به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از قدس آنلاین فروردین
٣١
2017-04-26@23:13:34 GMT

رشد اقتصادی مستمر و پایدار اولویت نظام اقتصادی کشور است

در ستاد انتخاباتی رئیسی چه خبر است؟

ستاره سياسی احمدی نژاد غروب كرد؟

خرم آباد- وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار به‌عنوان یک اولویت راهبردی برای نظام اقتصادی ایران انتخاب‌شده است.

به گزارش قدس آنلاین، علی طیب نیا صبح پنجشنبه در دومین کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری در خرم آباد اظهار کرد: از طریق این رشد اقتصادی است که می‌توان عدالت را در کشور حاکم کرد و منافع رشد را به‌طور متعادل و متوازن در استان‌های مختلف و بین آحاد مردم توزیع کرد و از طریق رشد پایدار است که می‌توان اشتغال مولد را برای جوانان جویای کار کشور فراهم کرد.

وی افزود: امسال سال «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده که سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بر مبنای درک و شناخت عمیقی از مشکلات، چالش‌ها و آسیب‌های اقتصاد ایران طرحی شده و هدف آن این است که ضمن اصلاحات ساختاری و نهادی در اقتصاد ایران زمینه را برای دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار فراهم کند، رشدی که بتواند عزت، کرامت و سربلندی ملت ایران را در برداشته باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی عنوان کرد: بدون رشد اقتصادی مستمر و بالا و بدون ارتقا توان تولید کشور امکان تأمین معیشت مناسب، تأمین کرامت و عزت برای مردم شریف ایران وجود ندارد.

وی بیان کرد: بدون رشد اقتصادی با فقر و نابرابری نمی‌توان مقابله کرد و بدون رشد اقتصادی مناسب و تولید رشد یابنده نمی‌توان از جایگاه مناسبی در عرصه بین‌المللی برخوردار بود.

طیب نیا اظهار داشت: استان لرستان در طول تاریخ پرشکوه ملت ایران نقش بی‌نظیری در دفاع از ارزش‌ها، آرمان‌ها و دفاع از شرافت، عزت و کرامت ایران اسلامی داشته است.

حضور ۱۵ سرمایه گذار خارجی در کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری

معاون پشتیبانی دانشگاه لرستان نیز در این مراسم گفت: در این کنفراس ۲ روزه ۲۰۰ سرمایه‌گذار و ۱۲ سفیر مقیم در ایران حضور دارند.

محمد جعفری هدف از برگزاری دومین کنفرانس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در این استان را معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه گذاران عنوان کرد و افزود: در اولین کنفرانس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان لرستان که در اردیبهشت ماه ۹۴ برگزار شد ۳۱ تفاهم‌نامه به ارزش ۵۰ هزار میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاری در استان لرستان منعقد شد که امید است در دومین کنفرانس، تفاهم‌نامه‌های بیشتری برای رونق سرمایه‌گذاری منعقد شود.

جعفری ادامه داد: بیش از ۲۵۰ سرمایه‌گذار خارج از استان به دومین کنفرانس سرمایه گذاری دعوت شده‌ بودند که ۲۰۰ سرمایه‌گذار دعوت برای حضور در کنفرانس را پذیرفته‌اند که از این تعداد ۱۵ سرمایه‌گذار خارجی از کشورهای ایتالیا، چین و هندوستان در کنفرانس حضور دارند.

به گفته جعفری ۱۲ سفیر کشورهای خارجی به همراه هئیت‌های اقتصادی نیز در این کنفرانس شرکت دارند.

«رئیسی» همان «احمدی‌نژاد» است؟

آقای قالیباف حداقل با خودتان صادق باشید!

«قالیباف» و «رئیسی» به نفع هم کنار می‎روند؟ / اصلاح‎طلبان را نیروی انقلاب نمی‎دانیم

کلیدواژه: فرصت های سرمایه گذاری | رشد اقتصادی مستمر | دومین کنفرانس

منبع: قدس آنلاین

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۲۹۹۵۳۲۰ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • ایجاد سیستم اقتصادی پایدار با دل بستن به وعده های نظام سلطه امکان پذیر نیست
 • امام جمعه تویسرکان گفت:ایجاد کردن یک سیستم اقتصادی پایدار، شکوفا و پویا در کشور با دل بستن به وعده‌های نظام سلطه جهانی و متحدان غربی آن هرگز امکان پذیر نیست. حجت الاسلام مرتضی موحدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان اظهار داشت: انتخبات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری علاوه بر فرصتی مغتنم برای استحکام پایه‌های نظام اسلامی، فرصتی بی‌نظیر برای انتخاب بهترین گزینه در راستای اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.وی گفت: اکنون اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی با توجه به مشکلات این حوزه و چالش‌هایی که در مسیر معیشت عمومی ایجاد شده در اولویت مدیریت کشور قرار دارد و مردم می‌توانند با انتخاب آگاهانه و هوشمند خود به حرکت هدفمند در این مسیر کمک بزرگی کنند.موحدی با بیان اینکه شرکت در انتخابات به خودی خود یک حرکت آگاهانه در جهت پیشبرد اهداف کشور، ملت و نظام اسلامی به شمار می‌رود افزود: در عین حال اگر می‌خواهیم کشور با مدیریتی صحیح، کارآمد و پرشتاب به سوی حل معضلات اقتصادی، بالندگی فرهنگی و توسعه پایدار حرکت کند باید به فراخور توان خویش به دنبال انتخاب کاندیدای اصلح در انتخابات باشیم.وی تصریح کرد: وجود دیدگاه‌ها و سلیقه‌های مختلف در امر انتخاب افراد مسئله‌ای طبیعی و بدون اشکال است اما هر فرد باید با تمام توان خود تلاش کند تا بهترین گزینه برای سکانداری امور اجرایی کشور را انتخاب کند.امام جمعه تویسرکان گفت: رشد و پویایی اقتصادی در یک کشور برخوردار از حکومت اسلامی مانند ایران وقتی مطلوب و دارای ارزش است که برخاسته از الگوها و روش‌های اسلامی و در جهت تحقق اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد.وی تاکید کرد: بی‌شک توسعه اقتصادی مبتنی بر الگوهای مدیریتی لیبرالی بدون توجه به ارزش‌های اسلامی، انقلابی و اخلاقی نمی‌تواند یک مدل مدیریتی کارآمد برای ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.‌موحدی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک رئیس جمهوری کارآمد...
 • رشد اقتصادی بدون اصلاح نظام مالی و پولی ممکن نیست/طرح های اقتصادی خود را با نظر کارشناسان آماده کرده ایم
 • کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پخش زنده اینستاگرام، گفت: رشد اقتصادی بدون اصلاح نظام مالی و پولی ممکن نیست و بنده طرح‌های اقتصادی خود را با نظر کارشناسان آماده کرده‌ام. به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در ارتباط زنده با مردم از طریق اینستاگرام طی سخنانی ضمن اشاره به برخی مشکلات فعلی کشور و برنامه‌های خود برای رفع این مشکلات، اظهار داشت: مشکلات فعلی می‌تواند برای مردم نباشد و این شرایط زندگی مردم حتماً می‌تواند تغییر کند. رئیسی ادامه داد: ما قوانین زیادی داریم که مسبب می‌شوند اما اجرایی شدن آ‌نها سخت است هر چند که نباید به صورت یک آرمان این مسأله باقی بماند، ما در کشور ظرفیت بسیاری داریم و با توجه به چنین ظرفیت‌های داخلی ما نباید مشکل شغل یا مشکلاتی از این قبیل داشته باشیم. وی افزود: نرخ بیکاری را می‌توان به ۸ درصد کاهش و وضعیت اشتغال را تغییر داد، همچنین می‌توان با تولید مسکن شغل‌های مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرد. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با طرح این سؤال که آیا ما مشکل آب داریم یا مدیریت آب، تأکید کرد: قطعاً مشکل ما در مدیریت آب است، آیا ما نیروی کارآمد انسانی پا به کار کم داریم، آیا نمی‌توان کشاورزی ایران را به قطب کشاورزی منطقه تبدیل کرد، البته گام‌هایی برداشته شده که تا حدودی مؤثر بوده اما این وضعیت را می‌توان کاملاً تغییر داد. وی با بیان اینکه مردم تا چه زمانی باید بشنوند که موضوع فساد و پرونده‌های فساد وجود دارد،‌افزود: گاهی انسان از یک سوراخ یکبار گزیده می‌شود اما ممکن است از یک سوراخ چند بار گزیده شد و مشخص است که در این صورت مشکلی وجود دارد. رئیسی با تأکید بر اینکه می‌توان این فساد اداری را که مزمن شده است حتماً ریشه‌کن کرد، گفت: می‌توان آن گونه با فساد برخورد کرد که در...
 • مهمترین اولویت اصلاح ساختار اقتصادی کشور باشد
 • دبیر کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی کشور درباره انتظارات بخش خصوصی از رییس جمهور آینده گفت: اصلاح هرچه سریعتر ساختار اقتصادی شامل نظام بانکی، تأمین اجتماعی، مالیاتی و ارزی باید مهمترین اولویت دولت آینده باشد. بیژن پناهی زاده اظهار کرد: رئیس جمهور آینده باید مشکلات مهم بخش تولید را ظرف مدت یک سال حل کند، زیرا در غیر این صورت واحدهایی که تعطیل می‌شوند، دچار زیان انباشته خواهند شد و دیگر نمی‌توان آن‌ها را به راحتی به چرخه تولید بازگرداند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: بخش خصوصی باید بداند برنامه‌های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری برای حل مشکلات فضای کسب و کار چیست و چه برنامه‌های فوری برای حل این مشکلات دارند. پناهی زاده تصریح کرد: سیاست‌های ارزی، بانکی و ... باید از سوی نامزدهای ریاست جمهوری مشخص شود زیرا ما به عنوان بخش تولید باید بدانیم که وعده‌های کدام نامزدها به واقعیت نزدیک‌تر است و اینکه در نظر دارد در جهت حمایت از تولید گام بردارد یا خیر. وی با اشاره به این‌که ما به دنبال وعده نیستیم، گفت: بخش تولید و خصوصی باید از این مساله اطمینان یاید که رییس جمهور آینده به وعده‌های خود عمل کند و به آنها جامه عمل بپوشاند. ما باید بدانیم که کدام نامزد ریاست جمهوری پتانسیل بیشتری برای حمایت از تولید دارد. پناهی زاده با بیان این‌که با سود ۲۲ درصد نمی‌توان تولید کرد، اظهار کرد: اکنون که نرخ تورم کاهش پیدا کرده است، از دولت آینده انتظار داریم سود تسهیلات بانکی را کاهش دهد تا بخش تولید بتواند به حیات خود ادامه دهد. همچنین دولت آینده باید سهم تولید از قانون هدفمندی یارانه‌ها را پرداخت کند. وی ادامه داد: تولید برای حیات به فضای خاصی نیازمند است و باید شرایط حیات برای تولید مهیا شود و کسی که می‌خواهد سکان دولت را در اختیار...
 • مسائل اقتصادی اولویت نخست کشور است نه تهدید نظامی
 • رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گفت: خطر جنگ و تهدیدهای نظامی مسئله اصلی کشور نیست بلکه خطر اصلی که امروزه کشور را تهدید می‌کند تهدید اقتصاد جامعه است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، شعبانعلی رمضانیان عصر امروز در نشست بصیرتی کانون بسیج فرهنگیان منطقه ارسباران که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی شهرستان اهر برگزار شد، اظهار داشت: برخی از رسانه‌ها می‌خواهند برخی مسائل و موضوعاتی را به‌عنوان واقعیت به مردم جهان و به‌صورت ویژه برای مردم ایران القا کنند و هدف آن‌ها القای دروغ و جریان سازی است.وی با اشاره به اینکه اگر ما نیز بخواهیم واقعیت‌ها را برای مردم بیان کنیم و آن‌ها بتوانند به واقعیت درستی برسند، گروه‌های استعماری تلاش می‌کنند مردمان را بی‌حساب بترسانند افزود:از طرفی نیز سعی دارند تا مردمان مختلف و ملت‌های مختلف به‌ویژه ملت ایران دست از آرمان‌ها و اهداف خود دست‌بردارند و نهایتاً مسائلی که موضوعیت خاصی ندارد را بزرگ‌نمایی کرده و مسائلی که مهم است را کتمان می‌کنند.رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور ادامه داد: متأسفانه گروه‌های استکباری و رسانه‌های ضدانقلاب بابیان موضوعات ساده برای ایجاد رعب و وحشت و ترس در بین مردم، ملت ایران را از اهداف نظام، انقلاب اسلامی و آرمان‌ها دور کنند، یکی از وارونه نشان دادن‌ها و اقدامات شیطنت‌آمیز، تهدیدآمیز نشان دادن جمهوری اسلامی ایران در منطقه و تهدید اصلی جامعه اسلامی است.رمضانیان بابیان اینکه رسانه‌های معاند سعی دارند القا کنند که ملت ایران خطر، تهدید و آنچه که هست و نیستِ شما را به چالش می‌کشاند،خطر جنگ و حمله نظامی است، گفت: پرت کردن حواس مردم ایران با موضوعات غیرواقعی خطر جنگ و حمله نظامی قصد دارند تا مردم را از مسائل اصلی دور نگه‌دارند تا ریشه در نظام بدوانند تا در آینده به ریشه‌های نظام و انقلاب اسلامی آسیب وارد کند.وی با تأکید بر اینکه خطر جنگ و تهدیدهای نظامی این روزها از رسانه‌های خارجی در...
 • باهنر:رشد اقتصادی مستمر و مداوم نیست
 • دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مجلس نمی‌تواند ناظر خوبی برای انتخابات شورای شهر باشد و ساختار مجلس برای این نظارت ساخته نشده است. خبرگزاری تسنیم: محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست سالانه اتحادیه جامعه اسلامی با اشاره به اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا به دلایل عدم نظارت شورای نگهبان به این‌انتخابات اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان اعلام کرد بر اساس تفسیر قانون نمی‌تواند بر این انتخابات نظارت داشته باشد و دیگر اینکه ساختار این شورا امکان نظارت بر انتخاباتی به این گستردگی را ندارد.وی با بیان اینکه در آن زمان مجلس در یک تصمیم‌گیری عجولانه و شتابزده نظارت بر این انتخابات را قبول کرد گفت: مجلس نمی‌تواند ناظر خوبی برای انتخابات شورای شهر باشد و این ربطی به این ندارد اکثریت مجلس با چه جناحی است بلکه ساختار مجلس برای این نظارت ساخته نشده است.وی درباره انتخابات ریاست جمهوری و حضور شش کاندیدای نهایی گفت: قرار این است جبهه مردمی نیروهای انقلاب، بحث نیروهای انقلاب اسلامی را اداره کند. شاید اشکالاتی در کار جمنا باشد اما در مجموع خیلی امیدواریم این کار با مدیریت دوستان جلو برود و صبح انتخابات با یک کاندیدای واحد وارد صحنه شویم.باهنر با اشاره به عملکرد دولت روحانی و نقاط قوت و ضعف آن اظهارداشت: برخی از عملکردهای اقتصادی این دولت مانند کاهش تورم اقدام خوبی بود و اینکه توانستند تورم را حدود سی واحد کاهش دهند خوب بود اما نباید هدف‌گذاری‌ها تا جایی پیش برود که تولید یخ بزند و رکود ایجاد شود.وی درباره رشد اقتصادی نیز خاطرنشان کرد: اینکه رشد اقتصادی کشور از منهای 5 به 8 درصد رسیده است خوب است و ما نیز آن را تکذیب نمی‌کنیم اما اگر میزان نفت را از آن کم کنیم آیا همین رشد وجود خواهد داشت؟ لذا این رشد مستمر و مداوم‌نیست.
 • اصلاح ساختار اقتصادی کشور مهمترین اولویت دولت آینده باشد
 • خبرگزاري آريا - دبير کارگروه ويژه اقتصاد مقاومتي بخش خصوصي کشور درباره انتظارات بخش خصوصي از رييس جمهور آينده گفت: اصلاح هرچه سريعتر ساختار اقتصادي شامل نظام بانکي، تأمين اجتماعي، مالياتي و ارزي بايد مهمترين اولويت دولت آينده باشد.بيژن پناهي زاده در گفت‌و گو با ايسنا اظهار کرد: رئيس جمهور آينده بايد مشکلات مهم بخش توليد را ظرف مدت يک سال حل کند، زيرا در غير اين صورت واحدهايي که تعطيل مي‌شوند، دچار زيان انباشته خواهند شد و ديگر نمي‌توان آن‌ها را به راحتي به چرخه توليد بازگرداند.وي افزود: بخش خصوصي بايد بداند برنامه‌هاي اقتصادي کانديداهاي رياست جمهوري براي حل مشکلات فضاي کسب و کار چيست و چه برنامه‌هاي فوري براي حل اين مشکلات دارند.پناهي زاده تصريح کرد: سياست‌هاي ارزي، بانکي و ... بايد از سوي نامزدهاي رياست جمهوري مشخص شود زيرا ما به عنوان بخش توليد بايد بدانيم که وعده‌هاي کدام نامزدها به واقعيت نزديک‌تر است و اينکه در نظر دارد در جهت حمايت از توليد گام بردارد يا خير.وي با اشاره به اين‌که ما به دنبال وعده نيستيم، گفت: بخش توليد و خصوصي بايد از اين مساله اطمينان يايد که رييس جمهور آينده به وعده‌هاي خود عمل کند و به آنها جامه عمل بپوشاند. ما بايد بدانيم که کدام نامزد رياست جمهوري پتانسيل بيشتري براي حمايت از توليد دارد.پناهي زاده با بيان اين‌که با سود 22 درصد نمي‌توان توليد کرد، اظهار کرد: اکنون که نرخ تورم کاهش پيدا کرده است، از دولت آينده انتظار داريم سود تسهيلات بانکي را کاهش دهد تا بخش توليد بتواند به حيات خود ادامه دهد. همچنين دولت آينده بايد سهم توليد از قانون هدفمندي يارانه‌ها را پرداخت کند.وي ادامه داد: توليد براي حيات به فضاي خاصي نيازمند است و بايد شرايط حيات براي توليد مهيا شود و کسي که مي‌خواهد سکان دولت را در اختيار گيرد، بايد برنامه‌هاي خود را در جهت...
 • حجت الاسلام رئیسی در ارتباط زنده با مردم:رشد اقتصادی بدون اصلاح نظام مالی و پولی ممکن نیست/طرح های اقتصادی خود را با نظر کارشناسان آماده کرده ایم
 • خبرگزاري آريا - کانديداي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در پخش زنده اينستاگرام، گفت: رشد اقتصادي بدون اصلاح نظام مالي و پولي ممکن نيست و بنده طرح‌هاي اقتصادي خود را با نظر کارشناسان آماده کرده‌ام.به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي در ارتباط زنده با مردم از طريق اينستاگرام طي سخناني ضمن اشاره به برخي مشکلات فعلي کشور و برنامه‌هاي خود براي رفع اين مشکلات، اظهار داشت: مشکلات فعلي مي‌تواند براي مردم نباشد و اين شرايط زندگي مردم حتماً مي‌تواند تغيير کند. رئيسي ادامه داد: ما قوانين زيادي داريم که مسبب مي‌شوند اما اجرايي شدن آنها سخت است هر چند که نبايد به صورت يک آرمان اين مسأله باقي بماند، ما در کشور ظرفيت بسياري داريم و با توجه به چنين ظرفيت‌هاي داخلي ما نبايد مشکل شغل يا مشکلاتي از اين قبيل داشته باشيم.وي افزود: نرخ بيکاري را مي‌توان به 8 درصد کاهش و وضعيت اشتغال را تغيير داد، همچنين مي‌توان با توليد مسکن شغل‌هاي مستقيم و غير مستقيم ايجاد کرد.کانديداي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با طرح اين سؤال که آيا ما مشکل آب داريم يا مديريت آب، تأکيد کرد: قطعاً مشکل ما در مديريت آب است، آيا ما نيروي کارآمد انساني پا به کار کم داريم، آيا نمي‌توان کشاورزي ايران را به قطب کشاورزي منطقه تبديل کرد، البته گام‌هايي برداشته شده که تا حدودي مؤثر بوده اما اين وضعيت را مي‌توان کاملاً تغيير داد.وي با بيان اينکه مردم تا چه زماني بايد بشنوند که موضوع فساد و پرونده‌هاي فساد وجود دارد،‌افزود: گاهي انسان از يک سوراخ يکبار گزيده مي‌شود اما ممکن است از يک سوراخ چند بار گزيده شد و مشخص است که در اين صورت مشکلي وجود دارد.رئيسي با تأکيد بر اينکه مي‌توان اين فساد اداري را که مزمن شده است حتماً ريشه‌کن کرد، گفت: مي‌توان آن گونه با فساد برخورد کرد که در هيچ...
 • رشد اقتصادی ۱۱درصدی تحولی در کشور ایجاد نکرد/شرایط برای افزایش رشد اقتصادی مهیا نیست
 • یک کارشناس اقتصادی گفت: رشد اقتصادی ۱۱درصدی در بهمن ماه سال گذشته به طور عمده مربوط به نفت بود و سهم بخش غیر نفتی کمتر از ۲درصد بود. اقتصاد آنلاین - محمد فیروزی؛ محمود جام ساز در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص پیش بینی از رشد اقتصادی سال 96 گفت: گزارش های رشد اقتصادی سال گذشته در دوره های مختلف، ارقام متفاوتی هستند. اعداد 11 درصد، 9درصد و 7.4 درصد؛ اما نکته مهم این است که اگر رشد اقتصادی را 11 درصدی هم فرض کنیم می بایست توجه داشت که این رقم تغییر محسوسی در فضای اقتصادی ایران ایجاد نکرد. وی افزود: دلیل بی تاثیر بودن این رقم ها، اتکای اقتصادی ایران به نفت است. در شرایطی که بودجه کشور به نفت وابسته است و از طرفی افزایش و کاهش درآمد نفتی در اختیار سیاست گذاران داخلی نیست و شرایط بین المللی آن را مشخص می کند، نرخ رشد اقتصادی تحت تاثیر شرایط درآمد نفتی قرار گرفته است و تکانه های نفتی هم بر آن تاثیر مستقیم می گذارد. این پژوهشگر اقتصادی تاکید کرد: تاثیر رانت های نفتی هم در فضای اقتصادی کشور، حالت ویژه ای و البته منفی را ایجاد کرده است، در چنین شرایطی تا قبل از امضا شدن سند برجام، درآمد نفتی کشور مقدار قابل توجهی نبود. تبادلات بانکی هم در کشور به سهولت انجام نمی شد. اما بعد از به نتیجه رسیدن برجام فضای اقتصادی تا حدی تلطیف شد و از طرفی هم افزایش تولید نفت باعث شد که رشد اقتصادی در سال 95، مثبت شود. که عمدتا مربوط به درامدهای نفتی است. جام ساز با بیان اینکه ایران توانست در اوپک علاوه بر سقف تولیدی نفت خود، مجوز تولید روزانه 90 هزار بشکه نفت را بگیرد، تصریح کرد: شرایط تولید نفت در سال گذشته برای بالابردن نرخ رشد اقتصادی...
 • نظام جمهوری اسلامی نیازمند انقلاب اسلامی و تحول در عرصه اقتصادی کشور
 • به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوانازقم،محمدباقر قالیباف عصر امروز در جمع هواداران خود در مسجد امیرالمؤمنین، ضمن تبریک عید مبعث اظهار داشت: توفیق شد که در شب عید مبعث در شهر علم و تقوا توفیق حضورداشته باشم، قم همیشه مبدأ تغییر و مبدأ انقلاب بوده و برای این موضوع همواره هزینه پرداخته است.شهردار تهران افزود: امیدوارم که همیشه این افتخار نصیب مردم ولایتمدار باشد که هرگونه تغییر در محور انقلاب اسلامی از این شهر آغاز شود.کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری مردم و نظام جمهوری اسلامی نیازمند انقلاب اسلامی و تحول در عرصه اقتصادی کشور هستند.وی با تاکید براینکه امشب که شب عید مبعث است فلسفه این مکارم اخلاق و پیاده‌سازی آن در همه جوامع است گفت: رسالت اهل بیت (ع) برقراری قسط و عدل در جامعه است.قالیباف با تاکید براینکه علما همواره مدافع مظلومان و مستضعفان هستند و درب بیوت ایشان به روی مردم و مستضعفان باز است افزود: علما همواره صدای مظلومان را به گوش مسئولان می رسانند و در این مسیر از هیچ تلاشی مضایقه نکرده‌اند.شهردار تهران ادامه داد: در فرهنگ قرآنی آمده که باید در راه خدمت به مردم تلاش و مجاهدت کنیم و در هر عرصه‌ای که لازم است باید صورت بگیرد. در سوره نسا آمده که مجاهدت ها تنها عرصه آن در میدان دفاع مقدس و هجومی که به کشور شده تعریف نشده بلکه این مجاهدت و مبارزه برای دفاع از مستضعفان و محرومان هم هست.وی با تاکید براینکه اگر امروز توفیق داریم که افتخارات بزرگی در ساختار بین الملل داشته باشیم تصریح کرد: برخی ها تلاش می‌کردند مانع شکل‌گیری نظام شوند و انقلاب پیروز شود جنگ را بر ما تحمیل کردند اما مبارزه و مجاهدت های مردم به رهبری امام به جایی رسید که در ساختار بین المللی ملت غیور ایران با افتخار تاثیر گذار...
 • کشور بدون برنامه بدون ناخدا است/هیچ وقت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده ام/تا نظام بانکی اصلاح نشود امکان رشد اقتصادی وجود ندارد
 • کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رئیس جمهور مسئولیت خود در شوراهای عالی را به وزرا تفیض می‌کند که این مناسب نیست گفت: هیچ وقت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده‌ام. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار نمایندگان مجلس در محل کمیسیون تلفیق با ارائه پیشینه‌ای از سوابق و فعالیت‌های خود گفت: بنده در سال 1339 در مشهد و در محله مغان به دنیا آمدم. در کودکی طعم فقر، یتیمی و کار را کشیده‌ام و در دوران نوجوانی در شهر قم وارد طلبگی شدم. در دهه 60 نیز به دلیل آشنایی با شهید مظلوم بهشتی وارد عرصه قضایی شدم. وی افزود: در دهه 60 توفیق احقاق حقوق مردم، برخورد با مفاسد اجتماعی، مقابله با اخلال‌گران عرصه عمومی و کوتاه کردن سایه تروریست‌های جنایتکار از سر مردم را داشتم. کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه در دهه 70 توفیق حضور در سازمان بازرسی کل کشور را داشتم اظهار داشت: در دوران مسئولیتم در سازمان بازرسی تقریباً با همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها از نزدیک آشنا شدم. در دهه 80 و 90 نیز دو دوره معاونت اول قوه قضاییه را به عهده داشتم که در همکاری قوا و دستگاه‌های تصمیم گیر نقش مهمی داشت. رئیسی بابیان اینکه در یک سال اخیر توفیق خدمت در آستان قدس رضوی را داشته‌ام، افزود: در تمام این‌یک سال تمام هم‌وغم بنده اجرای منشور هفتگانه رهبر انقلاب در قالب حکم انتساب بنده بود که با تمام وجود تلاش کردم آن را اجرایی کنم. توجه به محرومین، مستضعفان و مسائل فرهنگی سه محور اساسی فعالیت من بود. وی با اشاره به حضور در عرصه انتخابات ریاست‌جمهور، گفت: بنده از ابتدا برای حضور در عرصه انتخابات آمادگی نداشتم اما با مسائلی که پیش آمد و دعوت گسترده علما،‌ نخبگان،‌ دانشجویان و سایر اقشار حجت را...
 • مهم ترین اولویت دولت آینده حل معضلات اقتصادی است/برنامه ۱۰۰روزه خواهم داشت
 • به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی که برای ضبط برنامه‌های انتخاباتی در صداوسیما حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران گفت: در این برنامه درباره تولید که چه اقداماتی باید انجام بگیرد و همچنین بحث اشتغال مطرح می‌شود و مسائل رکود؛ البته درباره رکود الان رکود نداریم جز در یک بخش. یعنی اقتصاد ما فقط در یک بخش و آن هم مسکن رکود دارد مابقی بخش‌ها از رکود خارج شده در عین حال درباره رونق اقتصادی هم در این برنامه آمده است ضمن اینکه من یک برنامه صد روزه هم خواهم داشت که اعلام می کنم. نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که مهم ترین اولویت مردم چیست و اینکه برنامه کوتاه مدتی برای آن دارید یا خیر؟ گفت: مهم ترین اولویت مردم طبق نظرسنجی‌ها حل معضلات اقتصادی است یعنی بهبود معیشت مردم. او افزود: یک اقداماتی در طول این سه سال و نیم انجام گرفته است که آن اقدامات باید ادامه پیدا کند یک اقدامات جدیدی هم هست که در برنامه صد روزه و همچنین در برنامه چهار سال انجام خواهد شد. روحانی درباره اولین اقدام پس از پیروزی در انتخابات، اظهار داشت: اقدام اولیه راجع به مسائل اقتصادی خواهد بود. او تصریح کرد: الان بیشتر مسائل معیشتی و اقتصادی مردم مهم است. من می توانم بگویم کلیات آن طرحی که برای اشتغال در دی ماه ۱۳۹۵ در شورای عالی اشتغال تصویب شد و در حال برنامه ریزی برای اجرایش هستیم، اجرای آن را برای آینده پیش بینی کرده ایم. رییس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا در خانواده شما فرد بیکار وجود دارد، گفت: چه کسی شغل دارد، شما سوالاتان را از آن سو بپرسید. روحانی درباره این که برنامه‌های دولتش برای ایجاد اشتغال چه خواهد بود، بیان داشت: برنامه ای تحت عنوان کارورزی به تصویب رساندیم که همان طرح مصوب بهمن...
 • مردم و تشکل های مردم نهاد مهم ترین سرمایه اجتماعی در توسعه پایدار اقتصادی
 • به گزارش خبرگزاری برنا، قاسم سلیمانی دشتکی،مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری، روز دوشنبه در گردهمایی سازمان‌های مردم نهاد استان با رویکرد توسعه سرمایه گذاری اظهار کرد: حفاظت محیط زیست استان ضمن جدیت در جلوگیری از هرگونه فعالیت غیراصولی، نهایت همکاری را در جهت توسعه استان بعمل آورده است. استاندار چهارمحال و بختیاری حوزه محیط زیست را دارای پیچیدگی های خاص خود عنوان کرد و زمان‌بر بودن بررسی ها در این بخش را ناشی از این پیچیدگی ها دانست. وی مشارکت سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی در تکمیل طرح های نیمه تمام استان را خواستار شد. مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این گردهمایی گفت: مردم و تشکل های مردم نهاد به عنوان مهم ترین سرمایه اجتماعی در توسعه پایدار اقتصادی محسوب می شوند. شراره زارعان ادامه داد: برای رسیدن به اقتصادی پویا و توسعه سرمایه گذاری نیازمند جلب مشارکت های مردم و کارآفرینی هستیم. نمایندگان تشکل های مردم نهاد نیز در این گردهمایی برنامه های خود را در زمینه توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری و صنایع دستی، بوم گردی، تامین مکان های اقامتی برای گردشگران، توسعه طرح های زیست محیطی و منابع طبیعی، مشارکت مردم محلی در ایجاد کارآفرینی های کشاورزی خرد و جلب اعتماد مردم برای توسعه و مشارکت در سرمایه گذاری کوچک ارائه نمودند. هومان خاکپور بعنوان نماینده سازمان های مردم نهاد در منابع طبیعی، محیط زیست و کشاورزی ثبت ذخیره گاه زیستکره تنگ صیاد و سبزکوه را گام بزرگی در جهت حفظ سرمایه های خدادادی در استان عنوان کرد و آن را نخستین ذخیره گاهی برشمرد که شخص استاندار در روند ثبت آن مشارکت داشته است. وی با اشاره به نامگذاری سالهای 95 و 96 از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تاکید ایشان بر اقتصاد،...
 • روحانی در بدو ورود به صداوسیما:مهترین اولویت مردم بهبود معیشت است/برنامه مدون اقتصادی دارم
 • سیاست>انتخابات - تسنیم نوشت:حسن روحانی به هنگام ورود به سازمان صدا و سیما برای ضبط برنامه تلویزیونی، درباره برنامه عملی خود درخصوص رونق تولید، خروج از رکود و حل بیکاری گفت: یک برنامه مدون دارم که آن را منتشر می کنم. حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با صداوسیما افزود: در این برنامه درباره تولید که چه اقداماتی باید انجام بگیرد و همچنین بحث اشتغال مطرح می شود و مسائل رکود؛ البته درباره رکود الان رکود نداریم جز در یک بخش. یعنی اقتصاد ما فقط در یک بخش و آن هم مسکن رکود دارد مابقی بخش ها از رکود خارج شده در عین حال درباره رونق اقتصادی هم در این برنامه آمده است ضمن اینکه من یک برنامه صد روزه هم خواهم داشت که اعلام می کنم. روحانی در پاسخ به این سوال که مهم ترین اولویت مردم چیست و اینکه برنامه کوتاه مدتی برای آن دارید یا خیر؟ گفت: مهم ترین اولویت مردم طبق نظرسنجی ها حل معضلات اقتصادی است یعنی بهبود معیشت مردم. وی افزود: یک اقداماتی در طول این سه سال و نیم انجام گرفته است که آن اقدامات باید ادامه پیدا کند یک اقدامات جدیدی هم هست که در برنامه صد روزه و همچنین در برنامه چهار سال انجام خواهد شد. 2929
 • روحانی در بدو ورود به صداوسیما:مهمترین اولویت مردم بهبود معیشت است/برنامه مدون اقتصادی دارم
 • حسن روحانی به هنگام ورود به سازمان صدا و سیما برای ضبط برنامه تلویزیونی، درباره برنامه عملی خود درخصوص رونق تولید، خروج از رکود و حل بیکاری گفت: یک برنامه مدون دارم که آن را منتشر می کنم. آفتاب‌‌نیوز : حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با صداوسیما افزود: در این برنامه درباره تولید که چه اقداماتی باید انجام بگیرد و همچنین بحث اشتغال مطرح می شود و مسائل رکود؛ البته درباره رکود الان رکود نداریم جز در یک بخش. یعنی اقتصاد ما فقط در یک بخش و آن هم مسکن رکود دارد مابقی بخش ها از رکود خارج شده در عین حال درباره رونق اقتصادی هم در این برنامه آمده است ضمن اینکه من یک برنامه صد روزه هم خواهم داشت که اعلام می کنم.روحانی در پاسخ به این سوال که مهم ترین اولویت مردم چیست و اینکه برنامه کوتاه مدتی برای آن دارید یا خیر؟ گفت: مهم ترین اولویت مردم طبق نظرسنجی ها حل معضلات اقتصادی است یعنی بهبود معیشت مردم.وی افزود: یک اقداماتی در طول این سه سال و نیم انجام گرفته است که آن اقدامات باید ادامه پیدا کند یک اقدامات جدیدی هم هست که در برنامه صد روزه و همچنین در برنامه چهار سال انجام خواهد شد.
 • ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی شتاب می گیرد
 • رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: این مجموعه جایگاه بسیار ممتاز و مطلوبی برای نقش‌آفرینی در عرصه اقتصاد ملی و بین المللی داد. مرتضی صفدری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی خود را مکلف می‌داند با تمام قوا و با خودباوری و داشتن نگاه به درون، به سوی اهداف متعالی پیش‌بینی شده در ماده یک قانون تشکیل مناطق ویژه اقتصادی گام بردارد.وی افزود: این اهداف شامل افزایش صادرات غیرنفتی، ایجاد اشتغال مولد، جلب و تشویق سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، صادرات مجدد و در نهایت رونق اقتصادی و معیشتی مردم این خطه از میهن است.رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: این مجموعه تلاش دارد در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گام‌هایی استوار و پیوسته بردارد.منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی دروازه طلایی اقتصاد شرق کشور استصفدری‌زاده ادامه داد: آنچه به ما در ادامه این مسیر افتخارآمیز انگیزه می‌دهدتذکرات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری درخصوص حمایت از تولید ملی و اهمیت دادن به امر ایجاد اشتغال و توسعه بخش خصوصی است.وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی به عنوان یکی از بزرگترین مراکز مهم در حال توسعه شرق ایران، به دلیل برخورداری از مزایای ویژه و موقعیت جغرافیایی، وسعت کافی و استعدادهای منحصر به فرد و قرار گرفتن در حلقه طلایی کریدور بین‌المللی ترانزیت شمال شرق – جنوب شرق، دسترسی به بازارهای بزرگ افغانستان و کشورهای آسیای میانه و ظرفیت‌‌های تجاری و اقتصادی فراوان، جایگاه ممتازی را برای نقش آفرینی در عرصه اقتصاد ملی و بین‌المللی دارد.انتهای پیام/ R41348/P41362/S6,56/CT1
 • رشد اقتصادی بدون اصلاح نظام مالی و پولی ممکن نیست
 • حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در ارتباط زنده با مردم از طریق اینستاگرام طی سخنانی ضمن اشاره به برخی مشکلات فعلی کشور و برنامه‌های خود برای رفع این مشکلات، اظهار داشت: مشکلات فعلی می‌تواند برای مردم نباشد و این شرایط زندگی مردم حتماً می‌تواند تغییر کند. رئیسی ادامه داد: ما قوانین زیادی داریم که مسبب می‌شوند اما اجرایی شدن آ‌نها سخت است هر چند که نباید به صورت یک آرمان این مسأله باقی بماند، ما در کشور ظرفیت بسیاری داریم و با توجه به چنین ظرفیت‌های داخلی ما نباید مشکل شغل یا مشکلاتی از این قبیل داشته باشیم. وی افزود: نرخ بیکاری را می‌توان به ۸ درصد کاهش و وضعیت اشتغال را تغییر داد، همچنین می‌توان با تولید مسکن شغل‌های مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرد. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با طرح این سؤال که آیا ما مشکل آب داریم یا مدیریت آب، تأکید کرد: قطعاً مشکل ما در مدیریت آب است، آیا ما نیروی کارآمد انسانی پا به کار کم داریم، آیا نمی‌توان کشاورزی ایران را به قطب کشاورزی منطقه تبدیل کرد، البته گام‌هایی برداشته شده که تا حدودی مؤثر بوده اما این وضعیت را می‌توان کاملاً تغییر داد. وی با بیان اینکه مردم تا چه زمانی باید بشنوند که موضوع فساد و پرونده‌های فساد وجود دارد،‌افزود: گاهی انسان از یک سوراخ یکبار گزیده می‌شود اما ممکن است از یک سوراخ چند بار گزیده شد و مشخص است که در این صورت مشکلی وجود دارد. رئیسی با تأکید بر اینکه می‌توان این فساد اداری را که مزمن شده است حتماً ریشه‌کن کرد، گفت: می‌توان آن گونه با فساد برخورد کرد که در هیچ کجای نظام اداری کشور فساد لانه نکند و یکی از راه‌های آن این است که ساختارهای فسادزا شناسایی شود و باید برای این کار اراده جدی وجود داشته باشد. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست...
 • رئیسی:مردم دغدغه اقتصادی دارند/نظام بانکی حتما باید اصلاح شود
 • خبرگزاري آريا - نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در ارتباط زنده با کاربران فضاي مجازي دغدغه مردم را دغدغه اي اقتصادي برشمرد و گفت: نظام بانکي حتما بايد اصلاح شود.به گزارش خبرنگار مهر، ارتباط زنده حجت الاسلام سيد ابراهيم رئيسي نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با کاربران فضاي مجازي از صفحه اينستاگرام، دقايقي پيش برگزار شد.وي در ادامه اين ارتباط گفت: مي توان در ارتباط با بيکاري ظرفيت کشور را ديد و با اين ظرفيت مي توان اشتغال بيشتري ايجاد کرد؛ مي توان با توليد مسکن شغل هاي مستقيم و غير مستقيم ايجاد کرد.رئيسي با بيان اينکه مسکن از صنايعي است که مي تواند شغل هاي فراوان ايجاد کند، افزود: هم کساني که فاقد مسکن هستند صاحب خانه مي شوند و هم شغل ايجاد مي شود.نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اظهارداشت: نرخ بيکاري را مي توان به 8 درصد کاهش داد و وضعيت اشتغال را مي توان تغيير داد.وي با اشاره به فساد موجود در کشور ادامه داد: مي شود کاري کرد که بسترهاي فساد را شناسايي و اصلاح کرد. در عرض 6 ماه مي توان آن را به مجلس و مردم ارائه کرد.رئيسي دغدغه مردم را دغدغه اي اقتصادي برشمرد و گفت: ساختار اقتصادي ما بايد بين خود و نفت فاصله بياندازد. نظام بانکي حتما بايد اصلاح شود.
 • رکود اقتصادی باعث شده غنی و فقیر گریان باشند/حفظ نظام بدون توجه به مطالبات به حق مردم مقدور نیست
 • نماینده بناب به برخی مشکلات اجتماعی جامعه مثل بالا رفتن سن ازدواج، بالا رفتن آمار طلاق، اشاره کرد و گفت: رکود اقتصادی باعث شده غنی و فقیر گریان باشند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازانعکاس بنابضیاء الهاعزازی قبل از ظهر امروزدر مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور،ضمن تبریک مبعث رسول اکرم(ص)، خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و قوای مجریه و قضایه، گفت: باید به مشکلات مردم توجه کنیم زیرا حفظ نظام بدون توجه به مطالبات به حق مردم، مثل نیازهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مقدورنیست. نماینده بناببا بیان اینکه خطر جدی برای نظام احساس می کنم، افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب می فرمایند، نظام شرمنده ی جوانان است پس تکلیف برای قوای سه گانه مشخص است، بنابراینباید مسئله فقر، فساد و بیکاری را دنبال کنیم. وی خطاب به رئیس جمهور گفت: برخی از مردم توانائی پرداخت قبوض آب، برق، گازوحتی عده ای توانایی کسب نان خالی برای خانواده خودرا هم ندارند و هنگامی که این افراد پیش ما می آیند احساس شرمندگی می کنیم، بنابراین خواهشمندیم فکری به حالبلاتکلیفی جوانان تحصیل کرده و قشر بیکار جامعه بکنید. اعزازی به برخی مشکلات اجتماعی جامعه مثل بالا رفتن سن ازدواج، بالا رفتن آمار طلاق، اشاره کرد و گفت:رکود اقتصادی باعث شده غنی و فقیر گریان باشند. عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ملت ایران خواست که از فرصت انتخابات به خوبی استفاده و به کاندیدایی که برنامه خوبی برای حل مشکلات کشور دارند،رأی دهند و با حضوری باشکوه دشمنان ایران اسلامی را ناامید کنند. نماینده بناب از انباشته شدن پرونده ها بخصوص پرونده های خانوادگی در دادسراها و دادگاه انتقاد کرد و خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: آقای لاریجانی مدت زمان طولانی رسیدگی به پرونده ها در برخی مواقع باعث ایجاد عواقب ناگوار می شود، بنابراین...
 • راه حل مشکلات اقتصادی کشور در ژنو و نیویورک نیست/دولتمردان اجازه ندهند که کشور به بازار مصرف کالاهای خارجی تبدیل شود
 • به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل آرمان در جشن بزرگ مبعث در جمع کارکنان سپاه ناحیه تربت حیدریه اظهار کرد: مکارم اخلاق تنها به نماز و روزه نیست بلکه تلاش مجاهدانه در زمینه های علم و اقتصاد از مصادیق بارز مکارم اخلاق مورد نظر رسول خدا(ص) محسوب می شود. وی تصریح کرد: در زمینه اقتصاد و معیشت مردم، باید تولیدات داخلی آنقدر کیفیت داشته باشد تا امت اسلامی بعنوان یک ارزش به آن اعتماد کرده و مصرف تولیدات خارجی را برای خود ضد ارزش بداند. رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی با بیان اینکه امت اسلامی نباید مصرف گرا باشد، افزود: مصرف گرایی بی رویه در جامعه اسلامی با مبانی دینی و روح و اندیشه ناب اسلامی سازگاری ندارد و مردم باید برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور مصرف کالاهای خارجی را بعنوان یک ضد ارزش بنگرند. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه تربت حیدریه اذعان کرد: دولتمردان هم باید توجه کنند که کشور به بازار مصرف کالاهای خارجی مبدل نشود، زیرا واردات بی رویه، به رشد اقتصادی جامعه اسلامی ضربه می زند. آرمان به دولتمردان توصیه کرد: به جای نگاه و لبخند به دشمن، به نیروی بی انتها و ظرفیت های داخلی اعتماد و توجه بیشتری داشته باشند، زیرا راه حل مشکلات اقتصادی کشور در ژنو و نیویورک نیست؛ بلکه علاج مسائل اقتصادی نگاه به تولید داخل با استفاده از ظرفیت های داخلی است. وی در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری(ره)، هفته معلم را فرصتی مناسب برای مرور بر اندیشه های آن شهید بزرگوار عنوان کرد و گفت: معلم باید اهل بصیرت و اگاه و وظیفه شناس باشد و تعلیم و تربیت جوانان را برای خود یک تکلیف بزرگ الهی قلمداد کند. حجت الاسلام آرمان اظهار کرد: معلم امانتداری است که امانت او آینده سازانی هستند که...
 • وضعیت اقتصادی کشور در سال ۹۵ بررسی شد
 • به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، کتابی در خصوص اقتصاد ایران که در سال 95 از سوی مرکز پژوهش های مجلس تهیه و تدوین شده است در جلسه امروز توسط کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش های مجلس تشریح می شود.این کتاب درباره وضعیت اقتصادی ایران در سال 95 و مباحثی مربوط به راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و رشد اقتصادی است.جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت اقتصادی کشور و راهکارهای بهبود آن سخنرانی می کنند.سیام**9121**1429 خبرنگار: سمیه لاری
 • حال بنگاه های اقتصادی کشور خوب نیست
 • رشد اقتصادی مهمترین مسأله برای ادامه حیات کشور است که می تواند با سر پا نگه‌داشتن صنایع، کارگاه ها و تولیدی ها نقش بسزایی در توسعه مشاغل داشته باشد. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، رشد اقتصادی مهمترین مسأله برای ادامه حیات کشور است که می تواند با سرپا نگه داشتن صنایع، کارگاه ها و تولیدی هانقش بسزایی در توسعه مشاغل داشته باشد و برعکس این موضوع با کاهش رشد اقتصادی شاهد تعطیلی و البته بیکاری خواهیم بود.تحریم های اقتصادی جهان علیه ایران باعث شد تا کشور در یک دهه اخیر عقب ماندگی رشد اقتصادی را شاهد باشد، عقب ماندگی که با شروع تحریم ها و تشدید آن و همچنین ایجاد هرج و مرج اقتصادی در داخل کشور التهاب در بازارهای مالی و پولی را به دنبال داشت.این التهاب ها با واردات بی رویه کالا از کشورهایی مانند چین و گوشه گیری تولید ملی و کاهش بازدهی تولیدی های داخلی و به تبع آن تعدیل نیروها بیشتر به چشم آمد. حالا در دوره ای قرار گرفتیم که جمعیت بیکار کشور به طرز نگران کننده ای افزایش یافته و نیمی از بنگاه های اقتصادی کشور حالشان خوب نیست.امروز بیکاری نه تنها یک مشکل بلکه یک معضل محسوب می شود که به دنبال خود مشکلات بزرگتری را به بدنه اجتماع وارد می کند. کاهش فرصت های شغلی از یک طرف و ورشکستگی بنگاه های تولیدی از طرف دیگر و نبود درآمد پایدار و مطمئن سبب شده تا جوان ها از ازدواج هم عقب بمانند.اما جوانان تنها زخم خورده اقتصاد بیمار نیستند، بخش اعظمی از مردم در سنین بالای 40 سال هم رکود و بیکاری را تجربه کرده و با آن درگیر هستند که این قشر با توجه به داشتن همسر و فرزند فشار مضاعفی را باید تحمل کنند.بیکاری یک معضل است اما ایجاد شغل و اعتماد به جوانان می تواند نتیجه...
 • ادامه این دولت به معنای آن است که اقتصادی کشور در خطر است
 • سرویس انتخابات بی‌باک: کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع نمایندگان مجلس به تشریح برنامه‌های خود پرداخت. به گزارش بی باک، محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جریان حضورش در جمع فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اقداماتی که در نیروی انتظامی انجام داده بود، گفت: در زمان حضور من در نیروی انتظامی سهم بودجه ناجا در دوره بندی از بودجه عمومی کشور 3.2 درصد بود و وقتی که می خواستم از ناجا خداحافظی کنم سهم ما به 3.1 کاهش پیدا کرده بود اما شاهد بودید که چه تحولات عظیمی در نیروی انتظامی رخ داد.وی افزود: ما پیکان‌هایی که باید آنها را هل می‌دادیم را به بهترین خودروها تبدیل کردیم. همچنین در آن زمان محاسبه کرده بودیم که با بودجه عمرانی در اختیار خود برای احداث پاسگاه‌ها به 135 سال زمان نیاز داریم، اما شاهد بودید که تنها در مدت زمان سه سال، 2800 پاسگاه در آن دوره ساخته شده و نیروهای ناجا نیز جوان شدند و آموزش دیدند.کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهور، ادامه داد: در نیروی انتظامی گفتیم می‌خواهیم امنیت را مردمی کنیم؛ آن زمان وقتی مردم دزد را می‌گرفتند و به کلانتری می‌بردند، کلانتری دزد را تحویل نمی‌گرفت بلکه می‌گفت اول برو کاغذ بخر و این کارها را انجام بده اما تنها 14 ماه بعد از آن شاهد بودید که مردم در خانه خودشان نشستند و با پلیس 110 تماس گرفتند.قالیباف تصریح کرد: زمانی که من می‌گفتم می‌خواهم پلیس را به خانه مردم ببرم، در مجلس ششم به من می‌گفتند آقای قالیباف هر حرفی بزن اما این یک حرف را نزن چون امکان پذیر نیست ولی من در 13 رجب پلیس 110 را افتتاح کردم.وی خاطر نشان کرد: در دولت آقای خاتمی و زمانی که آقای عارف معاون اول بودند، تلاش کردیم تا پلیس + 10 را تشکیل دهیم...
 • بررسی وضعیت اقتصادی کشور در مجلس
 • رییس مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش مرکز پژوهش‌ها درباره وضعیت اقتصادی کشور در جلسه غیرعلنی صبح امروز خبر داد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش مرکز پژوهش‌ها درباره وضعیت اقتصادی کشور در جلسه غیرعلنی صبح امروز خبر داد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز گزارشی از عملکرد اقتصادی و درآمدهای دولت در سال 95 که توسط کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش های مجلس قرائت شد را استماع کردند. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی مجلس با بیان اینکه مرکز پژوهش‌ها گزارش اولیه‌ای را در زمینه وضعیت اقتصادی کشور و درآمدهای دولت به صورت مکتوب درآورده است از تلاش‌های این مرکز در این زمینه قدردانی کرد. رییس مجلس همچنین با تبریک فرارسیدن مبعث، اظهار کرد:‌ امیدواریم در پناه این آیین پاک، خداوند بهترین‌ها را برای ملت ایران رقم بزند.
 • نیازمند یک تحول اقتصادی در کشور هستیم
 • نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت : از هر زمان دیگری مجموعه کشورمان و نظام و مردم نیازمند یک تحول اقتصادی هستیم . به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، محمدباقر قالیباف بعدازظهر امروز با حضور در مسجد امیرالمومنین شهر قم در جمع مردم شهید پرور این شهر افزود : شهر قم همیشه مبدا تغییر ، انقلاب و شهر خون و قیام بوده و امیدواریم همیشه این افتخار نصیب این مردم ولایت مدار باشد. وی گفت : هر گونه تغییر در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی از این شهر آغاز شد و امروز خوشحالیم که در بین مردم این شهر حضور داریم . وی اضافه کرد: خوشحالیم که امروز همچنان علمای ما مدافع محرومین و مستضعفین جامعه هستند و درب خانه آنها به روی مردم است و در دفاع از محرومان تا کنون کم نگذاشته اند و نمی گذارند . قالیباف افزود : همیشه علما صدای محرومین و مظلومین را به گوش آنهایی که باید برسانند می رسانند و از آنها دفاع می کنند . وی گفت : ما برای مردم باید تلاش و مجاهدت کنیم و این تلاش در هر عرصه ای که باشد باید انجام شود . نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد : امروز ما توفیق پیدا کرده ایم و افتخارات بزرگی را در ساختار بین المللی کسب کرده ایم و امروز ببینید جایگاه نظام اسلامی چقدر بالاست . وی افزود : مجاهدت و مبارزات مردم و رهبری امام کار به این جا رسانده که ایران نقش مهمی را در منطقه ایفا می کند. وی گفت : ایران با افتخار تاثیر گذار است به ویژه در موضوعات منطقه ای و بدون نقش ایران هیچ قدرت منطقه ای نمی تواند تصمیمی بگیرد و بتواند آن را اجرایی کند . قالیباف افزود : ریشه این افتخار بزرگ در این است که مردم در صحنه حضور داشتند و حضورشان تشریفاتی نبود ....
 • رتبه اقتصادی ایران جزو چند کشور آخر دنیاست
 • به گزارش پارس نیوز، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب (دوشنبه 4 اردیبهشت) در جمع مردم قم که همزمان با شب مبعث رسول مکرم اسلامی انجام شد، اظهار داشت:شهر قم همیشه مبدأ تغییر و انقلاب بوده و همیشه برای این راه هزینه پرداخت کردهاست کهامیدوارم همیشه این افتخار نصیب این مردم ولایت‌مدار باشد که هرگونه تغییر از این شهر آغاز شود. وی با بیان اینکهامروز مردم نیازمند یک تحول و انقلاب در عرصه اقتصادی کشور هستند، افزود:خوشحالیم که امروز همچنان علمای ما مدافع مستضعفین و محرومین این کشور هستند و درب بیوت آنها باز است و در دفاع از محروم نیزکم نگذاشته و نمی‌گذارند. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد:ما در فرهنگ قرآنی داریم که باید در راه مردم تلاش و مجاهدت کنیم و این تلاش و مجاهدت در هر عرصه‌ای باشد، باید انجام شود. قالیباف با تأکید بر اینکهامروز با نگاهی به ساختار بین‌الملل باید ببینیم که جمهوری اسلامی در چه جایگاهی قراردارد، اظهارداشت: مجاهدت و مبارزات مردم و رهبری امام، کار را به جایی رساند که ایران، نقش مهمی را در منطقه ایفا می‌کند، این یک افتخار بزرگ برای مردم و ایران عزیز است؛ریشه این افتخار بزرگ در این بود که مردم در صحنه حضور داشتند و حضورشان در صحنه تشریفاتی نبود. وی با تأکید بر اینکهدر دوران دفاع مقدس مردم در همه سطوح حضور پیدا کردند و شهید زین‌الدین یکی از این نمونه‌هاست، گفت:در همان مقطع، مردم، دانشگاه، اساتید، اهل علم و مهندسین پای کار آمدند،یک دانه خمپاره 60که 1200 متر برد آن بود را نداشتیم، اما ماه‌ها و سال‌ها بعدبا حضور مردم به جایی رسیدیم که هنوز جنگ تمام نشده بود، به علم‌های زیادی در رابطه با بُردهای موشکی دست یافتیم. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوریبا طرح این سؤال که چرا در یک صحنه بسیار پیچیده از جهت فنی و علمی در عرصه...
 • بنگاه های اقتصادی کشور حالشان خوب نیست
 • به گزارش خبرنگارحوزه رفاه و تعاونگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رشد اقتصادی مهمترین مسأله برای ادامه حیات کشور است که می تواند با سرپا نگه داشتن صنایع، کارگاه ها و تولیدی هانقش بسزایی در توسعه مشاغل داشته باشد و برعکس این موضوع با کاهش رشد اقتصادی شاهد تعطیلی و البته بیکاری خواهیم بود.تحریم های اقتصادی جهان علیه ایران باعث شد تا کشور در یک دهه اخیر عقب ماندگی رشد اقتصادی را شاهد باشد، عقب ماندگی که با شروع تحریم ها و تشدید آن و همچنین ایجاد هرج و مرج اقتصادی در داخل کشور التهاب در بازارهای مالی و پولی را به دنبال داشت.این التهاب ها با واردات بی رویه کالا از کشورهایی مانند چین و گوشه گیری تولید ملی و کاهش بازدهی تولیدی های داخلی و به تبع آن تعدیل نیروها بیشتر به چشم آمد. حالا در دوره ای قرار گرفتیم که جمعیت بیکار کشور به طرز نگران کننده ای افزایش یافته و نیمی از بنگاه های اقتصادی کشور حالشان خوب نیست.امروز بیکاری نه تنها یک مشکل بلکه یک معضل محسوب می شود که به دنبال خود مشکلات بزرگتری را به بدنه اجتماع وارد می کند. کاهش فرصت های شغلی از یک طرف و ورشکستگی بنگاه های تولیدی از طرف دیگر و نبود درآمد پایدار و مطمئن سبب شده تا جوان ها از ازدواج هم عقب بمانند.اما جوانان تنها زخم خورده اقتصاد بیمار نیستند، بخش اعظمی از مردم در سنین بالای 40 سال هم رکود و بیکاری را تجربه کرده و با آن درگیر هستند که این قشر با توجه به داشتن همسر و فرزند فشار مضاعفی را باید تحمل کنند.بیکاری یک معضل است اما ایجاد شغل و اعتماد به جوانان می تواند نتیجه ای موثر در کمرنگ کردن این معضل داشته باشد. عدم اعتماد به مدیران جوان و استفاده از مدیران بازنشسته در ادارات و سازمان ها خود عامل...