به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از مهر فروردین
٣١
2017-04-26@23:13:58 GMT

تسلط بر محله النصر/هلاکت شماری از سرکرده های داعش در غرب موصل

در ستاد انتخاباتی رئیسی چه خبر است؟

ستاره سياسی احمدی نژاد غروب كرد؟

تسلط نیروهای عراقی بر منطقه جدید در غرب موصل و همچنین کشته شدن شماری از سرکرده های داعش در کرانه راست موصل از مهمترین اخبار آن است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات نینوا اعلام کرد: نیروهای عراقی محله النصر در کرانه راست موصل را از لوث داعش آزاد کرده اند.

وی افزود: نیروهای مبارزه با تروریسم محله النصر را آزاد و پرچم عراق را بر بالای آن به اهتزاز درآورده اند.

وی ساعاتی قبل هم از آزاد سازی محله الثوره خبر داده بود.

از سوی دیگر رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس عراق امروز ابوحمد غاز مسئول شیمیایی داعش را با موشک هدایت شونده ای که مقر داعشی ها در الزنجیلی در کرانه راست موصل شلیک کردند به هلاکت رساندند.

در تلعفر نیز جنگنده های اف ۱۶ عراق کارگاه های تولید بمب و بمب گذاری خودروها را در تلعفر هدف قرار دادند و منهدم کردند.

نیروهای حشد شعبی عراق نیز موفق به هلاکت ۵ داعشی در تل عبطه در غرب موصل شدند.

منابع وابسته به پلیس عراق از هلاکت ۵ سرکرده داعش از جمله یکی از نزدیکان ابوبکر البغدادی خبر دادند و اعلام کردند: نیروهای عراقی موفق به هلاکت ابوبراء الداغستانی مسئول نظامی و معاون وی ابوعبدالرحمن الزماری در منطقه پل پنجم در شمال المدینه القدیمه در غرب موصل شدند.

این منابع افزودند: عبدالله الحسینی از نزدیکان ابوبکر البغدادی و نیز خالد علی ندی وزیر دیوان زکات نیز به هلاکت رسیدند.

منابع عراقی از هلاکت شماری از داعشی در حمله هوایی به مقر فرماندهی آنها در منطقه البعاج در استان نینوا خبر دادند.

«رئیسی» همان «احمدی‌نژاد» است؟

آقای قالیباف حداقل با خودتان صادق باشید!

«قالیباف» و «رئیسی» به نفع هم کنار می‎روند؟ / اصلاح‎طلبان را نیروی انقلاب نمی‎دانیم

کلیدواژه: غرب موصل

منبع: مهر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۲۹۹۸۷۵۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • هلاکت یکی از سرکرده های داعش در موصل
 • به گزارشبولتن نیوز،منابع وابسته به پلیس عراق از هلاکت هفت داعشی در کرانه راست موصل خبر دادند.رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس موفق به هلاکت هفت داعشی از جمله ابو یاسین الروسی مسئول آنچه برنامه ریزی نظامی داعش نامیده می شود در غرب موصل شدند.وی افزود: نیروهای عراقی موفق به گشودن گذرگاه هایی پس پاکسازی مین ها و بمب ها با هدف خروج غیرنظامیان از منطقه الموصل القدیمه شدند.این در حالی است که در حملات هوایی به مواضع داعش در مناطق الموصل القدیمه و الرفاعی در کرانه راست موصل دهها تروریست به هلاکت رسیدند و ادوات آنها منفجر شد.
 • هلاکت ابو یاسین الروسی از سرکرده های داعش در غرب موصل
 • منابع عراقی از هلاکت یکی از سرکرده های داعش که موسوم به مسئول برنامه ریزی نظامی این گروهک است در غرب موصل خبر دادند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع وابسته به پلیس عراق از هلاکت هفت داعشی در کرانه راست موصل خبر دادند. رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس موفق به هلاکت هفت داعشی از جمله ابو یاسین الروسی مسئول آنچه برنامه ریزی نظامی داعش نامیده می شود در غرب موصل شدند. وی افزود: نیروهای عراقی موفق به گشودن گذرگاه هایی پس پاکسازی مین ها و بمب ها با هدف خروج غیرنظامیان از منطقه الموصل القدیمه شدند. این در حالی است که در حملات هوایی به مواضع داعش در مناطق الموصل القدیمه و الرفاعی در کرانه راست موصل دهها تروریست به هلاکت رسیدند و ادوات آنها منفجر شد.
 • هلاکت ابو یاسین الروسی از سرکرده های داعش
 • منابع عراقی از هلاکت یکی از سرکرده های داعش که موسوم به مسئول برنامه ریزی نظامی تکفیری هاست در غرب موصل خبر دادند. به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، منابع وابسته به پلیس عراق از هلاکت هفت داعشی در کرانه راست موصل خبر دادند. رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس موفق به هلاکت هفت داعشی از جمله ابو یاسین الروسی مسئول آنچه برنامه ریزی نظامی داعش نامیده می شود در غرب موصل شدند. وی افزود: نیروهای عراقی موفق به گشودن گذرگاه هایی پس پاکسازی مین ها و بمب ها با هدف خروج غیرنظامیان از منطقه الموصل القدیمه شدند. این در حالی است که در حملات هوایی به مواضع داعش در مناطق الموصل القدیمه و الرفاعی در کرانه راست موصل دهها تروریست به هلاکت رسیدند و ادوات آنها منفجر شد.
 • هلاکت ۵۰۰ داعشی در جریان عملیات آزادسازی محله التنک موصل
 • فرمانده مبارزه با تروریسم عراق از هلاکت ۵۰۰ تروریست داعشی در جریان عملیات آزادسازی محله التنک در کرانه راست موصل خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، عبدالغنی الاسدی فرمانده سازمان مبارزه با تروریسم عراق گفت که در جریان عملیات آزادسازی محله التنک در کرانه راست شهر موصل، 500 تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات آزادسازی نینوا صبح امروز سه‌شنبه از آزادسازی کامل محله التنک در کرانه راست موصل و به اهتز در آمدن پرچم عراق بر بالای ساختمان‌های این محله خبر داده بود.حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز یکشنبه یکم اسفندماه آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست شهر موصل را اعلام کرد.نیروهای عراقی از آغاز این عملیات تاکنون، روستاهای زیادی را از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد کردند.نیروهای عراقی 24 ژانویه گذشته (5 بهمن) کرانه چپ شهر موصل را به‌طور کامل از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کردند.عملیات آزادسازی نینوا از 26 مهر ماه آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.انتهای پیام/ R36348/P36446/S8,90/CT10
 • حمله راکتی مقاومت لبنان به مرکز فرماندهی داعش در راس بعلبک/هلاکت شماری داعشی
 • در پی حمله موشکی مقاومت لبنان به یک مرکز فرماندهی داعش در ارتفاعات راس بعلبک، شماری از تروریست‌های داعشی به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، مقاومت لبنان یک مرکز فرماندهی گروه تروریستی داعش در ارتفاعات راس بعلبک در استان بقاع را هدف حمله موشکی خود قرار داد که در پی این حمله شماری از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.نیروهای مقاومت همچنین مواضع داعش در کوه الزویتینی و موصل در ارتفاعات راس بعلبک را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند که در پی این حمله نیز شماری از داعشی‌ها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.این عملیات‌ها در حالی صورت گرفته است که ارتش لبنان روز گذشته اعلام کرد که طی عملیاتی سریع و برق‌آسا در منطقه وادی‌الحصن در ارتفاعات عرسال در شهرستان بعلبک واقع در استان بقاع،10 تروریست خطرناک را دستگیر کرده‌ است.نیروهای امنیتی لبنان بیش از دو هفته قبل نیز یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی النصره را در شمال این کشور دستگیر کرده‌ بودند.دستاوردهای اخیر دستگاه‌های امنیتی لبنان در دستگیری عناصر تکفیری، در راستای جنگ پیش‌گیرانه‌ای است که این کشور از سال‌ها قبل آن را علیه تروریسم آغاز کرده است.انتهای پیام/ R36348/P36446/S8,90/CT10
 • آزادی محله التنک شهر موصل از دست داعش
 • به گزارشبولتن نیوز،پیشروی نیروهای نظامی عراق در شهر موصل ادامه دارد.نظامیان عراقی امروز سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه محله "التنک" در غرب شهر موصل را از دست تروریست های داعشی آزاد کردند.در عملیات آزادسازی محله التنک نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم عراق حضور داشتند و در این عملیات تلفات سنگینی به گروه تروریستی داعش وارد شد.نیروهای نظامی عراق طی روزهای آتی به دنبال آزادکردن بقیه محلات غرب شهر موصل هستند. این نیروها پیش از این هم تمام محلات شرقی موصل را از دست داعش آزاد کرده بودند.نظامیان عراقی همچنین امروز عملیات بزرگی را برای آزاد کردن منطقه "الحضر" در جنوب شهر موصل آغاز کردند. در این عملیات نیروهای ارتش عراق و الحشد الشعبی(بسیج مردمی عراق) حضور دارند.بخش اعظم استان نینوی از جمله مرکز آن شهر موصل از بیش از دو سال پیش به اشغال داعش درآمد. شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق است و آزاد کردن این شهر اهمیت زیادی برای دولت عراق دارد.
 • درگیری ها به محله الرفاعی کشیده شد/تروریست های داعش در استانه محاصره شدن در ۴ محله نقشه
 • حدود ۳۰۰ هزار تن از اهالی شهر موصل همچنان در مناطق تحت اشغال داعش در شمال غرب شهر همچنان محاصره هستند. به گزارش مشرق؛ نیروهای عراقی در چهار روز گذشته موفق شدند محله های غربی موصل قدیم شامل محله های «الصحة و الثورة» را به طور کامل پاکسازی کنند و از روز گذشته عملیات جدیدی را از شمال محله «صحة» علیه مواضع گروه تروریستی داعش در جنوب محله «الرفاعی» آغاز کرده اند و تا کنون موفق شدند با شکستن خطوط دفاعی تروریست ها وارد بخش جنوبی محله شوند و حدود ۲۶ تروریست داعش را کشته و تعدادی دیگری را زخمی کنند. در صورتی که نیروهای عراقی موفق شوند محله راهبردی «الرفاعی» را به طور کامل پاکسازی کنند، تروریست های داعش در محله های جنوبی از جمله «الزنجیلی، الشفاء،باب سنجار و موصل قدیم» به طور کامل در محاصره خواهند رفت. عملیات در این مناطق به دلیل وجود تک تیرنداز های داعش، تراکم ساختمانی، استفاده داعش از مردم به عنوان سپر دفاعی وسنگ اندازی امریکا با کندی پیش می رود. درگیری ها در محور غربی محله «الزنجیلی» که با شرق محله الصحه هم مرز است به صورت پراکنده در جریان است. در صورت پاکسازی محله الرفاعی نیروهای عراقی به سمت محله های «النجار،الزنجیلی» پیشروی خواهند کرد. در یک ماه گذشته نیروهای عراقی تلاش کردند با پیشروی از محله های «الدندان،الدواسة،العکیدات و نیروگاه» عملیات را برای پاکسازی بخش های جنوبی محله موصل قدیم آغاز کنند که با مقاومت تروریست ها ناکام ماندند. بر اساس اطلاعات منتشر شده تعداد عناصر داعش باقی مانده در بخش آلوده موصل حدود ۸۴۵ نفر بوده است. حدود ۳۰۰ هزار تن از اهالی شهر موصل همچنان در مناطق تحت اشغال داعش در شمال غرب شهر همچنان محاصره هستند. در حال حاضر حدود ۱۷ درصد از شهر موصل تحت اشغال تروریست های داعش است. به...
 • محله التنک در غرب موصل آزاد شد
 • به گزارش پارس نیوز، فرمانده عملیات «قادمون یا نینوی» اعلام کرد که محله «التنک» در ساحل غربی شهر موصل به طور کامل از دست داعش آزاد شد. به گزارش شبکه خبری السومریه نیوز، عبدالامیر رشید یارالله در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که «یگان های مبارزه با تروریسم این محله را به طور کامل آزاد کردند.» فرماندهی عملیات مشترک دوشنبه شب اعلام کرد که بر 70 درصد از کرانه غربی شهر موصل مسلط شدند و غرب موصل به منطقه «نظامی» تحت کنترل نیروهای امنیتی تبدیل شد. تلویزیون رسمی عراق صبح امروز سه شنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور عملیاتی جدید در جنوب موصل آغاز کرده‌اند. این عملیات علیه گروه تروریستی داعش است که هدف نیروهای عراقی آزادسازی شهرستان «الحضر» واقع در جنوب موصل است. نیروهای عراقی در جریان عملیاتی که در اکتبر گذشته آغاز کردند موفق شدند شرق موصل را آزاد کنند و در 19 فوریه گذشته نیز عملیات خود را برای آزادسازی غرب این شهر آغاز کردند.
 • آزادسازی ۳ محله دیگر در الحضر موصل
 • نیروهای داوطلب مردمی عراق به پیشروی خود برای آزادسازی شهرستان الحضر در جنوب موصل همچنان ادامه می‌دهند. به نقل از الفرات نیوز، نیروهای داوطللب مردمی در ادامه عملیات آزادسازی شهرستان الحضر در جنوب موصل، دو روستای ام کریز و غانم العواد در جنوب این شهرستان را از لوث داعش آزاد کردند. نیروهای داوطلب مردمی عراق همچنین روستای هراج در شمال شهرستان الحضر را از چنگ داعشی‌ها آزاد کردند. نیروهای داوطلب مردمی عراق صبح سه‌شنبه عملیات محمد رسول الله(ص) را برای آزادسازی الحضر و مناطق اطراف آن در جنوب موصل آغاز و پیشروی بهسمت اهداف مورد نظر را از سه محور آغاز کردند و تروریست‌های داعشی هم‌اکنون در این شهرستان محاصره هستند. عملیات آزادسازی نینوا از ۲۶ مهر ماه آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند. منبع: تسنیم
 • آزادسازی ۳ محله دیگر در شهرستان الحضر موصل
 • نیروهای داوطلب مردمی عراق به پیشروی خود برای آزادسازی شهرستان الحضر در جنوب موصل همچنان ادامه می‌دهند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، نیروهای داوطللب مردمی در ادامه عملیات آزادسازی شهرستان الحضر در جنوب موصل، دو روستای ام کریز و غانم العواد در جنوب این شهرستان را از لوث داعش آزاد کردند.نیروهای داوطلب مردمی عراق همچنین روستای هراج در شمال شهرستان الحضر را از چنگ داعشی‌ها آزاد کردند.نیروهای داوطلب مردمی عراق صبح سه‌شنبه عملیات محمد رسول الله(ص) را برای آزادسازی الحضر و مناطق اطراف آن در جنوب موصل آغاز و پیشروی بهسمت اهداف مورد نظر را از سه محور آغاز کردند و تروریست‌های داعشی هم‌اکنون در این شهرستان محاصره هستند.عملیات آزادسازی نینوا از 26 مهر ماه آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.انتهای پیام/ R36348/P36446/S8,90/CT10
 • تسلط داعش بر بخش هایی از جاده عراق به اردن
 • به‌ گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، عناصر گروه تروریستی داعش با در دست گرفتن کنترل بخش‌هایی از جاده اصلی مواصلاتی بین عراق و اردن اقدام به منفجر کردن بخش‌هایی از این جاده کردند. این جاده مواصلاتی در غرب استان نینوا و در ۸۰ کیلومتری شرق شهر «الرطبه» واقع شده است. یک منبع امنیتی آگاه که نخواست نامش فاش شود، با اعلام این خبر افزود اوضاع امنیتی در شهر الرطبه تحت کنترل نیروهای امنیتی و گروه‌های مردمی عشایری بوده و هیچ‌گونه مشکل امنیتی داخل شهر گزارش نشده است. عناصر گروه تروریستی داعش عصر روز گذشته -یک‌شنبه- با حمله به برخی از مناطق در شرق شهر الرطبه ۱۰ نفر از عناصر امنیتی را کشتند و ۲۰ نفر دیگر را نیز زخمی کردند. در پی این حمله کنترل برخی از بخش‌های جاده مواصلاتی عراق به اردن، به دست عناصر تروریست داعش افتاد.
 • تسلط داعش بر بخش هایی از مسیر بغداد به امان
 • تروریست‌های داعش صبح امروز توانستند بخش‌هایی از جاده میان عراق و اردن را به کنترل خود در آورده و اقدام به مین‌گذاری آن کنند. به گزارش مشرق، «احمد الدلیمی» از فرماندهان پلیس الانبار از اشغال بخش‌هایی از جاده مواصلاتی میان بغداد و امان (پایتخت اردن) در 80 کیلومتری شرق شهر «الرطبه» از سوی تروریست‌های داعش خبر داد. به نوشته خبرگزاری آناتولی، تروریست‌ها این جاده را با مین‌های کنار جاده‌ای و بمب‌های قوی، بمب‌گذاری کرده‌اند. الدلیمی افزود: شهر الرطبه به طور کامل در کنترل نیروهای عراقی است. تروریست‌های داعش روز گذشته (یکشنبه) با حمله به یک کاروان نظامی در شرق الرطبه 10 نیروی عراقی را کشته و 20 تن دیگر را زخمی کردند. این حمله پس از آن صورت گرفت که در بمباران نیروی هوایی عراق در شهرک «راوه» که تحت اشغال داعش است، 21 تروریست کشته شدند. پنج‌شنبه هفته گذشته، عملیات جدیدی برای آزادی مناطق غربی استان الانبار آغاز شده است. مرز میان عراق و اردن به خصوص گذرگاه «طریبیل» هر از چند گاهی هدف حملات تروریستی داعش قرار می‌گیرد و اوضاع امنیتی با ثباتی ندارد. منبع: فارس
 • آزادسازی یک روستا و محله التنک موصل/حمله هوایی ترکیه به سنجار
 • نیروهای الحشد الشعبی در آغاز عملیات امروز خود با نام محمد رسول الله یکی از روستاهای بخش الحضر در جنوب شهر موصل را از دست گروه تروریستی داعش آزاد کردند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، نیروهای الحشد الشعبی در چارچوب عملیات محمد رسول الله روستای تل هلاله در شمال بخش الحضر را آزاد کردند.واحد اطلاع رسانی الحشد الشعبی در بیانیه خود آورده است: تیپ 11 نیروهای الحشد الشعبی امروز صبح روستای تل هلاله را آزاد کرد.این واحد افزود: در عملیات آزادسازی این روستا، یک مخفیگاه سلاح و تجهیزات داعش حاوی خمپاره اندازهای 120 میلی متری کشف شد.فرماندهی عملیات ای نینوا ما می آیید نیز از آزادسازی محله التنک شهر موصل توسط نیروهای مشترک عراقی خبر داد.حمله هوایی ترکیه به کوهستان سنجار عراقنیروی هوایی ترکیه امروز منطقه کوهستان سنجار در شمال عراق را بمباران کرد.شبکه السومریه نیوز با اعلام این خبر افزود: در این حمله پنج نیروی پیشمرگه عراق کشته شدند.در همین حال، ارتش ترکیه با تایید بمباران کوهستان سنجار اعلام کرد که مواضع حزب کارگران کردستان ترکیه را هدف قرار داده است.انتهای پیام/ R7891/P36446/S8,90/CT10
 • هلاکت ۵۰۰ داعشی در جریان عملیات التنک موصل
 • فرمانده مبارزه با تروریسم عراق از هلاکت ۵۰۰ تروریست داعشی در جریان عملیات آزادسازی محله التنک در کرانه راست موصل خبر داد. خبرگزاری تسنیم: به نقل از الفرات نیوز، عبدالغنی الاسدی فرمانده سازمان مبارزه با تروریسم عراق گفت که در جریان عملیات آزادسازی محله التنک در کرانه راست شهر موصل، 500 تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات آزادسازی نینوا صبح امروز سه‌شنبه از آزادسازی کامل محله التنک در کرانه راست موصل و به اهتز در آمدن پرچم عراق بر بالای ساختمان‌های این محله خبر داده بود.حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز یکشنبه یکم اسفندماه آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست شهر موصل را اعلام کرد.نیروهای عراقی از آغاز این عملیات تاکنون، روستاهای زیادی را از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد کردند.نیروهای عراقی 24 ژانویه گذشته (5 بهمن) کرانه چپ شهر موصل را به‌طور کامل از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کردند.عملیات آزادسازی نینوا از 26 مهر ماه آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.
 • هلاکت برنامه ریز خارجی داعش در عراق
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، سپهبد ستاد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد: نیروهای تحت امر او، هفت تن از عناصر خارجی داعش از جمله ابویاسین الروسی را به هلاکت رساندند. این شخص، مسئول برنامه ریزی برای عملیات نظامی داعشی ها در عراق بود. بنا به اعلام شبکه خبری السومریه نیوز، جودت همچنین از ایجاد گذرگاه هایی امن و پاکسازی آن از مین و مواد منفجره برای انتقال غیرنظامیان از منطقۀ قدیمی موصل خبر داد. پلیس فدرال، به منظور آماده سازی مناطق آزادسازی شده برای سکونت آوارگان فراری از خانه هایشان، اقدام به پاکسازی این مناطق از مین و بمب ها کرده است.
 • هلاکت ۳۶ تروریست مرتبط با داعش در فیلیپین
 • به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل ازرویترز ،یک مقام نظامی فیلیپین روز دوشنبه از کشته شدن 36 تروریست مرتبط با گروه تکفیری صهیونیستی داعش در حمله نیروهای امنیتی در جزیره ای در جنوب این کشور خبر داد.یک ژنرال نیروی زمینی ارتش فیلیپین اعلام کرد این درگیری ها روز جمعه در جزیره میندانائو Mindanao با حمله ارتش به پایگاهی شروع شد که 150 نفر از جنگجویان گروهی موسوم به مائوت Maute در آن سنگر گرفته بودند.ژنرال رولاند باتیستا Roland Bautista اعلام کرد « ما پایگاه اصلی آنها را تصرف کردیم ».این گروه افراط گرا که با داعش بیعت کرده همیشه به ارتکاب حملات با بمب متهم است.در یکی از این حملات که ماه سپتامبر در داوائو Davao شهری که رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین شهردار آن بود روی داد به کشته شدن 14 نفر منجر شد.انتهای پیام/
 • نبرد نیروهای عراقی با داعش در غرب موصل
 • بین الملل: نیروهای عراقی شرکت کننده در عملیات آزاد سازی نینوا به نبرد در محله های غرب موصل با تکفیری ها ادامه می دهند.
 • حملات جنگنده های اف ۱۶ عراق به مواضع داعش در غرب موصل
 • منابع عراقی از حملات جنگنده های اف۱۶ این کشور به مواضع داعش در غرب تلعفر و هلاکت شماری از تروریستهای تکفیری خبر دادند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع عراقی از حملات جنگنده های این کشور به مواضع داعش در غرب موصل خبر دادند. این منابع اعلام کردند: جنگنده های اف ۱۶ عراق مواضع داعش را در تلعفر هدف قرار دادند که بر اثر آن مراکز عوامل انتحاری داعش منهدم و دهها نفر از آنها به هلاکت رسیدند و سلاح موجود در داخل این مراکز منهدم شد. از سوی دیگر یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین عراق از هلاکت عامل انتحاری در جنوب سامراء خبر داد. این منبع بیان کرد: نیروهای مردمی عراق با محاصره منزلی در منطقه الاسحاقی در جنوب سامراء که یک عامل انتحاری در آن حضور داشت موفق به هلاکت وی شدند. این عملیات پس از دریافت اطلاعات لازم صورت گرفت و نیروهای مردمی موفق به هلاکت عامل انتحاری پس از تبادل آتش با آن شدند.
 • داعش تنها ۲۰ درصد غرب موصل را تحت کنترل دارد
 • فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی کنترل ۸۰ درصد غرب موصل را در دست گرفته‌اند و از نظر نظامی این بخش موصل تحت سیطره این نیروهاست. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد: یگان‌های نظامی مشترک در تمامی محورها به شکل هماهنگ براساس اهداف ترسیم شده، پیشروی می‌کنند. نیروهای ما کنترل بیش از ۳۰ درصد مساحت بخش قدیمی موصل را در دست دارند و اکنون در منطقه الفاروق در اطراف مسجد النوری هستند. رسول گفت: نیروهای مشترک کنترل ۸۰ درصد مساحت غرب موصل را در دست دارند و تنها ۲۰ درصد آن دست داعش است اما از نظر نظامی می‌توانیم بگوییم که غرب موصل تحت کنترل ماست چراکه ساحل موصل از تمامی محورها محاصره شده و نیروهای ما براساس داده‌های اطلاعاتی دستگاه‌های امنیتی عراق درباره مقرهای فرماندهی و تجمعات داعش حملات موفقی را انجام می‌دهند. وی درباره تلعفر گفت: این شهرستان همانطور که همگان می‌دانند به طور کامل محاصره شده و تمامی مسیرهای امداد داعش به آن بسته شده است. عملیات هدف‌گیری همچنان ادامه دارد و برنامه‌های نظامی برای آزادی این شهرستان آماده است. نیروهای عراقی از ۱۷ اکتبر عملیات نظامی گسترده‌ای را برای آزادی آخرین مقر داعش در عراق آغاز کردند و تاکنون شرق موصل و بخش اعظم غرب آن را آزاد کرده‌اند. انتهای پیام
 • آخرین نقشه از مناطق آزاد شدۀ موصل از چنگ داعش
 • خبرگزاري آريا - ستاد اطلاع رساني جنگ، وابسته به ستاد مشترک فرماندهي عمليات آزادسازي موصل، روز سه شنبه، نقشۀ آخرين مناطقِ آزاد شده از چنگ داعش را منتشر کرد. العالم – با خبرنگاران سرهنگ "يحيي رسول" فرماندۀ ستاد مشترک عمليات، دوشنبه شب اعلام کرده بود که 70 درصد از ساحل راست موصل، از چنگ گروه تروريستي داعش آزاد شده است. به گفتۀ سرهنگ رسول، مناطقي که در اشغال داعش باقي مانده اند، در تيررس نيروهاي عراقي هستند. از سوي ديگر، نيروهاي سازمان مبارزه با تروريسم نيز امروز از آزادسازي منطقه "حي التنک" در ساحل راست موصل خبر داد و تاکيد کرد که پرچم عراق بر فراز بام هاي اين منطقه به اهتزاز در آمد. 205
 • جنایت جدید داعش در غرب موصل/ح قه کثیف تکفیری ها
 • منابع عراقی از جنایت جدید تروریستهای تکفیری داعش در کشتار غیرنظامیان در کرانه راست موصل پرده برداشتند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع عراقی اعلام کردند: داعش مرتکب کشتار جدید در کرانه راست موصل شده است. داعش در راستای هدف قرار دادن غیرنظامیان صبح روز گذشته در یکی از مناطق موصل القدیمه در کرانه راست دست به کشتار زد. این منابع بیان کردند: هنگامی که تروریستهای داعش در محله الموصل القدیمه یونیفرم پلیس عراق را پوشیدند بسیاری از ساکنان شادی کنان به استقبال آنها شتافتند اما تروریستهای داعش به سوی غیرنظامیان آتش گشودند و بسیاری از زنان و کودکان را کشتند. منطقه ای که جنایت در آن رخ داده است در کنترل تروریستهای داعش قرار دارد. داعش غیرنظامیان را در این مناطق به عنوان سپر انسانی قرار می دهد.
 • جنایت جدید داعش علیه شهروندان غرب موصل
 • تروریست های داعش در غرب موصل که لباس نیروهای پلیس عراق را به تن داشتند شهروندانی را که با خوشحالی از آنان استقبال کردند به رگبار بستند و شماری زن و کودک را کشتند. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صداوسیمابه نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ستاد تبلیغات جنگ عراق اعلام کرد گروه تروریستی داعش مرتکب کشتار جدیدی علیه غیرنظامیانی شد که از آنها به عنوان سپر انسانی در مناطق تحت کنترل خود در غرب شهر موصل مرکز استان نینوا عراق استفاده می کند. ستاد تبلیغات جنگ عراق در بیانیه ای مطبوعاتی که اسپوتنیک به نسخه ای از آن دست یافت اعلام کرد گروه تروریستی داعش به هدف قرار دادن غیرنظامیان و ارتکاب بدترین جنایات در حق آنها ادامه می دهد به طوری که صبح روز دوشنبه 24 آوریل مرتکب جنایت جدیدی در محله قدیمی موصل در بخش غربی این شهر شد.­این ستاد افزود، اعضای داعش که لباس نیروهای پلیس فدرال عراق را به تن داشتند مرتکب جنایت جدیدی شدند و شهروندانی را که با خوشحالی و با فریاد شادی از آنان استقبال کردند به رگبار بستند و شماری زن و کودک را کشتند.ستاد تبلیغات جنگ عراق در بیانیه خود افزود مناطقی که این جنایت در آن روی داد همچنان تحت سیطره گروه تروریستی داعش است.
 • جنایت شرم آور داعش علیه زنان و کودکان موصل
 • خبرگزاري آريا - ستاد اطلاع رساني جنگي عراق اعلام کرد گروه تروريستي داعش جنايت جديدي را عليه شهرونداني مرتکب شده است که قصد دارد از آنها به عنوان سپر انساني در مناطق تحت اشغال خود در کرانه راست موصل استفاده کند. ستاد اطلاع رساني جنگي عراق با صدور بيانيه اي که نسخه اي از آن به خبرگزاري "اسپوتنيک" رسيد گفت که گروه تروريستي داعش همچنان به جنايات فجيع خود عليه غير نظاميان ادامه مي دهد. اين گروه تروريستي صبح ديروز دوشنبه 24 آوريل 2017 جنايت فجيعي را در يکي از مناطق قديمي موصل در مرکز اين شهر در کرانه راست آن مرتکب شد. در اين بيانيه آمده است عناصر داعش با پوشيدن لباس پليس مرکزي عراق به منظور فريب مردم، مردمي را که با شادي و خوشحالي به استقبال آنها امده بودند به گلوله بسته و زنان و کودکان بسياري را قتل عام کرد. در اين بيانيه تصريح شده است که مناطقي که اين جنايت در آنها رخ داده هنوز در اشغال گروه تروريستي داعش هستند. 208  
 • جنایت جدید داعش علیه شهروندان موصل
 • به گزارش بولتن نیوز، تروریست های داعش در غرب موصل که لباس نیروهای پلیس عراق را به تن داشتند شهروندانی را که با خوشحالی از آنان استقبال کردند، به رگبار بستند و شماری زن و کودک را کشتند. به نقل از اسپوتنیک، ستاد تبلیغات جنگ عراق اعلام کرد گروه تروریستی داعش مرتکب کشتار جدیدی علیه غیرنظامیانی شد که از آنها به عنوان سپر انسانی در مناطق تحت کنترل خود در غرب شهر موصل مرکز استان نینوا استفاده می کند. ستاد تبلیغات جنگ عراق در بیانیه ای اعلام کرد گروه تروریستی داعش به هدف قرار دادن غیرنظامیان و ارتکاب بدترین جنایات در حق آنها ادامه می دهد به طوری که صبح روز دوشنبه 24 آوریل مرتکب جنایت جدیدی در محله قدیمی موصل در بخش غربی این شهر شد. ­این ستاد افزود: اعضای داعش که لباس نیروهای پلیس فدرال عراق را به تن داشتند مرتکب جنایت جدیدی شدند و شهروندانی را که با خوشحالی و با فریاد شادی از آنان استقبال کردند به رگبار بستند و شماری زن و کودک را کشتند. ستاد تبلیغات جنگ عراق در بیانیه خود افزود: مناطقی که این جنایت در آن روی داد همچنان تحت سیطره گروه تروریستی داعش است. در همین حال گروه تروریستی داعش امروز 15 نفر را در محله قدیمی شهر موصل اعدام کرد
 • حیله عناصر داعش در موصل ۱۵ تن از مردم این شهر را به کام مرگ کشید
 • به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد، ستاد فرماندهی مشترک ارتش عراق افزود: صبح روز دوشنبه شماری از عناصر داعش که لباس نیروهای پلیس عراق را به تن داشتند، وارد بخش موصل القدیمة (بخش قدیمی شهرموصل) شدند و اهالی این شهر که با خوشحالی گمان می کردند که نیروهای پلیس وارد محله شدند به استقبال آن های شتافتند، اما تروریست ها با شلیک گلوله به سوی آن ها دستکم 15 تن از جمله شماری از زنان و کودکان را کشتند.عناصر داعش بخش هایی از غرب شهر موصل را همچنان در کنترل خود دارند و از اهالی این بخش ها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.در ادامه تحولات عملیات نیروهای عراقی در غرب موصل, نیروهای عراقی موفق شدند منطقه الحی التنک در بخش غربی شهر موصل را آزاد کنند و به این ترتیب 70 درصد مناطق بخش غربی موصل به دست نیروهای مسلح عراق آزاد شده است.عملیات آزاد سازی بخش غربی موصل توسط نیروهای عراقی در اول اسفندماه سال گذشته (19 فوریه 2017) آغاز شد.شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق از سال 2014 در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد. بخش شرقی آن در عملیاتی که به فرمان حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل قوای عراق از 26 مهرماه سال جاری آغاز شد، از وجود داعش پاکسازی شد.شبک**9365**1917**مترجم: رضا میرزائی*انتشار دهنده: سید محمدباقر نوربخش
 • آزادی ۲۶۰ هزار غیرنظامی غرب موصل از محاصره داعش
 • به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، رائد شاکر جودت فرمانده پلیس عراق با اعلام آزادی 260 هزار غیرنظامی غرب موصل از محاصره داعش، افزود: نیروهای عراقی طی عملیات خود در بخش های غربی شهر موصل خسارت سنگینی به عناصر تروریستی وارد کردند. وی خاطرنشان کرد: نیروهای پلیس در حال حاضر در حال پاکسازی محله های غربی شهر موصل از عناصر تروریستی هستند. جودت تأکید کرد: عناصر داعش از مردم بخش های غربی موصل به عنوان سپر انسانی در برابر نیروهای عراقی استفاده می کنند. در همین حال نیروهای الحشد الشعبی دیروز (سه شنبه) دست کم 12 روستا را در بخش غربی شهر موصل آزاد کردند. بر اساس این گزارش، نیروهای بسیج مردمی عراق همچنین موفق شدند منطقه الحی التنک در بخش غربی شهر موصل را آزاد کنند و به این ترتیب 70 درصد مناطق بخش غربی موصل به دست نیروهای مسلح عراق آزاد شده است. عملیات آزاد سازی بخش غربی موصل به دست نیروهای عراقی در اول اسفند سال گذشته (19 فوریه 2017) آغاز شد. شهر موصل، دومین شهر بزرگ عراق، از سال 2014 در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد. بخش شرقی آن در عملیاتی که به فرمان حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل قوای عراق از 26مهر سال گذشته آغاز شد، از وجود داعش پاکسازی شد.