به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از فردا اردیبهشت
٢٩
2017-05-30@11:00:33 GMT

هر ۵ داور در ریو حرکت سلیمی را خطا دادند

برخورد حذفی با مطهری هزینه سنگینی دارد/مطهری دیگر یک فرد نیست یک جریان است

آرای نامزد پیروز حلال نیست چون گفته شد نامزد مقابل قاتل است!/ آرا با صداقت به دست نیامد

دبیرکل وزنه برداری آسیا گفت: تصمیمی که هیأت ژوری در قبال بهداد گرفتند، یک تصمیم جمعی بود و من در آن دخالتی نداشتم.

خبرگزاری فارس: محمدحسن جلود عراقی برای ایرانی ها تداعی گر خاطرات تلخ است. چه آن روز که با کمک لابی های پشت پرده موفق شد پست دبیرکلی وزنه برداری آسیا را بعد سالها از علی مرادی بگیرد تا این کرسی مهم و کلیدی را از دست بدهیم و چه زمانی که در المپیک ریو همه از دست رفتن مدال طلای بهداد سلیمی را به پای او نوشتند تا جلود در ادبیات ایرانیان بدل به جلاد شود! با این وجود دبیرکل عراقی وزنه برداری آسیا در یک گفتگوی بی پرده و مفصل با خبرنگار اعزامی فارس تاکید می کند که در این اتفاقات هیچ نقشی نداشته و ایران را یک کشور مقتدر و قابل احترام در جغرافیای وزنه برداری می داند.

جلود در ابتدا وضعیت وزنه برداری در آسیا را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اعتقاد دارم که آسیا قدرت اول وزنه برداری در جهان است و تمامی ستاره های این رشته متعلق به آسیا هستند. این نکته را می توان با بررسی آمار و ارقام به عینه دید. در آخرین دوره المپیک در ریو 13 مدال طلا به آسیا رسید و اروپا و پان آمریکن تنها 1 طلا داشتند. چین 5 طلا، تایلند، کره شمالی و ایران هر کدام 2 طلا و قزاقستان، ازبکستان و... هر کدام یک طلا کسب کردند. این نشان می دهد که آسیا در وزنه برداری جهان پرچمدار است. از المپیک 2008 به این سو این آمار تکرار شده و آسیا بیشت از 10 طلا در هر المپیک کسب کرده و همین نشان از قدرت بلامنازع قاره پهناور در جغرافیای وزنه برداری دارد.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که در قاره آسیا وزنه برداری کدام کشور را بهتر و پیشروتر از بقیه می دانید، گفت: در این زمینه باز هم به آمار استناد می کنم و از همین رو به چین اشاره می کنم که 5 طلا در المپیک گرفت و از همین رو پیشتاز است. البته این موفقیت با توجه به کمیت و جمعیت این کشور طبیعی است. بعد از چین البته باید به ایران اشاره کنم که در اوزان سنگین همیشه عالی بوده و قدرتنمایی کرده از جمله در همین المپیک که دو طلا گرفت. بقیه کشورها بعد از ایران قرار می گرند. نباید فراموش کنیم که بهترین وزنه برداران فعلی جهان در دو بخش مردان و زنان از آسیا هستند. کیانوش رستمی که بهترین وزنه بردار مرد دنیاست و سوپتا که در بخش مردان این عنوان را در اختیار دارد.

وزنه برداری عراق نیز پس از سال ها رکود، آرام آرام خود را بازسازی کرده و مسیر رو به جلو را در پیش گرفته است. جلود با توجه به ملیت عراقی اش درباره شرایط وزنه برداری عراق گفت: وزنه برداری عراق در حال پیشرفت است. ما در وزنه برداری استعدادهای خوبی داریم. اگر جنگ و داعش اجازه دهد، قطعا وزنه برداری و ورزش عراق پیشرفت بزرگی خواهد کرد. وزنه برداری در عراق ورزش اول از نظر اهمیت و البته است حتی از فوتبال نیز جایگاه بالاتری دارد و به اعتقاد من فوتبال پشت سر وزنه برداری قرار می گیرد.

انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری تا کمتر از یک ماه دیگر در تایلند برگزار می شود و جلود نیز در این انتخابات حضوری پررنگ دارد و برای دو صندلی دبیرکلی و نایب رئیسی فدراسیون جهانی خیز برداشته. او در پاسخ به این سئوال که شانس موفقیت خود را در این انتخابات چه اندازه می داند، گفت: امیدوارم در این انتخابات پیروز شوم. من شانس خوبی برای موفقیت در انتخابات جهانی دارم چرا که قاره آسیا، بخشی از اروپا، پان آمریکن و آفریقا و اقیانوسیه از من حمایت خواهد کرد و از همین رو به رای آوردن و پیروزی بسیار خوشبینم.

تاماش آیان رئیس فعلی فدراسیون جهانی وزنه برداری که قریب بر 4 دهه این سمت را در اختیار دارد، و بسیاری معتقدند که دیگر وقت تغییرات و خداحافظی با او فرا رسیده. جلود درباره اینکه آیا آیان از قدرت کنار می رود و یا اینکه در سمت خود ابقا می شود گفت: این مساله به من و نظر من وابسته نیست. کنگره درباره سرنوشت وی و صندلی ریاست تصمیم می گیرد. با این وجود در حال حاضر دو نظریه درباره آیان وجود دارد. برخی ها عملکرد او را مثبت ارزیابی می کنند و اعتقاد دارند که او کماکان باید در این سمت بماند و برخی ها نیز به عملکرد او نقد جدی دارند و معتقدند که آیان باید برود و فرد جدیدی ریاست فدراسیون جهانی را بر عهده بگیرد. به اعتقاد من عملکرد آیان در ریاست فدراسیون جهانی وزنه برداری نرمال بوده هر چند که معتقدم می توانست در برخی از مواقع و شرایط تصمیمات بهتری بگیرد. به یژه در بخش آسیا که باید بهتر عمل می کرد و به این قاره بیشتر از اینها توجه می نمود چرا که آسیا مهمترین قاره در وزنه برداری جهان است که همه قدرتها در آن تجمیع شده اند.

با توجه به اینکه علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران نیز در این انتخابات کاندیدا شده، آیا احتمال ائتلاف جلود با مرادی وجود دارد؟ دبیرکل وزنه برداری آسیا در این باره گفت: علی مرادی روابط خوبی در دنیای وزنه برداری دارد چرا که چندین سال دبیرکل وزنه برداری آسیا بود و اقدامات مهمی را انجام داد. به نظر من مرادی هم در این انتخابات شانس دارد. من برای او احترام ویژه ای قائلم و سعی می کنم که در انتخابات پیش رو با هم در یک تیم قرار بگیریم. چرا که در این صورت احتمال موفقیت آسیا بیشتر خواهد شد.

جلود بعد از اتفاقات المپیک ریو و ماجرای بهداد برای ایرانی ها چهره منفوری شد چرا که همه اعتقاد داشتند جلود با رای خود سبب شده تا داوران حق سلیمی را پایمال کنند. او در پاسخ به این شائبه گفت: ایران در قاره آسیا واقع شده و بنابراین از منظر فنی کسب مدال بهداد برای من نیز افتخار محسوب می شد. ضمن اینکه ایران کشور دوست و همسایه و برادر ماست بنابراین من شخصا بسیار علاقه داشتم که سلیمی مدال طلای المپیک را کسب کند. فراموش نکنید که قاضی همیشه قاضی است و هر نظری ارجحیت دارد. تصمیمی که هیات ژوری در قبال بهداد گرفتند، یک تصمیم جمعی بود و من در آن دخالتی نداشتم. متاسفانه هر 5 قاضی رای دادند که حرکت بهداد در دوضرب خطا بود. حتی یک نفر هم نظری غیر از این نداشت و در چنین شرایطی تغییر رای افراد عملا غیرممکن است. در میز ژوری داورانی از آلمان، آمریکا، آفریقا نشسته بودند و جملگی رای به خطای بهداد دادند و همگی به او قرمز دادند. این جمله را برای نخستین بار می گویم که حتی اگر یک داور هم نظری غیر از این داشت و به سلیمی سفید می داد، حتما تلاش می کردم که همه آنها را متقاعد کنم و رای صادره را تغییر دهم اما واقعا این امکان پذیر نبود.

وی در ادامه افزود: عمیقا معتقدم ایران کشوری بزرگ و مقتدر است که نیازی به کمک کسی و دخالت دیگری ندارد. من معتقدم بهداد بیش از اینکه از داوری لطمه بخورد، از تاکتیک اشتباه سرمربی خودتان لطمه دید. با توجه به مصدومیت سنگینی که او پشت سر گذاشته بود، انتخاب آن وزنه ها را ریسک بزرگی محسوب می شد. من معتقدم مربی شما باید به گونه ای وزنه انتخاب می کرد که مدال نقره بهداد مسجل شود و در ادامه به مدال طلا حمله می کرد. بهداد می توانست به راحتی نقره را بگیرد اما با یک تاکتیک اشتباه مدال باارزش المپیک از دست رفت.

دبیرکل وزنه برداری آسیا با اشاره به نظر مثبتی که به وزنه برداری ایران دارد، افزود: من همیشه به وزنه برداری ایران احترام می گذارم. من عمیقا کیانوش و سهراب را دوست دارم و حتی سر تمرینات آنها رفتم. برای من ایران مهم است. بعد از اتفاقات ریو وقتی در فدراسیون جهانی جلسه گذاشتند و قصد محرومیت ایران را داشتند، شخصا مداخله کردم تا این اتفاق رخ ندهد و همه را متقاعد کردم که نباید ایران محروم شود. حتی وقتی در اجلاس تاکید کردند که باید بابت رفتارهای ریو بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی رسما عذرخواهی کنند، من مدعی شدم که از من عذرخواهی کرده اند در حالیکه واقعیت نداشت. متاسفانه بعد از المپیک درباره من داستان های دروغی گفتند و من را مقصر از دست دادن مدال بهداد معرفی کردند در حالیکه هیچکدام واقعیت نداشت و البته این داستان ها برایم مهم نیست چرا که من واقعا به ایران احترام می گذارم و کمک کرده ام.

وی در پایان گفت: امیدوارم که مصدومیت بهداد سلیمی هر چه زودتر برطرف شده و وی با آمادگی کامل به صحنه بازگردد و در همین رقابت های جهانی آمریکا مدال و رکوردش را از لاشا تالاخادزه پس بگیرد. بهداد یکی از بهترین هاست.

مهران مدیری مواضع جنجالی خود مقابل دولت را تکرار کرد

دفاع‌ شورای‌ ائمه‌ جمعه‌ از خطبه‌ تفرقه‌انگیز

اجرای شهرام ناظری در جشن پیروزی روحانی(تصاویر)

کلیدواژه: دبیرکل وزنه برداری آسیا | فدراسیون جهانی | مدال طلا

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۴۹۵۶۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • فتوتیتر/سلیمی:تخلفات انتخاباتی در این دوره سبب شگفتی شده
 • رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان مرکزی با بیان اینکه قوه قضاییه و شورای نگهبان باجدیت با تخلفات انتخاباتی برخورد کند گفت: تخلفات به‌قدری گسترده است که برای ما شک برانگیز شده که احتمالا اتاق‌فرمانی این تخلفات را سازماندهی می‌کرده است. انتهای پیام/ R30129/P30129/S9,1317/CT9
 • سلیمی:پاسداشت آرمان های امام ره مهمترین رسالت ماست
 • به گزارش ایسکانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی اظهار کرد: اولین نامه‌ای که از امام خمینی (ره) در مسائل سیاسی منتشر شد قاعده نفی سبیل است که به عنوان ملاک جدی مورد توجه قرار گرفته بود. اینکه کفار نمی‌توانند بر مقدرات مسلمین حاکم باشند. وی با بیان اینکه «اسلام از دیدگاه امام (ره) بسیار حائز اهمیت بود و تأکید داشت که قیام و قعود برای اسلام بوده است» گفت: اسلام برای ایشان اهمیت داشت. آن چیزی که ضرورت دارد این است که ببینیم تا چه اندازه ما برای اسلام دل می‌سوزانیم و به فکر آن هستیم. این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه بیان کرد: توجه به وضعیت محرومان و پاسداشت مستضعفین از مهمترین مواردی بود که امام (ره) همواره به آن تأکید داشتند. وی ادامه داد: امام (ره) در مورد رژیم صهیونیستی خیلی جدی بود و همواره حمایت از نهضت‌های اسلامی به عنوان یک مبنا برای ایشان مطرح بود. سلیمی با اشاره به اینکه «اجرای عدالت از دیگر موضوعاتی بود که امام (ره) همواره به آن تأکید داشتند» گفت: ما برای اجرای عدالت از نزدیکان خود شروع کنیم. حتی نزدیک‌ترین افرادی که در حکومت دارای جایگاهی بودند، اگر دارای اشکال می‌شدند امام (ره) برخورد می‌کرد، امام (ره) همه زندگی خود را وقف مبانی اسلام کرد. وی در پایان در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: امام (ره) الگویی بی‌نظیر و فردی بود که توانست تحول معنوی در کشور ایجاد کند و عمده ثمره انقلاب اسلامی را تحول معنوی می‌دید. 302/302
 • داور بسکتبال و هندبال بانوان درگذشت
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مرجان کیانی، بازیکن، داور و ناظر رشته های بسکتبال و هندبال بانوان ذوب آهن، ساعتی پیش بر اثر بیماری چشم از جهان فروبست.
 • فیلم روش جالب رساندن توپ فوتبال به داور
 • چند رسانه‌ای>فیلم - در فینال جام حذفی پرتغال روش جالبی برای حمل و رساندن توپ به داور به کار گرفته شد. این روش عجیب را در فیلم زیر ببینید. 67261 کلید واژه‌ها : فوتبال - پرتغال - جام حذفی -
 • منصوریان:امروز بهتر از داور العین بود
 • خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امروز بهتر از داور، تیم العین بود که خوب عمل کرد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، علیرضا منصوریان بعد از شکست استقلال برابر العین به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.ارزیابی از بازی؟متاسفانه شکست تلخی بود. دو، سه مصدوم در این بازی داشتیم و یکی، دو بازیکن هم در اواسط بازی مصدوم شدند. مجبور شدیم امروز سیستم تیم را تغییر دهیم. در مجموع از عملکرد بازیکنان و خودمان راضی نیستیم. در جریان بازی هرچه تلاش کردیم به بازی برگردیم، شرایط سخت‌تر می‌شد. العین تمام نیروهایش را داشت و ما می‌دانستیم بازی سختی داریم. از هواداران عذرخواهی می‌کنیم و سعی می‌کنیم برای فصل بعد با آوردن چند بازیکن با تراز بین‌المللی، این تیم را به نقطه بالاتر برسانیم. ما باید توکلمان به خدا باشد و بیشتر تلاش کنیم. العین خیلی خوب بازی کرد و به آنها هم تبریک می گویم. داوری؟داور بازی خوب بود. داور خوب قضاوت کرد. در بعضی نقاط عملکرد ما ضعیف بود که به این نتیجه بد دست پیدا کردیم. امروز بهتر از داور، تیم العین بود که خوب عمل کرد.ادامه دارد...
 • دشمن بهداد سلیمی دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری شد
 • در ادامه برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، رای‌گیری برای انتخاب دبیرکل فدراسیون جهانی آغاز شده است. با وجود اینکه 6 نفر برای احراز این پست نامزد شده بودند، 4 نفر از آن‌ها که شامل علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران هم می‌شود، انصراف دادند و تنها محمد جلود از عراق و ما ونگ گئوانگ از چین در حال رقابت برای احراز پست دبیرکلی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بودند. در نهایت جلود با 88 رای به عنوان دبیر کل فدراسیون جهانی انتخاب شد. ما ونگ هم 59 رای آورد. جلود کسی است که در المپیک ریو از سوی فدراسون وزنه برداری ایران به عنوان مقصر اوت شدن بهداد سلیمی اعلام شد. پیش از این علی مرادی از حضور در انتخابات ریاست فدراسیون نیز انصراف داده بود و اکنون از سمت نایب رییسی اول هم انصراف داد. ایسنا
 • منصوریان:امروز بهتر از داور العین بود/سخت بود بعد از گل دوم تیم را جمع کنیم
 • خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امروز بهتر از داور، تیم العین بود که خوب عمل کرد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، علیرضا منصوریان بعد از شکست استقلال برابر العین به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.ارزیابی از بازی؟متاسفانه شکست تلخی بود. دو، سه مصدوم در این بازی داشتیم و یکی، دو بازیکن هم در اواسط بازی مصدوم شدند. مجبور شدیم امروز سیستم تیم را تغییر دهیم. در مجموع از عملکرد بازیکنان و خودمان راضی نیستیم. در جریان بازی هرچه تلاش کردیم به بازی برگردیم، شرایط سخت‌تر می‌شد. العین تمام نیروهایش را داشت و ما می‌دانستیم بازی سختی داریم. از هواداران عذرخواهی می‌کنیم و سعی می‌کنیم برای فصل بعد با آوردن چند بازیکن با تراز بین‌المللی، این تیم را به نقطه بالاتر برسانیم. ما باید توکلمان به خدا باشد و بیشتر تلاش کنیم. العین خیلی خوب بازی کرد و به آنها هم تبریک می گویم. داوری؟داور بازی خوب بود. داور خوب قضاوت کرد. در بعضی نقاط عملکرد ما ضعیف بود که به این نتیجه بد دست پیدا کردیم. امروز بهتر از داور، تیم العین بود که خوب عمل کرد.آشفتگی در میانه زمین استقلال؟ما در 15 دقیقه اول شرایط خوبی داشتیم ولی بعد از مصدومیت باقری، تیم خط دفاعی من بیرون بود و چهار بازیکن من در بازی نبودند. بعد از آسیب‌دیدگی باقری، تنها چاره ما جلو بردن تیم بود. ابراهیمی امروز بیرون بود و یکی از جوانان ما هم یعنی نورافکن دیشب به جمع ما اضافه شد و به خاطر سلامتی‌اش مجبور شدیم او را بیرون بگذاریم. ما سه هافبک‌مان را نداشتیم و باقری هم آسیب دید و جریان بازی ما تغییر کرد. خیلی سخت بود در شرایط خوب‌مان باقی بمانیم. به همه چیز فکر می‌کردم جز اینکه باقری در 20 دقیقه اول مصدوم شود و مجبور شویم که تعویضی انجام دهیم.از...
 • قضاوت داور بین المللی کرمانی در لیگ باشگاه های کشور
 • محمدحسین محمدپور داور بین المللی کرمان، مسابقات کشتی لیگ باشگاه های کشور را قضاوت می کند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما محمدحسین محمدپور، داور بین المللی کرمان از سوی کمیته داوران فدراسیون کشتی به منظور قضاوت در مسابقات لیگ باشگاه های کشور به میزبانی شهرستان جویبار انتخاب شد.مسابقات کشتی لیگ باشگاه های کشور فردا و پس فردا به میزبانی شهرستان جویباردر استان مازندران برگزار می شود.
 • سلیمی:باید پرونده مفاسد میرزاده و فرزندانش به دستگاه قضایی ارجاع شود
 • به گزارش پارس نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیبا اشاره به اظهارات دکتر ولایتی درباره مسائل چند وقت اخیر دانشگاه آزاد و مفاسد رئیس سابق دانشگاه آزاد و فرزندانش در این دانشگاه، اظهار داشت: اظهارات امروز آقای ولایتی بسیار بهت‌آور و تأسف‌انگیز بود. چگونه فرزندان و آقازاده‌ها اینگونه امکانات عمومی و مردمی را به بازی‌ می‌گیرند و فسادهایی در دانشگاهی مانند دانشگاه آزاد که با پول مردم و دانشجویان اداره می‌شود، انجام می‌دهند؟ وی افزود: دانشگاه آزاد یک خانواده چند میلیونی است که در آن دانشجویان، اساتید و کارکنان عضو هستند. چرا باید عده‌ای اینگونه رفتار کنند؟ آن دانشگاه را ملک شخصی خود بدانند و با سرنوشت این یک میلیون خانواده به این شکل برخورد کنند؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری این نکته که اظهارات آقای ولایتی واقعا بهت‌آور و ناراحت کننده بود، تصریح کرد: به اعتقاد بنده آقای ولایتی طی چند ماه اخیر نجابت به خرج دادند و تنها براساس فشارهایی که از سوی برخی افراد و گروه‌ها وارد شده به بیان گوشه‌ای از اقدامات و مفاسد رخ داده در دانشگاه آزاد اشاره کردند. اینکه آقازاده‌ای در عزل و نصب‌های دانشگاه آزاد نقش داشته باشد، به هیچ وجه پذیرفتنی و قابل دفاع نیست. سلیمی با اشاره به ضرورت ورود قوه قضائیه به پرونده مفاسد دانشگاه آزاد در طی مدیریت میرزاده، گفت: مجلس نیز در تحقیق و تفحصی برخی از مفاسد این دانشگاه را در دوره‌های قبل روشن کرد، به نظر، قوه قضائیه باید به پرونده‌های اخیر این دانشگاه ورود کند. باید پرونده‌ تخلفات میرزاده و فرزندانش در دانشگاه آزاد به دستگاه قضایی ارجاع شود. وی در پایان گفت: ای کاش کمیته حقیقت‌یابی تعیین شود و حقایق موجود در دانشگاه آزاد را برای افکارعمومی، مردم و خانواده میلیونی دانشگاه آزاد اعلام کند.
 • کاریکاتوریست بجنوردی داور جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی شد
 • بجنورد- دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی عباس ناصری کاریکاتوریست بجنوردی را به عنوان داور بخش هنری این جشنواره معرفی کرد . به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان گفت: بر اساس این اعلام از آنجا که برخی گرایش های هنری جشنواره دارای زمینه های مشترک هنری و فنی هستند، داوران گرایش های مختلف هنری جشنواره در قالب گروه داوری و متشکل از ٧ نفر از اساتید و کارشناسان مطرح کشوری تشکیل و معرفی شده اند. ابوالحسن حیدری افزود: عباس ناصری، جلال مقامی، محمدرضا میری، پژمان ابوالقاسمی، محمدرضا دوست محمدی، بهمن عبدی، علیرضا پاکدل داوری آثار دومین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی را برعهده دارند. وی اذعان داشت: مراحل کارشناسی و داوری آثار پس از پایان مهلت ارسال آثار (١٥ خرداد ماه سال جاری) به شکل تخصصی به انجام می رسد و علاوه بر آثار برگزیده و حائز رتبه، آثار راه یافته به بخش نمایشگاه نیز مشخص می شوند. گفتنی است؛ نمایشگاه آثار و مراسم اختتامیه و اهداء جوایز نفرات برگزیده در هفته حقوق بشر آمریکایی (٧ الی ١٤ تیرماه) برگزار می شود.
 • فتوتیتر/سلیمی:باید پرونده مفاسد میرزاده و فرزندانش به دستگاه قضایی ارجاع شود
 • عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: باید پرونده‌ تخلفات میرزاده و فرزندانش در دانشگاه آزاد به دستگاه قضایی ارجاع شود. انتهای پیام/ R30129/P30129/S9,1317/CT9
 • ۶ حرکت ورزشی ویژه ماه مبارک رمضان
 • در زمان افطار و سحر خوب آب بنوشید. آب نارگیل نیز نوشیدنی مناسبی برای ماه رمضان است، زیرا الکترولیست بدن را تامین می‌کند. سرویس سبک زندگی فردا: بسیاری افراد تصور می‌کنند که در ماه رمضان باید ورزش کردن را کنار بگذارند، اما این تصور درست نیست. حرکات ورزشی خاصی وجود دارند که برای ماه رمضان مناسب هستند و می‌توانند به ورزشکاران کمک کنند تا در این ماه آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند. در ادامه این مطلب را به نقل از ایسنا بخوانید.تعدادی از این حرکات ورزشی عبارتند از:۱. وزنه زدن با عضله دو سر بازو:این حرکت را هر روز انجام دهید. از وزنه‌های سبک‌تر استفاده کنید. مراقب آرنج‌های خود باشید و آن‌ها را آرام خم کنید.۲. خم شدن به سمت دو طرف بدن:‌می‌توانید در حال انجام این حرکت یک وزنه نیز درد ست بگیرید. این حرکت به انعطاف‌پذیری ستون فقرات کمک می‌کند.۳. اسکات:این حرکت را می‌توانید هر روز انجام دهید. به حالت نشسته پایین می‌روید و دوباره بالا می‌آیید. اسکات بر روی عضلاتی زیادی کار می‌کند.۴. بلند کردن یا از بغل:این حرکت باعث می‌شود که تعادل بدن افزایش یابد. در این حرکت بر روی یک طرف بدن دراز می‌کشید و پای خود را بلند می‌کنید و به روی بدن برمی‌گردانید. این حرکت بر روی عضلات لگن کار می‌کند.۵. لانثر:حرکت لانثر بر روی عضلات باسن کار می‌کنند. می‌توانید یک وزنه نیز در دست بگیرید تا تاثیر این حرکت بیشتر شود.۶. لست از جلو:این حرکت برای ورزیده کردن عضلات بالا تنه و کمر بسیار مفید است.بهتر است حرکات کششی را نیز به برنامه خود اضافه کنید. این کار باعث افزایش آرامش ذهنی نیز می‌شود. حتما قبل از انجام حرکات بدن را گرم کنید و بعد از آن بدن را سرد کنید.در زمان افطار و سحر خوب آب بنوشید. آب نارگیل نیز نوشیدنی مناسبی برای ماه رمضان است، زیرا الکترولیست بدن را...
 • ۴ حرکت ورزشی برای افزایش جریان خون
 • افرادی که دچار مشکلات عروقی هستند و خون‌رسانی درستی در بدن آنها انجام نمی‌شود معمولا دچار گرفتگی عضلات و ورم پا می‌شوند. ورزش‌های خاص می‌تواند به این افراد کمک کند تا خون‌رسانی در بدن را بهبود بخشند.به گزارش ایسنا، حدود یک چهارم آمریکایی‌ها دچار مشکلات عروقی هستند. ورزش‌های مختلف می‌تواند جریان خون در بدن را بهبود ببخشد.1ـ پیاده روی:پیاده روی یکی از راحت‌ترین ورزش‌هاست. این ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد. می‌تواند پیاده‌روی را در زندگی عادی افزایش دید برای مثال به جای آسانسور از پله استفاده کنید. حتی میزان کمی پیاده‌روی در روز می‌تواند برای شما مفید باشد.2ـ حرکت دوچرخه:بر روی کمر بخوابید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. پاها را از روی زمین بلند کنید و حرکت دوچرخه انجام دهید. این کار باعث افزایش جریان خون می‌شود.3ـ حرکت بالا بردن پاها:در حالتی شبیه حرکت قبل قرار بگیرید. یک پا را از روی زمین بلند کنید و چند ثانیه نگه دارید. قسمت پایین کمر در این حرکت باید بر روی زمین باشد. پا را پایین بیاورید تا جریان خون بر پا باز گردد. سپس این حرکت را دوباره تکرار کنید. این حرکت را بر روی پای دیگری نیز انجام دهید.4ـ حرکت خم کردن زانو:هنگامی که بر روی زمین دراز کشیده‌اید یک پا را خم کنید و به سمت سینه و شکم ببرید. چند لحظه پا را در این حالت نگه دارید و دوباره آن را باز کنید. این حرکت را با آرامش انجام دهید.این چهار حرکت باعث می‌شود که درد در پاها کمتر شود. بهتر است غذاهایی که سدیم کمتر دارند و فیبر زیاد دارند مصرف کنید.
 • ۶ حرکت ورزشی مناسب برای ماه رمضان
 • تعدادی از این حرکات ورزشی عبارتند از: ۱ـ وزنه زدن با عضله دو سر بازو: این حرکت را هر روز انجام دهید. از وزنه‌های سبک‌تر استفاده کنید. مراقب آرنج‌های خود باشید و آنها را آرام خم کنید. ۲ـ خم شدن به سمت دو طرف بدن: می‌توانید در حال انجام این حرکت یک وزنه نیز درد ست بگیرید. این حرکت به انعطاف‌پذیری ستون فقرات کمک می‌کند. ۳ـ اسکات: این حرکت را می‌توانید هر روز انجام دهید. به حالت نشسته پایین می‌روید و دوباره بالا می‌آیید. اسکات بر روی عضلاتی زیادی کار می‌کند. ۴ـ بلند کردن یا از بغل: این حرکت باعث می‌شود که تعادل بدن افزایش یابد. در این حرکت بر روی یک طرف بدن دراز می‌کشید و پای خود را بلند می‌کنید و به روی بدن برمی‌گردانید. این حرکت بر روی عضلات لگن کار می‌کند. ۵ـ لانثر: حرکت لانثر بر روی عضلات باسن کار می‌کنند. می‌توانید یک وزنه نیز در دست بگیرید تا تاثیر این حرکت بیشتر شود. ۶ـ لست از جلو: این حرکت برای ورزیده کردن عضلات بالا تنه و کمر بسیار مفید است. بهتر است حرکات کششی را نیز به برنامه خود اضافه کنید. این کار باعث افزایش آرامش ذهنی نیز می‌شود. حتما قبل از انجام حرکات بدن را گرم کنید و بعد از آن بدن را سرد کنید. در زمان افطار و سحر خوب آب بنوشید. آب نارگیل نیز نوشیدنی مناسبی برای ماه رمضان است زیرا الکترولیست بدن را تامین می‌کند. بهتر است میزان مصرف کافئین را محدود کنید. در ماه رمضان باید برنامه غذایی، خواب و ورزش دقیقی داشته باشید تا تعادل حفظ شود.
 • حرکت نیروهای تحت حمایت ایران به سوی مرزهای سوریه
 • به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه صدای آمریکا (VOA)، با انتشار گزارشی تحت عنوان نیروهای شبه نظامی تحت حمایت ایران در عراق به سوی مرزهای سوریه پیش می روند به موفقیت های حشدالشعبی در غرب موصل پرداخته است. در این گزارش آمده است: «نیروهای شبه نظامی عراقی تحت حمایت ایران روز یک شنبه اعلام کردند که تروریست های داعش را از چندین روستا در غرب موصل بیرون رانده و در نزدیک شدن به مرزهای سوریه پیشرفت بیشتری داشته اند. یکی از روستاهای آزاد شده توسط نیروهای بسیج مردمی عراق [حشدالشعبی]، کوجو است که تروریست های داعش در این روستا صدها نفر از زنان ایزدی را ربوده بوده اند. ابومهدی المهندس، یکی از فرماندهان حشد الشعبی از تحویل روستای آزاد شده کوجو و دیگر روستاهای منطقه کوهستانی در جنوب سنجار به ایزدی ها خبر داد.» 506
 • چهار حرکت ورزشی برای افزایش جریان خون
 • افرادی که دچار مشکلات عروقی هستند و خون‌رسانی درستی در بدن آنها انجام نمی‌شود معمولا دچار گرفتگی عضلات و ورم پا می‌شوند. ورزش‌های خاص می‌تواند به این افراد کمک کند تا خون‌رسانی در بدن را بهبود بخشند. به گزارش ایسنا، حدود یک چهارم آمریکایی‌ها دچار مشکلات عروقی هستند. ورزش‌های مختلف می‌تواند جریان خون در بدن را بهبود ببخشد. 1ـ پیاده روی: پیاده روی یکی از راحت‌ترین ورزش‌هاست. این ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد. می‌تواند پیاده‌روی را در زندگی عادی افزایش دید برای مثال به جای آسانسور از پله استفاده کنید. حتی میزان کمی پیاده‌روی در روز می‌تواند برای شما مفید باشد. 2ـ حرکت دوچرخه: بر روی کمر بخوابید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. پاها را از روی زمین بلند کنید و حرکت دوچرخه انجام دهید. این کار باعث افزایش جریان خون می‌شود. 3ـ حرکت بالا بردن پاها: در حالتی شبیه حرکت قبل قرار بگیرید. یک پا را از روی زمین بلند کنید و چند ثانیه نگه دارید. قسمت پایین کمر در این حرکت باید بر روی زمین باشد. پا را پایین بیاورید تا جریان خون بر پا باز گردد. سپس این حرکت را دوباره تکرار کنید. این حرکت را بر روی پای دیگری نیز انجام دهید. 4ـ حرکت خم کردن زانو: هنگامی که بر روی زمین دراز کشیده‌اید یک پا را خم کنید و به سمت سینه و شکم ببرید. چند لحظه پا را در این حالت نگه دارید و دوباره آن را باز کنید. این حرکت را با آرامش انجام دهید. این چهار حرکت باعث می‌شود که درد در پاها کمتر شود. بهتر است غذاهایی که سدیم کمتر دارند و فیبر زیاد دارند مصرف کنید. انتهای پیام
 • احیاء بافت فرسوده رویایی با حرکت لاک پشتی
 • به گزارش ایرنا، بافت های فرسوده شهری به دلیل مغایر بودن با ضوابط شهرسازی جدید، نفوذناپذیری، قدیمی و مستهلک بودن، تهدیدی برای شهروندان محسوب می شود. تراکم ساختمانی بالا، مشکلات بهداشتی، دسترسی نداشتن به درون بافت، ناامنی در برابر زلزله، آسیب پذیری و معضلات اجتماعی از مشکلات بافت های فرسوده است که اقدام مداخله ای از جمله بهسازی، نوسازی و بازسازی این بافت ها را برای رفع این معضلات ضروری کرده است. بافت فرسوده و ناکارآمد شهری به مناطقی از شهر اطلاق می شود که در سال های گذشته عناصر تشکیل دهنده آن اعم از تاسیسات روبنائی، زیربنایی، ابنیه، مستحدثات، خیابان ها و دسترسی ها، دچار فرسودگی و ناکارآمدی شده و ساکنان آن از مشکلات متعدد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبدی رنج می برند. براساس قانون برنامه پنجم، دستگاه های مختلفی نظیر شهرداری ها و اداره راه و شهرسازی موظف به احیای سالانه 10 درصد از بافت های فرسوده هستند. به اعتقاد کارشناسان شهرسازی و معماری چهارمحال و بختیاری، حمایت کمرنگ شهرداری ها و کمبود تسهیلات مالی دولتی و سکونتگاه های غیر رسمی و موروثی از دلایل اجرایی نشدن تکالیف احیا بافت فرسوده شهری است. این کارشناسان می افزایند: نقشه محدوده بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری برای بهسازی و احیا باید براساس شاخص های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران توسط وزارت مسکن و شهرسازی (سازمان عمران و بهسازی شهری ایران) و یا شهرداری ها تهیه و به تصویب کمیسیون های موضوع ماده پنج قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری برسد. آنان معتقدند: در برخی موارد در انجام مراحل احیای بافت های فرسوده مردم همکاری لازم در انجام طرح را با دولت ندارند. سرپرست اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل طولانی شدن اجرای طرح های نوسازی شهرها، برای احیای بافت فرسوده بودجه دولتی کافی نیست. مجتبی عسگری...
 • شریفی:حرکت فولاد در اعلام نام پورموسوی جالب نبود
 • عضو هیات مدیره استقلال خوزستان راه نجات این تیم را واگذاری آن به یک شرکت می داند. به گزارش ورزش سه، شریفی عضو هیات مدیره، در مورد شرایط استقلال خوزستان، گفت: شرایط تیم را می‌بینید هر روز اخبار جدیدی در رابطه با تیم ما مطرح می‌شود و متأسفانه با مشکلات ساختاری روبرو هستیم اما با وجود تمامی این سختی‌ها عملکرد بدی نداشتیم و اعضای تیم نمایش بسیار خوبی ارائه کردند. ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا بتوانیم شرایط را حتی اگر شده یک مقدار بهتر کنیم. وی در مورد موضوعاتی که راجع به واگذاری امتیاز باشگاه به ارگان‌هایی مثل اروند مطرح می‌شود و آیا بیان این مسائل قبل از دیدار مقابل الهلال باعث به حاشیه رفتن تیم نمی‌شود، اظهار داشت: نمی‌دانم این مسائل را چه کسانی مطرح می‌کنند و چه کسانی باید در این مورد تصمیم بگیرند. به عنوان عضو هیأت مدیره باید بگویم نه ما تصمیم به چنین کاری داشتیم و نه اروند چنین خواسته‌ای را اعلام کرده، دو هفته قبل با توجه به اینکه باشگاه باید واگذار شود یک فرد حقیقی به باشگاه مراجعه کرد که بعد از بررسی وضعیت به توافق نرسیدیم. به غیر از این موضوع هیچ بحث دیگری مطرح نشده است متأسفانه در رسانه‌ها یک روز اعلام می‌شود قرار است باشگاه به شرکت اکسین واگذار شود و روز دیگر نام اروند را مطرح می‌کنند. هیچ کدام از این مسائل صحت ندارد. هر سؤالی در این مورد داشته باشید بهترین کسی که می‌تواند جواب دهد جواد نعمتی‌نژاد مدیر باشگاه است. اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد او تأیید می‌کند اما تا به امروز هیچ چیزی به ما اعلام نشده و کسی مراجعه نکرده است. عضو هیأت مدیره استقلال خوزستان در مورد اینکه آیا باشگاه با همین روند اداره خواهد شد یا اینکه به دنبال واگذاری تیم هستند، عنوان کرد: اگر بانک ملی تمایل...
 • حرکت ۱۰۰ میلیون یورویی آرسن ونگر در بازار نقل و انتقالات
 • به گزارش ایلنا،Daily Star فاش کرده که آرسن ونگر در فصل نقل و انتقالات با بودجه‌ای 100 میلیون یورویی از سوی مالکین باشگاه حمایت خواهد شد. این همان مبلغی است که لیورپول برای یورگن کلوب تعیین کرده است. از طرفی،Daily Mirror نیز فاش کرده که ونگر خواستار حفظ دو ستاره‌ی خود مسوت اوزیل و الکسیس سانچز در «امارات» شده است. آرسنال می‌خواهد 30 میلیون یورو صرف ارتقای قرارداد این دو بازیکن بکند.
 • مسیر حرکت اتوبوس ها از میادین تهران به مرقد امام ره
 • شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) خدمات ویژه حمل و نقلی را از ساعت ۱۳ روز یکشنبه ۱۴ خرداد در اختیار زائرین مرقد مطهر آن حضرت قرار خواهد داد.محل استقرار اتوبوس‌ها به منظور سهولت زائرین برای عزیمت به مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) به شرح زیر است:سامانه یک: چهار راه تهرانپارس – میدان نبوت – میدان رسالتسامانه 2: میدان خراسان – پایانه خاورانسامانه 3: شهرک محلاتی – جماران – چهار راه اشراقسامانه 4: میدان راه آهن – بازار دوم نازی آباد – جوادیه – ابوذر همچنین سرویس‌رسانی به مسافرین شهرستان‌ها در ایستگاه راه آهن.سامانه 5: میدان آزادی – میدان انقلاب اسلامی – فلکه صادقیه – شهرک شهید باقری – شهرک ولیعصر – یافت آباد – شاد آباد – تهرانسرسامانه 6: میدان شهر ری – فلکه سوم دولت آباد – خانی آبادبر اساس گزارش شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، پس از خاتمه مراسم نیز ناوگان اتوبوسرانی پایتخت، زائرین را به مبادی اولیه برگشت خواهد داد. -------------------------------------------------------------------------- تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد. ------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید ------------- روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی
 • سیاست نادرست ترامپ و حرکت اتحادیه اروپا به سمت تسلیحات هسته ای
 • به گزارش روزنامه نیویورک تایمز درحالی که آنگلا مرکل اعلام کرده است که اتحادیه اروپا دیگر نمی‌تواند مثل گذشته به تسلیحات هسته‌ای آمریکا وابسته باشد، متحدان اصلی آمریکا درحال بحث و گفت‌وگو در مورد ایجاد تسلیحات هسته‌ای اتحادیه اروپا و بازدارندگی مستقل خود در برابر روسیه هستند. به گزارش ایسنا، در این گزارش آمده است: در صورت ایجاد یک بازدارندگی هسته‌ای مستقل در اروپا، زرادخانه هسته‌ای فرانسه، نقش جایگزین را برای تسلیحات هسته‌ای مستقر در آمریکا بازی خواهد کرد و تحت فرماندهی مشترک قدرت‌های اروپایی اداره خواهد شد. در حالی که موافقان این ایده در اقلیت هستند، این امر نشان‌دهنده افزایش نگرانی اروپایی‌ها از این مساله است که آمریکا، تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ مثل گذشته به دفاع از اروپا متعهد نیست. جانا پاگلیرین، رئیس شورای روابط خارجی آلمان اعلام کرده که برخی از مقامات اتحادیه اروپا نظرسنجی‌هایی را در رادیو، تلویزیون و روزنامه در این‌باره آغاز کرده‌اند. اما مهم‌ترین حامی این ایده، روریش کیشوتر، قانونگذار و سخنگوی سیاست خارجی حزب حاکم آلمان است. او تنها اندکی پس از ورود ترامپ به کاخ سفید این گزینه را مطرح کرد. او اعلام کرده بود که نظرش آن است تا زرادخانه هسته‌ای فرانسه و انگلیس تقویت و توسعه یابد. هم اکنون آمریکا ده‌ها کلاهک هسته‌ای را در آلمان، ایتالیا، بلژیک و هلند مستقر کرده است که نشانه‌ای از تعهد این کشور برای دفاع از اروپا است. کیشوتر افزود: برنامه من آن است تا یک برنامه جایگزین و یا موازی با تسلیحات هسته‌ای آمریکا در اروپا ایجاد شود. این برنامه برای اجرا به چهار عامل بستگی دارد؛ تعهد فرانسه به توقف کلاهک‌های هسته‌ای خود در دفاع مشترک از اتحادیه اروپا، حمایت مالی آلمان از این طرح، فرماندهی مشترک تسلیحات هسته‌ای و آمادگی فرانسه با استقرار کلاهک‌های خود در دیگر کشورهای اروپایی. به گفته او بنا بر این طرح تعداد کلاهک‌های هسته‌ای در اروپا...
 • موفقیت قوامین درپرداخت تسهیلات اشتغال/حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی
 • خرم‌آباد- فعالیت‌های بانک قوامین در پرداخت تسهیلات مختلف به‌ویژه تسهیلات اشتغال‌زایی موجب کسب رتبه نخست این بانک در میان بانک‌های خصوصی استان شد. خبرگزاری مهر، گروه استانها: بانک قوامین که فعالیت خود را با نام صندوق قرض‌الحسنه نیروی انتظامی و با هدف تأمین توان مالی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۷۹ به مؤسسه پس انداز و قرض الحسنه قوامین و نهایتاً با مجوز شماره ۱۵۰۰۵۹/۹۱ به تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۱۲ صادره از سوی بانک مرکزی به نام «بانک قوامین» تغییر نام یافت. قوامین مطالبات ۴ موسسه ورشکسته را پرداخت کرد در سال ۱۳۹۱ بانک قوامین به عنوان هشتمین بانک فرابورس وارد عرصه شد، روابط عمومی این بانک در ۱۲ آبان ۹۲ در وب سایت این بانک اعلام کرد که این بانک در دومین اجلاس بین‌المللی اکوایت موفق به دریافت نشان و استاندارد بین‌المللی رضایتمندی مشتریان (ISO ۱۰۰۰۴:۲۰۱۲) و نیز نشان بین‌المللی نوآوری در مدیریت بانکداری از سوی اتحادیه اروپا شده است. بانک قوامین تاکنون تعهدات چهار مؤسسه مالی و اعتباری ورشکسته: آل طاها اصفهان، محمد رسول الله اصفهان، گنبد سبز نجف آباد و مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان را پذیرفته و اقدام به بازپرداخت سرمایه‌گذاری‌های مشتریان این موسسات مالی و اعتباری کرده است و پس از موفقیت در این امر مؤسسه قوامین به بانک ارتقا یافت. فعالیت ۲۰ شعبه بانک قوامین در لرستان روح اله بهمنی در گفتگو با خبرنگار مهر در سخنانی با بیان اینکه بانک قوامین در سال ۷۹ با نام صندوق قرض الحسنه افتتاح شد و در سال ۸۳ همزمان با ساماندهی صندوق «آل طه» و «جی» اصفهان به موسسه مالی اعتباری تبدیل وضعیت شد اظهار داشت: همچنین در شهریور ماه سال ۹۱ همزمان با مشکلی که برای تعاونی اعتماد ایرانیان در سراسر کشور اتفاق افتاد بانک مرکزی ماموریت ساماندهی و پرداخت مطالبات مردم را به بانک قوامین واگذار کرد. وی با...
 • انتقال پیام های حرکت ناب امام به نسل جوان باید مدنظر مسئولان باشد
 • رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: حضرت امام (ره) حق بزرگی را بر گردن ما دارند؛ از اینرو هدف از برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) انتقال پیام‌های حرکت ناب امام به نسل حاضر است. حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ورامین‌با بیان اینکه حضرت امام(ره) به عنوان یک رهبر دینی توانست بنیان­گذار یک حکومت اسلامی مبتنی بر تفکر ولایت فقیه شود اظهار داشت: سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) مناسبتی است که وظیفه هر ایرانی انقلابی است که این مناسبت را گرامی بدارد.وی افزود: حضرت امام(ره) حق بزرگی بر گردن ما دارند؛ لذا هم به عنوان بزرگداشت امام و هم به عنوان انتقال پیام­ حرکت ناب امام به نسل حاضر، در فقدان این امام بزرگوار محافل و مجالسی برگزار شود.رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه تصریح کرد: امسال نخستین سالی است که 14 خرداد با ماه مبارک رمضان مصادف شده و این تقارن با ماه مبارک رمضان فرصت بسیار ارزشمندی است که از آن استفاده کنیم، در این ماه تمام ادارات و مساجد ما حال و هوای مناسبی در مراسمات مذهبی دارند، و بدیهی است که همه در برگزاری مراسم 14 خرداد و سالگرد ارتحال امام همّت می­‌گمارند؛ ولی مهم‌­تر از برگزاری این مراسمات تفکر و خط مشی و زنده نگه داشتن آرمان­‌های امام (ره) است.محمودی خاطرنشان کرد: مراسم مهّم و محوری روز 14 خرداد در حرم حضرت امام(ره) برگزار می­‌شود و با توجه به اینکه ما امسال با توجه به تقارن این ایام با ماه مبارک رمضان از شهرستان­‌های دور مهمان نداریم؛ لذا باید استان تهران و شهرستان­‌های استان تهران از جمله ورامین که همیشه در مناسبت‌­های انقلاب پیشگام بوده و وفاداری به امام و خط امام را نشان داده، حضور پرشوری در این روز داشته باشند و این مراسم را باشکوه برگزار کنند.وی با اشاره به فراهم آمدن زمینه...
 • برمک:بازیکنان را دیر به ما دادند
 • کوروش برمک مربی تیم جوانان می گوید که اگر قرار است نقدی بر عمکلرد تیم ملی باشد، باید آن نقد منصفانه و در راستای بهبود روند تیم ملی باشد. کوروش برمک مربی تیم جوانان ایران در جام جهانی 2017 زیر 20 سال کره جنوبی در گفتگو با "ورزش سه" در مورد نتایج تیم ملی صحبت کرده است. پیشرفت خوبی طی سه سال گذشته داشته ایم باید یک برنامه تلویزیونی در خصوص عملکرد ما در جام جهانی تشکیل شود تا آقای پیروانی از عملکرد تیم دفاع کند و از روند پیشرفت تیم بگویند. زمانی که استارت زدیم دو هدف داشتیم که یکی رسیدن به جام جهانی بود که موفق شدیم و دیگری هم صعود به جمع 16 تیم پایانی بود که اتفاق نیفتاد. بازیکنان زیادی را به فوتبال ایران معرفی کردیم باید از بدنه فدراسیون و آقای کفاشیان و تاج هم تشکر کنیم که در این مدت حمایت خوبی از تیم داشتند. زمانی که ما کارمان را در تیم شروع کردیم فقط رضا کرملاچعب در لیگ بازی می کرد و بقیه بازیکنان در لیگ بازی نمی کردند ولی حالا بازیکنان زیادی در لیگ برتر داریم که خیلی ها مثل امید نورافکن و عارف غلامی فیکس بازی می کنند و خیلی ها هم به عنوان یار جایگزین در اکثر بازی های تیمشان به میدان می روند. البته مربیان لیگ هم خیلی برای بازیکنان تیم زحمت کشیدند ولی شرای سختی در مورد بازیکنانی داشتیم که در تیمشان فیکس نبودند. بازیکنان را دیر به ما دادند تیم ما از نظر بلوغ تاکتیکی و تکنیکی به شرایط خوبی رسیده بود ولی بازیکنان خیلی دیر در اختیار ما قرار گرفتند و فرصت رسیدن به آمادگی بدنی را نداشتیم. دوست داریم که نقدها منصفانه باشد پس از حذف تیم ملی انتقادات غیرمنصفانه ای نسبت به عملکرد تیم شد. ما از آقای مناجاتی که...
 • دو اصلاح طلب در شورا همدیگر را لو دادند
 • در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران بررسی طرح صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران موجب جدال دو عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران شد. به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس؛ در حاشیه سیصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در بررسی طرح صیانت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران دو عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران اسماعیل دوستی و محمد حقانی به جدال لفظی پرداختند. در بررسی این مصوبه دوستی خطاب به حقانی گفت: این مصوبات نصف باغات است و تو می‌خواهی قائم‌مقام شوید که این بحث‌ها را انجام می‌دهی در زمان تو بود که باغات تهران از بین رفت. وی ادامه داد: صدها صورتجلسات دارند که تو دستور تخریب باغات را دادید. در ادامه حقانی به دوستی گفت اگر یک مورد را بیاورید بنده از دنیا استعفا می‌دهم. در ادامه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به عضو شورا گفت: حالا همدیگر را لو ندهیم حفظ باغات بحث ما است و باید بررسی شود. حقانی در ادامه گفت: بنده به احترام آقای مسجدجامعی که کنارم نشسته است چیزی نمی‌گویم. چمران نیز از مسجدجامعی خواست همان جا بنشیند و بلند نشود (با خنده). در ادامه دوستی خطاب به مسجدجامعی گفت:‌شما پاشو ببینم چه کار می‌تواند بکند. سپس احمد دنیامالی دیگر عضو شورای شهر تهران با ذکر صلوات درگیری این دو عضو شورای شهر را خاتمه داد. سپس رحمت‌الله حافظی خطاب به چمران گفت: شما 4 هزار هکتار باغ را از بین برده‌اید. در ادامه چمران گفت: دروغنگو بین این دو را هم شما به هم زدید. در ادامه چمران اشاره کرد باغ باید حفظ شود مردم هم باید زندگی کنند اگر زندگی نکنند که باغی نخواهد ماند. چمران خطاب به حافظی گفت مردم و خبرنگاران با این اقدامات پوپولیستی شعارگونه شما آشنا هستند.
 • پیشکسوتان پرسپولیس استقلال را شکست دادند
 • هشتمین دوره رقابت های فوتبال جام ستاره ها که با حضور هشت تیم در زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید کشوری برگزار خواهد شد از یکشنبه شب با برگزاری دو دیدار آغاز شد که در یکی از این بازیها تیم های استقلال و پرسپولیس به مصاف هم رفتند. در این دیدار که پیشکسوتان مطرحی از هر دو باشگاه حضور داشتند تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد ۴ بر ۳ حریف خود را شکست دهد. در نخستین دیدار این تورنمنت هم تیم پاراگ برابر تیم موسیقی به برتری ۷ بر ۵ رسید. رضا عنایتی بازیکن فصل پیش تیم صبای قم که به تازگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرده و در ترکیب تیم پیشکسوتان استقلال به میدان رفت به عنوان بهترین بازیکن شب اول این مسابقات انتخاب شد. در دومین شب از این مسابقات دوشنبه شب دو دیدار برگزار خواهد شد: * پدر خوب - کاکامی - ساعت ۲۲ * رسانه ورزش - هنرمندان - ساعت ۲۳