به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از دانا اردیبهشت
٢٩
2017-07-26@10:23:19 GMT

قهرمانی پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد/ نکونام و هاشمیان چهره دیگری به فوتبال ما می‌دهند/ به خاطر مسئولان پرسپولیس حساب‌هایم مسدود شد

موسسه ثامن مجوز نداشت/ مردم به مؤسساتی که سودهای بالا می‌دهند، اعتماد نکنند

قالیباف یک مدیر اصولگرا نیست/ ریخت‌وپاش‌های قالیباف در شهرداری با روح اصولگرایی جور درنمی‌آید/ قالیباف در جایگاهی نیست که اصولگرایی را ناکارآمد بداند

سرمربی موفق فصل گذشته تیم فوتبال نفت تهران گفت: بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود و اتومبیل‌هایم توقیف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

دیروز پنج‌شنبه برابر بود با اولین هفته‌ای که تیم نفت تهران با بی‌بضاعتی محض توانست شگفتی بیافریند و قهرمان جام حذفی کشور شود. این در حالی است که همانطور که همه علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند تیم نفت در فصلی که گذشت یکی از سخت‌ترین و بی‌پول‌ترین فصل‌های تاریخ تیم‌های ایرانی را پشت‌سر گذاشت به طوری که برخی از روزها این تیم نه زمین تمرین داشت و نه تغذیه‌ای برای بازیکنان اما با همه این شرایط علی دایی، کاری کرد کارستان و علاوه بر هت‌تریک کردن خودش در قهرمانی جام حذفی در کسوت مربی، یکبار دیگر ثابت کرد که در فوتبال همه چیز به پول و امکانات ختم نمی‌شود. هر چند که قهرمان شدن چنین تیم بی‌بضاعتی شاید بدعت بدی در فوتبال کشورمان به جای بگذارد.

با علی دایی سرمربی موفق فصل گذشته نفت تهران که این فصل قرار است تیم سایپا را هدایت کند از هر دری صحبت کردیم و او هم با عنوان اینکه اولین مصاحبه‌اش را بعد از قهرمانی جام حذفی انجام می‌دهد با سعه صدر پاسخگوی سؤالاتی بود که جواب آنها را مدت‌ها در دل خود نگه داشته بود. در زیر قسمتی از صحبت‌های علی دایی را می‌خوانید.

* در فوتبال ما همیشه اول هر چیزی گل و بلبل است!

* در نفت اتفاقاتی را دیدم که در تاریخ حضورم در فوتبال ندیدم

* فدراسیون فوتبال در انتقال تیم‌ها ضعیف عمل کرد

* ما قهرمان جام حذفی شدیم اما نه با شانس یا اقبال بلکه با بردن سه تیم مقتدر

* آقایان روز اول به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار

* هیچ گاه دنبال رکورد شکنی و رکورد زدن نبودم اما عاشق قهرمان شدنم

* بدانید که هر چقدر خرج کنید محبوب نمی‌شوید

* گذشته‌ام را فراموش نمی‌کنم چون فراموش کردن گذشته یعنی سقوط

* علی دایی پشت و رو ندارد همینی هستم که می‌بینید و مردم به همین خاطر دوستم دارند

* نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود

* اشتباهاتی داشتم که اگر نداشتم شاید خیلی موفق‌تر می‌شدم

* جواد نکونام ها و وحید هاشمیان ها به فوتبال ما چهره‌ای دیگری می‌دهند

* با سایپا سفید امضا کردم چون آنجا خانه خودم است

* مسائل مدنظرم انجام شود سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید

* 4 هفته زودتر قهرمان شدن در لیگ برتر نشان‌دهنده اقتدار تیم پرسپولیس است

* همیشه معتقدم که لیاقت هواداران پرسپولیس خیلی بیشتر از این حرف‌هاست

* دست‌های پشت پرده شاید یکی،‌ دو امتیاز به تیم کمک کنند اما این طور قهرمان شدن پرسپولیس ربطی به دست‌های پشت پرده ندارد

* پرسپولیس تیمی است که با تقویت می‌تواند قهرمان آسیا شود

* طارمی می‌تواند در آِینده بهتر از من هم بشود

* مسئولان باشگاه پرسپولیس در دو سال پاسخ بیش از ١٣ نامه ما را ندادند

* رفتار مدیران باشگاه توهین به افرادی است که سال‌ها در این باشگاه بزرگ و مردمی کار کرده‌اند

* بارها مورد تقدیر مسئولان اداره مالیات قرار گرفتم اما به خاطر عدم پاسخگویی مسئولان پرسپولیس برای اولین بار در زندگی‌ام حساب‌هایم مسدود شد

* نامه‌ای که با دست ‌خط خودم به مسئولان پرسپولیس را نوشتم منتشر می‌کنم تا مردم همه چیز را بدانند

* آقایان مسئول در پرسپولیس گره‌ای که می‌شد با دست باز کرد را به جایی رساندند که شاید با دندان هم باز نشود

مشروح گفت‌وگوی تفصیلی علی دایی با خبرگزاری فارس را در زیر می‌خوانید.

فارس: این روزها به صورت مرتب در کلاس‌های پیشرفته مربی‌گری شرکت می‌کنید. برای شروع مصاحبه از این کلاس‌ها بگویید و اینکه سطح کیفی این کلاس‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به هر حال کلاس‌ها با اینکه فشرده است و انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما باید بگویم کلاس‌های خوبی است و مدرس سطح بالایی به این کلاس‌ها آمده است. باید همه سعی خودمان را انجام دهیم تا چیزهایی که در فوتبال امروز دنیاست را یاد گرفته و اطلاعات آن را به دست بیاوریم. فدراسیون فوتبال کار خیلی خوبی کرده و همین که می‌توانیم با یک مدرس بزرگ کار کنیم جای شکرش باقی است.

فارس: همه مربیان لیگ برتری در این دوره شرکت کردند. به نظر شما حضور در چنین کلاس‌هایی چه تأثیری می‌تواند در افزایش بینش و دانش مربیان جوان کشورمان داشته باشد؟

مطمئناً این کلاس‌ها تأثیر دارد و بدون اثر نیست. حتی کوچک‌ترین موضوعی که در این کلاس‌ها یاد بگیریم به ما کمک زیادی می‌کند. همه ما دوست داریم نکات جدیدی یاد بگیریم و مطمئناً کسی نمی‌تواند ادعا کند که من همه چیز را می‌دانم. ما باید همیشه یاد بگیریم و این روال کار را باید ادامه دهیم.

فارس: هفته گذشته و با قهرمانی نفت مأموریت شما در این تیم به پایان رسید؛ آن هم در حالی که فصل بسیار سختی را پشت‌سر گذاشتید. در روزهای ابتدایی عقد قرارداد قول‌های زیادی به شما داده شد اما در عمل هیچ کدام اجرایی نشد.

این مسائل در فوتبال ما طبیعی است همیشه اول همه چیز گل و بلبل است. قول می‌دهند که فلان کار را انجام می‌دهند اما متأسفانه در ادامه راه همیشه تنها می‌مانیم. متأسفانه وقتی بحث بخش خصوصی به میان می‌آید نظارتی انجام نمی‌شود و نمی‌گوییم که آنها چه هدفی را دنبال می‌کنند. باید مشخص شود آنها چه کاره هستند و باید از آنها یک ضمانت گرفته شود تا مشخص شود که آنها چه کاره هستند. باید مشخص شود برنامه و هدف آنها چیست. به نظر می‌رسد ما فقط می‌خواهیم تیم را از سر خودمان باز کنیم. در این بین مشکلاتی پیش آمد که من هیچ‌وقت ندیده بودم. در عمر فوتبالی‌ام خیلی چیزها دیده بودم اما این مدلی را تا به حال ندیده بودم. تا به حال ندیده بودم که یک نیم فصل مدیرعامل یا سرپرست موقت هم نداشته باشد. ما هیچ هیأت مدیره‌ای ندیدیم و نه کسی سراغ تیم آمد. تیم نفت به امان خدا رها شده بود و تا به حال چنین مسائلی ندیده بودم. بازیکنان از نظر تغذیه مشکل داشتند و این اواخر بچه‌های تیم خودشان کمک می‌کردند تا کارها انجام شود. من امسال خیلی چیزها یاد گرفتم؛ از بازیکنانم مسائلی یاد گرفتم که می‌توانم به مردانگی و غیرت آنها اشاره کنم. آنها خیلی مرد بودند که تا آخر کار پای تیم ایستادند و در نهایت هم قهرمان جام حذفی شدند. البته چیزهای منفی هم از آقایانی که باشگاه را خریدند یاد گرفتم. بزرگترین حسنی که امسال تیم نفت داشت این بود که با یکسری مرد کار کردم. آنها تا روز آخر بدون هیچی کار کردند و به خواسته خودشان هم رسیدند و قهرمان شدند. به همه آنها تبریک می‌گویم البته از جانب خودم و آنها از خانواده بازیکنان عذرخواهی می‌کنم چون متأسفانه بازیکنان نتوانستند به قول‌هایی که به آنها داده بودند عمل کنند.

فارس: آقای دایی!‌ که چرا تیم‌های خصوصی در فوتبال ایران محکوم به فنا و شکست هستند؟

باید مشخص شود که هدف آنها از تیم‌داری چیست؟ اگر هدف من درست نباشد به نتیجه نمی‌رسم. کسی که نقشه و هدف نداشته باشد به جایی نمی‌رسد. باید برنامه کوتاه‌مدت ، میان مدت و بلندمدت داشته باشد، آقایانی که تیم نفت را خریدند شما بروید و از آنها بپرسید آیا نقشهو برنامه‌ای داشتند؟ ببینید اصلاً به کجا می‌خواستند برسند؟ چطور می‌خواستند برسند؟ چشم انداز یا ویژن آنها چه بود؟ البته من جواب همه این سؤالات را دارم و می‌دانم آنها برای چه این تیم را خریدند که البته بماند و آن را توضیح نمی‌دهم. متأسفانه فدراسیون و ادارات کل ما در این زمینه‌ها خیلی ضعیف عمل می‌کنند.

فارس: فکر نمی‌کنید بهتر است که شما این مسائل ناگفته را بگویید تا همه چیز برای همه مشخص شود و دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم؟

به نظر شما چه چیزی مشخص می‌شود؟ همه چیز مشخص شده است، تیمی که از نظر بودجه جزو سه تیم آخر بوده به بعضی از بازیکنان 30 درصد پول داده و به برخی دیگر 33 یا 34 درصد. متأسفانه فردی که سمتی در این باشگاه نداشت و ما او را اصلاً ندیدیم مصاحبه‌ای کرده بود و گفته بود که همه بازیکنان 41 درصد پول گرفته‌اند. در حالی که ایگورپراهیچ پول کمی گرفته و خیلی از بازیکنان جوان هم پول کمی گرفتند. بازیکنانی مثل آندو یا شهباززاده که نیم‌فصل دوم به تیم اضافه شدند فکر نمی‌کنم اصلاً پولی گرفته باشند و نمی‌دانم چطور این فرد قسم می‌خورد که بازیکنان 41 درصد پول گرفتند. باید بگویم من و همکارانم در کادر فنی 41 درصد پول گرفته‌ایم و تعدادی از بازیکنان هم 41 درصد گرفته‌اند اما بازیکنانی هم بوده‌اند که 30 درصد یا 35 درصد پول گرفته‌اند. چطور این مقام ناآگاه چنین صحبتی انجام می‌دهد و قسم می‌خورد؟ شما ببینید که در سایت باشگاه نفت یکی از همکاران شما چقدر برای خودش بیانیه و مطلب نوشت، شما ببینید اینها چند درصد پول گرفتند یا اینکه چطور پول گرفتند. من کار تجاری کرده‌ام و هیچ‌وقت در کاری وارد نمی‌شوم که در آن موفق نشوم.

فارس: شما در صبای قم هم که بودید شرایطی مشابه همین اتفاقات را لمس کردید.

ببینید صبا که خصوصی نبود! صبا دولتی بود و یک اسپانسر آمد تا مالکیت را به آن بدهند اما نتوانستند وگرنه می‌توان گفت که باشگاه نفت کاملاً خصوصی است. شما نمی‌توانید بگویید صبا خصوصی است. این تیم زیرمجموعه استانداری قم است و آنها اسپانسر آوردند تا اگر امکانش بود اسپانسر تیم را بخرد اما نخرید.

فارس: شما نفت بدون پول و امکانات را قهرمان جام حذفی کردید اما به نظر شما برای فوتبال ایران بد نیست که تیمی این چنین قهرمان شود اما تیم‌هایی که نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه کرده‌اند قهرمان نشوند؟

در فوتبال که تنها پول ضامن موفقیت نیست. برای موفقیت خیلی عوامل دخیل است که یکی از مهمترین آن عوامل پول و پرداخت دستمزد به موقع بازیکنان است. البته مطمئناً پول نقش زیادی در موفقیت دارد. برای همین گفتم بازیکنانم مردانگی کردند چون در فوتبالی که بخش عمده ای را انضباط مالی مشخص می‌کند بدون پول و بدون اینکه 5 ماه چیزی بگیرند قهرمان جام حذفی شدند؛ آن هم نه با شانس یا اقبال. ما در این مسابقات استقلال را بردیم و سپاهان را در خانه‌اش شکست دادیم. در فینال هم تراکتورسازی را شکست دادیم، از 5 تیم بالای جدول 3 تیم را شکست دادیم. تیم‌های دوم، سوم و پنجم لیگ را شکست دادیم تا قهرمان جام حذفی شویم پس بازیکنانم کار بسیار بزرگی کردند. در این فوتبال حرفه‌ای امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خیلی حرف‌ها می‌زند. ما تیمی بودیم که خیلی مواقع نمی‌توانستیم حتی تمرین کنیم چون زمین تمرین نداشتیم. اینها مسائلی است که باید درباره آن صحبت کرد. این چه باشگاهی است که نمی‌تواند یک زمین چمن برای تیمش فراهم کند؟ اینجا لازم می‌دانم از حاج مهدی اربابی و همه کسانی که به ما زمین یا سالن بدنسازی دادند تشکر کنم چرا که از ما پول هم نمی‌گرفتند. برخی از دوستان خود من یا دوستان محسن خلیلی هم به ما کمک زیادی کردند. ما نیم فصل دوم نفت را مثل یک تیم محلی نگه داشتیم. حالا به لطف خدا تیم قهرمان شده و یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند!!!! اما یکی به من بگوید این فرد تا حالا کجا بوده که الان سر و کله‌اش پیدا شده است. این اولین مصاحبه من بعد از قهرمانی در جام حذفی است. این همه فشار و سختی کشیدیم اما یک نفر دیگر مصاحبه می‌کند و پیگیر تیم نفت شده است! این مسائل به آدم فشار می‌‌آورد.

فارس: این افراد همان کسانی بودند که در خرمشهر می‌خواستند روی سکوی قهرمانی رفته و جام را بالای سر ببرند اما این اجازه به آنها داده نشد؟

باشگاه باید مدیرعامل یا سرپرست داشته باشد که بتواند کسی را معرفی کند. وقتی باشگاهی مدیر ندارد چه کسی این آقایان را معرفی می‌کند؟ شما به من بگویید که این آقایان اول باید وجاهت داشته باشند یا نه؟ کسانی که وجاهت قانونی ندارند و کاره‌ای نیستند چرا باید جام را بالای سرش ببرند؟ من اصلاً در قید و بند دنبال جام و کاپ و این حرف‌ها رفتن نیستم و اگر هم روی سکو می‌رفتند ناراحت نمی‌شدم اما بازیکنانم اجازه این کار را به آنها ندادند چون دوست نداشتند آنها روی سکو بروند. آنها کسانی بودند که روز فینال یک دفعه سر و کله‌شان پیدا شد. یکی به من بگوید که آنها تا الان کجا بودند و چه کمکی به ما کردند؟ در این یک سال که من در نفت بودم آنها چه کمکی به ما کردند؟ این مسائل است که انسان را اذیت می‌کند.

فارس: البته همین افراد در مصاحبه‌هایشان از اینکه تعداد زیادی همراه با تیم نفت به خرمشهر آمده بودند گله‌مند بودند اما عنوان کردند که ما هزینه‌های آنها را هم داده‌ایم. این در حالی است که برخی تیم‌ها تا حدود 30 میلیارد تومان هم هزینه کردند اما موفقیت تیم شما را به دست نیاوردند.

من 60، 70 نفر را ندیدم اما در هر حال تیم نفت به خرمشهر رفته است. اگر شما این کار را نمی‌کردید دیگر می‌خواستید چه کار کنید؟ این حرف‌ها معنا دارد؟ خیلی از تیم‌ها به گفته شما نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه می‌کنند و آرزوی‌شان این است که قهرمان جام حذفی بشوند اما ببینید سطح آقایان چقدر پایین است که درباره این مسائل صحبت می‌کنند. آنها در حالی این حرف‌ها را می‌زنند که کل هزینه‌ها که برای قهرمانی نفت انجام شد به 5 میلیارد تومان هم نمی‌رسید. برای یک قهرمانی پول اسکان 60، 70 نفر مگر چقدر می‌شود؟ مگر اقوام و خانواده من به این سفر آمدند که این حرف‌ها را می‌زنند؟ اگر دوستان من هم که 4، 5 نفر بودند که به خرمشهر آمدند بلیط‌‌شان را خود من خریده بودم و پول هتل را هم خودم پرداخت کردم. اگر کسی اضافه به خرمشهر آمده لشکر خود آقایان بوده که به این شهر ‌آمده است. این چه حرفی است که الان می‌زنند؟ اگر حرفی است بیایند و بگویند که یکی از دوستان من با پول باشگاه آمده است. خود من همه این هزینه‌ها را دادم. خدا را شکر از روز اول یک دانه بلیط هم روی دست باشگاه نینداختم و همه را خودم دادم. این حرف‌ها خنده‌دار است. اگر خودشان را هم بکشند نهایتاً برای فینال حذفی 60 میلیون تومان هزینه کردند و این در حالی است که خیلی از تیم‌ها آرزو دارند 10 میلیارد هزینه کنند تا قهرمانی جام حذفی را بیاورند. نفت حدود 8-9 سال است که در لیگ برتر کار می‌کند و یک قهرمانی آورده است. با همه این مشکلات ما یک مسیر سخت را سپری کردیم و سه تیم بزرگ ایران را بردیم تا قهرمان شویم.

فارس: خواسته مدیران و مسئولان باشگاه نفت در ابتدای فصل از شما چه بود؟

روز اولی که من با آقایان قرارداد بستم به من گفتند فقط نفت را در لیگ برتر نگه دار. هدف باشگاه باقی ماندن در لیگ بود اما ما در حالی در لیگ برتر نهم شدیم که خیلی راحت می‌توانستیم جزو سه تیم اول باشیم. البته اگر آقایان به قول‌هایی که در ابتدای فصل دادند عمل می‌کردند می‌توانستیم به این جایگاه هم برسیم. به نظر من باید آقایان کلاهشان را خیلی بالا بیندازند.

فارس: با همه این شرایط شما خالق یک رکورد خیلی خوب در جام حذفی شدید و با سه بار حضور در فینال، سه قهرمانی در این رقابت‌ها به دست آوردید این مسأله را چطور ارزیابی می‌کنید؟

قسم می‌خورم به این مسائل فکر نمی‌‌کنم. هیچ گاه به دنبال رکورد و این مسائل نیستم اما وقتی به فینال می‌رسم مشخص است که دوست دارم قهرمان شوم اما اینکه نفر اول جام حذفی باشم یا نه، مسائلی نیست که بخواهم به آن فکر کنم.

فارس: از نفت بگذریم؛ با عملکردی که شما در تیم ملی و سال‌های بازی در تیم‌های باشگاهی داشتید یکی از ویژه‌ترین و محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌آیید. این را در نظر بگیرید که ما در روزهایی زندگی می‌کنیم که فوتبالیست‌های حرفه‌ای به هیچ عنوان به اندازه‌ای که شما بازی می‌کردید محبوب نیستند. دلیل این مسأله را در چه می‌دانید؟

اولین چیز لطف خداست چون خدا به ما خیلی لطف داشته است. یک آدم خیلی راحت می‌تواند مشهور شود اما محبوب بودن یک موضوع دیگر است. اینکه مردم شما را دوست داشته باشند یک موضوع دیگر است. با هیچ چیزی در دنیا شما نمی‌توانید این را عوض کنید. هر چقدر هم خرج کنید نمی‌توانید محبوب شوید. مطمئناً ما به آن جایگاه که می‌رسیم نباید همه چیز را فراموش کنیم. فراموش کردن گذشته یعنی سقوط کردن. هیچ گاه گذشته ام را فراموش نکردم که از کجا آمدم و چطور آمدم. هیچ وقت هم فراموش نخواهم کرد. کسی که گذشته‌اش را به یاد داشته باشد خیلی سخت راهش کج می‌شود. من هر چه هستم همین هستم و پشت و رو ندارم و به خاطر همین است که مردم به من لطف دارند.

فارس: بحث لطف خدا به جای خود اما قاعدتاً شما و بازیکنان محبوبی نظیر خود شما رفتارهایی هم داشته‌اید که مردم را به سمت خود کشیده‌اید.

من که نمی‌توانم از خودم تعریف کنم اما من همینی هستم که می‌بینید. نه رو دارم و نه پشت. علی دایی در همین خلاصه شده است. من روی دیگری ندارم که بخواهم آن را نشان دهم.

فارس: از اینجایی از زندگی که در حال حاضر قرار دارید راضی هستید؟

آدمی که راضی باشد خیلی زود متوقف می‌شود. من همیشه خدا را شکر می‌کنم اما اشتباهاتی داشتم که اگر آن اشتباهات را نداشتم خیلی بهتر از این می‌توانستم موفق باشم. هم در زندگی ورزشی و هم در زندگی خصوصی منظورم بود. هیچ گاه انسان نمی‌تواند بگوید از همه چیز راضی است. البته از آنچه خدا داده راضی هستم اما می‌خواهم از راه درست پیشرفت کنم. هیچ وقت دوست ندارم از راه نادرست به چیزی برسم. نباید مثل مرداب ساکن باشیم بلکه همیشه باید مانند یک رود خروشان در تلاش بود.

فارس: همه می‌دانند که شما یک میل به برتری به خصوصی دارید که این موضوع بدون تعارف شما را از خیلی‌ افراد شاغل در ورزش متمایز می‌کند. در این باره هم صحبت کنید.

هیچ گاه یک جا بودن را دوست ندارم. دوست ندارم همین جایی که هستم مرا راضی کند. می‌دانم که با تلاش کردن به خیلی چیزها می‌توان دست یافت. در زندگی من همیشه همین طور بوده که کار و تلاش کردم تا چیزی که می‌خواهم را به دست بیاورم. مهم این است که انسان در زندگی هدفگذاری درستی داشته باشد. وقتی هدف شما درست باشد و راهتان را درست انتخاب کنید حتماً موفق می‌شوید. در رسیدن به موفقیت نقش همسر و فرزندان و همچنین خانواده بسیار مهم است. شما باید دوست‌های خوبی کنارتان داشته باشید. خدا را شکر حداقل توانسته‌ام دور و بر خودم دوست‌های خوبی داشته باشم. آنها به من کمک کرده‌اند و از اعماق وجودشان با من همراه بوده‌اند. مطمئناً ایرادی داشته باشم دوستان و خانواده‌ام به من می‌گویند. دور و بر خودم کسانی را جمع نکرده‌ام که بی‌جهت مرا تمجید کنند و هر کاری می‌کنم احسنت بگویند.

فارس: شما جزو معدود مربیان موفق نسل طلایی سال 98 تیم ملی بودید که در کسوت مربی‌گری نتایج خوبی گرفتید. این در حالی است که مربیان جوانی مثل جواد نکونام و وحید هاشمیان هم در آستانه اضافه شدن به چرخه مربیان لیگ برتر هستند، شما حضور مربیان جوان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

مطمئناً حضور مربیان جوان به فوتبال ما کمک می‌کند به خصوص کسی مثل وحید هاشمیان که در آلمان دوران مربی‌گری را در بالاترین مرحله سپری کرده است. به نظر من جواد نکونام هم می‌تواند تجربیاتش را به بهترین شکل به بازیکنان منتقل کند. اینها می‌توانند فکر و ایده نو بیاورند. آنها دوست دارند موفق باشند و برای موفق بودن باید یاد گرفت و تلاش کرد. به نظر من این جوان‌ها بیایند به فوتبال ما چهره دیگری می‌دهند.

فارس: بعد از قهرمانی با نفت در جام حذفی حالا به سایپا برگشتید که یک بار این تیم را قهرمان لیگ برتر کردید. فصل بعد سایپا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

سایپا تیم خود من بوده و من با این تیم قرارداد سفید امضا کردم. آقای درویش از دوستان من است و ما شاید باور نکنید که زیاد صحبت خاصی نکردیم و من فقط انتظارات باشگاه را شنیدم. من هم انتظاراتی که داشتم را گفتم و قرارداد را امضا کردم و بیرون آمدم. اصلاً نمی‌دانم چقدر قراردادم را امضا کردم و در آن چه بوده است! همیشه گفته‌ام که سایپا مثل خانه خود من است و من به خانه خودم برگشتم. اگر بتوانیم در زمانی که داریم تیم خوبی ببندیم می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم از امروز یا فردا هم بحث جذب بازیکن را آغاز می کنیم تا یک تیم قدرتمند تشکیل دهیم و مطمئن باشید که سایپا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. البته مهم این است که تیم بیرونی چطور به من کمک کند و بتوانیم بازیکنانی که می‌خواهیم را جذب کنیم تا سایپای قدرتمندی بسازیم.

فارس: با اینکه فوتبال و نتایج تیم‌ها را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما فکر می‌کنید فصل بعد سایپا می‌تواند جزو 4 تیم اول ایران باشد؟

اصلاً کسی نمی‌تواند این طور نظر بدهد. معجزه که نمی‌شود کرد. آن چیزهایی که مدنظر من است اگر انجام شود و بازیکنانی که می‌خواهیم جذب کنیم مطمئناً سایپا برای بالای جدول خواهد جنگید.

فارس: با شما که صحبت می‌کنیم نمی‌توانیم به سراغ پرسپولیس نرویم. پرسپولیسی که قهرمان لیگ برتر شد را چطور می‌بینید؟

نتایج پرسپولیس نشان می‌دهد که در لیگ چه عملکرد فوق‌العاده داشت. آنها خیلی خوب بودند و نتایج خوبی هم گرفتند. بعد از مدت‌ها تیمی را دیدیم که 3، 4 هفته مانده به پایان لیگ قهرمان لیگ برتر شد. این موضوع نشان‌دهنده اقتدار یک تیم است. تنها سالی بود که پرسپولیس فراز و نشیبی نداشت و هفته‌های زیادی صدرنشین بود. تیمی که با اقتدار قهرمان می‌شود نشان می‌دهد که تیم خوبی است و بازیکنان و کادرفنی بسیار خوبی هم دارد. آنها همه جوره ساپورت شدند و نتایج خوبی هم گرفتند. به نظر من لیاقت تماشاگران پرسپولیس خیلی بیشتر از اینهاست. امیدوارم روزی برسد که پرسپولیس قهرمان آسیا شود و من هم برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. ان‌شاءالله آنها بتوانند این دوره از مسابقات قهرمانان لیگ آسیا را به خوبی پشت‌سر بگذارند و به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

فارس: در لیگی که گذشت مربیان و مدیران برخی تیم‌ها مدعی بودند که دست‌هایی در کار است تا پرسپولیس قهرمان شود. شما به عنوان یک مربی شاغل در فوتبال ایران آیا چنین دست‌هایی را حس کردید؟

چنین چیزهایی وجود ندارد و من به این مسائل اعتقاد ندارم. دست‌های پشت‌ پرده نهایتاً یکی، دو امتیاز به یک تیم کمک می‌کند اما تیمی که 4 هفته مانده به پایان لیگ این طور با اقتدار قهرمان می‌شود دیگر ربطی به دست پشت پرده ندارد و این موضوع به توانایی مربیان و بازیکنان برمی‌گردد.

فارس: شما گفتید که آرزوی قهرمانی پرسپولیس در آسیا را دارید و این در حالی است که این تیم در این دو هفته دو بازی حساس با لخویای قطر دارد، فکر می‌کنید پرسپولیس توان قهرمانی در آسیا را دارد؟

مطمئناً پرسپولیس آن تیمی که بتواند قهرمان آسیا شود به نظر من نیست. هنوز آن پرسپولیسی که بخواهد در قامت قهرمانی آسیا باشد نیستند اما می‌توانند باشند. ان‌شاءالله وقتی لخویا را حذف کردند مطمئناً با یارگیری فصل بعد نقاط ضعف تیم را رفع می‌کنند و می‌توانند قهرمان آسیا هم شوند. در فوتبال هیچ چیزی غیرممکن نیست و همت و غیرت ایرانی باعث می‌شود این اتفاق رقم بخورد. بازیکنان ایرانی چیزی کم ندارند اما باید پذیرفت که تیم‌های مدعی آسیا خیلی بیشتر از چند ده میلیون‌ دلار هزینه می‌کنند. آنها توز را می‌آورند و هفته‌ای 50 هزار پوند به او می‌دهند حالا شما فکرش را بکنید که آنجا چه خبر است. مطمئناً فوتبال ما از نظر بازیکن و استعداد عقب نیست و بازیکنان خیلی خوبی داریم. به نظر من مهدی طارمی همین حالا می‌تواند در آلمان یا اسپانیا بازی کند. در پرسپولیس از خط دروازه گرفته تا خط حمله بازیکنان خیلی خوبی دارد. این تیم تقویت شود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

فارس: صحبت از مهدی طارمی شد شما این بازیکن را به پرسپولیس آوردید و محصول اعتماد شما به جوان‌هاست. برخلاف شما که یک مهاجم تمام‌کننده تمام عیار بودید طارمی فرصت ‌سوزی ‌های زیادی انجام می‌دهد.

به نظر من این طور نیست مهدی طارمی بازیکن خیلی خوبی است و باید با او بیشتر کار کنند، خودش هم باید تمرکز زیادی در تمرینات در بازی‌ها به خرج دهد. او حتی می‌تواند بهتر از من شود.

فارس: شما زمانی که بازی می‌کردید در انتخاب تیم‌هایتان هوشمندانه رفتار می‌کردید به طور مثال به آرمینیابیله‌فلد رفتید که تیم معتبری نبود اما از همین تیم به بایرن‌مونیخ و هرتابرلین رفتید و حتی به فینال لیگ قهرمان اروپا رسیدید. این در حالی است که طارمی فصل گذشته انتخاب خوبی نداشت و با انتخابی عجولانه به تیم ترکیه‌ای رفت که در نهایت به ایران بازگشت. به نظر می‌رسد تفکر حرفه‌ای که شما یا مهدی مهدوی‌کیا و کریم باقری داشتید در بازیکنان امروزی وجود ندارد.

ببینید شما به نکته درستی اشاره کردید خیلی مهم است که

کدام مخدرها و افراد مشمول «موادمخدر دولتی» می‌شوند؟

زنگ خطری که «قالیباف» دیر به صدا درآورد

نگاهی دیگر به موسسات غیر مجاز

کلیدواژه: چطور ارزیابی می کنید | مسئولان پرسپولیس | باشگاه پرسپولیس | قهرمان جام حذفی | کلاس ها | میلیارد تومان | حرف ها | فوتبال ایران | اداره مالیات | فوتبال ما | کار را انجام | قهرمان آسیا | مربیان جوان | لیگ برتر | قهرمان شدن | ندیده بودم | شکست دادیم | نتایج خوبی | مهدی طارمی | نظر شما | همه چیز | امضا کردم | خیلی خوبی | تیم ها | نظر من | علی دایی | مشخص شود | درصد پول | پشت پرده | آنها چه | تیم نفت | هیچ گاه | سه تیم | خود من | ما کمک | یک تیم

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۴۸۴۵۹ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «رویداد ۲۴» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • محمدخانی:مسئولان پرسپولیس باید بازیکنان را راضی کنند/این تیم امسال هم مدعی اول قهرمانی است
 • مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مسئولان باشگاه پرسپولیس باید از لحاظ مالی و پرداخت حق و حقوق، بازیکنان را راضی کنند ناصر محمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد چالش‌های چند روز اخیر میان بازیکنان پرسپولیس و مسئولان این باشگاه گفت: من فکر نمی‌کنم این موضوع چندان حاد باشد و بخواهد که به پرسپولیس لطمه بزند. به‌هر حال این تیم بازی‌های حساسی درپیش دارد و به‌زودی باید با الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند. مسئولان پرسپولیس به‌خوبی شرایط فعلی را درک می‌کنند و پیش‌بینی من این است که آنها مشکلات را برطرف خواهند کرد.وی در ادامه یادآور شد: پرسپولیس فصل گذشته نتایج خوبی گرفت و قهرمان شد. این تیم در سوپرجام هم به قهرمانی رسید و در آسیا نیز موقعیت خوبی دارد. به‌هر حال بازیکنان در دو فصل اخیر زحمات زیادی کشیده‌اند و عملکرد خوبی داشتند. به نظر من مسئولان باشگاه پرسپولیس باید از لحاظ مالی و پرداخت حق و حقوق، بازیکنان را راضی کنند. طبیعتاً اگر این چالش ادامه داشته باشد پرسپولیس ضرر خواهد کرد.مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس وضعیت پرسپولیس را در آستانه شروع هفدهمین دوره لیگ برتر مطلوب خواند و اظهار داشت: به نظر من پرسپولیس تیم خوبی دارد و امسال هم مدعی اول قهرمانی است.انتهای پیام/ R1015203/P1010114/S3,27/CT1
 • لیگ برتر فوتبال/سرمربی پرسپولیس:هدف تکرار قهرمانی است
 • «برانکو ایوانکوویچ» روز چهارشنبه پیش از دیدار برابر فولاد خوزستان در هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران در محل سازمان لیگ در گفت و گو با خبرنگاران گفت: روند آماده سازی تیم به خوبی طی شده است و تلاش داریم نخستین دیدار فصل جدید لیگ برتر را با موفقیت پشت سر بگذاریم.سرمربی تیم پرسپولیس افزود: تیم فولاد خوزستان در نخستین مصاف در لیگ برتر مهمان پرسپولیس است و امکان دارد در نخستین دیدار برای هر تیم غافلگیرانه باشد. ضمن آنکه فشارها و انتظارت هوادران در دیدارهای نخست برای تیم های مطرح تاثیر گذار است، اما سرخپوشان در این دیدار به پیروزی می اندیشند.برانکو گفت: بازیکنان فولاد خوزستان در این بازی تلاش دارند خواسته های مربیان خود را محقق کنند. اما باید توجه داشت که پرسپولیس عنوان قهرمانی دوره قبل را یدک می کشد و در این دوره نیز هدفش قهرمانی است و به موفقیت فکر می کند.هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور فردا- پنجشنبه آغاز می شود.برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.ورزشی**9029خبرنگار:مهدی موذن انتشاردهنده:علی خورسندی
 • مایلی کهن:به خاطر پرسپولیس ممنوع المعامله شده ام
 • سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: به دلیل ۲۲ روز حضور در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس من را ممنوع‌المعامله‌ کرده‌اند در حالی‌که از هیأت مدیره پرسپولیس یک ریال پول نگرفته‌ام. به گزارش قدس آنلاین، محمد مایلی‌کهن اظهارداشت: روز گذشته به من گفتند شما شکایت دارید و نمی‌توانید معامله کنید. با شنیدن این خبر به تهران آمدم و به اداره مالیات شمیرانات مراجعه کرده‌ام و فهمیدم که به دلیل اینکه ۱۲ سال پیش به مدت ۲۲ روز عضو هیأت مدیره پرسپولیس بوده‌ام اکنون ممنوع‌المعامله شده‌ام زیرا باشگاه پرسپولیس بدهی مالیاتی دارد. وی افزود: من در تاریخ ۲۲ آبان ۸۴ ابلاغ عضویت در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را دریافت کردم همان زمان به آقای علی‌آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی گفتم اگر من مدیرعامل باشگاه نشوم در هیأت مدیره نمی‌مانم و پس از آنکه من به عنوان مدیرعامل انتخاب نشدم در نامه‌ای به رئیس وقت سازمان تربیت بدنی اعلام کناره‌گیری از هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را کردم. مایلی‌کهن تصریح کرد: در تاریخ ۱۴ آذر ۸۴ من در نامه‌ای به علی‌آبادی اعلام کناره‌گیری خود را از هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس اعلام کردم آن هم در حالیکه علی‌آبادی ریس من در سازمان تربیت بدنی بود و من با وجود اینکه کارمندش بودم اعلام کناره‌گیری کردم و اکنون به من می‌گویند به خاطر پرسپولیس ممنوع‌المعامله هستی در حالیکه در آن مدت در هیأت مدیره پرسپولیس یک ریال بابت عضویت هیأت مدیره پولی دریافت نکرده‌ام. سرمربی اسبق تیم ملی عنوان کرد: بعد می‌گویند مایلی‌کهن شر است. خدا شاهد است امروز باید سکته دوم را می‌زدم. دیشب از شمال به تهران آمدم تا ببینم چرا ممنوع‌المعامله شده‌ام.
 • تایلند حساب های بانکی نخست وزیر سابق را مسدود کرد
 • وزارت دادگستری تایلند اعلام کرد که حساب‌های بانکی نخست وزیر سابق این کشور در بخشی از رسیدگی به پرونده برنامه دولت برای یارانه برنج مسدود شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر برکنار شده تایلند برای آزاد کردن حساب‌های بانکی‌اش درخواستی نوشته و به دنبال ملغی کردن دستور مسدود شدن حساب های بانکی‌اش است. یینگلاک شیناواترا که در کودتای ۲۰۱۴ دولتش توسط خونتا برکنار شد،‌ قرار است در یک پرونده جنایی جداگانه درباره یارانه برنج که در دوران نخست وزیری‌اش مطرح شد، در روزهای آتی در دادگاه حاضر شود. این برنامه به یینگلاک شیناواترا کمک کرد تا در انتخابات ۲۰۱۱ پیروز شود چون براساس آن برنج از کشاوزران بالاتر از نرخ بازار خریداری می شد و نرخ جهانی را دور می زد اما مورد حمایت جمعیت کشاورز تایلند بود. "سومچای سوجاپونگسه"، وزیر اقتصاد تایلند به خبرنگاران گفت که کمیته‌های دولت جزئیات مربوط به ۱۲ حساب بانکی یینگلاک شیناواترا را به دپارتمان امور اجرایی حقوقی داده‌اند و این دپارتمان روی آنها اعمال قانون کرده است. یینگلاک شیناواترا درباره حساب‌های مسدود شده‌اش از این دپارتمان بیانیه‌ای دریافت کرد و مشخص شد که این حساب‌ها مسدود شده است. حامیان نخست وزیر سابق تایلند دادگاه‌ها را به صدور احکام بی پایه و اساس متهم می‌کنند و گفته‌اند که اینها مکررا علیه یینگلاک شیناواترا و برادرش تاکسین که نخست وزیر پیشین تایلند بود، اعلام جرم می کنند. برنامه اختصاص یارانه به برنج سیاستی از سوی تاکسین شیناواترا بود که در سال ۲۰۰۶ در جریان کودتایی برکنار شد و در خارج از کشور به سر می برد تا از دو سال زندان به اتهام اختلاس مربوط به پرونده خرید زمین به دور باشد. تاکسین شیناواترا در میان مردم شمال و شمال شرق تایلند محبوبیت زیادی داشت اما درمیان قدرتمندان، صاحبان مقام و اشراف زادگان تایلند منفور بود. در سال...
 • افتخاری ناامیدم کرده است/سند دارم که پرسپولیس مرا می خواست اما به خاطر استقلال جواب منفی دادم
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، وحید طالب‌لو در خصوص آخرین شرایط خود در فصل جدید نقل و انتقالات به برنامه تهران ورزشی رادیو تهران،‌ گفت:‌ به دلیل مسائل خانوادگی نمی‌توانم در نیم‌فصل اول فوتبال ایران حاضر باشم چون باید به مسافرت بروم و به همین علت در نیم‌فصل اول حاضر نخواهم شد. وی افزود: در این مدت پیشنهاداتی داشتم که دوستانم در جریان هستند ولی اولویت اول و آخر من خانواده است و فکر می‌کنم اگر قرار باشد خیلی از مسائل کانون خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، ارزش ندارد. طالب‌لو در پاسخ به این سؤال که در نیم‌فصل دوم به کدام تیم خواهد رفت،‌ گفت:‌هنوز خیلی زود است در مورد این مسائل صحبت کنم اما من تمریناتم را با مربی بدنسازم انجام می‌دهم مگر اینکه اتفاق عجیب و غریبی رخ دهد. وی در پاسخ به این سؤال که ظاهرا خیلی دل‌چرکین است،‌گفت:‌اتفاقا از کسی ناراحت نیستم و یاد گرفته‌ام از کسی توقع نداشته باشم اما ناراحت می‌شوم وقتی می‌بینم دوستانم و کسانی که سالم کار می‌کنند همیشه مشکل دارند و در کارشان مشکلاتی به وجود می‌آید. طالب‌لو در خصوص شکایت کاوه رضایی و آندو تیموریان به AFC و اینکه آیا وی طلبی از استقلال دارد یا خیر، گفت:‌از استقلال از نظر مالی طلب دارم ولی از لحاظ اخلاقی و فوتبالی نه چون هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است. من حاضرم حسابدار باشگاه استقلال ۱۰-۱۲ سالی که در این باشگاه بودم رزومه مالی‌ام را دربیاورد و ببیند در پست دروازه‌بانی چقدر از نظر مالی بازدهی و سوددهی داشتم. وی افزود: اتفاقا ۲-۳ روز پیش خدمت آقای غریب بودم چون او یکی دو بار قرارداد در زمان مدیریتش امضا کرده بود و او شاهد است که چه پیشنهاداتی داشتم ولی متاسفانه چون هیچ وقت مسائل مالی اولویتم نبود از این بابت ضرر کردم....
 • جنگ سایبری علیه برانکو و بازیکنان پرسپولیس به آنسوی مرزها کشید/پشت پرده راه اندازی یک کمپین
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، آتش زیر خاکستر تیم فوتبال پرسپولیس در نهایت عیان شد و اتفاقی که از خیلی وقت پیش احتمال رخ دادنش وجود داشت به وقوع پیوست تا قهرمانی و کسب نتایج خوب تیم پرسپولیس هم نتواند مانع رو شدن این مشکلات شود. پرسپولیسی‌ها از شرایط حاکم بر باشگاه و پرداختی که به آنها صورت گرفته ناراحت هستند. آنها منتظر بودند که با توجه به قهرمانی مقتدرانه در لیگ برتر پس از 9 سال، صعود به جمع 8 تیم برتر آسیا پس از 17 سال و قهرمانی سوپرجام برای اولین بار از نظر شرایط مالی، باشگاه با آنها بهتر راه بیاید و پرداختی‌های بهتری در این بین صورت بگیرد اما این اتفاق رخ نداد تا پرسپولیسی‌ها طغیان کنند و با مصاحبه‌ها در رسانه‌ها و انتشار متن‌هایی در فضای مجازی اعتراض خود را به شرایط حاکم نشان دهند. پس از قهرمانی سوپرجام صدای اعتراض بازیکنان پرسپولیس به صورت رسمی بلند شد و آنها از بدقولی‌های صورت گرفته و پرداخت نشدن مطالباتشان بسیار ناراحت بودند که این موضوع را به صورت هماهنگ اعلام کردند. ناراحتی بازیکنان پرسپولیس از این شرایط از قبل مشخص بود و حتی بارها در رسانه‌ها به این موضوع پرداخته شد اما هر بار مسئولان باشگاه پرسپولیس به جای رفع این مشکلات به تکذیب و تحریم رسانه‌ها پرداختند که حالا می‌توان نقش مدیران باشگاه پرسپولیس را در حاشیه‌های بوجود آمده بسیار پررنگ دانست. اخطار این موضوع را برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پیش از این داده بود، آنجا که در تاریخ 15 خرداد سال جاری طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس اعلام کرد: «مثل آتش‌نشان‌ها باید هر روز آتش اعتراض بازیکنانم را خاموش می‌کردم» (مصاحبه برانکو را می‌توانید اینجا بخوانید) نسبت به اعتراض بازیکنان به مسائل مالی اشاره کرد اما مسئولان باشگاه پرسپولیس نه تنها در پی رفع این مشکلات بر نیامدند بلکه...
 • واکنش مسئولان پرسپولیس به تهدید طارمی
 • مسئولان باشگاه پرسپولیس تصمیم به صحبت درباره تهدید مهاجم ملی پوش خود مبنی بر افشاگری ندارند. به گزارش مشرق، مهدی طارمی پس از اینکه واریزی باشگاه پرسپولیس به حسابش را دید تصمیم به انجام مصاحبه جنجالی گرفت. بازیکنی که کمتر از هم تیمی هایش پول گرفت. مهاجم گلزن پرسپولیس از افشاگردی و گفتن حقایق در باره مدیران باشگاه پرسپولیس در طول فصل داد. خبری که وقتی به گوش مدیران باشگاه پرسپولیس رسید با موضع سکوت آنها مواجه شد. طاهری به معاونان خود اعلام کرده است در این باره صحبتی انجام ندهند تا با واکنش احتمالی از سوی مهدی طارمی و برخی همبازیانش مواجه نشوند. سرپرست باشگاه پرسپولیس فعلا نمی خواهد وارد این ماجرا شود و سکوت را بهترین شیوه برای مهار این مساله انتخاب کرده است. منبع: مهر
 • واکنش مسئولان پرسپولیس به صحبت های طارمی
 • به گزارش تابناک ورزشی، مهدی طارمی پس از اینکه واریزی باشگاه پرسپولیس به حسابش را دید تصمیم به انجام مصاحبه جنجالی گرفت. بازیکنی که کمتر از هم تیمی هایش پول گرفت. مهاجم گلزن پرسپولیس از افشاگردی و گفتن حقایق در باره مدیران باشگاه پرسپولیس در طول فصل داد. خبری که وقتی به گوش مدیران باشگاه پرسپولیس رسید با موضع سکوت آنها مواجه شد.طاهری به معاونان خود اعلام کرده است در این باره صحبتی انجام ندهند تا با واکنش احتمالی از سوی مهدی طارمی و برخی همبازیانش مواجه نشوند. سرپرست باشگاه پرسپولیس فعلا نمی خواهد وارد این ماجرا شود و سکوت را بهترین شیوه برای مهار این مساله انتخاب کرده است.
 • عبدی:هواداران تمام هزینه پرسپولیس را می دهند/خط حمله به بهترین شکل تکمیل شده است
 • خبرگزاری میزان- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس به جای کمک‌های هواداران، خلاقیت درآمدزایی داشته باشد. حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص شرایط پرسپولیس در آستانه شروع لیگ برتر اظهار داشت: من بازی سوپرجام را ندیدم ولی با توجه به اینکه استخوان‌بندی تیم حفظ شده، هماهنگی و تاکتیک بازیکنان هم زیاد تغییر نکرده و پرسپولیس کار سختی برای شروع لیگ ندارد.وی در مورد بازیکنانی که پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات جذب کرده، تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که پرسپولیس فصل پیش با آن دسته و پنجه نرم می‌کرد، داشتن دفاع وسط بود که توانست این موضوع را حل کند و هم‌چنین خط حمله خود را به بهترین شکل تکمیل کند.پیشکسوت تیم پرسپولیس در مورد شرایط فولاد خوزستان برای دیدار با پرسپولیس گفت: فولاد یکی از تیم‌هایی بود که سال گذشته خیلی نوسان داشت و نتوانست به رتبه‌های بالای جدول راه پیدا کند. فصل قیل خیلی از تیم‌ها به این شکل بودن مثل سپاهان.عبدی در مورد درخواست‌های متعدد باشگاه از کمک‌های مالی مردم از طریق سامانه پیامکی، خاطرنشان کرد: این موضوع اتفاقی است که چند سالی راه افتاده. به طوری که هواداران تمام هزینه‌های پرسپولیس را پرداخت می‌کنند. بهتر است باشگاه کمی خلاقیت درآمدزایی داشته باشد تا بتواند بدهکاری خود را بدهد.انتهای پیام/
 • نماینده مردم گچساران و باشت:گچساران برای تأمین آب به چاه نیاز ندارد/اقدامات به برکت نظام است ربطی به افراد ندارد
 • به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، غلامرضا تاجگردون در آیین افتتاح فاز 2 بازگشایی رینگ مخازن آب از سد کوثر به شهر دوگنبدان که با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در منطقه پانصد دستگاه گچساران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهمی که در این شهرستان در دست اقدام بود خط انتقال آب شرب از سد کوثر به شهر دوگنبدان بوده است. وی با اشاره به طرح مطالعاتی این پروژه در سال 1390 گفت: در چند سال گذشته اعتباراتی برای اجرایی شدن این طرح تخصیص داده شد. نماینده مردم گچساران و باشت ادامه داد: فاز اول انتقال آب از سدکوثر به شهر دوگنبدان توسط آب منطقه‌ای استان صورت گرفته که در هر ثانیه 120 لیتر آب وارد مدار می‌شد. وی با اشاره به اجرایی شدن فاز دوم خط انتقال آب از سدکوثر به شهر دوگنبدان بیان کرد: با برنامه‌ریزی شهرستان گچساران نیازمند آن بود که در هر ثانیه 400 لیتر آب شرب این شهر را تامین کند. تاجگردون با اشاره به چاه‌های حفر شده برای تامین آب شرب دوگنبدان گفت: در حال حاضر تامین آب شرب دوگنبدان از سد کوثر انجام می‌پذیرد و دیگر نیازی به چاه‌های حفر شده در امامزاده جعفر برای تامین آب شرب این شهر نخواهیم داشت. وی در ادامه افزود: با افتتاح این پروژه شهرستان گچساران تا چشم اندازه 20 سال آینده دیگر با کمبود آب مواجه نخواهد شد. نماینده مردم گچساران و باشت خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته آب آشامیدنی روستاهای لیشتر باید وصل شود که این کار در این مدت صورت نگرفته است. تاجگردون با اشاره به تعداد 12 حلقه چاه تامین کننده آب شرب دوگنبدان گفت: این چاه‌ها باید از مدار خارج شوند. وی با اشاره به افت آب‌های زیر زمینی در دشت امامزاده جعفر گچساران گفت: مسوولان در دو سال آینده باید طرح حذف این چاه‌های زیرزمینی را در...
 • ادعای رامین رضاییان مسئولان پرسپولیس می خواستند به استقلال بروم
 • به گزارش ایلنا، رامین رضاییان هفته‌های پایانی لیگ شانزدهم با نظر برانکو ایوانکوویچ از لیست پرسپولیس خط خورد تا حواشی دور مدافع ملی پوش بیشتر از پیش شود؛ این شایعات زمانی مطرح‌تر شد که گفته می‌شد علیرضا منصوریان قصد دارد برای فصل جدید رضاییان را آبی پوش کند. رضاییان هماعلام کردکه تنها هدفش حضور در فوتبال اروپاست و به استقلال نمی‌رود. مدافع ملی پوش به بلژیک سفر کرد و پس از پشت سر گذاشتن آیتم‌های مدنظر با امضای قراردادی دوساله به این تیم پیوست تا به قولش عمل کرده باشد. رامین رضاییان که رقم باقی مانده قراردادش را دریافت نکرد حتی مبلغی را هم بابت دریافت رضایتنامه‌اش پرداخت کرد تا بتواند راهی لیگ بلژیک شود اما او در اظهارات اخیرش مدعی شد که مسئولان باشگاه پرسپولیس از او درخواست داشتند تا به تیم رقیب یعنی استقلال بپیوندد. مدافع اوستنده بلژیک در جدیدترین پست اینستاگرامی‌اش نوشت: سلامبه بهترینا. ‎همتون مى دونید که تو این ماه هاى سخت فقط شماها بودید که بهتون اطمینان داشتم و فقط با شما بود که مى تونستم حرفاى دلم رو بزنم ‎چه تو روزایى که بازى مى کردم و تمام تلاشم خوشحالى شما بود و چه روزایى که بازى نمى کردم و تلاشم بود تا ناراحتتون نکنم و چه روزایى که البته بدترین شایعات و سخت ترین تصمیمات جلوى روم بود اما نخواستم نگرانتون کنم.و مطمئن باشید صبر و سکوتم بخاطر شماها بود نه بخاطر اون بند بیخود در قراردادام و علیرغم تمام تلخى و اتفاقات فصل گذشته یه لحظه به قرارداد با مدیران که نه به تعهد بزرگم به پیرهن پرسپولیس و هوادارا غافل نشدم و هیچ صفر و عددى نتونست باعث بشه تا اونو جایگزین شماها کنم... این اتفاقات در حالى افتاد که من ثانیه به ثانیه، در حال عذاب بودم اما هیچ وقت از یاد شما غافل نبودم.هیچ منتى هم نیست و الانم...
 • چراغپور:پرسپولیس ۷۵ درصد شانس قهرمانی دارد
 • یک کارشناس فوتبال گفت: پرسپولیس تا ۷۵ درصد شانس قهرمانی در لیگ برتر آینده است زیرا کمترین تغییر را نسبت به فصل گذشته داشته است. به گزارش مشرق، لیگ برتر هفدهم از روز پنجشنبه آغاز می‌شود و در هیاهوی حواشی عجیب و غریب فوتبال ایران و مشکلات مالی باشگاه‌ها خبرنگار فارس به سراغ جلال چراغپور یکی از بزرگترین تئوریسن‌های فوتبال ایران رفت تا ارزیابی این کارشناس برجسته فوتبال را از نظر فنی در مورد هفدهمین دوره لیگ برتر جویا شود. چراغپور به دور از هر گونه نگاه رنگی و جانبدرانه واقعیت‌های فوتبال ایران را با شرایط فوتبال روز جهان مقایسه کرد. چکیده‌ای از حرف‌های این مربی فوتبال را در زیر می‌خوانید: * روال کیفیت لیگ برتر ما کند است لیگ برتر ما در جهت کیفی خیلی کند پیش می‌رود و دلیل آن هم جابه‌جایی‌های زیاد بازیکنان است که در بین تیم‌ها اتفاق می‌افتد. شما به‌عنوان یک کار تحقیقاتی می‌توانید تیم‌های سطح اول فوتبال جهان را مثل بارسلونا و رئال مادرید از نظر جابه‌جایی و تعداد تغییرات در یک فصل را با تیم‌های ایرانی مقایسه کنید. نوسان‌های زیادی را در این منحنی مشاهده خواهید کرد. * فوتبال ایران در جابه جایی بازیکن در جهان منحصر به فرد است جابه‌جایی‌های زیاد در فوتبال ایران یا به عبارت بهتر« فرا جابه‌جایی» به فوتبال ما ضربه می‌زند. نقل و انتقالات فوتبال ایران در جهان منحصر به فرد است و در هیچ کجای جهان این همه تغییر پست و تغییر بازیکن در تیم‌های فوتبال در یک فصل مشاهده نمی‌کنید. اینها همه یک ندا و یا سیگنال به شما می‌دهند و می‌گویند که مسئله فنی، تنظیم تیمی کار یک مربی، ایدئولوژی مربی و نحوه اندیشه یک مربی از صد درصد در فوتبال ما فقط 15 درصد جایگاه دارد. *‌ به جز برانکو 15 مربی دیگر تغییری در لیگ ایجاد نمی‌کنند! به عقیده من اگر 15...
 • استارت تیم ها برای قهرمانی/پرسپولیس اصلی ترین مدعی
 • به گزارش ایسکانیوز؛ پنجشنبه (5مرداد ماه 96) ساعت 20:45 سوت اولین دیدار در لیگ هفدهم به صدا در خواهد آمد. 16 تیم لیگ برتری به مصاف هم خواهند رفت تا شگفتی دیگری را رقم بزنند. ترکیب بسیاری از تیم هنوز مشخص نشده و اولین هفته از جذابیت و حساسیت بالاتری برخوردار است؛ در ادامه نگاهی کوتاه می اندازیم به شرایط تیم ها: پرسپولیس: قهرمان لیگ شانزدهم در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشته است؛ برانکو در اولین دیدار تیمش با ترکیب جدید موفق شد نفت تهران را در سوپرجام با نتیجه 3-0 شکست دهد و جام را بالای سر ببرد. سرخ ها 4 قهرمانی دیگر پیش رو دارند و سعی شان بر این است با رکورد شکنی همه را از آن خود کنند. شاگردان برانکو در اولین دیدار خود 5مرداد ساعت 21:00 میزبان فولاد خوزستان خواهند بود. استقلال تهران : شاگردان منصوریان فصل گذشته به عنوان نایب قهرمانی رضایت دادند؛ استقلالی ها فصل سختی را سپری کردند اما در نهایت موفق شدند با پشت سر گذاشتن رقبایی مانند تراکتورسازی در رده دوم بایستند. آبی ها نیز در فصل نقل و انتقالات موفق شدند بازیکنان با تجربه ای مانند مجتبی جباری و پژمان منتظری را جذب کنند. آبی ها در اولین هفته از لیگ هفدهم میهمان صنعت نفت آبادان خواهند بود. تراکتورسازی تبریز: پرشورهای تبریزی شاید بدترین فصل خود را شروع می کنند؛ آن ها به خاطر مشکلات و پرونده های مالی از جذب بازیکن محروم شدند. تراکتور فصل گذشته با هدایت امیر قلعه نویی موفق شد رده سوم را از آن خود کند اما با پایان فصل بخش عمده ای از بازیکنان مثل: ادینیو، جاسم کرار، سعید آقایی، محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، احمد نوراللهی، محسن بنگر از این تیم جدا شدند و هیچ جایگزینی هم ندارند. باید دید یحیی گل محمدی با تیم جدیدش در هفته اول مقابل...
 • مشکلات پرسپولیس برطرف خواهد شد/تیم ما امسال هم مدعی اصلی قهرمانی است
 • به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، ناصر محمدخانی در مورد چالش‌های چند روز اخیر میان بازیکنان پرسپولیس و مسئولان این باشگاه گفت: من فکر نمی‌کنم این موضوع چندان حاد باشد و بخواهد که به پرسپولیس لطمه بزند. به‌هر حال این تیم بازی‌های حساسی درپیش دارد و به‌زودی باید با الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند. مسئولان پرسپولیس به‌خوبی شرایط فعلی را درک می‌کنند و پیش‌بینی من این است که آنها مشکلات را برطرف خواهند کرد. وی در ادامه یادآور شد: پرسپولیس فصل گذشته نتایج خوبی گرفت و قهرمان شد. این تیم در سوپرجام هم به قهرمانی رسید و در آسیا نیز موقعیت خوبی دارد. به‌هر حال بازیکنان در دو فصل اخیر زحمات زیادی کشیده‌اند و عملکرد خوبی داشتند. به نظر من مسئولان باشگاه پرسپولیس باید از لحاظ مالی و پرداخت حق و حقوق، بازیکنان را راضی کنند. طبیعتاً اگر این چالش ادامه داشته باشد پرسپولیس ضرر خواهد کرد. مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس وضعیت پرسپولیس را در آستانه شروع هفدهمین دوره لیگ برتر مطلوب خواند و اظهار داشت: به نظر من پرسپولیس تیم خوبی دارد و امسال هم مدعی اول قهرمانی است. تسنیم 450
 • برانکو:ما پرسپولیس هستیم و هدفمان کسب بیشترین تعداد قهرمانی خواهد بود
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در آغاز فصل هفدهم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی فردا ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی به مصاف فولاد خوزستان می‌رود. برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری قبل از این دیدار گفت: از فردا فصل جدید شروع می‌شود. به خاطر همین در باشگاه جلسه‌ای داشتیم که درباره تمام موضوعات مهم فصل صحبت کردیم صحبت کردیم. مقدمه این فصل با یک بازی زیبا مقابل نفت آغاز شد. برای اولین قهرمانی‌مان در فصل جدید خیلی خوشحالیم و به بازیکنانم این قهرمانی را تبریک می‌گویم. او افزود: ابتدای فصل گذشته و این فصل اعلام کردم که چه اهدافی داریم. هدفمان این است که اکثر بازی‌ها را ببریم و بیشترین قهرمانی را کسب کنیم. ما پرسپولیس هستیم و طبیعی است که بیشترین فشار روی ما است. بازیکنان نشان دادند که می‌توانند تحت این فشار به بهترین نحو عمل کنند. برانکو ادامه داد: اگر چه زمان آماده‌سازی تیم کم بود ولی خوشحالیم که فصل آغاز شده است. همیشه تجربه من می‌گوید که اولین بازی در خانه و درحالی که شما گزینه قاطع قهرمانی هستید بسیار سخت است. اگر شما لیگ‌های دیگر را هم دنبال کنید می‌بینید که اولین بازی‌ها غافل‌گیری دارد چون همیشه این فشارها فشار طاقت‌فرسایی است. به همین خاطر حتی پیش می‌آید که تیم‌های ضعیف کارهای بزرگی می‌کنند. فولادی‌ها پارسال یک امتیاز از ما گرفتند و در بازی برگشت هم در آخرین دقایق با گل وحید امیری بردیم. او همچنین گفت: آنها تیم جدیدی دارند و بازیکنان جدید این تیم هرچه زودتر با مربی جدیدشان هماهنگ می‌شوند. این تیم هم مانند تیم‌های دیگر سعی در پیشرفت دارد. ما دو بازی دوستانه فولاد مقابل سپیدرود و گل گهر را آنالیز کردیم ولی این‌ها بازی‌هایی است که نمی‌توان دقیق بررسی کرد. چیزی که ما می‌دانیم این است که تیمی مقابل پرسپولیس بازی می‌کند که متفاوت از دو سه هفته...
 • بازی سختی با پرسپولیس داریم/قولی برای قهرمانی نداده ام
 • سرمربی فولاد خوزستان گفت: بازی با پرسپولیس سخت است ولی دوست داریم بهترین بازی را انجام بدهیم. به گزارش خبرگزاری مهر، سیروس پورموسویدر نشست خبری پیش از بازی با تیم فوتبال پرسپولیسکه ظهر امروز در سالن کنفرانس سازمان لیگ برگزار شد به خبرنگاران گفت: پیش از آنکه بخواهم درباره بازی با پرسپولیس صحبت کنم می خواهم درباره آخرین دیدار تیممکه با استقلالخوزستان بود، صحبت کنم. دیداری که برابر صبای قم انجام دادم که نشان دهنده پاکی و سالم بودن فوتبال بود. وی درباره بازی با پرسپولیس گفت: دیدار با پرسپولیس همیشه جذاب است. خودمان هم دوست داشتیم اولین دیدارمانرا خارج از خانه بازی کنیم. فولاد خوزستان بازیکنان جوانی دارد و بر همین اساس لازم بود به دوراز استرس هواداران بازی کنیم. سرمربی فولاد خوزستان درباره صحبت هایی که با مدیران باشگاه و در رابطه با عملکرد این در فصل پیش رو، گفت: هیچ قولی برای قهرمانی ندادیم. تنها برای بهتر شدن جایگاه صحبت کردیم. با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی مان هم محدود شده بود. وی در پاسخ به این سوال که آیا برای کسب تساوی به مصاف پرسپولیس می رود یا خیر گفت: دوست دارم هر کسی بازی تیمم را می بیند لذت ببرد. بازی با پرسپولیس واقعا سخت است اما دوست دارم بهترین بازی را انجام دهیم. پورموسوی درباره جذب آرش افشین در روزهای پایانی مانده به شروع لیگ برتر گفت: او از خانواده فولاد است. اما به دلیل مشکلات فنی نمی توانیم چهار پنج هفته در اختیار داشته باشیم. او بازیکن مثمر ثمری است و می تواند به فولاد کمک کند.
 • مدعیان قهرمانی در خط شروع/سخت ترین بازی پرسپولیس استقلال در برزیل ایران
 • خبرگزاري آريا - هفدهمين دوره ليگ برتر از روز پنجشنبه آغاز مي شود و تيم هاي پرسپوليس و استقلال در هفته نخست مقابل حريفان خوزستاني صف آرايي مي کنند.به گزارش خبرگزاري فارس، هفدهمين دوره ليگ برتر از روز پنجشنبه آغاز مي‌شود.فوتبال باشگاهي ايران حدود دو ماه تعطيلي را پشت سر گذرانده و اکنون هواداران مشتاقانه منتظر سوت آغاز رقابت‌هاي ليگ حرفه‌اي هستند. هرچند چالش‌هاي فوتبال ايران همچنان پابرجاست. باشگاه‌ها با مشکل اقتصادي دست به گريبان هستند و حتي پرسپوليس قهرمان فصل گذشته که چند روز پيش هم اولين جام قهرماني اين فصل خود را دشت کرد درگير مشکلات مالي است و بازيکنانش به شدت به اين مساله معترض شدند. ساير تيم‌ها هم به اندازه خود با چنين مشکلاتي روبه رو هستند و هنوز هم وضعيت حق پخش تلويزيوني مشخص نيست و با اين روند شرايط درآمدزايي براي فوتبال ايران و باشگاه‌ها مشکل‌تر از قبل خواهد بود. با اين حال ليگ برتر در مستطيل سبز همچنان براي فوتبالدوستان ايراني جذاب و پرهيجان است.نگاهي به بازي‌هاي هفته اول ليگ برتر مي‌اندازيم:سياه جامگان - ذوب آهن؛ شاگردان آماده قلعه نويي مقابل تيم ميثاقيانامير قلعه‌نويي از اينکه قرار است در هفته اول تيمش به مشهد برود ابراز شادماني کرد و گفت زيارت امام رضا(ع) سعادت بزرگي است که نصيب او و تيمش شده است. سبزپوشان اصفهاني دوره آماده سازي خوبي را پشت سرگذاشته‌اند و بازي‌هاي تدارکاتي مناسبي برگزار کردند. شاگردان قلعه‌نويي حتي تيم ملي ازبکستان را هم در ديداري دوستانه شکست دادند. آخرين برد آنها روز شنبه مقابل سپاهان در اصفهان بود.اکنون ذوب آهن کاملا آماده براي اين مسابقه است ولي شرايط سياه‌جامگان متفاوت است. هرچند اکبر ميثاقيان به هواداران اين تيم مشهدي اميدواري داده که سياه‌جامگان اين فصل نمي‌خواهد فقط براي بقا بجنگد اما جشن رونمايي پيراهن سياه‌جامگان پر از حاشيه‌هاي رنگارنگ بود تا حواشي براي تيم سياه‌جامگان زودتر از ليگ شروع شود....
 • پرسپولیس نشان داد شانس اول قهرمانی است/به دنبال اهتزاز پرچم ایران هستیم
 • به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رحمان رضایی، پیشکسوت ملی پوش باشگاه پرسپولیس، در گفتگو با خبرنگار برنا درباره وضعیت سرخپوشان در لیگ هفدهم اظهار داشت: ابتدا اجازه بدهید کسب قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام را به همه هواداران، بازیکنان و کادر فنی تبریک بگویم. درست است که تیم نفت در شرایط خوبی قرار نداشت و چند ساعت از تغییر سرمربی آنها می گذشت اما این از ارزش های بچه های تیم چیزی کم نمی کند. آنها به خوبی 90 دقیقه بر بازی سوار بودند و توانستند با یک برد قاطع قهرمانی را به خود اختصاص دهند. مدافع تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2006 افزود: کادر فنی پرسپولیس به خوبی نقاط ضعف فصل پیش را شناسایی کرد و در فصل نقل و انتقالات و در اردوهای پیش فصل آنها را برطرف ساخته است و از طرفی روی نقاط قوت خود نیز به خوبی تمرکز کرده و من فکر می کنم پرسپولیس نشان داد شانس اول قهرمانی در لیگ هفدهم است. مدافع اسبق مسینا ایتالیا درباره حضور سرخپوشان در آسیا اظهار داشت: معتقدم تیم پرسپولیس تا آن زمان و با انجام چند بازی در لیگ به اوج آمادگی خود به لحاظ فنی دست پیدا کند و بتواند با شایستگی از سد حریف سرسخت خود عبور کند. سرمربی تیم فوتبال پیام نور درباره وضعیت این تیم نیز عنوان کرد: ما تمرینات خود را برای حضور در برای مسابقات آسیایی دانشجویان در کشور کره جنوبی آغاز کرده ایم و به عنوان نماینده ایران و تیم ملی دانشجویی ایران در این رقابت ها حضور داریم و مهمترین هدف ما اهتزاز پرچم مقدس کشورمان است. از همین رو بنده از باشگاه ها می خواهم به تیم دانشجویان کمک کنند. من مربی باشگاهی نیز بوده ام و شرایط آنها را درک می کنم اما بسیار امیدوارم باشگاه ها حداقل 2 تا 3 هفته بازیکنان خود...
 • حاج رضایی:پرسپولیس استقلال و دو تیم اصفهانی مدعیان اصلی قهرمانی هستند/برانکو از مربیان ایرانی جلوتر است
 • خبرگزاري آريا - يک کارشناس فوتبال گفت: پرسپوليس، استقلال، ذوب آهن و سپاهان مدعيان اصلي قهرماني فصل آينده هستند.به گزارش خبرگزاري فارس، امير حاج‌رضايي سال‌ها در فوتبال باشگاهي و ملي ايران در بالاترين سطح به عنوان بازيکن، مربي، سرپرست و مدير حضور داشته است با اين کارشناس در مورد شرايط فني ليگ برتر ايران گفت‌وگويي انجام داده‌ايم که حرف‌هاي اين مربي را در زير مي‌خوانيد:* سه گروه تيم در ليگ وجود داردهمه مي‌دانيم جذابيت فوتبال به خاطر غافلگيري آن است و آنچه من عرض مي‌کنم قطعي و صددرصد نيست و مطالبم را براساس اطلاعات، ذهنيات و تجربياتم بيان مي‌کنم بنابراين اگر در طول فصل خلاف حرف‌هايم در مسابقات رخ داد از قبل تسليم هستم. اما در تمام ليگ‌هاي فوتبال چه ليگ‌هاي مدرن اروپايي و چه ليگ برتر ما سه گروه تيم وجود دارد. گروه اول تيم‌هايي هستند که براي قهرماني مي‌جنگند و گروه دوم تيم‌هايي هستند که براي بقا و سقوط نکردن مبارزه مي‌کنند و گروه سوم تيم‌هايي هستند که مي‌خواهند سهميه بگيرند و جايگاه مناسبي در جدول داشته باشند.* پرسپوليس، استقلال، ذوب آهن و سپاهان مدعي اصلي قهرماني‌به عقيده من پرسپوليس و استقلال و ذوب‌آهن و سپاهان چهار تيم مدعي اصلي قهرماني هستند البته ممکن است تيم‌هاي ديگري هم باشند که بتوانند به آنها آسيب برسانند و خودشان را به آنها نزديک کنند. با اين حال به نظر من شرايط فوتبال اينگونه نيست که بگوييم چون فلان تيم بهترين بازيکنان را جذب کرده حتماً شانس قهرماني دارد. زيرا ممکن است در يک تيم در برخي از پست‌ها تورم بازيکن باشد و در پست ديگر بازيکن نداشته باشند. * تنها نماينده ايران در آسيا درگير مشکلات مالي استدر فوتبال ايران مسائلي هست که شما اين مسائل را در فوتبال مدرن نمي‌بينيد مثلاً پرسپوليس که قهرمان ليگ شده و تنها نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا است اکنون درگير مشکلات مالي...
 • گزارش تمرین پرسپولیس/انجام فوتبال هدفمند سرخ پوشان
 • به گزارش وانانیوز، به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان تمرین امروز سه‌شنبه را از ساعت 17:30 دقیقه پس از صحبت‌های سرمربی آغاز کردند. برانکو پیش از آغاز تمرین به مدت 10 دقیقه برای بازیکنان صحبت کرد و از اهمیت بازی با فولاد و اینکه اولین بازی لیگ است، توضیحاتی را به بازیکنان ارائه داد. بازیکنان پس از آن زیر نظر مارکو به گرم کردن پرداختند. در ادامه، سرخپوشان به سه گروه تقسیم شدند. گروه اول پرش از روی موانع را در دستور کار داشتند و گروه دوم کارهای کششی و دسته سوم نیز به کار با توپ پرداختند و در جریان آن جای گروه‌ها تغییر می‌کرد. سپس بازیکنان به دو گروه تقسیم شده و کار با توپ را در دستور کار قرار دادند. گلرها هم با ایگور به تمرینات اختصاصی پرداختند. فوتبال هدفمند، بخش بعدی تمرین بود که زیر نظر کادر فنی انجام شد. تاکتیک‌های تیمی پرسپولیس برابر بازی با فولاد خوزستان مرور شد. سانتر از جناحین و ضربه به سمت دروازه مرحله بعدی تمرین سرخپوشان بود و در پایان، بازیکنان بدن‌ها را سرد و راهی رختکن شدند.
 • معمای مصدومیت جباری چیست/اظهارات مدافع سابق پرسپولیس علیه مسئولان این تیم/راهکار استقلالی ها برای جبران قراردادهای میلیاردی
 • به گزارشگروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان،اهم اخبار ورزشی مورخ دوم مرداد ماه را در بسته ذیل مشاهده می‌کنید. جبران قرارداد‌های میلیاردی با حذف مربیان! مسئولان استقلال به دنبال این هستند تا با حذف برخی از افراد کادر فنی بار مالی این تیم را به اندازه‌ای کاهش دهند. عابدینی: هر کس اعتراض کند، تهدید یا حذف می‌شود/ تاج باید بداند مدیریت قوی مشاوره خوب می‌خواهد/ درودگر به کسی باج نمی‌دهد سرپرست سابق کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال معتقد است در فدراسیون فوتبال هر کس اعتراض کند، تهدید و یا حذف می‌شود. دنیای وزنه برداری در انتظار بازگشت قویترین مرد جهان بازگشت سعید علی حسینی به عرصه مسابقات ورزشی می‌تواند رقابت را در دسته فوق سنگین جذاب‌تر از گذشته کند. اظهارات رامین رضاییان علیه مسئولان پرسپولیس+عکس مدافع سابق پرسپولیس در صفحه شخصی خود مطلبی علیه مسئولان این باشگاه منتشر کرد. نیمار در رادار فرانسوی ها/ رونالدو در آستانه خروج از مادرید/ احتمال بازگشت زلاتان قوت گرفت نقل و انتقالات اروپایی در چند روز گذشته با بیشتر شدن فعالیت‌های تیم‌های بزرگ اروپایی رنگ و بوی متفاوتی گرفته است. AFC تولد مهدوی کیا را تبریک گفت: +عکس کنفدراسیون فوتبال آسیا در فضای مجازی با انتشار پستی تولد موشک فوتبال ایران را تبریک گفت. حضور منصوریان و افتخاری همراه با محرومان استقلال در کمیته انضباطى مدیر عامل و سرمربی استقلال همراه با ٣ بازیکن محروم تیمش به کمیته انضباطى فدراسیون مى روند. سکوت استقلال در مقابل جنجال مدیر برنامه باشگاه استقلال در مورد آخرین حواشی ایجاد شده در خصوص مهاجم سابق این تیم موضعی نگرفته است. توضیحات سرپرست استقلال درباره معمای مصدومیت جباری سرپرست تیم فوتبال استقلال به تایید مصدومیت جباری از سوی ایفمارک واکنش نشان داد. هافبک عراقی پرسپولیس، تا آخر هفته در تهران خرید جدید پرسپولیس تا...
 • لیگ برتر فوتبال/سرمربی فولاد:مقابل پرسپولیس نگرانی نداریم
 • «سیروس پور موسوی» روز چهارشنبه در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پرسپولیس در هفته نخست لیگ برتر باشگاه های کشور افزود: به طور حتم حساسیت میزبانی در هفته نخست لیگ برتر برای پرسپولیس وجود دارد.وی در خصوص عملکرد نامناسب فولاد در چند فصل گذشته لیگ برتر اظهار داشت: با توجه به بودجه باشگاه، سعی کردیم بازیکنان بومی را جذب کنیم تا عملکرد تیم از فصل قبل بهتر شود.پورموسوی ادامه داد: با توجه به شرایط هر مسابقه بازیکنان مورد نظر را انتخاب و روانه میدان می کنیم و در دیدار فردا مقابل پرسپولیس نیز با توجه به قدرت تیم حریف، ترکیب تیم را انتخاب می کنیم.وی ادامه داد: شخصا علاقمند هستم در هر دیداری بازی زیبایی هر دو تیم ارایه دهند و به طور قطع در ورزشگاه آزادی تهران، بازی زیبا و جذاب خواهد شد.پورموسوی در خصوص استفاده از «آرش افشین» مهاجم این تیم در هفته های نخست گفت: برای آنکه افشین بتواند آمادگی لازم را کسب کند در هفته های نخست از او استفاده نمی کنیم و از هفته های پنجم یا ششم به بعد با آمادگی بیشتری در ترکیب تیم قرار خواهد گرفت.دیدار تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان در هفته نخست هفدهمین دوره لیگ برتر باشگاه های کشور روز پنجشنبه ساعت 21 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود.ورزشی**9029**1067**خبرنگار: مهدی موذن انتشاردهنده:علی خورسندی
 • طالب لو:به پرسپولیس نرفتم اما بدترین رفتارها در استقلال با من شد/در نیم فصل اول از فوتبال ایران دور هستم
 • به گزارش ایسکانیوز ،‌ وحید طالب‌لو در خصوص آخرین شرایط خود در فصل جدید نقل و انتقالات به برنامه تهران ورزشی رادیو تهران،‌ گفت:‌ به دلیل مسائل خانوادگی نمی‌توانم در نیم‌فصل اول فوتبال ایران حاضر باشم چون باید به مسافرت بروم و به همین علت در نیم‌فصل اول حاضر نخواهم شد. وی افزود: در این مدت پیشنهاداتی داشتم که دوستانم در جریان هستند ولی اولویت اول و آخر من خانواده است و فکر می‌کنم اگر قرار باشد خیلی از مسائل کانون خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، ارزش ندارد. طالب‌لو در پاسخ به این سؤال که در نیم‌فصل دوم به کدام تیم خواهد رفت،‌ گفت:‌هنوز خیلی زود است در مورد این مسائل صحبت کنم اما من تمریناتم را با مربی بدنسازم انجام می‌دهم مگر اینکه اتفاق عجیب و غریبی رخ دهد. وی در پاسخ به این سؤال که ظاهرا خیلی دل‌چرکین است،‌گفت:‌اتفاقا از کسی ناراحت نیستم و یاد گرفته‌ام از کسی توقع نداشته باشم اما ناراحت می‌شوم وقتی می‌بینم دوستانم و کسانی که سالم کار می‌کنند همیشه مشکل دارند و در کارشان مشکلاتی به وجود می‌آید. طالب‌لو در خصوص شکایت کاوه رضایی و آندو تیموریان به AFC و اینکه آیا وی طلبی از استقلال دارد یا خیر، گفت:‌از استقلال از نظر مالی طلب دارم ولی از لحاظ اخلاقی و فوتبالی نه چون هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است. من حاضرم حسابدار باشگاه استقلال 10-12 سالی که در این باشگاه بودم رزومه مالی‌ام را دربیاورد و ببیند در پست دروازه‌بانی چقدر از نظر مالی بازدهی و سوددهی داشتم. وی افزود: اتفاقا 2-3 روز پیش خدمت آقای غریب بودم چون او یکی دو بار قرارداد در زمان مدیریتش امضا کرده بود و او شاهد است که چه پیشنهاداتی داشتم ولی متاسفانه چون هیچ وقت مسائل مالی اولویتم نبود از این بابت ضرر کردم. طالب‌لو تاکید کرد: با افتخاری هم جلسه...
 • ناامنی شغلی ربطی به عرضه و تقاضا ندارد/دولت حامی طبقه کارگر باشد
 • حسین حبیبی (دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار کشور) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با بحث امنیت شغلی کارگران گفت: موضوع امنیت شغلی، چالش اصلی جامعه کارگری است و پیرو دستور رئیس جمهور در یازدهم اردیبهشت (روز جهانی کارگر) و جلسه‌ای که کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با وزیر کار در بیستم اردیبهشت برگزار کرد، چشم انتظار حمایت دولت و ساماندهی قراردادهای موقت هستیم. وی در ادامه بحث به بهانه جویی‌های بی‌مورد کارفرمایان در زمینه عقد قراردادهای موقت پرداخت و گفت: در حال حاضر در جامعه ما، ناامنی شغلی ربطی به عرضه و تقاضا ندارد؛ یعنی این نیست که عرضه خیلی بیش از تقاضا باشد و موازنه را به هم بزند؛ کارگاههای بزرگی هستند که کار دارند و تولید در آنها رونق دارد اما با کارگر قرارداد موقت می‌بندند. حبیبی ادامه داد: قراردادهای موقت یک ماهه و استمرار آن به مدت چند سال متوالی، نشان می‌دهد که عرضه و تقاضا ناموزون نیست و به اندازه چند سال کار مداوم وجود دارد اما کارفرما حاضر به عقد قرارداد دائم نیست. بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه ناامنی شغلی کارگران به بی‌اخلاقی حرفه‌ای کارفرمایان برمی‌گردد؛ افزود: سودجویی و خودبینی ذات سرمایه‌داری است و این دولت است که بایستی در مقابل این بی‌اخلاقی‌ها در حمایت از کارگران موضع‌گیری کند. حبیبی با تاکید بر اینکه بحث امنیت شغلی با سه جانبه‌گرایی به نتیجه نمی‌رسد؛ افزود: راه‌حل این است که دولت حامی طبقه کارگر باشد؛ در ارتباط با تبصره یک ماده 7، هرچه زودتر حداکثر مدت قراردادهای موقت را تعیین کند و در مورد تبصره دو ماده 7 نیز بایستی اراده کارگر در عقد قرارداد حاکم شود. وی در توضیح این مطلب گفت: در شرایط فعلی، کارگران هیچ نقشی در تنظیم قرارداد و شرایط آن ندارند؛ خواسته کارفرمایان به آنها تحمیل می‌شود و وظیفه دولت است که چشم...
 • آغاز هیجان فوتبال در ایران/از عطش استقلال در آبادان تا قدرت نمایی پرسپولیس در آزادی
 • خبرگزاری میزان- هفته اول فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشورمان فردا و پس فردا با برگزاری 8 دیدار کلید می‌خورد. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، بعد از چند ماه تعطیلی قرار است تنور فوتبال ایران با آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشورمان داغ شود. لیگی که به عقیده خیلی از کارشناسان فوتبال ایران می‌تواند جذاب، سخت و غیر قابل پیش‌بینی باشد. پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب‌آهن، سایپا، تراکتورسازی، پدیده و حتی تراکتورسازی جوان می‌توانند گزینه‌های جدی کسب قهرمانی باشند. فولاد، پیکان و گسترش فولاد هم می‌توانند تیم‌هایی جذاب باشند. در مجموع باید دید فصل جدید فوتبال ایران با چه کیفیتی آغاز می‌شود. پنج‌شنبه 5 مرداد * سیاه‌جامگان - ذوب‌آهن/ ورزشگاه نامعلوم/ ساعت 20:45 دو تیم در شرایطی روبروی هم قرار می‌گیرند که وضعیت متفاوتی دارند. سیاه‌جامگان که فصل گذشته در دقیقه 90 در لیگ برتر ماندنی شد برای فصل جدید تغییرات زیادی در بازیکنانش ایجاد کرده است. اکبر میثاقیان به همراه مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند دست به جوان گرایی بزنند و بازیکنان جوان و بومی زیادی را جذب کردند. در طرف مقابل ذوب‌آهن با جذب امیر قلعه‌نویی پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر امیدوار است بتواند به قهرمانی در لیگ برسد. ذوبی‌ها زیاد در فصل نقل‌وانتقالات فعال نبودند و با حفظ اسکلت فصل پیش و اضافه کردن چند بازیکن به فکر گذراندن فصلی خوب هستند. نکته جالب این بازی این است که فعلا ورزشگاه محل برگزاری مسابقه مشخص نیست! * استقلال خوزستان - تراکتورسازی/ ورزشگاه غدیر اهواز/ ساعت 21 یکی از تیم‌هایی روزهای سختی را هم در فصل گذشته و هم پیش از آغاز فصل جدید پشت سر گذاشت استقلال خوزستان بود. قهرمان لیگ پانزدهم، فصل پیش روزهای تلخ و بی پولی را پشت سرگذاشت و در آخر هم نتوانست در لیگ برتر به جایگاه مناسبی برسد. البته استقلالی‌های خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا وضعیت بهتری...
 • برانکو:دلیلی برای جریمه کردن طارمی وجود ندارد/ما پرسپولیس هستیم و بیشترین فشار روی ما است
 • ورزش>لیگ برتر - سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران در اولین نشست خبری لیگ هفدهم حاضر شد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار مقابل فولاد خوزستان گفت: از فردا فصل جدید شروع می‌شود. به خاطر همین در باشگاه جلسه‌ای داشتیم که درباره تمام موضوعات مهم فصل صحبت کردیم صحبت کردیم. مقدمه این فصل با یک بازی زیبا مقابل نفت آغاز شد. برای اولین قهرمانی‌مان در فصل جدید خیلی خوشحالیم و به بازیکنانم این قهرمانی را تبریک می‌گویم. او در ادامه گفت: ابتدای فصل گذشته و این فصل اعلام کردم که چه اهدافی داریم. هدفمان این است که اکثر بازی‌ها را ببریم و بیشترین قهرمانی را کسب کنیم. ما پرسپولیس هستیم و طبیعی است که بیشترین فشار روی ما است. بازیکنان نشان دادند که می‌توانند تحت این فشار به بهترین نحو عمل کنند. برانکو گفت: اگر چه زمان آماده‌سازی تیم کم بود ولی خوشحالیم که فصل آغاز شده است. همیشه تجربه من می‌گوید که اولین بازی در خانه و درحالی که شما گزینه قاطع قهرمانی هستید بسیار سخت است. اگر شما لیگ‌های دیگر را هم دنبال کنید می‌بینید که اولین بازی‌ها غافل‌گیری دارد چون همیشه این فشارها فشار طاقت‌فرسایی است. به همین خاطر حتی پیش می‌آید که تیم‌های ضعیف کارهای بزرگی می‌کنند. فولادی‌ها پارسال یک امتیاز از ما گرفتند و در بازی برگشت هم در آخرین دقایق با گل وحید امیری بردیم. او همچنین گفت: آنها تیم جدیدی دارند و بازیکنان جدید این تیم هرچه زودتر با مربی جدیدشان هماهنگ می‌شوند. این تیم هم مانند تیم‌های دیگر سعی در پیشرفت دارد. ما دو بازی دوستانه فولاد مقابل سپیدرود و گل گهر را آنالیز کردیم ولی این‌ها بازی‌هایی است که نمی‌توان دقیق بررسی کرد. چیزی که ما می‌دانیم این است که تیمی که مقابل پرسپولیس بازی می‌کند متفاوت از دو سه هفته قبلش ظاهر می‌شود....

کلیدواژه