به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از عصر ایران فروردین
٣١
2017-04-26@23:11:40 GMT

طرح 4 مرحله ای آمریکا برای حل بحران سوریه: آتش بس و استعفای بشار اسد/ تضمین حفظ 2 پایگاه ارتش روس در سوریه / تضمین به بشار اسد درباره عدم محاکمه

در ستاد انتخاباتی رئیسی چه خبر است؟

ستاره سياسی احمدی نژاد غروب كرد؟

یک رسانه آمریکایی مدعی شد که "رکس تیلرسون" وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیرش به مسکو یک طرح 4 مرحله‌ای برای حل و فصل بحران سوریه ارائه داده اما روسیه این طرح را رد کرده است.

به گزارش عصرایران، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس (AP) در گزارشی با اعلام این خبرنوشت که این اطلاعات را یکی از مقامات مطلع آمریکایی در اختیار آن قرار داده است.

بر اساس این طرح 4 مرحله‌ای آمریکا متعهد می‌شود که برای براندازی "بشار اسد" نیروی نظامی اعزام نخواهد کرد.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا (سمت راست) و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیهاین طرح 4 مرحله‌ای که خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی ارائه آن از سوی تیلرسون به روسیه در سفر اخیرش به مسکو شده به شرح زیر است:

مرحله نخست: این مرحله از طرح آمریکایی شامل از بین بردن داعش به طور کامل در سوریه است. در این مرحله داعش تنها اولویت آمریکاست.

مرحله دوم: در این مرحله آمریکا متعهد شده است که با ایجاد یک توافق آتش‌بس میان دولت و مخالفان، در سوریه ثبات ایجاد کند.

در این مرحله آمریکا با همکاری دولت سوریه "مناطق موقت ثبات" ایجاد خواهد کرد که هواپیماهای آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آن با هماهنگی نیروی هوایی سوریه بر فراز آنها پرواز خواهند کرد.

بر اساس طرحی که به گفته این منبع آگاه آمریکا به روسیه پیشنهاد داده است در این مرحله نهادهای دولتی سوریه نیز که در مناطق درگیری تعطیل شده‌ بودند فعالیت خود را از سر خواهند گرفت. در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد، نهادهای دولتی در مناطق سنی‌نشین از سوی سنی‌ها، در مناطق علوی نشین از سوی علوی‌ها، در مناطق کُرد نشین از سوی کردها و در مناطق دیگر نیز به همین ترتیب اداره خواهند شد.

در این مرحله اداره کشور به یک دولت موقت سپرده خواهد شد.

مرحله سوم: در این مرحله "بشار اسد" باید به صورت داوطلبانه از ریاست جمهوری سوریه کناره‌گیری کند و اگر این کار را نکند باید وی را از شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری منع کرد یا اینکه وی را به محاکمه به جرم ارتکاب جنایات جنگی تهدید کرد.

بر اساس این گزارش، واشنگتن فکر می‌کند که اگر به بشار اسد این تضمین داده شود که مورد پیگیری قضایی قرار نخواهد گرفت وی با کناره‌گیری داوطلبانه از قدرت و رفتن به روسیه یا ایران موافقت خواهد کرد.

در ادامه گزارش آمده است که کاخ سفید این احتمال که بشار اسد در صورت عدم کناره‌گیری داوطلبانه از سوی مخالفان کشته خواهد شد را احتمال مطرح دانسته است اما همچنین تاکید کرده است که آمریکا کناره‌گیری داوطلبانه بشار اسد را ترجیح می‌دهد.

مرحله چهارم: این مرحله ساماندهی سوریه پس از پایان مرحله انتقالی را شامل می‌شود.

بر اساس این گزارش، آمریکا برای کسب رضایت روسیه و جلب همکاری آن برای اجرای این طرح، به روسیه اجازه ادامه استقرار پایگاه نظامی دریایی خود در "طرطوس" سوریه و پایگاه هوایی خود در "حمیمیم" سوریه را ارائه داده است.
اما روسیه نگران این مسئله است که پس از برکناری اسد چه تضمینی برای بقای پایگاه‌های نظامی‌اش در سوریه وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در پی انتشار این خبر "دیمیتری بیسکوف" سخنگوی رئیس جمهور روسیه ارائه هرگونه طرح از سوی تیلرسون به روسیه برای حل بحران سوریه را نادرست اعلام کرد.

«رئیسی» همان «احمدی‌نژاد» است؟

آقای قالیباف حداقل با خودتان صادق باشید!

«قالیباف» و «رئیسی» به نفع هم کنار می‎روند؟ / اصلاح‎طلبان را نیروی انقلاب نمی‎دانیم

کلیدواژه: طرح 4 مرحله ای | کناره گیری | بشار اسد | بر اساس

منبع: عصر ایران

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۲۹۹۷۲۱۱ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • ترامپ بشار اسد را مانعی برای پایان جنگ سوریه ندانست
 • پتر ایلیشف گفت رییس جمهور آمریکا بر این باور است که آینده بشار اسد رییس جمهور سوریه، مانعی برای پایان یافتن جنگ در آن کشور نیست. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیمابه نقل از خبرگزاری فرانسه، نماینده روسیه در سازمان ملل گفت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا بر این باور است که آینده بشار اسد رییس جمهور سوریه، مانعی برای پایان یافتن جنگ در آن کشور نیست.پتر ایلیشف نماینده روسیه در سازمان ملل در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: "ترامپ در یک ناهار کاری با پانزده سفیر شورای امنیت در کاخ سفید، اطمینان داد مردم سوریه باید در مورد سرنوشت اسد تصمیم گیری کنند و آینده اسد هیچ مانعی بر سر راه رسیدن به پایان جنگ در سوریه نیست."این دیپلمات روس در ادامه افزود "ترامپ گفت اینکه اسد بماند یا برود اصلا اهمیتی ندارد، چیزی که مهم است، فرآیند سیاسی، توقف خونریزی ها و خشونت هاست و بنابراین مردم، تصمیم گیرنده هستند."پس از وقوع حمله شیمیایی در خان شیخون که به حمله موشکی آمریکا به یکی از پایگاه های هوایی سوریه منجر شد، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته بود صلح در سوریه با وجود در قدرت ماندن اسد امکان پذیر نیست.هیلی گفته بود : "اگر به اقدامات بشار اسد بنگرید، اگر اوضاع را مشاهده کنید، نتیجه می گیرید که دست یابی به یک دولت صلح طلب و پایدار، با وجود اسد، ابدا امکان پذیر نیست."ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی خود در مورد همکاری با دمشق برای مبارزه با داعش صحبت کرده بود ولی پس از وقوع حمله شیمیایی خان شیخون، ترامپ گفت رییس جمهور سوریه با استفاده از سلاح های شیمیایی، از خطوط قرمز زیادی عبور کرده و بنابراین رفتار او (ترامپ) در برابر او تغییر زیادی کرده است.
 • ترامپ بشار اسد را مانعی برای پایان جنگ سوریه نمی داند
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، پتر ایلیشف نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: "ترامپ در ناهار کاری با پانزده سفیر شورای امنیت در کاخ سفید، اطمینان داد، مردم سوریه باید در مورد سرنوشت اسد تصمیم گیری کنند و آینده اسد هیچ مانعی بر سر راه رسیدن به پایان جنگ در سوریه نیست." این دیپلمات روس در ادامه افزود: "ترامپ گفت اینکه اسد بماند یا برود اصلا اهمیتی ندارد، چیزی که مهم است، فرآیند سیاسی، توقف خونریزی ها و خشونت هاست و بنابراین مردم، تصمیم گیرنده هستند." پس از وقوع حمله شیمیایی در خان شیخون که به حمله موشکی آمریکا به یکی از پایگاه های هوایی سوریه منجر شد، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته بود صلح در سوریه با وجود در قدرت ماندن اسد امکان پذیر نیست. هیلی گفته بود : "اگر به اقدامات بشار اسد بنگرید، اگر اوضاع را مشاهده کنید، نتیجه می گیرید که دست یابی به یک دولت صلح طلب و پایدار، با وجود اسد، ابدا امکان پذیر نیست." ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی خود در مورد همکاری با دمشق برای مبارزه با داعش صحبت کرده بود ولی پس از وقوع حمله شیمیایی خان شیخون، ترامپ گفت رییس جمهور سوریه با استفاده از سلاح های شیمیایی، از خطوط قرمز زیادی عبور کرده و بنابراین رفتار او (ترامپ) در برابر او تغییر زیادی کرده است. 300/300
 • آمادگی روسیه برای اعزام نیروی زمینی به سوریه در صورت درخواست بشار اسد
 • یک پایگاه عرب زبان به نقل از منابع سوری مدعی شد که مسکو آمادگی خود برای اعزام نیروی نظامی زمینی به سوریه در صورت درخواست رسمی «بشار اسد» را اعلام کرده است. به گزارش «قدس آنلاین»، پایگاه «القدس العربی» به نقل از منابع سوری مدعی شد: مسکو آمادگی خود برای اعزام نیروی نظامی زمینی به سوریه در صورت درخواست رسمی «بشار اسد» را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، این پایگاه ادعا کرده است: روسیه مراحل مقدماتی اعزام نیروی زمینی به سوریه را پشت سر گذاشته است و در صورت درخواست رسمی دولت دمشق، نیروهای زمینی این کشور فورا به سوریه اعزام می شوند. این پایگاه عرب زبان همچنین ادعا کرد: تهران از مدتها پیش نسبت به گسترده تر کردن دامنه حضور نظامی خود در سوریه اعلام آمادگی کرده است. در صورت درخواست رسمی دمشق، امکان اعزام نیروی زمینی از سوی ایران به سوریه وجود دارد. گفتنی است، پیشتر «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه اعلام کرده بود که در حال حاضر نیازی به حضور نیروی نظامی زمینی روسیه در سوریه نیست. شاید در آینده این نیاز، احساس شود. منبع: خبرگزاری مهر
 • نماینده روسیه در سازمان ملل مطرح کرد ترامپ بشار اسد را مانعی برای پایان جنگ سوریه ندانست
 • جهان>آمریکا - همشهری آنلاین:نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: رییس جمهور آمریکا بر این باور است که آینده رییس جمهور سوریه، مانعی برای پایان یافتن جنگ در آن کشور نیست. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، پتر ایلیشف نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: "ترامپ در ناهار کاری با پانزده سفیر شورای امنیت در کاخ سفید، اطمینان داد، مردم سوریه باید در مورد سرنوشت اسد تصمیم گیری کنند و آینده اسد هیچ مانعی بر سر راه رسیدن به پایان جنگ در سوریه نیست." این دیپلمات روس در ادامه افزود: "ترامپ گفت اینکه اسد بماند یا برود اصلا اهمیتی ندارد، چیزی که مهم است، فرآیند سیاسی، توقف خونریزی ها و خشونت هاست و بنابراین مردم، تصمیم گیرنده هستند." پس از وقوع حمله شیمیایی در خان شیخون که به حمله موشکی آمریکا به یکی از پایگاه های هوایی سوریه منجر شد، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته بود صلح در سوریه با وجود در قدرت ماندن اسد امکان پذیر نیست. هیلی گفته بود:"اگر به اقدامات بشار اسد بنگرید، اگر اوضاع را مشاهده کنید، نتیجه می گیرید که دست یابی به یک دولت صلح طلب و پایدار، با وجود اسد، ابدا امکان پذیر نیست." ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی خود در مورد همکاری با دمشق برای مبارزه با داعش صحبت کرده بود ولی پس از وقوع حمله شیمیایی خان شیخون، ترامپ گفت رییس جمهور سوریه با استفاده از سلاح های شیمیایی، از خطوط قرمز زیادی عبور کرده و بنابراین رفتار او (ترامپ) در برابر او تغییر زیادی کرده است.
 • دبیر کل سازمان ملل سالروز استقلال سوریه را به بشار اسد تبریک گفت
 • دبیر کل سازمان ملل در پیامی به رئیس‌جمهور سوریه، سالروز استقلال این کشور را به وی تبریک گفت. «آنتونیو گوترس» دبیرکل سازمان ملل سالروز استقلال سوریه و پایان استعمار فرانسه را که در سوریه به روز «جلاء» معروف است، به دولت و ملت این کشور و رئیس‌جمهور آن تبریک گفت.به گزارش فارس، دفتر ریاست جمهوری سوریه روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بشار اسد تلگراف تبریک گوترس به مناسبت سالروز استقلال سوریه و پایان استعمار فرانسه را دریافت کرده است.دبیرکل سازمان ملل در پیام خود به اسد گفته: «سال جاری با امیدواری به برقراری صلح و امنیت در جهان آغاز شد و هر آنچه که ما به عنوان یک خانواده انسانی برای آن مبارزه می‌کنیم، بر مبنای صلح است. به نقش سازنده سوریه در کمک به ساختن سازمان قوی‌تر سازمان ملل و تلاش مشترک برای ضمانت صلح اعتماد داریم.» پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه نیز سالروز استقلال سوریه را به بشار اسد تبریک گفته بود. ----------------------------------------------------------------------------- برای ورود به گلبرگها بعنوان جامع‌ترین مجله اینترنتی در حوزه سلامت و خانواده بر روی تصویر ذیل کلیک کنید! تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد. ------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید ------------- روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و...
 • آمریکا با ایران درباره جانشین بشار اسد مذاکره کند
 • خبرگزاري آريا- فايننشال تايمز نوشت: همزيستي مسالمت آميز ميان سني ها و شيعيان مي تواند به برقراري صلح و ثبات در منطقه غرب آسيا منجر شود. به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، اين روزنامه انگليسي در تفسيري به قلم جان بي استريت افزود: آمريکا تاييد کرده است ايران به مفاد توافقي که مانع از آن مي شود که ايران به توسعه سلاح هاي هسته اي بپردازد، پايبند بوده است. اما اظهاراتي که نشان مي دهد آمريکا به دنبال از سر گيري مذاکرات بر سر توافق است و احتمالا موجب خواهد شد ايران به تعليق توسعه برنامه هسته اي خود براي مدت ده سال، ديگر پايبند نماند، مي تواند به ناکام ماندن تلاش هاي حسن روحاني براي پيروزي در انتخابات منجر شود. دولت ترامپ به ويژه از بخش هايي از توافق انتقاد مي کند که به آزادسازي پول فروش هاي قبلي نفت ايران منجر مي شود. ايران به دليل تحريم هاي قبلي به اين پول ها دسترسي نداشت. تيلرسون اعلام کرد ايران کشور اصلي حامي تروريسم است، همانگونه که مصر، اسرائيل، عربستان سعودي و ديگر کشورهاي منطقه خليج [فارس] که همگي کمتر از ايران دموکرات و بيشتر سرکوبگر هستند، ادعا مي کنند. اما آنچه تيلرسون به آن اشاره نکرد اين بود که اين روسيه است که به منظور حمايت از بشار اسد، مردم غير نظامي سوريه را بمباران مي کند، چشمان خود را به روي استفاده از سلاح هاي شيميايي مي بندد و مسئول فرار بيش از 5 ميليون سوري از کشورشان است.به اعتقاد نويسنده برخلاف اشتباه تيلرسون بايد با ايران براي پيدا کردن يک جانشين براي حکومت اسد که هم از شيعيان حمايت کند و هم از ديگر اقليت ها و به ايران اجازه دهد با حزب الله لبنان مرتبط باشد، به گفتگو پرداخت. آمريکا و ديگر کشورهاي غربي نبايد از سني ها در برابر شيعيان حمايت کنند....
 • آخرین تحولات سوریه از پیشرویهای گسترده ارتش سوریه تا تحریمهای جدید آمریکا علیه دمشق
 • خبرگزاری میزان- نیروهای ارتش سوریه در هفته جاری طی عملیات‌هایی موفق شدند که بخش‌های زیادی از شمال استان «حماه» را از اشغال تروریستهای داعش خارج کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشرویهای خود در شمال استان «حماه» چند روستا و شهرک را از چنگ تروریستهای داعش آزاد کردند.بنا به گزارش «المصدر» نیروهای ارتش سوریه که با جنگنده‌های روسیه پشتیبانی می‌شدند بامداد روز سه‌شنبه در ادامه پیشرویهای خود در استان «حماه» موفق شدند یک روستای دیگر به نام «زورالمهروق» را از اشغال گروه‌های تروریستی آزاد کنند.روستای «زورالمهروق» در جنوب شهر «اللطامنه» در نزدیکی نواحی مرزی استان «ادلب» قرار دارد.بنا به گزارش پایگاه «المصدر» روز دوشنبه نیز نیروهای ارتش سوریه در عملیاتی موفقیت‌آمیز موفق شدند پس از درگیری شدید با تروریستهای داعش شهرک ها و روستاهای «المصاصنه، زور الحیصه، و زور الطیبه» واقع در ریف شمالی حماه ار از اشغال آنها خارج کنند.همچنین نیروهای ارتش سوریه روزهای شنبه و یکشنبه موفق شدند شهرک ها و روستاهایی مانند « حلفایا، زلین، الویبدة، بطیش، زور الناصریة، زور أبو زید، تل الناصریة وتل المنطار» را از آزاد کنند و عناصر تروریستی را مجبور کنند تا به صورت کامل از ریف شمالی استان «حماه» عقب‌نشینی کنند.تحریمهای جدید آمریکا علیه دولت سوریهاما این پیشرویهای سریع ارتش سوریه در شمال استان «حماه» و عقب‌نشینی‌های گسترده تروریستها که تلفات زیادی را متحمل شده‌اند موجب شد که بار دیگر کشورهای غربی و سازمان‌های به اصطلاح بین‌المللی علیه دولت و ارتش سوریه وارد عمل شوند.بنا به گزارش «دیلی‌میل» دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که تحریمهای شدیدی علیه 270 نفر از کارکنان «مرکز پژوهش و مطالعات علمی » سوریه که ادعا می‌شود در حادثه حمله شیمیایی در ریف استان ادلب نقش داشته‌اند، اعمال کرده‌است.وزارت خزانه‌داری آمریکا در تازه‌ترین اقدام علیه مردم و دولت سوریه دستور داده همه دارایی‌های افراد مذکور در آمریکا را مسدود شود...
 • آمادگی ارتش سوریه برای مقابله با تجاوز آمریکا
 • استاندار درعا در جنوب سوریه اوضاع امنیتی در این استان را به رغم جوسازی رسانه‌های معاند، خوب توصیف کرد و گفت: اگر آمریکا تصمیم به اشغال درعا بگیرد تصمیمات نظامی جدیدی برای نبردها اتخاذ خواهد شد. به گزارش مشرق، «محمد خالد الهنوس»، استاندار درعا ضمن تایید تحرکات نظامیان آمریکایی و اردنی در مرزهای سوریه با اردن اظهار داشت: به رغم همه جوسازی های رسانه ای در خصوص تجمع نظامیان اجنبی در درعا تا این لحظه هیچ خطر واقعی از سوی آنها احساس نشده است. الهنوس نقش منفی اردن در قبال بحران سوریه را شفاف خواند و گفت: مرزهای سوریه با اردن باز است و چیز جدیدی نیست که اردن در محور ضد سوریه و خط مقاومت ایستاده است. وی با تاکید بر اینکه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی، رژیم و خاک اردن را در خدمت نقشه های خصمانه خود علیه سوریه به خدمت گرفته اند، افزود: امان به توافقنامه های حسن همجواری متعهد نبوده و مرزهای خود را به روی تروریست ها برای ورود به خاک سوریه بازگذاشته است. استاندار درعا اوضاع امنیتی در درعا را خوب توصیف کرد و گفت: به رغم فضاسازی رسانه های معاند، درباره فروپاشی ارتش سوریه در استان درعا که البته از ابتدای جنگ تاکنون اینچنین شایعه کردند، معادلات میدانی در درعا به نفع ارتش سوریه بوده است. الهنوس گفت: تروریست ها با حمله ای که در دوازدهم فوریه به منطقه المنشیه انجام دادند اقدامات خصمانه خود را در استان درعا از سر گرفتند اما با ضربات دردناکی روبرو شده و تلفات سنگینی را در این درگیری ها متحمل شدند در حالی که رسانه های دشمن حقایق را در این خصوص وارونه جلوه داده اند. وی ادامه داد: المنشیه بخش کوچکی از «درعا البلد» است که تروریست ها در درگیری های آنجا با بکارگیری انواع سلاح های پیشرفته و سنگین...
 • مذاکرات آستانه نمی تواند نقطه پایانی برای بحران سوریه باشد/وضعیت میدانی سوریه بیش از شرایط سیاسی تعیین کننده است
 • این کارشناس مسائل سیاسی گفت:اکنون عربستان سعودی، قطر اردن و آمریکا کمک های تسلیحاتی به گروهک های تروریستی ارسال می کنند و لذا بحران سوریه همچنان ادامه خواهد یافت و مذاکرات آستانه هیچ گونه جریان و قدرت اجرایی ندارد و نمی تواند به هیچ نقطه پایانی برای بحران سوریه منجر شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار آرمان کرمان در رابطه با نشست آستانه ابراز کرد: با توجه به وجود اختلاف شدید در دیدگاه مخالفان مسلح دولت سوریه به نظر می رسد که خروجی قابل قبولی نخواهد داشت. این کارشناس مسائل اقتصادی ابراز کرد: آنچه که مسلم است در طول نشست هایی گذشته چه در آستانه و چه در ژنو خروجی ها معمولا به مرحله اجرایی نمی رسید و هیچ یک از شرکت کنندگان طرح های قابل قبولی برای برون رفت سوریه از بحران فعلی نداشتند و به نظر می رسد آنچه که مسلم است هم اکنون وضعیت میدانی سوریه بیش از شرایط سیاسی تعیین کننده خواهد بود. هانی زاده ابراز کرد: دولت سوریه با کمک ایران، روسیه و حزب الله درصدد است تا با سرکوب گروهک های تروریستی و اخراج این گروهک ها از خاک سوریه بحران این کشور را به پایان برساند. این کارشناس مسائل سیاسی تشریح کرد: اتفاقاتی که در طول ماه های اخیر در خان شیخون و انفجارهایی رخ داده در منطقه راشدین نشان داد که گروهک های تروریسیتی سوریه با اهداف سایر کشورهایی که در بحران سوریه ایفای نقش می کنند در مذاکرات شرکت می کنند و این مذاکرات نمی تواند راه حل مناسبی باشد مگر اینکه کشورهایی مانند آمریکا، عربستان و قطر کمک های خود را به گروهک های تروریستی قطع کنند. هانی زاده در پایان خاطر نشان کرد: اکنون عربستان سعودی، قطر اردن و آمریکا کمک های...
 • موضع پوتین درباره بشار اسد تغییر نکرده است
 • به گزارش ایسکانیوز شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد:کرملین تاکید کرد اجرای تحقیقات بیطرف بین المللی تنها راه برای شناسایی واقعیت حادثه خان شیخون در استان ادلب سوریه است. کرملین افزود: موضع ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره بشار اسد و آینده سوریه تغییر نکرده است و فقط ملت سوریه می توانند رهبران این کشور را تعیین کنند. پوتین حامی بشار اسد نیست، بلکه از قوانین بین المللی دفاع می کند. تایید گننده: سرلک
 • موضع آلمان و اردن درباره بحران سوریه
 • خبرگزاري آريا - وزير امور خارجه آلمان گفت که جايگزيني براي حل سياسي بحران سوريه وجود ندارد.   پايگاه اينترنتي روسيا اليوم گزارش داد که زيگمر گابريل اين موضوع  را در کنفرانس مشترک مطبوعاتي با ايمن الصفدي همتاي اردني خود در امان بيان کرد. وي همکاري روسيه و آمريکا براي پايان دادن به اين بحران به شکلي مسالمت آميز را ضروري توصيف نمود.  الصفدي نيز حمايت کشورش از گفت و گوهاي آستانه براي تحقق آتش بس در سوريه را اعلام کرد و تصريح نمود که بحران سوريه بدون حضور روسيه حل نمي شود چون شريک مذاکرات صلح در اين کشور مي باشد. وي همچنين يادآور شد که اردن با اروپا، آمريکا و روسيه براي حل سياسي بحران سوريه همکاري خواهد نمود به ويژه که پيروزي بر داعش فقط نظامي، خواهد بود.   هدف زيگمر از سفر به اردن و فلسطين بررسي منازعه فلسطيني صهيونيستي و بحران سوريه است. 206  
 • آمریکا درصدد شرکت دادن اردن در بحران سوریه
 • به گزارشبولتن نیوز،با وجود شکست نقشه های ایالات متحده آمریکا در قبال سورهی و دولت قانونی بشار اسد، این کشور متوسل به راهکاری جدید برای رسیدن به اهداف خود شده است.یکی از راهکارهایی که این کشور در دستور کار خود قرار داده است، حمله مستقیم موشکی به مواضع نیروهای سوری به بهانه مقابله با استفاده از تسلیحات شیمایی توسط ارتش سوریه است.یکی دیگر از اقدامات آمریکا، توافق با دولت بحرین و عبدالل ثانی پادشاه این کشور به منظور شرکت دادن این کشور در بحران سوریه است.بر اساس گزارش مرکز تحقیقاتی گلوبال و روزنامه الحیات، ائتلاف غربی (به اصطلاح) مبارزه با تروریسم در صدد ایجاد گروه عملیاتی با حضور آمریکا، انگلستان و اردن است که قرار است حملات خود را از مرزهای شمالی اردن با سوریه سامان دهد.بر اساس توافق نامه ای میان مقامات اردن و آمریکا صورت گرفته است، کمپین عملیاتی که شامل سه کشور مذکور می شود، علاوه بر وظیفه حمله مستقیم نظامی به مواضع نیروهای سوری را دارد، وظیفه آموزش نیروهای ارتش اردن و نیز نظامیان آمریکا را نیز برعهده دارد.تحلیل گران بر این باروند، علت درگیر کردن اردن در بحران سوریه، تقویت جبهه مخالفان حل بحران سوریه از طریق گفتگو و مذاکرات سیاسی و نیز تاثیرگذاری بر روند پیروزی های ارتش و نیروهای مردمی سوری در مقابل گروه های تروریستی تکفیری، می باشد.همچنین دخالت آمریکا و حضور نظامی او متحدانش از طریق مرزهای جنوبی سوریه، بشار اسد را مجبور خواهد کرد تا بر نیروهای خود در این منطقه بیفزاید که این امر موجب تضعیف نیروها در جبهه ادلب و حما، که محل استقرار تروریست های (به قول آمریکا) میانه رو است، می شود.گفتنی است تصمیم دولت اردن در قبال پذیرش درخواست واشنگتن و ورود نظامی به بحران سوریه، می تواند نقش تاثیرگذاری در آینده این کشور و دولت قانونی بشار اسد ایفاء نماید.
 • حضور ایران برای هفت سال تضمین شد
 • فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) در راستای تغییرات عمده در لیگ جهانی حضور 12 کشور از جمله ایران را در هفت سال آینده سطح یک لیگ جهانی تضمین کرد. به گزارش "ورزش سه"و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال در سال 1990 به عنوان بخشی از یک برنامه بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد. فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست و نهمین دوره این رقابت ها (سال 2018) تغییرات عمده ای لحاظ کرده است که برگزاری سطح یک این رقابت ها با حضور 16 تیم در دو گروه مردان و زنان از جمله این تغییرات است. بر اساس دستورالعمل جدید 12 کشور از این تعداد، حضورشان در هفت سال آینده تضمین شده است و چهار کشور دیگر که برای سال 2018 انتخاب شدند، احتمال تغییر بر اساس عملکرد در هر سال خواهند داشت. در رقابت‌های لیگ جهانی جدید والیبال و در گروه مردان تیم‌های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابت‌ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم استرالیا، کره‌جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت‌های 2018 شرکت می‌کنند و در گروه چهار تیم متغیر این رقابت‌ها هستند. همچنین در مسابقات گروه زنان که از سال 2018 دیگر به نام پرند گریس برگزار نمی شود و همانند مسابقات مردان با نام «لیگ جهانی جدید والیبال» پیگیری خواهد شد، تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه تضمین هفت ساله برای حضور دارند و تیم آرژانتین، جمهوری چک، بلژیک و لهستان در گروه متغیرها قرار می گیرند. امکان برنامه‌ریزی بلند مدت کشورها برای بازاریابی و جذب حامیان مالی یکی از دلایل فدراسیون جهانی والیبال برای این تصمیم است....
 • طرح امانوئل ماکرون برای حل بحران سوریه
 • کاندیدای میانه‌روی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در جریان تبلیغات انتخاباتیش به لبنان رفت و با مقامات این کشور دیدار کرد.به گزارش تابناک، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، امانوئل ماکرون، کاندیدای میانه‌روی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که نظرسنجی‌ها از احتمال بالای پیروزی او بر مارین لوپن، کاندیدای راست‌گرای افراطی فرانسه در دور دوم انتخابات در تاریخ هفت مه آتی خبر می‌دهند، در جریان تبلیغات انتخاباتی خود به لبنان سفر کرد.لبنان اولین مقصد از سفر ماکرون به کشورهای عربی است و او سپس به الجزایر و اردن می‌رود.ماکرون در لبنان موضعگیری‌های خود نسبت به جنگ در سوریه را مشخص و اعلام کرد که اولویتش دستیابی به راه‌حلی برای بحران این کشور به نحوی است که زمینه بازگشت پناهجویان فراهم شود.وی حل مشکل امنیتی فرانسه را به نابودی داعش و "اسلام افراطی" مربوط دانست و ابراز تمایل کرد که پاریس نیز در تشکیل گروه تماسی مشابه آنچه امضای توافقنامه هسته‌ای ایران و غرب را بررسی کرد، و نیز نشست گفتگو محور تمامی کشورهای عربی که به بحران سوریه اهمیت می‌دهند، نقشی ایفا کند.این کاندیدای میانه‌روی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ادامه با طرح ادعاهای واهی، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را متهم به ارتکاب جرم علیه مردم سوریه کرده و گفت: صلح هرگز بدون عدالت محقق نخواهد شد.ماکرون در ادامه برکناری اسد به عنوان پیش‌شرطی برای هرگونه مذاکرات را مردود دانست و گفت،‌ این اقدامی غیر کارآمد است.وی تاکید کرد: فرانسه هرگز با شخص اسد گفتگو نخواهد کرد اما ممکن است با نمایندگان دولت سوریه گفتگو کند.ماکرون ادامه داد: تمام تلاش خود را برای کمک اقتصادی به لبنان از طریق فرانسه و اروپا انجام خواهم داد و پاریس باید با عربستان و ایران بدون دخالت در اختلافاتشان گفتگو کند.وی با تاکید بر عدم جانبداری فرانسه از هیچ‌یک از طرف‌های منطقه‌ای و تمرکز بر دفاع از منافع و ارزش‌های خود، از سیاست‌های بنیامین...
 • رایزنی های آمریکا و اردن درباره سوریه
 • وزیران خارجه آمریکا و اردن طی گفت‌وگویی تلفنی، درباره بحران سوریه و تلاش‌های صورت گرفته برای حل آن رایزنی کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «پترا»، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن، روز یکشنبه با همتای آمریکایی خود «رکس تیلرسون» درباره اوضاع منطقه، بحران سوریه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.این دو وزیر درباره تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی صورت گرفته جهت دستیابی به راهکاری مسالمت‌آمیز برای حل بحران سوریه رایزنی کردند.الصفدی و تیلرسون همچنین درباره ساز و کار گسترش روابط ویژه بین آمریکا و اردن و راه‌های تقویت همکاری‌های دوجانبه نیز صحبت کردند.انتهای پیام/ R1016196/P36446/S8,90,1128/CT10
 • حمایت اتحادیه اروپا از تحقیقات درباره حمله شیمیایی در سوریه/پایان دادن به جنگ سوریه بخش ضروری گفتگوها
 • مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که امروز قرار است با وزیر خارجه روسیه در مسکو دیدار کند اعلام کرد که «پایان دادن به جنگ سوریه بخش ضروری گفت‌وگوهای ما در مسکو است». به گزارش «قدس آنلاین»، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، «پایان دادن به جنگ سوریه و حمایت از آینده دموکراتیک صلح‌آمیز برای این کشور بخش ضروری گفت‌وگوهای ما در مسکو خواهد بود. طبق اعلام منابع خبری موگرینی در نخستین سفر رسمی خود به روسیه، آن هم درست در زمانی که تنش‌ها میان مسکو و اتحادیه اروپا بسیار شدید شده است، امروز ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت ماه) با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مسکو دیدار و درباره موضوعات مختلفی از جمله ایران، سوریه، لیبی، اوکراین و روابط دوجانبه بحث و گفت‌وگو خواهد کرد. بنا بر این گزارش، موگرینی در گفت‌وگو با خبرگزاری «اینترفکس» تأکید کرد، «اتحادیه اروپا از تحقیقات سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در خان شیخون سوریه حمایت می‌کند». وی در بخش دیگری از اظهاراتش به روابط روسیه و اتحادیه اروپا پرداخت و گفت: «بازگشت به روابط بهتر میان روسیه و اتحادیه اروپا ممکن است اما این موضوع به رفع درگیری‌ها در شرق اوکراین بستگی دارد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: «کانال‌های ارتباطی میان روسیه و اتحادیه اروپا همواره باز خواهد ماند». موگرینی همچنین تأکید کرد: «تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه به نوبه خود سیاست ما در قبال این کشور نیست و به صورت موضوعی به الحاق کریمه به روسیه و درگیری‌ها در شرق اوکراین مربوط می‌شود.» منبع: خبرگزاری فارس
 • تضمین قالیباف برای اجرای برنامه هایش
 • قالیباف گفت: حتما مردم عزیز برای چنین تعهدی، تضمین می خواهند. تضمین من به ملت شریف ایران سابقه و کارنامه من است. قالیباف هیچ قولی نداده که عمل نکرده باشد. به گزارش جهان نيوز به نقل از مشرق؛ محمدباقر قالیباف در مصاحبه با بخش خبر ۲۰:۳۰ به بخشی از برنامه های خود اشاره کرد که در ادامه می‌خوانید: برای کشوری که بیشترین منابع و بهترین استعدادها و نیروی خلاق و جوان را دارد ، رکود و بیکاری فراگیر مایه تاسف است. ما کشور ثروتمندی هستیم با مردمی فقیر و این فقط ناشی از سوء مدیریت و تفکرات و رفتارهای پوسیده مدیریتی است. یکی از مهمترین محورهای اقتصادی برنامه دولت مردم جهاد علیه بیکاری است در این برنامه ایجاد پنج میلیون شغل پیش بینی شده و تمامی مقدمات و الزامات تحقق این تعهد بصورت دقیق بررسی شده است. قطعا با برنامه ریزی و مدیریت صحیح در حوزه های مختلفی همچون اشتغال روستایی ، صنعتی و خدمات بویژه با بهره گیری از فناوری های نو می توان نرخ بیکاری را کاهش داد و من تعهد می دهم که حداقل پنج میلیون شغل ایجاد کنم. از سوی دیگر بدلیل اینکه بسترسازی برای اشتغال وظیفه دولت است، برای کسانی که شغل ندارند دولت موظف به پرداخت حق شغل یا کارانه به آنان است. لذا در صورت پیروزی دولت مردم، یک سامانه ملی کارانه راه اندازی می شود و همه افراد بالای ١٨ سال که جویای کار هستند در این سامانه ثبت نام می کنند تا بتدریج به واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی معرفی شوند. کارآفرینان و کارفرمایانی که از این سامانه نیروی کار خود را جذب کنند تسهیلات و مشوق های ویژه مالی دریافت خواهند کرد. نکته مهم این است که از زمانی که فرد در سامانه ملی کارانه ثبت نام می کند تا زمانی که به بنگاه ها...
 • تغییرات در لیگ جهانی حضور ایران برای هفت سال تضمین شد
 • به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوانو به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال در سال 1990 به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد.فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست و نهمین دوره این رقابت ها (سال 2018) تغییرات عمده ای لحاظ کرده است که برگزاری سطح یک این رقابت ها با حضور 16 تیم در دو گروه مردان و زنان از جمله این تغییرات است.بر اساس دستورالعمل جدید 12 کشور از این تعداد، حضورشان در هفت سال آینده تضمین شده است و چهار کشور دیگر که برای سال 2018 انتخاب شدند، احتمال تغییر بر اساس عملکرد در هر سال خواهند داشت.در رقابت های لیگ جهانی جدید والیبال و در گروه مردان تیم های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابت ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت های 2018 شرکت می کنند و در گروه چهار تیم متغیر این رقابت ها هستند.همچنین در مسابقات گروه زنان که از سال 2018 دیگر به نام پرند گریس برگزار نمی شود و همانند مسابقات مردان با نام «لیگ جهانی جدید والیبال» پیگیری خواهد شد، تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه تضمین هفت ساله برای حضور دارند و تیم آرژانتین، جمهوری چک، بلژیک و لهستان در گروه متغیرها قرار می گیرند.امکان برنامه ریزی بلند مدت کشورها برای بازاریابی و جذب حامیان مالی یکی از دلایل فدراسیون جهانی والیبال برای این تصمیم است. تغییرات عمده دیگری نیز در این رقابت ها ایجاد شده است که در گزارش های بعدی به آنان پرداخته خواهد شد.
 • حضور ایران برای ۷ سال در لیگ جهانی والیبال تضمین شد
 • فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) در راستای تغییرات عمده در لیگ جهانی حضور ۱۲ کشور از جمله ایران را در هفت سال آینده سطح یک لیگ جهانی تضمین کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال در سال 1990 به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد.فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست و نهمین دوره این رقابت‌ها (سال 2018) تغییرات عمده‌ای لحاظ کرده است که برگزاری سطح یک این رقابت ها با حضور 16 تیم در دو گروه مردان و زنان از جمله این تغییرات است.بر اساس دستورالعمل جدید 12 کشور از این تعداد، حضورشان در هفت سال آینده تضمین شده است و چهار کشور دیگر که برای سال 2018 انتخاب شدند، احتمال تغییر بر اساس عملکرد در هر سال خواهند داشت.در رقابت‌های لیگ جهانی جدید والیبال و در گروه مردان تیم های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابت‌ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت‌های 2018 شرکت می‌کنند و در گروه چهار تیم متغیر این رقابت‌ها هستند.همچنین در مسابقات گروه زنان که از سال 2018 دیگر به نام پرندپری برگزار نمی‌شود و همانند مسابقات مردان با نام «لیگ جهانی جدید والیبال» پیگیری خواهد شد، تیم‌های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه تضمین هفت ساله برای حضور دارند و تیم آرژانتین، جمهوری چک، بلژیک و لهستان در گروه متغیرها قرار می‌گیرند.امکان برنامه ریزی بلند مدت کشورها برای بازاریابی و جذب حامیان مالی یکی از دلایل فدراسیون جهانی والیبال برای این تصمیم است.انتهای پیام/ R1015159/P1015135/S3,31/CT12
 • اعلام آمادگی سوریه برای اعزام کارشناس به پایگاه هوایی الشعیرات
 • به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از شبکه تلویزیونی العالم، وزارت دفاع روسیه امروز از آمادگی ارتش سوریه برای اعزام کارشناس به پایگاه هوایی الشعیرات خبر داد و اعلام کرد هرگاه موعد اعزام کارشناس به پایگاه الشعیرات فرا برسد، نیروهای ارتش سوریه، عملیات در آن مناطق را متوقف خواهند کرد.همچنین سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: به درخواست روسیه، این کشور(سوریه) نیروهای ارتش خود را به پایگاه الشعیرات فرستاد تا آنجا را از هر جهت ایمن سازی کنند.انتهای پیام/
 • تضمین حضور ایران برای ۷ سال دیگر در لیگ جهانی والیبال
 • فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) در راستای تغییرات عمده در لیگ جهانی حضور ۱۲ کشور از جمله ایران را در هفت سال آینده سطح یک لیگ جهانی تضمین کرد. به گزارش مشرق، لیگ جهانی والیبال در سال 1990 به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد. فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست و نهمین دوره این رقابت‌ها (سال 2018) تغییرات عمده‌ای لحاظ کرده است که برگزاری سطح یک این رقابت ها با حضور 16 تیم در دو گروه مردان و زنان از جمله این تغییرات است. بر اساس دستورالعمل جدید 12 کشور از این تعداد، حضورشان در هفت سال آینده تضمین شده است و چهار کشور دیگر که برای سال 2018 انتخاب شدند، احتمال تغییر بر اساس عملکرد در هر سال خواهند داشت. در رقابت‌های لیگ جهانی جدید والیبال و در گروه مردان تیم های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابت‌ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت‌های 2018 شرکت می‌کنند و در گروه چهار تیم متغیر این رقابت‌ها هستند. همچنین در مسابقات گروه زنان که از سال 2018 دیگر به نام پرندپری برگزار نمی‌شود و همانند مسابقات مردان با نام «لیگ جهانی جدید والیبال» پیگیری خواهد شد، تیم‌های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه تضمین هفت ساله برای حضور دارند و تیم آرژانتین، جمهوری چک، بلژیک و لهستان در گروه متغیرها قرار می‌گیرند. امکان برنامه ریزی بلند مدت کشورها برای بازاریابی و جذب حامیان مالی یکی از دلایل فدراسیون جهانی والیبال برای این تصمیم است. منبع: فدراسیون والیبال
 • حضور ایران در لیگ جهانی والیبال برای هفت سال آینده تضمین شد
 • سرویس ورزش پایگاه خبری تحلیلیبی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین: فدراسیون جهانی والیبال در راستای تغییرات عمده در لیگ جهانی، حضور ۱۲ کشور از جمله ایران را در هفت سال آینده سطح یک این مسابقات تضمین کرد. به گزارش بی‌باک، لیگ جهانی والیبال در سال ۱۹۹۰ به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد.فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست و نهمین دوره این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۸ تغییرات عمده ای لحاظ کرده که برگزاری سطح یک این رقابتها با حضور ۱۶ تیم در دو گروه مردان و زنان از جمله این تغییرات است. بر اساس دستورالعمل جدید ۱۲ کشور از این تعداد، حضورشان در هفت سال آینده تضمین شده و چهار کشور دیگر که برای سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند، احتمال تغییر بر اساس عملکرد در هر سال خواهند داشت. در رقابت های لیگ جهانی جدید والیبال و در گروه مردان تیم های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابتها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده و تیم های استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت‌های ۲۰۱۸ شرکت می کنند و در گروهِ چهار تیم متغیر این رقابت‌ها هستند. همچنین در مسابقات گروه زنان نیز که از سال ۲۰۱۸ تغییر نام خواهد داد و همانند مسابقات مردان با نام «لیگ جهانی جدید والیبال» پیگیری خواهد شد، تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه تضمین هفت ساله برای حضور دارند. ضمن آنکه تیم های آرژانتین، جمهوری چک، بلژیک و لهستان در گروه متغیرها قرار می گیرند. امکان برنامه ریزی بلند مدت کشورها برای بازاریابی و جذب حامیان مالی یکی از دلایل فدراسیون جهانی والیبال برای این تصمیم است.
 • گابریل:جایگزینی برای حل سیاسی بحران سوریه وجود ندارد
 • به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل ازالعالم ، پایگاه اینترنتی روسیا الیوم گزارش داد که زیگمار گابریل موضوع حل سیاسی بحران سوریه را در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با ایمن الصفدی همتای اردنی خود در امان بیان کرد.وی همکاری روسیه و آمریکا برای پایان دادن به این بحران به شکلی مسالمت آمیز را ضروری توصیف نمود.الصفدی نیز حمایت کشورش از گفت و گوهای آستانه برای تحقق آتش بس در سوریه را اعلام کرد و تصریح نمود که بحران سوریه بدون حضور روسیه حل نمی شود چون شریک مذاکرات صلح در این کشور می باشد.وی همچنین یادآور شد که اردن با اروپا، آمریکا و روسیه برای حل سیاسی بحران سوریه همکاری خواهد نمود به ویژه که پیروزی بر داعش فقط نظامی، خواهد بود. هدف زیگمار از سفر به اردن و فلسطین بررسی منازعه فلسطینی صهیونیستی و بحران سوریه است.انتهای پیام/
 • خیز ارتش سوریه برای آزادسازی مثلث تروریست ها در حماه
 • پیشروی ارتش سوریه در شمال حماه، مناطق ثقل نفوذ تروریستها را در مثلث «مورک، اللطامنة و کفر زیتا» تهدید میکند و زمینه را برای آغاز عملیات به سوی ادلب فراهم خواهد کرد. خبرگزاری فارس: رخدادهای میدانی نشان میدهد که ارتش سوریه فقط به دور کردن خطر از مواضع اصلی خود در شمال شهر «حماه و محرده» اکتفا نخواهد کرد و قصد دارد حلقه امنیت را به سوی مناطق اصلی گسترش دهد که نقطه شروع حملات مکرر تروریستها در این محور است.پیشروی اخیر ارتش در شهرک «حلفایا» و آزادسازی آن، به نیروهای سوری این امکان را داد که به حرکت خود به سمت شمال ادامه دهند و شهرکهای «المصاصنة، زور الحیصة و زور الطیبة» در شمال شرق حلفایا را آزاد کنند.اگر ارتش سوریه با همین روند به پیشروی در شمال حماه ادامه دهد، بزودی به شهرک «اللطامنه» خواهد رسید که به همراه «مورک و کفر زیتا» مثلث قدرت تروریستها در ریف حماه را تشکیل میدهد و خط دفاعی نخست از «خان شیخون»-دروازه جنوبی استان ادلب-است.به گزارش روزنامه الاخبار، انتظار میرود که در مدت کوتاهی، تروریستها سیستمهای دفاعی خود را در این سه شهرک تقویت کرده تا بتوانند در برابر نیروهای سوری مقاومت کنند؛ زیرا شکست در این مناطق از نظر نظامی بسیار هزینه بر است و به حضور گروههای تروریستی در مهمترین بخش ریف حماه پایان خواهد داد.روز گذشته نیز، حملات هوایی و توپخانه ای ارتش سوریه بر اللطامنه، «معرکبه، لحایا و الزلاقیات» متمرکز بود. با وجود اهمیت این مناطق و نزدیکی آن به شهر محرده، ولی پیشروی ارتش در این مناطق ناچیز بوده است.
 • لاوروف:تلاش هایی برای مخالفت با حل سیاسی بحران سوریه انجام می شود
 • وزیر خارجه روسیه از وجود تلاش‌هایی برای مخالفت با حل سیاسی بحران سوریه خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با«لامبرتو زانیری»دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت که مسکو با تلاش‌‌هایی برای مخالفت با حل سیاسی بحران سوریه و تغییر نظام حکومتی این کشور مواجه است.وی تاکید کرد که اظهار نظرها درباره ارسال سلاح از سوی روسیه برای طالبان، بی اساس و غیرحرفه‌ای و دروغ است.انتهای پیام/ R36348/P36446/S8,89,90/CT10
 • گفتگوی تلفنی وزرای خارجه اردن و آمریکا درباره سوریه
 • وزیر خارجه اردن در تماسی تلفنی با همتای آمریکایی خود به بررسی وضعیت خاورمیانه و بحران سوریه پرداخت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پترا اردن، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در تماس تلفنی با رکس تیلرسون، همتای آمریکایی خود ضمن بررسی روابط دو جانبه امان-واشنگتن، درباره شرایط خاورمیانه و بحران سوریه گفتگو کرد. این دو وزیر در ادامه این گفتگوی تلفنی تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای دستیابی به راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای بحران سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. همچنین الصفدی و تیلرسون راهکارهای تقویت روابط دو کشور و راه‌های افزایش همکارهای موجود میان دو طرف را بررسی کردند. انتهای پیام