به گزارش «رویدادهای ۲۴ ساعت گذشته» و به نقل از ساعت24 فروردین
٣١
2017-04-26@23:16:44 GMT

اتهام زنی اردوغان: ایران سیاست ملی‌گرایی فارسی در پیش گرفته است! /این سیاست منجر به رنجی شده که ترکیه آن را حس می‌کند/حشد شعبی یک سازمان تروریستی است/ اوباما مرا فریب داد

در ستاد انتخاباتی رئیسی چه خبر است؟

ستاره سياسی احمدی نژاد غروب كرد؟


رئیس جمهور ترکیه ایران را به در پیش گرفتن سیاست قوم‌گرایانه متهم کرد و گفت: ایران سیاست ملی‌گرایی فارسی را در پیش گرفته است که این سیاست منجر به درد و رنجی شده است که ترکیه آن را حس می‌کند.

"رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه در گفتگو با شبکه "الجزیره" که روز گذشته 30 فروردین‌ماه از این شبکه پخش شد به این مطلب اشاره کرد.

اردوغان: ایران سیاست ملی‌گرایی فارسی در پیش گرفته است

وی در این گفتگو درباره بسیاری از مسائل از جمله روابط ترکیه با ایران، جنگ با داعش، وضعیت کُردها در سوریه و روابط ترکیه با اتحادیه اروپا سخن گفت.

اردوغان به مصداق رفتارهای ملی‌گرایانه ایران اشاره‌ای نکرد و منظورش از دردی که ایران برای ترکیه ایجاد کرده است را شرح نداد.

به نظر می‌رسد که منظور وی حمایت ایران از دولت سوریه است؛ زیرا مهمترین پرونده منطقه‌ای مورد اختلاف میان ایران و ترکیه مسئله سوریه است.

اردوغان با اشاره به اینکه کسی برای وحدت سرزمینی سوریه اهمیت قائل نیست اعلام کرد که باید به وجود یگان‌های دفاع خلق کُردها در شمال سوریه پایان داد.

وی درباره وعده‌های اوباما درباره حل مسئله سوریه گفت که اوباما وی را فریب داده بود و تاکید کرد که ما مطمئن هستیم که سیاست آمریکا تغییر خواهد کرد.

اردوغان درباره عراق نیز گفت: آنچه در عراق اتفاق می‌افتد مایه ناراحتی ماست و ترکیه با این اوضاع بر اساس قومیت و مذهب برخورد نمی‌کند.

وی همچنین به نیروهای داوطلب جنگ با داعش در عراق (حشد شعبی) تاخت و گفت: پارلمان عراق علی رغم اینکه حشد شعبی یک سازمان تروریستی است از آن حمایت می‌کند.

اردوغان درباره نتایج همه‌پرسی اخیر گفت: اصلاح قانون اساسی به خاطر شخص اردوغان نیست بلکه برای هر رئیس جمهوری است که ملت ترکیه در آینده انتخاب خواهد کرد.

عصرایران

«رئیسی» همان «احمدی‌نژاد» است؟

آقای قالیباف حداقل با خودتان صادق باشید!

«قالیباف» و «رئیسی» به نفع هم کنار می‎روند؟ / اصلاح‎طلبان را نیروی انقلاب نمی‎دانیم

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.com است و سایت «رویداد ۲۴» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۲۹۹۵۱۷۷ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.

همچنین بخوانید

در همین زمینه

 • ضرر منطقه از تنش بین ایران و ترکیه/عدم تغییر سیاست در قبال کردها
 • «فاروغ لوغ اوغلو» با تاکید بر این نکته که تنش بین ایران و ترکیه به ضرر منطقه است، تصریح کرد بعد از همه پرسی سیاست اردوغان در قبال کردها تغییری نخواهد کرد و اختلافات آمریکا و آنکارا کلی نیست. خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-پیمان یزدانی: همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه در ۱۶ آوریل سال جاری میلادی (۲۷ فروردین) در این کشور برگزار شد و توانست حدود ۵۱% از آرای مثبت مردم را به خود اختصاص دهد. بر این اساس، نظام ترکیه از پارلمانی به ریاستی تغییر می یابد، سمت نخست وزیری حذف می شود و اختیارات بسیاری به رئیس جمهور ترکیه تفویض خواهد شد. شورای عالی انتخابات ترکیه نتیجه بدست آمده از شمارش آرای همه پرسی اصلاحات قانون اساسی این کشور را تائید کرد. با این حال نزدیکی آراء مخالف و موافق نشان از شکننده بودن پیروزی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری این کشور دارد. در عین حال، استقبال سردی از نتیجه همه پرسی شد به ویژه آنکه حرف و حدیث هایی درباره احتمال وقوع تخلف در جریان همه پرسی نیز مطرح است. در گفتگویی با «عثمان فاروغ لوغ اوغلو» عضو حزب مخالف جمهوری خلق ترکیه، بزرگترین حزب مخالف این کشور به بررسی نتایج این همه پرسی در سیاست های داخلی و خارجی حزب حاکم عدالت و توسعه پرداخته ایم که مشروح آن در زیر آمده است. *سرنوشت حزب حرکت ملی ترکیه را که وارد یک قمار سیاسی در جریان همه پرسی اصلاح قانون اساسی این کشور شد را چگونه می بینید؟ رفراندوم تمام شده و رای «آری» بطور غیررسمی برنده شده است. اکنون ترکیه وارد فاز جدی در تایخ مدرن خود شده است. در این نظام جدید رئیس جمهور قدرت اجرایی و قانون گذاری زیادی خواهد داشت. همچنین خواهد توانست قضات و بودجه ملی را تعیین کند و بدین صورت تفکیک قوا و کنترل و نظارتی هم وجود...
 • وجه اشتراک سیاست های ترامپ با اوباما در عراق
 • شبکه خبری آمریکایی ضمن اشاره به وجوه اشتراک سیاست‌های ترامپ با ریس جمهور قبلی و ناامن‌شدن آمریکا بابت لفاظی‌های ترامپ نوشت: مسلمانان در همکاری با دولت فدرالی که به طور فزاینده به آن بی‌اعتماد هستند، ا به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، وبگاه شبکه خبری «ان بی سی نیوز» در تحلیلی پیرامون لفاظی‌های دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا علیه اسلام و اثرهای آن بر این کشور با نقل قولی از رییس بازنشسته شده ضد تروریسم شهر لس آنجلس نوشت که اقدام‌های ضد تروریستی ترامپ به طور جدی به سال‌ها تلاش در ایجاد ارتباط با جوامع مسلمان این کشور لطمه وارد کرده و این امر موجب شده تا کشور ناامن‌تر گردد. «مایکل داونینگ» رییس پلیس سابق به این شبکه خبری می گوید: «نتایج برخی سیاست‌های دولت فدرال موجب ترس و اضطراب شده است.» بر این اساس، پذیرش نظرهای ترامپ که به طور مستقیم افراطگرایان را به اسلام مرتبط می کند و تلاش‌های او در اعمال محدودیت‌های مسافرتی بر ساکنان کشورهای مسلمان به نشانه فاصله گرفتن از لحن روسای جمهور قبلی است که به دنبال اجتناب از این تصور بودند که غرب با 1.6 میلیارد نفر مسلمان در جنگ است. داونینگ و دیگر مقام‌های پلیس آمریکا به صراحت گفته‌اند که مسلمانان آمریکایی در همکاری با دولت فدرالی که به طور فزاینده به آن بی‌اعتماد هستند، اکراه دارند. داونینگ می‌گوید: «اگر ما آن اعتماد را از دست بدهیم و آن‌ها با دیده شک بنگرند، آنگاه در خفا مرتکب عملی می‌شوند و شواهدی در این زمینه نیز در دست است.» در ادامه این گزارش با اشاره به این که وجود افرادی چون ترامپ برای تروریست‌هایی چون داعش مفید است، آمده است: یک کانادایی عضو داعش در این باره می‌گوید که فکر می‌کنم ترامپ برای ما خوب است.او شخصی رک است و ما به فردی چون او...
 • وجوه اشتراک سیاست های ترامپ با اوباما در عراق
 • شبکه خبری آمریکایی ضمن اشاره به وجوه اشتراک سیاست‌های ترامپ با ریس جمهور قبلی و ناامن‌شدن آمریکا بابت لفاظی‌های ترامپ نوشت: مسلمانان در همکاری با دولت فدرالی که به طور فزاینده به آن بی‌اعتماد هستند، ا به گزارش مشرق، وبگاه شبکه خبری «ان بی سی نیوز» در تحلیلی پیرامون لفاظی‌های دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا علیه اسلام و اثرهای آن بر این کشور با نقل قولی از رییس بازنشسته شده ضد تروریسم شهر لس آنجلس نوشت که اقدام‌های ضد تروریستی ترامپ به طور جدی به سال‌ها تلاش در ایجاد ارتباط با جوامع مسلمان این کشور لطمه وارد کرده و این امر موجب شده تا کشور ناامن‌تر گردد. «مایکل داونینگ» رییس پلیس سابق به این شبکه خبری می گوید: «نتایج برخی سیاست‌های دولت فدرال موجب ترس و اضطراب شده است.» بر این اساس، پذیرش نظرهای ترامپ که به طور مستقیم افراطگرایان را به اسلام مرتبط می کند و تلاش‌های او در اعمال محدودیت‌های مسافرتی بر ساکنان کشورهای مسلمان به نشانه فاصله گرفتن از لحن روسای جمهور قبلی است که به دنبال اجتناب از این تصور بودند که غرب با 1.6 میلیارد نفر مسلمان در جنگ است. به گزارش این شبکه خبری، داونینگ و دیگر مقام‌های پلیس آمریکا به صراحت گفته‌اند که مسلمانان آمریکایی در همکاری با دولت فدرالی که به طور فزاینده به آن بی‌اعتماد هستند، اکراه دارند. داونینگ می‌گوید: «اگر ما آن اعتماد را از دست بدهیم و آن‌ها با دیده شک بنگرند، آنگاه در خفا مرتکب عملی می‌شوند و شواهدی در این زمینه نیز در دست است.» در ادامه این گزارش با اشاره به این که وجود افرادی چون ترامپ برای تروریست‌هایی چون داعش مفید است، آمده است: یک کانادایی عضو داعش در این باره می‌گوید که فکر می‌کنم ترامپ برای ما خوب است.او شخصی رک است و ما به فردی چون او نیاز داریم . وبگاه ان...
 • سیاست مهار تورم دولت ناکارآمد است/برخی با دروغ پراکنی مردم را فریب می دهند
 • سرویس انتخابات بی‌باک: کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیاست دولت در مهار تورم را ناکارآمد است و برخی مسئولان با دروغ پراکنی مردم را فریب می‌دهند. به گزارش گروه سیاسی بی باک، سیدمصطفی میرسلیم نامزد حزب موتلفه اسلامی عصر امروز(دوشنبه) در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه مازندران ضمن تبریک فرارسیدن عید مبعث اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) برای تزکیه و آموزش به پیامبری مبعوث شد بنابراین همه ما باید در مسیر آگاهی گام برداریم تا بتوانیم به تحقق جامعه‌ای متعالی کمک کنیم.وی افزود: اگر می‌خواهیم روش مسئولیت و حکومت‌داری را بیاموزیم باید روش پیامبر(ص) و شاگرد ایشان یعنی حضرت علی(ع) را سرلوحه کار خود در اداره کشور و جامعه قرار دهیم.میرسلیم با بیان اینکه بیشترین مسائلی که امروز در اولویت نظام جمهوری اسلامی قرار دارد، موضوعات داخلی است، گفت: یکی از مباحثی که دغدغه همه مردم بویژه جوانان شده، مساله اشتغال است؛ امروز بیشتر جوانان پس از فارغ‌التحصیلی دچار بیکاری می‌شوند درحالی که همه آنها باید در صحنه تولید و اشتغال حضور داشته باشند.نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست‌جمهوری با تاکید براینکه اگر همه با هم برای پیشرفت کشور دست به دست هم دهیم باز هم نیرو کم داریم، اظهار کرد: ما از لحاظ علمی، اقتصادی و فرهنگی باید بیشتر تلاش کنیم تا بتوانیم کشور را به سوی پیشرفت و تعالی سوق دهیم.کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به لزوم توجه به سرمایه‌های انسانی در حوزه تولید و اشتغال، تصریح کرد: با ارزش نهادن به نیروی انسانی در جمهوری اسلامی می‌توانیم حرکت‌های عظیمی را در کشور انجام دهیم زیرا نیروی انسانی ایرانی از نظر شعور، درک و تلاش در میان بسیاری از کشورهای جهان دارای رتبه بالایی است.وی با تاکید بر اینکه نفت و گاز بزرگترین سرمایه ما محسوب نمی‌شود، گفت: امروز بزگترین سرمایه ما نیروی انسانی است. امروز با اینکه از نظر منابع نفت و...
 • سیاست منطقه ای آمریکا از نظر ماهوی تفاوتی با آنچه که اوباما دنبال می کرد ندارد
 • خبرگزاری میزان- نوریان گفت: مباحث موشکی، حقوق بشر، حمایت از تروریسم و غیره مستمسک هایی است که آمریکاییها بدست می گیرند تا فشارشان بر جمهوری اسلامی تقویت کنند تا رفتار ایران در منطقه را متناسب با آنچه می خواهند، تنظیم کنند. خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته به مشاوران خود گفت لحن نامه وزارت خارجه آمریکا که در آن اعلام شده بود ایران از برجام تبعیت می‌کند را تندتر و تشدید کنند.دیلی بیست با اشاره به این نامه نوشت، مقامات ارشد کاخ سفید به وال استریت ژورنال اعلام کرده بودند که لحن نامه اولیه که در این خصوص نوشته شده بود، بسیار نرم بود و در آن اشاره‌ای به فعالیت‌های تهران در خاورمیانه و حمایت از گروههایی که آمریکا آنها را تروریستی می‌داند، نشده بود.اردشیر نوریان، رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درخصوص اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» مبنی براینکه به مشاورانش گفته لحن نامه وزارت خارجه آمریکا که در آن اعلام شده بود ایران از برجام تبعیت می‌کند را تندتر و تشدید کنند، اظهار کرد: این امر به مواضعی که او قبل از انتخاب شدنش داشت، بر می گردد. در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ترامپ می گفت من برجام را لغو کرده و آن را قبول ندارم. وی ادامه داد: این مشخص است که روسای جمهور آمریکا وقتی وارد کاخ سفید می شوند مواضع شان قطعا، مواضع تبلیغاتی نخواهد بود و با واقعیت های موجود در عرصه بین الملل روبرو می شوند و بایستی تصمیمات منطقی تری که قابلیت اجرا هم داشته باشد، تصمیم بگیرند. نوریان عنوان کرد: آمریکاییها در مواجهه با ایران با مواضع رادیکالی که آقای ترامپ دارد بدنبال ایجاد تغییرات هستند ولی این تغییرات را با اصلاح مفادی از برجام و تغییرات درآن دنبال می کنند و اینکه چقدر موفق می شود بستگی...
 • انتقادهای میرسلیم از دولت:سیاست مهار تورم دولت ناکارآمد است/برخی با دروغ پراکنی مردم را فریب می دهند
 • کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سیاست دولت در مهار تورم را ناکارآمد است و برخی مسئولان با دروغ پراکنی مردم را فریب می‌دهند. سیدمصطفی میرسلیم نامزد حزب موتلفه اسلامی عصر امروز(دوشنبه) در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه مازندران ضمن تبریک فرارسیدن عید مبعث اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) برای تزکیه و آموزش به پیامبری مبعوث شد بنابراین همه ما باید در مسیر آگاهی گام برداریم تا بتوانیم به تحقق جامعه‌ای متعالی کمک کنیم.به گزارش نامه نیوز، وی افزود: اگر می‌خواهیم روش مسئولیت و حکومت‌داری را بیاموزیم باید روش پیامبر(ص) و شاگرد ایشان یعنی حضرت علی(ع) را سرلوحه کار خود در اداره کشور و جامعه قرار دهیم.میرسلیم با بیان اینکه بیشترین مسائلی که امروز در اولویت نظام جمهوری اسلامی قرار دارد، موضوعات داخلی است، گفت: یکی از مباحثی که دغدغه همه مردم بویژه جوانان شده، مساله اشتغال است؛ امروز بیشتر جوانان پس از فارغ‌التحصیلی دچار بیکاری می‌شوند درحالی که همه آنها باید در صحنه تولید و اشتغال حضور داشته باشند.نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست‌جمهوری با تاکید براینکه اگر همه با هم برای پیشرفت کشور دست به دست هم دهیم باز هم نیرو کم داریم، اظهار کرد: ما از لحاظ علمی، اقتصادی و فرهنگی باید بیشتر تلاش کنیم تا بتوانیم کشور را به سوی پیشرفت و تعالی سوق دهیم.کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به لزوم توجه به سرمایه‌های انسانی در حوزه تولید و اشتغال، تصریح کرد: با ارزش نهادن به نیروی انسانی در جمهوری اسلامی می‌توانیم حرکت‌های عظیمی را در کشور انجام دهیم زیرا نیروی انسانی ایرانی از نظر شعور، درک و تلاش در میان بسیاری از کشورهای جهان دارای رتبه بالایی است.وی با تاکید بر اینکه نفت و گاز بزرگترین سرمایه ما محسوب نمی‌شود، گفت: امروز بزگترین سرمایه ما نیروی انسانی است. امروز با اینکه از نظر منابع نفت و گاز در رتبه بالایی قرار...
 • قدردانی برنامه اسکان بشر از طرح اندیشه ایران شهری و سیاست های بازآفرینی ایران در دولت یازدهم
 • به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی پنجمین اجلاس بین‌المللی مجمع شهرهای اسلامی WAIC با محوریت اهداف توسعه پایدار SDG، شکوفایی شهری CPI، فرصت‌ها و چالش‌ها روز یکشنبه سوم اردیبهشت در شهر تاریخی، فرهنگی قزوین برگزار با حضور رئیس جمهوری، نمایندگان سازمان ملل متحد، سفرا و شهرداران و جمعی از اندیشمندان علوم شهری و علوم دینی کشورهای ایران، ترکیه، عراق، هندوستان، اندونزی، بنگلادش، فلسطین، افغانستان، چین، مراکش، پاکستان و ... در سالن کنفرانس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد. در این مراسم که با موضوع تشریح اهداف توسعه پایدار فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار شد تفاهم‌نامه‌ای علمی، پژوهشی و اجرایی بین رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی با شهرداران کشورهای اسلامی، سفرا و نمایندگان سازمان ملل به امضا رسید. همچنین در این مراسم رئیس جمهوری طی دریافت لوح تقدیری از سوی خوان کلوس مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر سازمان ملل به دلیل طرح اندیشه ایران‌شهری و بحث بازآفرینی در دولت یازدهم مورد تشویق قرار گرفت. متن این تقدیرنامه به شرح زیر است: به پاس قدردانی از دولت جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از دستور کار جدید شهری و برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد در نیل به شهرنشینی پایدار در ایران، کشورهای اسلامی و جهان، برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد از کار انجام شده در زمینه توسعه اجتماعی بازآفرینی شهری توسط طرح ایران-شهر قدردانی می‌کند. گفتنی است اندیشه ایران‌شهر، طرح پیشنهادی وزیر محترم راه و شهرسازی است که از سال ۹۴ در قالب یک سلسله نشست هم‌اندیشی آغاز و در حال حاضر در عرصه‌های مختلف راه و شهرسازی مبنای هم راستاسازی برنامه‌های عملیاتی با چشم‌انداز تبیین شده برای مفهوم توسعه در ایران است. یکی از برنامه‌های کلیدی در این چارچوب اجرای سیاست بازآفرینی شهری با هدف ارتقای کیفیت زندگی و شاخص‌های زیست‌پذیری در شهرهای کشور است. لازم به ذکر است در حال حاضر...
 • جریان سوم و عرصه سیاست ایران
 • به گزارش گروه پژوهش و تحلیل خبری، جریان شناسی سیاسی ایران را می توان براساس تقسیم بندی های متفاوتی دسته بندی کرد. از این رو می توان جریان ها را براساس نگرش های اقتصادی، مبانی تئوریک، نگاه سیاسی، ارزشگذاری ها و ... مورد بررسی و واکاوی قرار دارد. خاستگاه دو اصطلاح چپ و راست و همچنین واژه‌های هم‌ردیف آن، مثل چپ ‌روی و راست‌ روی، جناح چپ و جناح راست، ریشه در انقلاب فرانسه و جانبی که نمایندگان مجلس در پارلمان می نشستند، داشت. هر چند به نظر می رسد در ایران و در برهه هایی واژه ها و اصطلاحاتی همچون چپ و راست با نگرش ها و رویکردهای برخی از جریان های سیاسی که با این عنوان شناخته می شدند چندان همساز نبود و نمی ساخت. با این حال در یک نگرش کلی می توان گفت که دوگانه «چپ و راست» در سراسر دهه 60 پس از یک دوره رقابت در نیمه دوم دهه 70 و آغاز دهه 80 تبدیل به دوگانه «محافظه کار و اصلاح طلب» شد. در اواسط دهه 80 این دوگانه جای خود را به «اصولگرا و اصلاح طلب» داد. با این حال این تمام ماجرا نبود چرا که در اوایل دهه 90 جریانی با عنوان اعتدال قدرت گرفت که خود را میانه رو نامید. با این حال چرخش ها، ریزش ها و رویش هایی را می توان در جریان ها و گروه های سیاسی مشاهده کرد، از این رو بررسی آن ها می تواند چشم اندازی را ارائه کند. ** جریان سوم جریان سوم عنوان اشخاص، احزاب، گروه ها و تشکل هایی است که در یک اصل همه آن ها مشترک هستند و آن این که این جریان به نوعی معتقدند که روش تازه ای جدا از چپ و راست می خواهند مطرح کنند. با این حال به نظر می رسد جریان های سوم به...
 • ترامپ در فکر تشدید سیاست های خود علیه ایران
 • به گفته یک مقام حزب جمهوری‌خواه آمریکا، کاخ سفید به فکر تشدید سیاست خویش در قبال ایران است و این حزب نیز توصیه‌هایی در رابطه با ایران و برنامه هسته‌ای آن در نظر دارد. به گزارش جان نیوز به نقل از تسنیم ، واشنگتن روند خارج شدن از توافقنامه هسته‌ای شش میانجیگر بین المللی (کشورهای عضو گروه 1+5) و تهران را آغاز کرده و کاملا محتمل است که بعد از آن تحریم‌های جدیدی از سوی دولت آمریکا علیه ایران اعمال خواهند شد. این خبری است که منابع خبری آگاه از روند اوضاع در حزب جمهوری خواه آمریکا به روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، گفته اند. البته کارشناسان اطمینان دارند که هرچند توافق هسته‌ای بین ایران و میانجی گران بین المللی در معرض خطر جدی قرار گرفته، ولی اقدامات یکجانبه دولت آمریکا نمی تواند همه توافقات صورت گرفته در این رابطه را از بین ببرد، برای اینکه مواضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین، با طرف آمریکایی یکسان نیست. کاخ سفید اخبار منتشره در باره امکان تجدیدنظر واشنگتن در باره توافق هسته‌ای با تهران را تایید کرده و اعلام نمود که دولت آمریکا فعالانه در حال بررسی سیاست جدید خود در جهت گیری جمهوری اسلامی ایران است. پیش از این وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا در اظهاراتی «ضد ایرانی»، عملا تهران را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده و در مورد امکان تشدید واضع واشنگتن هشدار داده بودند. یک مقام آگاه در حزب جمهوری خواه آمریکا به این روزنامه گفته است که کاخ سفید در تجدیدنظر در «خط مشی در جهت گیری به سمت ایران» بسیار جدی است و این حزب نیز توصیه هایی در رابطه با تحقق سیاست جدید آمریکا در رابطه با ایران و پیرامون برنامه هسته ای این کشور طی سه ماه آینده، به تصویب خواهد رسید. وی یادآور شد: «بررسی...
 • ترامپ در فکر تشدید سیاست های خود علیه ایران/آیا تحریم های جدید در راهند
 • به گفته یک مقام حزب جمهوری‌خواه آمریکا، کاخ سفید به فکر تشدید سیاست خویش در قبال ایران است و این حزب نیز توصیه‌هایی در رابطه با ایران و برنامه هسته‌ای آن در نظر دارد. به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، واشنگتن روند خارج شدن از توافقنامه هسته‌ای شش میانجیگر بین المللی (کشورهای عضو گروه 1+5) و تهران را آغاز کرده و کاملا محتمل است که بعد از آن تحریم‌های جدیدی از سوی دولت آمریکا علیه ایران اعمال خواهند شد.این خبری است که منابع خبری آگاه از روند اوضاع در حزب جمهوری خواه آمریکا به روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، گفته اند. البته کارشناسان اطمینان دارند که هرچند توافق هسته‌ای بین ایران و میانجی گران بین المللی در معرض خطر جدی قرار گرفته، ولی اقدامات یکجانبه دولت آمریکا نمی تواند همه توافقات صورت گرفته در این رابطه را از بین ببرد، برای اینکه مواضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین، با طرف آمریکایی یکسان نیست.کاخ سفید اخبار منتشره در باره امکان تجدیدنظر واشنگتن در باره توافق هسته‌ای با تهران را تایید کرده و اعلام نمود که دولت آمریکا فعالانه در حال بررسی سیاست جدید خود در جهت گیری جمهوری اسلامی ایران است. پیش از این وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا در اظهاراتی «ضد ایرانی»، عملا تهران را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده و در مورد امکان تشدید واضع واشنگتن هشدار داده بودند. یک مقام آگاه در حزب جمهوری خواه آمریکا به این روزنامه گفته است که کاخ سفید در تجدیدنظر در «خط مشی در جهت گیری به سمت ایران» بسیار جدی است و این حزب نیز توصیه هایی در رابطه با تحقق سیاست جدید آمریکا در رابطه با ایران و پیرامون برنامه هسته ای این کشور طی سه ماه آینده، به تصویب خواهد رسید. وی یادآور شد: «بررسی سیاست دولت جدید آمریکا در قبال ایران در بالاترین سطح در جریان...
 • از افزایش نرخ تورم به روایت بانک مرکزی تا تحقیق از یک خودروساز به اتهام فریب مشتریان
 • در پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار آزاد ارز، انرژی، بازار طلا، سکه، نفت و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه موضوعاتی همچون سبز پوشی بورس در آخرین روز کاری، تغییرات اندک در بازار سکه، کاهش پیش بینی قیمت طلا به کم تر از 1200 دلار، خیز دوباره قیمت گوشت به سمت ۴۰ هزار تومان، کاهش قیمت نفت، شهر‌هایی با بنزین یورو ۴، تنش تجاری ترامپ با کانادا از جنس چوب نرم و قیمت پژو 2008 بالاتر از وعده های قبلی را در بر دارد.سبز پوشی بورس در آخرین روز کاریشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه 96 با افزایش 171 واحدی به رقم 79 هزار و 596 واحد رسید. شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش 59 واحدی به رقم 27 هزار و 632 واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز با 129 واحد رشد عدد 17 هزار و 575 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) 101 واحد رشد داشت و به عدد 13 هزار و 818 واحد رسید. شاخص سهام آزاد شناور بر خلاف روز دوشنبه با افزایش همراه بود و با رشد 62 واحدی به رقم 87 هزار و 580 واحد دست یافت. شاخص بازار اول با رشد 7 واحدی به رقم 55 هزار و 78 واحد رسید. شاخص بازار دوم نیز همانند روزهای گذشته با رشد خوبی همراه بود و توانست در پایان روز کاری بورس، با افزایش 995 واحدی، عدد 177 هزار و 305 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در پایان بازار یعنی ساعت 12:30 دقیقه در نقطه 79 هزار و 596 واحد رقم زد. در بازار فرابورس نیز شاخص کل با رشد 8.8...
 • زیرساخت های سیاست خارجی در دولت قبل از بین رفته بود/جایگاه بین المللی ایران در دولت تدبیر و امید تغییر کرده است
 • «نصرالله تاجیک» از دیپلمات‌های سابق درباره عملکرد دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: وقتی می‌خواهیم یک مسأله و یا رویدادی را مورد ارزیابی قرار دهیم، باید شاخص و خط مقیاس مناسب داشته باشیم. در شرایط کنونی ما باید نسبت به آنچه دولت تحویل گرفته است موضوع را مورد ارزیابی قرار دهیم. او ادامه داد: وقتی معیار، دولت قبل قرار می گیرد باید بگویم دولت یازدهم در این مدت عملکرد خوبی داشته است، چرا که زیرساخت های سیاست خارجی در دولت نهم و دهم از بین رفته بود و مسلما ترمیم آن‌ها پروسه‌ای زمان‌بری بود. به نظرمن، دولت در این عرصه به خوبی عمل کرد و جایگاه بین المللی ایران نسبت به گذشته تغییر کرد. تاجیک بیان کرد: اگر دولت نهم و دهم را از تاریخ ایران حذف کنیم و بخواهیم براساس معیار معمولی شرایط را بسنجیم، یعنی کار دولت «تدبیر و امید» بعد از دولت هشتم آغاز می شود. او در پایان تاکید کرد: از آنجایی که مهمترین مشکل کشور در عرصه اقتصادی است لذا باید سیاست خارجی به کمک اقتصاد بیاید. اگر فعالیت های این دولت ادامه پیدا کند با توجه به زیرساخت های امروز دولت یازدهم باید رویه جدیدی را در پیش بگیرد تا مشکلات رفع شود.
 • بازداشت ۸۰۳ نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با گولن
 • یک رسانه محلی از بازداشت ۸۰۳ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تی آر تی، ۸۰۳ نفر دیگر در ۵۴ استان ترکیه به دلیل ارتباط با شبکه گولن بازداشت شده اند. به رغم گذشت چندین ماه از کودتای نافرجام جولای سال گذشته در ترکیه که مقامات این کشور شخص «فتح الله گولن» و حامیان وی را عامل آن می دانند روند بازداشت افراد مختلف به اتهام ارتباط با گولن ادامه دارد. گولن از متحدان سابق اردوغان بود که از چند سال قبل اختلافاتی میان آنها بروز کرد و رفته رفته دولت ترکیه تمامی مشکلات بوجود آمده در این کشور را به شبکه گولن مرتبط دانسته و وی را متهم به تشکیل یک دولت موازی در ترکیه کرد. گولن هم اکنون در آمریکا زندگی می کند و آنکارا خواهان استرداد وی به ترکیه است.
 • انتقاد ماکرون از مسیری که ترکیه در پیش گرفته است
 • به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد پیشین فرانسه که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری کشورش به دور دوم رسیده است، روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت قربانیان نسل کشی ارامنه در پاریس تاکید کرد مسیری را که رژیم رجب طیب اردوغان رئیس جمهور فرانسه در پیش گرفته است، تائید نمی کند. ماکرون که در انتخابات هفتم ماه مه نیز از بخت بیشتری نسبت به رقیب خود مارین لوپن از حزب راست افراطی جبهه ملی برخوردار است، در گفتگو با روزنامه نگاران ارمنی در حاشیه مراسم بزرگداشت یاد و خاطره قربانیان نسل کشی ارامنه تاکید کرد: من مسیری را که دولت ترکیه در آن قدم گذاشته است تائید نمی کنم و از این بابت عمیقا تاسف می خورم.وزیر اقتصاد پیشین فرانسه در دولت فرانسوا اولاند تاکید کرد اگر در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی برسد از همه نظامهای دموکراتیک در تمام کشورها حمایت خواهد کرد چرا که فرانسه باید برای شان و منزلت خود و دیدگاهی که از اروپا و ارزشهای آن دارد، حرمت قائل شود. در مراسم پاریس که به مناسبت سالروز نسل کشی ارامنه در سال هزار و نهصد و پانزده برگزار شده بود، امانوئل ماکرون دسته گلی را بر روی بنای یادبود قربانیان این حادثه قرار داد. وی ابراز امیدواری کرد بتواند تاریخ بیست و چهارم آوریل را که نسل کشی ارامنه در آن اتفاق افتاد، در تقویم جمهوری فرانسه وارد کند این در حالی است که مسئله حساس نسل کشی ارامنه که فرانسه در سال دو هزار و یک با تصویب قانونی آن را به رسمیت شناخت، روابط میان پاریس و آنکارا را از سالها پیش با تنشهایی همراه کرده است. فرانسه اولین کشور غربی است که ژانویه سال دو هزار و یک نسل کشی ارامنه را به رسمیت شناخت با این حال تا کنون هیچ قانونی درباره مجازات منکران نسل کشی ارامنه...
 • بازداشت ۸۰۳ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با گولن
 • صراط: یک رسانه محلی از بازداشت ۸۰۳ نفر دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن خبر داد.به گزارش مهر به نقل از تی آر تی، ۸۰۳ نفر دیگر در ۵۴ استان ترکیه به دلیل ارتباط با شبکه گولن بازداشت شده اند.به رغم گذشت چندین ماه از کودتای نافرجام جولای سال گذشته در ترکیه که مقامات این کشور شخص «فتح الله گولن» و حامیان وی را عامل آن می دانند روند بازداشت افراد مختلف به اتهام ارتباط با گولن ادامه دارد. گولن از متحدان سابق اردوغان بود که از چند سال قبل اختلافاتی میان آنها بروز کرد و رفته رفته دولت ترکیه تمامی مشکلات بوجود آمده در این کشور را به شبکه گولن مرتبط دانسته و وی را متهم به تشکیل یک دولت موازی در ترکیه کرد.گولن هم اکنون در آمریکا زندگی می کند و آنکارا خواهان استرداد وی به ترکیه است.
 • ترکیه بیش از هزار نفر را به اتهام حمایت از گولن بازداشت کرد
 • ترکیه از بازداشت بیش از ۱۰۰۰ نفر دیگر به اتهام حمایت از شبکه فتح الله گولن خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در تازه ترین اقدامات سرکوب گرایانه ترکیه، مقام های قضایی این کشور امروز چهارشنبه از بازداشت بیش از 1009 نفر دیگر به اتهام همکاری با شبکه گولن خبر داده اند. این بازداشت ها یک هفته پس از پیروزی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در همه پرسی اصلاح قانون اساسی صورت گرفته است.خبرگزاری آناتولی به نقل از سلیمان سویلو وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد: بیش از 1009 نفر تاکنون در 72 استان بازداشت شده اند.مقام های ترکیه بارها گولن را به دست داشتن در کودتای نظامی نافرجام جولای گذشته متهم کرده اند ولی گولن این اتهامات را رد کرده است. آنکارا از دولت آمریکا خواسته است تا گولن را به ترکیه مسترد کند.خبرگزاری آناتولی افزود: بیش از 8500 مامور پلیس در این عملیات شرکت داشته اند. دستور بازداشت 390 نفر به تنهایی در استانبول صادر شده است.سویلو پیش بینی کرد که با ادامه این عملیات امنیتی، تعداد بازداشتی ها افزایش خواهد یافت. این یک گام مهم برای جمهوری ترکیه است.نتایج غیر رسمی همه پرسی اخیر ترکیه نشان می دهد که بیش از 51 درصد مردم از اصلاح قانون اساسی حمایت کرده اند، اصلاحاتی که موجب افزایش چشمگیر قدرت و اختیارات رئیس جمهور ترکیه می شود.حدود 47 هزار نفر از زمان اعلام حالت فوق العاده در این کشور در 9 ماه گذشته دستگیر شده اند.مخالفان این اصلاحات بر این عقیده هستند که ترکیه بطور نهایی به کشوری و استبدادی تبدیل خواهد شد، در عوض طرفداران این همه پرسی معتقدند که این تغییرات ثبات بیشتری در شرایط نه چندان آرام کنونی به کشورشان خواهد بخشید.انتهای پیام/ R1036247/P36447/S8,89,90/CT10
 • انتقاد امانوئل ماکرون از مسیری که ترکیه در پیش گرفته است
 • نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تاکید کرد اگر در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی برسد از همه نظامهای دموکراتیک در تمام کشورها حمایت خواهد کرد. به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما؛امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد پیشین فرانسه که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری کشورش به دور دوم رسیده است، روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت قربانیان نسل کشی ارامنه در پاریس تاکید کرد:" من مسیری را که دولت ترکیه در آن قدم گذاشته است تائید نمی کنم و از این بابت عمیقا تاسف می خورم." وزیر اقتصاد پیشین فرانسه در دولت فرانسوا اولاند تاکید کرد اگر در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی برسد از همه نظامهای دموکراتیک در تمام کشورها حمایت خواهد کرد چرا که فرانسه باید برای شان و منزلت خود و دیدگاهی که از اروپا و ارزشهای آن دارد، حرمت قائل شود. در مراسم پاریس که به مناسبت سالروز نسل کشی ارامنه در سال هزار و نهصد و پانزده برگزار شده بود، امانوئل ماکرون دسته گلی را بر روی بنای یادبود قربانیان این حادثه قرار داد. وی ابراز امیدواری کرد بتواند تاریخ بیست و چهارم آوریل را که نسل کشی ارامنه در آن اتفاق افتاد، در تقویم جمهوری فرانسه وارد کند این در حالی است که مسئله حساس نسل کشی ارامنه که فرانسه در سال دو هزار و یک با تصویب قانونی آن را به رسمیت شناخت، روابط میان پاریس و آنکارا را از سالها پیش با تنشهایی همراه کرده است. فرانسه اولین کشور غربی است که ژانویه سال دو هزار و یک نسل کشی ارامنه را به رسمیت شناخت با این حال تا کنون هیچ قانونی درباره مجازات منکران نسل کشی ارامنه در این کشور تصویب نشده است. شورای قانون اساسی فرانسه فوریه سال دو هزار و دوازده تصویب قانونی را در این زمینه وتو کرد. مقامات آنکارا اذعان می کنند که شمار...
 • بی اعتمادی آل سعود به سیاست خارجی ترامپ
 • «مجید صفا تاج» کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص امکان‌ سنجی حرکت عربستان به‌ سوی آشتی با ایران به دنبال ارسال پیام‌هایی از سوی کویت و عمان در این باره، با اشاره به اینکه رژیم آل سعود نمی‌تواند به سیاست خارجی دولت ترامپ اطمینانی داشته باشد، بیان داشت: سیاست خارجی عربستان سعودی هرچند از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، یک سیاست ضد ایرانی و مبتنی بر ایران هراسی و شیعه هراسی بود، اما از یک آهنگ و قوام ثابت برخوردار بود. حتی این کشور در بدترین شرایط هیچ‌گاه به سمت قطع رابطه با ایران نرفت. وی با توجه به سیاست ضد ایرانی سعودی­ها در سال­های اخیر گفت: سیاست خارجی عربستان بعد از روی کار آمدن عادل الجبیر به‌ عنوان وزیر خارجه جوان و ناپخته این کشور که به مدت چند سال نیز نماینده و سفیر عربستان در ایالات متحده آمریکا بود، تزلزل بیشتری داشته و عمدتاً مبتنی بر پروژه‌های ایران هراسی بوده است. عربستان نیز بدون تدبیر تن به قطع رابطه با ایران داد. این مناسبات در شرایطی قطع شد که بحران سوریه، یمن و عراق تداوم داشت. تصور عربستان این بود که با قطع روابط با جمهوری اسلامی ایران و ایجاد ائتلاف در یمن می‌تواند کار انصارالله را تمام و دست ایران را از یمن کوتاه کند. کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر ناکامی سعودی­ها در منطقه مطرح کرد: آن­ها در سوریه در کنار ترکیه، نیروهای قطر و آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی تلاش بسیاری داشتند تا بتوانند نقش ایران را کمرنگ کنند، اما موفق نشدند. این واقعیت در عراق نیز به همین صورت است. مشاهده می‌شود که آخرین بازمانده­‌های داعش نیز از این کشور خارج می‌شوند. شرایط در حال حاضر به‌گونه‌ای برای عربستان رقم خورده که حتی نمی‌تواند به حامی اصلی خود یعنی آمریکا نیز اتکا کند. چراکه ترامپ بارها اعلام کرده که کشورهای عربی به‌...
 • سیاست زدگی آفت لیست های انتخاباتی شورای شهر
 • عدم شناخت از واقعیت های موجود در مدیریت شهری، برخوردهای سلیقه ای و بی توجهی به اصول شهرسازی و نداشتن درک صحیح از ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی محیط پیرامون می تواند صدمات جبران ناپذیری را متوجه شهر کند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازشیرازه، شروع به کار شوراهای اسلامی از ۹ اردیبهشت سال ۱۳۷۸ با صدور پیام ویژه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب آغاز گردید که طی چهار دوره گذشته فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشته است. طبق قانون پارلمان شهری چند وظیفه مهم و تاثیر گذار در تبیین سیاست های توسعه شهری بر عهده دارد. تعیین و تدوین بودجه شهرداری، انتخاب شهردار ونظارت بر عملکرد وی، تدوین برنامه توسعه شهری و... از جمله وظایف این نهاد اجتماعی است. در همین راستا شیرازه سلسله گزارش هایی در مورد ویژگی های یک شورای کارآمد تا انتخابات با عنوان«پنجمین انتخاب» منتشر خواهد کرد. به گزارش شیرازه، یکی از مسائلی که پارلمان شهری را در اکثر شهرهای کوچک و بزرگ تهدید می کند ورود افراد غیر متخصص به این نهاد مردمی است. متاسفانه از بدو تولد «شورای شهر» برخی افرادی که تخصصی در مدیریت شهری نداشته، با قرارگرفتن در لیست های انتخاباتی که وزن سیاسی بر تخصص آن لیست غلبه می کرده وارد این نهاد شده و با ارائه نظرات غیر کارشناسی و یا سطحی، چالش هایی را در کوتاه و بلند مدت در مدیریت شهری که با زندگی مردم گره خورده به وجود آوردند. عدم شناخت از واقعیت های موجود در مدیریت شهری، برخوردهای سلیقه ای و بی توجهی به اصول شهرسازی و نداشتن درک صحیح از ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی محیط پیرامون می تواند صدمات جبران ناپذیری را متوجه شهر کند. مدیریت شهری و برنامه ریزی مطلوب و کارآمد به دلیل پیچیدگی های ذاتی خود نیازمند جامع نگری و...
 • برجام مجوز پیشبرد سیاست خارجی است
 • در ادامه این گفت وگو هادی اعلمی فریمان موضوع برجام و اهداف سیاست خارجی را مورد بررسی قرار داده است.فریمان طبق یک پیش بینی آمریکایی معتقد است که قدرت هژمون ایالات متحده کاهش پیدا می کند و مانند بریتانیا یک امپراطوری کلاسیک می شود.دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از ابتدای کارزار انتخاباتی خود وعده ساخت دیوار بین مرزهای مکزیک و ایالات متحده را داد. پس از پیروزی ترامپ فرمان ساخت دیوار را امضا کرد اما با این تفاوت که براورد ان از هزینه های ساخت دیوار ان طور که فکر می کرد درست از آب در نیامد، ساخت این دیوار جنجالی باعث شد که کشورهای آمریکای لاتین به پشتیبانی از مکزیک واکنش های تندی از خود نشان دهند. اما ترامپ به وعده خود مصمم است و قصد دارد ساخت آن را عملی کند، از طرفی دیگر در امریکای لاتین ونزوئلا دچار بحران داخلی و اقتصادی شده است. با توجه به مسائل این قاره، جهانی زدایی از سوی ترامپ، چه پیامدهایی دارد و دولت دوازدهم در قبال این جهانی زدایی و آمریکای لاتین چه راهبردی را باید در پیش بگیرد، پاسخ این سوالات را و برای بررسی آینده روابط ایالات متحده با آمریکای لاتین با هادی اعلمی فریمان کارشناس مسائل آمریکای جنوبی گفتگو کرده ایم که از نظر می گذرانید.ترامپ بار دیگر مساله دیوار مکزیک را مطرح کرده است و هزاران نیروی پلیس را به این کار گمارده است که این طرح را عملی کند، پیشبینی شما از اینده روابط دو کشور چیست؟با روی کار امدن دونالد ترامپ ، ایالات متحده دچار تحولات ساختاری ،لااقل از منظر تئوریک شده است. این تحولات به تبع تاثیرات بسیار زیادی در همه حوزه ها گذاشته است.چون تمرکز شما بر آمریکای جنوبی و مکزیک است.من از ذکر مولفه های مختلف در پالیسی ترامپ خودداری می کنم و بر همین حوزه متمرکز می شوم. مهمترین آن...
 • تهدید چین به سیاست های دامپینگی فولاد آمریکا
 • به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل بی‌باک نقل از راشاتودی، روزنامه چای‌نا دیلی به نقل از مقامات چین اعلام کرد:انجام هرگونه تحقیقات و اعمال سیاست ضد دامپینگ بر فولاد چین از سوی آمریکا می تواند به اتخاذ اقدامات تلافی جویانه متقابل توسط چین علیه شرکت های آمریکایی شود. در گزارش این روزنامه دولتی آمده است: به نظر می‌رسد آمریکا با ارائه طرح غیرقابل توجیه تحقیق در واردات فولاد از چین می‌خواهد به صورت یکجانبه مشکلات دو یا چند جانبه را حل کند. این گزارش تأکید دارد که این بازرسی‌ها می‌تواند به کاهش صادرات فولاد چین به آمریکا منجر شود. این روزنامه چینی در گزارش خود آورده است، در صورتی که آمریکا چنین اقدام حمایتگرانه‌ای را اجرا کند دیگر کشورها نیز اقدامات تلافی‌جویانه متناسبی را علیه شرکت‌های آمریکایی که در حوزه‌های مالی و دانش‌بنیان فعالیت می‌‌کنند اتخاذ خواهند کرد که این مسئله به نفع هیچ‌ یک از طرفین نخواهد بود. در این گزارش از دولت آمریکا خواسته شده تا از ساختار سازمان تجارت جهانی برای حل مناقشه استفاده کند. پنج‌شنبه گذشته دونالد ترامپ دستور بررسی دامپینگ قیمت کالا در آمریکا توسط چین و دیگر واردکنندگان به این کشور را صادر کرد. در ماه آوریل گذشته کمیسیون اروپایی در راستای اجرای سیاست‌های ضد دامپینگ تعرفه واردات ورق فولاد نبرد گرم را از چین حدود 10 درصد افزایش داد. برخی شرکت‌های تولیدکننده فولاد معتقدند به دلیل تولید بیش از نیاز فولاد در چین این کشور فولاد را با قیمت کمتر از میزان سوددهی عرضه می‌کند. ابتدای سال جاری میلادی پکن متعهد شد تا طی 5 سال آینده سالانه 150 میلیون تن از تولید فولاد خود بکاهد اما نه تنها تولید فولاد این کشور کاهش نیافت بلکه طی ماه‌های گذشته افزایش داشته است. انتهای پیام/ ----------------------------------------------------------------------------- تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و...
 • سیاست های واشنگتن در منطقه شکست خورده است
 • "حسن کاظمی قمی" سفیر سابق ایران در عراق در گفتگو باخبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره نقش آمریکایی‌ها در عراق اظهارداشت: واشنگتن همواره از تروریست حمایت می‌کند و این آمریکایی‌ها بودند که اجازه ورود داعش به عراق را دادند.وی با بیان اینکه آن‌ها سعی می‌کنند به افکار عمومی القا کنند که مسیر روابطشان با عراق را تغییر داده‌اند، اما واقعیت چیز دیگری است و آنها حامیان اصلی تروریسم در عراقند.کاظمی قمی با تأکید بر این مسأله که ملت و دولت عراق بدون وابستگی به دیگران می‌توانند در چارچوب منافعشان کشورشان را اداره کنند، خاطرنشان کرد: آمریکا و پیمانانش باید بپذیرند که سیاست‌هایشان در منطقه با شکست مواجه شده است.انتهای پیام/
 • سیاست درست منصوریان برابر الاهلی
 • استقلال در دیدار برابر الاهلی بارها تلاش کرد تا با کارهای ترکیبی از جناحین الاهلی را تحت تاثیر قرار دهد. به گزارش "ورزش سه"، سورپرایر بزرگ منصوریان برای دیدار برابر الاهلی استفاده از دو بال جدید در جناحین خط حمله بود. خسرو حیدری برخلاف چند بازی گذشته یک خط به جلوتر آمد تا وریا غفوری در دفاع راست قرار بگیرد و زوج قدرتمندی در سمت راست استقلال تشکیل شود. همچنین یعقوب کریمی بعد از هفته ها نیمکت نشینی به ترکیب اصلی استقلال بازگشت و این بار به پست مورد علاقه خود یعنی بال چپ رفت تا در کنار میلاد زکی پور سمت چپ استقلال را فعال کنند. سرمربی استقلال با این تصمیم خود نشان داد که به خوبی می داند برای ضربه زدن از عمق دفاع به الاهلی کار سختی خواهد داشت و به همین دلیل از ابتدا آرایش بازی استقلال را با تمرکز بر جناحین و کارهای ترکیبی در سمت راست و چپ زمین انتخاب کرد. تصمیمی که البته برای استقلالی ها با توجه به درخشش خسرو حیدری نتیجه در بر داشت. آبی پوشان در این دیدار با استفاده از ضعف مدافعین کناری الاهلی بارها موفق به پیاده سازی کارهای ترکیبی خود در کنار زمین شدند اما در اکثر موارد در ارسال پاس نهایی با مشکل رو به رو بودند. اتفاقی که باعث شد تا آبی ها تنها یک بار موفق به فتح دروازه ی حریف اماراتی خود شوند اما با این وجود سیاست منصوریان برای فشار آوردن به دو مدافع کناری الاهلی کمک زیادی به استقلال برای نتیجه گیری در این دیدار کرد. عکس امیرحسین خیرخواه استقلال تهران خسرو حیدری علیرضا منصوریان (سرمربی) یعقوب کریمی
 • گابریل:بازیچه سیاست های داخلی اسرائیل نمی شوم
 • نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدارش با وزیر خارجه آلمان را به خاطر ملاقات او با گروه‌های مخالف سیاست‌های کابینه، لغو کرد. به گزارش مشرق، در اقدامی کم‌سابقه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدارش با «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان را که به فلسطین اشغالی رفته، لغو کرد. «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه برای شرکت در مراسم یادبود آنچه که «هولوکاست» ادعا می‌شود، وارد فلسطین اشغالی شده و قرار بود روز سه‌شنبه با نتانیاهو دیدار کند. نتانیاهو تهدید کرده بود در صورتی که گابریل با دو گروه حقوق بشری مخالف کابینه در فلسطین اشغالی دیدار داشته باشد، با او ملاقات نخواهد کرد. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد پرس» دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در آخرین ساعات روز سه‌شنبه اعلام کرد این دیدار به دلیل ملاقات وزیر خارجه آلمان با گروه‌های مخالف کابینه، لغو شد. وزیر خارجه آلمان اما بدون توجه به تهدید نتانیاهو با دوگروه حقوق بشری چپ‌گرای معروف با نام‌های «بتسیلم» و «شکستن سکوت» (Breaking the Silence) – که از مخالفان جدی سیاست‌های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی هستند – دیدار کرد. گابریل روز گذشته در واکنش به تهدید لغو دیدار دوجانبه گفته بود این تصمیم نتانیاهو «کم‌فکری» و «تاسف برانگیز» است و او را پشیمان خواهد کرد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای توجیه این اقدام خود گفت: «سیاست من روشن است، با کسانی که به اسرائیل می‌آیند اما با گروه‌هایی که از ارتش انتقاد کرده و خواستار محاکمه سربازان ما بعنوان جنایتکار جنگی هستند ملاقات می‌کنند، دیدار نخواهم داشت. » وزیر خارجه آلمان اما در واکنش به این اظهارات نتانیاهو تاکید کرد: «اجازه نخواهم داد مرا به بازیچه‌ای در سیاست‌های داخلی اسرائیل تبدیل کنند و اگر چنین اقدامی از مقامات آلمان علیه اسرائیلی‌ها سر می‌زد آنها را دیوانه خطاب می‌کردند. » منبع: فارس
 • مهمترین برنامه ها و سیاست های بیمه دانا در سال ۹۶
 • پول‌نیوز - عضو هیأت مدیره بیمه دانا، نظارت بر هزینه ها، پیگیری وصول مطالبات و اصلاح ترکیب پرتفوی را از مهمترین برنامه های این شرکت در سال جدید عنوان کرد.به گزارشگروه بانک و بیمهپول‌نیوز، اسماعیل مهدوی نیا طی سخنانی در همایش مدیران ستادی و اجرایی این شرکت در تبریز اظهار داشت: در سال گذشته در حوزه اداری و مالی موفقیت های زیادی بدست آوردیم و توانستیم به موقع نسبت به تسویه بدهی های قانونی خود به وزارت بهداشت، نیروی انتظامی و بیمه مرکزی اقدام کنیم.وی با اشاره به اینکه مهمترین فعالیت های شرکت در سال 95 تکالیف مجمع، رسیدگی به وضعیت مالیات و تعیین تکلیف مطالبات معوق بود، افزود: سال گذشته همچنین موفق شدیم بدهی های مالیاتی خود را بطور کامل پرداخت کنیم.عضو هیأت مدیره بیمه دانا، همچنین از تنظیم آیین نامه وصول مطالبات با رویکرد تسریع و تسهیل مطالبات معوق و وصول به موقع مطالبات جاری و جلو گیری از معوق شدن مطالبات در مدیریت طرح و توسعه خبر داد و افزود: این آیین نامه بزودی در دستور کار قرار می گیرد که با اجرایی شدن آن تحولی در شرکت رخ خواهد داد.مهدوی نیا گفت: یکی از رویدادهای مهمی که امسال با آن مواجه خواهیم شد، ضرورت استفاده و بکارگیری از مدل استاندارد جهانی گزارشگری مالی بین المللی(IFRS) است که انجام آن لازم الاجرا خواهد بود. به گفته وی، مبحث استقرار نظام حاکمیت شرکتی به عنوان یک اصل بنیادی که بتواند زمینه را برای شفافیت و پاسخگویی در مدیریت زمان تقویت کند، ضروری است.
 • قالیباف:باید سیاست های پولی تغییر کند
 • به گزارش فرهنگ نیوز؛ محمد باقر قالیباف کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگویی با اشاره به مهمترین مشکلات کشور، اظهار داشت: امروز مهمترین مشکل کشورما بیکاری و شغل است.وی با تاکید کرد: به مردم قول می‌دهم اگر در طول این دوره توفیق خدمت به را پیدا کنم 5 میلیون شغل با کمک مردم ایجاد می‌کنم تا بتوانیم بخشی از مشکلات را حل و فصل کنیم.کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اهمیت حوزه فناوری و IT اشاره کرد و گفت:برای بخشی از جوان تحصیل کرده و با استعداد که بخش قابل توجهی از آنها در حوزه فناوری وIT تخصص دارند، شغل وجود دارد.قالیباف به حوره صنایع پایین دستی و صنعت نفت اشاره کرد و گفت:در صنایع پتروشیمی ما به ازای هر یک میلیون تن در حوزه پتروشیمی قادریم 200 هزار شغل مستقیم و 400 هزار شغل غیر مستقیم ایجاد کنیم.وی تاکید کرد: باید سیاست‌های پولی و مالی ما تغییر کند و حتماً باید سیستم‌های هوشمند برای اطلاعات جدید مورد توجه قرار گیرد. کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنان خود به موضوع قاچاق و مبارزه با آن اشاره کرد و گفت: باید مبارزه با قاچاق یک کار جدی صورت گیرد.