کاری انجام دهیم باید با کدخدا معامله کنیم و در این رابطه به سایرین هم نقد وارد می‌کرد. وی ادامه داد: امروز و با توجه به مواضع صریح ضد برجامی آمریکایی‌ها، خود دولتمردان به تعامل با اروپایی‌ها رسیده‌اند و این یعنی اینکه دولتی‌ها یک گام از مواضع خودشان عقب‌نشینی کرده‌اند. عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پایان...
 • گلایه محمدپور از فدراسیون وزنه برداری:خورشت بدون گوشت می دادند اما مرادی همیشه در سفر بود
 • وزنه بردار دسته 105 کیلو گرم ایران با گلایه از مسئولان فدراسیون گفت: هزینه ناچیز MRI را پرداخت نمی کنند اما خودشان برای انتخابات فدراسیون جهانی پول زیادی خرج کردند. سعید محمد پور در گفتگو با ایسنا درباره ی وضعیت مصدومیت خود برای بازگشت دوباره به وزنه برداری بیان کرد: چون کتفم درد می کرد پزشک گفت باید استراحت کنم و با این شرایط فکر نمی‌کنم به مسابقات جهانی برسم و فعلا می‌خواهم تزریق انجام دهم تا آسیب دیدگی ام بهبود پیدا کند وبه مسابقات سال آینده برسم. او ادامه داد: البته آنقدر دارم اذیت می شوم و کم لطفی می بینم که معلوم نیست بعد از بهبود مصدومیتم هم تمرین کنم. وقتی آماده ایم همه سراغ آدم را می گیرند اما کافی است مصدوم شوی دیگر کسی جویای احوالت نمی‌شود. وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم ایران با گلایه از فدراسیون گفت: فدراسیون اصلا توجه نمی‌کند. آقای مرادی قبل از اینکه رییس فدراسوین شود همیشه تماس می گرفت و جویای احوالمان بود و هر زمان مراسمی بود ما را دعوت می کرد. فکر می کردم دلسوز است اما متاسفانه اشتباه می کردم. برای کتفم که MRI گرفتم و با آقای باقری برای هزینه MRI تماس گرفتم اعلام کرد فدراسیون هزینه ای پرداخت نمی‌کند و فدراسیون فقط نامه به فدراسیون پزشکی می‌زند و خودم باید بروم بقیه کارها را پیگیری کند. او ادامه داد: در شان یک ورزشکار نیست بخاطر هزینه کم MRI خودش دنبال آن برود. اگر می خواهند هزینه از فدراسیون پزشکی بگیرند که نباید خود ورزشکار دنبالش برود و باید خودشان پیگیری کنند و اگر قرار باشد خود ورزشکاران دنبال این کارها بروند پس آقایان قرار است چه کاری انجام دهند؟ محمدپور با اشاره به مشکلات اردوی تیم ملی قبل از عید، ادعا کرد: آقای مرادی هزینه زیادی برای انتخابات فدراسیون جهانی کرد که نتیجه ای نداشت....

کلیدواژه