دبیرکل وزنه برداری آسیا گفت: تصمیمی که هیأت ژوری در قبال بهداد گرفتند، یک تصمیم جمعی بود و من در آن دخالتی نداشتم.

خبرگزاری فارس: محمدحسن جلود عراقی برای ایرانی ها تداعی گر خاطرات تلخ است. چه آن روز که با کمک لابی های پشت پرده موفق شد پست دبیرکلی وزنه برداری آسیا را بعد سالها از علی مرادی بگیرد تا این کرسی مهم و کلیدی را از دست بدهیم و چه زمانی که در المپیک ریو همه از دست رفتن مدال طلای بهداد سلیمی را به پای او نوشتند تا جلود در ادبیات ایرانیان بدل به جلاد شود! با این وجود دبیرکل عراقی وزنه برداری آسیا در یک گفتگوی بی پرده و مفصل با خبرنگار اعزامی فارس تاکید می کند که در این اتفاقات هیچ نقشی نداشته و ایران را یک کشور مقتدر و قابل احترام در جغرافیای وزنه برداری می داند.


جلود در ابتدا وضعیت وزنه برداری در آسیا را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اعتقاد دارم که آسیا قدرت اول وزنه برداری در جهان است و تمامی ستاره های این رشته متعلق به آسیا هستند. این نکته را می توان با بررسی آمار و ارقام به عینه دید. در آخرین دوره المپیک در ریو 13 مدال طلا به آسیا رسید و اروپا و پان آمریکن تنها 1 طلا داشتند. چین 5 طلا، تایلند، کره شمالی و ایران هر کدام 2 طلا و قزاقستان، ازبکستان و. . . هر کدام یک طلا کسب کردند. این نشان می دهد که آسیا در وزنه برداری جهان پرچمدار است. از المپیک 2008 به این سو این آمار تکرار شده و آسیا بیشت از 10 طلا در هر المپیک کسب کرده و همین نشان از قدرت بلامنازع قاره پهناور در جغرافیای وزنه برداری دارد.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که در قاره آسیا وزنه برداری کدام کشور را بهتر و پیشروتر از بقیه می دانید، گفت: در این زمینه باز هم به آمار استناد می کنم و از همین رو به چین اشاره می کنم که 5 طلا در المپیک گرفت و از همین رو پیشتاز است. البته این موفقیت با توجه به کمیت و جمعیت این کشور طبیعی است. بعد از چین البته باید به ایران اشاره کنم که در اوزان سنگین همیشه عالی بوده و قدرتنمایی کرده از جمله در همین المپیک که دو طلا گرفت. بقیه کشورها بعد از ایران قرار می گرند. نباید فراموش کنیم که بهترین وزنه برداران فعلی جهان در دو بخش مردان و زنان از آسیا هستند. کیانوش رستمی که بهترین وزنه بردار مرد دنیاست و سوپتا که در بخش مردان این عنوان را در اختیار دارد.

وزنه برداری عراق نیز پس از سال ها رکود، آرام آرام خود را بازسازی کرده و مسیر رو به جلو را در پیش گرفته است. جلود با توجه به ملیت عراقی اش درباره شرایط وزنه برداری عراق گفت: وزنه برداری عراق در حال پیشرفت است. ما در وزنه برداری استعدادهای خوبی داریم. اگر جنگ و داعش اجازه دهد، قطعا وزنه برداری و ورزش عراق پیشرفت بزرگی خواهد کرد. وزنه برداری در عراق ورزش اول از نظر اهمیت و البته است حتی از فوتبال نیز جایگاه بالاتری دارد و به اعتقاد من فوتبال پشت سر وزنه برداری قرار می گیرد.

انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری تا کمتر از یک ماه دیگر در تایلند برگزار می شود و جلود نیز در این انتخابات حضوری پررنگ دارد و برای دو صندلی دبیرکلی و نایب رئیسی فدراسیون جهانی خیز برداشته. او در پاسخ به این سئوال که شانس موفقیت خود را در این انتخابات چه اندازه می داند، گفت: امیدوارم در این انتخابات پیروز شوم. من شانس خوبی برای موفقیت در انتخابات جهانی دارم چرا که قاره آسیا، بخشی از اروپا، پان آمریکن و آفریقا و اقیانوسیه از من حمایت خواهد کرد و از همین رو به رای آوردن و پیروزی بسیار خوشبینم.

تاماش آیان رئیس فعلی فدراسیون جهانی وزنه برداری که قریب بر 4 دهه این سمت را در اختیار دارد، و بسیاری معتقدند که دیگر وقت تغییرات و خداحافظی با او فرا رسیده. جلود درباره اینکه آیا آیان از قدرت کنار می رود و یا اینکه در سمت خود ابقا می شود گفت: این مساله به من و نظر من وابسته نیست. کنگره درباره سرنوشت وی و صندلی ریاست تصمیم می گیرد. با این وجود در حال حاضر دو نظریه درباره آیان وجود دارد. برخی ها عملکرد او را مثبت ارزیابی می کنند و اعتقاد دارند که او کماکان باید در این سمت بماند و برخی ها نیز به عملکرد او نقد جدی دارند و معتقدند که آیان باید برود و فرد جدیدی ریاست فدراسیون جهانی را بر عهده بگیرد. به اعتقاد من عملکرد آیان در ریاست فدراسیون جهانی وزنه برداری نرمال بوده هر چند که معتقدم می توانست در برخی از مواقع و شرایط تصمیمات بهتری بگیرد. به یژه در بخش آسیا که باید بهتر عمل می کرد و به این قاره بیشتر از اینها توجه می نمود چرا که آسیا مهمترین قاره در وزنه برداری جهان است که همه قدرتها در آن تجمیع شده اند.

با توجه به اینکه علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران نیز در این انتخابات کاندیدا شده، آیا احتمال ائتلاف جلود با مرادی وجود دارد؟ دبیرکل وزنه برداری آسیا در این باره گفت: علی مرادی روابط خوبی در دنیای وزنه برداری دارد چرا که چندین سال دبیرکل وزنه برداری آسیا بود و اقدامات مهمی را انجام داد. به نظر من مرادی هم در این انتخابات شانس دارد. من برای او احترام ویژه ای قائلم و سعی می کنم که در انتخابات پیش رو با هم در یک تیم قرار بگیریم. چرا که در این صورت احتمال موفقیت آسیا بیشتر خواهد شد.

جلود بعد از اتفاقات المپیک ریو و ماجرای بهداد برای ایرانی ها چهره منفوری شد چرا که همه اعتقاد داشتند جلود با رای خود سبب شده تا داوران حق سلیمی را پایمال کنند. او در پاسخ به این شائبه گفت: ایران در قاره آسیا واقع شده و بنابراین از منظر فنی کسب مدال بهداد برای من نیز افتخار محسوب می شد. ضمن اینکه ایران کشور دوست و همسایه و برادر ماست بنابراین من شخصا بسیار علاقه داشتم که سلیمی مدال طلای المپیک را کسب کند. فراموش نکنید که قاضی همیشه قاضی است و هر نظری ارجحیت دارد. تصمیمی که هیات ژوری در قبال بهداد گرفتند، یک تصمیم جمعی بود و من در آن دخالتی نداشتم. متاسفانه هر 5 قاضی رای دادند که حرکت بهداد در دوضرب خطا بود. حتی یک نفر هم نظری غیر از این نداشت و در چنین شرایطی تغییر رای افراد عملا غیرممکن است. در میز ژوری داورانی از آلمان، آمریکا، آفریقا نشسته بودند و جملگی رای به خطای بهداد دادند و همگی به او قرمز دادند. این جمله را برای نخستین بار می گویم که حتی اگر یک داور هم نظری غیر از این داشت و به سلیمی سفید می داد، حتما تلاش می کردم که همه آنها را متقاعد کنم و رای صادره را تغییر دهم اما واقعا این امکان پذیر نبود.

وی در ادامه افزود: عمیقا معتقدم ایران کشوری بزرگ و مقتدر است که نیازی به کمک کسی و دخالت دیگری ندارد. من معتقدم بهداد بیش از اینکه از داوری لطمه بخورد، از تاکتیک اشتباه سرمربی خودتان لطمه دید. با توجه به مصدومیت سنگینی که او پشت سر گذاشته بود، انتخاب آن وزنه ها را ریسک بزرگی محسوب می شد. من معتقدم مربی شما باید به گونه ای وزنه انتخاب می کرد که مدال نقره بهداد مسجل شود و در ادامه به مدال طلا حمله می کرد. بهداد می توانست به راحتی نقره را بگیرد اما با یک تاکتیک اشتباه مدال باارزش المپیک از دست رفت.

دبیرکل وزنه برداری آسیا با اشاره به نظر مثبتی که به وزنه برداری ایران دارد، افزود: من همیشه به وزنه برداری ایران احترام می گذارم. من عمیقا کیانوش و سهراب را دوست دارم و حتی سر تمرینات آنها رفتم. برای من ایران مهم است. بعد از اتفاقات ریو وقتی در فدراسیون جهانی جلسه گذاشتند و قصد محرومیت ایران را داشتند، شخصا مداخله کردم تا این اتفاق رخ ندهد و همه را متقاعد کردم که نباید ایران محروم شود. حتی وقتی در اجلاس تاکید کردند که باید بابت رفتارهای ریو بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی رسما عذرخواهی کنند، من مدعی شدم که از من عذرخواهی کرده اند در حالیکه واقعیت نداشت. متاسفانه بعد از المپیک درباره من داستان های دروغی گفتند و من را مقصر از دست دادن مدال بهداد معرفی کردند در حالیکه هیچکدام واقعیت نداشت و البته این داستان ها برایم مهم نیست چرا که من واقعا به ایران احترام می گذارم و کمک کرده ام.

وی در پایان گفت: امیدوارم که مصدومیت بهداد سلیمی هر چه زودتر برطرف شده و وی با آمادگی کامل به صحنه بازگردد و در همین رقابت های جهانی آمریکا مدال و رکوردش را از لاشا تالاخادزه پس بگیرد. بهداد یکی از بهترین هاست.

کلیدواژه: دبیرکل وزنه برداری آسیا | فدراسیون جهانی | مدال طلا

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۴۹۵۶۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی؛ باید حتما جلوی ورود زنان به ورزشگاه‌ها گرفته شود/ روحانی هوشیار باشد

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد:برجام چه گلی به سر ملت ایران زد

باید نخست وزیری حفظ و رئیس جمهوری حذف می شد/شورای نگهبان باید متحول شود

در همین زمینه

 • همزمانی آفساید پنالتی مشکوک و گل در یک صحنه کار داور را سخت کرد
 • در جریان بازی سپاهان و پرسپولیس در یک صحنه آفساید، صحنه مشکوک به پنالتی و گل رخ داد که در نهایت داور این صحنه را آفساید گرفت. به گزارش خبرگزاری تسنیماصفهان، حواشی دیدار 2 تیم سپاهان و پرسپولیس تهران از هفته هفتم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:در حالی که گفته می‌شد بیرانوند دروازه‌بان تیم پرسپولیس به دلیل مصدومیت به این دیدار نمی‌رسد اما دروازه‌بان سرخپوش‌ها از ابتدای این دیدار در ترکیب اصلی قرار داشت.افرادی ناشناس در جایگاه خبرنگاران حضور پیدا کرده‌اند در حالی ظرفیت برای نشستن برخی خبرنگاران وجود ندارد.هواداران سپاهان در ورزشگاه نقش جهان موج مکزیکی راه انداختند.تلویزیون جایگاه خبرنگاران در نیمه نخست قطع بوده و کار خبرنگاران را با مشکل مواجه کرده است.هواداران تیم سپاهان با تشویق ایسلندی تیم خود را مورد تشویق قرار دادند.در دقیقه 24 هواداران 2 تیم به احترام هادی نوروزی بازیکن فقید تیم پرسپولیس نور تلفن‌های همراه خود را روشن کردند و آن را تشویق کردند.در جریان بازی بازیکنان تیم پرسپولیس توپی را به سمت دروازه سپاهان ارسال کردند که پس از برخورد با دست یکی از بازیکنان 2 تیم به بازیکنان پرسپولیس رسید و توپ را گل کرد که پیش از همه این اتفاقات کمک داور این بازی سوت خود را به نشانه آفساید به صدا درآورده بود و به بازیکنان پرسپولیس برای خطای هند کارت زرد داد که اعتراض کادر فنی و هواداران پرسپولیس را در پی داشت.انتهای پیام/ R41346/P1377/S6,51/CT11
 • نمره قبولی داور بازی بزرگ هفته عکس
 • سعید مظفری زاده کارشناس داوری عملکرد اشکان خورشیدی و دستیارانش را خوب ارزیابی کرد. به گزارش "ورزش سه"، مظفری زاده با تقدیر از عملکرد اشکان خورشیدی روند رو به رشد این داور را ستود و تصمیمات او را در طول بازی خوب و قاطع دانست. وی دراین خصوص گفت: در دقیقه 3 خطای بازیکنان پرسپولیس روی مدافعان سپاهان به درستی اعلام و گل پرسپولیس مردود تشخیص داده شد. مظفری زاده با تحسین کمک داور اول بازی در تشخیص هند مهدی طارمی گفت: مهدی طارمی در دقیقه 34 خطای هند زیرکانه ای انجام داد که متعاقب آن وحید امیری توپ را به گل تبدیل کرد اما این صحنه از چشمان خورشیدی و کمک اولش پنهان نماند و به درستی مهاجم پرسپولیس را با کارت زرد جریمه کرد. وی در مورد صحنه پنالتی پرسپولیس گفت: هنگام ارسال توپ مدافع سپاهان با گرفتن طارمی مانع حرکت او شد و خورشیدی به درستی یک ضربه پنالتی به سود سرخپوشان اعلام کرد. مظفری زاده در پایان تصریح کرد: داور اتفاقات آخر بازی را به خوبی مدیریت کرد و اجازه نداد جو ورزشگاه متشنج شود. در مجموع باید بگویم عملکرد داوری بسیار عالی بود. پرسپولیس تهران فولادمبارکه سپاهان
 • کرانچار:داور نباید برای پرسپولیس پنالتی می گرفت
 • زلاتکو کرانچار عقیده دارد بازیکنان سپاهان امروز در سطح وظایف توزیع شده بازی کردند تا شرایط خوبی برای این تیم شکل بگیرد. به گزارش "ورزش سه"، مربی محبوب سپاهانی ها در ابتدای حرف های خود ضمن احساس رضایت از بازی گفت: از کیفیت بازی هر دو تیم راضی هستم. تیم حریف تمام تلاش و توان خود را به کار گرفت و ثابت کرد که یکی از بهترین تیم‌های حال حاضر ایران است. بازیکنان ما در سطح وظایفی که توزیع کردیم بازی کردند. این یکی از بهترین بازی‌های ما در طول فصل بود و اگر این روند را ادامه دهیم قطعا به نتایج قابل قبولی می‌رسیم. او در واکنش به این که تنها در 20 دقیقه از بازی سپاهان واقعی در زمین ظاهر شد اظهار کرد: موافقم. در نیمه دوم منسجم‌تر از نیمه اول بودیم. متاسفانه از شانس‌های خودمان بهره‌برداری نکردیم. هم میلاد سرلک و هم شاهین ثاقبی نتوانستند توپ‌های دفع شده دوم را در اختیار بگیرند. باید این مساله را به مرور برای این دو بازیکن برطرف کنم. کرانچار درباره دروازه‌بان سپاهان و اشتباهاتی که در خروج‌ها و جای‌گیری‌ها دارد گفت: دروازه‌بان من اطلاع دارد که پرسپولیس برترین سرزن‌ها را دارد و در خروج‌ها تردید داشت و سعی کرد کمترین خطر را کند. او به همین دلیل توانست ضربات طارمی را تا حدودی کنترل کند. من تذکرهایی در خروج‌ها به او می‌دهم. چاره‌ای نداریم جز این که با او بیشتر تمرین کنیم تا بتوانیم یک دروازه‌بان در شان سپاهان از او بسازیم. سرمربی سپاهان گفت: طی شش هفته پایانی فصل قبل و زمانی که تیم را گرفتم جپارف را داشتیم که توانست خواسته‌های ما را برطرف کند. وقتی او رفت خیلی سعی کردیم بازیکنی را جایگزین کنیم تا این که رافائل را گرفتیم. چون دو هفته پایانی پرتغال تمرین نداشت از میادین دور بود اما رفته...
 • بلیت های گران قیمت بازی سپاهان و پرسپولیس و توهین به داور مسابقه
 • اصفهان-تعدادی از هواداران اصفهانی تیم پرسپولیس و اصفهان برای حضور در ورزشگاه نقش جهان مجبور به تهیه بلیت های گران قیمت شدند. به گزارش خبرنگار مهر، حواشی دیدار تیم های سپاهان و پرسپولیس در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور به شرح زیر است: *استقبال مناسبی از سوی هواداران دو تیم از این مسابقه به عمل آمده و حدود ۴۰هزار تماشاگر سپاهان و پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان حضور دارند. *بازار سیاه بلیت در شهر اصفهان برای این مسابقه وجود داشت و بلیت این بازی تا نزدیک به ۴۵ هزار تومان به فروش رسید. *تماشاگران حاضر در ورزشگاه در دقایقی از مسابقه در چشمان وحید امیری و طارمی لیزر انداختند. *در دقایقی از مسابقه هواداران سپاهانی حاضر در ورزشگاه علیه داور بازی شعارهای نامناسبی سر دادند. * در دقیقه ۲۴ بازی هواداران دو تیم به یاد نوروزی کاپیتان فقید تیم پرسپولیس نور گوشی های خود را روشن کرده و یاد او را گرامی داشتند. *در نیمه دوم این مسابقه انفجار چند ترقه دستی در ورزشگاه نقش جهان حاشیه های مختلفی را به وجود آورد. صدای این ترقه ها ترس مهیبی را در ورزشگاه ایجاد کرد و دود آن تا نزدیک به یک دقیقه بعد از انفجار در ورزشگاه به چشم می خورد. *به دلیل اینکه تنها نزدیک به چهار هزار هوادار پرسپولیسی حضور داشتند برخی از هواداران پرسپولیس مجبور شدند در جایگاه سپاهانی ها استقرار یابند و با توجه به این موضوع در طول مسابقه درگیری لفظی بین هواداران دو تیم به وجود آمد. *در یکی از صحنه های مسابقه نیمه اول مسابقه اتفاق جالبی در ورزشگاه صورت گرفت. در این لحظه یک صحنه مشکوک به پنالتی و آفساید صورت گرفت و بعد از آنکه توپ درون دروازه قرار گرفت داور مسابقه این گل را مردود اعلام کرد. *نزدیک به چهار هزار هوادار تیم سپاهان به دلیل...
 • دستیاران منصوریان هم استعفا دادند
 • با توجه به استعفای منصوریان از هدایت تیم فوتبالاستقلالبه همین منظور دیگر دستیاران این سرمربی نیز از کادر آبی‌ها کنار رفتند. بازیکنان تیمفوتبالاستقلال در حالی یک نوبت ریکاوری انجام خواهند داد که تنها مک درموت و مصطفوی در کنار آن‌ها حضور خواهند داشت و دیگر مربیان به دلیل استعفای منصوریان دیگر در تمرین شرکت نخواهند کرد. به این ترتیب تا تصمیمهیئت مدیرهمک درموت تیم را تمرین می دهد و قرار است آبی پوشان فردا ظهر ساعت ١٢ با حضور درزمینشماره ٢ مجموعه آزادی زیر نظر سرمربی جدید به انجام یک نوبت تمرین بپردازند. باشگاه خبرنگاران
 • پیامی که قبایل یمنی به سعودی ها دادند
 • خبرگزاري آريا - قبايل استان مأرب يمن با آماده سازي و ارسال کمک هاي مختلف براي جبهه هاي نبرد عليه مزدوران سعودي و ائتلاف عربي بر ايستادگي در برابر تجاوز عربستان تاکيد کردند.به گزارش خبرنگار شبکه العالم قبايل استان مارب ضمن بزرگداشت پيروزي هايي که تاکنون نصيب مردم اين کشور شده است، به مناسبت سومين سالگرد انقلاب 21 سپتامبر کارواني از مواد و لوازم مورد نياز نيروهاي ارتش و کميته هاي مردمي آماده و ارسال کردند.قبايل يمني تاکنون بارها با اعزام نيرو و ارسال کمک هاي مختلف در نبرد عليه دشمن متجاوز سعودي در کنار نيروهاي ارتش و کميته هاي مردمي اين کشور ايستادگي کرده اند.
 • رسانه های ترک خبر دادند/گزینه استقلال در راه ترابزون اسپور
 • ورزش>لیگ برتر - یک سایت ترکیه‌ای خبر داد که فاتح تریم، سرمربی سابق تیم ملی ترکیه در راه رفتن به تیم ترابزون اسپور است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سایت akasyam ترکیه خبر داد امروز باشگاه ترابزون اسپور جلسه ای را با ارسون هانیل، سرمربی خود خواهد داشت تا درباره نتایج ضعیف ۴ هفته گذشته بحث کند و به شایعات برکناری‌اش پایان دهد. گفته ها حاکی از آن است که فاتح تریم گزینه اول به دست گرفتن زمام هدایت ترابزون اسپور است و بزودی به عنوان سرمربی جدید تیم معرفی خواهد شد. این در حالی است که سیدرضا افتخاری، مدیر عامل باشگاه استقلال امروز عنوان کرده بود که فاتح تریم، سرمربی ترکیه‌ای گزینه اول جانشینی منصوریان است. اما با این خبر آبی پوشان یک رقیب سرسخت برای آوردن تریم به ورزشگاه آزادی پیدا کردند. 256 41 کلید واژه‌ها : باشگاه استقلال -
 • پایان عملیات آواربرداری حادثه انفجار گاز در قم/۵ نفر جان خود را از دست دادند
 • به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ظهر امروز حادثه انفجار گاز در یک مهمانپذیر منجر به تخریب ساختمان و کشته شدن 5 نفر شد. در همان دقایق اولیه عوامل امدادی و انتظامی و آتش نشانی با حضور در محل اقدام به خدمات رسانی کردند و 15 مصدم با آمبولانس های اورژانس 115 قم به بیمارستان اعزام شدند. پس از انتقال مصدومان، عملیات آواربرداری آغاز و پس از گذشته نزدیک به 6 ساعت به اتمام رسید که در نهایت این حادثه 5 کشته و 15 نفر مصدوم بر جای گذاشت.
 • استقلال خوزستان و سپید رود به تساوی رضایت دادند
 • خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - ديدار تيم هاي استقلال خوزستان و سپيد رود رشت برنده اي نداشت و با تساوي صفر بر صفر به اتمام رسيد. به گزارش ايرنا، امروز (پنجشنبه) در ادامه هفته هفتم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران تيم استقلال خوزستان در ورزشگاه غدير اهواز ميزبان سپيد رود رشت بود که اين ديدار بدون گل به اتمام رسيد.شاگردان «عبداله ويسي» در استقلال خوزستان که هفته گذشته با شکست سنگين 6 بر صفر مقابل ذوب آهن اصفهان روبرو شدند، ديدار امروز را هجومي آغاز کرده تا بتوانند به شرايط خود سر و سامان دهند.در نيمه نخست بازيکنان ميهمان به خوبي از دروازه خود محافظت کردند تا گلي رد و بدل نشود.در نيمه دوم شاگردان «عبداله ويسي» در تيم استقلال خوزستان براي رسيدن به گل تلاش زيادي انجام دادند، اما روش تدافعي ميهمان اجازه نداد تا مهاجمان حريف به موفقيتي دست يابند.اين بازي در پايان با تساوي صفر بر صفر همراه شد تا استقلال خوزستان با 6 امتياز از قعرجدول رده بندي جدا شود و سپيد رود رشت نيز 8 امتيازي شد.*ترکيب استقلال خوزستان:وحيد شيخ ويسي، عقيل کعبي(محمدعلي فرامرزي)، موسي کوليبالي، ابوالفضل علايي، سيد عليرضا زندوي، ميثم دورقي، سلمان بحراني(آواتزه)، حسين بهرامي، جونيور ماريني، فريد بهزادي کريمي و يونس دلفي(سعيد زارع).*ترکيب سپيدرود رشت:سيدمحمد حسيني، سيدهادي موسوي، اميد سام کن، حسين کعبي، مهرداد جماعتي، علي دهقان، ميثم تهيدست(شهاب کرمي)، ميثم فردوسي(محمدرضا الماس خاله)، ميلاد قربانزاده، حسين ابراهيمي(معياد يزداني) و پويا نزهتيورزشي**3783** شبس 1574 خبرنگار: امير ميرزاييان** انتشار دهنده: محسن تهوري انتهاي پيام /*
 • نیروهای یمنی با موشک زلزال ۲ مزدوران را هدف قرار دادند
 • منابع یمنی از حمله موشکی به مراکز تجمع مزدوران عربستان در تعز خبر دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک فروند موشک زلزال 2، مراکز تجمع متجاوزان و مزدوران در منطقه الهاملی در تعز را هدف قرار دادند.نیروهای یمنی همچنین با چندین موشک کاتیوشا، مراکز تجمع نظامیان سعودی در پایگاه المنتزه در جیزان را در هم کوبیدند.یک منبع نظامی یمنی گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در بخش حریب نِهم در مارب را هدف حمله خود قرار دادند که در پی این حمله شماری از مزدوران عربستان به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.از زمان آغاز تجاوز عربستان به یمن در فروردین سال 1394 تاکنون، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بارها مواضع متجاوزان و مزدوران در داخل و خارج از این کشور را هدف حملات موشکی خود قرار داده‌اند که در پی این حملات علاوه بر وارد شدن خسارات سنگین به دشمن، صدها متجاوز و مزدور به هلاکت رسیده‌ و یا زخمی شده‌اند.در مقابل جنگند‌ه‌های ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران نیز هر روز مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف حملات هوایی، زمینی و دریایی قرار می‌دهند.انتهای پیام/ R36348/P36447/S8,90,1115/CT10
 • چرا مردم هنگام اعدام قاتل آتنا سوت و کف زدند و لایو اینستاگرام دادند/کودکان را به تماشای مرگ نبرید
 • دکتر مهرداد کاظم زاده عطوفی روانشناس و معاون دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در گفت وگو با جام جم آنلاین در این باره اظهارداشت:برخی از صحنه ها وقتی تکرار می شود جنبه سخت بودن و آزاردهندگی آن از بین می رود و به موضوعی عادی تبدیل می شود و حتی احتمال بروز رفتارهای پرخاشگرانه نیز افزایش می یابد. کاظم زاده در پاسخ به این پرسش که رفتارهای مردم به هنگام مشاهده صحنه اعدام نظیر سوت وکف و پخش زنده از طریق شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام کمی غیر معمول بنظر نمی رسد ؟ گفت: مردم نسبت به اتفاقی که برای آتنا افتاده است کاملا خشمگین هستند. لذا وقتی می بینند خشم شان توسط یک مرجع قضایی عملیاتی شده است خب عملا نمی توانند جلوی هیجان مثبت خود را که ناشی از این خشم است بگیرند.این صحنه ای که از مردم دیده شده است به لحاظ رفتار انسانی کاملا عادی است.ولی به لحاظ تاثیر آن در اجتماع نمی تواند عادی باشد به دلیل اینکه تکرار این رفتارها گاهی ما انسانها را نسبت به مرگ دیگران بی تفاوت خواهد کرد. این روانشناس با اشاره به اینکه دراین صحنه ها حتی بچه ها و نوجوانان نیز حضور دارند گفت:مشاهده چنین صحنه ای توسط یک کودک قطعا جنبه بازدارندگی ندارد وموجب هراس ،خشونت و عادی شدن چنین اتفاقی می شود.حتی براساس مطالعات روانشناسی مواردی را شاهد بودیم که بچه هایی که این رفتارها را می بینند همین رفتار را بعدها با حیوانات انجام می دهند .به بیان دیگر هزینه مشاهده چنین صحنه هایی بیشتر از فایده آن خواهد بود. وی حتی تاکید کرد:براساس مستندات موجود ،برخی از افرادی که از لحاظ شخصیتی زمینه های مساعدی برای رفتارهای بزه کارانه دارند جنبه هیجان این موقعیت ها می تواند آنها را به سمت این نوع رفتار سوق دهد.آنچه که...
 • امر به معروف یک حرکت اندیشمندانه است
 • استان‌ها>کرمان - امر به معروف باید یک حرکت اندیشمندانه و زیبا باشد و پیشکسوتان با انجام آن به خوبی می توانند مردم را تشویق کنند. به گزارش خبرآنلاین،دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: ما در سالی هستیم که در جهت قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر قدم بر می داریم. وی افزود : بیش از ده سال بود که پیگیر این قانون بودیم که مبنی آن اصل هشتم قانون اساسی است. این مسئول با اشاره به این قانون گفت که ما اخیرا بر اساس این قانون عمل می کنیم و این قانون مجموعه ای فرهنگی و علمی است.ما طرحی را به نام طلایه داران داریم که آموزش می بینند و وظیفه آنها ترویج این فرهنگ است البته به عنوان مربی در سطح جامعه اند.وی در خصوص اساس امر به معروف و نهی از منکر گفت : این حقی است که قانون به افراد جامعه می دهد،همه ی فعالیت های ستاد توسط مجموعه های دولتی و خصوصی انجام می‌شود؛ ما بسیار امیدواریم تا مردم هم تاثیر بپذیرند و به عنوان آمران امر به معروف و نهی از منکر در مراحل بعدی همکاری کنند. این مسئول از گستردگی حوزه ی امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: ما در موضوعات محیط زیست ، فردی ، اخلاقی ، اقتصادی ، اجتماعی ، درمانی ، روابط شهروندی ، حفظ اموال عمومی و ... از امر به معروف و نهی از منکر بهره ببریم و شرایطی را به وجود آوریم که حرکت به سمت جلو و سازندگی را سرعت ببخشیم و همچنین الگویی از این فرهنگ دینی به جهانیان معرفی کنیم. وی افزود:اتاق های فکر را در ۳۰ گروه تشکیل دادیم که شامل مجریان ، پیشکسوتان ، اندیشمندان از حوزه و دانشگاه ؛ این سه...
 • حرکت کند خودروها از آدران تا سد کرج تصاویر
 • بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر تهران تا چالوس و بالعکس هم اکنون در اکثر مقاطع بدون ترافیک و تنها در محدوده آدران تا سد کرج ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. خبرگزاری میزان: بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر تهران تا چالوس و بالعکس با طول مسیر 200 کیلومتر هم اکنون در اکثر مقاطع بدون ترافیک و تنها در محدوده آدران تا سد کرج ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. بر اساس اعلام این سازمان زمان سپری شده برای عبور از مسیر ۲۰۰ کیلومتری تهران تا چالوس در حال حاضر ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه زمان می برد.همچنین شرایط آب و هوایی در طول مسیر نشان می‌دهد در اکثر مسیر‌ها هوا آفتابی است.
 • کاپیتان سپاهان و ۲ حرکت نجات بخش
 • حسن جعفری مدافع راست سپاهان با دو حرکت فداکارانه دو حمله بسیار خطرناک پرسپولیس را مهار کرد. به گزارش "ورزش سه"، جعفری ابتدا در دقیقه50 با یک خطای هند مانع از یک دوی طارمی و علیپور شد که این توپ می توانست منجر به یک موقعیت تک به تک برای پرسپولیسی ها بشود. او در این صحنه خود را به زمین انداخت و با دست ضمن انجام خطا حرکت تهاجمی پرسپولیس را خنثی کرد. جعفری که با بازوبند کاپیتانی سپاهان بازی می کند، دردقیقه 53 هم ضدحمله سریع پرسپولیسی ها رادر پست غیرتخصصی مهار کرد. او با حرکتی شبیه به خطا خود را مقابل وحید امیری قرار داد تا با سرنگونی یک خطا از داور بگیرد و با این حرکت سپاهان را به ادامه بازی امیدوار کند. حسن جعفری فولادمبارکه سپاهان
 • کاپیتان سپاهان و دو حرکت نجات بخش
 • حسن جعفری مدافع راست سپاهان با دو حرکت فداکارانه دو حمله بسیار خطرناک پرسپولیس را مهار کرد. به گزارش "ورزش سه"، جعفری ابتدا در دقیقه50 با یک خطای هند مانع از یک دوی طارمی و علیپور شد که این توپ می توانست منجر به یک موقعیت تک به تک برای پرسپولیسی ها بشود. او در این صحنه خود را به زمین انداخت و با دست ضمن انجام خطا حرکت تهاجمی پرسپولیس را خنثی کرد. جعفری که با بازوبند کاپیتانی سپاهان بازی می کند، در دقیقه 53 هم ضدحمله سریع پرسپولیسی ها رادر پست غیرتخصصی مهار کرد. او با حرکتی شبیه به خطا،خود را مقابل وحید امیری قرار داد تا با سرنگونی او، یک خطا از داور بگیرد و با این حرکت سپاهان را به ادامه بازی امیدوار کند. حسن جعفری فولادمبارکه سپاهان
 • حرکت نمادین کاروان کربلا در سمنان
 • به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ حمید دهرویه سرپرست شهرداری سمنان گفت: حرکت کاروان نمادین کربلا به منظور به تصویر کشیدن وقایع منجر به شهادت شهدای عاشورا در زمان صدر اسلام انجام می‌شود. وی با اشاره به اینکه امروز عموم مردم نیازمند فرهنگ حسینی و عاشورایی‌اند افزود: حرکت‌ها و برنامه‌های این‌چنینی سبب درک درست مردم جامعه از عظمت کار ائمه معصومین (ع) در زمان صدر اسلام شده و جامعه را از آن آگاه‌تر می‌کند. سرپرست شهرداری سمنان با اشاره به مسیر حرکت کاروان نمادین کربلا در این شهر تصریح کرد: حرکت نمادین کربلا از معراج‌الشهدای شهر سمنان آغاز شده و تا آستان مقدس امامزاده یحیی بن موسی (ع) این شهر ادامه دارد. وی افزود: این حرکت نمادین قرار است فردا و هم‌زمان با فرارسیدن ایام محرم و سیاه‌پوش شدن تکایا و حسینیه‌های شهر سمنان انجام شود. دهرویه با اشاره به اقدامات شهرداری سمنان در راستای فضاسازی مرکز استان سمنان به مناسبت ماه محرم افزود: فضاسازی شهری برای ایام حزن و اندوه شهادت شهدای کربلا در شهر سمنان انجام شده و در تعدادی از معابر نیز در حال انجام است. تکایا و حسینیه‌ها نیز آئین سیاه‌پوشان را بر اساس سنت دیرینه خود انجام می‌دهند. انتهای پیام / د اجرای حرکت نمادین کاروان کربلا در سمنان
 • حرکت بازار مسکن به سمت خانه های ۵۰ تا ۷۰ متری
 • وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به کاهش بعد خانوار از پنج به ۳.۲ نفر عمده تقاضای بازار مسکن به سمت واحدهای ۵۰ تا ۷۰ متری تغییر کرده است. به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی در مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینیبا بیان اینکه باید به این نتیجه برسیم که بر اساس اتفاقات دنیا، فناوری های مدرن جای فناوری های سنتی را گرفته است، افزود: باید بر اساس این فناوری های نوین از بازارهای داخلی عبور کرده و به بازارهای بین المللی نگاه کنیم. وی با بیان اینکه در بخش مسکن بعد خانوار از پنج نفر به ۳.۲ نفر کاهش یافته است، گفت: در نتیجه این تغییر روند جمعیتی تقاضا از مسکن لوکس و بزرگ مقیاس به خانه های ۵۰ تا ۷۰ متری تغییر کرده است. بنابراین سیاستگذاری بخش مسکن باید به سمت تقاضای واقعی بازار حرکت کند. وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وقتی می گوییم، می خواهیم مسئله ۱۱ میلیون حاشیه نشین را حل کنیم با آنچه بگوییم می خواهیم مسکن مهر بسازیم تفاوت زیادی دارد. وقتی قرار است مسائل باف حاشیه ای حل شود یعنی می خواهیم با ۱۱ میلیون یا چهار میلیون خانوارگفتگو کنیم. آخوندی در بخش دیگری از اظهارات خود به مشکلات حمل و نقل اشاره و تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل بین المللی ایران عضو تعداد زیادی از موافقت نامه ها و پروژه های بین المللی است اما راندمان آنها در عمل پایین است. علت آن عدم وجود فورواردرهای بین المللی است که کالا را از چند کشور از جمله ایران عبور دهد و به کشور مقصد برساند. آیا شرکت های حمل و نقل سنتی ایران می توانند این کارها را انجام دهند. نتیجه این شده است که نتوانستیم تا بحال از کریدورها استفاده کنیم. وی ادامه داد: انواع بحث های حمل و نقل ترکیبی نیز در محافل مختلف مطرح می شود...
 • حرکت خلاف جهت خودروی نیسان در رزن یک کودک را به کام مرگ برد
 • سرهنگ رضا عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ساعت 22 شامگاه چهارشنبه یک دستگاه خودروی وانت نیسان اقدام به حرکت خلاف جهت در میدان روستای بابانظر از توابع قروه درجزین کرد.وی توضیح داد: در این هنگام موتور سیکلتی با 2 سرنشین در حال تردد بود که به صورت رخ به رخ با خودروی وانت نیسان برخورد کرد.وی اضافه کرد: در این سانحه رانندگی بر اثر برخورد ترک نشین هفت ساله این وسیله نقلیه با سطح جاده، کودک هفت ساله جان خود را از دست داد.رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: کمترین سن جانباختگان موتور سوار در این استان 12 سال گزارش شده است.به گزارش ایرنا وی اضافه کرد: میانگین سنی موتورسوارانی که در سوانح جاده ای این استان جان باخته اند 18 سال است.سرهنگ عزیزی گفت: بیشتر متوفیان از کلاه ایمنی استفاده نکرده و دارای گواهینامه نبودند.در پنج ماهه سالجاری 149 نفر در جاده های برون شهری استان همدان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 نفر معادل هشت درصد کاهش داشته است. 7526/ 1181خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده:الهام تدین
 • حرکت مارادونایی طارمی ناکام ماند
 • به گزارش وانانیوز، سپاهان و پرسپولیس از ساعت 20 در ورزشگاه نقش جهان به مصاف یکدیگر رفتند.* دو تیم با چفیه در آستانه هفته دفاع مقدس وارد زمین شدند.* داور مسابقه با قاب عکس از شهید حججی به میدان آمدند.* از چند جانباز دفاع مقدس در استانه بازی تجلیل به عمل آمد.* در زمان ورود بازیکنان دو تیم هواداران سپاهان یک ترقه پرتاب کردند؛ همچنین هواداران پرچم‌های بزرگ زرد رنگ به احتزاز درآوردند.* در زمان قرائت قرآن نیز هواداران پرچم‌های در دست خود را به احتزاز در آوردند.* کادرفنی سپاهان به سمت نیمکت‌نشینان پرسپولیس رفتند و دو سرمربی کروات در آغوش هم قرار گرفتند.* بازیکنان در ابتدای بازی به مقام شهدا ادای دین کردند.* مهدی طارمی چفیه دور گردن خود را به سمت هواداران پرسپولیس انداخت.* بشار رسن و مروان حسین بازیکنان دو تیم در ابتدای بازی با هم خوش و بش کردند.* شجاع خلیل‌زاده پس از رفتن به سمت نیمکت سپاهان به احساسات هواداران پرسپولیس پاسخ نشان داد.* بازیکنان سپاهان به درخواست هواداران به سمت آن‌ها رفتند.* ساسان انصاری به سمت نیمکت پرسپولیس رفت و با آن‌ها خوش و بش کرد.* در این بازی و در غیاب رسول نویدکیا، علی کریمی و حسین پاپی بازوبند کاپیتانی به حسن جعفری سپرده شد.* بازیکنان پرسپولیس نیز به سمت هواداران خود رفتند و به ابراز احساسات آن‌ها پاسخ دادند.* دو تیم در ابتدای بازی و پس از تغییر زمین، حلقه اتحاد تشکیل دادند.* اکثر عکاسان خبری پشت دروازه سپاهان مستقر شدند و تعداد کمی از آن‌ها پشت دروازه پرسپولیس نشسند.* ال‌کلاسیکوی ایران درحالی در نقش‌جهان آغاز شد که ظرفیت طبقه اول این ورزشگاه که آماده میزبانی بود، از پیش از بازی به صورت کامل پر شده بود و تعدادی نیز پشت درب‌های ورزشگاه ماندند.* در دقیقه 3 تیم پرسپولیس به گل رسید اما پیش از آن داور خطای بازیکن قرمزپوش را گرفت...
 • حرکت کاروان سوگواری آفتاب با فرارسیدن ماه محرم در رشت
 • رشت - ایرنا - مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت از حرکت کاروان سوگواری آفتاب به مناسبت فرارسیدن ماه محرم در این کلانشهر خبر داد. علی رضا حسنی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: کاروان آفتاب به مناسبت ماه محرم عصر امروز (پنجشنبه) از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کلانشهر رشت به حرکت در می آید.وی اظهار داشت: این مراسم از بقعه متبرکه خواهر امام رضا (ع) رشت آغاز و پس از توقف در جوار مساجد در مسیر حرکت کاروان و اجرای برنامه های عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله حسین علیه السلام تا پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت ادامه می یابد.مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت بیان کرد: در مسیر حرکت کاروان آفتاب کتیبه های مذهبی و منقوش شده به عباراتی در مدح و ثنای اهل بیت و احادیث به مساجد مسیر حرکت اهدا می شود.وی یادآور شد: در مسیر حرکت کاروان آفتاب با توجه به آیین های سنتی عزاداری مراسم کرنا نوازی و دمام زنی تدارک دیده شده تا برای شهروندان به گونه ای ملموس ورود کاروان امام حسین (ع) به صحرای کربلا در یک فضای معنوی بازسازی شود.فردا (جمعه) 31 شهریور اولین روز ماه محرم است.خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:بابایی 7286 /6030 /
 • یک حرکت ورزشی شگفت انگیز برای کاهش وزن عکس
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با انجام دادن مرتب این حرکت ورزشی در منزل یا محل کار، می‌توانید علاوه بر افزایش سوخت و ساز کالری‌ها در بدن، با کاهش وزنی عمومی هم مواجه شوید و بتوانید راحت‌تر، از شر چاقی‌های موضعی خلاص شوید. با کمر و زانویی کاملا صاف سر پا بایستید. دست‌های خود را مشت کنید. زانوی راست و دست چپ را بالا بیاورید و حالت دویدن به خود بگیرید. خیلی سریع تغییر حالت بدهید و زانوی چپ و دست راست را بالا بیاورید و حالت دویدن به خود بگیرید. به این ترتیب، درجا زدن را شروع می‌کنید و به مرور به سرعت خود می‌افزایید. حداقل ۳ بار در طول روز و هربار، ۱۰ دقیقه این حرکت را تکرار کنید و سعی کنید آن را با بالاترین سرعت انجام دهید تا هم بیشتر عرق کنید و هم بیشتر کالری بسوزانید. منبع:تابناک انتهای پیام/ با این حرکت ورزشی به سرعت لاغر شوید
 • حرکت کاروان نمادین ازمدینه تاکربلا در خیابان های جوین
 • جوین- کاروان نمادین محرم در مسیر بین میدان امام علی تامیدان امام رضای شهرستان جوین به حرکت در آمدند. به گزارش قدس آنلاین، کاروان نمادین حضرت امام حسین (ع) ازمدینه تاکربلا (درقالب استقبال از محرم) ازساعت ۱۰ روزپنجشنبه به مسافت چهارکیلومتر در شهرستان جوین (نقاب) ازمیدان امام علی درمحله قدرآباد تامیدان امام رضا (ع) نقاب توسط کانون تعزیه نینوا و شورای هیئات مذهبی باهمکاری اداره فرهنگ وارشادوسازمان تبلیغات اسلامی و با نقش آفرینی هنرمندان تعزیه وذاکرین اهل البیت (ع) و بابیان تاریخی وقایع منزلگاههای مسیر حضرت ابا عبدا...الحسین (ع) توسط راوی به اجرا در آمد. دراین مراسم معنوی که بااستقبال باشکوه مردمی ازپیر وجوان، زن ومردبه همراه فرزندان خردسال وهمراهی مسئولین ادارات، امام جمعه، فرماندهان نظامی وانتظامی روبرو شده بود؛ وجود جمازه های شتر و تعزیه خوانان اسب سوارصحنه های هجرت امام حسین ازمکه به مدینه وکوفه راتداعی می کرد. دراین مراسم معنوی پس ازاقامت کوتاه کاروان درمنزلگاه ها و خطبه خوانی توسط تعزیه خوانان معنویت حرکت نمادین باطی مسیر ۴ کیلومتری را افزایش می داد. در پایان مراسم امام جمعه شهرستان جوین درجمع مستقبلین از محرم اهداف امام حسین ازترک واجب حج تمتع رابرای مردم تشریح کرده وسپس نمازجماعت در میدان امام رضا اقامه گردید.
 • حرکت کند خودروها در محدود آدران تا سد کرج/سایر مقاطع چالوس باز است تصاویر
 • خبرگزاری میزان- بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر تهران تا چالوس و بالعکس هم اکنون در اکثر مقاطع بدون ترافیک و تنها در محدوده آدران تا سد کرج ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر تهران تا چالوس و بالعکس با طول مسیر 200 کیلومتر هم اکنون در اکثر مقاطع بدون ترافیک و تنها در محدوده آدران تا سد کرج ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. بر اساس اعلام این سازمان زمان سپری شده برای عبور از مسیر ۲۰۰ کیلومتری تهران تا چالوس در حال حاضر ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه زمان می برد. همچنین شرایط آب و هوایی در طول مسیر نشان می‌دهد در اکثر مسیر‌ها هوا آفتابی است. انتهای پیام/
 • فورلان:در ماجرای اختلاف نیمار و کاوانی همه چیز قابل درک بود جز حرکت آلوز
 • مهاجم سابق تیم ملی اروگوئه با حمایت از هموطن خود در پاری‌سن‌ژرمن، جانبداری دفاع راست سابق بارسلونا از هم‌تیمی برزیلی‌اش را زیر سؤال برد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیه‌گو فورلان به جمع کسانی پیوست که از حرکت دو بازیکن برزیلی جدید تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن در بازی اخیر این تیم در لوشامپیونه انتقاد کردند. در جریان بازی خانگی PSG برابر لیون، دنی آلوز از دادن توپ به ادینسون کاوانی برای زدن ضربه آزاد خودداری کرد و آن را به هموطنش نیمار داد. در دقایق پایانی هم کاوانی مقابله به مثل کرد و از دادن یک ضربه پنالتی به نیمار امتناع کرد، هرچند که ضربه او به گل تبدیل نشد.دیه‌گو فورلان در خصوص آن ماجرا به رادیو اسپورت 890 گفت: کاوانی باید مورد احترام واقع شود. او سال‌هاست که دارد گل و ضربات پنالتی می‌زند، پس شایسته احترام است. نیمار در بارسلونا با مسی کاری که با کاوانی کرد را انجام نمی‌داد. او نمی‌خواست کاوانی پنالتی بزند و با رفتار بچه‌گانه‌اش او را ناراحت کرد. این مشکل اما هرچه بود میان نیمار و کاوانی بود و چنین اتفاقاتی ممکن است در هر تیمی رخ دهد. چیزی که من نمی‌توانم درک کنم حرکت دنی آلوز بود. او توپ را به کاوانی نداد و طوری آن را به نیمار تقدیم کرد که انگار به او بدهکار است!انتهای پیام/ R1015163/P1435/S3,28/CT10
 • هیئت های مذهبی معرف حرکت امام حسین ع در جامعه هستند
 • شهرکرد- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرکرد با بیان اینکه هیئت های مذهبی معرف حرکت امام حسین (ع) در جامعه هستند، گفت: هیئت های مذهبی الگوی مردم داری و زندگی به شیوه ائمه در جامعه هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید عبد الحمید صفوی در همایش مداحان و هیئت های مذهبی شهرستان های شهرکرد، بن و سامان گفت: مردم ولایت مدار و عاشقان اهل بیت استان چهار محال و بختیاری از هر لحاظ خود را آماده می‌کنند تا در ایام محرم برنامه های هر چه بهتر و باشکوه تری برگزار کنند. حجت‌الاسلام صفوی با اشاره به اهمیت برگزاری مجالس عزاداری امام حسین (ع) افزود: زنده نگه داشتن اهداف قیام امام حسین (ع) باید در رأس فعالیت هیئت های مذهبی قرار گیرد و توجه به نماز، توجه به امر به معروف و نهی از منکر در همه هیئت های مذهبی ما در ایام محرم و در غیر ماه محرم باید رعایت شود. رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد با بیان اینکه شناخت زندگی ائمه(ع) به تنهایی مورد قبول نیست، اظهار داشت: باید به آنچه از زندگی ائمه می دانیم و علم داریم جامه عمل بپوشانیم و آن چیزی که در ایام محرم بیشتر از بقیه ایام باید مورد توجه قرار گیرد توجه به حق الناس است.
 • حرکت جالب آلوز برای پایان دادن به اختلاف نیمار و کاوانی
 • به گزارشبولتن نیوزو به نقل از نشریه اکیپ فرانسه، دنی آلوز برای اینکه تنش‌های موجود در تیمش پس از کشمکش نیمار و کاوانی برای زدن ضربه پنالتی در بازی خانگی پاری‌سن‌ژرمن برابر لیون در ابتدای هفته جاری، از بین برود، هم‌تیمی‌هایش را در یکی از رستوران‌های پاریس به ضیافت شام دعوت کرد . در جریان بازی خانگی پاری‌سن‌ژرمن و لیون، دوصحنه جنجالی شکل گرفت که در اولین آنها دنی‌ آلوز هنگام اعلام یک ضربه ایستگاهی به سود تیمش از دادن توپ به هم‌تیمی اروگوئه‌ای خود ادینسون کاوانی خودداری کرد و آن را به هموطن خود نیمار داد. دومین صحنه هم خودداری کاوانی از دادن توپ به نیمار برای زدن ضربه پنالتی PSG‌ بود که دلخوری بازیکن سابق بارسلونا را به همراه داشت. این اتفاقات بازتاب‌های منفی گسترده‌ای در رسانه‌های جهان و هشدار سرمربی تیم اونای امری را هم درپی داشت. آلوز هم برای اینکه ثابت کند روابط میان هم‌تیمی‌هایش آنقدرها بد نیست آنها را به ضیافت شام دعوت کرد تا فضایی دوستانه دوباره بر رختکن پاریسی‌ها حاکم شود. در همین حال اکیپ و نشریه پاریسین نوشته‌اند که آنترو انریکه، مدیر ورزشی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن مصاحبه با رسانه‌ها را برای تمام بازیکنان تیمش ممنوع و اعلام کرده است که تنها سرمربی تیم حق دارد در کنفرانس‌های خبری روزهای آتی شرکت کند.