به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از دانا اردیبهشت
٢٩
2017-05-30@10:54:15 GMT

قهرمانی پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد/ نکونام و هاشمیان چهره دیگری به فوتبال ما می‌دهند/ به خاطر مسئولان پرسپولیس حساب‌هایم مسدود شد

برخورد حذفی با مطهری هزینه سنگینی دارد/مطهری دیگر یک فرد نیست یک جریان است

آرای نامزد پیروز حلال نیست چون گفته شد نامزد مقابل قاتل است!/ آرا با صداقت به دست نیامد

سرمربی موفق فصل گذشته تیم فوتبال نفت تهران گفت: بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود و اتومبیل‌هایم توقیف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

دیروز پنج‌شنبه برابر بود با اولین هفته‌ای که تیم نفت تهران با بی‌بضاعتی محض توانست شگفتی بیافریند و قهرمان جام حذفی کشور شود. این در حالی است که همانطور که همه علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند تیم نفت در فصلی که گذشت یکی از سخت‌ترین و بی‌پول‌ترین فصل‌های تاریخ تیم‌های ایرانی را پشت‌سر گذاشت به طوری که برخی از روزها این تیم نه زمین تمرین داشت و نه تغذیه‌ای برای بازیکنان اما با همه این شرایط علی دایی، کاری کرد کارستان و علاوه بر هت‌تریک کردن خودش در قهرمانی جام حذفی در کسوت مربی، یکبار دیگر ثابت کرد که در فوتبال همه چیز به پول و امکانات ختم نمی‌شود. هر چند که قهرمان شدن چنین تیم بی‌بضاعتی شاید بدعت بدی در فوتبال کشورمان به جای بگذارد.

با علی دایی سرمربی موفق فصل گذشته نفت تهران که این فصل قرار است تیم سایپا را هدایت کند از هر دری صحبت کردیم و او هم با عنوان اینکه اولین مصاحبه‌اش را بعد از قهرمانی جام حذفی انجام می‌دهد با سعه صدر پاسخگوی سؤالاتی بود که جواب آنها را مدت‌ها در دل خود نگه داشته بود. در زیر قسمتی از صحبت‌های علی دایی را می‌خوانید.

* در فوتبال ما همیشه اول هر چیزی گل و بلبل است!

* در نفت اتفاقاتی را دیدم که در تاریخ حضورم در فوتبال ندیدم

* فدراسیون فوتبال در انتقال تیم‌ها ضعیف عمل کرد

* ما قهرمان جام حذفی شدیم اما نه با شانس یا اقبال بلکه با بردن سه تیم مقتدر

* آقایان روز اول به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار

* هیچ گاه دنبال رکورد شکنی و رکورد زدن نبودم اما عاشق قهرمان شدنم

* بدانید که هر چقدر خرج کنید محبوب نمی‌شوید

* گذشته‌ام را فراموش نمی‌کنم چون فراموش کردن گذشته یعنی سقوط

* علی دایی پشت و رو ندارد همینی هستم که می‌بینید و مردم به همین خاطر دوستم دارند

* نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود

* اشتباهاتی داشتم که اگر نداشتم شاید خیلی موفق‌تر می‌شدم

* جواد نکونام ها و وحید هاشمیان ها به فوتبال ما چهره‌ای دیگری می‌دهند

* با سایپا سفید امضا کردم چون آنجا خانه خودم است

* مسائل مدنظرم انجام شود سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید

* 4 هفته زودتر قهرمان شدن در لیگ برتر نشان‌دهنده اقتدار تیم پرسپولیس است

* همیشه معتقدم که لیاقت هواداران پرسپولیس خیلی بیشتر از این حرف‌هاست

* دست‌های پشت پرده شاید یکی،‌ دو امتیاز به تیم کمک کنند اما این طور قهرمان شدن پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد

* پرسپولیس تیمی است که با تقویت می‌تواند قهرمان آسیا شود

* طارمی می‌تواند در آِینده بهتر از من هم بشود

* مسئولان باشگاه پرسپولیس در دو سال پاسخ بیش از ١٣ نامه ما را ندادند

* رفتار مدیران باشگاه توهین به افرادی است که سال‌ها در این باشگاه بزرگ و مردمی کار کرده‌اند

* بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود شد

* نامه‌ای که با دست ‌خط خودم به مسئولان پرسپولیس را نوشتم منتشر می‌کنم تا مردم همه چیز را بدانند

* آقایان مسئول در پرسپولیس گره‌ای که می‌شد با دست باز کرد را به جایی رساندند که شاید با دندان هم باز نشود

مشروح گفت‌وگوی تفصیلی علی دایی با خبرگزاری فارس را در زیر می‌خوانید.

فارس: این روزها به صورت مرتب در کلاس‌های پیشرفته مربی‌گری شرکت می‌کنید. برای شروع مصاحبه از این کلاس‌ها بگویید و اینکه سطح کیفی این کلاس‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به هر حال کلاس‌ها با اینکه فشرده است و انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما باید بگویم کلاس‌های خوبی است و مدرس سطح بالایی به این کلاس‌ها آمده است. باید همه سعی خودمان را انجام دهیم تا چیزهایی که در فوتبال امروز دنیاست را یاد گرفته و اطلاعات آن را به دست بیاوریم. فدراسیون فوتبال کار خیلی خوبی کرده و همین که می‌توانیم با یک مدرس بزرگ کار کنیم جای شکرش باقی است.

فارس: همه مربیان لیگ برتری در این دوره شرکت کردند. به نظر شما حضور در چنین کلاس‌هایی چه تأثیری می‌تواند در افزایش بینش و دانش مربیان جوان کشورمان داشته باشد؟

مطمئناً این کلاس‌ها تأثیر دارد و بدون اثر نیست. حتی کوچک‌ترین موضوعی که در این کلاس‌ها یاد بگیریم به ما کمک زیادی می‌کند. همه ما دوست داریم نکات جدیدی یاد بگیریم و مطمئناً کسی نمی‌تواند ادعا کند که من همه چیز را می‌دانم. ما باید همیشه یاد بگیریم و این روال کار را باید ادامه دهیم.

فارس: هفته گذشته و با قهرمانی نفت مأموریت شما در این تیم به پایان رسید؛ آن هم در حالی که فصل بسیار سختی را پشت‌سر گذاشتید. در روزهای ابتدایی عقد قرارداد قول‌های زیادی به شما داده شد اما در عمل هیچ کدام اجرایی نشد.

این مسائل در فوتبال ما طبیعی است همیشه اول همه چیز گل و بلبل است. قول می‌دهند که فلان کار را انجام می‌دهند اما متأسفانه در ادامه راه همیشه تنها می‌مانیم. متأسفانه وقتی بحث بخش خصوصی به میان می‌آید نظارتی انجام نمی‌شود و نمی‌گوییم که آنها چه هدفی را دنبال می‌کنند. باید مشخص شود آنها چه کاره هستند و باید از آنها یک ضمانت گرفته شود تا مشخص شود که آنها چه کاره هستند. باید مشخص شود برنامه و هدف آنها چیست. به نظر می‌رسد ما فقط می‌خواهیم تیم را از سر خودمان باز کنیم. در این بین مشکلاتی پیش آمد که من هیچ‌وقت ندیده بودم. در عمر فوتبالی‌ام خیلی چیزها دیده بودم اما این مدلی را تا به حال ندیده بودم. تا به حال ندیده بودم که یک نیم فصل مدیرعامل یا سرپرست موقت هم نداشته باشد. ما هیچ هیأت مدیره‌ای ندیدیم و نه کسی سراغ تیم آمد. تیم نفت به امان خدا رها شده بود و تا به حال چنین مسائلی ندیده بودم. بازیکنان از نظر تغذیه مشکل داشتند و این اواخر بچه‌های تیم خودشان کمک می‌کردند تا کارها انجام شود. من امسال خیلی چیزها یاد گرفتم؛ از بازیکنانم مسائلی یاد گرفتم که می‌توانم به مردانگی و غیرت آنها اشاره کنم. آنها خیلی مرد بودند که تا آخر کار پای تیم ایستادند و در نهایت هم قهرمان جام حذفی شدند. البته چیزهای منفی هم از آقایانی که باشگاه را خریدند یاد گرفتم. بزرگترین حسنی که امسال تیم نفت داشت این بود که با یکسری مرد کار کردم. آنها تا روز آخر بدون هیچی کار کردند و به خواسته خودشان هم رسیدند و قهرمان شدند. به همه آنها تبریک می‌گویم البته از جانب خودم و آنها از خانواده بازیکنان عذرخواهی می‌کنم چون متأسفانه بازیکنان نتوانستند به قول‌هایی که به آنها داده بودند عمل کنند.

فارس: آقای دایی!‌ که چرا تیم‌های خصوصی در فوتبال ایران محکوم به فنا و شکست هستند؟

باید مشخص شود که هدف آنها از تیم‌داری چیست؟ اگر هدف من درست نباشد به نتیجه نمی‌رسم. کسی که نقشه و هدف نداشته باشد به جایی نمی‌رسد. باید برنامه کوتاه‌مدت ، میان مدت و بلندمدت داشته باشد، آقایانی که تیم نفت را خریدند شما بروید و از آنها بپرسید آیا نقشهو برنامه‌ای داشتند؟ ببینید اصلاً به کجا می‌خواستند برسند؟ چطور می‌خواستند برسند؟ چشم انداز یا ویژن آنها چه بود؟ البته من جواب همه این سؤالات را دارم و می‌دانم آنها برای چه این تیم را خریدند که البته بماند و آن را توضیح نمی‌دهم. متأسفانه فدراسیون و ادارات کل ما در این زمینه‌ها خیلی ضعیف عمل می‌کنند.

فارس: فکر نمی‌کنید بهتر است که شما این مسائل ناگفته را بگویید تا همه چیز برای همه مشخص شود و دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم؟

به نظر شما چه چیزی مشخص می‌شود؟ همه چیز مشخص شده است، تیمی که از نظر بودجه جزو سه تیم آخر بوده به بعضی از بازیکنان 30 درصد پول داده و به برخی دیگر 33 یا 34 درصد. متأسفانه فردی که سمتی در این باشگاه نداشت و ما او را اصلاً ندیدیم مصاحبه‌ای کرده بود و گفته بود که همه بازیکنان 41 درصد پول گرفته‌اند. در حالی که ایگورپراهیچ پول کمی گرفته و خیلی از بازیکنان جوان هم پول کمی گرفتند. بازیکنانی مثل آندو یا شهباززاده که نیم‌فصل دوم به تیم اضافه شدند فکر نمی‌کنم اصلاً پولی گرفته باشند و نمی‌دانم چطور این فرد قسم می‌خورد که بازیکنان 41 درصد پول گرفتند. باید بگویم من و همکارانم در کادر فنی 41 درصد پول گرفته‌ایم و تعدادی از بازیکنان هم 41 درصد گرفته‌اند اما بازیکنانی هم بوده‌اند که 30 درصد یا 35 درصد پول گرفته‌اند. چطور این مقام ناآگاه چنین صحبتی انجام می‌دهد و قسم می‌خورد؟ شما ببینید که در سایت باشگاه نفت یکی از همکاران شما چقدر برای خودش بیانیه و مطلب نوشت، شما ببینید اینها چند درصد پول گرفتند یا اینکه چطور پول گرفتند. من کار تجاری کرده‌ام و هیچ‌وقت در کاری وارد نمی‌شوم که در آن موفق نشوم.

فارس: شما در صبای قم هم که بودید شرایطی مشابه همین اتفاقات را لمس کردید.

ببینید صبا که خصوصی نبود! صبا دولتی بود و یک اسپانسر آمد تا مالکیت را به آن بدهند اما نتوانستند وگرنه می‌توان گفت که باشگاه نفت کاملاً خصوصی است. شما نمی‌توانید بگویید صبا خصوصی است. این تیم زیرمجموعه استانداری قم است و آنها اسپانسر آوردند تا اگر امکانش بود اسپانسر تیم را بخرد اما نخرید.

فارس: شما نفت بدون پول و امکانات را قهرمان جام حذفی کردید اما به نظر شما برای فوتبال ایران بد نیست که تیمی این چنین قهرمان شود اما تیم‌هایی که نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه کرده‌اند قهرمان نشوند؟

در فوتبال که تنها پول ضامن موفقیت نیست. برای موفقیت خیلی عوامل دخیل است که یکی از مهمترین آن عوامل پول و پرداخت دستمزد به موقع بازیکنان است. البته مطمئناً پول نقش زیادی در موفقیت دارد. برای همین گفتم بازیکنانم مردانگی کردند چون در فوتبالی که بخش عمده ای را انضباط مالی مشخص می‌کند بدون پول و بدون اینکه 5 ماه چیزی بگیرند قهرمان جام حذفی شدند؛ آن هم نه با شانس یا اقبال. ما در این مسابقات استقلال را بردیم و سپاهان را در خانه‌اش شکست دادیم. در فینال هم تراکتورسازی را شکست دادیم، از 5 تیم بالای جدول 3 تیم را شکست دادیم. تیم‌های دوم، سوم و پنجم لیگ را شکست دادیم تا قهرمان جام حذفی شویم پس بازیکنانم کار بسیار بزرگی کردند. در این فوتبال حرفه‌ای امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خیلی حرف‌ها می‌زند. ما تیمی بودیم که خیلی مواقع نمی‌توانستیم حتی تمرین کنیم چون زمین تمرین نداشتیم. اینها مسائلی است که باید درباره آن صحبت کرد. این چه باشگاهی است که نمی‌تواند یک زمین چمن برای تیمش فراهم کند؟ اینجا لازم می‌دانم از حاج مهدی اربابی و همه کسانی که به ما زمین یا سالن بدنسازی دادند تشکر کنم چرا که از ما پول هم نمی‌گرفتند. برخی از دوستان خود من یا دوستان محسن خلیلی هم به ما کمک زیادی کردند. ما نیم فصل دوم نفت را مثل یک تیم محلی نگه داشتیم. حالا به لطف خدا تیم قهرمان شده و یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند!!!! اما یکی به من بگوید این فرد تا حالا کجا بوده که الان سر و کله‌اش پیدا شده است. این اولین مصاحبه من بعد از قهرمانی در جام حذفی است. این همه فشار و سختی کشیدیم اما یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند و پیگیر تیم نفت شده است! این مسائل به آدم فشار می‌‌آورد.

فارس: این افراد همان کسانی بودند که در خرمشهر می‌خواستند روی سکوی قهرمانی رفته و جام را بالای سر ببرند اما این اجازه به آنها داده نشد؟

باشگاه باید مدیرعامل یا سرپرست داشته باشد که بتواند کسی را معرفی کند. وقتی باشگاهی مدیر ندارد چه کسی این آقایان را معرفی می‌کند؟ شما به من بگویید که این آقایان اول باید وجاهت داشته باشند یا نه؟ کسانی که وجاهت قانونی ندارند و کاره‌ای نیستند چرا باید جام را بالای سرش ببرند؟ من اصلاً در قید و بند دنبال جام و کاپ و این حرف‌ها رفتن نیستم و اگر هم روی سکو می‌رفتند ناراحت نمی‌شدم اما بازیکنانم اجازه این کار را به آنها ندادند چون دوست نداشتند آنها روی سکو بروند. آنها کسانی بودند که روز فینال یک دفعه سر و کله‌شان پیدا شد. یکی به من بگوید که آنها تا الان کجا بودند و چه کمکی به ما کردند؟ در این یک سال که من در نفت بودم آنها چه کمکی به ما کردند؟ این مسائل است که انسان را اذیت می‌کند.

فارس: البته همین افراد در مصاحبه‌هایشان از اینکه تعداد زیادی همراه با تیم نفت به خرمشهر آمده بودند گله‌مند بودند اما عنوان کردند که ما هزینه‌های آنها را هم داده‌ایم. این در حالی است که برخی تیم‌ها تا حدود 30 میلیارد تومان هم هزینه کردند اما موفقیت تیم شما را به دست نیاوردند.

من 60، 70 نفر را ندیدم اما در هر حال تیم نفت به خرمشهر رفته است. اگر شما این کار را نمی‌کردید دیگر می‌خواستید چه کار کنید؟ این حرف‌ها معنا دارد؟ خیلی از تیم‌ها به گفته شما نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه می‌کنند و آرزوی‌شان این است که قهرمان جام حذفی بشوند اما ببینید سطح آقایان چقدر پایین است که درباره این مسائل صحبت می‌کنند. آنها در حالی این حرف‌ها را می‌زنند که کل هزینه‌ها که برای قهرمانی نفت انجام شد به 5 میلیارد تومان هم نمی‌رسید. برای یک قهرمانی پول اسکان 60، 70 نفر مگر چقدر می‌شود؟ مگر اقوام و خانواده من به این سفر آمدند که این حرف‌ها را می‌زنند؟ اگر دوستان من هم که 4، 5 نفر بودند که به خرمشهر آمدند بلیط‌‌شان را خود من خریده بودم و پول هتل را هم خودم پرداخت کردم. اگر کسی اضافه به خرمشهر آمده لشکر خود آقایان بوده که به این شهر ‌آمده است. این چه حرفی است که الان می‌زنند؟ اگر حرفی است بیایند و بگویند که یکی از دوستان من با پول باشگاه آمده است. خود من همه این هزینه‌ها را دادم. خدا را شکر از روز اول یک دانه بلیط هم روی دست باشگاه نینداختم و همه را خودم دادم. این حرف‌ها خنده‌دار است. اگر خودشان را هم بکشند نهایتاً برای فینال حذفی 60 میلیون تومان هزینه کردند و این در حالی است که خیلی از تیم‌ها آرزو دارند 10 میلیارد هزینه کنند تا قهرمانی جام حذفی را بیاورند. نفت حدود 8-9 سال است که در لیگ برتر کار می‌کند و یک قهرمانی آورده است. با همه این مشکلات ما یک مسیر سخت را سپری کردیم و سه تیم بزرگ ایران را بردیم تا قهرمان شویم.

فارس: خواسته مدیران و مسئولان باشگاه نفت در ابتدای فصل از شما چه بود؟

روز اولی که من با آقایان قرارداد بستم به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار. هدف باشگاه باقی ماندن در لیگ بود اما ما در حالی در لیگ برتر نهم شدیم که خیلی راحت می‌توانستیم جزو سه تیم اول باشیم. البته اگر آقایان به قول‌هایی که در ابتدای فصل دادند عمل می‌کردند می‌توانستیم به این جایگاه هم برسیم. به نظر من باید آقایان کلاهشان را خیلی بالا بیندازند.

فارس: با همه این شرایط شما خالق یک رکورد خیلی خوب در جام حذفی شدید و با سه بار حضور در فینال، سه قهرمانی در این رقابت‌ها به دست آوردید این مسأله را چطور ارزیابی می‌کنید؟

قسم می‌خورم به این مسائل فکر نمی‌‌کنم. هیچ گاه به دنبال رکورد و این مسائل نیستم اما وقتی به فینال می‌رسم مشخص است که دوست دارم قهرمان شوم اما اینکه نفر اول جام حذفی باشم یا نه، مسائلی نیست که بخواهم به آن فکر کنم.

فارس: از نفت بگذریم؛ با عملکردی که شما در تیم ملی و سال‌های بازی در تیم‌های باشگاهی داشتید یکی از ویژه‌ترین و محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌آیید. این را در نظر بگیرید که ما در روزهایی زندگی می‌کنیم که فوتبالیست‌های حرفه‌ای به هیچ عنوان به اندازه‌ای که شما بازی می‌کردید محبوب نیستند. دلیل این مسأله را در چه می‌دانید؟

اولین چیز لطف خداست چون خدا به ما خیلی لطف داشته است. یک آدم خیلی راحت می‌تواند مشهور شود اما محبوب بودن یک موضوع دیگر است. اینکه مردم شما را دوست داشته باشند یک موضوع دیگر است. با هیچ چیزی در دنیا شما نمی‌توانید این را عوض کنید. هر چقدر هم خرج کنید نمی‌توانید محبوب شوید. مطمئناً ما به آن جایگاه که می‌رسیم نباید همه چیز را فراموش کنیم. فراموش کردن گذشته یعنی سقوط کردن. هیچ گاه گذشته ام را فراموش نکردم که از کجا آمدم و چطور آمدم. هیچ وقت هم فراموش نخواهم کرد. کسی که گذشته‌اش را به یاد داشته باشد خیلی سخت راهش کج می‌شود. من هر چه هستم همین هستم و پشت و رو ندارم و به خاطر همین است که مردم به من لطف دارند.

فارس: بحث لطف خدا به جای خود اما قاعدتاً شما و بازیکنان محبوبی نظیر خود شما رفتارهایی هم داشته‌اید که مردم را به سمت خود کشیده‌اید.

من که نمی‌توانم از خودم تعریف کنم اما من همینی هستم که می‌بینید. نه رو دارم و نه پشت. علی دایی در همین خلاصه شده است. من روی دیگری ندارم که بخواهم آن را نشان دهم.

فارس: از اینجایی از زندگی که در حال حاضر قرار دارید راضی هستید؟

آدمی که راضی باشد خیلی زود متوقف می‌شود. من همیشه خدا را شکر می‌کنم اما اشتباهاتی داشتم که اگر آن اشتباهات را نداشتم خیلی بهتر از این می‌توانستم موفق باشم. هم در زندگی ورزشی و هم در زندگی خصوصی منظورم بود. هیچ گاه انسان نمی‌تواند بگوید از همه چیز راضی است. البته از آنچه خدا داده راضی هستم اما می‌خواهم از راه درست پیشرفت کنم. هیچ وقت دوست ندارم از راه نادرست به چیزی برسم. نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود.

فارس: همه می‌دانند که شما یک میل به برتری به خصوصی دارید که این موضوع بدون تعارف شما را از خیلی‌ افراد شاغل در ورزش متمایز می‌کند. در این باره هم صحبت کنید.

هیچ گاه یک جا بودن را دوست ندارم. دوست ندارم همین جایی که هستم مرا راضی کند. می‌دانم که با تلاش کردن به خیلی چیزها می‌توان دست یافت. در زندگی من همیشه همین طور بوده که کار و تلاش کردم تا چیزی که می‌خواهم را به دست بیاورم. مهم این است که انسان در زندگی هدفگذاری درستی داشته باشد. وقتی هدف شما درست باشد و راهتان را درست انتخاب کنید حتماً موفق می‌شوید. در رسیدن به موفقیت نقش همسر و فرزندان و همچنین خانواده بسیار مهم است. شما باید دوست‌های خوبی کنارتان داشته باشید. خدا را شکر حداقل توانسته‌ام دور و بر خودم دوست‌های خوبی داشته باشم. آنها به من کمک کرده‌اند و از اعماق وجودشان با من همراه بوده‌اند. مطمئناً ایرادی داشته باشم دوستان و خانواده‌ام به من می‌گویند. دور و بر خودم کسانی را جمع نکرده‌ام که بی‌جهت مرا تمجید کنند و هر کاری می‌کنم احسنت بگویند.

فارس: شما جزو معدود مربیان موفق نسل طلایی سال 98 تیم ملی بودید که در کسوت مربی‌گری نتایج خوبی گرفتید. این در حالی است که مربیان جوانی مثل جواد نکونام و وحید هاشمیان هم در آستانه اضافه شدن به چرخه مربیان لیگ برتر هستند، شما حضور مربیان جوان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

مطمئناً حضور مربیان جوان به فوتبال ما کمک می‌کند به خصوص کسی مثل وحید هاشمیان که در آلمان دوران مربی‌گری را در بالاترین مرحله سپری کرده است. به نظر من جواد نکونام هم می‌تواند تجربیاتش را به بهترین شکل به بازیکنان منتقل کند. اینها می‌توانند فکر و ایده نو بیاورند. آنها دوست دارند موفق باشند و برای موفق بودن باید یاد گرفت و تلاش کرد. به نظر من این جوان‌ها بیایند به فوتبال ما چهره دیگری می‌دهند.

فارس: بعد از قهرمانی با نفت در جام حذفی حالا به سایپا برگشتید که یک بار این تیم را قهرمان لیگ برتر کردید. فصل بعد سایپا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

سایپا تیم خود من بوده و من با این تیم قرارداد سفید امضا کردم. آقای درویش از دوستان من است و ما شاید باور نکنید که زیاد صحبت خاصی نکردیم و من فقط انتظارات باشگاه را شنیدم. من هم انتظاراتی که داشتم را گفتم و قرارداد را امضا کردم و بیرون آمدم. اصلاً نمی‌دانم چقدر قراردادم را امضا کردم و در آن چه بوده است! همیشه گفته‌ام که سایپا مثل خانه خود من است و من به خانه خودم برگشتم. اگر بتوانیم در زمانی که داریم تیم خوبی ببندیم می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم از امروز یا فردا هم بحث جذب بازیکن را آغاز می کنیم تا یک تیم قدرتمند تشکیل دهیم و مطمئن باشید که سایپا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. البته مهم این است که تیم بیرونی چطور به من کمک کند و بتوانیم بازیکنانی که می‌خواهیم را جذب کنیم تا سایپای قدرتمندی بسازیم.

فارس: با اینکه فوتبال و نتایج تیم‌ها را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما فکر می‌کنید فصل بعد سایپا می‌تواند جزو 4 تیم اول ایران باشد؟

اصلاً کسی نمی‌تواند این طور نظر بدهد. معجزه که نمی‌شود کرد. آن چیزهایی که مدنظر من است اگر انجام شود و بازیکنانی که می‌خواهیم جذب کنیم مطمئناً سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید.

فارس: با شما که صحبت می‌کنیم نمی‌توانیم به سراغ پرسپولیس نرویم. پرسپولیسی که قهرمان لیگ برتر شد را چطور می‌بینید؟

نتایج پرسپولیس نشان می‌دهد که در لیگ چه عملکرد فوق‌العاده داشت. آنها خیلی خوب بودند و نتایج خوبی هم گرفتند. بعد از مدت‌ها تیمی را دیدیم که 3، 4 هفته مانده به پایان لیگ قهرمان لیگ برتر شد. این موضوع نشان‌دهنده اقتدار یک تیم است. تنها سالی بود که پرسپولیس فراز و نشیبی نداشت و هفته‌های زیادی صدرنشین بود. تیمی که با اقتدار قهرمان می‌شود نشان می‌دهد که تیم خوبی است و بازیکنان و کادرفنی بسیار خوبی هم دارد. آنها همه جوره ساپورت شدند و نتایج خوبی هم گرفتند. به نظر من لیاقت تماشاگران پرسپولیس خیلی بیشتر از اینهاست. امیدوارم روزی برسد که پرسپولیس قهرمان آسیا شود و من هم برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. ان‌شاءالله آنها بتوانند این دوره از مسابقات قهرمانان لیگ آسیا را به خوبی پشت‌سر بگذارند و به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

فارس: در لیگی که گذشت مربیان و مدیران برخی تیم‌ها مدعی بودند که دست‌هایی در کار است تا پرسپولیس قهرمان شود. شما به عنوان یک مربی شاغل در فوتبال ایران آیا چنین دست‌هایی را حس کردید؟

چنین چیزهایی وجود ندارد و من به این مسائل اعتقاد ندارم. دست‌های پشت‌ پرده نهایتاً یکی، دو امتیاز به یک تیم کمک می‌کند اما تیمی که 4 هفته مانده به پایان لیگ این طور با اقتدار قهرمان می‌شود دیگر ربطی به دست پشت پرده ندارد و این موضوع به توانایی مربیان و بازیکنان برمی‌گردد.

فارس: شما گفتید که آرزوی قهرمانی پرسپولیس در آسیا را دارید و این در حالی است که این تیم در این دو هفته دو بازی حساس با لخویای قطر دارد، فکر می‌کنید پرسپولیس توان قهرمانی در آسیا را دارد؟

مطمئناً پرسپولیس آن تیمی که بتواند قهرمان آسیا شود به نظر من نیست. هنوز آن پرسپولیسی که بخواهد در قامت قهرمانی آسیا باشد نیستند اما می‌توانند باشند. ان‌شاءالله وقتی لخویا را حذف کردند مطمئناً با یارگیری فصل بعد نقاط ضعف تیم را رفع می‌کنند و می‌توانند قهرمان آسیا هم شوند. در فوتبال هیچ چیزی غیرممکن نیست و همت و غیرت ایرانی باعث می‌شود این اتفاق رقم بخورد. بازیکنان ایرانی چیزی کم ندارند اما باید پذیرفت که تیم‌های مدعی آسیا خیلی بیشتر از چند ده میلیون‌ دلار هزینه می‌کنند. آنها توز را می‌آورند و هفته‌ای 50 هزار پوند به او می‌دهند حالا شما فکرش را بکنید که آنجا چه خبر است. مطمئناً فوتبال ما از نظر بازیکن و استعداد عقب نیست و بازیکنان خیلی خوبی داریم. به نظر من مهدی طارمی همین حالا می‌تواند در آلمان یا اسپانیا بازی کند. در پرسپولیس از خط دروازه گرفته تا خط حمله بازیکنان خیلی خوبی دارد. این تیم تقویت شود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

فارس: صحبت از مهدی طارمی شد شما این بازیکن را به پرسپولیس آوردید و محصول اعتماد شما به جوان‌هاست. برخلاف شما که یک مهاجم تمام‌کننده تمام عیار بودید طارمی فرصت ‌سوزی ‌های زیادی انجام می‌دهد.

به نظر من این طور نیست مهدی طارمی بازیکن خیلی خوبی است و باید با او بیشتر کار کنند، خودش هم باید تمرکز زیادی در تمرینات در بازی‌ها به خرج دهد. او حتی می‌تواند بهتر از من شود.

فارس: شما زمانی که بازی می‌کردید در انتخاب تیم‌هایتان هوشمندانه رفتار می‌کردید به طور مثال به آرمینیابیله‌فلد رفتید که تیم معتبری نبود اما از همین تیم به بایرن‌مونیخ و هرتابرلین رفتید و حتی به فینال لیگ قهرمان اروپا رسیدید. این در حالی است که طارمی فصل گذشته انتخاب خوبی نداشت و با انتخابی عجولانه به تیم ترکیه‌ای رفت که در نهایت به ایران بازگشت. به نظر می‌رسد تفکر حرفه‌ای که شما یا مهدی مهدوی‌کیا و کریم باقری داشتید در بازیکنان امروزی وجود ندارد.

ببینید شما به نکته درستی اشاره کردید خیلی مهم است که

مهران مدیری مواضع جنجالی خود مقابل دولت را تکرار کرد

دفاع‌ شورای‌ ائمه‌ جمعه‌ از خطبه‌ تفرقه‌انگیز

اجرای شهرام ناظری در جشن پیروزی روحانی(تصاویر)

کلیدواژه: چطور ارزیابی می کنید | مسئولان پرسپولیس | باشگاه پرسپولیس | قهرمان جام حذفی | کلاس ها | میلیارد تومان | حرف ها | فوتبال ایران | اداره مالیات | فوتبال ما | کار را انجام | قهرمان آسیا | مربیان جوان | لیگ برتر | قهرمان شدن | ندیده بودم | شکست دادیم | نتایج خوبی | مهدی طارمی | نظر شما | همه چیز | امضا کردم | خیلی خوبی | تیم ها | نظر من | علی دایی | مشخص شود | درصد پول | پشت پرده | آنها چه | تیم نفت | هیچ گاه | سه تیم | خود من | ما کمک | یک تیم

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۴۸۴۵۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • چهره هایی که به مراسم ترحیم پیشکسوت پرسپولیس رفتند/تصاویر
 • مراسم خنم و یادبود زنده یاد مجید نائینی فوتبالیست پیشکسوت تیم پرسپولیس عصر روز گذشته در مسجد جامع شهرک قدس برگزار شد.
 • مسئول نگهداری هیرکان:حرف هایم را فقط در حضور مسئولان خواهم گفت
 • سیاوش روشنیان، مسئول نگهداری از هیرکان و ورکان، با تاکید بر اینکه تا اطلاع ثانوی از گفت‌وگو با رسانه‌ها معذور است، می‌گوید: توضیحاتم را فقط در جلسه‌ای رسمی در دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست و یا در حضور مسئولان ذی‌ربط این سازمان مطرح خواهم کرد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، افشاگری مستند و جنجال‌برانگیز روز گذشته محیط‌بانان استان گلستان، درباره گذشت 9 ماه از کشف لاشه پلنگی که مسئولان محیط زیست تا همین چند روز پیش ادعای زنده‌ بودنش را داشتند تاکنون توضیحی را از سوی مقامات سازمان حفاظت محیط زیست به همراه نداشته است. مسئولانی که از زمان مرگ هیرکان تا کنون با توسل به روشی غیراخلاقی، ماه‌ها گردنبند ردیاب این پلنگ دفن شده را در پارک ملی گلستان جابه‌جا کرده‌اند تا با استناد به مسیر حرکت گردنبند ردیاب، مرگ این حیوان را کتمان کنند.در حالی که تلاش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، برای گفت‌وگو با مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان بی‌نتیجه مانده و مسئولان پارک ملی گلستان، جایی که هیرکان شهریور 95 با حضور معصومه ابتکار رهاسازی شده بود، گفت‌وگو با رسانه‌ها را مشروط بر موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، می‌دانند، خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم طی تماسی با سیاوش روشنیان، که توسط سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان مسئول تیمار و نگهداری حیات وحش معرفی می‌شود و به مدت دو سال، تغذیه و نگهداری هیرکان و ورکان را عهده‌دار بوده و همچنین هنگام نصب گردنبد ردیاب و رهاسازی هیرکان در پارک ملی گلستان، حضور داشته، خواهان ارائه توضیحاتی درباره چرایی سکوت وی در برابر دروغپردازی‌ها و فریبکاری‌های 9 ماه گذشته مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان و علت اصرار مسئولان این اداره بر پنهان کردن خبر مرگ هیرکان شد.روشنیان اما در پاسخ به پرسش‌های خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با تاکید بر اینکه تا اطلاع...
 • حساب ایرانی ها در Halk bank ترکیه مسدود شد
 • یک فعال اقتصادی گفت: شرکت ما سه روز پیش در Halkbank ترکیه برای فعالیت تجاری افتتاح حساب انجام کرد ولی امروز به ما خبر دادند که به دلیل فشار آمریکا به دولت ترکیه ایرانیان حق بازگشایی حساب در این بانک را ندارند. نسیم آنلاین: یک فعال اقتصادی گفت: شرکت ما سه روز پیش در Halk bank ترکیه برای فعالیت تجاری افتتاح حساب انجام داد، ولی امروز به ما خبر دادند که به دلیل فشار آمریکا به دولت ترکیه ایرانیان حق بازگشایی حساب در این بانک را ندارند و حساب آن‌ها در این بانک مسدود شده است. وی افزود: گفته می‌شود که سیاستهای دولت ترامپ در سفر به خاورمیانه اصلی‌ترین دلیل این مسئله بوده و دولت ترکیه هم تصمیم گرفته که به دنبال این سیاستها دستورالعملی برای مسدود کردن حسابهای ایرانیان به بانکهای این کشور ابلاغ کند. وی ادامه داد: هیچ اتفاق مثبتی بعد از برجام برای ما فعالان اقتصادی رخ نداده است و محدودیتهای خارجی هر روز بیشتر نمایان می‌شود. متاسفانه دولت یازدهم وعده های رنگینی در این باره داده که به هیچ از آنها عمل نکرده است.
 • پرسپولیس ۴ ۲ می برد/گزارشگر خوش یمن برای جدال پرسپولیس لخویا
 • به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس امشب در بازی برگشت خود به مصاف لخویا می‌رود. نکته‌ی جالب این بازی این است که محمدرضا احمدی آن را گزارش می‌کند. احمدی گزارشگر دو مورد از بردهای نوستالژیک و تاریخی پرسپولیس بوده است که هر دو 4-2 بوده‌اند. یکی برد تاریخی 4-2 مقابل استقلال و دیگری برد مشابه 4-2 در برابر الوحده‌ امارات. باید دید پرسپولیس این بازی را هم می‌تواند به یک نتیجه‌ی رویایی به سود خود تمام کند یا نه.
 • دبیرکل فدراسیون فوتبال:باخت به زامبیا و پرتغال به خاطر بدشانسی بود
 • صراط: دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: نمی‌دانم چرا هر وقت تیمی شکست می خورد دنبال این هستیم که حاشیه درست کنیم.به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا اسدی پس از بازگشت تیم فوتبال جوانان از مسابقات جهانی کره جنوبی درباره عملکرد این تیم اظهار داشت: بچه‌ها زحمت کشیدند و توانستند پس از سال ها راهی جام جهانی جوانان شوند. این موضوع جای خوشحالی دارد که توانستیم در چنین مسابقاتی حضور داشته باشیم. بالاخره تمام تیم ها سعی می کنند با تمام توان در این رقابت ها شرکت کنند تا نتایج خوبی را کسب کنند و ما هم به این امید در این رقابت ها شرکت کرده بودیم. ازطرفی تیم ما از تجربه بالایی برخوردار نبود و فدراسیون هم تمام امکانات را در اختیار این تیم قرار داد تا بتواند خوب نتیجه بگیرد.دبیر کل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: تیم بازی اول را با پیروزی پشت سر گذاشت در بازی های بعدی مقابل زامبیا و پرتغال در اثر غفلت و بد شانسی شکست خورد. بحث حمایتی را همچنان فدراسیون در دستور کار خود دارد.اسدی افزود: اگر برخی حرف ها درست باشد پس چرا توانستیم در بازی اول کاستاریکا را شکست دهیم؟ نمی‌دانم چرا هر وقت تیم می بازد به دنبال این هستیم تا برای تیم حاشیه درست کنیم.
 • در پشت پرده کمیته آموزش چه می گذرد حیاط خلوت فدراسیون فوتبال را بشناسید/سفر دلار و مافیایی در سکوت
 • خبرگزاري آريا - اگر از فردي درباره کميته آموزش فوتبال بپرسيد، قطعا اطلاعاتي از اين حياط خلوت و البته دنج ساختمان خيابان سئول ندارند؛ جايي که انگار قرار هم نيست خبري از آن شنيده شود.سرويس ورزش مشرق – فوتبال همان بازي ساده با يک توپ گرد است که تقريبا هر مرد و زني حداقل يک بار با ضربه زدن به آن، تجربه اش را داشته اند. فوتبال زباني ساده دارد و شايد به همين خاطر همه آن را متوجه مي شوند. تحليل و بررسي اش هم حتي بين افراد کم يا بي سواد هم رايج است. همين ورزش ساده با اضافه شدن چند سيستم و روش براي بازي، به اضافه دستورالعمل هاي بدنسازي، به علمي تبديل شده که در دنيا آن را آموزش مي دهند و مربياني را تربيت مي کنند تا از خلاقيت افراد بهره برده و افکار تازه را به فوتبال کشورشان تزريق کنند. حتي به صنعتي تبديل شده براي صادر کردن مربي؛ آنچنان که دهها مربي کروات از قِبَل دلارهاي باشگاه هاي ايراني در گشورشان هتل، رستوران و کارواش باز کرده اند.*مربياني که براي خانواده شان مدرک مي گيرند!اما در کميته آموزش فوتبال ايران چه خبر است؟ آيا کسي مي داند همين مدرسان داخلي، آخرين بار چه سالي مدرک تدريس گرفته و چند سال است در حال تدريسند؟ آيا ظرف اين سال ها در يک کلاس اوپن شرکت کرده اند؟ فارغ از سطح معلومات فوتبالي اين مدرسان، نکته عجيب اينکه خروجي اين کلاس ها هم چيزي جز خانه نشيني مربيان تحت آموزش و حضور کنار خانواده شان نيست! البته اگر بتوان مدارک آنها را معتبر دانست! اينکه يک بازيکن صرف ملي پوش بودن، اول مربي شود و بعد در کلاس هاي مربيگري شرکت کند و مدارکش را پشت سر هم دريافت کند، معني پرورش مربي دارد؟ اين مربي نيازي نداشته در تيم هاي پايه کار کند؟ مدتي...
 • پایان مسابقات فوتبال قهرمانی نیروی زمینی ارتش در مشهد
 • به گزارش ایسکانیوز، فرمانده آماد و پشتیبانی قرارگاه گفت: این مسابقات از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه به مدت ۶روز با حضور ۱۶ تیم در ۴ گروه بصورت دوره ای و به میزبانی پشتیبانی قرارگاه برگزار شد. سرتیپ دوم حسین فیروزیان افزود: این مسابقات به صورت همزمان در دوزمین ورزشی قرارگاه منطقه ای شمال شرق و زمین چمن دانشگاه فردوسی برگزار شد. در پایان این دوره از مسابقات تیم پشتیبانی قرارگاه نیروی زمینی مقام اول را به دست آورد و تیم های مرکز آموزش پشتیبانی و فرماندهی آماد و پشتیبانی به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند. تیم تیپ ۲۸۴ نیز کاپ اخلاق این دوره از مسابقات را به دست آورد. ٦٠١
 • پیام تبریک دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا برای قهرمانی فوتسالیست های جوان
 • خبرگزاری میزان- دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای کسب مقام قهرمانی تیم ملی زیر 20 سال فوتسال ایران را در رقابت‌های قهرمانی فوتسال آسیا تبریک گفت. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، ویندزور جان، دبیر کل فدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران عنوان قهرمانی ملی‌پوشان کشورمان را در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۰ سال فوتسال آسیا که در تایلند برگزار شد، تبریک گفت.متن تبریک دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا به اسدی به شرح زیر است: تبریکات صمیمانه ما را بخاطر کسب عنوان قهرمانی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در رقابت‌های قهرمانی فوتسال آسیا که به میزبانی تایلند برگزار شد، پذیرا باشید. از اینکه تیم فوتسال ایران و عراق توانستند با کسب مقام قهرمانی و نایب قهرمانی بهترین دستاورد را برای کشورشان کسب کنند و همچنین جواز حضور در المپیک جوانان در سال ۲۰۱۸ آرژانتین را به دست آورند، تبریک می‌گوییم.ما در این دوره از مسابقات شاهد سطح بالای حرفه‌ای و تلاش بالای تیم‌های شرکت کننده بوده‌ایم و مراتب قدردانی خود را به خاطر تعهدتان به منظور توسعه فوتسال در آسیا و همچنین کسب موفقیت در مسابقات قهرمانی زیر ۲۰ سال، اعلام می‌کنیم.همچنین بار دیگر کسب عناوین زیر توسط تیم‌ها و بازیکنان را تبریک می‌گوییم:عنوان قهرمان: ایراننایب قهرمانی: عراقمقام سوم: تایلندجایزه بازی جوانمردانه: تایلندجایزه بهترین بازیکن: توحید لطفی از ایرانجازه بهترین دروازه بان: یوسمونو اکبر از ازبکستاندر پایان برای شما در جهت توسعه فوتسال کشورتان آروزی موفقیت داریم.ویندزور جان- دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیاانتهای پیام/
 • فدراسیون فوتبال صلاحیت رسیدگی به دعوای مالکیت تراکتورسازی را ندارد
 • فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در حالی به موضوع مالکیت باشگاه تراکتورسازی ورود کرده‌اند که طبق قانون چنین اجازه‌ای ندارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ماجرای دعوای مالکیت باشگاه تراکتورسازی و ادعای ناصر شفق در خصوص این باشگاه بیشتر به یک دعوای تکراری رسانه‌ای شباهت داشت که تنها چند روز در رسانه‌ها مطرح می‌شود و با پاسخ‌های طرف مقابل حداقل برای مدتی خاموش خواهد شد اما ورود عجیب فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر به این ماجرا و ارسال نامه‌ای از کمیته حقوقی فدراسیون که در نهایت منجر به مکاتبه سازمان لیگ با باشگاه تراکتورسازی در خصوص دعوای مالکیت شد ماجرا را تا حدودی جدی‌تر از همیشه نشان می‌داد.با این وجود لازم است از نگاه قوانین حقوقی موضوع مالکیت باشگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار داد تا ببینیم مراجع فوتبالی مثل فدراسیون فوتبال و حتی ای اف سی یا فیفا صلاحیت رسیدگی به چنین موضوعی را دارند؟رسیدگی به مالکیت شرکت های تجاری با توجه به ساختار قانونی باشگاه‌ های ورزشی که به عنوان شرکت های تجاری شناخته می شوند قوانین مالکیت این باشگاه ها نیز تابع قانون تجارت است و بر همین اساس تغییر مالکیت باشگاه بر مبنای مستندات قانونی باید از طریق اداره ثبت شرکت ها صورت پذیرد. پس از اثبات مالکیت تغییرات قانونی در هیئت مدیره صورت می پذیرد که با چاپ تغییرات در روزنامه رسمی کشور شکل قانونی پیدا می کند و هیئت مدیره منتخب مالک می تواند نسبت به انتخاب مدیرعامل جدید اقدام کند. در این شرایط طبیعتا تمام اختیارات قانونی و حقوقی کادر مدیریتی قبلی به کادر قانونی جدید منتقل خواهد شد.بر مبنای این قوانین مفهوم برخی از مانورهای تبلیغاتی و رسانه ای روز‌های اخیر بیشتر روشن می شود. به طور مثال این ادعا که مالک جدید از سه روز دیگر باشگاه را تحویل می گیرد یا اینکه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره را انتخاب کرده با...
 • در پرسپولیس قبل از فینال چه خبر است
 • این همان لقبی است که خود برانکو برای بازی فردا تعیین کرده؛ "فینال فصل".به گزارش "ورزش سه"، برانکو پس از بازی پرسپولیس با الوحده و صعود تیمش به دور دوم لیگ قهرمانان، بارها در تمرینات و جلسات مختلف به بازیکنانش تاکید کرده که بازی با لخویا، فینال فصل فوتبالی پرسپولیس است و آنها‌ باید این فینال را با موفقیت پشت سر بگذارند تا تعطیلات شیرینی پیش از فصل جدید داشته باشند.این جمله ای است که دیروز هم پرسپولیسی ها از سرمربی شان در جلسه فنی شنیدند: "باید در فینال فصل نتیجه بگیریم و صعود کنیم." پرسپولیسی ها از شنبه در هتل کنتیننتال هستند؛ یک هتل لوکس در قلب دوحه؛ جایی که در کل روز به همه جای هتل به دلیل طراحی هنرمندانه اش، نور مناسب میرسد. ساعت ۱۱ بازیکنان پرسپولیس صبحانه خوردند و ساعت ۱۳ به جلسه فنی رفتند. سرمربیان پرسپولیس و لخویا که در دو روز گذشته محل تمریناتشان بسیار نزدیک به هم بوده، سعی کرده اند هیچکس بیرون از تمرین از جریان تمرینات شان باخبر نشود، اما حقیقت این است که شرایط دو تیم برای یکدیگر روشن است. ترکیب دو تیم هم غافلگیری های زیادی نخواهد داشت. دیروز بخش ورزشی روزنامه های اصلی قطر یعنی "الرایه" و "الشرق" در لابی هتل پرسپولیس مورد بررسی قرار گرفت. روزنامه های قطری همانقدر که در حال روحیه دادن به بلماضی سرمربی لخویا هستند و او را کلید صعود تیمشان به دور بعدی معرفی میکنند، پرسپولیس را هم ستایش میکنند. در هتل محل اقامت پرسپولیس اما فقط بازی با لخویا مشغله فکری کادرفنی و مدیریتی نیست.برانکو دو جلسه با ترکاشوند در دو روز اخیر داشته در مورد محل اردوی پیش فصل. پرسپولیسی ها که از ۳۰ خرداد برای فصل جدید استارت خواهند زد، اسلوونی را به عنوان گزینه پیشنهادی برانکو برای اردوی ۱۰ روزه در نظر گرفته اند و چند گزینه دیگر...
 • رادوشوویچ در پرسپولیس ماندنی شد
 • دروزاه‌بان دوم تیم فوتبال پرسپولیس، فصل بعد هم در این تیم بازی می‌کند. به گزارش قدس آنلاین، بوژیدار رادوشوویچ، دروازه‌بان دوم تیم فوتبال پرسپولیس یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد و فصل بعد هم در پرسپولیس حضور خواهد داشت. برخلاف شایعه‌هات به‌وجود آمده مبنی بر اینکه اگر علیرضا بیرانوند در پرسپولیس بماند رادوشوویچ می‌رود، وی از شرایطش در این تیم راضی است و برای فصل بعد هم یکی از دروازه‌بان‌های پرسپولیس خواهد بود.
 • چه بازیکنی تیر خلاص پرسپولیس را می زند
 • ثبت گل برابر لخویا می تواند شانس زیادی به سرخپوشان برای عبور از این مرحله بدهد و اکنون برانکو ایوانکوویچ با توجه به خط تهاجمی قدرتمندش امیدوار به این اتفاق است. به گزارش "ورزش سه"، سروش رفیعی، محسن مسلمان، وحید امیری، علی علیپور و در نهایت مهدی طارمی به عنوان بازیکنانی که قادر به عبور از سد دفاعی حریفان و ثبت گل هستند در ترکیب پرسپولیس حضور دارند. پرسپولیس که با کسب تساوی بدون گل در خانه اکنون شانس برابری مقابل لخویا برای صعود از مرحله یک هشتم نهایی دارد از پوئن ثبت گل در خانه حریف برخوردار است که می‌تواند کمک بزرگی به تیم برانکو ایوانکوویچ برای برآورده شدن خواسته‌اش داشته باشد. در صورتی که سرخپوشان موفق به ثبت گل در بازی فردا مقابل لخویا شوند، تنها در صورت شکست از این رقابت‌ها حذف خواهند شد و با توجه به قدرت تدافعی قابل قبول این تیم این مساله کمی دور از ذهن خواهد بود. پرسپولیس در این رقابت‌ها تنها یک بار برابر الریان شکست خورد و تجربه تلخ باخت در دوحه را دارد و مطمئنا اینبار آنها با تجربه از آن بازی نمی‌خواهند وداع با آسیا را در زمین حریف شاهد باشند. باید دید قدرت تهاجمی سرخپوشان با استفاده از این عناصر در نهایت خواهد توانست پرسپولیس را به خواسته بزرگ‌شان در این فصل برساند یا خیر. لخویا لیگ قهرمانان آسیا قطر پرسپولیس تهران
 • ترس قطری ها از ستاره پرسپولیس
 • به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،مهدی طارمی در حال حاضر با ۶ گل، آقای گل رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌رود و پس از او ۵ بازیکن ۵ گله قرار دارند که در میان آنها کاوه رضایی، عمر عبدالرحمن و هالک برزیلی نیز وجود دارند. البته اگر طارمی می‌توانست دو پنالتی را که در مقابل الریان و لخویا از دست داد به گل تبدیل کند، حالا با ۸ گل زده با فراغ بال در صدر جدول آقای گلی آسیا حضور داشت. طارمی در مسابقات لیگ قهرمانان ۶ گل زده که متوسط یک گل در هر ۱۰۵ دقیقه را ثبت کرده است؛ مهاجم پرسپولیس در مجموع ۲۸ بار شوتزنی کرده که ۱۴ بار ضرباتش در چارچوب بوده است. طارمی ۱۱ بار شانس گلزنی برای سایر هم‌تیمی‌های خود ایجاد کرده که تنها یک بار پاس‌های او منجر به گل شده است. مهدی طارمی دو پنالتی گرفته ولی موفق به گل کردن آنها نشده و در نهایت مهدی طارمی ۷ بار در آفساید حریفان گیر کرده است. طارمی در تکل‌های موفق هم آمار خوبی دارد ضمن اینکه با دادن ۱۵۳ پاس و دقت پاس ۷۳ درصدی نقش مهمی در تیمش داشته است. نکته جالب اینکه به جز درخشش باشگاهی، نمایش مهدی طارمی در عرصه ملی و نمرات خوبی که از ناظرین فنی ‌ای اف سی گرفته هم شانس او را برای توپ طلای آسیا به شدت بالا برده است. طارمی اما در بازی‌های خارج از خانه هم آمار خوبی در گلزنی داشته و به غیر از الهلال در دیدار با الریان و الوحده در قطر و امارات گل زده است. طارمی در ورزشگاه السد طی سه ماه گذشته دو گل به تیم ملی قطر و الریان زده و لخویایی‌ها باید بیشتر از همیشه از او بترسند چرا که بعد از اتفاقات بازی رفت شماره ۹ پرسپولیس خطرناکتر از همیشه به نظر...
 • رادوشوویچ در پرسپولیس می ماند
 • دروزاه‌بان دوم تیم فوتبال پرسپولیس، فصل بعد هم در این تیم بازی می‌کند.صدای ایران - بوژیدار رادوشوویچ، دروازه‌بان دوم تیم فوتبال پرسپولیس یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد و فصل بعد هم در پرسپولیس حضور خواهد داشت.به گزارش میزان، برخلاف شایعه‌هات به‌وجود آمده مبنی بر اینکه اگر علیرضا بیرانوند در پرسپولیس بماند رادوشوویچ می‌رود، وی از شرایطش در این تیم راضی است و برای فصل بعد هم یکی از دروازه‌بان‌های پرسپولیس خواهد بود.
 • چراغ سبز کامیابی نیا به پرسپولیس
 • روزگار کمال کامیابی‌نیا پس از عمل جراحی چگونه سپری می‌شود؟ دلت برای بازگشت به فوتبال، بوی زمین چمن، تمرین و مسابقه تنگ نشده است؟ راستش را بخواهید مصدومیت خیلی سخت است. از خدا می‌خواهم نصیب هیچ فوتبالیستی نشود و همه سرحال و سلامت باشند. با این حال خوب می‌دانم آسیب‌دیدگی بخشی از فوتبال حرفه‌ای است و باید با آن کنار آمد. من عمل جراحی موفقی در بیمارستان بهمن داشتم که جا دارد از دکتر اصلانی، پزشکان، پرستاران و پرسنل زحمتکش این بیمارستان تشکر کنم. همین طور همبازیانم و سایر دوستان که خیلی به من لطف داشتند و زحمت کشیده و احوال مرا پرسیدند. از همه تشکر می‌کنم. منتظرم که هفته آینده بخیه محل جراحی کتف خودم را بکشم و بعد مشغول فیزیوتراپی شوم. نگفتی دلت تنگ شده یا نه؟ صد درصد دلم تنگ شده اما حضور دخترم کمند باعث شده که این مرحله را هم راحت‌تر سپری کنم. قهرمانی با پرسپولیس برای تو چه معنایی داشت؟ افتخاری بود که هنوز هم با تمام وجود آن را احساس می‌کنم. ما در لیگ پانزدهم هم باید قهرمان می‌شدیم و فقط بدشانسی این اجازه را نداد. سال فوق‌العاده‌ای بود که آخرش برای تو بد تمام شد. چرا با وجود مصدومیت ناشی از بازی با سیاه‌جامگان، جلوی الوحده امارات به میدان رفتی تا آسیب‌دیدگی‌ات تشدید شود؟ شعار نمی‌دهم. من وقتی با تیمی قرارداد دارم حاضرم سلامتی خودم را هم قربانی کنم تا تیم خودم موفق شود. (کمی مکث می‌کند و ادامه می‌دهد) نمی‌خواستم این حرف را بزنم چون ممکن است شائبه شعار دادن پیش بیاید اما می‌توانید از همه مربیانی که با آنها کار کردم بپرسید. وقتی احساس کنم تیم به من نیاز دارد دیگر همه چیز را فراموش می‌کنم. البته در پرسپولیس فعلی فقط من چنین روحیه‌ای ندارم. اغلب بچه‌ها این طوری هستند و اصلاً هم پشیمان نیستم. به هر حال بازی با...
 • لخویا پرسپولیس را سفیدپوش کرد عکس
 • به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس در بازی برگشت مقابل لخویا در حالی در استادیوم اختصاصی این تیم به میدان خواهد رفت که در نشست هماهنگی دو تیم مقرر شد نماینده ایران با پیراهن دوم خود حاضر شود. بر این اساس پرسپولیس در بازی فرداشب با پیراهن سفید و لخویا با پیراهن قرمز در زمین حاضر خواهند شد. دیدار رفت دو تیم در استادیوم آزادی با تساوی بدون گل خاتمه یافته است.
 • پرسپولیس ۳ بر صفر بازنده اعلام شد
 • در نخستین شب از هشتمین دوره رقابت های فوتبال جام ستاره ها که در زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید کشوری برگزار می شود، تیم های استقلال و پرسپولیس به مصاف هم رفتند که در این بازی آبی پوشان ۳ به ۴ نتیجه را به حریف واگذار کردند. در پایان این دیدار سرپرست پیشکسوتان استقلال به استفاده سرخپوشان از یک بازیکن زیر ۳۵ سال اعتراض کردند که کمیته برگزاری مسابقات پس از بررسی مدارک و مشورت با سرپرست پرسپولیس اعتراض استقلال را وارد دانست و رای به برتری ۳ بر صفر آبی پوشان داد. براساس قوانین جام ستاره ها که با حضور هشت تیم برگزار می شود، تیم ها حق استفاده از بازیکنان زیر ۳۵ سال را ندارند. مهر
 • تمرین پرسپولیس تحت نظر ناظر AFC
 • سرخپوشان آخرین تمرین خود پیش از جدال برابر لخویا را با حضور در زمین اصلی و محل انجام دیدار برگزار کردند. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان برانکو ایوانکوویچ در فاصله 24 ساعت مانده به دیدار برابر لخویا با حضور در زمین اصلی و محل برگزاری دیدار فرداشب مقابل لخویا برگزار کردند. پرسپولیسی‌ها آخرین تمرین پیش از دیدار برابر لخویا را از ساعت 19:50 در زمین اصلی دیدار فردا با حضور نماینده AFC برگزار کردند. بازیکنان ابتدا در کنار زمین به گرم کردن پرداختند و پس از آن به فوتبال هدفمند در دو گروه روی آوردند. ضربات ایستگاهی و مرور کارهای تاکتیکی بخش بعدی تمرین بود که زیر نظر کادر فنی انجام شد و در ادامه، برنامه‌های بازی با لخویا در دستور کار سرخپوشان قرار گرفت. پرسپولیس فردا شب از ساعت 23:30 در برابر تیم لخویا به میدان خواهد رفت.
 • شوک به پرسپولیس/آقای گل لژیونر می شود
 • رابطه طارمی و برانکو همچنان سرد است ولی نه آنطور که آن‌ها علیه یکدیگر مصاحبه کنند. شنیده‌های ما حاکی از آن است که احتمال جدایی طارمی از پرسپولیس بیشتر شده و او منتظر جواب مدیر برنامه‌هایش است تا شاید فصل جدید را در یک تیم اروپایی سپری کند. البته او از چین هم پیشنهاد دارد ولی طبق سفارش اطرافیانش قصد حضور در شرق آسیا را ندارد و اگر به اروپا نرود شاید در پرسپولیس بماند.
 • تمرین پرسپولیس تحت نظرناظرAFC
 • سرخپوشان آخرین تمرین خود پیش از جدال برابر لخویا را با حضور در زمین اصلی و محل انجام دیدار برگزار کردند. به گزارشتابناک ورزشی، شاگردان برانکو ایوانکوویچ در فاصله 24 ساعت مانده به دیدار برابر لخویا با حضور در زمین اصلی و محل برگزاری دیدار فرداشب مقابل لخویا برگزار کردند. پرسپولیسی‌ها آخرین تمرین پیش از دیدار برابر لخویا را از ساعت 19:50 در زمین اصلی دیدار فردا با حضور نماینده AFC برگزار کردند. بازیکنان ابتدا در کنار زمین به گرم کردن پرداختند و پس از آن به فوتبال هدفمند در دو گروه روی آوردند. ضربات ایستگاهی و مرور کارهای تاکتیکی بخش بعدی تمرین بود که زیر نظر کادر فنی انجام شد و در ادامه، برنامه‌های بازی با لخویا در دستور کار سرخپوشان قرار گرفت. پرسپولیس از ساعت 23:30 در برابر تیم لخویا به میدان خواهد رفت.
 • با این اتفاقی پرسپولیس را زیرورو می کند
 • به گزارش شریان نیوز،پرونده پیشنهاد اروپایی علی‌رضا بیرانوند دوباره باز شد و مشتریان ترک نمایندگان خود را برای مذاکره و جذب بیرانوند به ایران می‌فرستند و همین خبر کافی است تا بمب واقعی نقل و انتقالات در سرزمین سرخ‌ها منفجر شود. جدایی بیرانوند از چند جهت برای پرسپولیس عامل تغییر است اول اینکه در درون دروازه شاید این تیم دچار مشکل شود و دوم اینکه ارتباط نزدیک بازیکنان با بیرانوند که یکی از نقاط قوت تیم بود از بین می‌رود و سوم سود مالی عجیبی است که پرسپولیس را دچار تحول می‌کند. اما جایگزین بیرانوند چند مورد از تحولات فوق را به سمت روند مثبت گرایش می‌دهد یعنی اینکه فرد جایگزین با همان خصوصیات بیرانوند و توانایی فنی و دوستی نزدیک با وی می‌تواند در پرسپولیس زلزله جدایی بیرانوند را خنثی کند. دروازه بان جدید با این خصوصیات کسی نیست جز محمد رشید مظاهری دروازه بان خوب و آینده دارد ذوب‌آهن اصفهان که به نظر می‌رسد قراردادش با اصفهانی‌ها به پایان رسیده و بازیکن آزاد محسوب می‌شود. جدایی بیرانوند و جذب مظاهری اگرچه امروز در حد یک شایعه و گمانه‌زنی رسانه‌ای خواهد بود اما شاید به‌زودی دراین‌باره خبرهای رسمی هم منتشر و این نقل‌وانتقال رسانه‌ای شود و این موضوع منوط به توافق پرسپولیسی‌ها با نمایندگان فنرباغچه ترکیه است.
 • چرا باخت تلخ استقلال به ضرر پرسپولیس بود
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز،استقلال شکست بسیار سنگینی را برابر العین امارات تجربه کرد و به تلخی از گردونه لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت. آبی‌ها با این باخت اما دو ضربه هم به پرسپولیس زدند. آنها عمر عبدالرحمن را بالاتر از مهدی طارمی به تنهایی بر صدر جدول گلزنان لیگ قهرمانان نشاندند و از آن بدتر اینکه ته دل پرسپولیسی‌ها را قبل از بازی با لخویا خالی کردند. قطعا رقم خوردن چنین شکست مفتضحانه‌ای 24ساعت قبل از حضور دیگر نماینده کشورمان در قطر می‌تواند پرسپولیسی‌ها را بترساند و این «سم» است. گل 116
 • عابدینی به جای طاهری در پرسپولیس
 • روز گذشته خبر رسيد امير عابديني، عضو هيأت‌رئيسه سازمان ليگ از سمتش در اين سازمان استعفا داده است. به گزارش تابناک ورزشی،شايد اگر يک عضو ديگر از هيأت‌رئيسه سازمان ليگ اين کار را مي‌کرد، خبرش مهم تلقي نمي‌شد اما ماجراي عابديني فرق دارد. او در چند سال گذشته و در زمان رياست مهدي تاج در اين سازمان، يکي از اعضاي هيأت‌رئيسه بود و استعفاي غير‌منتظره او کمي مشکوک به نظر مي‌رسد. مصاحبه‌هاي عابديني در طول سال گذشته که در آن صراحتا قهرماني پرسپوليس در ليگ را پيش‌بيني کرده بود و اين تيم را لايق قهرماني دانسته بود، حاشيه‌هاي زيادي را درست کرد. عده‌ زيادي از اهالي فوتبال معتقد بودند او به‌عنوان کسي که در فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ سمت دارد نبايد مثل يک هوادار اظهارنظر کند؛ البته در يک نگاه منصفانه نظرات او کارشناسانه و منطقي به نظر مي‌رسيد اما ايرادي هم که به او وارد مي‌شد بجا بود. عابديني ديروز درباره دلايل استعفايش چندان روشن صحبت نکرد. او گفت: «به کارهاي سازمان نمي‌رسيدم و به‌همين‌دليل استعفا کردم. يک نفر وقتی جايي کار مي‌کند بايد مفيد باشد و من ديگر چنين احساسي نداشتم. گفتم کنار بروم تا کسي بيايد که وقت بيشتري بگذارد و با حيدر بهاروند، رئيس سازمان ليگ نيز هماهنگي بيشتري داشته باشد. شايد نظر من اين بود که برخي نفرات در سازمان ليگ بضاعت برخي مسئوليت‌ها را ندارند اما ايشان خيلي راحت با آنها کار مي‌کرد. اختلاف‌نظر ما همين بود؛ البته ما با يکديگر اختلاف چنداني نداشتيم. آقاي بهاروند روال و روش کاري خاص خودش را دارد و من احساس کردم مفيد نيستم. تصميم گرفتم اين فرصت را بدهم او با افرادي کار کند که با روال کاري‌اش هماهنگ باشند. به اين شکل هم به سازمان ليگ کمک شده و هم اينکه من مديون فوتبال نمي‌شوم. به‌همين‌دليل کنار رفتم و دليل ديگري هم نداشت.» اما اين...
 • پرسپولیس هم ۶ گله می شود/وجه اشتراک سرخابیها
 • به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس امشب در شرایطی به مصاف لخویا می‌رود که فضای فوتبالی ایران تحت تاثیر شکست دور از انتظار استقلال در برابر العین قرار گرفته و این هراس وجود دارد که استقلال خوزستان و پرسپولیس نیز با نتایج سنگین تن به شکست دهند. این هراس زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم پرسپولیس در این دیدار کمال کامیابی‌نیا، بازیکن کلیدی خود، را در ترکیب ندارد. پرسپولیس زمانی که کامیابی‌نیا را در اختیار نداشته نتایج جالبی به دست نیاورده است. نمونه‌اش بازی دربی با استقلال است که طی آن استقلال سه بار دفاع و دروازه‌ی «نفوذناپذیر» قرمزها را باز کرد. استقلال هم در بازی دیشب چوب مصدومیت امید ابراهیمی را خورد و در غیاب وی با 6 گل مغلوب العین شد. بدشانسی دیگر استقلال غیبت نورافکن و مصدومیت زودهنگام فرشید باقری بود. به نظر می‌رسد استقلال و پرسپولیس بسیار بیش از آن چه به نظر می‌رسد به هافبک‌های جنگنده‌ی خود وابسته باشند.
 • جایگزیین بیرانوند در پرسپولیس مشخص شد
 • به گزارش باشگاه خبرنگاران، پرونده پیشنهاد اروپایی علی‌رضا بیرانوند دوباره باز شد و مشتریان ترک نمایندگان خود را برای مذاکره و جذب بیرانوند به ایران می‌فرستند و همین خبر کافی است تا بمب واقعی نقل و انتقالات در سرزمین سرخ‌ها منفجر شود. جدایی بیرانوند از چند جهت برای پرسپولیس عامل تغییر است اول اینکه در درون دروازه شاید این تیم دچار مشکل شود و دوم اینکه ارتباط نزدیک بازیکنان با بیرانوند که یکی از نقاط قوت تیم بود از بین می‌رود و سوم سود مالی عجیبی است که پرسپولیس را دچار تحول می‌کند. اما جایگزین بیرانوند چند مورد از تحولات فوق را به سمت روند مثبت گرایش می‌دهد یعنی اینکه فرد جایگزین با همان خصوصیات بیرانوند و توانایی فنی و دوستی نزدیک با وی می‌تواند در پرسپولیس زلزله جدایی بیرانوند را خنثی کند. دروازه بان جدید با این خصوصیات کسی نیست جز محمد رشید مظاهری دروازه بان خوب و آینده دارد ذوب‌آهن اصفهان که به نظر می‌رسد قراردادش با اصفهانی‌ها به پایان رسیده و بازیکن آزاد محسوب می‌شود.جدایی بیرانوند و جذب مظاهری اگرچه امروز در حد یک شایعه و گمانه‌زنی رسانه‌ای خواهد بود اما شاید به‌زودی دراین‌باره خبرهای رسمی هم منتشر و این نقل‌وانتقال رسانه‌ای شود و این موضوع منوط به توافق پرسپولیسی‌ها با نمایندگان فنرباغچه ترکیه است.
 • قرارداد همکاری پرسپولیس با ایفمارک
 • مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه ای صادر کرد.‏‎ ‎ به گزارش "ورزش سه" و به نقل ازسایت سازمان لیگ فوتبال ایران، هیات فوتبال ‏استان تهران و به دنبال آن مدرسه فوتبال پرسپولیس (شعب غرب‏‏) در حوزه های آموزشی، پژوهشی و نظارت بر انجام معاینات ‏پیش از فصل از ابتدای سال 96 به منظور ارتقا استانداردهای ‏پزشکی و پیشگیری از آسیب با مرکز پزشکی فیفا ، ایفمارک تفاهم ‏نامه همکاری امضا کرده اند‎ .‎ کلیه برنامه های آموزشی تعریف شده از سوی ایفمارک برای ‏گروههای هدف از طریق سایت سازمان لیگ وایفمارک به اطلاع ‏علاقمندان خواهد رسید‎ .‎ پرسپولیس تهران ایفمارک