به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از الف فروردین
٣١
2017-04-26@23:15:03 GMT

آغاز ثبت‌نام بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب تهران/مراحل ثبت نام

در ستاد انتخاباتی رئیسی چه خبر است؟

ستاره سياسی احمدی نژاد غروب كرد؟

امسال ثبت نام بن کارت فقط از طریق سایت و دریافت کارت تنها به صورت فیزیکی است. خرید از نرم افزار آپ امسال امکان پذیر نیست و در صورت معرفی نرم افزار جدید از طرف بانک شهر اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، امسال ثبت نام بن کارت فقط از طریق سایت bon.tibf.ir و دریافت کارت تنها به صورت فیزیکی است. خرید از نرم افزار آپ امسال امکان پذیر نیست در صورت معرفی نرم افزار جدید از طرف بانک شهر اطلاع رسانی می شود.

بر اساس این گزارش، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، هر ساله در ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را در اختیار دانشجویان، طلاب، اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه قرار می دهد.

در سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز این کارت با شرایط ذیل در اختیار دانشجویان و طلاب قرار می گیرد:

بن کارت دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است.

زمان ثبت نام بن کارت دانشجویی و طلبگی: 31 فروردین تا 3 اردیبهشت

زمان ثبت نام بن کارت اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه: 5 تا 7 اردیبهشت

زمان ثبت نام بن کارت دانش آموزی: 2 تا 5 اردیبهشت (بن دانش آموزی تنها مخصوص دانش آموزان استان تهران می باشد).

زمان توزیع کارت بن کارت دانشجویی و طلبگی: بزودی اعلام می شود.

زمان توزیع کارت بن کارت اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه: بزودی اعلامی می شود .

تحویل کارت: متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو یا طلبه ( به صورت اینترنتی ) برای دریافت بن کارت می‌بایست شخصا و صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌اند مراجعه کرده و از مراجعه به شعب دیگر خودداری نمایند. تاکید می شود کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود.

*مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از : کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه. مدارک دیگر مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه مورد قبول نمی باشد.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

مبلغ موجود در بن کارت‌های دانشجویی و طلبگی 1،000،000 هزار ریال است که 400،000 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 600،000 ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت پرداخت می‌شود.

مبلغ موجود برای بن کارت های اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه: موجودی کارت‌ها 2،500،000 هزار ریال است که 750،000 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 1750،000 ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

مبلغ موجود برای بن کارت های دانش آموزی: موجودی کارت‌ها 500،000 هزار ریال است که 300،000 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 200،000 هزار ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. (بن دانش آموزی تنها مخصوص دانش آموزان استان تهران می باشد).

تاریخ اعتبار کارت ها: فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.

شماره موبایل معتبر: هر دانشجو یا طلبه هنگام ثبت نام، صرفا مجاز به ثبت یک شماره موبایل معتبر در سامانه است، بویژه اینکه مشخصات کارت خرید از طریق موبایل به وی پیامک خواهد شد. مسوولیت اشتباه در درج شماره موبایل و خسارات ناشی از آن بر عهده شخص متقاضی است.

ایمیل معتبر: ایمیل مورد استفاده باید حتما( بسیار مهم) معتبر بوده و به صورت صحیح وارد سامانه شود چرا که قابل ویرایش و عوض کردن نیست و برای ورود به سامانه و فراموشی رمز ورود یا دیگر اطلاعات، مورد نیاز است. عواقب وارد کردن ایمیل اشتباه به عهده دانشجو است.

فراموشی رمز عبور: چنانچه رمز عبور خود را فراموش کردید از قسمت فراموشی رمز عبور آن را بازیابی کنید. موقع چک کردن ایمیل چنانچه لینک مورد نظر را دریافت نکردید لطفا صندوق اسپم را نیز نگاه کنید.

مشکل در ثبت نام: ثبت نام دانشجو یا طلبه در سامانه در صورتی امکان پذیر است که شماره ملی و شماره دانشجویی یا طلبگی نامبرده در سامانه ثبت نام وجود داشته باشد. لیست تمام دانشجویان همراه شماره ملی و دانشجویی از وزارت علوم و دانشگاهها اخذ شده است و وارد سامانه شده است.

امسال ثبت نام بن کارت فقط از طریق سایت bon.tibf.ir و دریافت کارت تنها به صورت فیزیکی است. خرید از نرم افزار آپ امسال امکان پذیر نیست در صورت معرفی نرم افزار جدید از طرف بانک شهر اطلاع رسانی می شود.

«رئیسی» همان «احمدی‌نژاد» است؟

آقای قالیباف حداقل با خودتان صادق باشید!

«قالیباف» و «رئیسی» به نفع هم کنار می‎روند؟ / اصلاح‎طلبان را نیروی انقلاب نمی‎دانیم

کلیدواژه: فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه | بن کارت دانشجویی | ثبت نام بن کارت | 000 هزار ریال آن | زمان ثبت نام | بن کارت دانش | دریافت کارت | دانش آموزی | امکان پذیر | کتاب تهران | نرم افزار | کارت فقط

منبع: الف

منبع این خبر، وبسایت alef.ir است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۲۹۹۵۳۱۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • افزایش سهمیه بن کارت های دانشجویی استان تهران برای نمایشگاه کتاب/مشکل ثبت نام برطرف شد
 • در پی ایجاد مشکل در ثبت نام بن کارت‌های دانشجویی دانشجویان تهرانی‌، سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران از افزایش سهمیه بن‌کارت‌های دانشجویی این استان خبرداد. به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ پس از انتشار خبر تمدید مهلت ثبت نام بن‌کارت‌های دانشجویان و طلاب برای نمایشگاه کتاب تهران،‌ برخی از دانشجویان در تماسی با خبرگزاری تسنیم از مسدود شدن امکان ثبت نام بن کارت خبر دادند. این دانشجویان به سایت نمایشگاه مراجعه کرده و با پیغام «ظرفیت فروش بن‌کارت تمام شد و فعلا امکان فروش بن‌کارت وجود ندارد» مواجه شدند.همایون امیرزاده سخنگوی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این زمینه به تسنیم گفت:‌ مشکل پیش آمده مربوط به این بود که سهمیه استان تهران برای دانشجویان به اتمام رسیده است. اما به دلیل مراجعات مجدد دانشجویان تهرانی جامانده از ثبت نام ما از سهمیه سایر استان‌ها که جذب نشده بود،‌ برای استان تهران سهمیه باز کردیم و دانشجویان استان تهران هم اینک می‌توانند با مراجعه به سایت برای ردیافت بن کارت ثبت نام کنند.وی ادامه داد: تا پایان مهلت تمدید شده،‌ تمامی بن‌کارت‌های موجود قابل ثبت نام است،‌ ما برای هر استان براساس پراکندگی دانشجویی ظرفیتی را در نظر گرفته بودیم که ظرفیت استان تهران به اتمام رسیده بود.انتهای پیام/ R1013198/P1013197/S4,35/CT1
 • تحویل غرفه به ناشران حاضر در نمایشگاه کتاب تهران آغاز شد
 • مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران از آغاز واگذاری غرفه‌های تخصیص داده شده به ناشران خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، هومان حسن‌پور با اشاره به واگذاری غرفه‌ها به ناشران داخلی گفت: واگذاری غرفه‌ها به ناشران از روز چهارشنبه (۶ اردیبهشت ماه) آغاز شده است و ناشران می‌توانند با مراجعه به شهر آفتاب نسبت به تحویل غرفه‌های خود اقدام کنند. وی افزود: همچنین برخی از ناشران که به دلیل پایان یافتن مهلت ثبت‌نام قادر به تکمیل اطلاعات خود نبوده می‌توانند با مراجعه به سیات نسبت به تکیمل اطلاعات خود اقدام کنند. مدیر کمیته ناشران داخلی تاکید کرد: این آخرین فرصت برای تکیل اطلاعات ناشران اعم از حساب بانکی، اطلاعات کتاب و هر گونه رفع نواقص است در غیر این صورت انصراف آنها تلقی خواهد شد. در خبری دیگر از نمایشگاه، مدیر کمیته حراست سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از صدور کارت تردد و پارکینگ ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد. مهدی سهل‌آبادیگفت: تاکنون بیش از هفت هزار کارت تردد برای ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه صادر شده که به زودی به مدیران کمیته‌ها جهت توزیع تحویل خواهد شد. وی با اشاره به صدور کارت پارکینگ نیز گفت: کارت‌های پارکینگ برای مدیران کمیته‌ها، ناشران، غرفه‌داران و خبرنگاران صادر شده که به مدیران کمیته‌ها جهت توزیع تحویل می‌شود. سهل‌آبادی با اشاره به الکترونیک شدن صدور کارت‌ها در این دوره از نمایشگاه گفت: خوشبختانه با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این دوره از نمایشگاه تمامی مشخصات غرفه‌داران و ناشران از طریق سایت نمایشگاه دریافت شد. گردآوری این اطلاعات روند صدور کارت‌ها را تسریع کرد و در این دوره از نمایشگاه قبل از ورود ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه کارت‌های تردد آماده شده است. بر اساس این گزارش، سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران با...
 • یک کتاب بیشتر بخوانیم شعار امسال نمایشگاه کتاب تهران/نشست خبری نمایشگاه برگزار می شود
 • خبرگزاری میزان- نشست خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور رئیس نمایشگاه برگزار می‌شود. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشست خبری این رویداد فرهنگی ساعت 10 صبح روز شنبه (9 اردیبهشت ماه) با حضور دکتر سید عباس صالحی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه برگزار می‌شود. نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران در زمان ذکر شده و در محل سالن زنده یاد علی عاشوری در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به آدرس تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان‌های فلسطین و برادران مظفر جنوبی ساختمان 1080 برگزار می‌شود. بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.انتهای پیام/
 • حضور ۱۱۰ ناشر و مهمان خارجی در نمایشگاه کتاب تهران/آغاز ثبت نام بن خرید اساتید حوزه و دانشگاه
 • فرهنگ>کتاب - روادید ۱۱۰ مهمان خارجی برای حضور در سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صادر شد، همچنین ثبت نام بن کارت خرید کتاب برای اساتید حوزه و دانشگاه آغاز شد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور قطعی 110 ناشر و مهمان خارجی در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد. علی فریدونی درهمین راستا گفت: «تاکنون تعداد ۱۱۰ درخواست صدور روادید واصل و با پیگیری‌های به عمل آمده روادید ۱۰۸ نفر از وزارت امور خارجه اخذ شده است.» او افزود: «بیشترین تعداد شرکت کنندگان خارجی مربوط به کشورهای ایتالیا، چین، لبنان و آلمان است.» ثبت‌نام اساتید حوزه و دانشگاه آغاز شد سهمیه ثبت‌نام دانشجویان برخی از استان‌های غربی کشور به منظور دریافت بن خرید کتاب به پایان رسیده است. سهمیه دانشجویان استان‌های همدان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، قم، ایلام و آذربایجان غربی به منظور دریافت بن کارت خرید کتاب به پایان رسیده است. همچنین بر اساس آخرین آمار ثبت نام 148 هزار و 261 دانشجو و چهار هزار و 38 طلبه برای دریافت بن کارت خرید کتاب انجام شده و مشخصات آن‌ها در سامانه به ثبت رسیده است. گفتی است یک هزار و 595 دانش‌آموز شهرستان‌های استان تهران نيز با مراجعه به وبسایت نمایشگاه نسبت به ثبت‌نام قطعی اقدام کرده‌اند. ثبت‌نام از اساتید حوزه و دانشگاه نيز از بامداد پنجم ارديبهشت آغاز شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وبسایت Tibf.ir تا تاریخ هفتم اردیبهشت نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار یک کتاب بیشتر بخوانیم از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار خواهد شد. 57243 کلید واژه‌ها : بازار کتاب - نمایشگاه کتاب -
 • ثبت نام بن کارت نمایشگاه کتاب فقط تا امشب
 • زمان ثبت‌نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن‌کارت خرید کتاب در سی‌‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تمدید شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، مهلت ثبت‌نام دانشجویان و طلاب متقاضی دریافت بن‌کارت خرید کتاب تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌ماه تمدید شد. بر این اساس، دانشجویان متقاضی دریافت بن‌کارت خرید کتاب می‌توانند با مراجعه به سایت Tibf.ir نسبت به ثبت‌نام و پرداخت سهم خود برای دریافت بن‌کارت خرید کتاب در نمایشگاه کتاب تهران اقدام کنند. متقاضیان پس از ثبت ‌نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو به صورت اینترنتی، برای دریافت بن کارت باید صرفاً به شعبی که در زمان ثبت نام انتخاب کردند و یا پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر مراجعه کنند. همچنین هر دانشجو مجاز به دریافت یک بن کارت کتاب است و بن کارت‌ها فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارتخوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است. بر این اساس، زمان توزیع بن کارت‌ها برای دانشجویان از ۷ اردیبهشت، برای دانش آموزان استان تهران از ۹ اردیبهشت و برای اساتید نیز به تدریج از ۱۰ اردیبهشت خواهد بود.
 • تمدید ثبت نام بن کارت نمایشگاه کتاب
 • خبرگزاري آريا- زمان ثبت‌نام دانشجويان و طلاب براي دريافت بن‌کارت خريد کتاب در سي‌‌امين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران تمديد شد.به گزارش خبرگزاري آريا، مهلت ثبت‌نام دانشجويان و طلاب متقاضي دريافت بن‌کارت خريد کتاب تا ساعت 24 روز سه‌شنبه 5 ارديبهشت‌ماه تمديد شد.بر اين اساس، دانشجويان متقاضي دريافت بن‌کارت خريد کتاب مي‌توانند با مراجعه به سايت Tibf.ir نسبت به ثبت‌نام و پرداخت سهم خود براي دريافت بن‌کارت خريد کتاب در نمايشگاه کتاب تهران اقدام کنند.متقاضيان پس از ثبت ‌نام و تأييد هويت و پرداخت سهم دانشجو به صورت اينترنتي، براي دريافت بن کارت بايد صرفاً به شعبي که در زمان ثبت نام انتخاب کردند و يا پيشخوان‌هاي شهرنت بانک شهر مراجعه کنند.همچنين هر دانشجو مجاز به دريافت يک بن کارت کتاب است و بن کارت‌ها فقط در مدت برگزاري نمايشگاه اعتبار داشته و از طريق دستگاه‌هاي کارتخوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.بر اين اساس، زمان توزيع بن کارت‌ها براي دانشجويان از 7 ارديبهشت، براي دانش آموزان استان تهران از 9 ارديبهشت و براي اساتيد نيز به تدريج از 10 ارديبهشت خواهد بود.
 • تمدید زمان ثبت نام بن کارت نمایشگاه کتاب
 • به دلیل استقبال از بن دانشجویی و طلاب، زمان ثبت‌نام دانشجویان و طلاب متقاضی دریافت بن کارت خرید کتاب تا ساعت 24 روز سه‌شنبه 5 اردیبهشت ماه تمدید شد. دانشجویان متقاضی دریافت بن کارت خرید کتاب می‌توانند با مراجعه به سایت ‌Tibf.ir نسبت به ثبت‌نام و پرداخت سهم خود جهت دریافت بن کارت خرید کتاب در نمایشگاه کتاب تهران اقدام کنند. در این دوره از نمایشگاه، مبلغ یک میلیون ریال بن خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب تعیین شده است که60 درصد آن از سوی دانشجویان و طلاب و 40 درصد از سوی معاونت امور فرهنگی پرداخت خواهد شد. گفتنی است، تا پایان روز یکشنبه (3 اردیبهشت ماه) ثبت نام قطعی 125 هزار دانشجو در سامانه دریافت بن کارت خرید کتاب صورت گرفته است. بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد. منبع: فارس
 • خذ ویزای ۱۱۰ مهمان خارجی نمایشگاه کتاب/پایان سهمیه بن دانشجویی بعضی استان ها
 • به گزارش ایلنا، علی فریدونی گفت: تاکنون تعداد 110 درخواست صدور روادید واصل و با پیگیری‌های به عمل آمده روادید 108 نفر از وزارت امور خارجه اخذ شده است. وی افزود: بیشترین تعداد شرکت کنندگان خارجی مربوط به کشورهای ایتالیا، چین، لبنان و آلمان است. همچنین سهمیه دانشجویان استان‌های همدان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، قم، ایلام و آذربایجان غربی به منظور دریافت بن کارت خرید کتاب به پایان رسیده است. بر اساس آخرین آمار ثبت نام 148 هزار و 261 دانشجو و چهار هزار و 38 طلبه برای دریافت بن کارت خرید کتاب انجام شده و مشخصات آن‌ها در سامانه به ثبت رسیده است. یک هزار و 595 دانش‌آموز شهرستان‌های استان تهران نیز با مراجعه به وبسایت نمایشگاه نسبت به ثبت‌نام قطعی اقدام کرده‌اند. ثبت‌نام از اساتید حوزه و دانشگاه نیز از بامداد پنجم اردیبهشت آغاز شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وبسایت Tibf.ir تا تاریخ 7 اردیبهشت ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. سی اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.
 • بسته کتاب شورای نگهبان ویژه نمایشگاه کتاب تهران
 • فرهنگ>کتاب - انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بسته کتاب «شورای نگهبان» را در نمایشگاه کتاب عرضه می‌کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم و نقش نظارتی شورای نگهبان در انتخابات، مرکز اسناد انقلاب اسلامی بسته کتاب «شورای نگهبان» را ویژه نمایشگاه کتاب عرضه می‌کند. در این بسته٬ کتاب‌هایی با عناوین «نگهبان آرا»، «بررسی تطبیقی کار ویژه‌های شورای نگهبان در ایران، فرانسه و آمریکا»، و «تاریخچه و جایگاه شورای نگهبان» در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. کتاب «نگهبان آرا»،از آنجا که شورای نگهبان طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مسئولیت نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد، تنها مرجع عالی رسیدگی به شکایات و اعتراض ها پیرامون جریان انتخابات است. این کتاب، گزارش شورای نگهبان از اقدامات آن شورا برای رسیدگی به شکایات نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سال 88 است و در این کتاب اقدامات قانونی شورای نگهبان و عملکرد آن پس از انتخابات 88 مورد بررسی و واکاوی قرار می‌گیرد. مرکز اسناد انقلاب اسلامی در این کتاب اسنادی را درباره انتخابات ریاست جمهوری دهم منتشر کرده است. کتاب «بررسی تطبیقی کارویژه‌های شورای نگهبان در ایران، فرانسه و آمریکا»،این کتاب در سه فصل تهیه و تنظیم شده است که در فصل اول به بررسی وظایف شورای نگهبان در بدو تاسیس تا امروز و نقش آن شورا در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.فصل دوم و سوم نیز به تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات در ایران، فرانسه و آمریکا پرداخته و آن را تشریح و مقایسه می‌کند.کتاب «شورای نگهبان، تاریخچه و جایگاه»، در این کتاب با بررسی تاریخچه شورای نگهبان، جایگاه آن در نظام جمهوری اسلامی ایران بررسی شده است. در مقدمه کتاب آمده است: «جایگاه و اعتبار ویژه شورای نگهبان به گونه‌ای است که بر اساس اصل 93 قانون اساسی...
 • تمدید زمان ثبت نام بن کارت دانشجویان و طلاب نمایشگاه کتاب
 • سخنگوی سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تمدید زمان ثبت‌نام بن کارت دانشجویان و طلاب تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۵ اردیبهشت خبرداد. همایون امیرزاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه تاکنون ۱۲۵ هزار نفر از طلاب و دانشجویان ثبت نام قطعی کرده اند گفت: با توجه به استقبال گسترده طلاب و دانشجویان مهلت ثبت نام بن کارت‌ها تا ۲ روز دیگر تمدید شد.وی افزود: ظرفیت ثبت نام برای ۲۰۰ هزار نفر است.سخنگوی سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با بیان اینکه مجموعاً ۲۰۰ میلیارد ریال از بودجه نشر کشور از محل بن کارت‌های دانشجویان و طلاب تأمین می‌شود گفت: از این میزان ۸۰ میلیارد ریال از بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اختصاص یافته و ۱۲۰ میلیارد نیز آورده دانشجویان و طلاب است.دانشجویان متقاضی دریافت بن کارت خرید کتاب می‌توانند با مراجعه به سایت Tibf.ir نسبت به ثبت‌نام و پرداخت سهم خود برای دریافت بن کارت خرید کتاب در نمایشگاه کتاب تهران اقدام کنند.سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود.
 • تمدید مهلت ثبت نام بن کارت نمایشگاه کتاب برای دانشجویان و طلاب
 • زمان ثبت‌نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن‌کارت خرید کتاب در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تمدید شد. به گزارش سرویس بازار ایسنا، مهلت ثبت‌نام دانشجویان و طلاب متقاضی دریافت بن‌کارت خرید کتاب تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌ماه تمدید شد. بر این اساس، دانشجویان متقاضی دریافت بن‌کارت خرید کتاب می‌توانند با مراجعه به سایت Tibf.ir نسبت به ثبت‌نام و پرداخت سهم خود برای دریافت بن‌کارت خرید کتاب در نمایشگاه کتاب تهران اقدام کنند. متقاضیان پس از ثبت‌نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو به صورت اینترنتی، برای دریافت بن کارت باید صرفاً به شعبی که در زمان ثبت‌نام انتخاب کردند و یا پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر مراجعه کنند. همچنین هر دانشجو مجاز به دریافت یک بن کارت کتاب است و بن کارت‌ها فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است. زمان توزیع بن کارت‌ها برای دانشجویان از 7 اردیبهشت، برای دانش‌آموزان استان تهران از 9 اردیبهشت و برای اساتید نیز به تدریج از 10 اردیبهشت خواهد بود. انتهای پیام
 • اعلام تمهیدات انتخاباتی نمایشگاه کتاب تهران/نامزدها برای حضور در نمایشگاه از قبل اطلاع بدهند
 • به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ همایون امیرزاده با اشاره به همزمانی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران با ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر گفت: نحوه حضور نامزدهاي رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي و همچنين تبليغات انتخاباتي در نمايشگاه كتاب نيازمند، مجموعه‌اي از تمهيدات و شيوه‌نامه‌هايي است كه براساس آن از ظرفيت‌هاي متقابل انتخابات و نمايشگاه كتاب به درستي استفاده شود. وی با اشاره به تشکیل کمیته انتخابات در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: ستاد انتخابات وزارت كشور، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران، نهادهای انتظامی و امنیتی، شوراي مشاوران وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، شخصیت‌های معتمد، حراست نمایشگاه و صنوف نشر در كميته انتخابات نمايندگي خواهند داشت که ناظر بر حسن اجرای این مصوبه شورای سیاستگذاری خواهد بود. در واقع این کمیته تمامی فعاليت‌هاي انتخاباتي مرتبط را رصد كرده و تمهيدات و تصميمات لازم را در اين خصوص اتخاذ خواهد كرد. امیرزاده ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری اصول کلی تمهیدات انتخاباتی نمایشگاه عبارتند از: 1- فضاي كلي نمايشگاه كتاب ضمن اينكه نمي‌تواند از فضاي جامعه دور بوده و نسبت به انتخابات بي‌تفاوت باشد، اما تلاش شود تا فضاي فرهنگي و نشر كتاب تحت‌الشعاع فضاي سياسي قرار نگیرد. 2- فضاي عمومي نمايشگاه باید به گونه‌اي مدیریت شود كه شائبه جانبداري از يك نامزد خاص را پيدا نكند. 3- مديريت تبليغات عمومي نمايشگاه در اختيار نهادها يا دستگاهايي كه شائبه جانبداري آنان در انتخابات محرز است، قرار نگیرد. 4- ملاحظات امنيتي و سياسي لازم در خصوص انتخابات مدنظر قرار گرفته و بر اين اساس تمهيدات و ساختارهاي لازم در سازمان نمايشگاه تدارك ديده شود. سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران درباره تبلیغات در محیط نمایشگاه نیز گفت: در مصوبه شورای سیاست‌گذرای تبليغات انتخاباتي در فضاهاي عمومي نمايشگاه با محتوای تشویق و ترغیب جامعه به مشاركت در انتخابات توسط ستاد نمايشگاه...
 • آمادگی صدرصدی شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب
 • معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران برای برگزاری سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب را تشریح کرد و گفت: شهرداری تهران با بسیج کلیه امکانات، آمادگی صدرصدی جهت برگزاری باشکوه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب را دارد. به گزارش ایسنا، مجتبی یزدانی در تشریح برنامه های شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب گفت: با توجه به تجربه برگزاری نمایشگاه در سال گذشته امسال هم این نمایشگاه برای دومین سال پیاپی توسط شهرداری تهران برای برگزاری بزرگ ترین رویداد فرهنگی کشور آماده سازی شده است. یزدانی با بیان این که 14 کمیته برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب فعالیت های مستمری را از سال گذشته آغاز کرده اند، به ذکر برخی از آنان پرداخت و گفت:کمیته فنی و عمران،کمیته خدمات شهری، کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته فنی، کمیته اسکان، کمیته جانمایی، کمیته فرهنگی، کمیته سلامت و بهداشت، کمیته اطلاع رسانی، کمیته ارتباطات و فناوری و.... از جمله این کمیته ها هستند. وی با بیان این که این نمایشگاه از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد، افزود:با برنامه ریزی های انجام شده امور اصلی و زیرساختی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به پایان رسیده است. وی با اشاره به این که از اواخر سال 95 اقدامات شهرداری تهران برای آماده سازی شهر آفتاب جهت برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آغاز گردیده است به اقدامات سازمان زیباسازی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب پرداخت و گفت:نصب و راه اندازی 2500 متر مربع فضای چادر با داربست جهت گمرک، نصب و راه اندازی حدود 25000متر مربع چادر جهت غرفه نمایشگاهی، نصب و راه اندازی حدود 10000 مترمربع چادر جهت خدمات رفاهی شامل نمازخانه، پست، استراحتگاه، راهنما و...،اختصاص بیش از 404 چشمه سرویس...
 • آغاز شمارش معکوس نمایشگاه کتاب
 • به گزارش فرهنگ نیوز، زنگ آغاز سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا کمتر از 10 روز دیگر به صدا درخواهد آمد. این دوره از نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از 13 تا 23 اردیبهشت ماه 1396 در شهر آفتاب برگزار می‌شود. این دومین میزبانی مجموعه نمایشگاهی یادشده از این بزرگترین رویداد فرهنگی سالیانه کشور خواهد بود.در گزارش زیر تلاش شده است در گفتگو با برخی مسئولان اصلی نمایشگاه و مدیران کمیته‌های مختلف، ضمن کسب اطلاعاتی از وضعیت حضور ناشران داخلی و خارجی و نیز یارانه‌هایی که برای تشویق اقشار مختلف مردم به منظور استفاده از این رویداد فرهنگی تخصیص یافته است، تصویری از آخرین وضعیت نمایشگاه کتاب تهران به نمایش بگذاریم.جزئیات 4 بسته حمایتیِ نمایشگاه امسالهمایون امیرزاده سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ، از اجرای 4 بسته حمایتی به منظور بهره‌مندی اقشار مختلف علمی از این نمایشگاه خبر داد و گفت: یکی از این چهار گروه هدف، دانشجویان و طلاب هستند که اعتبار تخصیص یافته از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این قشر 8 میلیارد تومان است و سهم آورده دانشجویان و طلاب هم 12 میلیارد تومان است. در مجموع میزان تزریق اعتبار از این محل به حوزه نشر هم 20 میلیارد تومان خواهد بود.برای اینکه دانش آموزان تهرانی از مزیت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران بی‌بهره نباشند، تخفیف‌های 10 تا 30 درصدی ناشران شامل آنها و همه دانش آموزان دیگر شرکت کننده در نمایشگاه کتاب تهران خواهد شد. وی با بیان اینکه در این بسته حمایتی، 170 هزار دانشجو و 30 هزار طلبه (در مجموع حدود 200 هزار نفر) به عنوان جامعه هدف تعیین شده‌اند، افزود: واقعیت این است که با آماری در حدود 5 میلیون دانشجو که در حال تحصیل هستند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به منابع در اختیار، تنها قادر است جمعیت محدودی از آنها را...
 • سوم شعبان آغاز به کار نمایشگاه بین المللی کتاب کربلا
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل خزاعی، مسئول نمایشگاه کتاب گفت: تمامی اقدامات لازم جهت افتتاح سیزدهمین نمایشگاه کتاب کربلا، همچون فراخوان مشارکت ناشران داخلی و خارجی و اختصاص مکان مناسب به اتمام رسیده است. سید میسر الحکیم افزود: این نمایشگاه در حاشیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی ربیع الشهاده به همت دو آستان مطهر حسینی و عباسی برگزار شده و طبق سال‌های گذشته در روز سوم شعبان افتتاح می‌شود. وی در خاتمه بیان کرد: تا کنون ناشرانی از کشورهای عراق، ایران، مصر، لبنان، کویت و سوریه در کنار بخش‌های فرهنگی عتبات مقدسه برای شرکت در این نمایشگاه ثبت‌نام نموده‌اند و امیدواریم امسال نیز همچون سال‌های گذشته شاهد حضوری فعال در این نمایشگاه باشیم. دریافت کننده: بخشی پور/ 502
 • آغاز تحویل غرفه های نمایشگاه کتاب به ناشران
 • مازندمجلس:  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، واگذاری غرفه‌ها به ناشران از امروز آغاز شده است. ناشران می‎‌توانند با مراجعه به شهر آفتاب نسبت به تحویل غرفه‌های خود اقدام کنند. هومان حسن‌پور، مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به ناشرانی که هنوز موفق به تکمیل اطلاعات خود برای شرکت در نمایشگاه نشده‌اند، گفت: برخی ناشرانی که به دلیل پایان یافتن مهلت ثبت‌نام قادر به تکمیل اطلاعات خود نبوده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت نسبت به تکیمل اطلاعات خود اقدام کنند. وی تأکید کرد:  این آخرین فرصت برای تکمیل اطلاعات ناشران اعم از حساب بانكی، اطلاعات كتاب و هر گونه رفع نواقص است، در غير اين صورت، این به معنی انصراف آن‌ها تلقی خواهد شد.صدور هفت هزار کارت تردد برای ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانهبنابر خبر ستاد امور رسانه‌ای و خبری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین تاکنون برای سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیش از هفت هزار کارت تردد ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه صادر شده است که به‌زودی جهت توزیع به مدیران کمیته‌ها ارائه می‌شود. همچنین کارت‌های پارکینگ برای مدیران کمیته‌ها، ناشران، غرفه‌داران و خبرنگاران صادر شده است که آن‌ها نیز به مدیران کمیته‌ها برای توزیع تحویل داده می‌شود. مدیر کمیته حراست نمایشگاه درباره چگونگی صدور کارت‌ها به ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چنین بیان کرده است: «امسال صدور کارت‌ها به صورت الکترونیک صورت گرفت؛ خوشبختانه با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این دوره از نمایشگاه تمامی مشخصات غرفه‌داران و ناشران از طریق سایت نمایشگاه دریافت شد. گردآوری این اطلاعات روند صدور کارت‌ها را تسریع کرد و در این دوره از نمایشگاه قبل از ورود ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه کارت‌های تردد آماده شده است.»سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» با ریاست سیدعباس صالحی از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.
 • آغاز تحویل غرفه به ناشران در نمایشگاه کتاب
 • مدیر کمیته حراست سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از صدور کارت تردد و پارکینگ ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد. خبرگزاری فارس: مهدی سهل‌آبادی گفت: تاکنون بیش از هفت هزار کارت تردد برای ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه صادر شده که به زودی به مدیران کمیته‌ها جهت توزیع تحویل خواهد شد.وی با اشاره به صدور کارت پارکینگ نیز گفت: کارت‌های پارکینگ برای مدیران کمیته‌ها، ناشران، غرفه‌داران و خبرنگاران صادر شده که به مدیران کمیته‌ها جهت توزیع تحویل می‌شود.سهل‌آبادی با اشاره به الکترونیک شدن صدور کارت‌ها در این دوره از نمایشگاه گفت: خوشبختانه با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این دوره از نمایشگاه تمامی مشخصات غرفه‌داران و ناشران از طریق سایت نمایشگاه دریافت شد. گردآوری این اطلاعات روند صدور کارت‌ها را تسریع کرد و در این دوره از نمایشگاه قبل از ورود ناشران، غرفه‌داران و اهالی رسانه کارت‌های تردد آماده شده است.بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.آغاز تحویل غرفه به ناشران/ آخرین فرصت برای تکیمل اطلاعات ناشرانمدیر کمیته ناشران داخلی سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران از واگذاری غرفه‌های تخصیص داده شده به ناشران خبر داد.به گزارش ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، هومان حسن‌پور با اشاره به واگذاری غرفه‌ها به ناشران داخلی گفت: واگذاری غرفه‌ها به ناشران از روز چهارشنبه (6 اردیبهشت ماه) آغاز شده است و ناشران می‎‌توانند با مراجعه به شهر آفتاب نسبت به تحویل غرفه‌های خود اقدام کنند.وی افزود: همچنین برخی از ناشران که به دلیل پایان یافتن مهلت ثبت‌نام قادر به تکمیل اطلاعات خود نبوده می‌توانند با مراجعه به سیات نسبت به تکیمل اطلاعات خود اقدام کنند.مدیر کمیته ناشران داخلی تاکید کرد: این آخرین فرصت برای تکیل اطلاعات ناشران اعم از حساب بانکی، اطلاعات کتاب...
 • سفر رئیس نمایشگاه کتاب بوداپست به تهران
 • به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب بوداپست روز گذشته (۳ اردیبهشت ماه) به کار خود پایان داد. برای اولین بار جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه با ارائه ۲۵۰ عنوان کتاب در زمینه‌های ایران شناسی، هنر، شعر، آموزش زبان و کودک و نوجوان حضور داشت. رئیس نمایشگاه کتاب بوداپست «آندراس ساندور» باحضور در غرفه ایران از فعالیت‌های صورت گرفته در این غرفه تشکر و قدردانی کرد و گفت: با توجه به فرهنگ غنی و تمدن دیرینه ایران، مشارکت جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند و اطمینان دارم بازدیدکنندگان نمایشگاه از نزدیک با تمدن ایران آشنا شدند و میزان شناخت و اطلاعات خود را از این فرهنگ و تمدن ارتقاء بخشیدند. رئیس نمایشگاه کتاب بوداپست از حضور در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: برای حضور در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۲ اردیبهشت (۲ می) به ایران سفر می‌کند. همچنین بر اساس این گزارش، اوا ربوسکی رییس خانه ملل مجارستان و میکلوش رییس انجمن دوستی ایران و مجارستان از غرفه ایران بازدید کردند. دریافت کننده: بخشی پور/ تائید کننده سلیمی 502500
 • تمهیدات انتخاباتی نمایشگاه کتاب تهران
 • سخنگوی شورای سیاستگذاری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مصوبه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه با موضوع انتخابات را اعلام کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، همایون امیرزاده سخنگوی شورای سیاست‌‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به همزمانی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران با ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر گفت: نحوه حضور نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی و همچنین تبلیغات انتخاباتی در نمایشگاه کتاب نیازمند، مجموعه‌ای از تمهیدات و شیوه‌نامه‌هایی است که براساس آن از ظرفیت‌های متقابل انتخابات و نمایشگاه کتاب به درستی استفاده شود. وی با اشاره به تشکیل کمیته انتخابات در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: ستاد انتخابات وزارت کشور، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران، نهادهای انتظامی و امنیتی، شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شخصیت‌های معتمد، حراست نمایشگاه و صنوف نشر در کمیته انتخابات نمایندگی خواهند داشت که ناظر بر حسن اجرای این مصوبه شورای سیاستگذاری خواهد بود. در واقع این کمیته تمامی فعالیت‌های انتخاباتی مرتبط را رصد کرده و تمهیدات و تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ خواهد کرد. امیرزاده ادامه داد: مصوبه شورای سیاست‌گذاری اصول کلی تمهیدات انتخاباتی نمایشگاه را به شرح ذیل اعلام کرده است:فضای کلی نمایشگاه کتاب ضمن اینکه نمی‌تواند از فضای جامعه دور بوده و نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشد، اما تلاش شود تا فضای فرهنگی و نشر کتاب تحت‌الشعاع فضای سیاسی قرار نگیرد.فضای عمومی نمایشگاه باید به گونه‌ای مدیریت شود که شائبه جانبداری از یک نامزد خاص را پیدا نکند. مدیریت تبلیغات عمومی نمایشگاه در اختیار نهادها یا دستگاهایی که شائبه جانبداری آنان در انتخابات محرز است، قرار نگیرد.ملاحظات امنیتی و سیاسی لازم در خصوص انتخابات مدنظر قرار گرفته و بر این اساس تمهیدات و ساختارهای لازم در سازمان نمایشگاه تدارک دیده شود.سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران درباره تبلیغات در محیط نمایشگاه نیز گفت: در مصوبه شورای سیاست‌گذرای تبلیغات...
 • آغاز تحویل غرفه های سی امین نمایشگاه کتاب به ناشران
 • مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران از واگذاری غرفه‌های تخصیص داده شده به ناشران خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، هومان حسن‌پور با اشاره به واگذاری غرفه‌ها به ناشران داخلی گفت: واگذاری غرفه‌ها به ناشران از امروز ۶ اردیبهشت آغاز شده است و ناشران می‎‌توانند با مراجعه به شهر آفتاب نسبت به تحویل غرفه‌های خود اقدام کنند.وی افزود: همچنین برخی از ناشران که به دلیل پایان یافتن مهلت ثبت نام قادر به تکمیل اطلاعات خود نبودند می‌توانند با مراجعه به سایت نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.مدیر کمیته ناشران داخلی تأکید کرد: این آخرین فرصت برای تکمیل اطلاعات ناشران اعم از حساب بانکی، اطلاعات کتاب و هرگونه رفع نواقص است در غیر این صورت انصراف آن‌ها تلقی خواهد شد.
 • رئیس نمایشگاه کتاب بوداپست ۱۲ اردیبهشت به تهران می آید
 • رئیس نمایشگاه کتاب بوداپست از حضور خود در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: برای حضور در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۲ اردیبهشت (۲ می) به ایران سفر می‌کنم. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب بوداپست روز گذشته (۳ اردیبهشت ماه) به کار خود پایان داد. برای اولین بار جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه با ارائه ۲۵۰ عنوان کتاب در زمینه‌های ایران شناسی، هنر، شعر، آموزش زبان و کودک و نوجوان حضور داشت. رئیس نمایشگاه کتاب بوداپست «آندراس ساندور» باحضور درغرفه ایران از فعالیت‌های صورت گرفته در این غرفه تشکر و قدردانی کرد و گفت: با توجه به فرهنگ غنی و تمدن دیرینه ایران، مشارکت جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند و اطمینان دارم بازدیدکنندگان نمایشگاه از نزدیک با تمدن ایران آشنا شدند و میزان شناخت و اطلاعات خود را از این فرهنگ و تمدن ارتقاء بخشیدند. رئیس نمایشگاه کتاب بوداپست از حضور در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: برای حضور در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۲ اردیبهشت (۲ می) به ایران سفر می‌کند. همچنین بر اساس این گزارش، خانم دکتر اوا ربوسکی رییس خانه ملل مجارستان و دکتر میکلوش رییس انجمن دوستی ایران و مجارستان از غرفه ایران بازدید کردند.
 • نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران برگزار می شود
 • به گزارش ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشست خبری این رویداد فرهنگی ساعت 10 صبح روز شنبه (9 اردیبهشت ماه) با حضور سید عباس صالحی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه برگزار می‌شود. نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران در زمان ذکر شده و در محل سالن زنده یاد علی عاشوری در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به آدرس تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان‌های فلسطین و برادران مظفر جنوبی ساختمان 1080 برگزار می‌شود. بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد. دریافت کننده: بخشی پور/ تائید کننده سلیمی 502500
 • نشست خبری سی ا مین نمایشگاه کتاب تهران برگزار می شود
 • مازندمجلس:  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست خبری این نمایشگاه روز شنبه نهم اردیبهشت، ساعت 10 با حضور سیدعباس صالحی-معاون فرهنگی وزارت ارشاد و رئیس نمایشگاه برگزار می‌شود. ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران محل نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران را سالن زنده یاد علی عاشوری در مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان‌های فلسطین و برادران مظفر جنوبی ساختمان 1080 عنوان کرده است.                                                                         سی‎اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. 
 • نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران برگزارمی شود
 • به گزارش بولتن نیوز، نشست خبری این رویداد فرهنگی ساعت 10 صبح روز شنبه (9 اردیبهشت ماه) با حضور دکتر سید عباس صالحی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه برگزار می‌شود.نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران در زمان ذکر شده و در محل سالن زنده یاد علی عاشوری در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به آدرس تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان‌های فلسطین و برادران مظفر جنوبی ساختمان 1080 برگزار می‌شود.بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.
 • شعار امسال نمایشگاه کتاب تهران چیست
 • نشست خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور رئیس نمایشگاه برگزار می‌شود. خبرگزاری میزان: به گزارش ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشست خبری این رویداد فرهنگی ساعت 10 صبح روز شنبه (9 اردیبهشت ماه) با حضور دکتر سید عباس صالحی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه برگزار می‌شود.نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران در زمان ذکر شده و در محل سالن زنده یاد علی عاشوری در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به آدرس تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان‌های فلسطین و برادران مظفر جنوبی ساختمان 1080 برگزار می‌شود.بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.
 • اعلام تمهیدات انتخاباتی نمایشگاه کتاب تهران
 • سخنگوی شورای سیاستگذاری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مصوبه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه با موضوع انتخابات را اعلام کرد. به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، همایون امیرزاده با اشاره به همزمانی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران با ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر گفت: نحوه حضور نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی و همچنین تبلیغات انتخاباتی در نمایشگاه کتاب نیازمند مجموعه‌ای از تمهیدات و شیوه‌نامه‌هایی است که براساس آن‌ها از ظرفیت‌های متقابل انتخابات و نمایشگاه کتاب به درستی استفاده شود. وی با اشاره به تشکیل کمیته انتخابات در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: ستاد انتخابات وزارت کشور، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران، نهادهای انتظامی و امنیتی، شورای مشاوران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شخصیت‌های معتمد، حراست نمایشگاه و صنوف نشر در کمیته انتخابات نمایندگی خواهند داشت که ناظر بر حسن اجرای این مصوبه شورای سیاستگذاری خواهد بود. در واقع این کمیته تمامی فعالیت‌های انتخاباتی مرتبط را رصد کرده و تمهیدات و تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ خواهد کرد. امیرزاده ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری اصول کلی تمهیدات انتخاباتی نمایشگاه عبارتند از: ۱- فضای کلی نمایشگاه کتاب ضمن اینکه نمی‌تواند از فضای جامعه دور بوده و نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشد، اما تلاش شود تا فضای فرهنگی و نشر کتاب تحت‌الشعاع فضای سیاسی قرار نگیرد. ۲- فضای عمومی نمایشگاه باید به گونه‌ای مدیریت شود که شائبه جانبداری از یک نامزد خاص را پیدا نکند. ۳- مدیریت تبلیغات عمومی نمایشگاه در اختیار نهادها یا دستگاهایی که شائبه جانبداری آنان در انتخابات محرز است، قرار نگیرد. ۴- ملاحظات امنیتی و سیاسی لازم در خصوص انتخابات مدنظر قرار گرفته و بر این اساس تمهیدات و ساختارهای لازم در سازمان نمایشگاه تدارک دیده شود. سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران درباره تبلیغات در محیط نمایشگاه نیز گفت:...