به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از ایرنا اردیبهشت
٢٩
2017-05-30@10:53:34 GMT

شهر بار دیگر غرق در شور حماسه سازی

برخورد حذفی با مطهری هزینه سنگینی دارد/مطهری دیگر یک فرد نیست یک جریان است

آرای نامزد پیروز حلال نیست چون گفته شد نامزد مقابل قاتل است!/ آرا با صداقت به دست نیامد

ملتی که 39 سال برای دفاع از آرمان ها و ارزش های خود به میدان آمده اند، بار دیگر از همان ساعت های نخست صبح 29 اردیبهشت، برای ثبت سرنوشت چهار سال دیگر از آینده کشور و شهر خود حاضر شدند و نخستین آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را به صندوق رای انداختند.
زنجان مثل تمام نقاط کشور، بار دیگر پس از روزهایی پر شور و نشاط، ساعت ها انتظار، سرانجام شاهد آغاز رای گیری شد و مردم از همان ساعت های نخست حتی پیش از صرف صبحانه در شعب اخذ رای حاضر شدند و نامزدهای مورد نظر خود را انتخاب کردند.
در اینکه انتخابات سرنوشت ساز است، شکی نیست اما بدون شک حتی سرنوشت سازی یک انتخابات در گروی حضور و مشارکت گسترده مردمی است که آن جامعه را می سازند.
مردم می خواهند و تصمیم می گیرد و با هر رای و نظر خود سرنوشت چهار سال جمهوری اسلامی ایران را رقم می زنند، حضوری که در ایران متفاوت از تمام کشورهای جهان است و هر رای تک تک این ملت انبوهی از معنا و مفهوم را به دنبال دارد.
امروز مردم هم با علم به این معنا و تاثیرگذاری، به میدان آمده اند و برخی حتی پیش از آغاز فعالیت شعب اخذ رای، در این مکان ها حضور یافته اند و از همان ساعت های نخست، شلوغی در شعب موج می زند.
این مردم آمده اند تا بار دیگر نشان دهند که همچون موجی خروشان می توانند به حرکت درآیند و ساحل آرامش و امن تمام دشمنان و مخالفان این سرزمین را بر هم زنند.
این مردم از ابتدا نشان داده اند که مرج اند و خروشان و نه همچون مردابی فسرده و در رکود، می آیند، می سازند و تاریخ می نگارند.
امروز هم همچون تمام عرصه های مختلف انقلاب اسلامی، مردم ایران در جای جای کشور، حضور یافته اند تا 29 اردیبهشت را به برگ دیگری از تاریخ این مرز و بوم تبدیل کنند و نشان دهند این وقایع نیستند که تاریخ می نویسند این مردم هستند که وقایع را رقم می زنند و تاریخ را شکل می دهند.
926 شعبه اخذ رای برای 29 اردیبهشت و جمع آوری آرای مردم پیش بینی شده اند و بناست نزدیک 20 هزار نفر در روند برگزاری انتخابات در استان زنجان نظارت، فعالیت و همکاری داشته باشند.
3001/6085
خبرنگار: مینا افشاری ** رویا رفیعی

مهران مدیری مواضع جنجالی خود مقابل دولت را تکرار کرد

دفاع‌ شورای‌ ائمه‌ جمعه‌ از خطبه‌ تفرقه‌انگیز

اجرای شهرام ناظری در جشن پیروزی روحانی(تصاویر)

کلیدواژه: بار دیگر

منبع: ایرنا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۳۴۸۲۱۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • همایش تداوم حماسه حضورباسخنرانی رئیسی
 • به گزارش جهان نیوز، همایش تداوم حماسه حضور یکشنبه شب با سخنرانی حجت الاسلام رئیسی در مجتمع جامعه الحسین رزمندگان اسلام مشهد برگزار شد تصاوير کوچک تصاوير بزرگ اسلايد تصاوير
 • شعله ور شدن شور انقلاب از حماسه تاریخی ۵ رمضان اصفهان
 • اصفهان-یکی از حوادث تاریخ انقلاب اسلامی در اصفهان در روز ۱۹ مرداد ۱۳۵۷ شمسی مصادف با ۵ رمضان سال ۱۳۹۸ قمری اتفاق افتاد؛ کشتار بی‌سابقه مردم اصفهان و جوششی که خونی جدید در رگ‌های انقلاب به جریان انداخت. قدس آنلاین، گروه استان‌ها، راضیه کشاورز: حماسه‌آفرینی بزرگ‌مردان اصفهانی سبب شد تا برای نخستین بار نوکران استکبار مجبور به برقراری حکومت‌نظامی شوند و اولین حکومت‌نظامیدر اصفهان برگزار شود. در آستانه فرارسیدن سالروز حماسه خونین پنجم رمضان، که منجر به شهادت تعدادی از جوانان اصفهانی و اعلام نخستین حکومت‌نظامی در شهر اصفهان شد، گفت‌وگویی را با «رسول یاحی»دبیر نشست نخبگان مبارز انقلاب اسلامیانجام داده‌ایم تا حماسه ۵ رمضان را در ذهن شما خوانندگان به تصویر بکشیم. حماسه ۵ رمضان اصفهان چگونه اتفاق افتاد؟ ۵ رمضان انتهای یک مقطع زمانی و حرکت‌های مبارزاتی بود که به‌صورت خودجوش در شهر اصفهان اتفاق افتاد و ریشه آن به دستگیری حضرت آیت‌الله سید جلال‌الدین طاهری و تعدادی از انقلابیون توسط ساواک بازمی‌گردد. در آن زمان مردم، نخبگان و مبارزان انقلابی برای اعتراض به دستگیری آیت‌الله طاهری و تعدادی از فعالان انقلاب، حرکتی حماسی انجام دادند. مردم با محوریت بازاریان و سیاسیون آن زمان در منزل آیت‌الله خادمی که یکی از فقها و علمای بزرگ استان اصفهان به شمار می‌رفتند، تحصن کردند تا حکومت را برای آزادی حضرت آیت‌الله طاهری و دیگر انقلابیون دستگیرشده، تحت‌فشار قرار دهند. در این حرکت خودجوش، سماجتی بین مردم و حکومت شاهنشاهی ایجاد شد؛ آیت‌الله خادمی هم، فشارهایی به حکومت وارد می‌کردند تا خواسته مردم برآورده شود، اما حکومت زیر بار نرفت و پس از گذشت ۹ روز که تحصن ادامه داشت، یک‌شب به منزل آیت‌الله خادمی هجوم آوردند و تعدادی از مردم را شهید و عده‌ای دیگر را مجروح کردند. تصور نظام این بود که با این حرکت قائله اعتصاب و اعتراض مردم خاتمه پیداکرده است. شما آن زمان چندساله بودید...
 • حماسه کلاه سبزهای بوشهری در علمیات الی بیت المقدس
 • چه بسیارند گمنامانی که ایستادند تا ما در آرامش بخوابیم و رفتند تا ما بمانیم، در هر کوی و کوچه ای لاله ای رویید و رخ نمایی کرد و پس از صباحی رخت سفر بربست و چه بسیار جانبازانی که جان شیرین خود را در طبق اخلاص نهادند تا جان ما در شهرها و روستاها در آرامش و امنیت باشد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ چه بسیارند گمنامانی که ایستادند تا ما به آرامش بخوابیم و رفتند تا ما بمانیم، در هر کوی و کوچه ای لاله ای رویید و رخ نمایی کرد و رخت سفر بربست. و چه بسیار جابازانی که جان شیرین خود را در طبق اخلاص نهادند تا جان شیرین ما در شهرها و روستاها در آرامش و امنیت باشد. یکی از آن جانبازان بوشهری که از تکاوران ارتشی عملیات بیت المقدس بوده است جانباز سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران ناخدادوم تکاور دهقانی است که گفتگویی صمیمی با وی داشته ایم که بیان خاطراتش خالی از لطف نیست. خودتان را برای ما کامل معرفی کنید؟ ناخدا دوم تکاور دهقانی: امیر قلی دهقانی متولد 1340که در روستای بورکی علیا خشت وکنارتخته استان فارس ودر یک خانواده متدین به دنیا آمدم که دوران ابتدایی در روستا و به دلیل کمبود امکانات آموزشی دوران راهنمایی را در کنارتخته که هر روز مسافت 5/4 کیلومتر با پای پیاده طی می کردیم تا به مدرسه می رسیدیم با موفقیت گذراندم و شغل پدرم کشاورز بود ودر زمان جنگ در جبهه دوران متوسطه ادامه دادم وموفق به اخذ مدرک دیپلم از مدرسه سعادت بوشهر شدم از سابقه ایثارگری خود بگویید. دهقانی: از اواخر بهمن واوایل اسفند 58تا بعداز جنگ به هم در برقراری امنیت در غائله ها و مقاومت خرمشهرو عملیات الی بیت المقدس و خیبر و بدر و اسکورت کشتی...
 • خرداد ماه یاد آور حماسه های ارزشمند در تاریخ انقلاب اسلامی است
 • به گزارش ایرنا محمد اکبر چاکرزهی روز سه شنبه در نشست اعضای شئونات فرهنگی شهرستان خاش با بیان اینکه یاد و نام امام خمینی(ره) همواره در ایران و دنیا جاوید است، اظهار داشت: ارتحال امام راحل و قیام 15خرداد از رویدادهای بزرگ در این ماه هستند که نقش مردم و نمایش عظمت ایران اسلامی در آنها بسیار چشمگیر بوده است.وی حضور اقشار مختلف مردم را در آیین سالگرد ارتحال امام راحل و پاسداشت حماسه 15 خرداد را نمادی از وحدت و همبستگی در جامعه بزرگ ایران اسلامی دانست.وی با تاکید بر اجرای با شکوه برنامه های ویژه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) افزود: امام راحل همواره در دل ملت ایران جای داشته اند و قطعا بزرگمردی و خدمات ارزشمند ایشان هیچ گاه از یادها نخواهد رفت.فرماندار خاش گفت: حوادثی که در خرداد ماه اتفاق افتاده همواره استحکام و ابهت نظام اسلامی را به رخ دنیا کشانده است.چاکرزهی بر ضرورت اجرای با شکوه برنامه های فرهنگی در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.امام جمعه شهرستان خاش نیز در این نشست گفت: امام راحل (ره) محور و شاخص در مقوله وحدت بودند.حجت الاسلام غلامرضا دهقان اظهار داشت: همه اقشار ملت رهروی راستین امام خمینی(ره) بودند و بعد از ایشان از رهبر معظم انقلاب اسلامی تبعیت کردند.وی افزود: یاد و نام امام راحل باید همواره زنده بماند زیرا نام امام خمینی برای دنیا شناخته شده و عظمت ایران با نام ایشان گره خورده است.خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.7310**3213خبرنگار: محمدامین میربلوچزهی انتشار دهنده: اکبر نوریاخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
 • استاندار چهارمحال و بختیاری:حضور مردم در انتخابات یک حماسه بود
 • قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به این سوال که مشارکت مردم استان در انتخابات چگونه بود؟ افزود: حضور پرشور مردم این استان در انتخابات رئیس جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا 77.8 درصد بود، با این حال تعدادی از مردم به دلیل اینکه در روز انتخابات تا ساعت 12 شب پشت درب های شعب اخذ رای جا ماندند، نتوانستند رای خود را به صندوق بیندازند.وی افزود: مشارکت مردم این استان در انتخابات 29 اردیبهشت ماه بی نظیر بود، بگونه ای که در طول دوره های مختلف تا این اندازه در استان مشارکت مردم در انتخابات به جز انتخابات رای به نظام جمهوری اسلامی (فروردین 58) گسترده نبود.استاندار چهارمحال و بختیاری در پاسخ به این سوال که روند اجرای انتخابات در استان چگونه بوده است؟ افزود: پس از اعلام آغاز روند انتخابات از سوی وزارت کشور این روند در چهارمحال و بختیاری از سه تا چهار ماه پیش به شدت پیگیری شد و تهمیدات لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شد.به گفته وی، در این مدت کلاس ها و دوره های توجیهی در 2 بعد انتخابات رئیس جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان های 9 گانه استان برگزار شد.استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: برای انتخابات معتمدین نیز سعی شد از همه اقشار مردم استفاده شود که امین مردم بودند و پس از تایید هیات های نظارت، معتمدین انتخابات رئیس جمهوری از بین یک لیست 30 نفره با حضور خود معتمدان انتخاب شد.سلیمانی دشتکی گفت: در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا که نظارت برعهده مجلس شورای اسلامی بود، هماهنگی خوبی بین نیروهای اجرایی و نظارتی ایجاد شد.استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در این زمینه نشست های متعددی با هیات های نظارت شورای نگهبان و هیات های نظارت شوراهای انتخابات شهر و روستا در استان برگزار...
 • نقش موثر حماسه پنجم رمضان در شتاب بخشیدن به جریان نهضت اسلامی در اصفهان
 • عسگری گفت: حماسه پنجم رمضان نقش برجسته‌ای در شتاب بخشیدن به جریان نهضت اسلامی در اصفهان را دارا است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان در گفتگو باصاحب‌نیوزبا اشاره به برنامه‌ریزی اقدام‌هایی برای بزرگداشت حماسه پنجم رمضان، اظهار کرد: فضاسازی تبلیغاتی برای این روز در دستور کار ویژه قرار دارد. جعفر عسگری بابیان اینکه از طریق رسانه مستندهایی در این زمینه پخش خواهد شد، گفت: تقدیر از خانواده‌های شهدای حماسه پنجم رمضان مردم اصفهان نیز در حال برنامه‌ریزی است. وی حماسه پنجم رمضان را نمادی از مبارزه مردم اصفهان علیه طاغوت بیان و تأکید کرد: همواره مردم اصفهان از پیش‌قراولان مبارزه با استبداد بوده‌اند، این روز هم با جلوداری علما به‌ویژه آیت‌الله خادمی در تاریخ درخشان اصفهان ماندگار شد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان بابیان اینکه پنجم رمضان یکی از روزهای پرشکوه انقلاب اسلامی است، تأکید کرد: این حماسه در شتاب بخشیدن به جریان نهضت اسلامی در اصفهان، نقش برجسته‌ای را دارا است. انتهای پیام/
 • غزه به سمت فاجعه ای دیگر پیش می رود
 • فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در منطقه خاورمیانه نسبت به وقوع فاجعه جدید در نوار غزه هشدار داد. نیکولای ملادینوف، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در منطقه خاورمیانه در گزارش ماهیانه خود که به شورای امنیت تحویل داد، خاطرنشان کرد که نوار غزه به سمت فاجعه دیگری پیش می‌رود. به گزارش نامه نیوز به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ملادینوف به شورای امنیت اعلام کرد که در صورت عدم اتخاذ اقدامات فوری به منظور آرام‌سازی اوضاع در غزه، امکان گسترش بحران و وقوع وضعیت وخیم برای اسرائیلی ها و فلسطینیان وجود دارد. وی افزود، دلیل وخامت اوضاع نوار غزه قطع جریان برق، کاهش حقوق کارمندان تشکیلات خودگردان و کشمکش‌های سیاسی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در این منطقه است. این مقام بین‌المللی خاطرنشان کرد که تعداد ساعات بهره‌مندی غزه از برق به چهار ساعت رسیده و حتی احتمال دارد این مدت به دو ساعت هم برسد.
 • عکس/مایکل فلپسی دیگر در راه است
 • مایکل فلپس، پرافتخارترین شناگر جهان و پسرش بومر در مرحله آشنایی با آب.
 • اجاقی:از یک ماه دیگر باز خواهم گشت
 • بازیکن فصل گذشته شهرداری اراک از بازگشت خود در ماه آینده به میادین خبر داد. به گزارش "ورزش سه"، محمد اجاقی بازیکن فصل گذشته تیم بسکتبال شهرداری اراک که درنیم فصل دوم رقابتهای لیگ برتربه دلیل مصدومیت لیگ را ازدست داد، درباره شرایطش به "ورزش سه" گفت:« نیم فصل دوم رقابتها لیگ برتر بود که دربازی مقابل تیم نیروی زمینی دردقایق پایانی بازی ازناحیه ساعد دست چپ دچارشکستگی شدیدی شدم وبه دلیل شدت مصدومیت، فردای آن روز زیرنظردکترمسعود لک مورد جراحی قرارگرفتم و خدا را شکر عمل خیلی خوبی بود. در حال حاظر دستم به بهبودی رسیده است، امابا پزشکانم مشورت کردم و به این نتیجه رسیدیم که بهتراست برای احتیاط بیشتر ورفع کامل مصدومیت ازحدود یک ماه دیگر به تمرینات برگردم.» اجاقی درباره حضوردررقابتهای فصل آینده لیگ برتر بسکتبال گفت:« انشالله با قدرت تمام وارد فصل آینده لیگ برتربسکتبال خواهم شد. می خواهم با آمادگی کامل بازی کنم و درهر تیمی که فصل آینده عضویت داشتم تاثیرگذارباشم.» لیگ برتر بسکتبال بسکتبال
 • دماسنج شاخص ۱۱۳ واحد دیگر افت کرد
 • شاخص بورس و اوراق بهادار در هشتمین روز خرداد ماه سال 96، با کاهش 113 واحدی به پله 80 هزار و 599 واحدی سقوط کرد. به گزارش مشرق، شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با 113 واحد کاهش به پله 80 هزار و 599 واحدی سر خورد. در معاملات امروز تعداد 589 هزار و 844 سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و 485 میلیون و 331 هزار ریال در بیش از 49 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد. بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) 38 واحد، شاخص آزاد شناور 143 واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) 30 واحد، شاخص کل (هم‌وزن) 38 واحد، شاخص بازار دوم 412 واحد و شاخص بازار اول 50 واحد کاهش را تجربه کردند. نمادهای پر بیننده معاملات امروز پالایش نفت بندر عباس و ایران خودرو با روند صعودی و نمادهای بانک ملت، پارس خودرو، پلی‌اکریل، سرمایه‌گذاری سایپا و زامیاد با روند نزولی به کار خود پایان دادند. *معاملات بازار فرابورس: شاخص بازار فرا‌بورس با ریزش بیش از یک واحدی به پله 916 واحدی رسید. همچنین در بازار فرا‌بورس تعداد 259 هزار و 207 سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و 827 میلیون و 104 هزار ریال در بیش از 34 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد. در معاملات بازار فرابورس صنایع فولاد آلیاژی یزد و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و آتیه داده پرداز با روند مثبت و نمادهای سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، گروه صنایع کاغذ پارس، پالایش نفت لاوان، با روند منفی به کار خود پایان دادند. منبع: میزان
 • یکی دیگر از هافبک های پرسپولیس مصدوم شد
 • به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ سرخپوشان پایتخت در حالی فردا در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف لخویای قطر می روند که آنها جند بازیکن مصدوم دارند.کمال کامیابی نیا به علت جراحی در ناحیه کتف قادر به همراهی سرخپوشان در بازی برابر لخویای قطر نیست و به همراه تیم هم به قطر نرفته است.محسن مسلمان هافبک خلاق پرسپولیس هم چند روز پیش در تمرینات پرسپولیس از ناحیه مچ دست دچار شکستگی شد اما این بازیکن با آتل قرار است برابر لخویا بازی کند.سامان نریمان جهان هافبک تیم فوتبال پرسپولیس به علت سرماخوردگی در تمرین روز گذشته تیمش شرکت نکرد و ممکن است بازی فردای پرسپولیس مقابل لخویای قطر را از دست بدهد.به هر حال باید دید برانکو ریسک کرده و نریمان جهان را ولو به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می فرستد یا خیر.انتهای پیام/
 • شاخص کل بورس ۱۱۳ واحد دیگر از دست داد
 • به گزارش گروه اقتصادیخبرگزاری دانشجو، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دو شنبه هشتم خرداد ماه 96 با کاهش 113 واحدی روی رقم 80 هزار و 599 واحد ایستاد. شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 38 واحدی عدد 17 هزار و 472 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 143 واحدی به رقم 87 هزار و 903 واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 50 واحدی به رقم 55 هزار و 704 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش412 واحدی عدد 179 هزار و 943 واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش یک واحدی به 916 واحد رضایت داد. براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های مخابرات ایران با 38 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر و تاپیکو هریک با 16 واحد و همراه اول با 18 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی هر یک تا 21 واحد ، پالایش نفت بندر عباس با 19 واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 11 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 148 میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن 589 میلیون و 844 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 49 هزار و 654 نوبت داد و ستد بود. طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های دشت مرغاب، حق تقدم خرید سهام سیمان شاهرود، شوکوپارس، سرمایه‌گذاری سبحان، صنایع غذایی مینوشرق، حق تقدم خرید سهام بیمه حافظ، سرمایه‌گذاری...
 • فرستاده سازمان ملل:غزه به سمت فاجعه ای دیگر پیش می رود
 • فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در منطقه خاورمیانه نسبت به وقوع فاجعه جدید در نوار غزه هشدار داد. به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، نیکولای ملادینوف، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در منطقه خاورمیانه در گزارش ماهیانه خود که به شورای امنیت تحویل داد، خاطرنشان کرد که نوار غزه به سمت فاجعه دیگری پیش می‌رود. ملادینوف به شورای امنیت اعلام کرد که در صورت عدم اتخاذ اقدامات فوری به منظور آرام‌سازی اوضاع در غزه، امکان گسترش بحران و وقوع وضعیت وخیم برای اسرائیلی ها و فلسطینیان وجود دارد. وی افزود، دلیل وخامت اوضاع نوار غزه قطع جریان برق، کاهش حقوق کارمندان تشکیلات خودگردان و کشمکش‌های سیاسی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در این منطقه است. این مقام بین‌المللی خاطرنشان کرد که تعداد ساعات بهره‌مندی غزه از برق به چهار ساعت رسیده و حتی احتمال دارد این مدت به دو ساعت هم برسد. انتهای پیام
 • کره شمالی و یک آزمایش موفق دیگر
 • آزمایش موشک بالستیک جدید کره شمالی که با استفاده از یک سامانه هدایت شونده دقیق کنترل می شد موفقیت آمیز بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاری رسمی کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد: آزمایش موشک بالستیک جدید این کشور که با استفاده از یک سامانه هدایت شونده دقیق کنترل می شد موفقیت آمیز بود و با نظارت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی انجام شد. کیم سپس دستور توسعه تسلیحات راهبردی قوی تر را صادر کرد.این موشک جدید در مقایسه با نمونه قبلی آن یعنی موشک هواسونگ مجهز به یک سیستم پیش پرتاب پیشرفته خودکار است. این مسئله نشان می دهد کره شمالی موشکی بهینه سازی شده از نوع اسکاد را شلیک کرده است. ارتش کره جنوبی نیز روز دوشنبه این مسئله را تایید کرده بود.کره شمالی روز دوشنبه یک فروند موشک بالستیک کوتاه برد را آزمایش کرد که در ساحل شرقی این کشور فرود آمد. این جدیدترین بخش از آزمایش های موشکی کره شمالی بود که بدون توجه به فشارهای جهانی و تهدید تحریم های بیشتر علیه این کشور انجام شد.کره شمالی از اوایل سال گذشته پیوسته درحال افزایش فعالیت های موشکی خود بوده است و ادعا می کند توانسته است به پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه دست یابد. هواسونگ نام کره ای موشک های بالستیک از نوع اسکاد است.هدف از این آزمایش جدید تایید نوع جدید سامانه هدایت شونده دقیق این کشور و اعتبارسنجی یک سکوی پرتاب متحرک تحت شرایط مختلف عملیات بوده است.کیم جونگ اون همچنین تاکید کرد به تلافی هرگونه اقدام تحریک آمیز نظامی آمریکا، بسته هدیه بزرگتری برای آنها خواهد فرستاد.
 • توتی می توانست ۵ سال دیگر بازی کند
 • کوین استروتمن، هافبک رم معتقد است که توتی می‌توانست 5 سال دیگر به فوتبالش ادامه دهد. به گزارش "ورزش سه"، روز یکشنبه آخرین بازی اش را برای رم انجام داد و از میادین فوتبال خداحافظی کرد. او در طول 25 سال حضورش در رم، 786 بازی انجام داد و 307 گل به ثمر رساند. استروتمن که به تازگی قراردادش را تمدید کرده معتقد است که توتی می‌توانست 5 سال دیگر بازی کند. او گفت:" فکر می‌کنم توتی می‌توانست 5 سال دیگر به بازی کردن ادامه دهد. حضور در کنار او در رختکن و زمین فوق العاده است. در تمام جهان راجع به او صحبت می‌کنند، او کاپیتان ماست. او فوتبال را تغییر داد و حالا یک نماد برای این شهر است. او خود رم است. یکشنبه روز احساسی بود. هیچگاه این همه آدم را در حال اشک ریختن ندیده بودم، یک مرد 50 ساله احساساتی شده بود، مثل تمام هم تیمی های من. از اینکه توانسته ام کنار او تمرین کنم بسیار خوشحالم و خودم را خوش شانس می‌دانم." آ اس رم فرانچسکو توتی
 • انفجاری دیگر بغداد را لرزاند
 • منابع خبری از وقوع انفجار دیگری این بار نزدیک اداره کل بازنشستگی در منطقه کرخ بغداد خبر دادند . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، از جرئیات این انفجار هنوز خبری منتشر نشده است. صبح امروز همچنین بر اثر انفجار در منطقه الکراده بغداد دستکم 11 تن کشته شدند.
 • گیتی خامنه و قصه ای دیگر از هزارداستان
 • به گزارش خبرگزاری برنا، گیتی خامنه که سالها بهترین خاطرات را از قاب تلویزیون درکودکی هایمان رقم زده است، امروز در چهارمین قسمت از هزارداستان قصه آدم هایی را روایت می‌کند که به ایران آمدند ولی دلشان نیامد که به زادگاه خود بازگردند. گیتی خامنه امروز از دانشجویانی که برای تحصیل به ایران آمدند می‌گوید یا آنها که همسر ایرانی داشتند. تا کنون در سه قسمت قبلی هزارداستان محمدحسین میثاقی، بهنام تشکر و بهرام عظیمی روایتگر برنامه بوده اند. این قسمت از هزارداستان نیز ساعت ١٨:٣٠ از شبکه نسیم پخش می‌شود. هزارداستان را محمدفوادصفاریان پور و مریم نوابی نژاد کارگردانی کرده اند و گروه پالت نیز اجرای تیتراژ پایانی آن را برعهده داشته است. ‎ جواد فرحانی تهیه‌کننده ‌و سیاوش صفاریان‌ مشاور کارگردان این مجموعه هستند.
 • دستاوردی دیگر در صنعت نفت کشور
 • مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در مراسم رونمایی از مته حفاری دندانه ای گفت: ساخت این نوع از مته‌ها دستاوردی بزرگ برای کشور است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بیژن عالی افزود: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به 1500 مته حفاری PDC و دندانه ای نیاز دارد که از این تعداد 700 مته از نوع PDC است که با حمایت این شرکت تولید انبوه آن در دست اقدام است.مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ارزش قرارداد تولید 874 مته دندانه ای که با جهاد دانشگاهی خوزستان امضا شد را 440 میلیارد ریال اعلام کرد.این مته پس از طراحی های پیچیده، ساخت و بررسی های آزمایشگاهی، در حفاری یکی از چاه‎ها مورد استفاده قرار گرفت که پس از تأیید کارشناسان حفاری مناطق نفت خیز جنوب، به مرحله تولید انبوه رسیده است.
 • اصولگرایان تا ۴۰ سال دیگر به قدرت بر نمی گردند
 • رویداد۲۴-به نظر می‌رسد برخی برای رسیدن به اهداف شخصی و گروهی خود پای مسائل دینی را به رقابت‌های انتخاباتی کشانده‌اند و تلاش می‌کنند از این آب گل آلود ماهی بگیرند. بدون شک کسی اجازه ندارد مسائل مذهبی را وارد مسائل سیاسی کند و آن را برای رسیدن به اهداف جناحی خود به حراج بگذارد. در دین مبین اسلام برای مسائل حلال و حرام و نجسی و پاکی، احکام و قواعد محکمی وجود دارد و کسی نمی‌تواند در این زمینه به صورت شخصی اظهار نظر کند.. بدون شک مشخص کردن حلال و حرام برای مردم یک جامعه مسلمان برعهده مراجع عظام تقلید استدر حالی که بسیاری از مردم از پیروزی قاطع آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری خوشحال و شادمان بودند برخی افراد با مطرح کردن آرای حلال، دولت در سایه و وجود تخلف در انتخابات، شیرینی این پیروزی بزرگ را به کام مردم تلخ کردند. به همین دلیل و برای تحلیل و بررسی اتفاقات رخ داده پس از پایان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با مهندس اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و وزیر سابق دفاع و راه و ترابری، گفت‌وگو کردیم. مهندس ترکان معتقد است: «برخی اطرافیان آقای رئیسی که اغلب نیز از نزدیکان احمدی‌نژاد هستند از پیروزی آقای روحانی در انتخابات عصبانی هستند و جلوی چشمشان را خون گرفته است. اغلب این کارشکنی‌هایی هم که صورت می‌گیرد از فرط عصبانیت است. به همین دلیل هم برای آقای روحانی خط و نشان می‌کشند. این افراد هیچ وقت باور نمی‌کردند مردم به شعارهای زیبای پول توی جیبی مفتی و سه برابر کردن یارانه‌ها جواب منفی بدهند. این افراد شعور و فهم بالای مردم ایران را در تشخیص گزینه اصلح نادیده گرفته بودند و تلاش می‌کردند با شعارهای عوامفریبانه که به هیچ عنوان قابلیت اجرا نداشت برای آقای رئیسی رأی جمع کنند. اغلب افرادی...
 • نزهتی یک فصل دیگر در سپیدرود ماندنی شد
 • مهاجم تیم فوتبال سپیدورد رشت قراردادش را با این تیم تمدید کرد. به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ پویا نزهتی بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال سپیدرود رشت که موفق شد با این تیم به لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور صعود کند،‌ قراردادش را به مدت یک فصل دیگر با این تیم تمدید کرد.انتهای پیام/ R1414/P1435/S3,27/CT1
 • چمران:من در شورا نمی آیم و دیگر مرا نکوبید
 • در جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی طرح صیانت باغات که قرار است به جای مصوبه برج باغ باشد، حواشی به دنبال داشت، به گونه‌ای که موجب مجادله لفظی چند تن از اعضای شورا شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شورا‌ آنلای، در جلسه سیصد و چهل و نهمین شورای شهر تهران که صبح امروز برگزار شد، بررسی طرح صیانت از باغات در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان درباره بند به بند آن اظهار نظر کردند اما بررسی ماده نهم این طرح که به بر اساس آن تأمین پارکینگ در احداث بنا در باغات صرفا در طبقه همکف و یا طبقات فوقانی آن صورت می‌پذیرد و ایجاد هر گونه رمپ و لوپ ممنوع خواهد شد حاشیه ساز شد به گونه‌ای که موجب مشاجره دو عضو شورای شهر تهران شد. اسماعیل دوستی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر با بیان اینکه این چه تبصره‌ایست، چرا که هیچ کس حاضر نیست در طبقات فوقانی پارکینگ بسازد گفت: وقتی افراد می‌توانند در محدوده سطح اشغالشان پارکینگ بسازند چرا آنها را مجبور می‌کنید که در طبقات فوقانی این کار را انجام بدهند و این ملک که پارکینگ در طبقات آن ساخته می‌شود ارزش ندارد و با این تبصره مالک باید هلیکوپتر بخرد و با هلی‌برد وارد خانه‌اش شود. همچنین احمد دنیامالی با بیان اینکه در همه دنیا پارکینگ‌ها در سطح ساخته می‌شوند و اینگونه نیست که پیشنهاد ساخت پارکنیگ در سطوح خلاف قانون باشد، ادامه داد: پارکینگ در زیر زمین، باغ و درختان را از بین می‌برد. در ادامه، مخالفت‌های دوستی موجب اعتراض حقانی شد به گونه‌ای که خطاب به دوستی گفت: خوشحالم که شما استاندار نشدید و گرنه همه جنگل‌ها را نیز خشک می‌کردید؛ چرا هر وقت که بحث درخت‌ها پیش می‌آید شما گارد می‌گیرید. وی با بیان اینکه تا حرف...
 • واریز سود سهام عدالت تا ۳ ماه دیگر
 • میرعلی اشرف‌عبدالله پوری‌حسینی با بیان اینکه ۲۵ میلیون مشمول سهام عدالت اقدام به ارائه کد شبا بانکی به سامانه سهام عدالت کرده‌اند، گفت: نخستین سود مشمولان سهام عدالت تا سه ماه آینده واریز می‌شود، گفت: بیش از ۱۶ میلیون نفر از این افراد مورد تأیید شبکه بانکی قرار گرفتند. وی با توصیه به مشمولان سهام عدالت برای ارائه تدریجی کد شبا بانکی خود در روزهای آینده، گفت: پیش از این سهامداران در مجامع سالیانه دو شرکت سیمان دشتستان و سرمایه‌گذاری رنا از مجموعه شرکت‌های سرمایه‌پذیر سبد سهام عدالت اقدام به تصویب تقسیم سود نقدی یک الی ۲ میلیارد تومانی گرفته بودند که طی هفته‌های اخیر مجمع عادی سهامداران شرکت مخابرات ایران با تقسیم سود نقدی ۴۰۰ میلیارد تومانی میان سهامداران موافقت کرده است. پوری حسینی گفت: اگر چه سهام مخابرات از جمله سهم‌های حاضر در سبد سهام عدالت است، اما مطابق با قانون تجارت این شرکت فرصت دارد، تا طی ۸ ماه آینده سود نقدی سهام عدالت را در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار دهد. پوری‌حسینی با بیان اینکه آن دسته از افرادی که مشمول سهام عدالت نیستند، دست کم تا مهرماه امسال هیچ توصیه و یا اقدام خاصی برای آن‌ها صورت نخواهد گرفت، گفت: آن دسته از مشمولانی که به طور قطعی هنوز وارد سامانه سهام عدالت نشده‌اند، بالغ بر ۱۲ میلیون نفر بوده که توصیه می‌شود، ابتدا کد شبا بانکی خود را دریافت کنند و سپس به سامانه سهام عدالت وارد شوند. تاکنون ۳۴ میلیون نفر ایرانی مشمول دریافت سهام عدالت از سامانه سهام عدالت بازدید کردند و حدود ۷ میلیون نفر از افرادی که اغلب شامل کارمندان دولت، نهادهای اجتماعی و یا نیروهای نظامی و انتظامی هستند، هنوز به این سامانه وارد نشده‌اند. رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه به محض ورود نخستین سود نقدی شرکت‌ها در سامانه سهام عدالت حداکثر تا سه ماه...
 • چرا دیگر آلمان به آمریکا اعتماد ندارد
 • خبرگزاري آريا- نيويورک تايمز نوشت: مرکل اذعان کرد که آلمان و اروپا ديگر نمي توانند مانند گذشته به شريکي مثل آمريکا اعتماد کنند. به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، اين روزنامه آمريکايي در پايگاه اينترنتي خود در تحليلي به قلم آليسون اسميل و استيون ارلانگر نوشت: آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و متنفذترين رهبر اروپا پس از سه روز جلسات اعضاي پيمان دو سوي اقيانوس اطلس به اين نتيجه رسيده است که آمريکاي تحت رياست جمهوري دونالد ترامپ ديگر براي کشورش و اين قاره شريک قابل اعتمادي مانند گذشته که به طور طبيعي به آن وابسته بودند، نيست. مرکل که آشکارا از مواضع ترامپ درباره ناتو، روسيه، تغييرات آب و هوا و تجارت نااميد شده است، روز يکشنبه در مونيخ گفت اتحادهاي قديمي ديگر مانند گذشته محکم و استوار نيستند و اروپا بايد توجه بيشتري به منافع خود داشته باشد و سرنوشت خود را به دست بگيرد.وي پس از اجلاس ناتو در بروکسل و اجلاس گروه هفت در ايتاليا گفت: «زمان آن که ما بتوانيم به طور کامل به ديگران تکيه کنيم به پايان رسيده است. اين چيزي است که من در اين چند روز اخير متوجه شدم.»سخنان قاطع مرکل حاکي از تغيير عظيم احتمالي در روابط کشورهاي دو سوي اقيانوس اطلس است. با توجه به اين که آمريکا تمايل چنداني به مداخله در امور خارج از کشور ندارد، آلمان با همکاري با فرانسه در حال تبديل شدن به يک قدرت است. امانوئل مکرون، رئيس جمهور جديد فرانسه تمايل خود را براي همکاري با آلمان و کمک به حل مشکلات اتحاديه اروپا نشان داده است. مرکل اکنون بيشتر از هميشه آينده آلمان را در اتحاديه اروپا با 27 عضو و بدون حضور انگليس مي بيند. ايوو دالدر، نماينده سابق آمريکا در ناتو گفت: «به نظر مي رسد دوراني که آمريکا رهبر بود و اروپا از آن پيروي مي کرد...
 • کشتار چند تن دیگر از اهالی رقه در حملۀ آمریکا
 • خبرگزاري آريا - آمريکا و متحدانش بار ديگر به شهر رقه در شمال سوريه حمله کردند که غيرنظامياين قرباني اين حمله شدند. العالم – سوريه حملۀ هوائي ائتلاف آمريکا به مدرسه اي در منطقه المنصوره در غرب شهر رقه حداقل 3 کشته برجاي گذاشت. تعدادي از مردم نيز در اين حمله زخمي شده اند. منابع محلي اعلام کردند : ائتلاف با حمله به شمال منطقه المنصوره يک مدرسه را به طور کلي تخريب کرد و تعدادي از مردم در اين حمله کشته و زخمي شدند.  هواپيماهاي ائتلاف آمريکا نيز کاغذهائي را در شهر رقه فروريختند که در اين کاغذها از مردم خواسته شده است که شهر را ترک کنند. آمريکا و متحدانش اعلام مي کنند که به زودي به رقه حمله خواهند کرد. جنگنده هاي ائتلاف يکشنبه شب نيز به اتوبوس هاي حامل تعدادي از ساکنين روستاهاي رطله و الکسرات در جنوب شهر رقه حمله کردند که در اين حملۀ هوائي 20 نفر کشته و ده ها نفر زخمي شدند. 214
 • استروتمن:توتی می تواند پنج سال دیگر هم بازی کند
 • هافبک هلندی رم عنوان کرد: فرانچسکو توتی آنقدر آماده است که بتواند پنج سال دیگر فوتبال بازی کند. به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از گاتزتا دلواسپورت، بعد از بازنشستگی فرانچسکو توتی از فوتبال خیلی‌ها به واکنش درباره این اتفاق پرداختند. کوین استروتمن یکی از افرادی بود که درباره این موضوع به صحبت پرداخت و گفت‌: من دلیلی نمی‌بینم که توتی نخواهد چند سال دیگر بازی کند. او آنقدر آماده است که بتواند پنج سال دیگر هم در بالاترین سطح فوتبال بازی کند. ۲۵ سال بازی در لیگ ایتالیا کار آسانی نیست اما او موفق به انجامش شده است. به نظرم او حتی می‌تواند پنج سال دیگر فوتبال بازی کند. او در ادامه‌ گفت‌: خیلی خوش شانس بودم که چندین سال در کنار بازیکنی با کیفیت توتی بازی کردم. من چیزهای زیادی از او چه در داخل و چه در خارج از زمین یاد گرفتم و اکنون که دیگر توتی را در کنار خود نمی‌بینم بسیار احساساتی شدم. رم توانست با نایب قهرمانی در لیگ ایتالیا جواز صعود مستقیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد و ناپولی با حضور در رده سوم به پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا خواهد رفت. انتهای پیام
 • استروتمن:توتی می توانست ۵ سال دیگر بازی کند
 • کوین استروتمن، هافبک رم معتقد است که توتی می‌توانست 5 سال دیگر به فوتبالش ادامه دهد. به گزارش "ورزش سه"، روز یکشنبه آخرین بازی اش را برای رم انجام داد و از میادین فوتبال خداحافظی کرد. او در طول 25 سال حضورش در رم، 786 بازی انجام داد و 307 گل به ثمر رساند. استروتمن که به تازگی قراردادش را تمدید کرده معتقد است که توتی می‌توانست 5 سال دیگر بازی کند. او گفت:" فکر می‌کنم توتی می‌توانست 5 سال دیگر به بازی کردن ادامه دهد. حضور در کنار او در رختکن و زمین فوق العاده است. در تمام جهان راجع به او صحبت می‌کنند، او کاپیتان ماست. او فوتبال را تغییر داد و حالا یک نماد برای این شهر است. او خود رم است. یکشنبه روز احساسی بود. هیچگاه این همه آدم را در حال اشک ریختن ندیده بودم، یک مرد 50 ساله احساساتی شده بود، مثل تمام هم تیمی های من. از اینکه توانسته ام کنار او تمرین کنم بسیار خوشحالم و خودم را خوش شانس می‌دانم." آ اس رم فرانچسکو توتی